Nederlandsch Elftal-Harrow Wanderers CRICKET. Fraaie overwinning voor de Hollanders. HONKBAL. ZWEMMEN WATERPOLO MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 De eerste dag. Ons nationale Elftal neemt op de 1ste innings een voor sprong van 113 runs. Prachtig bowlen van Terwiel en Law rence. André van Baasbank scoort een fraaie 45 not out. De weersgesteldheid, een dik bewolkte lucht en veel wind, hadden wij gaarne anders ge- wenscht, toen Zaterdagmorgen 11 uur Van Manen, na het verliezen van den toss, met zijn mannen het veld introk, waarna Terwiel den bal kreeg om den aanval op het bekende openingspaar Wrigley—Stewart Brown te openen. Wanneer een bowler als Terwiel zijn dag heeft, dan weet een ieder die hem be speelde, dat de runs duur zijn. De Engelschen troffen den V.O.C.er in zijn besten vorm aan en wat dat zeggen wil, daaromtrent laten zijn bowlingcijfers 8 voor 53 in 20 overs geen twijfel. De Engelsche batsmen gevoelen zich niet op hun gemak op zijn uiterst snelle, dikwijls hoog opkomende ballen en het waren alleen de constant runs makende Brooke en de jonge Studd, die dezen eersten dag toonden den Hollandschen aanval te kunnen weerstaan. Vooral Brooke's 32 waren wederom op zeer mooie wijze bijeengebracht. Sodderland nam weliswaar geen wickets, maar het maken van runs was op zijn bowlen toch geenszins gemakkelijk, evenmin als op dat van Maas. Op 17 boekte de schitterend bowlende Ter wiel zijn eerste succes als Van Manen Stewart Brown van een hoogopkomenden bal op on verbeterlijke wijze in de slips uitvangt. Links en rechts suizen de ballen hoog langs het wicket, afgewisseld door zuivere lange, iets van leg naar off uitbrekend. De eerste zes wickets vallen regelmatig en alle door toedoen van Terwiel. Jan van den Bosch liet fraai werk achter de palen zien; hij maakte Lawrence onschade lijk. Wilch speelde een bal op zijn body weg in de richting van short leg, waar de Beus een goede vang deed. Na den val van het zesde wicket op 53 hiel den Brooke en Studd stand, totdat op 84 Van Manen, die Terwiel rust gaf. Brooke op eigen bowlen door Wittebol gevangen kreeg. Zeven runs later had Maas succes door Hopton te bowlen. Stand met de lunchpauze 102 voor 8. Na de hervatting was het voor Terwiel een klein kunstje om Anson en Duveen op te ruimen. Veel brachten de Engelsche batsmen er dus niet van terecht, want op 113 viel het laatste wicket. Het fielden der Hollanders was doorloopend zeer goed geweest. Het openingspaar Glerum—Jan van den Bosch begon wederom zeer goed. Van den Bosch stug verdedigend, Glerum in fraaien stijl scorend op ballen die daartoe maar even geschikt waren. All-round en gaaf was zijn batten. De 50 gingen op. Inmiddels werd na Hopton, Stogdon en Welch, de links bowlende Lawrence aangezet. Terwiel had laten zien wat er uit het wicket te halen viel, Lawrence volgde zijn voorbeeld door ook de eerste zes wickets te nemen. De Engelschman zocht zijn heil snelle „bumpers" en met succes. Op 53 erd Glerum van zoo'n bal achter het wicket gevangen. J. v. d. Bosch had van dit totaal slechts 7 ach ter zijn naam. Onder de 60 sneuvelden Van Manen en W. van den Boosch, laatstgenoemde zonder een run gescoord te hebben, in de slips. Op 75 ging Jansen voor een goede 27 caught and bowled. De Beus en Wittebol hielden stand waarbij de Hagenaar hoofdzakelijk voor de runs zorgde; op 120 viel hij voor een fraaie 45 als zesde slachtoffer van Lawrence. André van Baasbank liet nu weer eens zien welke