HAAS DE NOOD DER TIJDEN. Overeenstemming tusschen Schuschnigg en Mussolini. Radio-Procramma DE LUCHTROOVERS VAN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1934 BUITENLAND. Resultaat van de conferentie te Florence. Handhaving van Oostenrijk's onafhankelijkheid noodzakelijk. Binnen- landsche autonomie voorwaarde voor de rust in het Donau- gebied. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS AZIJN MOSTERD TAFELZURE.N (Adv. Ingez. Med.) Van millionnair tot bedelaar.... Italië. De Oostenrijksche bondskanselier Schusch nigg is gisteren begeleid door Ministeriairat Seidel en dr. Hertls in Florence aangekomen. Mussolini, die uit het hoofdkwartier dei- manoeuvres, Scarperia gekomen was. was aanwezig om Schuschnigg te verwelkomen. De Duce werd vergezeld door staatssecretaris Suvich, den perschef Graaf Ciano en tal rijke hoogwaardigheidsbekleders. Terwijl de Oostenrijksche en Italiaansche volksliederen gespeeld werden inspecteerde de Oostenrijk sche bondskanselier de eerewacht. Spoedig na deze begroeting vingen de be sprekingen tusschen Mussolini en Schusch nigg aan. Na afloop werd een officieel communiqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd: In bijzonderheden werden onderzocht de kwesties op politiek, economisch en cultureel gebied, welke beide landen betreffen. Ten aanzien van de richtsnoeren en de methode tot het handhaven der onafhanke lijkheid en integriteit van Oostenrijk werd een algemeene overeenstemming geconsta teerd. Deze onafhankelijkheid en integriteit omvatten eveneens de volkomen binnenland- sche autonomie, welke een concreet Euro- peesch belang en een factor ten gunste van de handhaving der rust in het Donaugebied beteekent. Wat den economischen toestand betreft bevestigden de twee staatslieden de nood zakelijkheid der protocollen van Rome, wel ker terrein van actie zal worden verdiept, en uitgebreid. De door den zoozeer betreurden Dollfuss vastgestelde en ten uitvoer gelegde directeuren zullen leiding geven aan de Ita- liaansch-Oostenrijksche betrekkingen. v De Weensche pers schrijft over de con. ferentie te Florence, dat zoowel aan Ita liaansche als aan Oostenrijksche zijde de absolute overtuiging bestaat dat de ont spanning der politieke verhoudingen in Midden-Europa en vooral in het Donaubek- ken in de eerste plaats afhankelijk is van de ontwikkeling der Duitsch-Oostenrijksche betrekkingen. Dit wordt ook in het licht ge steld door de Christelijk- sociale „Reichs- post". De Romeinsche correspondent van dit blad meldt, van officieus geïnspireerde zijde hierover het volgende: Binnen het kader van het algemeene overzicht over de buiten- landsch politieke betrekkingen van beide landen speelt natuurlijk de verhouding tot Duitschland een bijzondere rol. In tegenstelling met slechtgestemde Duit- sche persstemmen is men het in Italië en Oostenrijk erover eens, dat zonder verwijl normale betrekkingen met Duitschland moe ten worden hersteld, zoodra Oostenrijk de practische ^garanties voor de achting zijner souvereiniteit en vrijheid van den kant der Duitsche regeering krijgt. Een de Rome pacten als feit onder oogen ziende positieve Duitsche medewerking aan de Donau- problemen door economische overeenstem ming van belangen is even zeer gewenscht als in het kader van het vier mogendheden-pact een wederinschakeling in de geheelEuropa betreffende problemen. De „Reichspost" keert zich verder ook nog tegen de talrijke geruchten, die in verband met de ontmoeting in Florence zoowel in Weenen als in het buitenland zijn opgedoken en volgens dewelke o.m. Mussolini aan de Oostenrijksche regeering vele millioenen Lires ter beschikking zou willen stellen voor het inrichten van een geheime staatspolitie en besprekingen