O Wesp! Wandgedierte - Vlooien In Holland's hart. Hei Bekaqti\ksie 52e Jaargang No. 15691 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 20 Augustus 1934 HAARLEM S DAGBLAD DirectieP. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 13.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72#. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN15 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-. Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150 -, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 100.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. Jhr. Mr. Dr. A. Röell Dinsdag 70 jaar. Dinsdag 21 dezer bereikt, zooals wij meldden, Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Konin gin in dit gewest, den 70-jarigen leeftijd. Het is de wensch van Jhr. Röell geweest, dat flien dag geen officieele huldiging zal plaats hebben. De aanbieding van gelukwenschen zal be perkt blijven tot den intiemen kring van het Gouvernementsgebouw. Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Verslag over het jaar 1933. Aan het verslag over 1933 betreffende het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort, uitge bracht aan Ged. Staten door de Commissie van Bestuur van genoemd Ziekenhuis, is het volgende ontleend. Het afgeloopen jaar kenmerkte zich niet door zeer belangrijke gebeurtenissen en groote veranderingen in den algemeenen gang van zaken. De actieve therapie onderging een aanvul ling van beteekenis, doordat op uitgebreider schaal dan tot dusver lichamelijke oefèningen door de patiënten werden verricht, welke dooi den paedagogischen invloed die er van uit gaat, hun algemeenen psychischen toestand en gedragingen ten goede kwamen. Met eenïge zorg dient de overmatige activi teit te worden bezien, die door sommige ge meentebesturen wordt aan den dag gelegd, eenerzijds ten aanzien van het voorkomen van gestichtsverpleging, anderzijds met betrek king tot het zooveel mogelijk bekorten van den duur daarvan. Al is bezuiniging geboden, er moet toch gewaakt worden tegen overdrijving in dit opzicht. Het geldelijk voordeel van cte openbare middelen is bovendien ten deele fic tief. doordat door het aantal open plaatsen, dat in 1933 voor het Prov. Ziekenhuis varieer de tusschen 51 en 85, de verpleegkosten re latief stijgen. De provinciale bijdrage, geraamd op f 271.000, moest worden vastgesteld op f 264.257.81, tegenover f 207,554,49 over 1932. Dit ongunstig verschil wordt in hoofdzaak verooi-zaakt dooi de verlaging van de verpleegkosten en door een grooter aantal open plaatsen. De verpleegkosten bedroegen per jaar per patient f 1023,35 tegen 104,79 over 1932. De ziekenfondsen en de werkloozen. B. en W. van Haarlem stellen een onderzoek in. _n verband met het voorstel Groenendaal, in den Haarlemschen gemeenteraad gedaan, om een bijdrage te verleenen in de contribu tie van de werkloozen die lid zijn van een ziekenfonds, hebben B. en W. thans een on derzoek ingesteld De bedoeling daarvan is een overzicht te verkrijgen van het aantal werkloozen dat voor de fondsen bedankt heeft. Alle werkloozen moeten voor een enquête een vragenlijst beantwoorden. Daarop komen de volgende vragen voor: Uit hoeveel personen van 16 jaar en ouder bestaat uw gezin? (Ouders inbegrepen). Hoeveel kinderen beneden 16 jaar? Zijt ge lid van een ziekenfonds? Zoo ja, van welk fonds? Sedert wanneer zijt ge lid? Zijt ge lid van een ziekenhuisverplegings- fonds? Hoeveel gezinsleden van 16 jaar en ouder zijn lid van een ziekenfonds? Betaalt ge verlaagde premie? Indien ge geen