'ZmfesZ- UIT HET BUITENLAND Volksstemmingsdag Nederlandsche Dichtkunst per gramophoon. c. Radio-Procramma DINSDAG 21 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Na de volksstemming in Duitschland. Hitier richt zich tot het volk en tot de weermacht. „Ook de laatste tien percent zal gewonnen worden." Amerika en Genève. toetreding tot het Internationale Arbeidsbureau. Duitschland. Veel neen-stemmers in Berlijn en Hamburg. In Groot-Berlijn zijn naar het D. N. B. meldt bij de Zondag gehouden volksstemming totaal uitgebracht 3.020.524 stemmen, waar van 2.452.620 met ja, 492.747 met neen en 75.157 ongeldig. Voor Hamburg bedroeg het aantal geldige stemmen 754.672, waarvan 595.693 met ja, 158.979 met neen; het aantal ongeldige stem men was 19.786. (Het .groote aantal neen-stemmers in Ham burg is des te opvallender, wanneer men be denkt, dat in deze stad Vrijdag j 1. een in tensieve nazi-propaganda is gehouden, waar bij Hitier zijn groote rede voor het geheele Duitsche volk heeft gehouden. Red.) Oud-minister Hirtsiefer op vrije voeten. Als resultaat van de jongste amnestie-bepa lingen is ook de voormalige minister Hirtsie fer. die in December 1933 te Bochum op grond van een beschuldiging van corruptie tot een gevangenisstraf was veroordeeld, in vrijheid gesteld. Hitier richt proclamaties aan volk en weermacht. De Nat. Soc. Korr. publiceert proclamaties van den Führer aan het Duitsche Volk en de NSDAP, waarin hij verklaart „dat Zondag een einde is gekomen aan den strijd der be weging om de macht in Duitschland. Thans bevindt het Duitsche Rijk zich in handen der nationaal socialistische partij. Dit is het loon voor een onmetelijken ar beid, voor tallooze offers. De eenheid van staat en beweging zijn voor de geheele wereld gedocumenteerd. Het zal ons aller taak zijn ook den laatsten rest van ons volk te winnen voor de nationaal socialistische idee en leer. De strijd om het staatsbestuur is thans ten einde. De strijd om ons dierbaar volk gaat evenwel door. Er moet en zal een dag komen waarop ook de laatste Duitscher het symbool van het Rijk als belijdenis in zijn hart draagt. Het zal en moet mogelijk zijn ook de laatste 10 pet. der Duitschers voor ons te winnen". De Führer heeft verder een schrijven ge richt tot den Rijksweerminister, v. Blomberg waarin hij verklaart, dat zooals de officieren en soldaten der weermacht zich in zijn per soon verplichten jegeps den nieuwen staat, hij het steeds als zijn hoogste plicht zal be schouwer. op te komen voor het behoud en de instandhouding van de weermacht ter na- koming van het testament van den over leden generaal-veldmaarschalk en overeen komstig zijn eigen wil het leger als eenige wapendrager in de natie te verankeren, Uitoefening van enkele rechten van den Rijkspresident. De Rijkspresident had de uitoefening van eenige zijner rechten overgedragen op an dere autoriteiten of instanties. De Führer en Rijkskanselier Adolf Hitler heeft thans, naar het Duitsche Nieuwsbureau meldt, door een verordening deze overdrachten van rechten aan andere autoriteiten bevestigd. Hitier spreekt Saarlanders toe Uit Berlijn, 20 Augustus: Twee duizend Saarlanders, leden van den Bond van Duit sche radioluisteraars aan de Saar, hebben hedenmorgen een betooging van trouw aan Hitler gehouden. Namens de Saarlanders hield de leider van den Bond Herb een toe spraak tot Hitier, waarin hij hem geluk- wenschte niet den uitslag der verkiezingen, en waarbij hij de gevoelens van trouw der Saarlanders tot uiting bracht. Vervolgens richtte Hitier uit het venster der Rijkskanse larij eenige woorden tot de