Kruschen Salts De openstelling van het park Marquette WAARSCHUWING. VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 HEEMSKERK. Van 21 Mei j.l. af reeds 7000 bezoekers. mm*- - Dank zij het initiatief, dat in dertijd genomen is door den heer P. G, Henneman, den ij verigen vo orzitter der Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Heems kerk, om het prachtige park bij het oude slot „Marquette" voor 't publiek geopend te krijgen, is deze kleine gemeente opeens in den lande P. G. HENNEMAN. veel meer bekend geworden. Het kan niet anders of Heemskerk zal hiervan in de toekomst de goede vruchten plukken. Vóórdat Marquette en Assumburg opengesteld wer den, kwamen er in deze landelijke gemeente slechts weinig vreemdelingen. „Welk een verschil met tegenwoordig", zei ons de heer Henneman, dien wij naar zijn ervaringen met de openstelling van Mar quette vroegen. „Sinds 21 Mei van dit jaar, toen Marquette opengesteld werd, zijn er al zevenduizend bezoekers geweest. In den beginne was het vooral op Zondag heel druk. Dan kwamen er soms wel vierhonderd. De drukte heeft zich nu meer naar de dagen in de week verplaatst, in tegenstelling met de eerste maanden, want toen varieerde het aan tal van slechts honderd tot tweehonderd in de heele week. Nu komen er vaak tweehonderd op één dag: vooral in den vacantietijd. Ik kan u dan ook de verzekering geven, dat ons be stuur meer dan tevreden over deze gunstige resultaten is". „En houdt het publiek zich nogal aan de bepalingen?' „Zelfs buiten verwachting. Ik heb er niets anders dan den grootsten lof voor. Er staat o.a. een prieel. Toen het park geopend werd. was ik er zeer bezorgd over, dat dit prieel weldra vol met namen gekrast zou zijn. Dan zou het stellig weer gesloten moeten worden. Maar wat is me dat meegevallen. Het prieel staat daar nog steeds ongeschonden; er is geen enkele naam in geschreven. In alle op zichten houden de bezoekers zich trouwens voorbeeldig; ze laten de bloemen en plan ten met rust en komen niet buiten de paden. Daaraan hebben ze dan ook een bijzondere gunst te danken. Vroeger toonden sommige bezoekers wel eens hun teleurstelling over het feit. dat zij hun wandelingen niet tot dicht bij het kasteel mochten uitstrekken. Er was een zekere grens getrokken, die niet overschreden mocht worden. Door het uitste kend gedrag mogen zij nu tot vlak bij het kasteel komen. U begrijpt dat dit op prijs wordt gesteld. En er komen spoedig nog meer gunsten. Er bestaan namelijk plannen, om zelfs een gedeelte van het kasteel, dat in 1252 door Graaf Willem II gesticht werd, het volgend jaar ter bezichtiging open tè «tellen. Maar eerst zal de trap in den toren, die na tuurlijk versleten is, hersteld moeten wor den." „Bestaan er nog meer plannen?" „Zeer zeker. Wij hopen, dat door den mi nister gunstig beschikt zal worden op het verzoek van het bestuur van V. V. V. in over leg met Jhr. A. D. Th. Gevers uit Den Haag (die daartoe toestemming moet geven), om nieuwe paden in het bosch aan te leggen. Dat is een uitstekend object voor werkverschaf fing. En dan zal er verder nog een geweldige attractie komen. In Haarlem mag het pu bliek de herten en andere dieren in den Hertenkamp voeren. Welnu, dat zal het hier in de naaste toekomst de karpers mogen doen. We zullen namelijk eveneens verzoe ken, ook de grachten te mogen laten uitdie pen voor den aanplant van deze prachtvis- schen. U ziet, wij doen van alles om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Daarom is de toegangsprijs ook niet hoog. Die bedraagt slechts tien cents per persoon. Ook worden gezinskaarten voor f 0.30 verstrekt. Die geven toegang voor man, vrouw en kinderen beneden zestien jaar". „Blijft Marquette ook in den winter toe gankelijk?" „Neen. Door ons bestuur worden plannen beraamd om het seizoen eerstdaags feestelijk te sluiten. 