kwaliteiten hij als batsman bezit. Hij zorgde er voor, door een technisch hoogstaan de 45 not out te scoren, dat de 200 gepasseerd werden. De wijze waarop zulks geschiedde, n.l. met een geweldige zes, recht vooruit, ont lokte een luid applaus van de vooral des middags zeer talrijke toeschouwers. Hopton nam de laatste 3 wickets voor zijn rekening, waardoor tevens wegens gebrek aan steun de uitermate fraaie en waardevolle innings van den Rood en Witter beëindigd werd. Op 216 sloot de innings De Engelschen lieten wederom prachtig snel fielden zien en Brooke verrichtte voortreffelijk handig werk achter het wicket. Wel begonnen Wrigley en Stewart Brown nog aan de tweede innings, doch wat allang dreigde, de regen, maakte verder spelen on mogelijk. Wrigley bleef met 4 en Stewart Brown met 1 not out. Totaal 5. Aan het einde van den eersten dag hebben de Hollander dus met 108 runs de leiding. Tweede dag. Dit voor de Hollanders prachtige resultaat werd verkregen door uitstekend bowlen, spe ciaal van Terwiel, die ook in de tweede in nings weer vijf wickets voor zijn rekening nam, gesteund door uitstekend snel veldwerk. Ook Sodderland dient bijzonder genoemd te worden voor zijn voortreffelijk werk met den bal; zijn cijfers 17 9 27 3 spreken voor zich. Jhr. J. v. d. Bosch toonde ook in deze twee dagen zijn goede kwaliteit als wicketkeeper en tenslotte aan captain Van Manen een eeresaluut voor de onder zijn uitstekende kundige leiding behaalde prach tige zege van het Nederlandsch Elftal. Over de tweede innings van het Neder landsch Elftal kunnen wij kort zijn. Op 13 ging W. v. d. Bosch caught en bowled Law rence. Glerum, in gezelschap van Van Baas bank, toonde nog eens even welk een begaafd batsman hij is. Ook Van Baasbank liet nog enkele fraaie slagen zien; hij kwam ook in de tweede innings ongeslagen uit den strijd, ongetwijfeld een fraaie prestatie van onzen stadgenoot. Zonder wicketverlies werden de benoodig- de runs gemaakt, waardoor een 9 wickets overwinning verkregen werd. Het batten van de Harrow Wanderers, waar van een zoo goede roep uitging, is ons over het algemeen genomen, niet medegevallen. Wel was speciaal in Den Haag het wicket le vendig en een Terwiel in vorm zeer lastig te bespelen, doch wij hadden verwacht dat de Engelsche batsmen daar wel bovenuit zouden weten te komen. Het fielden is subliem ge weest, waarlijk een lust voor het oog en het bowlen was goed zonder meer. De Harrow Wanderers boekten geen enkele overwin- r.in,, 2 draws en een nederlaag was het re sultaat van de 3 2-daagsohe wedstrijden in ons land gespeeld. Harrow Wanderers 1ste innings: E. Wrigley b. Terwiel 10 R. Stewart Brown c. v. Manen b. Terwiel 9 F. Brooke c. Wittebol b. v. Manen 32 G. Jackson b. Terwiel 4 A. Lawrence c. J. v. d. Bosch b. Terwiel 0 W. Welch c. de Beus b. Terwiel 11 G. Stogdon b. Terwiel 2 F. Studd not out 27 J. Hopton b. Maas 3 A. Anson b. Terwiel 5 A. Duveen b. Terwiel 4 extra's Totaal 113 A. Terwiel 8 v. 53. L .Sodderland 0 v. 17. A. Maas 1 v. 19. Mr. H. van Manen 1 v. 13. H. W. Glerum u v. 5. Nederlandsch Elftal 1ste innings: H. W. Glerum c. Brooke b. Lawrence Jhr. J. v. d. Bosch c. Brooke b. Lawrence A. de Beus b. Lawrence Jhr. W. v. d. Bosch c. Stogdon b. Lawrence Mr. H. van Manen c. Stogdon b. Lawrence Dr. M. Jansen c. en b. Lawrence W. Wittebol 1. b. w. b. Duveen A. van Baasbank not out A. Maas c. Brooke b. Hopton A. Terwiel c. Duveen b. Hopton L. Sodderland b. Hopton extra's Totaal 216 J. Hopton 3 