lid zijt van een zieken fonds. zijt ge clit vroeger geweest? Zoo ja. wanneer hebt ge bedankt? Om welke reden? Zijt ge in het bezit van een kaart voor vrije geneeskundige behandeling? Zoo ja, sinds wanneer? O, gonzend ondier dezer maand, O monster, dat ik haat, O tijger van 't insectendom, Opvliegend onverlaat. Hoe komt een nietig creatuur Als jij, zoo vol venijn, Waar haal je toch den moed vandaan, Zoo onbeschaamd te zijn. Geraffineerde zoetekauw, Laat af, blijf uit mijn buurt, Ik ben niet zoet en word door jou Slechts nog wat meer verzuurd. Je sart me. maar je lust me niet, Als 't moet lust ik jou wel. Misschien is 't pas de tiende mep, Maar dan ook: vaar ter hel! Zoo, heb je trek in deze stroop, Bestemd voor mijn gezin. Je dood wordt, zoet, gelijk mijn wraak, Daar, ondier, stik erin! Ik haat je. nietig machtig beest, Verwenschte treiteraar. Ik haat je met je valsch gegons Om mijn reeds grijzend haar. Ik haat je, omdat jij, zoo klein, Mij, grooten mensch niet vreest. En ik ben altijd als de dood Zoo bang voor jou geweest. P. GASUS De Haarlemsche werkloozen te Egmond. Gemiddeld 16 gulden verdiend. Naar men ons mededeelt is Zaterdagmiddag, toen de loonstaten van de Nederlandsche Heidemaatschappij op den Werkloosheids- dienst te Haarlem waren aangekomen geble ken, dat in de werkverschaffing te Egmond het verdiende loon voor de afgeloopen week gemiddeld f 16 heeft bedragen. Er heerschte na deze uitbetaling daarover ontstemming en verschillenden gaven dan ook als hun meening te kennen dat dit geen vol doende betaling is voor het zware werk in den grond wat daar in de werkverschaffing ver richt moet worden. Zij ontvingen de mededee- ling, dat alsnog pogingen in het werk worden gesteld om, indien het lage loon aan een te laag tarief zou liggen, hierin verbetering te verkrijgen. J. W. VERKRUISEN. Vrijdag is in den ouderdom van 57 jaar over leden de heer J. W. Verkruisen, herder van de Hersteld Apostolische Zendingsgemeente te Haarlem. De begrafenis zal Dinsdagmorgen plaats hebben. De Nationale Bond van Barmhartigheid. Er moet gestreefd worden naar samen werking met bestaande organisaties. In ons nummer van Zaterdag plaatsten wij een ingezonden stuk van Bouwe Vlas. Kom- mandant van het Leger des Heils in Ne derland. waarin opgewekt wordt een Na tionale Bond van Barmhartigheid op te richten, om zich het lot aan te trekken van allen die steun noodig hebben. Vrijwilligers worden opgeroepen om huis aan huis kleeren dekens en schoeisel te verzamelen, die dan gedistribueerd zullen worden aan gezinnen, waar de nood het grootst is. De geheele or ganisatie van het Leger wordt in den aan vang daarvoor beschikbaar gesteld, opdat straks de Nat. Bond van Earmhartigheid dit werk kan overnemen en vervolmaken. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de af deeling Haarlem van het Nationaal Crisis Comité, deelde ons mede, dat hij mèt den Kommandant overtuigd is, dat er dezen win ter veel nood te ienigen zal zijn. Daarom doet het streven van den Kommandant sympa thiek aan. Er moet evenwel voor gewaakt worden dat de krachten op dit terrein niet veisnipperd worden, want daardoor wordt het gestelde streven immers niet bevorderd. In steden en dorpen waar reeds organisaties bestaan die op dit terrein werken zal dooi den Nationalen Bond van Barmhartigheid naar samenwerking gestreefd moeten worden Te Haarlem hebben wij het Brokkenhuis, dat reeds vele jaren zeer nuttig werk verricht. Dit werk kan evenwel uitgebreid worden wanneer zich, zooals de Kommandant het zich indenkt, vrijwilligers