0.a. zal een lampionoptocht ge houden worden, waaraan een wedstrijd in de mooist versierde lampions wordt verbon den. Het geheel zal met muziek worden op geluisterd." We vroegen den heer Henneman, die be halve voorzitter van de Winkeliersvereeni- ging ook van de oprichting af voorzitter van „Vreemdelingenverkeer" is geweest, hoe het staat met de plannen om een weg van Heemskerk naar zee te verkrijgen. „Ons bestuur is daar natuurlijk nog steeds ijverig voor in de weer", zei de heer Henne man, „maar de plannen verkeeren in een dusdanig stadium, dat ik er nu nog geen in lichtingen over geven wil". IJMUIDEN Wat is kampeeren? Een belangrijke uitspraak voor strand- bezoekers. Voor den waarnemend kantonrechter te Delft, mr. Bevers, had zich Woensdag een fa milie uit Den Haag te verantwoorden, die 'zonder daartoe vergunning te bezitten op het strand onder de gemeente 's-Graven- zande had gekampeerd: Dit was althans de meening van den verbalisant, die had mede gedeeld dat er een tent was opgeslagen. De verdachten hadden evenwel zooals zeer vele strandbezoekers die per rijwiel arriveeren doen hun vier rijwielen in een vierkant ge plaatst en daarover heen een zeil gelegd. De politie beschouwde dit nu als een „tent". De ambtenaar van het O.M.. mr. Besier, deelde deze meening en vond dat als dit toe gelaten werd, overal van dergelijke tenten zouden komen, hetgeeen trouwens ook al veel plaats heeft. Hij vorderde f 1 boete. De wnd. kantonrechter oordeelde evenwel dat bij de hierboven omschreven samenstel ling niet van een tent gesproken kan worden en sprak de verdachten vrij. STEEDS MEER TRAWLERS NAAR ZEE. De stoomtrawlers Margaretha IJm. 94. Maria IJm. 95 en Jenny Elsa IJm. 88 zijn naar zee vertrokken. De Protinus IJm. 85 is in het dok geplaatst en zal deze week nog uitvaren. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1,50f 1,10 Tongen per K.G. f 1,60f 1,20 Zetschol per 50 K G. f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 5,90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 18 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16f 14 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 8f 6,30 Kabeljauw per 125 K.G. f 33f 32 Groote gullen per 50 K.G. f 8f 5 Kleine gullen per 50 K.G. f4,90f3,60 Wijting per 50 K.G. f3,80 Makreel per 50 K.G. f 10 Heilbot per K.G. f 0,80 Leng per stuk f 1,20 BESOMMINGEN 450 manden f 2800 Trawler; Rotterdam IJM 112 Logger: KW 41 f 930. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Zaterdagmarkt s.s. Hercules IJM 196, vangst 220 m. schel visch, 115 m. br. schelvisch, 115 m. gul, 180 m. makreel. 85 m. platvisch, 35 m. wijting. Totaal 750 m. benevens 200 st. ijskabeljauw en 150 st. st. kabeljauw. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Kantoor Nachtveiligheidsdienst, Raaks 13, Haarlem, een sleutel; J. West, Brederodeweg 19 Bloemendaai, een nikkelen polshorloge; Kennel Haarlem, een groote gladharige zwarte hond: A. Prenen, Dompvloedslaan 5 Overveen, een nieuw kleedje; Van Kampen, Stolberglaan 9a te Aerdenhout, een zilveren potlood; Hotel Van ouds het Raadhuis, Overveen, een hand fietspomp; Richard. Klapheklaan 3 Aerden hout, een blauwe alpine muts; Straathof, Schermerstraat 31 Haarlem, een fototoestel; Vermeij, Tetterodestraat 26 Haarlem, een Tungsramlamp; Julianalaan Overveen, No. 265. een veiligheidsspeld met 3 medailles; P. de Lange, Prins Hendriklaan 29 Overveen, een hamer; J. Koel, Frans Halsstraat 27 Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Greuter, Boschlaan 27 Bloemendaai, een deksel van een horloge; Bunders, Duvenvorenstraat 47 rood Haarlem, een parapluie; mevr. Dyserinck, Zandvoorterweg 65 Aerdenhout, een groot rood-bruine hond; Groothand. Kinheimweg 9a Bloemendaai, een geldstuk; Leemhuis, Rustenburgerweg 5 Bloemendaai, een oud rij- wielbelastingmerk en een stuiver; Boesveld, Julianalaan 61 Overveen, een zakmes; J. Hen- driksen, Schoutjesplein 7 Haarlem, een zilve ren ring. Aan het bureau van Politie te r rerveen: een