Saardeputatie. zeggende dat zij Zondag een teeken van de eenheid van het Duitsche volk hadden ge zien. Juist zoo is het Duitsche volk bezield door den brandenden wensch het Saargebied weer bij Duitschland te zien. Wat Duitsch is en door de verdragen bijeen hoort, moet ook schouder aan schouder staan. Op 13 Januari zal daarom het geheele Duitsche volk de stemming begeleiden met een vurig gebed en allen zijn ervan overtuigd, dat daarmede de lijdenstijd van het Saarge bied een einde zal hebben, aldus de Führer. Duitschland respecteert de verdragen, het verlangt niet wat anderen evenzeer heilig is. Zijn. Hitler's gelukkigste uur zal zijn, wanneer hij de Saarlanders niet meer in Berlijn be groeten, maar wanneer hij voor de eerste maal naar hun geboorteland komen kan. Genève. Amerika treedt toe tot het Internationale Arbeidsbureau President Roosevelt heeft naar Reuter ver neemt aan den directeur van het Internatio naal Arbeidsbureau officieel mededeeling ge daan van de toetreding der Vereenigde Staten tot het Internationale Arbeidsbureau. In regeeringskringen te Washington wordt er met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de toetreding der V. S. tot het Internationaal Arbeidsbureau geenerlei verplichting mee brengt, welke voor de V.S. uit het Volkenbonds pact zou voortvloeien. Oostenrijk. Prof. Hugelmann in honger staking. Uit Weenen. 20 Augustus: Prof. Dr Hugel mann. die in verband met de gebeurtenissen van 25 Juli gearresteerd was, is in de gevan genis in Klosterneuburg bij Weenen in hon gerstaking gegaan. Hij is naar het Rainer- ziekenhuis te Weenen overgebracht, waar hij kunstmatig zal worden gevoed. Prof. Hugel mann was vroeger christelijk-sociaal voor zitter van den Bondsraad. Later ging hij meer in de nationale richting, zonder direct te zijn aangesloten bij de nationaal-socialistische partij. Nog twee executies. Twee landarbeiders uit Ischl, Unterberger en Saureis, die 20 rollen ammoniet hadden verborgen, zijn ter dood veroordeeld. Er wa ren verzoeken om gratie ingediend, die echter door president Miklas zijn verworpen. Het D.N.B. meldt nader, dat de executies gisteren in den loop van den avond zijn vol trokken. Schuschnigg naar Italië. Bondskanselier dr. Schuschnigg is gister middag met gevolg per vliegtuig naar Flo rence vertrokken. In een verklaring aan den correspondent te Weenen van „Giornale d'Italia" heeft Schuschnigg volgens Reuter naar aanleiding van de geruchten omtrent zijn a.s. ontmoe ting met Mussolini gezegd: ,.Er bestaat geen enkele verrassing van specialen aard in be trekking tot het onderhoud te Florence. Men moet zelfs elke verrassing buitensluiten." Noodweer teistert de V. S. Ziekenhuis in Michigan ingestort. NEW-YORK, 20 Augustus V. D.) Boven de staten van het Midden-Westen heeft een he vig noodweer gewoed, waarbij minstens zes personen om het leven zijn gekomen. Vele anderen zijn gewond. In twee plaatsen in Minnesota is de bliksem in vijftien huizen in geslagen. In Houghton in Michigan is de 20- meter hooge schoorsteen van een ziekenhuis ingestort, waarbij een man en twee vrou wen werden gedood, terwijl zeven vrouwen werden gewond. Afgezien van de ernstige schade, die de zware wind aan huizen, tuinen enz. heeft aangericht, zijn groote stukken land door dikke lagen stof bedekt. Verschei' dene boeren in Nebraska vreezen, dat zij daardoor hun beste land zullen verliezen. VILLA VAN DR. FINTELEN IN BESLAG GENOMEN. WEENEN. 19 Augustus (D. N. B.) De villa van Dr. Rintelen., met inventaris ter waarde van ongeveer 70.000 schilling, evenals zijn bankconto in Stiermarken werd heden in be slag genomen. DUITSCHLAND VERBIEDT WEER. BERLIJN. 