NEDERLANDSCHE OVERWINNINGEN Int.Athletiekwedstrijden in het Stadion. ZEILEN. HANDBAL BILJARTEN COLF HAARLEM'S DAGBLAD 6 MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 ATHLETiEK De atletiekwedstrijden in het Amster- damsche Stadion hebben het Zondag niet ge troffen met het weer. Aanvankelijk bleef het bij een dreigende lucht nog droog, doch wel dra kwamen de regenbuitjes, welke aangroei den tot buien en het werd zelfs zóó hevig, da; de 5000 M. onder een stroomenden regen ge- loopen moest worden, waarna de baan zóó nat werd dat ook de prestaties er onder leden, wat het duidelijkst spreekt bij de 110 M. hor den. waarbij de Amerikaan Beard na aan vankelijk in zijn serie 14,5 sec. te hebben ge- loopen, het in de finale niet verder bracht dan 14.9 sec. Het behoeft geen betoog, dat onder deze omstandigheden geen enkel record verbeterd werd. Doch niettemin vallen er prima presta ties te vermelden, waarbij voor ons wel in de eerste plaats de overwinningen van Ber ger zoowel op 100 M. als op 200 M. In de 100 M. hadden zoowel Peacock, Swee ney als Berger de series gewonnen, terwijl zich eveneens voor de finale de Zuid-Afrikaan Theunissen, de Australiër Yates en Benz kwa lificeerden. In de finale had Berger direct de leiding; hij won gedecideerd, terwijl Peacock zich nog de tweede plaats op Sweeney en Theunissen moest bevechten. De Engelsch- man werd op het laast nog door Theunissen gepasseerd. Op 200 M. was de start van Berger eveneens zeer snel. Hier had hij door de bocht alle deel nemers op Osendarp na reeds van zich af geschud. In het rechte eind moest ook de Hagenaar er aan gelooven; zoodoende won hij met behoorlijken voorsprong, want Osendarp zakte in den strijd om de tweede plaats af, verloor allen stijl en eindigde vier de. Sweeney wist zich hier nog de tweede plaats vóór den Amerikaan Kane te verove ren. 't Was een goede dag voor Berger, wan: niet alleen dat hij hiermede aan de Ameri kanen de eerste nederlagen in Europa toe bracht, ook in de 4 maal 100 M. estafette speelde hij een groote rol, door een achter stand op Kane te niet te doen en als triomfa tor door de finish te gaan. Dit nummer span de van het begin tot het einde, want Peacock had aan Osendarp ruim een meter ontnomen, terwijl Beard op Boersma wat ingeloopen was. Niettemin ging Jansen als eerste de bocht uit, doch te vroeg weggaan van Ber ger veroorzaakte toen den achterstand. Doch de Amsterdammer herstelde zijn fout meer dan volledig. Wlm Kaan heeft op 110 M. horden vooral in de finale goed van zich afgebeten en met ge ring verschil de tweede plaats moeten af staan aan Finlay, die tot de laatste horde nog achter was om in de laatste sprint voorbij te gaan. Die sprintcapaciteiten moeten bij on zen stadgenoot nog verbeterd worden om hem tot Europa's besten hordenlooper te kunnen stempelen. Beard leidde vanzelfsprekend den geheelen weg. Hij gaf een machtige demon stratie van een volmaakte techniek. De Amerikaan Eastman won zooals hij wil de de 800 M. vóór Cooper (Engeland). Van start ging hij direct aan den kop; het kleine oogenblik voor den Marathon toren, toen hij bedreigd werd, was zóó kort, dat men, zoodra met het zag, hem ook weer eenige meters zag vooruitschieten. Het ging