etui met zakspiegeltje; een huissleutel; een Tungsramlamp, een damesparapiuie. Aan den Politiepost Noordzeestrand: een kinderportemonnaie met inhoud; twee huis sleutels; een bril; een ceintuur; een bril, twee boeken; een bril. PERSONALIA. Met ingang van 1 September a.s. is de heer J. v. d. Broek, sergeant bij de militaire politie te 's-Gravenhage benoemd tot agent van politie te Bloemendaai. Op dien datum gaat de heer C. Bosloper wegens het bereiken van den 55-jarigen leef tijd den dienst met pensioen verlaten. DE M.U.L.O. BESTAAT 20 JAAR. Op 1 September a.s. is het 20 jaar geleden dat de openbare school voor M.U.L.O. aan den Vijverweg officieel is geopend. Van het toen benoemd personeel, zijn thans nog aan de school verbonden de heeren dr. T. Popma, het tegenwoordige hoofd; A. Hoek stra en D. Kuiper. HEEMSTEDE BEVERWIJK RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Vrijdag 24 Augustus, des avonds te half acht. AANBESTEDING. Bij ondershandsche aanbesteding is het verbouwen van het huis en kantoor van No taris Mr. J. A. de la Haijze aan de v. Merlen- laan opgedragen aan de firma W. A. v. Am- stel, alhier. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. J. Pieters en H. J. M. v. Seggelen. J. v. d. Heijden en M. Cornet J. Kroon en J. J. Vollaerts. J H. Boes ten en M. C. Drijkonlngen. W. J. Muller en J. A. Lefebvre Getrouwd: Geene Bevallen: T. Schuurmans-Siderius z. C P Kompier-Uitendaal z. M. J. Molijn- Nienhuis d. Overleden: E. Venhuizen 76 J. Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) ZANDVOORT Ds. Padt neemt afscheid in den Zandvoortschen Raad. Schaadt duinafgraving het natuur schoon? Moet Zandvoort's schul denlast nu weer zwaarder worden? Verordening tegen colportage op Zaterdag is op komst. Ds. Paai. De Zandvoortsche raad was Donderdagmid dag weer voor een uurtje bijeen. Er was be richt gekomen van den heer Smits dat hij zijn benoeming tot lid van de schoonheids commissie niet kon aanvaarden. De raad be noemde daarop den heer Greiner, architect te Amsterdam. Eenige gedachtenwisseling volgde op de kwestie van de zandafgraverij. De voor zitter burgemeester van Alphen verdeel de het probleem in twee punten: 1. het ver- .zoek van gebrs. Kokkelkoren om 750 M3. af te graven. Er wordt reeds gegraven, eigen lijk zonder toestemming. Deze toestemming zou de voorzitter nu willen geven. Los daar van staat het tweede punt: de aanvrage om terrein aan te wijzen waarop afgravingen zullen mogen geschieden. De voorzitter stelde voor dat men hier nog geen beslissing zou nemen, doch een prae-advies van B. en W. afwachtte. Hij was van meening dat afgra ving op goede wijze kon geschieden, die het natuurschoon niet bedierf. Als voorbeeld noemde hij de werken der provincie bij Bakkum. De heer Paap (lijst Molenaar) heeft geen bezwaar te wachten. Hij vraagt of de burge meester voortaan een lijst wil laten clrcu- leeren voor zulke gevalletjes, opdat de raad niet bijeen behoeft te komen. De voorzitter antwoordt hierop dat bij meende dat deze wijze correct was en zei dat hij er bovendien als burgemeester prijs op stelde zijn meening in een vergadering ken baar te maken. Wat betreft het verzoek van de gebrs. Kokkelkoren gaat de raad met het voorstel van den burgemeester mee en wat de rest betreft zegt de heer Elffers (ge meentebelang) dat ook hij een prae-advles van B. en W. wil afwachten. Zooals het af graven te Bakkum geschiedt verdient wel de aandacht De heer Elffers noemde het artikel dat hierover eenigen tijd geleden in Haar lem's Dagblad heeft gestaan. De heer Van Rijnberk (S.DAP.) wil spoed betrachten en vraagt inlichtingen over het aan de zeereep opgewaaide zand dat hij ook wil verkoopen. Wethouders Siegers antwoordt dat de ge meente dit zand t.z.t. zelf noodig heeft, zoo dat het dus niet verkocht kan worden. Voorts zegt de wethouders dat de gebrs. Kokkelko ren, uit een oogpunt van werkverschaffing niet genoeg