20 Augustus (V. D.) De rijks minister van binnenlandsche zaken heëft tot 15 October a.s. de verspreiding van het En- gelsche blad „Observer" in Duitschland ver boden. Cosijns deed op 800 M. een parachutesprong. Om bij landing te kunnen helpen. BELGRADO, 20 Augustus (V. D.) De „Prawda" bevat verschillende bijzonderheden omtrent de stratosfeervlucht van Ir. Cosijns, o.a.. dat Cosijns niet in den gondel was ge bleven, doch op een hoogte van 800 Meter met zijn parachute naar beneden was gesprongen. Hieromtrent verklaarde Ir. Cosijns zelf, dat hij den sprong had gewaagd om bij de landing van den ballon, die in het donker moest ge schieden, eventueel te kunnen helpen. Omtrent de vlucht zelf vertelde hij, dat vooral de temperatuur hem groote zorg had veroorzaakt. Bovendien waren Van der Eist en hij plotseling door een zoodanige duizelig heid overvallen, dat zij slechts door al hun krachten in te spannen het bewustzijn niet verloren. Toen hadden zij tot de landing be sloten. De ballon en de instrumenten zijn reeds onderweg naar België. Bij het treffen van de toebereidselen voor het vertrek uit Joego slavië bleek, dat de beide luchtvaarders ver geten hadden, geld mee te nemen, zoodat zij zich door den Belgischen consul te Agram geld moesten laten voorschieten om de thuis reis te kunnen betalen. Hedenavond heeft Ir. Cosijns, vergezeld van Van der Eist en den Belgischen consul, zich perauto naar Ljubljana (Laibach) begeven, waar hij te 22 uur voor de radio zou spreken. Van hier zullen de beide Belgen zoo spoedig mogelijk naar Brussel terugkeeren. BERLIJN, 19 Augustus 1934. (Van onzen correspondent). De groote meerderheid van het Duitsche volk heeft zijn vertrouwen in Hitier, „leider en rijkskanselier" uitgesproken. Het is echter twijfelachtig, of de uitslag der volksstemming is. zooals Hitier en de zijnen dien wenschten. Naar wat tot nu toe Zondagavond half 10 is bekend geworden, blijft het percentage der ja-stemmen niet onbelangrijk beneden dat bij de laatste rijksdag-„verkiezingen". Een te leurstelling voor de geestdriftigen, die ook op dit oogenblik bij hun betoogingen in de Wil- helmstrasse sterk afgekoeld worden door een heftige regen- en donderbui. Toch in elk geval naar het beginsel der toegepaste democratie, waarbij de helft plus een den uitslag geeft, een „volmondig ja". Velen vreesden een nog bescheidener uitslag, meenden echter in de laatste drie dagen de kansen op een uitbundig succes te zien stijgen. De publicatie van Hin- denburg's politiek testament, de radio-rede van zijn zoon, waarin hij den laatsten wil van zijn vader nog eens bevestigde, in verband met gesprekken en uitlatingen van den ouden Rijkspresident in zijn dagelijksche omgeving. Hitler's staatsbezoek aan Hamburg, waar hem een ontvangst te beurt viel, als nog geen Duitsch monarch in den glorievolle dagen der monarchie ooit is te-n deel gevallen. De gewel dige demonstraties in Berlijn en in het ove rige Duitschland. Het deed alles de beste verwachtingen koesteren. Vooral nu ook ten slotte de Katholieken en hun hooge Geestelijkheid bij monde van de bisschoppen van Osnabrück en Spijer, aange moedigd door Hitler's verklaring in zijn Ham burger rede. dat hij de beide groote Christelij ke Kerkgemeenschappen zou beschermen; aanspoorden tot vertrouwen in den absoluten heerscher. De herinneringen aan onaangename en treurige gevolgen van verwikkelingen op zo< velerlei gebied schenen op eens te zijn wegge vaagd. Men schijnt te verwachten, dat Hitler in de toekomst meer dan voorheen zijn wil zal opleggen