alles even ge makkelijk en vlot. Men zag geen inspanning en toch was de tijd 1 min. 53,3 sec. Dat zegt toch wel iets. Ook Hardin was op 400 M. een klasse apart. Aan de buitenbaan moest hij zijn eigen race loopen, een opgave waarvan hij zich schitterend kweet. Van start af zette hij er een geweldig tempo in; voor de Marathon tribune werd zijn voorsprong dan ook steeds grooter. In het laatste rechte eind volgde nog een snelle eindspurt, waartegen de andere deelnemers niets hadden in te brengen. De Engelschman Stoneley had met onze landge- nooten weinig moeite, terwijl Van Rijn het genoegen smaakte den Belg Prinsen (toch ook een goed looper) achter zich te laten. Johnson sprong 1.95 M. De zachte baan en het koele weer belemmerde hem in zijn pogin gen 2 M. te springen. In zijn trainingspak haalde hij nog 1.90 M„ een hoogte welke ook de Australiër Metcalfe haalde. De Nederlanders Brasser, Jansz en Roelofs haalden een sprong van 1.80 M. De Amerikaan Beard wint op fraaie wijze de 110 M. horden. De 800 M. voor Eastman. - De Pool Kusocinsky in schitterende conditie bij de vijf KM. - De Belg Hendrix wint den Marathonloop. Van Welsenes kreeg klop van Peacock op het verspringen., De neger haalde met 7.10 M. evenpens een minder resultaat dan in zijn vorige wedstrijden, zoodat ook Van Welsenes' resultaat van beneden 7 meter hier verklaar baar is. De groote strijd Lovelock-Bonthron leverde wederom -sen overwinning op van de Nieuw- Zeelander, die een fraaie race liep, regelma tig tempo houdend en eerst op het laatste eind den leidenden Comes van zich afschud den. De Amerikaan was vooral in den eind spurt nog gevaarlijk, wat hem tenslotte de tweede plaats opleverde. Kusocinsky bracht alle aanwezigen in ver voering door de manier, waarop hij niet alleen de 5 K.M. in een fraaien tijd won, doch even eens door het feit, dat hij na dien afstand nog een 1400 M. doorliep om te trachten zijn 4 mijl-record te verbeteren. Hij slaagde in zijn poging niet. doch dit was geen wonder, want het was inmiddels zóó gaan regenen, dat de baan blank stond, wat hem niet belette slechts een 12-tal seconden boven het record te blij ven. De Belg Van Rumst werd hier tweede vóór zijn geduchten landgenoot Marechal, terwijl Petit met 15 min. 56.1 sec. beneden de 16 min. grens bleef. Torrance haalde „slechts" 16.25 M.'op ko- gelstooten in zijn trainingspak. Hij kon er later bij het slechtere weer niet in slagen, dezen toch reeds forminabelen afstand nog te verbeteren. Zijn landgenoot Lyman viel op door zijn fraaien stijl. Peters verloor het hink-stap-sprong num mer aan Metcalfe, die niettemin nu ook niet boven 15 M. kome*. kon. Het waren allemaal verrichtingen beneden het kpnnen der athle- ten. Alleen bij polshoog verrastte Van Oor schot met een sprong van 3.80 M., wat hem de tweede plaats achter Woodhouse opleverde. De resultaten zijn: 100 Meter hardloopen heeren: le serie: 1. Peacock, Amerika 10.7, 2. Yates Australië, 11,0, 3. Boersma, Nederland 11,1. 2e serie: 1. Sweeney, Engeland 11.2. Benz, Nederland 11,1, 3. Jansen, Nederland 11,2. 2e serie: 1. Berger, Nederland 10.8, 2. Theu nissen. Zuid-Afrika 11.3. Osendarp, Neder land 11. Finale: 1. Berger: Nederland 10.5. 