zullen beschikbaar stellen om de kleeding, dekens en schoeisel aan de huizen op te halen. Er moet dan ook samenwerking komen met het Crisiscomité dat ook voor zoover zijn geldmiddelen het toelaten, nieuwe kleeding en schoeisel ver strekt. Dat niet meer gedaan wordt, is helaas te wijten aan het feit dat de geldmiddelen dit niet toelaten. Vooral in .steden en dorpen waar nog geen organisaties op dit gebied bestaan, kan de Nationale Bond veel goed werk verrich ten. Te Heemstede werkt, naar de secretaresse mevrouw E. E. JonkheidPeereboom ons mededeelde, het Crisiscomité in gelijken geest Daar is een onderafdeeling Kleedingfónds. dat ook zelf de gebruikte kleeding en schoei sel aan de huizen inzamelt Ook daar zou dus alleen door samenwer king het beoogde doel bereikt kunnen wor den. verdelgen wij volgens speciale beproefde methode, onder ge- heimh. en schriftelijke garantie. Zuiverond. Radicaal Gen. Cronjéitraat 135 Telefoon 11657 Haarlem (Adv. Ingez. Meel.) Werkloozensteun. Navorderingen van bestuurders van bouwvereenigingen. De bestuursleden van de verschillende wo- ningbouwvereenigingen en woningstichtingen ontvangen een bestuursvergoeding, welke va rieerend is naar de functie die men in het be stuur vervult en daarnevens hoeveel com plexen men beheert. Tot op heden werden deze vergoedingen die men van de gemeente ontvangt nimmer opgegeven door de bestuurs leden die werkloos waren en hun steun ont vingen van Maatschappelijk Hulpbetoon of van den gemeentelijken dienst der Werkloos heidsbestrijding, daar de betrokkenen van gedachten waren, dat deze opgave niet be hoefde te geschieden, aangezien de gemeente zelve deze vergoeding verstrekt. Thans is door de gemeente voor de be stuursleden van deze vereenigingen en stich tingen een vérstrekkende besluit genomen, daar van 1931 af nagerekend is, wie van hen ondersteuning heeft genoten en tevens be stuursvergoeding. met het gevolg, dat over dien tijd twee derde van het genoten bedrag aan vergoeding voor den tijd dat men steun genoot van de betrokkenen wordt terugge- eischt. Dit loopt over eenige tientallen per sonen, waarender er zijn die zelfs eenige hon derden guldens moeten terugstorten, welke terugbetaling binnen een bepaalden datum zal moeten geschieden. De meesten hebben zich bereid verklaard dit te doen. doch en kelen weigerden tot op heden, ondanks de me- dedeeling. dat dan maatregelen door de ge meente tegen hen getroffen zullen worden. Hindenburg's testament. Vervalscht en verkort? PARIJS, 20 Aug. (V.D.) De „Paris Soir" publiceert onder voorbehoud de volgende bij zonderheden omtrent het testament van Von Hindenburg welke het blad ontvangen heeft van zijn correspondent in Midden-Europa. Deze correspondent schrijft: Een zeer uitvoe rige enquête inzake het testament van Von Hindenburg heeft mij een aantal lezingen ter kennis gebracht, waarvan de waarschijnlijk ste in verband met de bron, waaruit deze ver kregen is, de volgende is. Alleen Hitler. Goeb- bels, Von Papen. Kolonel Von Hindenburg, Von Oldenburg-Januschau, de ex-Keizer, de ex-Kroonprins, Prins August Wilhelm en Staatssecretaris Meisner kennen den authen- tieken tekst van het testament, waarvan het derde gedeelte apocrief is. De medewerking van Staatssecretaris Meisner in deze affaire vormt den eersten en onvergetelijken dienst, die door dezen hoogen functionaris aan den Reichsführer is bewezen. Het testament zou niet alleen vervalscht. maar ook verkort zijn. In den authentieken tekst raadde de Veld maarschalk het Duitsche volk krachtig aan terug te keeren