aan medewerkers, wier streven tot zooveel conflicten aanleiding gaf, tegen de plechtige belofte in van den leider zelf in zijn groote rede. Berlijn blaakt van geetsdrift en eerbiedigsten eerbied. In. de Wilhelmstrasse stond gisteren en vandaag een volksmenigte samengepakt, die onophoudelijk in koren om den leider riep „wir willen unseren Führer sehen". Als de leider zich aan een venster ver toonde, gingen de armen hoog en een storm achtig heil-geroep laaide op. Op pleinen en drukke verkeerspunten door de heele stad zijn levensgroote afbeeldingen van den gevierden man opgesteld, omgeven door groen en bloemen en hakenkruis-vlaggen. Drie mannen in S.A. uniform houden er bij de wacht, stram en stil als zuilen. Allen die voor bijgaan. heffen eerbiedig hun arm op en ook eerbiedig is hun stap en houding. Het Duitsche Roode Kruis was gemobili seerd, om zieken en gebrekkigen, die naar hun stemlokaal wilden, behulpzaam te zijn. Dui zenden auto's van particulieren, die er hun wagens voor beschikbaar stelden, reden dooi de straten met een groot „Ja" bovenop den kap. Op schuttingen, cnuren en boomen een duizendvoudig „Ja" in reuzeletters. Op ontelbare plakkaten en kleurige doeken, dwars over de straten, leuzen als ..Alleen ploerten i Lumpen) stemmen niet voor Hitier". „De leider heeft bijna anderhalf millioen Kilometer afgelegd in 't belang van Duitsch land. zouden voor u dan die 100 Meter naar .het stemlokaal te veel zijn?" Wie niet stemt is een deserteur voor den vijand. Wie stemt en „neen" zegt, is een struikroover. die uit een hinderlaag schiet. Pelotons in bruine uniform marcheerden door de straten. Halt, rechtsom, roffel". De trommel roffelt. 5 minuten lang. De troeplei der gebiedt stilte, als er een troepje menschen bij elkaar getrommeld is en leest een stuk voor, waarin het Duitsche volk wordt opge roepen den waard-igsten man van Duitsch land v-oor heel de wereld zijn onwrikbaar ver trouwen te schenken en zijn „Ja" uit te brengen. Vracht-auto's vol jonge menschen die in spreek-koren den lof van den leider verkondigen. Drommen mannelijke en vrou welijke burgers, die in 't gelid en met muziek voorop naar hun stemlokaal mai-cheerden. De menschen zijn in feeststemming en vervuld van Hitler en van niets dan Hitier, den leider en rijkskanselier, die hen naar welvaart, ge luk en aanzien zal leiden. Deze hoop en verwachting leeft in al die harten. H. L. Chineesch schip in wervelstorm geraakt. Met 45 koppen vergaan. SJANGHAI, 19 Augustus. Reuter). Een Chineesch stoomschip, dat zich op de reis van Tsjinsjoe naar Zuid-Sachalin bevond, is in een wervelstorm geraakt en met zijn be manning van 45 koppen vergaan. Mussolini doet mee aan de legermanoeuvres. Ook de andere ministers bij de troepen ingelijfd. AMERIKAANSCH PARACHUTIST VERONGELUKT. NEW-YORK 20 Augustus. (V.D.) De be kende parachutist Leroy Stillman is gisteren in een ziekenhuis overleden tengevolge van de wonden, die hij had bekomen bij een sprong, waarbij de parachute weigerde. ROME, 20 Augustus (VD.) Mussolini heeft gisteren deelgenomen aan de manoeu vres, die deze week in geheel Italië worden ge houden. In de Futa-pas in de Apenijnen mar cheerde Mussolini, het geweer op den schou der, mede met het bataljon Bersaglieri. Te vens heeft hij bevel gegeven, dat alle leden van het kabinet tijdens de legermanoeuvres bij de troepen moeten worden ingedeeld. Na de manoeuvres zal een revue worden gehou den, waarbij de troepen zullen marcheerer. langs Mussolini, Koning Victor Emanuel en de overige hoogwaardigheidsbekleeders. Volgens mededeelingen van het departement van Oorlog zijn