v. 71, G. Stogdon 0 v. 12. W. Welch 0 v. 43. A. Lawrence 6 v. 42. A. Duveen 1 v. 34. Harrow Wanderers 2de innings: R. Stewart Brown c van Manen b Sod derland 7 E. Wrigley b Terwiel 10 F. Brooke c Jansen b Sodderland G. Jackson c Wittebol b Sodderland A. Lawrence b Terwiel W. Welch c Wittebol b Terwiel 48 P. Studd c van Manen b Terwiel 40 G. Stogdon c v. d. Bosch b Terwiel J. Hopton c Sodderland b Jansen R. Anson b Jansen 13 A. Duveen not out Extra's 12 Totaal 147 A. Terwiel 5 v. 57 in 24 overs. Mr. H. van Manen 0 v. 21; L. Sodderland 3 v. 27; A Maas 0 v. 11; Dr. M. Jansen 2 v. 18; Jhï. W. v. d. Bosch 0 v. 1. Nederl. Elftal 2de innings: H. W. Glerum not out Jhr. W. v. d. Bosch c en b Lawrence A. van Baasbank not out Extra's zaak op denzelfden voet voort, maar op 104 speelt Ellas een bal van R. A. G. Davidson de lucht in; Vogelsang vangt hem voor een goede 65 runs. Direct hierna is Mr. Davidson ver dwenen. gebowld via zijn legguards. Dan ne men de bowlers de overhand; gesteund door naar omstandigheden goed fielden weten zij tusschen de buien door Rood en Wit voor 140 runs uit te gooien. R. A. G. Davidson bowlde zeer goed, terwijl Zeeuwe een zeer speciale vermelding verdient, daar hij de geheele innings door tegen wind in moest bowlen en keurig lengte hield. Zijn cij fers 536 uit 29 overs spreken voor zichzelf. B. Th. Elias 65, Mr. F. A. Davidson 17, A. H. van den Berg 10 n.o. Bowlingcijfers C. V. H.: G. Zeeuwe 536, J. Middelink 029, A. Roodt 023, R. Davidson 5—27. Bij C. V. H. is het begin al zeer slecht. Op 22 zijn al 5 wickets neer waarvan Koch door een mooie ingooi uit het verre veld run out en Roodt mooi door Van Lennep op eigen bowlen gevangen. Davidson en Zeeuwe weten bijna de kans te doen keeren. Zeeuwe slaat den bal eenige keeren mooi voor 4 langs cover point, terwijl Davidson ons wederom onthaalt op een prima partijtje forcing cricket. Met sprongen gaat de telegraaf omhoog; alles is nog mogelijk. Als echter het totaal 65 is, raakt Davidson een bal slechts half, welke kans prompt wordt geaccepteerd. Als Zeeuwe spoedig hierop ook verdwijnt komt een slagre gen de pret weer verstoren. Hierna is het con signe tijd uitspelen en wat R. en W. ook pro beert, hoe verleidelijk Mr. Davidson ook bowlt, Van Orden en D. de Vos laten zich niet van hun stuk brengen en met een stand van 827 is de tijd verstreken. G. Zeeuwe 29, R. A. G. Davidson 26, J. F. v. Owen 14 not out. Bowlingcijfers R. en W.: C. L. v. Lennep 418, hetgeen tegen wind een puike prestatie is. verder J. Goosens 233, R. Kramer 015, Mr. F. A. Davidson 02, G. A. E. de Vries 0—5, H. Kruseman 02. Haarlem 2—V. V. V. 2. Vooral door de zeer ongunstige weersom standigheden is het aan de Haarlemmers niet mogen gelukken, een inningsoverwinning te behalen op het zwakke V.V.V. 2, waardoor nu practisch de kans op het kampioenschap voor de Haarlem-reserves verkeken is. Ondanks het ontbreken van enkele van haar beste spelers (zooals Voogd. Boeree en Hurk- mans), was Haarlem toch in alle opzichten sterker dan ae Amsterdammers, die, op een enkele uitzondering na, zelfs een zwakken in druk maakten. In de eerste innings konden zij het niet ver der dan 55 brengen, in welke innings slechts twee batsmen behoorlijk batten lieten zien n.l. J. v. Eijk en E. Keulemans, die tezamen met M. Kriek, met resp. 13, 16 en 11 in de dubbele cijfers kwamen. Captain J. de Boer met 310 en A. Blok met 3—27 hadden het meeste succes; verder bowlde C. Dekker 112 en R. de Vries 02. Het