tot het monarchistische systeem en derhalve als Rijkspresident een lid te kiezen van de vorige regeerende dynastie. Von Papen zou een restauratie in dien geest hebben moeten uitwerken. In Nationaal-socia- listische kringen had men dit laatste al eeni- gen tijd voorvoeld, hetgeen mede een verkla ring zou leveren voor het gevaar dat Von Pa pen geloopen heeft tijdens de bloedige ge beurtenissen van eind Juni. Von Papen werd toen slechts gered dank zij de tusschenkomst van generaal Von Fritsch, dien Maarschalk Von Hindenburg op ae hoogte zou hebben ge steld van de belangrijke rol. die hij voor den vice-kanselier bestemd had bij zijn overlijden. Thans zou Von Papen zijn leven en zijn positie gered hebben door Hitier te zweren nooit het geheim van het historische testament te ont hullen. Uit vrees voor confiscatie van al hun goederen zouden de leden der Hohenzollern- dynastie het zwijgen bewaren. Twee dagen voor de publicatie van het tes tament zou Prins August Wilhelm op de hoog te gebracht zijn van het gevaar, waaraan hij de dynastie zou blootstellen door de geringste indiscretie. Staatssecretaris Meisner had tot taak de Hohenzollerns te waarschuwen. In Doorn waar men door tusschenkomst van de echtgenoote van den ex-keizer, Hermine, een copie van het testament ontvangen heeft, heeft men telefonische waarschuwingen ont vangen. Ook Kolonel Von Hindenburg zou hebben deelgenomen aan de vervalsching van het testament. Op den dag van het over lijden van zijn vader zou hij zich ertoe hebben bepaald, den authentieken tekst aan Hitier te overhandigen. Hem werd bevel gegeven volle dig stilzwijgen hierover te bewaren. SCHUURTJE IN BRAND. Zaterdagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in een houten schuur tje. gelegen in de Kolkstraat. Eenig mate riaal. dat zich in het gebouwtje bevond ging verloren. Het vuur werd door omwonenden met eenige emmers water gebluscht. De brandweer heeft het nablusschingswerk verricht. Terwijl gij gisteren in Haarlem waart en naar de lucht gekeken hebt en uw hart balan ceerde tusschen wandelen en den bioscoop, was ik midden in de wijde stilte van Holland, in d.e diep verzonken rust van een klein stadje tusschen de zee en eenige weilanden. Het is heelemaal niet merkwaardig, dat een willekeurig heer de doodsche stilte van Hol land heeft gezocht en die gevonden heeft in Monnikendam. Maar het was zóó goed en zóó vol van rust, dat hij enkelen van zijn lezers apar.t neemt en fluisterend zegt Want het is niet goed wanneer te velen het hooren „Wanneer jullie moe bent van de vreugden van de groote stad en óp van het geraas van automobielen en misselijk van het gedaver van de wereld, dan moet jullie eens net doen wat ik gisteren gedaan heb; naar Amsterdam gaan en een trammetje nemen naar Monniken dam." Ge djokkert in een ouderwetsch tramwagen tje dwars door onmetelijke groene landen en staat knarsend en piepend stil voor een grijze kerk temidden van zware, hooge boomen in den zomer. Dat is Monnikendam en dat kleine geval gaat ge rustig bekijken. En slentert zoo tegen het middaguur dooi de verlatenheid van vier straatjes en drie grachtjes. En blijft staan voor de oude zwaarvoor- overhellende geveltjes: „In de Bonte Os". „Dit is Uittenbrock", Huis Charitas", „Het Spin wiel". En de apotheker kijkt nieuwsgierig over de blauwe horren. Bij den notaris glimpt een theelichtje in de donkerte van een geweldig breede en hooge kamer en legt glanzen op een kolomkast en oud-blauw. Voor „De Waeg'n" staan drie mannen en rooken hun pijpen en praten over de belan