2. Peacock Amerika 10.6, 3. Teunissen, Zuid-Afrika 10.7, 4. Sweeney, Engeland, 5. Benz. Nederland, 6. Yates, Australië 100 Meter hardloopen dames: le serie 1. mej. Aalten. Nederland. 12,8. 2. mej. de Vries, Nederland 13,2, 3. mej. Winter Nederland 13,3. 2e serie 1. Mej. Martin. Nederland 12.8, 2. Dalmolen, Nederland 13,1, 3. Radman, Ameri ka 13,3. 3e serie: 1. mej. Doorgeest, Nederland 13,5, 2. mej. Messmann 13.6, 3. mej. Koster 13.6. Finale: 1. mej. Aalten. Nederland 12.4, 2. mej. Martin, Nederland. 12.8, 3. mej. Dalmolen Nederland 12,9. 4. mej. Messmann, Nederland, 5. mej. Doorgeest, Nederland, 6. mej. de Vries Nederland. Speerwerpen: 1. v. d. Pol. Nederland 56.37 1/2, 2. Van Me ijl Nederland 54.75 M., 3. Collaris, Nederland 53,28 1/2. 400 Meter hardloopen: 1. Hardin, Amerika, 47,9. 2. Stoneley, Enge land, 3. Van Rhijn, Nederland 51.4. Prinsen. België 51,6 5. Klazema, Nederland, 800 Meter Hardloopen: 1 East) 1 m, Amerika 1 m. 53.3: 2 Cooper. Engeland 1 m. 56 4; 3 Bouman, Nederland 1 m. 59.9; 4 Dop, Ned. 2 m. 00.3; 5 Sierhuis, Ned. 6 Taekema, Ned. jleyen maakt nieuwe. cetMoU in kei stadion Hoogspringen: 1 Jonhson, Amerika 1.95; 2 Metcalfe Austra lië 1.90; 3 Brasser, Nederland 1.80; 4 Roelofs. Ned. 1.80; 5 Janzs, Ned. 1.80; 6 De Flotow België 1.70. 1500 Meter Hardloopen: 1 Lovelock, Nieuw-Zeeland 3 m. 53.3; 2 Bonthron, Amerika 3 m. 54.1; Cornes. Engeland 3 m. 54.9; 4 Devuyst, België 4 m. 0.66; 5 Feen- stra, Nederland 4 m. 12.7; Verspringen: 1 Peacock, Amerika 7.10; 2 Van Welsenes, Nederland 6.90; 3 Nasse, Ned. 6.35. 200 Meter Hardloopen: 1 Berger, Nederland 21.9; 2 Sweeney, Enge land 22.0; 3 Kane Amerika 22.2; 4 Osendarp, Ned.; 5 Theunissen, Zuid-Afrika; 6 Yates, Australië. 110 Meter Hordenloop: le Serie: 1 Finlay, Engeland 15.0; 2 Kaan, Nederland 15.8; 3 Jansz, Ned. 15.9. 2e Serie: 1 Beard, Amerika 14.5; 2 Mesman-Schultz, Nederland 16.3; 3 v. Leeuwen, Ned. 16.4. Finale 1 Beard, Amerika 14.9; 2 Finlay, Engeland 15.3: 3 Kaan. Nederland 15.5; 4 Jansz, Ned. 5 Mesman-Schultz, Ned 6 v. Leeuwen. 4 Eng. Mijl vervallen (alleen geloopen door de Pool Kusocinsky, tijd: 19 min. 16.3. Overi gen hebben geloopen: 5000 Meter: 1 Kusocinsky, Polen 14 m. 50.4; 2 v. Rumst België 15 m. 21.13 Maréchal, België; 4 Petit, Nederland 15 m. 56.1; 5 v. Iperen, Ned. 6 Bak ker Ned. Kogelstooten: 1 Torrance, Amerika 16.25; 2 Lyman, Ameri ka 14.75) 3 de Bruyn, Nederland 13.871/2 4 Houtzager, Ned. 11.93; 5 Kamerbeek, Ned. 11.57 Estafette 4x100 Meter (Scholieren): 1 Gem. Lyceum, den Haag 45.4; 2 le 5-jar. H.B.S., Haarlem 47.6; 3 H.B.S., Hoorn 47.7; 4 Chr. Lyceum, Zeist 47.7; 5 Chr. Lyceum, Haarlem: 6 4e 5-jar. H.BS., Amsterdam. 4 x 400 Meter Estafette (Internationaal) ver vallen. Hink-stap-sprong: 1 Metcalfe, Australië 14.89; 2 Peters, Neder land 14 51; 3 v. Kersen, Ned. 13.36. 4 x 100 Meter Estafette (Heeren) 1 Nederland (Osendarp-Boersma-Jansen- Berger) 42.1; 2 Amerika, (Beard-Kane- Johnson-Hardin) 42.1; 3 British Empire (Sweeney-Finlay-Yates-Theunissen) 42.7. 