batten der Haarlemmers bleek hierna van veel beter gehalte te zijn, hoewel het be gin met 331 ook niet al te gunstig was. R. de Vries en B. Smits maakten echter zeer dank baar gebruik van het zeer slechte fielden der Amsterdammers; zij sloegen de ballen naar alle kanten. Vooral De Vries scoorde snel, waarbij hij fraaie drives en glances afwisselde met het geven van eenvoudige kansen, hetgeen echter zonder gevaar bleek, daar de fielders prompt eiken bal lieten .vallen. Ook het grond- fielden was buitengewoon slecht, waardoor menige boundary genoteerd kon worden. Zoo leverde deze stand voor het vierde wicket maar liefst 106 runs op. waarna B. Smits voor 46 werd gevangen. De Vries en De Boer deden het totaal nog stijgen tot 151 Daarna werd gesloten, om te trachten V.V.V. nog eens uit te gooien. De Vries bleef met 78 not out. De cijfers van de V.V.V.-bowlers wa ren vanzelfsprekend niet zeer fraai: B. C. Ooms 247, J. Cuypers 263 en Th. v. Hems- bergen 033. Het batten ging de Amsterdammers in de tweede innings echter beter af; het totaal, dat in de eerste innings alle wickets kostte, werd nu gepasseerd voor slechts twee wickets, waarna captain J. de Boer van verder spelen afzag. Th. Keulemans met 17 en J. v. Eijck met 19 not out kwamen in de dubbele cijfers. Vele bowlers hadden hun geluk beproefd: n.l. J. de Boer 010. R. de Vries 011, C Dekker 02. A. Blok 15, R. Kammeijer 05, G. Jan sen 19 en B. Smits 06. Haarlem 2 won dus met 96 runs op de eer ste innings. Steward Brown en Wrigley vervolgden hun innings wederom op Terwiel en Sodderland. Reeds op 20 heeft Sodderland succes, wan neer hij Stewart Brown door Van Manen prachtig in de slips gevangen krijgt. Terwiel kwam evenals op den eersten dag weer hoog. soms zelfs gevaarlijk, op. Wrigley wordt zon der dat de score verhoogd is, door Terwiel gecleand. Een collapse volgt, want op 41 zijn zes van de beste wickets verdwenen. Een inningsnederlaag voor de gasten komt in zicht. Maar Welch en Studd waren er nog, zij hielden stand en kregen het bowlen lang zamerhand onder den duim. Beide batsmen lieten fraai batten zien, vooral Welch, die agressiever optrad dan zijn jonge partner. Van Manen changde voordurende, maar zonder succes; de 100 ging op en kort daarna kvvam de lunchpauze. Na de lunch voerden Welch en Studd de score op tot 122, nadat geruimen tijd voor den neerstortenden regen gestopt had moeten worden, een geduchte handicap voor onze landgenooten. Gelukkig kon om kwart voor vier het spel hervat worden. Welch sneu velde in de slips op Terwiel. Zooals meer ge beurt, verdween nu ook Studd spoedig van de mat, buitengewoon goed door Van Manen, eveneens op Terwiel. in de slips gevangen. Welch sloeg in zijn fraaie 48 5 x 4 en Studd's 40 bevatte 4x4. Auson en Hopton boden nog eenigen tegenstand: het was Jansen die deze laatste batsmen voor zijn rekening nam. Op 147 kwam het einde. voor 1 wicket Lawrence 1 v. 17; W. Welch 0 v. 26. NED. CRICKETBOND. De Competitiestanden. OVERGANGSKLASSE -4 —4 a a a i <y •V •4 8 O d fco fco bc &D a H. B. S. 12 7 2 1 2 0 21 Sparta 11 6 2 0 3 0 18 H. C. C. III 11 5 2 1 3 0 17 C. V. H. 10 2 2 2 3 1 11 Rood en Wit 33 10 1 1' 3 3 2 6 Ajax (L.) 9 3 0 0 3 3 3 R. C. H. 11 0 0 1 7 3 —2 c. v. H.—Rood en Wit II. EEN DRAW Te kwart over elf openen J. de Jonge en B. Th. Elias voor Rood en Wit. 