UIT HET BUITENLAND Radio-Procramma DINSDAG 14 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Nasleep van den nationaal-socialistischen Putsch te Weenen. Vier politie-agenten ter dood veroordeeld. Vijf anderen krijgen langdurige kerkerstraf. Oostenrijk. Doodvonnissen tegen vier Weensche agenten. Uit Weenen, 13 Aug. In het proces tegen de negen agenten der Weensche politie, die hebben deelgenomen aan den overval op de Bondskanselarij, zijn vanmiddag door het militair gerechtshof vier doodvonnissen ge veld. Joseph Lacker, Franz Leeb, Ludwig Maitzcn en Erich Wohlrad zijn veroordeeld tot den dood door den strop. Emil Schrott en Johann Dobek zijn tot levenslange kerker straf veroordeeld. Steiner en Froehllch zijn veroordeeld tot 20 jaar en Pangerl tot 15 jaar kerkerstraf. Alle beklaagden zijn schuldig verklaard aan hoog verraad. Leeb bovendien aan openlijke gewelddadigheid. Na het requisitoir van hot O. M. richtte de voorzitter een laatste appèl tot de beschul digden om een bekentenis af te leggen. De zen verklaarden echter, dat zij onschuldig waren en in dwaling hadden gehandeld. Krijgt Schuschnigg een lijfwacht? Volgens een bericht uit het Neuigkeits Welt- blatt zou bondskanselier Schuschnigg het plan hebben goedgekeurd, dat voor hem een lijf wacht gevormd wordt, naar het voorbeeld der gardes du corps, welke hem op zijn reizen zal vergezellen. Volgens hetzelfde blad zal over het resultaat van het onderzoek naar den opstand van 25 Juli een bruinboek worden uitgegeven. Hitier aansprakelijk voor den moord op Dollfuss gesteld. De Oostenrijksche regeeringscommissaris kolonel Adam heeft in een rede voor de radio Hitler, in diens qualiteit van leider der Duit- sche nationaal-socialistische partij, verant woordelijk gesteld voor den moord gepleegd op Dollfuss. Volgens Adam spruit uit het lei ders-beginsel der nationaal-socialisten voort dat geen andere leider dan de leider zelf de beslissing kan hebben gehad over het al of niet dooden van den kanselier. (N. R. Ct.) Rusland. Opnieuw zes doodvonnissen uitgesproken. Naar uit Wjatka wordt gemeld, zijn zes ambtenaren van een levensmiddelen trust wegens diefstal op groote schaal van levens middelen en staatsgevaarlijke actie veroor deeld tot den dood door den kogel. Ierland. Botsing tusschen politie en boeren. Uit Cork wordt gemeld, dat de politie daar met revolvers en geweren moest ingrijpen tegen een aantal boeren die zich verzetten tegen een executorialen verkoop. Bij het schieten werden eenige personen zwaar ge wond. Op een andere plaats trad de politie, die ongeveer 500 man sterk was. met gum mistokken tegen groote menigten boeren op. Hongarije. Incident in den gemeenteraad van Boedapest. Bij de eerste zitting van den gemeenteraad na het zomerreces, heeft de voorzitter ook de Oostenrijksche gebeurtenissen ter sprake ge bracht, waarna hij voorstelde, de Oostenrijk sche regeering de deelneming van Boedapest te betuigen bij het overlijden van dr. Dollfuss. De sociaal-democratische fractieleider Karl Peyer verzette zich echter tegen dit voorstel. Hij voerde aan, dat Dollfuss de Oostenrijksche constitutie met voeten heeft getreden en zich aan de vrijheid der burgers heeft vergrepen. Hij maakte den overleden bondskanselier verder de heftigste verwijten in verband met de onderdrukking van den Februari-opstand. De rede van Peyer verwekte groote onrust in den Raad. Eerst na een lang debat werd het voorstel van den voorzitter met stemmen- meerderheid aangenomen. Lynchpartij in Michigan-City. Twee negers opgehangen. NEW-YORK. 13 Aug. (Reuter). Bij Michi- gan-city viel een bende gewapende mannen een escorte aan. dat twee negers, die be schuldigd werden van moord op een blanke naar de rechtbank voerde. De aanvallers grepen de negers en hingen hen aan een boom op. NOODWEER RICHT IX OOSTENRIJK VEEL SCHADE AAN. SALZBURG. 