gen van Monnikendam. De belangen van Monnikendam zijn even gering als die van Haarlem, want deze grijze geweldige hemel is even groot boven de Groote Houtstraat als boven het Waagplein. En de Waag is ouder dan alle Monnikendam mers en alle Haarlemmers. Een gebouw met een galerij van zier zuil tjes en kleine groene glasruitjes in lood gevat en een spits torentje en van een verstorven stilte aan het hobbelige keienpleintje, dat de klop van uw hart er rustiger van wordt. Ik blijf er even staan en zie over een brok kelig stuk stadsmuur en een breede haven waar héél het stadje drie maal in kan ver drinken, over de weilanden naar de torens van Edam en Kwadïjk en zie de masten in de ha ven van Volendam. En toef er in de eeuwigheid die om de oude, wrakke gevels ligt. En slenter dan weer verder langs drie straatjes en twee smalle grachten met wonder lijk verwaande namen voor zulk een stille ge ringheid: Fluvveelen-Burgwal, Noordeinde, Voorburgwal Zes kleine huizen op een rijtje langs een smal water. Zes onderdeuren en zes kooeren kleppers glimmend gepoetst. Zes trapgeveltjes en zes maal drie ramen. Twee naast de deur, een in den driehoek erboven Dat is een hééle straat. Waar een poes. een Monnikendammer poes, langs sluipt en in een kelderopening verdwijnt. Een straatje met niets en niemand. Een leeg straatje tusschen Zondagsch-verdroomde huizen, een rijzige toren, puntig als een naal- deprik hoog in den hemel: de hoofdstraat van de stad Monnikendam. Bij den dokter zijn ze niet thuis. Zeker naar Amsterdam. De kapper leest, in zijn schoone hemds mouwen. de Standaard voor het open raam. Even stilstaan op zoo'n krom brugje. En in het duistere water staren. En denken: er zijn nu menschen die nu in een weelderig restaurant een feestelijk noen maal houden met een groote flesch wijn, om dat het buiten zoo regenachtig is en er zijn menschen. die aan een straatje in Monniken dam de Standaard lezen en denken over de bestuursverkiezing van de jongelingsvereeni- ging Samuel. En rond de stad loopen om de omwalling, waar een kerkhof Is en e<m bloeiend klein plantsoen en na tien minuten hebt ge den cir kel getrokken, rond 't grijze geval in een grij zen Zondagmiddag. En een glas melk in een breed en statig koffiehuis met een waard die u vertelt, dat 't toch wat is daarginds in Edam met die ru zie tusschen den burgemeester en den brand meester: „onder burgemeester Calkoen zou dat nooit gebeurd zijn. meneer, héél onze streek is ervan ondersteboven". En voor de grijze kerk wacht ge on de slin gerende, rammelende tram en boemelt de wei den door naar Amsterdam en 's avonds zijt ge weer Haarlemmer en uw ooren schallen van het ronken der wereld. En vandaag is de bestuursverkiezing van „Samuel" in Monnikendam, dat zoo'n kleine en stille stad is, Maar waarachtig niet kleiner dan Haarlem, wanneer ge naar den geweldig-grijzen hemel ziet die boven beide is. Mr. E. ELIAS. Ontzettend ongeluk bij Lyon. Auto en motorfiets na botsing door trein gegrepen. PARIJS, 20 Augustus (V.D.) In de nabijheid van Lyon is Zondag een tragisch engeluk gebeurd, dat acht personen het leven heeft gekost. Een auto met zes inzittenden en een motor met twee berijders kwamen in bot sing op een spoorwegovergang. Alle acht per sonen werden bij de botsing ernstig gewond. Op hetzelfde oogenbllk naderde een perso nentrein. die over de op de rails liggende ge wonden reed en ze geheel verpletterde. De oorzaak van het ongeluk ligt in een fout van den baanwachter, die ondanks 't lichtsignaal toch de spoorboomen had geopend. Uit de voorloopige