't Eerste wicket is snel down, waarna twee ballen later ook R. Kramer verdwijnt. Mr. Davidson en Elias zet ten dan een grooten stand op, waarbij vooral Elias voor de runs zorgt. Roodt brengt al zijn bowlers tegen hen in het vuur, wat wel tot re sultaat heeft, dat de score slechts zeer lang zaam omhoog gaat. maar geen hunner is in staat de zoozeer begeerde scheiding teweeg te brengen. De slechte ballen worden onherroe pelijk en speciaal door Elias goed afgestraft en een mooie zes en eenige dito vieren zijn hiervan de tastbare bewijzen. Met de lunch zijn er 90 runs. Uitgestelde wedstrijden. De wedstrijd HaarlemAjax is door den competitieleider op het laatste moment van het programma geschrapt. Vermoedelijk wordt deze op 2 September gespeeld. Ook de ontmoeting tusschen E.D.O. D.E.C. ging om dezelfde reden niet door. H. H. C.—V. V. G. A. (21—22) Met twee invallers voor M. Muider en Moll bond H.H.C. den strijd tegen V.V.GA. aan. In de eerste innings vlotte het veldwerk niet erg. Door eenige goed geplaatste honkslagen kwamen drie V.V.G.A.'ers over het thuishonk H.H.C. kon daarentegen haar eerste nul no- teeren. Maar als dan eenigen tijd voor den regen gestopt is. gaat het -beter. Er wordt door het geheele team goed geslagen. Pijnak ker sloeg in deze innings een keurige home run. Tot de achtste innings behoudt H.H.C. een kleinen voorsprong. Maar dan komt V.V. G.A. los. Enkele goede slagen en vele keeren vier wijd brengen negen G.A.'ers thuis, waar toe vooral een mooie slag van Kreuger het zijne bijdraagt. H.HC. is niet gelukkig wanneer twee spe lers in het verre veld worden uitgevangen. Als zij voor het laatst aan slag gaat. staat zij voor de taak. vijf punten te maken. De eer ste twee H.H.C.'ers sneuvelen, maar voordat de derde nul valt, komen nog drie spelers binnen. V.V.GA. wint met 22—21. Inningscijfers zijn: V.V.G.A.: 3 1 5 0 0 1 0 9 3 is 22 H.H.C.: 0 10 0032033 is 21 Z. R. C.Quick De ontmoeting tusschen ZR C. en Quick is Na de hervatting zetten beide batsmen de door Quick gewonnen met 22— De Europeesche Kampioen schappen. Eerste dag. Nederland wint het water polo van Joego-Slavic met 31. Mooi. Scheffer, Willy den Ouden. Rie Mastenbroek en Fransje Hesscl plaatsen zich in de finale. Uit Maagdenburg. De eerste dag van de Europeesche zwemkampioenschappen heeft reeds voor Nederland goede resultaten opge leverd. Des morgens werd de waterpolo-wedstrijd van Joego-Slavië met 3—1 gewonnen, 's mid dags wisten de heeren Mooi en Scheffer en de dames Willy den Ouden. Rie Mastenbroek en Fransje Hessel zich in de semi-finale te plaatsen. In den middag was de belangstelling van het publiek zeer groot; het zwemstadion was uitverkocht, In den polo-wedstrijd scoorden Schrleder. Daatselaar en Van den Bosch. Met de rust had Nederland een 10 voorsprong. Het einde kwam met 3—1 voor de Hollanders. De gedetailleerde resultaten van de Zondag verzwommen series lulden als volgt: Eerste serie 100 M. vrije slag heeren: 1. Csik (Hongarije) 59.2:; 2. Mooi iNedevland 1 min. 2.6 sec.; 3. Bockenskl (Polen) 1 min. 2.8 sec. Tweede serie: 1. Fischer (Duitschland) 59.6 sec.; 2. Scheffer (Nederland) 1 min. 3 sec..; 3. Costa (Italië) 1 min. 3.1 sec. Derde serie: 1. Wille iDuitschland) 1 min. 1.6 sec.; 2. Petterson (Zweden) zelfden tijd; 3. Christensen (Denemarken) 1 min. 4.2 sec. Eerste serie 200 M. schoolslag dames: 1. Hölzner (Duitschland) 3 min. 9 6 sec.; 2. Kragh (Denemarken) 3 min. 17.3 sec.: 3. Jenny Kasteln (Nederland) 3 min. 22.2 sec. Tweede serie: 1. Herta Genenger (Duitsch land) 3 min. 12.4 sec.; Jacobsen (Dijemarken) 3 min. 17 sec.; 3 Hinton (Engeland) 3 min. 18 sec.: 