13 Aug. (V. DEen onweer, dat zich gisteren ontlastte boven Pongau en Pinsgau. heeft ernstige schade aangericht. Het plaatsje Embach staat gedeeltelijk onder water. Bij Malshofen is de weg voor een deel weggeslagen. Te Fusch aan den Grossglockner straatweg heeft men een brug moeten sloo- pen om het gevaar voor stuwen van het wa ter te voorkomen. Te Hoef bij Taxenbach staan de huizen onder water. De Rauriser- straatweg is over een afstand van 4 kilome ter overstroomd en beschadigd. Jongste zoon van Alfonso overleden. Aan bloedverlies bezweken. LONDEN, 13 Aug. (Reuter). De secretaris van ex-koning Alfonso deelt mede dat prins Gonzalo, vierde zoon van den koning In den leeftijd van 19 jaar overleden is aan de ge volgen van een auto-ongeluk. Gonzalo en zijn zuster prinses Beatrice toerden in een auto door Karintië, toen de prinses, die stuurde, in een poging om voor een dronken wielrijder uit te wijken een plotselingen ruk aan het stuur gaf, zoodat de auto tegen een muur reed. Dit ongeluk is gisteravond laat in de buurt van Krumpendorf gebeurd. Een operatie, die wellicht het leven van den prins had kunnen redden, kon niet worden uitgevoerd, daar het hart te zwak was. Hedenmorgen vroeg is prins Gonzalo overleden. De dokter, die den prins tijdens diens laat ste uren heeft verzorgd, verklaarde, dat de wonden van den prins niet doodelijk waren, maar dat deze, daar hij aan haemophilie leed. aan bloedverlies is bezweken. Ontploffing eischt 23 dooden In kolenmijn bij Mockden. SJANGHAI. 13 Augustus. (V. D.) In de ko lenmijn Foesjoen bij Moekden zijn tenge volge van een mijngasontplofflng drie-en- twintig mijnwerkers om het leven gekomen. Meer dan dertig werden er gewond. Groote bebosschingsplannen in Amerika. Vierledig doel beoogd. Binnenkort zal in de Vereenigde Staten een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van een reusachtig bebosschingsplan, dat slechts benadei'd wordt door eenige soortge lijke werken in de Sovjet Unie, doch deze in omvang verre overtreft. Een reep van duizend mijl lengte en honderd mijl bx-eedte. een op pervlakte, die tweemaal zoo groot is als En geland, zal in tien jaar tijds beplant worden met 3500 millioen boomer.. Het te bebosschen gebied ligt van Noord tot Zuid in de staten Noord- en Zuid-Dakota, Ne braska. Kansas en Texas. De totale kosten worden geraamd op 75 millioen dollar. Het plan heeft een viervoudig doel: ten eerste de bescherming van de aangrenzende land bouwgebieden en de vex'betering van den bo dem; ten tweede de voorziening in het noo- dige hout, dat schaarsch is in het midden Westen; ten derde, bescherming van het land tegen den wind en ten vierde, beïnvloeding van de weersgesteldheid in het graangebied. waar men door het uitgestrekte boschgebied minder last van droogte hoopt te krijgen. MIJNWERKERS IN KALIMIJN GEÏSOLEERD. PARIJS. 