de troepen 100.000 man sterk, bij deze manoeuvres verdeeld in de Rooden, d.w.z. de vijandelijke strijdkrachten, en de Blauwen, die dp verdediging voeren. Pond en Sabelli neergestort. Vliegers ongedeerd; toestel vernield. NEW PORT, 20 Aug. (V.D.) De Oceaan vliegers Pond en Sabelli zijn gistermorgen tijdens een zware mist op hun vlucht van Rome naar Dublin, vanwaar zij weer wilden starten naar de Ver. Staten in de bergen in de omgeving neergestort. De beide vliegers bleven ongedeerd, hun toestel werd beschadigd. LONDEN, 20 Aug. (V.D.) Tegenover jour nalisten verklaarde spoedig na het neerstorten van de „Leonordo da Vinei", kapitein Pond dat hij vreesde, dat het toestel als oud roest zou moeten worden beschouwd en dat het in ieder geval uitgesloten was met het zwaarbe- schadigde toestel nog een Oceaanvlucht te ondernemen. Verder verklaarde hij, dat zij sedert hun vertrek uit Rome in buitengewoon gunstige atmosferische omstandigheden had den gevlogen, totdat zij boven de Iersche Zee in een dichten mist geraakten, waarin ieder zicht onmogelijk was, terwijl zij door een hevigen wind heen en weer geschokt werden. Zij keerden terug naar Wales in de hoop daar een plaats te vinden voor een tusschenlan- ding. Om vier uur des morgens zijn zij zonder te weten waar zij zich bevonden, neergeko men. Zij hadden slechts zeer lichte verwon dingen bekomen. Met behulp van toortsen zochten zij een weg, doch de bewoners der boerenhofsteden der omgeving weigerden hen binnen te laten uit vrees te doen te hebben met misdadigers. Noodgedwongen brachten zij de rest van den nacht door onder de vleugels van hun vlieg tuig. TARDIEU AAN HET WOORD. PARIJS, 20 Augustus (V. D.) Zondag heeft Tardieu in zijn kieskring Belfort deelgenomen aan een feestelijkheid van de vrijwillige brandweer. In een toespraak stelde hij het principe algemeen welzijn voor eigenbelang op den voorgrond. Frankrijk lijdt onder het feit, dat het het belang van het algemeen in vergetelheid heeft doen geraken. Frankrijk heeft thans "behoefte aan een collectief ideaal en zijn voor autoriteit. Een verbinding van gezag en vrijheid is noodzakelijk. SPOOR WE GEMPLOYé'S DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. BOCHUM. 20'Augustus. (V.D.) Maan dagmiddag zijn nabij Bochum een inspecteur en een opzichter der wegwerken van de Rijks spoorwegen, toen zij tijdens hun werk voor een naderenden trein wilden uitwijken, door een uit tegenovergestelde richting komenden trein gegrepen en gedood. Ontvluchting uit Cayenne. LONDEN, 18 Augustus. (Van onzen correspondent). Wij zijn dezer dagen getuige geweest van de geboorte van een bundel gramofoouplaten met Nederlandsche dichtkunst er in gegrift. De geboorteplaats was het atelier van de Colum bia Gramophone Company in Abbey Road, St. John's Wood. Londen. Zulk een atelier is voor een oningewijde een geheimzinnig vertrek. De wanden zijn grootenöeels van losse draperieën. Over den vloer kronkelen gummislangen met koperen kernen naar microphonen en luid sprekers en naalden die de fijnste lijntjes trek ken in dikke wassen schijven. De naalden dansen zoodra een stem in de microphoon spreekt, ook al ziet het bloote oog het niet. De wassen schijf houdt de bewegingen en de trillingen van de stem trouw vast. De bij zondere belangstelling in dit voor ons nieuwe proces werd ten zeerste verhoogd door het feit dat de stem in de microphoon in het zui verste en warmste Nederlandsch de zes eerste strophen van het Wilhelmus deed hooren. Dit fragment van het Wilhelmus, het schoone gedicht van den onbekenden dichter, is het begm van een bundel gedichten