4. Fransje Hessel (Nederland). Eerste serie 100 M. vrije slag dames: 1. Willy den Ouden (Nederland) 1 min. 8.9 sec.; 2. Renée Blondeau (Frankrijk) 1 min. 11 sec.; 3. Schramek (Tsjecho-Slowakije) 1 min. 12.5 sec.; 4. Hilde Salbert (Duitschland) Tweede serie 1. Rie Mastenbroek (Ne derland) 1 min. 7.9 sec.; 2. Gisela Arendt (Duitschland) 1 min. 9.4 sec. (nieuw Duitsch record); 3. Stenmark (Zweden) 1 min. 13.9 sec. De eerste drie aankomenden zijn in de finale gekwalificeerd. De waterpolo-wedstrijden hadden tot resul taat: Duitschland—Italië 5—0: Hongarije— België 51; Tsjecho-SlowakijeSpanje 01. Vierde Int. Noorderbad- zeewedstryd. De op 20 Juli wegens de woeste zee uitge stelde zeemijlwedstrijd, georganiseerd door de zwemclub „Haarlem", is thans opnieuw vastgesteld op Zaterdag 18 Augustus a.s. In het programma is geen verandering gekomen. Dit luidt: 1850 M. vrije slag heeren, 1850 M. vrije slag dames, 1850 M. schoolslag heeren en 1850 M. heeren-veteranen (boven 35 jaar.) Ook ditmaal zal een strenge selectie wor den toegepast, daar met een keerpunt ge zwommen zal worden, waardoor de start en de finish beide voor het Noorderbad komen te liggen Het begin van den wedstrijd is des middags hal1 vier. De Delft. Op Zondag 2 September organiseert boven genoemde zwemvereeniglng een boottocht naar Alkmaar waaraan, ook zwemwedstrijden verbonden zijn. Vertrek 's morgens van den Koudenhom. De zwemwedstrijden van V. Z V. C. Visman wint den wisselbeker van de IJmuider Courant. Zaterdag en Zondag werden in de zwemh. richting van de Velser Zwemvereeniging be langrijke zwemwedstrijden gehouden, waar aan door een groot aantal van de beste zwem mers en zwemsters van ons land werd deel genomen. Ondanks de ongunstige weergesteldheid zijn de wedstrijden uitstekend geslaagd. Bijna alle ingeschrevenen verschenen aan den start. Was Zaterdagmiddag de belangstelling niet zoo groot. Zondagmiddag daarentegen waren er zeker duizend bezoekers, die zich niet door de malsche regenbuitjes, die zoo nu en dan neer vielen. hadden laten afschrikken en die met belangstelling de verschillende nummers volgden. De uitslagen van Zaterdagmiddag waren als volgt; 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren: 1. H.V.G.B. I 'F. C. Drijver. J. S. Kemp en P. Rol) 1 min. 56 15 sec.. 2. H.V.G.B. II (J. Ketelaar, A Prüschen. J. Bongertman) 1 min. 59 2 2 sec 3. V.Z.V. (G. Visman, G. Janus. J. Kroon) min. 7 sec. 50 M. vrije slag jongens-adspiranten: 1. K. Bongertman ..Haarlem", 33 15 sec. 2. C. Leih H.P.C. 34 sec. 3. J. Rol Jr. H.V.G.B. 37 4 5 sec. 50 M. vrije slag meisjes-adspiranten: 1. L. C. Helms, Het IJ 34 1.5 sec. 2. T. Wagner Het IJ 35 sec. Dit nummer werd op zeer fraaie wijze door het Amsterdamsche meisje gewonnen. 200 M. schoolslag dames; 1. J. Stroomberg Het IJ 3 min. 17 4 5 sec., 2. C. Huybers Het IJ 3 min. 18 2,5 sec. 3. M. Steenhuizen H.P.C. 3 min. 32 4 5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette dames: 1. Het IJ (L. Helms, W. Spanjerd, M. Vierdag, T. Wagner. R. van Kampen) 3 min. 5 15 sec. H.P.C. (J. Vermeer, C. Kann, C. Kamstra, Jager. H. de Carpentler) 3 min. 27 sec. 100 M. vrije slag meisjes-juniores; 1. W, Spanjerd (Het IJ) 1 min. 22 3 5 sec. 2. C. v, Laan (Het IJ) 1 min. 25 sec. 3. G. Mollevanger (V.Z.V.) 1 min. 54 2 5 sec. 100 M. vrije slag jongens-juniores: 1. A. Sip- kema H.P.C. 1 min. 8 2 5 sec. 2. P. Licht Het IJ 1 min. 16 4 5 sec., 3. G. Janus V.Z.V. 1 min 18 4-5 sec. 10 x 50 M. vrije slag estafette jongens- adspiranten 1. Combinatie dames HF.C. en Het IJ 6 min. 30 4 5 sec. 2. H.V.G.B. 6 min 53 3 5 sec. Wegens het ontbreken van een tweede tiental kwam de dames-combinatie in dit nummer als tegenstanderster uit Waterpolo: V.Z.V.Triton (Weesp) 23. Wedstrijden van Zondag. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Krcffer D.J.K. 1 min. 5 sec. 2. C. Zeeman ..Haarlem" 1 min 82 5 sec. 3. A. H. Slpkema H.P.C. 1 min. 10 1 5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. T. Wagner Het IJ 1 min. 15 sec. 2. L. Helms 1 min. 16 4 5 sec. .3.5. Husken A.D.Z. 1 gtfa» 21 sec. 200 M. schoolslag heeren, tevens kampioen schap Kring Haarlem: 1. L. Korpcrshoek V.Z.C. (Vlaardlngen3 min. 2 sec. 2. A. vin Kalken D.J.K. 3 min. 8 1 5 sec.. 3. J van H.-ms- bergen „Haarlem", kampioen van den Kring Haarlem. 3 min. 15 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff A.D.Z. 1 min. 26 sec. 100 M. rugslag heeren. tevens kampioen schap kring Haarlem 1. A. J. v. ei. Meer. kam pioen 1 min. 19 1 5 sec. 2 J. P. Senff D.J.K. 1 min 22 1 2 sec. 3. P. Rol H.V G B. 1 min. 30 sec. 1500 M. vrije slag heeren. tevens kampioen schap Kring Haarlem en als extra-prijs wis selbeker, uitgeloofd door de IJmuicier Courant voor het eerstaankomend V.Z.V.-lid. 1. A. Voorwindt R.Z.C. 24 min. 56 3 5 sec. 2. J. van Hemsbergen „Haarlem" Kampioen Kring Haarlem 25 min. 41 3 5 sec.. 3. C Zee man „Haarlem". 4. A. J. v. ri. Meer „Haarlem" (deze zwemmer zwom de geheele baan in rug slag) 5. T. C. Drijver. H.V.GB.. 6. Joh. van Hemsbergen Jr. Het eerstaankomend lid van V.Z.V was C. Visman. elfde van de 21 deelnemers, die dus den wisselbeker won. 1500 M. vrije slag dames: 1. C. Koning S.Z.C. Schiedam) 29 min. 38 3 5 sec., 2. N. Dulwel Z.C. 30 min. 27 2 5 sec. 1500 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpcrshoek V.Z.C. 28 min. 36 3 5 sec. 2. D. van Vler.s-n D.W.R. 28 min. 52 3 5 scc., 3. C. H. Vrugt 29 min. 13 2 5 sec. Er waren 25 deelnemers. De badmeester van V.Z.V. Vrugt kreeg een open doekje voor z'n fraaie prestatie. 1500 M. schoolslag dames: 1 C. Huybers Het IJ 31 min. 5 1 5 sec. 2. M. Villerius S.Z.C. i2 min. 8 3 5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren; 1. HP.C. (Ch. Kemper. F. Heerkens Thijssen. H. H. Brand, A. H. Sipkema en J. van Zadel) 2 min. 37 2 5 sec. 2. S.Z C. (W. K. Scholten. J. Tim mermans, Jac. Koning. J. N. van Luyk en M. J. d. Mark) 2 min. 43 1 5 sec. 3. Het IJ H. Pacrl, G. v. d. Laan, J. Geerlings, J. Rootse- laar en F. Smit). Waterpolo: Haarlemsch Zevental—Zaansch Zevental 6—2. Op beide dagen werd een demonstratie schoonspringen gegeven, die veel bijval oogstte. De jury was als volgt samengesteld: L. K, Anthoni, voorzitter-kamp-echter. P. H. J. Dogger, starter, mevr. A. Knuytvan Kaar, Th. Höisken. P. van Goor en J. D. Vis tijd opnemer. G L. Vriend, keerpuntcommissaris en P. Visman. secretaris. De wedstrijden waren, dank zij de goede organisatie mooi op tijd geëindigd De uitrei king der prijzen, voor zoover ze nog niet door de prijswinnaars waren meegenomen, ge schiedde door den voorzitter van V.Z.V.. den heer J. Borst, die bij het. overhandigen van den wisselbeker van de IJmuider Courant aan Visman hulde bracht aan ons blad voor hei beschikbaarstellen van den fraaien beker. Internationaal zwemfeest te Zutfen. Uit Zutfen: Zondag is hier het JaarllJksche zwemfeest gehouden, waarvan het hoofdnum mer was de twaalfde 8 K M wedstrijd in den IJsel, georganiseerd door de Zutfonsche Zwem- en Poloclub de Jonge Kampioen. De deelnemers met het eere-comité en de juryleden werden na een wandeling door de stad naar de startplaats Halfvasten gebracht. Tegen vier uur startten de dames en vijf mi nuten later de heeren. De uitslagen van de wedstrijden lulden Dames internationaal; 1 I. Breukcl. O.D.Z., Rotterdam 1.13.20. 