13 Augustus (V.D.) In een schacht van de kalimijn van Ensisheim in de Elzas hebben vanmiddag twee ontploffin gen plaats gehad, waardoor brand ontstond. Van de tien in deze schacht verblijvende mijnwerkers konden drie met zware brand wonden geborgen worden. Over het lot der zeven anderen is men in het onzekere. Men weet voorals nog niet, wat de oorzaak van het ongeluk is. Nader meldt V.D.: De ongeluksschacht in de kalimijn van En sisheim is in een dichte rookwolk gehuld. Het zal de eerste dagen niet mogelijk zijn de vier. arbeiders die zich nog in de mijn bevinden, te redden. Mij was aanvankelijk in de on derstelling, dat zich nog zeven mijnwerkers in de schacht bevonden, maar later hebben zich drie aangemeld, die hadden kunnen ontko men. De drie zwaargewonden zijn in een zie kenhuis opgenomen. Na de treinramp te Avignon. Machinist gearresteerd. NOODLOTTIG ONGELUK OP PLEZIERBOOT MARKELO, 13 Aug. De aankomst van de eerste plezierboot van de firma J. B. Smit uit Markelo, welke gisteravond te ongeveer half tien terugkwam van een tocht naar Zutfen en hier in de pas geopende haven aan het Twentc-Rijnkanaal arriveerde, is tragisch verloopen. De 43-jarige postbode uit Markelo G. J. Leu- verink stapte per ongeluk aan den verkeerden kant uit de boot en verdween in de diepte. Na eenigen tijd is hij levenloos opgehaald. Het slachtoffer was ongehuwd. RUSSISCHE VESTIGT EEN PARACHUTE RECORD. De Russische parachutiste Boesjeva heeft een nieuw wereldrecord voor vrouwen ver traagd parachutespringen gevestigd. Nadat zij verleden week reeds van een hoogte van 2000 meter sprong en de parachute zich pas 400 meter boven den grond ontplooide, sprong zij Zaterdag van een hoogte van 2500 meter waar bij zij het valscherm pas 500 meter boven den grond open trok. KRACHTIGE AARDSCHOKKEN LN MEXICAAXSCHEN STAAT. MEXICO CITY. 13 Augustus (V. D.) Uit Celaya wordt gemeld, dat in den staat Guna- juato gedurende 72 uur krachtige aardschok ken zijn gevoeld, zoodat de bewoners tier dorpen hun woningen hebben verlaten en den Zondag in de open lucht hebben doorge bracht. De aardschokken, die vrij sterk zijn, hebben een plaatselijk karakter. BEPERKING DER TINPRODUCTIE MET TIEN PROCENT. LONDEN, 13 Augustus (VD.) Het internationale tincomité heeft besloten, een vermindering van 10 pet. aan te brengen in de quota der tinproductie met ingang van 1 October a.s SLACHTOFFERS VAN HET BERGTOERISME. Garmisch, 13 Augustus. Twee toeristen uit München zijn bij het beklimmen van den voorsten top van de Dreitorspitze in een af grond van 300 M. diepte gestort. Ten gevolge van het slechte weer konden de lijken nog niet geborgen worden. Chamonix, 13 Augustus (V. D.). Vrijdag avond werden noodsignalen waargenomen van de Pic des Flambeaux in de Dauphiné. Een hulp-expeditie ging dadelijk onderweg en wis selde den geheelen nacht fakkelsignalen met den man op het rotsplateau. Pas in den loop van Zaterdag slaagde men erin den toerist, die twee dagen en nachten op de barre rots had doorgebracht, te redden. In uitgeputten toestand werd hij naar La Berarde overge bracht. Hij was Woensdag voor een bergtocht ver trokken met professor Letellier uit Versailles. Reeds toen hadden zij een nacht op de Pic des Flambeaux doox-gebracht, doch toen zij den volgenden ochtend hun tocht wilden voort zetten, braken na elkaar twee touwen en stortte