hebben aan deze toestemming. Na een week zou het reeds afgeloopen zijn. Hij wilde dat in de directe omgeving van de reeds aangewezen plaats nog een gebied zal worden bestemd. De burgemeester, de heer Van Alphen zegt dat werkloosheid, hoe erg het ook moge zijn, geen reden mag zijn een overhaaste be slissing te nemen. In de eerste plaats moet men zich afvragen waar zand gemist kan worden. Er is helaas reeds te veel bedorven. De heer Elffers is het met den voorzit ter eens dat men een compromis moet we ten te treffen tusschen de wenschelijkheid van afgraving uit een oogpunt van werkver schaffing en afgraving die het natuurschoon niet aantast. Er zal met een deskundige over leg gepleegd worden en zoo spoedig mogelijk zal de raad van de bevindingen in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag zegt de heer E1 f f e r s ge schrokken te zijn van de cijfers die in de pers gepubliceerd zijn over de dreigende regee- ringsmaatregelen, waardoor Zandvoort ge dwongen zou worden voor dekking der kosten der werkloosheldszorg, zulke groote bedra gen te betalen dat de achterstallige schul den, die nu. langzamerhand aardig waren ingeloopen, opeens met een bedrag van f 70.000 weer tot f 100.000 vermeerderd zouden zouden worden. Hij vraagt In verbindingstel. ling met de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. De voorzitter zegt dat het is „Om een beetje wanhopig te worden Terwijl Zand voort eigenlijk een voordeelig saldo had dit jaar (doch door de groote achterstallige schulden kwam dat niet tot uiting) zou dit door de dreigende regeeringsmaatregelen weer teniet gedaan worden voor de komende jaren en zou de gemeente weer langen tijd onder zware financieele zorgen gebukt moe ten gaan. Vroeger kreeg Zandvoort een toe lage van f21 per inwoner. Nu, na ongeveer 10 jaar is datf4 Dat zegt genoeg. De heer Bolwidt (gemeentebelang) zegt. dat hij had vernomen dat men in Den Haag voornemens is de winkelwet te verlichten voor die gemeenten, die dat zouden aanvra gen. De voorzitter antwoordt dat reeds stap pen in die richting zijn gedaan. De heer Paap (lijst Molenaar) zegt dat in het begin van het seizoen reeds ter sprake is gekomen het colporteeren met geschrif ten op Zaterdag en hij wenschte een verbod De voorzitter antwoordt dat bij een volgende verandering van de politieverorde ning, maatregelen ter regeling zullen worden getroffen. De heeren v. d. Moolen en Van Rij n- b e r k vragen inlichtingen over toeslag voor werkloozen op de ziekenfondsen. Wethouder Molenaar verstrekt deze. De heer Van R ij n b e r k is bevreesd dat de bussen elkaar zoo'n concurrentie aandoen dat volgend jaar geen van beide onderne mingen (Rinko en Stormvogels) meel' zal rijden. De heer Van Alphen zegt dat hier weer 'n kwestie van de verbinding van Zand voort wordt aangeroerd, waarover men nog lang niet uitgesproken isOverigens stelde hij den heer Van Rijnberk gerust, met de verklaring dat beide diensten hoofdzakelijk als aanvulling van elkander moeten worden beschouwd. De heer Van Alphen spreekt Ds. Padt toe. Ten slotte nam de voorzitter afscheid van Ds. Pacrt, die door zijn vertrek naar Zutfen voor den laatsten keer in den Zandvoortschen raad zitting had. De burgemeester zei dat het vertrek, ondanks dat men het heeft zien aan komen, iedereen moet hebben getroffen. Ds Padt was een persoonlijkheid in de gemeente en in den raad. Alles wat hij behandelde, vooral tijdens de periode van zijn wethouder schap, werd met zorg en ernst onderzocht. Men moest eerbied hebben voor de wijze waarop Ds. Padt, zijn overtuiging uitte. Alles wat hij zei en deed werd beheerscht door het verlangen in het algemeen belang te hande len. Financieele motieven en overwegingen kwamen op de tweede plaats- algemeen be lang was nummer een. Ds. Padt's optimisme was volgens den voorzitter de aanleiding hiertoe. Als burgemeester zei de heer Van Alphen dat menig ingezetene Ds. Padt zal