gevoerd zouden worden over de restauratie. Dat alles is volkomen onzin. In een interview met den Weenschen cor respondent van het Petit Journal" over de mogelijkheid van een restauratie der Oosten- rijksch-Hongaarsche monarchie, verklaarde de Oostenrijksche bondskanselier dr. Schusch nigg: „De jongste verklaringen van Vorst Starhemberg over deze zaak waren volkomen duidelijk. Vorst Starhemberg heeft gezegd, dat deze kwestie niet actueel is. Deze kwestie is inderdaad niet actueel, maar ik wil nog duidelijker zijn: de restauratie der Oosten- rij ksch-Hongaarsche monarchie'houdt ons in het geheel niet bezig. De kwestie komt in het geheel niet in aanmerking". Duitschland. Waar is Baldur von Schirach? Sedert enkele weken doen de meest ver schillende- geruchten de ronde over den leider der Duitsche rijksjeugd. Baldur von Schirach, meldt United Press aan de Tel. Van bevoeg de zijde is pas voor kort het bericht gede menteerd, dat Baldur von Schirach gearres teerd zou zijn. Desondanks zijn de geruchten niet verstomd en sedert eenige dagen wordt gemompeld, dat de rijksjeugdleider niet meer in leven is. Ook wanneer men aan deze ge ruchten geen geloof hecht, is het wel een merkwaardig feit, dat Baldur von Schirach sedert eenigen tijd niet meer in het openbaar optreedt. Naar medegedeeld wordt vertoefde de rijksjeugdleider op 11 Augustus te Murnau in Beieren. Hij werd sindsdien niet meer gezien. Destijds heette het. dat hij gearres teerd was wegens frauduleuze financieele handelingen. Tot op heden is echter niets met zekerheid omtrent het lot van Baldur von Schirach te zeggen. Goering's oordeel over de „neen"-stemmers. Goering heeft een interview toegestaan aan een redacteur van de D A.Z. en bij die gele genheid verklaard, dat tien procent Neen- stemmers, die zich om een of andere reden buiten de volksgemeenschap hebben geplaatst, nietig aandoet tegenover de negentig procent Ja-stemmen. Zij mogen er van verzekerd zijn, dat wij, aldus Goering. de ontwikkeling geen oogen- blik met bezorgdheid of onrust bezien. Natuur lijk zullen wij nauwkeurig de redenen nagaan, welke tot dit Neen-stemmen hebben geleid. Deze Neen-zeggers zijn m de eerste plaats zoeken onder hen. die zich getroffen ach ten door de harde, doch rechtvaardige over gangsmaatregelen. Voorts onder hen, die hoe wel zij het goede moeten erkennen van het nationaal socialisme, uit egoïstische motieven andere doeleinden meenen te moeten nastre- van dan wij. De derde groep is die der hard- leerschen en kwaadaardigen. Hun zij gezegd, dat wij in geen geval zullen dulden, dat zij met hun afwijzende houding jegens het nationaal- socialisme op een of andere wijze propaganda maken. Wij zouden met ijzeren vuist toeslaan, wanneer zij zich daartoe zouden laten ver leiden. Spanje. Regeering-Samper in gevaar. Gil Robles. De leider van de Spaapsche Katholieke Volkspartij Gil Robles is voornemensi, den Spaanschen minister-president Samper offi cieel mede te deelen, dat zijn fractie in de Cortes de regeering niet langer zal steunen. Indien hieraan uitvoering wordt gegeven zal Samper in het Spaansche parlement niet langer over een meerderheid beschikken. Muiterij op de vloot? Uit Carthagena wordt gemeld, dat onder de bemanning van de daar voor anker liggende Spaansche oorlogsschepen een poging tot mui terij zou zijn ontdekt. Er zouden 28 personen gearresteerd zijn en een roode vlag en commu nistische propaganda-geschriften zouden in beslag zijn genomen. Griekenland, Venizelos beticht Kondylis Van dictatuurplannen. Venizelos. De Grïeksche oud-premier Venizelos heeft in een interview te Londen metReuter over de jongste revolutionnaire beweging in Athene o.a. gezegd: ..Zoolang de minister van Oorlog. Kondylis