prof. Letellier omlaag. Zonder hulp middelen bleef zijn metgezel op het smalle plateau achter. De koude was zoo hevig, dat des nachts de rum in de rumflesch bevroor en de flesch sprong. Het lijk van prof. Letel lier kon nog niet geborgen worden. EINDE VAN DE DROOGTE IN DE VEREENIGDE STATEN. CHICAGO, 13 Augustxxs (V. D.) In ver- baxxd met de wolkbreuken welke boven 17 sta- texx hebben plaats gehad, verwacht men dat de periode van droogte thans definitief zal zijxi afgesloten. De temperatuur is gevallen van 38 tot 21 graden. CRICKET De tour van The Oehoes. PARIJS. 13 Augustus (V. D.) De xnachi- nist van den snelstrein, die Zondag bij Avig non is verongelukt, is na een langdurig ver hoor gearresteerd. Uit het onderzoek schijnt gebleken te zijn, dat de remmen te laat in werking zijn gesteld, zoodat de voorgeschre ven snelheid is overschreden, waardoor de catastrophe veroorzaakt zou zijn. „The Oehoes" kwamen Zaterdag met een zwak elftal uit, tegen een sterk elftal van P. W., waarin zes 1ste elftal spelers waren op genomen, o.a. H. Schnitger, A. Stroink, H. Wagener en A. Ledeboer. P W. begint te batten; de beide openings- batsmen zijn al spoedig verdwenen. A. van Rossem en H. Schnitger weten dan stand te houden; door goed batten doen ze de score stijgeix. Als A. Heimig aangezet wordt, speelt H. Snitger een bal verkeerd, waardoor hij ge vangen wordt. Vlug vallen hierna eenige wickets, waaronder ook dat van A. Stroink en dat van A. van Rossum. H. Wagener en Chr. Jansen wet-en dan weer stand te hou den. Ook A. Ledeboer weet nog eenige runs te maken. Het totaal wordt tenslotte met in begrip van 10 extra's, 122. In de dubbele cijfers kwamen: A. van Ros sem 32, H. Schnitger 28, H. Wagener 14 en Chr. Janssexx 16. Voor „The Oehoes" bowlden: H. Hurkmans 2—28, H. Boeree 340, A. Hartog 017 en A. Heimig 5—27. „The Oehoes" openen hierna met A. v, d. Bergh en J, Mulder. Beiden spelen zich goed ln en dank zij het uiterst snelle veld, komexx de runs. Eerst op 46 valt het eerste wicket, n.l. dat van J. Mulder. Nu vallen snel twee wickets waaronder ook dal van A. r. d. Bergh. H. Meyer en H. Boeree houden dan weer stand. Als beiden verdwenen zijn, is het ook spoedig met de innings gedaar.. Alleen H. van Vree den brengt er nog iets vaxx terecht. Het to taal wordt tenslotte met inbegrip van 10 extra's, 113, zoodat deze wedstrijd met slechts 9 runs door de „Oehoes" verloren werd, wat gezien het sterke P.W. elftal een mooie prestatie is. In de dubbele cijfers kwamen: A. v. d. Bergh 25. J. Mulder 21, H. Meyer 22 en H. van Vreeden 10. Zondag speelde een sterke combinatie der „Oehoes" tegen een sterke P.W.-combinatie. Wegens den regen is deze match geëindigd in een draw, ten nadeele van de „Oehoes". De captain der Haarlemmers wint den toss en stuurt J. Voogd en A. v. d. Bergh naar de wickets. Reeds op den 3den bal van H. Schnitger gaat J. Voogd hit wicket. Dan houden A. v. d. Bergh en H. van Vreeden stand; zij doen de score langzaam stijgen. Op 23 vallen beide wickets. J. de la Mar houdt hierna stand, terwijl F. van Dalsum reeds gauw verdwenen is. Met J. de la Mar en Kleefstra op de mat gaat het nu beter. Zij weten beide door kalm spelen tot de lunch stand te houden. Na de lunch leggen zij er een schepje op en jagen den bal herhaaldelijk naar de boun dary. zoodat nu de score snel stijgt. Alle