4 x 100 Meter Estafette (Dames) 1 Nederland, (Doorgeest-Aalten-Martin- Dalmolen) 50.7; 2 Brijnhilde (Langhout-Win- ter-Veldman-Mengerink) 53.7 3 A.V. Amster- kens) 53.9. Marathonloop: 1 Hendrix, België 2 u. 41 min. 7.2 sec.; 2 Meskens, België 2 u. 46 min. 50.3 sec. 3 Land heer, Nederland 2 u. 53 min. 20.0 sec. 4 Lomé, Ned 2 u. 56 min. 17.0; 5 v. d. Berg Ned. 6 Cools, België: 7 La Large, Ned. 8 Urban, Ned.; 9 Slingerland, Ned. Polshoog: 1 Woodhouse, Australië 3.90; 2 v. Oorschot, Nederland 3.80; 3 Larsen, Denemarken 3.70; 4 Pasma, Ned. 3.60; 5 v. Genne, Ned. 3.60. De wereldspelen voor vrouwen te Londen. De Hollandsche dames hebben bij boven genoemde spelen niet veel succes meer ge boekt. Het was vooral de Duitsche athlete Kaethe Kraus, die de aandacht trok, zij won de nummers 100 en 200 M. hardloopen. Bij de 100 Meter werd de Nederlandsche athlete mej. Martin niet geplaatst. Ditzelfde ge schiedde met mej. Ter Horst in het nummer 80 M. horden. Bij de 200 M. werd Oor Aalten eveneens niet geplaatst. De vier maal hon derd M. estafette werd gewonnen door de Duitsche ploeg in 48.6 sec,, met vijf meter voorsprong op de Nederlandsche ploeg, die No. 2 werd. In het totale klassement werd de Duitsche ploeg op schitterende wijze No. 1 met 95 p.; Polen werd No. 2 met 33 p.; Engeland No. 3 met 31 p.; Canada No. 4 met 21 p.; Neder land bezette de tiende plaats. De beste Amerikaansche, Engelsche, Itali- aansche, Zuid-Afrikaansche, Nieuw-Zeeland- sche en Poolsche, mitsgaders de bloem der Nederlandsche athleten in het Stadion? Iets dergelijks is na de Olympische Spelen, nu zes jaar geleden, niet meer voorgekomen en derhalve snellen wij spoorslags naar Am sterdam om al deze recordhouders op de sin- telbaan in actie te zien. Zoo iets moest eigen lijk elk jaar op het programma staan; dat Olympisch Stadion ligt er toch niet voor niets en wat hebben we destijds niet een moeite gehad om die slntelbaan voor de meest verwende wereldrecordhouders-voeten ln orde te maken. Maar nu is het toch prima in orde, Zooveel athletensterren zijn er bij elkaar, dat men zich in een planetarium waant en uit be scheidenheid blijft de zon dan ook maar weg Dat is jammer, want de spieren dezer supeiv athleten zijn zeer gevoelig en per saldo zijn we gekomen om wereldrecordverbeteringen te zien. Helaas bleven we daarvan verstoken, slechts de Marathonlooper Landheer loopt bijkans naar Uithoorn om het Nederlandsch record op dien afstand van ongeveer 42 K.M. te verbeteren. Hij eindigt twaalf minuten achter den Belgischen winnaar Hehdrickx. die, ofschoon voor dezen middag uitgenoodigd bij zijn terugkeer voor het Stadion de poort gesloten vond en een heelen tijd moest bellen, alvorens de portier met de sleutels kwam.. Dat kwam zoo De Pool Kusocinsky had het plan het wereldrecord over de 5000 M. te verbete ren en iedereen was zoo druk in de weer. hem bij zijn eenzamen tocht door de plassen toe te juichen, dat het wel op een Poolschen Landdag leek. Ondertusschen stond Hen- drickx voor de poort, angstig omkijkend, of zijn concurrent en landgenoot Meskens nog niet in aantocht was. Doch in het (AmsteD- veen ziet men niet op een turfje en tenslotte kwam Hendrickx met vijf minuten voorsprong aan de finish, hetgeen hem een zilveren beker en dito fruitschaaltje opleverde. Dit laatste kwam goed van pas, immers de omroeper vertelde ons gedurende de race, dat de Bel gen niets anders deden dan bananen eten, alhoewel wij, gezien het resultaat van den