in gramo- phoon-vorm. De voordrager was Paul Huf uit Amsterdam. Als de vraag moet worden be sproken wie deze onderneming heeft doorge zet, wordt het moeilijk den man aan te wijzen. Paul Huf is nagenoeg geheel verantwoordelijk voor de keuze der 42 gedichten, die binnenkort met 7 platen en dus 14 zijden per gramophoon te hooren zullen zijn voor hen die het bezit van een mooie keuze Nederlandsche gedichten in klank op prijs stellen. Paul Huf heeft niet alleen de gedichten gekozen, hij heeft ze ook in de microfoon voor de opname in het pri maire was voorgedragen. De risico van det on derneming wordt gedragen door den heer A. H. A. Bakker, die reeds 30 jaar de agent te Amsterdam is van de Columbia-maatschappij. Wanneer men den heer Huf heeft ontmoet, is men geneigd te gelooven, dat hij zijn geestdrift voor deze ideëele zaak, de geestdrift van den kunstenaar, heeft overgedragen op den zaken man. Misschien is de risico niet zoo groot. De heer Huf heeft tevoren een 140-tal onderwijs- bestüren in Nederland aangeschreven om te vernemen of men kon instemmen met zijn idee, de scholen (maar de particuliere liefheb bers der Nederlandsche dichtkunst behoeven niet achter te blijven) te voorzien van zulk een gramophoonbundel, die het onderwijs van den leeraar in letterkunde kon illustreeren met de beste weergave in klank van het gedicht. De instemming bleek boven verwachting te zijn. De bloemlezing moest om technische redenen beperkt blijven tot korte gedichten. Aange zien in Nederland bleek dat de belangstelling voor moderne dichtkunst het grootst is, moest men in de keuze overspringen van de Zestien de en Zeventiende Eeuw naar het einde van de Negentiende en het begin van de Twintig ste Eeuw. Staring, de Genestet en ouderen schitteren door afwezigheid. Ook de Vlaam- sche dichters, Gezelle en Van de Woestijne, komen niet op de platen voor. De bloemlezing is dus allerminst volledig. Maar indien de be langstelling het wettigt, hoopt Paul Huf en hoopt zijn zakelijke medewerker, dat de bun del tot 12 platen met 24 zijden zal kunnen worden uitgebreid. Op de verzameling in haar huidigen vorm zijn behalve het reeds genoem de Wilhelmus vertegenwoordigd: Vondel (Vaderleed, Wiltzang, Geuzenvesper), Hooft, Bredero en dan het groote hiaat voorbij Lodewijk van Deyssel, Willem Kloos, Albert Verwey. Frederik van Eeden. Boutens, Leopold, Gorter, Henriette Roland Holst, A. Roland Holst, J. W. F. Werumeus Bunlng, Nijhoff, Bloem. Marsman, Slauerhoff, Geerten Gos- saert, Donker, van Duinkerken en Jan Engel man. Bij de demonstratie van een opname, vooraf gegaan aan een uiteenzetting van doel en we zen der onderneming, waren de Legatiesecre taris, de heer Roosegaarde Bisschop, profes sor Pieter Geyl en Dr. Renier tegenwoordig. 18 misdadigers in de laatste weken ontkomen. PARIJS, 20 Augustus (V.D.) Volgens alhier ontvangen berichten zijn de laatste we ken niet minder dan 18 ernstige misdadigers uit de Fransche strafkolonie Cayenne ont vlucht. Een deel hunner heeft getracht door het oerwoud, het andere deel over zee te ontkomen. Groote deelneming aan de Nederlandsche rondvlucht. a 65 vliegtuigen in totaal. Nu van buitenlandsche zijde zooveel be langstelling voor de Nederlandsche rond vlucht bestaat, is het vrijwel zeker, dat er op 24 en 25 Augustus a.s. 60 tot 65 vliegtui gen aan den tocht zullen deelnemen. Aan boord zullen zich dan 178 deelnemers bevin den. De K.L.M. heeft de volgende vliegtuigtypen ingedeeld: Fokker F XII, 14 passagiers. Fok ker F VIII B acht passagiers. Fokker F VIII 15 passagiers, Fokker F VII 8 passagiers Koolhoven FK 40 4 passagiers en Koolhoven FK 43 3 passagiers. Verreweg het grootste aantal beschikbare plaatsen aan boord dezer machines is reeds verkocht. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „Wie bedoel je?" vroeg Piet. „Jou, natuurlijk, last post," zei de vliegenier, die intusschen ook naar boven geklauterd was en juist op tijd kwam, om Piet in bescher ming te nemen tegen de woedende ezeldrijvers. „Als je niet oppast, stop ik je in die leeggeloopen zak!" En hij tilde Piet op en duwde zijn hoofd in de scheur. „Smaakt het lekker?" Piet dacht, dat hij stikte in die zak met benauwde wijnlucht, maar gelukkig zette de vlie ger hem weer op zijn beenen. De karavaan ging nu weer stap voor stap verder en Piet wandelde met zijn handen in zijn zakken, achter den vlieger aan. ^lll||||llllll'||||ll''''llllllll|||||||lllllll'|||ll''''lllllllll|||||||llllll||l'll'''''llllllHllllllllllll''''''^ WOENSDAG 22 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. VARA 8.Gramofoonmuziek. 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr., V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven door Frans Nienhuys. „De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wins.. 12.„De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wins. 12,30 Gramofoonmuziek. 12.40 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.De Fliere fluiters o.l.v. Jan van der Horst. 2.Verzor ging van den zender. 2,15 Orgelspel door Joh. Jong. 3.Voor de kinderen m.m.v. het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Cappeilen, Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels, Oom Henk, vragen uurtje. 3.45 Overschakelen naar den versterkten zender. 5.30 Klein N VARA- ensemble o.l.v. Frits Bakels. 6.15 Gram. mu ziek. 6.30 Orgelspel door Cor Steyn. 7. Sportuitzending. Nabeschouwing over de Europeesche zwemkampioenschappen door G. Blitz. 7.20 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 8.— Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Amsterdamsche kleuren. Grepen uit het leven der hoofdstad. Medewerking van: S. Rodrigues de Miranda, oud-wethouder van Amsterdam, Piet Bakker, journalist, Jan Le- maire, Het Jordaan-cabaret van Tilly Kalk- hoven, Daaf Wins, piano, Paul Collin. 9.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.Vaz Dias en Varia. 10.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.Gramofoonmuziek. 12.— Slui ting. HUIZEN 301,5 M. N.C.R.V. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gram. muziek). 10.30 Morgendienst door Ds. K. Prins. 11.— Harmo niumbespeling door M. F. Jurjaansz. Zang mej. Annie Geest. 12.Politieberichten. 12,15 Grfamofoonmuziek. 1.30 Populaire bespeling van het studio-orgel door Ronald Parker. 2 30 Praatje voor de Jeugdige postzegelverzame laars door G. Westra Mzn.. 3.Lezen van Chr lectuur van Annie de Vries. 3,30 Gramofoon muziek. 3.45 Verzorging van den zender. 4. Liederenrecital, door Annie Lieman, sopraan, a.d. vleugel Fred. Gersteling. 5 Kinderuur tje te leiden door G. Wesstra Mzn.. Zang: mevrouw G. E. de JongStronkhorst. Piano: mej. Gez. Stronkhorst. 6.Gram. muziek. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 6.53 Zenderoverschakeling. 7.Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Vereeniging de C. J. M. V. Rond het Kampvuur. 8.45 Gram. Muziek. 8.50 Spreker: G. ter Horst, over „Of ferfeest". 9.Mevr. M. AdrianiGunning houdt een lezing. 9.30 Liederen-recital door Annie Woud, alt. Aan de vleugel Emmy van Eden. 9.50 Gram. Muziek. 10.Persbureau Vaz Dias. 10.10 Annie Woud. 10.30 Gram. Mu ziek. J.1.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6