bowlers van P. W. worden geprobeerd, doch beide batsmen weten van geen wijken; zij brengen samen de honderd op. Op 101 wordt Kleefstra gevangen en op 106 valt ook het wicket van J. de la Mar. H. Boe ree en J. Mulder doen de score stijgen. Als beiden run out zijn gegaan, is het spoedig met de innings gedaan. Het totaal was, met inbegrip van 15 extra's 152. In de dubbele cijfers kwamen: J. de la Mar 37. Kleefstra 35. H. Boeree 23 en J. Mulder 13 Bij P.W. zijn het Chr. Jansen en M. Schnit ger. die de innings openen. Op 14 vali het eerste wicket als M. Schnitger gebowled wordt. Ook Chr. Janssen is nu spoedig ver dwenen, terwijl H. Schnitger goed in de slips gevangen wox-dt. Ook E. van Heek staat goed te spelen, ter wijl A. Ledeboer en A. Jannink voor een draw zorgden. In de dubbele cijfers kwamen: Chr. Jansen 10. K. J. Elderink 12, E. van Heek 18, A. Jan nink 16, terwijl H. Schnitger slechts 9 runs had, waaronder 1 zes. Het totaal was 87 voor het verlies van 6 wickets. De bowlingscijfers waren: H. Hurkmans 034, F. van Dalsum 428, H. Boeree 218 en B. Kleefstra 03. Cricketbeschouwingen. De Harrow Wanderers in ons land. NABETRACHTING. Het zeer matige resultaat, dat de Harrow Wanderers de afgeloopen week in ons land be reikten, twee weinig overtuigende draws en één zware nederlaag, zal door vele cricketlief hebbers worden toegeschreven aan het feit, dat deze ploeg qualitatief belangrijk minder was, dan de elftallen die gemeenlijk onze lage landen bezoeken. Wij zijn hier slechts ten deele van overtuigd en dit geldt o.i. dan ook alleen voor den aanval. Zonderen wij de periode van inzinking onzer Nederlandsche batsmen uit, toen "de fastbowléi- Lawrence in korten tijd 6 goede wickets veroverde, dan heeft de aanval van Anson's eleven geen oogenblik ge domineerd; dat werd in alle wedstrijden zeer duidelijk gedemonstreerd. Het zwakke bat tingteam van de Flamingo's scoorde ruim twee honderd runs. De nog zwakkere ploeg van het bondselftal ruim drie honderd, dank zij de meesterlijke innixxgs van Labouchère, terwijl tenslotte het Nederlandsch XI-tal ondanks het falen van vrijwel alle kopstukken eveneens de twee honderd op het bord bracht. Neen, de aanval der gasten was te simpel en te door zichtig om onze batsmen te overmeesteren en ware het fielden van dit jeugdige elftal niet zoo bxxitengewoon geweest, dan zouden de cijfers voor onze gasten xiog belangrijk onguxi- stiger geweest zijn. Dat verder een elftal met zooveel klinkende namen als Stewart Brown. Brooke, Jackson, Lawrence en Welch zoo hopeloos met het bat faalde, mag eensdeels worden toegeschreven aan de onbekendheid met de Hollandsche mattingwickets, andersdeels aan het constant goede bowlen onzer aanvallex-s. Het feit, dat de bekende Derbyshire countyspeler Jackson, die o.a. dit seizoen tegen de Australiërs nog een goede score maakte, ixx zes innings nog geen vijftig runs scoorde, terwijl het bekende openingsbat van Cambridge University Law rence slechts éénmaal tegen de Flamingo's 50 runs maakte, spreekt boekdeelen. Ixx ieder ge val moet dit elftal, wat battingcapaciteiten betreft, beslist hooger worden aangeslagen dan het op grond van de behaalde cijfers zou verdienen. Het moet dan ook voor Capt. Anson een groote teleurstelling geweest zijn, dat een dergelijke ploeg, die hij met zooveel zorg had samengesteld en