missen. Ook zijn vrouw, die voor allen steeds klaar stond, zal men met leedwezen zien vertrek ken naar het rustige stuk van ons land waar in Zutfen ligt, waar het tempo trager is en de rust weldadig. Doch uw gedachten zullen nog wel vaak naar Zandvoort gaan, zei spre ker, naar de woelige zee, waarvan wij allen wel eens een spatje krijgen...," Ds. Padt dankte met enkele woorden, voor de hartelijke toespraak „van den voorzitter van den raad en den burgemeester van Zand voort," zooals hij zei. „Het afscheid valt ont. zaggelijk zwaar", zei hij voorts. Ds. Padt zei verwonderd te zijn als optimist te zijn geken schetst, wint hij heeft niet de overtuiging ervan. „Ik weet niet hoe ik mij in die rust zal kunnen schikken", besloot hij, „ik heb een angstig gevoel dat op mijn huis daar de zelfde letters zullen komen, die ook hier op mijn huis staan: ,De Stormhoek"! Daarmede had Ds. Padt afscheid genomen van den Zandvoortschen raad. De Gemeenteraad. J. van Sluisdam volgt Ds. N. Padt op. Als opvolger van den heer N. Padt tot lid van den gemeenteraad zal de heer J. van Sluisdam, aannemer, optreden. De heer van Sluisdam, die reeds 33 jaar in Zandvoort woont, is lid van „Maatschappelijk Hulpbe toon", hij heeft zitting in de commissie die belast is met de armenzorg. Tevens is hij lid van het hoofdbestuur van den Zandvoortschen Kring „Godsdienstig Leven", sedert de oprichting. MALOÏTZ. Donderdag gaf de bekende telepaat Maloïtz een séance in ..Monopole". De belangstelling hiervoor was vrij groot, terwijl de verrichtin gen met aandacht werden gevolgd. Zeer moei lijke opdrachten kreeg hij te vervullen, die echter alle werden volbracht. Speciaal de zin gende telepathie en het blindlezen waren voor Maloïtz een groot succes. VELSEN De bisschop van Haarlem heeft benoemd tof kapelaan van Velsen-Noord den Weleerw. heer G. F. de Beer. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 8.25; Gerst (chevalier) en wintergerst f 5.50; Haver f 6: Duiveboonen f 8,50; Groene erwten f 9.50; vale erwten f 13; Geel mosterd f 24.50: Kanariezaad f 7; Koolzaad f 11: Kar- wijzaad en Blauwmaanzaad f 18,50. Alles per 100 K.G. ERSTIG MOTORONGELK. Met betrekking tot het den heer en mevr. H uit Abbenes alhier, overkomen ernstig motor ongeluk. waarbij de vrouw doordat een auto tegen den motor botste van de duo viel. vernemen we dat haar toestand van dien aard is. dat er alle hoop bestaat op levensbe houd en haar vervoer van Amsterdam naar haar woning heden per ziekenauto mocht ge schieden. Burgemeester wil ruilen. Hij wil graag burgemeester worden in het Zuiden. In het laatste nummer van „De Gemeente stem" komt een advertentie voor, waarin een burgemeester van een gemeente Ir. het groote steden-gebied met een ambtsinkomen van ongeveer 4000, ter kennis van zijn collega's brengt, dat hij van standplaats wenscht te ruilen, liefst met een collega in het Zuiden des lands. Vooral in dezen tijd is een dergelijke adver tentie aan te merken als een merkwaardig verschijnsel. Zelfs vroeger toen vraag en aan bod het nog zoo ongeveer met elkander kon den vinden, zal een dergelijke ruil wel nimmer zijn voorgekomen. Het :s ook moeilijk aan te nemen dat van regeeringszljde aan een der gelijke transactie zal worden medegewerkt. En bij die ..zijde" moet men toch terecht ko men als men het na wat loven en bieden on der elkaar eens is geworden, gesteld al. dat er iemand zal te vinden zijn, die op deze advertentie ingaat. Nederlandsche auto in België verongelukt. Vier inzittenden vrij zwaar gewond. Te Tongeren Is een auto met vier Neder landsche inzittenden met groote kracht tegen een brugleuning' geslagen. Alle inzittenden werden vrij zwaar gewond. „SEX APPEAL" MAG WEER WORDEN OPGEVOERD. Nadat eenige veranderingen in den tekst der operette Sex Appeal", welke sinds Zater dagavond in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam, door het Agatha Reiff-ensemble werd opgevoerd en