blijft probeeren een dictatuur te stichten, zullen complotten en tegencomplot- ten in Griekenland aan de orde van den dag zijn". Op de vraag, of in den herfst verkiezingen in Griekenland zullen worden gehouden, antwoordde Venizelos: „Indien deze plaats hebben onder het knoei-bewind van de hui dige regeering zullen zij misschien slechts tot een burgeroorlog leiden." De staatsman, die begin September naar Athene terugkeert, antwoordde op de vraag, wat zijn plannen zijn, als hij in Grieken land terug is: ..Ik zou met de regeering tot een accoord willen komen over de presidents verkiezingen in den herfst en de wijziging van de kieswet. Indien ik daarin slaag, zal het mogelijk zijn president Zaimis met al gemeene stemmen voor een nieuwe bewinds periode te herkiezen en dan zullen wij mis schien "n tijdperk van binnenlan'dschen vrede krijgen." De volgende vraag was. of Venizelos zou weigeren zich candidaat te stellen voor het presidentschap. Venizelos antwoordde: On der de thans van kracht zijnde grondwet heb ik geen zin president te worden, daar die functie te veel die van een strooman of figu rant is. Ik geef er de voorkeur aan aan net hoofd van een groote politieke partij te blij ven, waar ik werkelijk macht kan uitoefe nen." Volgens de berichten uit Athene duren de arrestaties aldaar nog steeds voort; het to taal aantal samenzweerders zou niet meer dan een vijftigtal burgers en militairen be dragen. Oostenrijk. Wat den Putschisten te wachten staat. Majoor Fey heeft voor de radio gesproken over de maatregelen, die hij als minister voor de Openbare Veiligheid wil. nemen tegen de deelnmers aan den jongsten Putsch. Aan ondernemers, die aan staatsgevaarlijke acties hebben meegedaan zullen geen orders meer worden gegeven: concessies bij het betalen van belasting zullen hun niet worden ver strekt en ook concessies op ander gebied zullen hun worden onthouden. Voor zoover deelnemers aan dergelijke acties in staats dienst zijn, zullen zij terstond worden ont slagen en nergens anders in dienst kunnen worden genomen. „Noordsche geloofsbeweging" in Duitschland. Hiernamaals afgewezen. BERLIJN. 21 Aug. (V-.D.) Naast de door Prof. Hauer geleide Duitsche geloofsbeweging is thans een „Noordsche Geloofsbeweging" ge vormd, die aanhangster is van het „Noordsche totaliteitsgeloof", de oeroude, heïdensche ge dachte van het „Al", zonder hoop op hierna maals en zonder verlossmgsnood". Stratosfeervlucht van mevr. Piccard. Op 3 September. Mevrouw Piccard, de echtgenoote van den bekenden stratosfeervaarder, heeft, naar Reuter uit New York meldt, aangekondigd dat zij voornemens is, op 3 September a.s. zelf een tocht naar de stratosfeer te ondernemen. POINCARé VIERDE ZIJN 74sten VERJAARDAG. PARIJS, 21 Aug. (Reuter). Oud-president Poincaré heeft gisteren op het Chateau du Clos in intiemen kring zijn 74en verjaardag gevierd. President Lebrun en zijn echtgenoote zijn den jarige komen gelukwenschen. INSIGNEVERBOD IN HET SAARGEBIED. SAARBRÜCKEN, 21 Augustus (V.D.) De regeeringscommissie heeft het dragen van een insigne voor de demonstratie op den Ehren- breitstein in het Saargebied verboden. Tege lijkertijd heeft de regeeringscommissie verbo den het insigne der anti-fascisten voor de de monstratie in Sulzbach op 26 Augustus. „Reglementeering van den oorlog". Internationale conferentie te Brussel. BRUSSEL, 21 Aug. (V.D.) De Belgische regeering heeft een uitnoodiging aan alle sta len gezonden tot deelneming aan een in Juni 1935 te Brussel te houden internationale con ferentie tot reglementering van den oorlog. FRANSCH BAANWACHTER BEKENT ZIJN ONVOORZICHTIGHEID. PARIJS, 21 Augustus (V.D.). De baanwachter, door wiens schuld op de lijn Lyon-Montpellier naar is gemeld acht