waarin hij het volste vertrou wen had, zoo gehavend uit den strijd is ge komen. En thans de Hollanders. Over de prachtige innings van Labouchère is reeds zooveel ge zegd, dat wij slechts in herhaling zouden ver vallen, wij volstaan er mede met de hoop uit te spreken, dat wij nog vele malen van dit moedige forcing cricket getuige mogen zijn. Het beste batten in den Haag kwanx ditmaal van niet Haagsche zijde. De V.R.A.'er Glerum speelde een fraaie innings, doch daarna kwam ongetwijfeld de Rood en Witter van Baas- bank die in geen tijd een uitermate solide 46 not out scoorde. De innings van Tonny de Beus, hoe nuttig ook, kon qualitatief niet halen bij die van de beide eerstgenoemden. Talrijke foutslagen ontsierden zijn innings van 45 runs. De V.O.C.-bowler Terwiel was op het snelle Haagsche wicket in zijn element. Toch kon dit zeer goede bowlen nog geenzins vergeleken worden met het prachtige spel dat hij verleden jaar in de jubileumsmatch tegen de MC.C. de- monstx-eerae. Toen was hij voor de beste cricketers op oogenblikken totaal onbespeel baar, in de afgeloopen match daarentegen had hij voor een groot deel zijn succes te dan ken aan zwak batten der tegenpartij, die een dusdanige angst aan den dag legden dat zon der eenig zelfvertrouwen werd gespeeld. Na Terwiel noemen wij Max Jansen, die op den tweeden speeldag prachtig bowlde, doch wei nig geluk had, Sodderland bowlde de eerste dag zeer matig, doch was Zondag prachtig op dreef. Het fielden der Hollanders kon welis waar niet met dat der tegenpartij op één lijn worden gesteld, doch was zeer voldoende te noemen. UMPIRE. Overgangsklasse. R. C. H.—AJAX. R.C.H.. dat weliswaar niet met haar sterk ste elftal kon verschijnen, heeft Zondag jl. haar tiende nederlaag te slikken gekregen, waardoor zij definitief de onderste plaats bezet. Ajax dat eex-st bat bi"engt het mede door een uitstekende innings van H. Meijer 57, C. Schudel 27 en H. v. Breen 19 tot het behoor lijke totaal van 144 runs. G. v. Mxxsscher was met dexi bal zeer goed op dreef en nam dan ook liefst 7 wickets voor slechts 35 runs. L. Kuijt met 2 voor 47, W. Klein 1 voor 17 waren dan ook inderdaad veel minder. R.C.H. brengt het hierna ingaande niet verder dan 64. waarvan Hellingmaxx 14 en J. Kedde met 24 op een goede innings kun nen terugzien. Du Pon en van Kuijik deelden de wickets broederlijk ieder 5 stuks voor 26 runs. R.C.H. wordt met dezen achterstand nog maals ingestuux-d doch als er 1 wicket neer is voor 28 runs sluit Ajax. H. Kuijt 13 n.o. en J. Hellingman eveneens 13 n.o. Het einde kwam met een voor Ajax alles zins verdiende overwinning van 80 runs. R.C.H. 2—A.V.O.S. Wegens niet opkomen, hetgeen wel in hoofdzaak zijn oorzaak zal vinden in de vele vacantiegangers, heeft R.C H. 2 Zaterdag jl. een papieren innings overwinning op A.V.O.S. geboekt. R.C.H. zal er echter veel prijs op stellen wanneer de H.C.B. nog kans zag om den wedstrijd op nader te bepalen datum in te lasschen. ONZE DA GEL1JKSCHE KINDER VER TELLING. VOLLE AUTOBUSSEN BOTSEN TEGEN ELKAAR. LONDEN. 13 Aug. (V.D.) z Gistqrcn kwamen op een straatweg in Essex twee volle autobussen met elkaar in botsing. 