welke opvoering met in gang van Woensdagavond werd verboden, zijn aangebracht, heeft de burgemeester thans de opvoering weer toegestaan. De voorstellingen zijn Donderdagavond in den Hollandschen Schouwburg weer voortgezet. VERMISTE TERECHT. Te Leidschendam heeft men bericht ont vangen. dat de boerenknecht J, L. H.. die sedert Woensdag 1 Augustus werd vermist en van wlen gevreesd werd. dat hem een ongeluk was overkomen, te Rotterdam is aangehouden. Volgens zijn bewering was hij van plan dienst te nemen in het vreemdelingenlegioen of wel bij de Nederlandsche marine. KOOPMAN VIEL VAN ZIJN HITTEKAR. En werd door een tractor overreden. Donderdagmiddag is een doodelijk ongeval gebeurd op den Graafschen weg te Den Bosch. De ongeveer zestig-jarige koopman Huis- kens uit de Beurdschestraat die op een hit te- kar gezeten was, viel van de kar, toen hij over een steen reed. waar het wegdek in her stelling is. Juist passeerde een tractor met een drietal kermiswagens, welke den man over reden. Hij was op slag dood. J. SPANJAARD OVERLEDEN. Te Borne is op 61 jarige leeftijd overleden de heer J. Spanjaard, voorheen directeur van d. N.V, Stoomspinnerij Weverij v.h. R. J. Spanjaard. LANDGOEDEREN OPENGESTELD. Bij beschikking van de ministers van eco nomische zaken en van financiën zijn de navolgende landgoederen onder de Natuur- sdhoonwet gerangschikt: ..De Haar", gelegen ten Zuiden van Gorssel, ter. Oosten van den Rijksweg Deventer Zutphen. Dit landgoed, groot 87 H.A.. ia geheel opengesteld voor het publick. Het ,s verboden zich buiten de wegen en paden te begeven, alsmede te rooken. Honden mo gen niet anders dan aan de lijn worden mee genomen. ..Oudenborgh", groot 4 H A., gelegen nabij de kom van Mcrum (L.) vrije wandeling. Het medenemen van rijwielen, alsmede het loo- pen buiten de wegen en paden is verboden. „Kiefskamp", gelegen ten Z O van Vorden, ten Oosten van den weg VordenHengelo 'G Op dit landgoed, dat ruim 130 HA. groot is, heeft men vrije wandeling langs we gen en paden, behalve ln de naaste omge ving van het huis, op vertoon van wandel- kaarten op naam, welke kosteloos verkrijg baar zijn bij den tuinbaas. Het medebren gen van honden en het rooken in de bosschen is verboden. „De Eikenhorst" gelegen onder Boxtel, ten W. van den Rijksweg Vught—Boxtel. Grootte 27 HA. Met uitzondering van de onmiddellijke omgeving van het huis enz., opengesteld op vertoon van wandelkaarten, welke een jaar geldig zijn en voor f 0.25 per persoon of ge zin na schriftelijke aanvrage verkrijgbaar zijn bij de eigenaresse mevr. Henket. te Boxtel. Dagkaarten a f 0.10 per persoon wor den beschikbaar gesteld bij den tuinman. Twee- en vierwielige voertuigen, ruiters, rij wielen. motorrijwielen en honden worden niet toegelaten. VOORBEURS TE AMSTERDAM. VRIJWEL GEEN HANDEL. De beurs verkeerde ook hedenochtend weer in een afwachtende houding. Nieuwe gezichts punten hadden zich niet geopend en het ver loop van Wallstreett en de goederenmarkten was niet van dien aard, dat de belangstelling daardoor kon toenemen. Er is dan ook weer zoo goed als niets omgegaan. De notecringen, die werden genoemd, lagen meercndeels op de slotkoersen van den vorigen dag. Koninklijke Olie en Philips waren eerder iets beter, maar er is in deze papieren geen stuk omgegaan. De Youngleening was wat vaster en werd boven 29".', verhandeld, Amcrikaan- sche fondsen regelden zich naar Wallstrcet. Ook op de wisselmarkt is het zeer rustig ge weest. De dollar was na de stijging van giste ren eenigszins in reactie, terwijl Fransche francs lichtelijk aantrokken tot f 9.73. Overigens waren er geen veranderingen van be teekenis. INFORM ATIEKOERSFN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.42 1/2 7.42 3/4. Berlijn 57.60 57.70. Parijs 9.72 5 8 9.73 1 8. Brussel 34.64 34.68. Zurich 48.14 48.13. Rome 12.65 12.70. New-York 1.45 5,8 1.457/8.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11