2. R Olsen R.D.Z. Rotter dam 1.14. 3. Mevr. Abblnk—Bange A A.. Almelo 1.18.6. 4. M. Kerkmeester. O.D.Z Rotterdam 1.18.8. 5. A. C. Raschdorff, IJsel Deventer 1.18.34. Heeren internationaal: 1 F M Wegenaar A.Z. '70 Amsterdam 1.11.35. 2. K, Zeegcrs A.Z. '70 Amsterdam 1.12.10. 3. W. Kemper Z.C G.. Groningen 11.12.50. 4. J Stender Jr. Dolfijn, Amsterdam 1.13. 5. Kuyper. Dolfijn. Amster dam 1.13.1. Dames veteranen: 1. Mevr. Pouly ODZ Rot terdam 1.12.30. 2. Mevr. M. de Klerk, ODZ Rot terdam 1.24.30. Heeren veteranen: 1. F. M. van Dommelen S.V.H. Hillegersberg 1.18.20. In af deeling A had geen enkele ontmoeting doorgang. H.P.C. ondernam een reis naar Diemen om tegen AZ. 1870 te spelen. De aan gewezen scheidsrechter verscheen niet, zoodat de Heemstedenaren over enkele weken weder om naar Diemen moeten. De wedstrijd D.J.K —de Dolfijn moest wegens de duisternis gestaakt worden: de be zoekers hadden op dat oogenblik een 4—3 voorsprong. Ook de afwerking van het programma ln afdeeling B liet te wenschen over; enkele wedstrijden werden niet gespeeld. De nog te spelen ontmoetingen zijn evenwel van elk be lang ontbloot, omdat de Maas in Leiden van L.Z.C. verloor (4—0) en daardoor definitief op de onderste plaats is aangeland Zooals wij vorige week reeds hebben medegedeeld, is de H Z. P.C.. den Haag. evenals het vorige sei zoen. afdeelingskampioen. In de tweede klasse C behaalde S.V H. uit Hillegersberg, welk zevental in 1933 degra deerde. het ongeslagen kampioenschap, Ko- rink c.s. krijgen nu dus een kans hun oude plaats in de eerste klasse weer in te nemen. De Waterratten verloren met 1—0 van Nep- tunus. Eigenaardig, dat D.WR. in vier thuis wedstrijden. nl. tegen Haarlem, H.V.G.B on Neptunus geen enkel doelpunt wist te scoren. Haarlem maakte korte metten met H.V.G.B. (5—0). De H.V.G.B.'ers zijn de laatste weken hopeloos uit vorm. De hooge verwachtingen, die men bij den aanvang van het seizoen van dit team had, zijn niet in vervulling gegaan. De groote fout schuilt in de voorhoede, welke geen behoorlijken aanval kan opzetten en na genoeg schotloos Is. De return-match Neptunus—D.W.R. werd niet gespeeld, omdat de scheidsrechter niet was opgekomen. Ook voor de ontmoeting Dol fijn 3—H.V.G.B. 2 ontbrak een scheidsrechter. Het wordt hoog tijd, dat de bond krasse maat regelen gaat nemen. De spelers, zoowel als het publiek worden door dit wegblijven ernstig ge dupeerd. In verband met de Europeesche kampioen schappen, welke deze week in Maagdenburg worden gehouden, is het programma slechts klein, n.l.: Heeren Ecerste Klasse A: H.P.C.—A.Z. 1870. Heeren tweede klasse B: Haarlem—H.V.G.B. Heeren reserve tweede klasse C: D.J.K 3—het Y 3. Dolfijn 3—Nereus 2. Het Y 3—Nereus 2. H.P.C. zal zonder eenige moeite haar fraaie positie op de ranglijst door een zege op de Amsterdamsche Zwemclub versterken. Donderdag a.s. wordt aan H.V.G.B aan de Kleverlaan reeds de gelegenheid gobor ;1 re vanche te nemen voor de groote ne;U rlaag, welke zij heeft geleden. Wij betwijfelen of H.V.G.B. hierin zal sla gen. Haarlem moet beslist winnen, wil zij haar kans QP hgi kampioenschap behouden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7