12 pei'sonen werden ernstig en 30 licht ge wond, Nadat Piet in de boot geheschen was, bleef hij beteuterd voor zich uit kijken. Die kerels achtervolgden hem als zijn schaduw. „Ach, ach", zuchtte hij, „was ik thuis maar nooit van mijn eilandje afgestapt" En terwijl hij zoo peinsde, kreeg hij eixxdelijk de kust beter in het zicht. Ze roeiden een ondiepe inham tusschen de rotsen in, waar het water rustiger was en Piet makelij k de bodem der zee kon zien. De boot schuurde over het zand en de mannen stonden op om uit te stappen, terwijl Piet ook uit de boot geheschen werd. KORFBAL haarl. korfbalbond Aurora. Gespeeld vriendschappelijk: Donderdag: Aurox-a 1—Haarlem gecomb. 1—0. Vrijdag: Aurora 2T.H.B. gecomb. 2—0. Nederlaagwedstrijden Aurora. Zaterdag 11 Aug.: Aurora-adsp. A tegen S. V. adsp. 20 wegens het onvolledig op komen van S. V. adsp. Hiex-door is de prijs toegekend aan Oosterkwartier, die af te halen is bij den voorzitter van Aurora, Reigerstraat 107, Haarlenx-Noord. Zaterdag 11 Aug.: Aurora adsp. A tegen S. V. adsp. 2—1. Te spelen: Donderdag 16 Aug. Aurora 3 tegen Th. B. 3, 7 uur 15. terrein Vergierdeweg. Nederlaagwedstrijden O.-G. Donderdag 16 Aug.: Aurora A adsp. tegen O.-G. adsp. op het nieuwe terrein van O.-G. Dinsdag 14 Aug.: 7 uur trainen. WANDELSPORT WANDELSPORT „JAN PASSTOORS". Zondag namen eenige leden van „Jan Passtoors" deel aan den 30 K.M. wandeltocht, uitgeschreven door de gymnastiekvereeniging ..Tux-nlust' te Alkmaar. Allen volbrachten dezen mooien tocht en ontvingen de daar voor beschikbaar gestelde medaille met het beeld van de T~ I ^BlHl|llllll''|illlll||'''llll,llllllllllllll''||lll|||U!Ullllllll|IHIII'''|lill'''''''lllllllllllllllll'^''' WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de Arbei ders in de Continubedrijven, 12.— Eddy Wa- iis en zijn Ensemble. 12.45 Gx-amofoomnuziek. I.Eddy Walis en zijn Ensemble. 1.45 Verzor ging zender. 2.Onze serie groote meesters der Toonkunst. 3.Voor de kinderen xn.m.v. Vara-Tooneel oi.v. Willem van Cappellen. 5.De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7. Sportuitzending. 7.20 De Zingende Zaag met begeleiding van orkest en zang. 7.30 Or gelspel van Cor Steyn. 8.— Herhaling S.O.S.- berichten. 8.03 Vaz Dias en Varia. 8.15 Men vraagt en wij draaiengramofoonplaten waarom gevraagd is. 8.30 „Mina" een hoor spelletje van Gerard Pilger. op te voeren door het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. 9.De Flierefluitex's o.l.v. Jan van der Horst, m.m.v. Albert de Booy. zang. zang. 11.Gra mofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN. 301,5 M. N.C.R.V. 8.Schriftlezing. 8.15 Morgen concert. 10.30 Morgendienst door ds. D. Tom. II.Bespeling van het Studio-orgel door Fer ainand Kloek. 12.— Politieberichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 1.30 Ensemble van der Horst. 3.Liederen-recital door Cor Igesz. 3.45 Verzorging zender. 4.— Piano-recital door mevr. Nely de BockVerdel. 5.— Kinder uurtje door J. Koeman. 6.Gx-amofoonmu- zoek. 6.30 Ondex-wijsfonds voor de Scheep- vaai*t. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.Politie- berichtexx en Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gi-amofoonmuziek of een greep uit het Dage- lijksche Gebeuren. 7.30 G. Berlage Jr., „De beweging der planten.". 8.— Het Utrecht- sche Dameskoor o.l.v. Aleid Goetsch. 9. Door de Zending afgestaan aan de Ixidische kerk. Spx-eker Ds. K. J. Quast. 9.30 N.C.R.V.- klein-orkest. onder leiding van H. Hermann, 11,Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6