wedstrijd, gelooven, dat zij tevens hebben hardgeloopen. De Belgen waren met zijn drieën en daar er slechts twee aan het eind punt kwamen, maakten wij ons. in verband met het slechte weer, ietwat ongerust over een zekeren meneer Cools. Deze bleek geen idee te hebben, zich op dezen Zondag bi zonder te haasten en hij arriveerde ongeveer om 5 uur met een keurig verzorgde snor en een flatteerend haarnetje. Op het eerste ge zicht wekte deze athleet herinneringen op aan den onsterfelijken „Old Bill" van Bruce Bairnsfather. Doch genoeg over dezen Marathon. Zooals gezegd, huppelde de Pool Kusocinsky onge looflijk kwiek door de plassen, ,.en passant een ronde op de Hollandsche deelnemers uit loopend. Het voordeel hiervan was, dat deze landgenooten hem thans op het einde der race als gangmakers dienden, doch deze hulp woog niet op tegen het gewicht van regen en modder, met het gevolg, dat de man uit Warschau 14 seconden boven zijn eigen wereldrecord bleef.. Ook den neger bleef een teleurstelling niet bespaard. Was hij Zaterdag bij zijn vliegtocht van Zweden naar Amsterdam reeds zoo lucht- ziek geworden, dat hij er bleek van zag, thans werd hij op de honderd meter door Chris Berger geklopt, Dat was wel een dei- beste prestaties van dezen sportdag, want het was de eerste maal gedurende den Europee- schen tour der Amerikanen, dat Peacock niet als eerste op de 100 Meter eindigde. Berger, gedachtig aan het Engelsche spreekwoord: „Nothing succeeds like success" liet in de 200 Meter een geheel internationaal gezel schap zijn hielen zien, hetgeen hij in de 4 maal 100 M estafette herhaalde. De tiendui zend toeschouwers waren thans bizonder goed gestemd en het gevolg was, dat zoowel de winnende schooljongens-estafette als de di verse meisjes-dito overdadig applaus oogst ten. De Amerikaansche meiskes blonken meer uit door hun slanke figuurtjes dan door hun snelheid, alhoewel Miss Webb op de verbeel dingskracht der jeugd werkte vanwege haar Indiaansch type. Intusschen hadden de kogelstooters in den eenen en de polsstokhoogspringers in den anderen hoek van het terrein een recht ge zellig onderonsje. De Amerikaan Torrance stootte den kogel als ware het een oudbak ken kadetje en zijn landgenoot Lyman liet zien, date er ook met stijl wat te bereiken valt, al bleef hij anderhalve meter bij de copie van Dempsey ten achter. Bij hen ver geleken waren de Hollanders kleine kinderen en kwamen in het stuk niet voor. Dan deed Van Oorschot het met den polsstok beter, hij liet althans den Deen Larsen onder zich. Te midden van deze, door een regengordijn ten deele aan het aandachtig oog onttrokken prestaties, kwam plotseling de sensatie van den middag. Door de Marathonpoort kwam een jeugdig hardlooper zachtkens aange draafd, ofschoon de winnaar van de 42 K.M. race reeds welhaast in den trein naar Ant werpen zat. Deze athleet droeg zeer voorzich tig iets in zijn linkerhand, hetwelk op het eerste gezicht aanleiding gaf tot het ver moeden, dat hij z'n schoenen had uitgetrokken en op zijn teenen binnenkwam, om zijn vrouw niet te laten merken, dat hij zoolang was weggebleven. Van dichterbij beschouwde bleek het een boodschappentasch vol bananen te zijn. Men kan ook nooit weten met die win kelsluiting op Zondag, alhoewel het ook mo gelijk was, dat de athleet in kwestie gevan gen was in den ban van de leuze: „Eet meer fruit". Langen tijd om hierover na te denken hadden wij niet, want de Amerikaansche neger Johnson stapte 195 M hoog. de man was zoo groot, dat hij den indruk maakte, den Marathon-toren te overschaduwen. Prachtig waren de loopnummers over 400. 