personen door een personentrein zijn gedood, is gear resteerd, Hij bekent de spoorboomen onvoor zichtig te hebben geopend. Trieste ontmoeting met Paul Poiret. (Van onzen Parijschen correspondent) Wanneer men van vacantie terugkomt dan is de allereerste onaangename gewaarwor ding deze: in de brievenbus ligt een serie ge kleurde papiertjes. En die papiertjes bedui den u dat de belastingontvanger van de ge nomen vrijheid listig gebruik heeft gemaakt om u uw aanslagbiljetten thuis te zenden. En als ge de biljetten open vouwt, dan zult ge zien dat vadertje-staat er weer iets op heeft gevonden om het te vorderen bedrag nog weer wat op te voeren. De eenige die in het geheel geen rekening houdt met den nood der tij den, met de gewijzigde levensomstandigheden dat is de onverbiddelijke fiscus. Wel zullen over enkele maanden, wanneer de verkiezings campagne begint, de diverse candidaten weer het oude liedje zingen: verkiest mij en ik zal er voor zorgen dat de belastingen worden ver laagd, maar ik heb dat al sedert een kleine twintigtal jaren gehoord en er nooit iets van gemerkt. Wél van het tegendeel. En toch is er véél, héél veel veranderd. Zij die vroeger eiken zomer voor een maand minstens naar zee of bergen gingen, slaan nu de vacantie kalm over. Of, inplaats van lu xueus te reizen verbergen ze zich nu angstig in een derde klasse coupé, bang gezien te wor den, en ze stappen af in een schunnig hotel letje in een verloren land of huren ergens aan zee een visschersstulpje waar men zich met matrassen op den grond moet behelpen. De nood der tijden dringt door. Men kan ons nu wel mooi vertellen dat we zoo op den goeden weg zijn, dat het vertrouwen terugkeert, dat de Fransche renten er lang niet slecht voor staan en dat we niets voor den franc hoeven te vreezen, maar wat een ieder liever zou zijn is werk en brood. Niet eens brood en spelen. Het allernoodzakelijkste. En daaraan ont breekt het talloozen. Wanneer men zoo eens rondslentert door de vroegere voorname en dure wijken van de hoofdstad, dan valt het dadelijk op dat in de statige avenues, b.v. bij de Champs Elysées nagenoeg huis aan huis leegstaat. Zij die nog konden blijven ontruimden twee verdiepingen en hokken nu tezamen in slechts enkele ver trekken om zoo de kosten voor personeel te kunnen uitsparen. Stallen en garages staan leeg. Groote beroemde en dure restaurants hebben al sedert lang hun deuren gesloten. En waar zijn de tijden dat men tegen het thee-uurtje voor de chique tearooms 'n ein- delooze file luxe-wagens met gegallonneerde chauffeurs zag. Dat alles is voorbij. Erger nog is de middenstand er aan toe. Als een citroen uitgeperst door de belastingen is voor het meerendeel „the struggle for life" een onop losbaar probleem geworden, één zorg van vroeg tot laat, hoe de twee einden aan elkaar te knoopen. Men heeft het vaak willen voor stellen alsof de winkelier de minst beklagens waardige was, maar wanneer men de zaken eens van naderbij ziet en men verneemt hoe hij in de rijke jaren heeft moeten contractee ren fy.oor fabuleuze sommen en hoe hij er thans met een steeds verminderende con sumptie voor zit om zijn „fonds" te betalen, dan ervaart men dat hij er nog erger aan toe is dan de eens bezittende klasse. Het „fonds" van een gewoon, zeer bescheiden cafétje (het geval is me bekend en daarom citeer ik het als voorbeeld) werd drie jaar geleden ver handeld voor één millioen twee honderd dui zend francs. Ge kunt nagaan hoeveel glazen koffie ad veertig centimes daar aan de toon bank moeten worden verkocht om dat ooit te betalen wanneer men nog moet beginnen om alle kosten, belastingen, onderhoud etc. etc. te betalen. En dat is geen uitzonderings geval, maar zoo is het algemeen. Eén van de