cijfers voor de volksstem ming in Duitschland blijkt, dat de oppositie in Duitschland sinds November aanzienlijk vermeerderd is; 43.529.710 stemden „ja", 4.294.654 stemden „neen". pag. 8 De Belgische stratosfeervliegers zijn Zater dagavond in Joego-SIavië geland zij be-1 reikten een hoogte van 16000 31. pag. 6 De hoofdbeklaagde uit het Weensche Ravag- proces is geëxecuteerd. pag 6 Een zware overstrooming in Mandsjoekwo heeft honderd menschenlevens geëischt. pag 6 Ged. Staten van Zuid Holland hebben de be zwaarschriften inzake den nachtautobus- dienst AmsterdamRotterdam afgewezen. pag. 8 Zondagmorgen is bij het Weesperpoortsta- tion te Amsterdam een locomotief ont spoord. pag. 5 3Iet de nieuwe win terdienstregeling der spoor wegen zal de Dieseldienst in zijn geheel in werking treden. Pag- 5 Aangitte voor 22 Augustus van voorraden on belaste oliën is verplichtend. pag. 5 De ziekenfondsen en de werkloozen te Haar lem. pag. 1. Sportcommentaren. pag. 4 De vijfde Testmatch. pag 8 Pellenaers is wereldkampioen der amateur wegrenners geworden. pag 9 De Nederlandsche dameszwemploeg wint den Brediusbeker. pag. 7 Twee Nederlandsche records zijn bij de athle- tiekkampioenschappen tc Amsterdam ver beterd. pag. 4 Laatste berichten. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. 3Ir. E. Elias; In Holland's hart. pag. 1 K. de Jong: Internationaal Jazzconcours. pag. 9 Automobilist gaf rechts geen voorrang. Ernstig verkeersongeluk gevolg. het Drie gewonden, waarvan twee ernstig. Op de kruising van de Van Beiningenstraat en de Limburg Stirumstraat te Amsterdam is Zondagvoormiddag een ernstig verkeersonge luk gebeurd, waarbij drie personen, twee da mes en een heer. werden gewond. Een motorrijwiel, bestuurd door den 24-ja- rigen G. Stapper uit Velsen, reed in de Van Beuningenstraat. komende uit de richting Van Beuningenplein en gaande naar aen Haarlemmerweg. Op het genoemde kruis punt kwam hij in botsing met een auto. die in de Van Limburg Stirumstraat reed in do rich ting van de De Wittenkade. Het motorrijwiel reed met vrij groote snelheid tegen den rech ter zijkant van de auto. De automobilist remde uit alle macht, doch een botsing kon hij niet meer voorkomen. De motorrijder en zijn duo-passagiere mej. C. Steenberg werden op straat geslingerd, waar zij bewusteloos bleven liggen. De be stuurder van den auto was niet gewond en kwam met den schrik vrij. doch een naast, hem zittende mej. M. S.. liep lichte verwon dingen op aan hoofd en armen. De bestuurder van het motorrijwiel bleek zeer ernstig gewond te zijn. De duo-rijdster heeft een hersenschudding cpeeloopen. Beide gewonden werden naar het Wilheiminagast- huis vervoerd. Mej. S. kon. na verbonden te zijn, naar haar woning terugkeeren. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. De remmen van de auto bleken in orde te zijn, doch de automobilist had den motorrijder voorrang moeten verleenen, daar deze laatste van rechts kwam. DE GEKENTERDE VEERBOOT BIJ DARIHARA. PATNA, 20 Augustus (V.D.) Een officieel onderzoek heeft uitgewezen, dat bij het ken teren van een veerboot bij Darihara de vo rige week Donderdag, slechts acht personen en niet zooals eerst werd gemeld 170 personen den dood hebben gevonden. Aan boord bevon den zich ongeveer 40 personen Guiboud-Ribaud in honger- staking. Betrokkene bij de Stavisky-affaire. PARIJS. 20 Augustus (V.D.) Guiboud- Ribaud, die in verband met de Stavisky- affaire nog steeds in de Santé zit oi esloten, Is in hongerstaking gegaan.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1