800 en 1500 Mete.r Eerstgenoemde afstand werd in prachtigen stijl door den Amerikaan- Hardin gemakkelijk gewonnen. Deze looper is tevens specialist op de 400 M. horden, waar hij minder tijd noodig heeft dan zijn Neder landsche collega's op d egewone 400 M. De magere, langbeenige, gebrilde Eastman gaf ons voorts een lesje in het rustig en snel loopen van de 800 M., alhoewel de Engelsch man Cooper er ook mocht wezen en slechts een 15 M. achterstand had. Lovelock, de Nieuw-Zeelander had een derde appeltje te schillen met den wereld recordhouder Bonthron, dien hij reeds twee maal verslagen had. Ook ditmaal kon de Amerikaan het niet winnen, ofschoon hij niet zoo dom was in het valletje te loopen, dat Lovelock en de Engelschman Cornes voor hem hadden opgesteld. Laatstgenoemde nam een geweldigen voorsprong aan den start, doch Bonthron bleef rustig achter zijn rivaal loopen in een verschrikkelijk leelijken stijl. Toch slaagde ook hij er in, vlak voor de eind streep Cornes nog te passeeren. Bizonder mooi was tenslotte het horden- loopen van Beard. Deze Yankee scheert als het ware over de hindernissen, waarbij het voorste been de geheele hoogte stapt. Daar tegen konden de Engelschman Finlay en onze stadgenoot Kaan niet op. De Haarlemmer was blijkbaar dermate opgetogen over den stijl en de techniek van zijn tegenstande", dat hij zelfs onder de race enkele malen naar links keek. Kaan heeft zich echter dapper geweerd, wat tevens gezegd kan worden van de jongens van de eerste vijfjarige HBS. te Haarlem die in de school-estafette den tweeden prijs wonnen. Het geheel was, ondanks den regen, een prachtige en leerzame sportdag en het is te wenschen, dat iets dergelijks nog eens her haald moge worden. Wellicht krijgen we ook in Haarlem nog eens een eerste klasse sintel- baan. De wedstrijden van de Koninklijke. De uitslagen van de Zaterdag door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging op het meer Flevo en het Buiten-IJ gehouden zeilwed strijden luiden als volgt: Zesmeter klasse: 1. Edith, st. H. H. Gar- brecht, 2. Lou st. W. Proehl, 3a. De Ruyter» st. A. E. Dudok van Heel. Handicapklasse B: 1. Ariadne, st. F. J. Berr.hard. 2. Goodwind, st. W. Bruynzeel. 0. A.-klasse: 1. Dolfijn st. M. Sanders. 2. Ibis, st. H. C. Labberton, 3. Halley, st. M. G. Jonker. Regenboogklasse: 1. Kikkerst. J. Heinen, 2. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 3. Holland, st. F. P. Bos; 4. Braassemermeer, st. H. Nathan. Pampusklasse: 1. Sas, st. J. Loopuyt, 2. Pampus st. W. de Vries Lentsch, 3. Komeet, st. C. W. Jonker, 4. Oranje, st. P. Schieffer. 45 M2. kruiserklasse: 1. Boekanier, st. A. Warners, 2. Walta, st. C. A. Vermaat. 12 M2 sliarpieklasse: 1. Trinil, st. L. V. Ar nold; 2. Windekind, st. Jan Maas; 3. Leonore, st. P. van Zutphen; 4 Aloha, st G. Nolles. Twaalfvoetsjollen, klasse A: 1. Glipper, st. D. Kagchelland; 2. Bern, st. Bob Maas; 3. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder. Twaalfvoetsjollen, klasse B: 1. Windekind II st. H. Evers; 2. Pinguin, st. mej. O. Bussema- ker:, 3. Juffer, st. F. A. Kröger. BM-klasse: 1. Mop. st. H. Bollemeijer; 2. Ans III, st. P. Simonsz Jr.. 3. Nelly II, st. J. Wester huis, 4. Nelly st. H. Westerhuis. De tweede dag. De tweede wedstrijddag van de Koninklijke is onder vrij wat ongunstiger omstandighe den verloopen dan de wedstrijden van Za terdag. Hoewel in de ochtendwedstrijden de wind kracht vrij normaal was. wakkerde deze tij dens de middagraces krachtig aan. zoodat de wedstrijdzeilers het geducht te verantwoor den kregen. 1 Iets nieuws vormde ditmaal een wedstrijd voor motorbooten met ingebouwden motor boven een snelheid van 35 KM., een noviteit, die mede door de onstuimige watervlakte veel sensatie bood. De uitslagen waren: Zesmeterklasse; 1 Edith (N. N. Gabrecht) in 1 uur 39 min. 24 sec. 2 De Ruyter (A. E. Dudok van Heel) in 1 uur 46 min. 52 sec. 3 Lou (W. Broeke). Voorgiftklasse B: 1 Mercuur (N. M. Wijde- nes); 2 Ariadne (C. M. W Beraad). Ronde en platbodemklasse O. A. en O.A.: 1 Nalley (M. G. Jonker); 2 Schollevoer (W. Bruynzeel Jr.) 45 Kwadraatmeterklasse: 1 Walta (C. A. Vermaat) in 1 uur 51 min. 56 sec. 2 Boeka mer (A. Warner). Regenboogklasse1 Hollandia (C. Stave ren): 2 Kikker (J. Neinen); 3 Duke (J. C. v. d. Velde); 4 Vennemeer (I. J. C. Klingen). Pampusklasse1 Pampus (W. de Vores Lentsch): 2 de Komeet (C. W. Jonker); 3 Sax (J. Loopuit); 4 Oranje (G. Schieffer). Ochtendwedstrijden. 12 Vierkantemeter Sharpieklasse: 1. Windekind <J. Maas) Loosdrecht; 2. Tri nil (L. V. Arnold) Loosdrecht; 3. Leonore P. v. Zuthen) Het Nieuwe Diep; 4 Aeolus (G. Visser) Het Nieuwe Diep. Twaalf voetsjollenklasse A: 1 Bern (B. Maas) W.V. Loordrecht: 2 Cupido (K. H. Pott) W. v. de Koenen; 3. Marionet (R. Ve- r.eman) Haarlemsche Jachtclub: 4 Daph nia (P. H. R. Borgerhoff Muliker) De Kaag. Bergumermeerklasse: 1 Wetterwille (H. v. Eyck> W. v. de Koenen; 2 Nally II (J. Wes terhuis) Het Nieuwe Diep: 3 't Swalltje (N. G. Draaisma) W. v. de Schinkel; 4 Cily (N. Reconst) W. v. Amsterdam. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1 Pinguin (mej. O. Bussemaker) W.V. Loosdrecht; 2 Juffer (F. A. Kröger) Haarl. Jachtclub; 3 Winde kind II (N. Evers) Haarlemsche Jachtclub; 4 No. Elf (E. de Visser) Haarlemsche Jacht club) Middagwedstrijden. 1 12 Vierk. meter Sharpieklasse: 1 Rakker (A. Honigh) Het Nieuwe Diep; 2. de Noord (A. Westerman) W.V. Loosdrecht: 3 Aesluis 'G, Visser) Het Nieuwe Diep; 4 Hiphaan (W. A. Terweida Jr.) K.N.Z. en RZ. Twaalf voetsjollenklasse A: 1 Daphnia (P. H R. Borgerhoff Mulder) de Kaag; 2 de Glip per (D. Kagchelland) Rotterdamsche Zeil- vereeniging: 3 Cupido <K. H. Pott) W.V. de Koenen: 4 Jager (N. J. v. Lijnen Noomen), Zaanlandsche Zeilvereeniging. Bergumermeerklasse: 1 Wettewille (H. r. Evck) W.V. de Koenen; 2 Nelly (Ir. Wester huis) Het Nieuwe Diep; 3 Ans ÏH (P. Simons Jr.) W.V. de Schinkel; 4 Adri (P. Leewis) W.V. de Schinkel. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1 Windekind II 'H. Evers) Haarlemsche Jachtclub; 2 Juffer 'F. A. Kröger» Haarlemsche Jachtclub: 3 Hot Toddv iF P. Fhi) de Kaag: 4 No. Elf (E. de Visser) Haarlemsche Jachtclub. Directie ruwolie motorbooten 1 Emma (Ha venbedrijf De Rietlanden); Henriëfcte (N.V. Maatschappij v Zwavelzuurbereiding v.h. G. J. Ketnen en Cie); 3 Ida Mavie (idem). Kajuitmotorbooten niet gestart. Open motorbooten met ingebouwden mo tor en snelheden boven 35 KM.: l Beatrix II Andi (J. H. Ceurvorst); 2 Bentrix I (A. J. Koppe); 3 With (Th. A. Alofs). Motorbooten als boven in groepen: Groep I: l Gisela II (A, J. M. Niemer); 2 Beatrix I (A. J. Koppe). Groep II: 1 Snoek (E.Necht); 2 Edith (Th. A. H. Alofs). Open wedstrijd als boven free for. all.: 1 Beatrix II: (Anrl J. R. Ceurvorst); 2 Beatrix I (A. J. Koppe); 3 Gisela II (A. J. J. M. Nie mer). Demonstratie bij het Noorderbad. Deze wedstrijden zijn voor de organiseerende club geen succes geworden, daar zij wegens het slechte weer door geen publiek werden aanschouwd. RAPIDITAS—CONCORDIA (2—5) (DAMES) Voor rust had Rapiditas het voordeel van den Z. W. stotm. doch de voorhoede voldeed maar matig: mej. Poorter werd streng be waakt. Mej. Sleeman zag voor rust kans aan Rapiditas een 2—0 voorsprong te geven. Na de rust had Concordia het windvoordeelwel dra wist mej. M. Duyff den achterstand te verkleinen (2—1). De Rapiditas-voorhoede vermocht tegen den wind weinig uit te rich ten. Een snelle uitval van Concordia was haar dan ook eenige malen noodlottig. Concordia won tenslotte met 5—2. RAPIDITAS—LIJNDEN (0—4). (HEEREN) De beide verdedigingen waren best op dreef, maar de Rapiditas-voorhoede, die de vorige week zoo op dreef was. was door onvolledig heid de kluts totaal kwijt. Het einde bracht dan ook een verdiende 4—0 Lijnden-zege. Jaarvergadering van den Intern. Biljartbond. De afgevaardigden van den Ned Biljart bond naar de jaarvergadering van den Inter nationalen Biljartbond, welke op 24 en 25 Augustus e.k .te Weenen zal gehouden wor den, hebben een moeilijke opdracht van de laatste algemeene vergadering van hun bond te vervullen. Zij moeten n.l. een definitief be sluit van deze vergadering probeeren uit te lokken omtrent de houding van den U.I.F.A B. in de Duitsche kwestie, n.l. de inzending van de statuten van den Dultschen Biljartbond, ten einde zekerheid te verkrijgen, of de ariër paragraaf er in voorkomt of niet, en in het geval deze nog niet aanwezig zijn, een uiter sten termijn van twee maanden daartoe te stellen. Van de Nederlandsche afgevaardig den is de heer A. Pijper, secretaris van den bond. verhinderd; diens plaats zal ingenomen worden door den heer Tj. Brouwer, lid van het bondsbestuur, die met de heer J. Sander, ex-president, den N.B.B. zal vertegenwoor digen. Intern, open Kampioenschap van Nederland. De Zuid-Afrikaansche prof. kampioen Syd Brews heeft Zaterdag op de banen te Huis ter Heide bovengenoemd kampioenschap gewonnen. No. 2 werd C. S. Denny, No. 3 W. J. Cox en No. 4 A. J. Padgeham. DuitschlandNederland (dames) (72) Uit Frankfurt a.d. Main Op den cours van de Frankfurter Golfclub hier ter stede, heeft Zondag de eerste landen- wedstrijd voor dames tusschen Duitschland en Nederland plaats gehad. De Duitsche da mes waren superieur en behaalden een 72- overwinning.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8