grootste antiquairs heeft me laatst verteld dat hij al sedert drie jaren voor geen franc, maar ook voor geen centime had verkocht. Alles wat luxe-handel is staat stil. Uit den nood der tijden is toen het z.g. Monoprix-instituut geboren. Eén van de wereldmagazijnen bleef, zooals alle andere, met zijn koopwaar zitten en kwam toen op de gedachte om filialen te stichten waar alles voor een prikje zou wor den verkocht tegen prijzen, waarvan „het publiek zou omrollen". En werkelijk, het pu bliek rolde ommaar tevens de kleine ne ringdoenden, die niet over het noodige be drijfskapitaal beschikten om in het groot de goederen in te slaan. Voor de kruideniers, sla gers, die peperduur hun „fonds" hadden be taald was 't een complete ruïne en 't eenige wat men gedaan heeft kunnen krijgen is dat de thans overal gestichte Monoprix-magazij- nen Zondags niet open mogen zijn. Maar in één dag haalt men niet het verlies van zes werkdagen op. Als de toon van dezen brief soms wat som ber klinkt dan is het omdat ik gisteren een buitengewoon trieste ontmoeting had. Hij, het sjofele oude mannetje dat langs de huizen voortsjokte heeft me volle toestemming ge geven om aan een ieder zijn lot te vertellen. Zijn naam? Poiret. Poiret, Poiret, de wereldberoemde modeko ning, de man die aan elegant Parijs, Londen Weenen, aan Amerika de mode voorschreef, Poiret. wiens creaties sensatie maakten, Poi ret de zoo gevierde mode-kunstenaar is thans een arme werklooze. die vandaag niet weet hoe hij morgen zal eten. De gelijkenis was zoo typeerend dat we onwillekeurig even voor hem stilstonden. En Poiret, onze aarzeling begrijpend: Ja. ja, ik ben het werkelijk, Poiret Maar „cher maitre" (want zoo werd hij al gemeen genoemd), wat is er gebeurd') hoe komt u er zoo aan toe? En daar deed hij ons het verhaal, de lijdens geschiedenis van zooveel anderen, hoe de cri sis was gekomen, hoe de rijke klamen één voor één wegbleven, hoe hij zijn collecties voor een prikje had moeten opruimen om zoo lang mogelijk staande te blijven, hoe het laatste verzonken was in dien put en hoe hij eindelijk het eens zoo beroemde huis Poiret, met zijn prachtige salons waarin héél den dag de man nequins defileerden, had moeten liquideeren. Toen heb ik van alles geprobeerdhet laatst als filmfigurant.maar ook daar was geen werk meeren nunu moet ik driemaal per week naar het bureau om daar mijn kaart te laten afstempelen als werklooze om zoo tenminste tien francs uit de werkloo- zenkas te kunnen innen HENRY A. TH. LESTURGEON Terug naar den gifbeker? Bijzonderheden over het nieuwe Duitsche strafrecht. De hoofd-ambtenaar van het Pruisische mi nisterie van Justitie. Rietzsch, deelt in een brochure mede hoe het nieuwe Duitsche wet boek van strafrecht zal worden samengesteld, meldt het D. N. B. De zwaarste straf blijft de doodstraf. Deze zal, volgens het militaire strafrecht en indien de uitzonderingstoestand is afgekondigd, wor den voltrokken door een vuurpeleton, anders door onthoofding. Verder is overwogen, of men de veroordeelden in staat zal stellen zelf een einde aan hun leven te maken door een gifbeker of revolver te hunner beschikking' te stellen. In geen geval kan dit echter aan alle ter dood veroordeelden worden toegestaan. De commissie, die zich met de opstelling be zig houdt, kan dwangarbeid niet aanbevelen, evenmin als kastijden. Groote beteekenis wordt gehecht aan de „eerestraffen". Het verschil tusschen tuchthuis en gevangenis zal zijn. dat tuchthuisstraf gepaard zal gaan met verlies van eererechten. Voor de zwaarste mis daden zal nog een speciale straf worden inge steld. welke als eerestraf geldt, n.l. de dood straf door den kogel. Boeten zullen minder worden opgelegd. ROMEINSCHE BASILIEK BIJ GRAAFWERK BLOOTGEKOMEN TRIEST, 21 Aug. (Reuter). Tijdens graafr werkzaamheden hebben werklieden imposante sporen blootgelegd van een groote Romein sche Basiliek waarschijnlijk uit den tijd van Keizer Trajanus. Deze basiliek moet 70 meter lang en 30 meter breed geweest zijn. Het betreft hier een van de meest volledige en interessante bouwwerken 'die men de laatste jaren gevonden heeft. |P|. DONDERDAG 23 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01. Mr. Pick-up in dienst der lichte muze. 9.00 Het Omroeporkest olv. Nico Gerharz. 10.00 Tijdsein Avro-klok. lO.OlMorgenwijding, 10.15 Gewijde Klanken. 10.30 Het Ensemble Rentmeester. 11.00 Bob Geraerds leest voor. 11.30 Voortzetting con- concert door het ensemble Rentmeester. 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest olv. Nico Gerharz. 12.55 Tusschenspel van Gram. muziek, en 1.50 tusschenspel. 2.30 Voordracht door Elias van Praag. 3.00 Vroolijke Gramo- foonmuziek. 3.45 Onderbreking van het pro gramma voor 't overschakelen naar den ver sterkten zender. 4.00 Helfuur van Zieken en Ouden van Dagen door mevr. Ant. van Dijk. 4.30 Gram. Muziek. 5.00 Halfuur voor grootere kinderen. 5.30 Dinermuziek door Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door Han Hollander. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Fransche chansons door Marie Dubas. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Geconserveerde muziek. 8.15 Causerie door Nico Treep. 8.35 Aanslui ting met Salzburg De „Wiener Philharmoni- ker" onder leiding van Maestro Arturo Tos- canini. 9.20 Gram. muziek. 9.30 Muzikale Show door Micky's Melody Makers. 9.45 Een kwartier voor de naald. 10.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest mmv. Hilde Ja ger. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gram. muziek. 12.00 Tijdsein Avro-klok en Sluiting. HUIZEN 301.5 M Kro. 8.00 Morgenconcert. Ncrv. 10.00 Gra- mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Le ger des Heils kwartiertje (Gram. Muziek). Kro. 11.00 Gram. muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud. Ncrv. 2 00 Bespreling van het studio-orgel door S. P. Visser. 3 00 Vrouwenhalfuurtje. Spreekster: Jkvr. Mr. C. W. I. Wittewaall van Stoetwegen. 3.30 Orkest muziek (gram.pl.) 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. A. j. w. van Ingen. 5.00 Cursuss Handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Chr. Muziek vereniging ..Crescendo" te Steenwijk. Dir. A. J. Boetz. 6.30 Gram muziek. 6.43 CNV-kwar- tiertje. Spreker: A. Stapelkamp. 6.58 Zender overschakeling 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbpreau. 7.15 Gram. muziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Gram. Muziek. 8.05 Causerie door Dr. A. H. G. Fgkker, Baron Krayenhoff. voorzitter Ned. Ver voor Luchttoerisme naar aanleiding van de tweedaagsche rondvlucht over Nederland op 24 en 25 dezer. 8.35 Concert door de Wie ner Philhannonikers. olv. Arturo Toscanini in het ..Festspielhaus". 9.30 Vaz Dias. 10.20 Gra- mofoonmuziek. 11.30 Sluiting. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. „Ezeltje-rijden is anders leuker," dacht hij en meteen zat hij onverwacht boven op een van de ezels. Die bleef eerst stokstijf staan, van schrik of van koppigheid, maar zette het onverwacht op een drafje, toen de drijvers aan kwamen loopen, zoodat Piet er weer even vlug achterover af-buitclde „We moeten opschieten, drommelsche kwajongen," riep de vlieger nijdig en zette Piet schrijlings op zijn schou ders, zijn beenen stevig vasthoudende. ..Ziezoo, en nu hou je je koest, begrepen?" „Ja, pa," zei Piet en gebruikte de ooren van zijn nieuwe „ezel" om zich aan vast te hou den.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6