DE BILT GED. 0. GRACHT 63 TAXI LORENTZ Heerencostuums STOOMEN f3.oo TANDARTSEN KLINIEK ZATERDAG 25 AUGUSTUS '1934 HXSRL'EM'S D A' C B U A D Voor Haarlem's Politierechter. Twistende revuesterren. In Purmerend had iemand genoeg moed om een operettevereeniging te willen op richten en genoeg optimisme om te denken, dat hij er plezier van zou beleven. Ieder, die zooiets wel eens heeft meegemaakt, weet. dat het aantal vrouwelijke 'deelnemers dat der mannelijke verre overtreft, aangezien het vrouwelijk geslacht blijkbaar meer tooneel- talent gevoelt te bezitten dan het mannelijk. Dat gevoel is bij de dames veelal zoo sterk, dat ieder zich een ster waant te zijn en nog wel een ster. schitterender dan de andere, zoodat het altijd op ontzaglijke moeilijkhe den stuit de kleine rollen bezet te krijgen. Dit heeft alweer het gevolg, dat er hatelijkheden worden gewisseld, dat de kleine rollen de vereeniging den rug toekeeren en de vereeni- ging even spoedig uit elkaar valt, als ze opgericht. De geestelijke leider te Purmerend, een journalist zag z'n operettevereeniging dra in scherven liggen, maar een ander heer, ook niet vrij van journalistiek, raapte de scher ven bijeen en probeerde het zaakje aaneen te lijmen. Het was tijdens dit lijmpartijtje dat hij zich op minachtende, ja beleedigend-e wijze over den vorigen leider zou hebben uit gelaten door te zeggen, dat deze dronken in de goot had gelegen en in zijn attenties tot de vrouwelijke leden te ver was gegaan, Dit nu zou reeds op 14 Juli van het vorige jaar gezegd zijn en onbegrijpelijk zou dit een half jaar lang in den boezem der vereeniging zijn gebleven, onbegrijpelijk, waar niet min der dan achttien dames ter vergadering wa ren. De politierechter, die van dat alles kennis nam. vond dit ook heel vreemd, maar de af getreden leider zei, dat hij het eerst in De cember had gehoord en dus moest men het wel gelooven. Nu was het natuurlijk allereerst de vraag was het beleedigende werkelijk gezegd? De nieuwe leider verdachte in deze zaak zei. dat hij geen kwaad van den ander had gesproken en een paar dames-leden, als ge tuigen gehoord, wisten er ook al weinig van: van het liggen in de goot wisten zij heel niets en wat die attenties betreft, nu dat was ook maar zoo zoo. Evenwel was er een manne lijke getuige, die niet meer of minder was dan de auteur van eventueel op te voeren revues, die terdege had gehoord, wat er ge zegd was en die zei een zoodanig geheugen te hebben, dat aan zijn getuigenis niet te tor nen viel. Mr. J. v. Lieuwen, verdediger, betoogde 'dat men met het getuigenis voorzichtig móest zijn, want die revuesohrijver, buiten zijn auteurschap, landarbeider, zou met het oog op zijn speelsch vernuft, Wahrheit und Dichtung licht ondereen mengen. De revueschrijver kon alleen de zaak niet redden en daar de andere getuigenverklarin gen te zwak waren, werd leider no. 2 vrij gesproken. Een ontevreden Meer- bewoner. m de Haarlemmermeer woonde een echt paar. waarop men de versregels: Waar werd oprechter trouw Dan tusschen man en vrouw Ter wereld ooit gevonden? niet kon toepassen. De politie-inspecteur deelde namelijk zijn rapport mee. dat de man zijn vrouw ruw had behandeld. Blijkbaar had de man met zijn echtverbintenis niet veel op. waarom men zou "verwachten, dat hij heel blij was, to'en zijn vrouw haar huis den rug toekeerde en weer bij haar moeder intrek nam. De man was echter een ontevreden mensch, want toen zijn vrouw weg was, was 't ook niet goed en hij besteedde al zijn vrijen tijd om rond haar verblijfplaats te dwalen. Op die speurtochten had hij gezien, dat een kruide nier aan de woning der vrouw kwam om boodschappen te brengen en hij trok daar uit zekere conclusies. Nu was die kruidenier ook iemand, die in radiotoestellen deed en op een avond ging hij naar de woning der vrouw, omdat hij daar verwachtte een toestel te kunnen verkoopen en plaatsen. Toen hij na antenne-aanleg en besprekin gen huiswaarts keerde, stond aan den kant van den weg, een eindje verderop, de man nelijke helft van bovenbedoeld echtpaar en hij stond daar met een dikken stok, een zoo- genaamden spoorstok, in de hand, welken stok hij bij het passeeren van den kruide nier op diens rug deed nederdalen, met zoo'n kracht, dat de kruidenier van de fiets tui melde. Deze begon moord te roepen, maar was practisch genoeg om niet alle heil van dat roepen te verwachten, doch een stuk hout van zijn fietsmand te breken en daarmee op den ander in te slaan. Het eind was. dat op het terrein van den strijd niets overbleef dan een bebloede pet en de bewuste spoorstok. Den volgenden morgen werden die door iemand gevonden, die ze opraapte, omdat hij vond, dat ze daar niet hoorden, want daags te voren lagen ze daar niet. Iets verontrus tends of bijzonders zag hij echter niet in de aanwezigheid van een bebloede pet en een knuppel, heel veel combinatievermogen had hij dus niet. Wat we hier mededeelden omtrent- de ont moeting is echter de lezing van den kruide nier, -want de man van den knuppel vertelde anders.. Volgens hem zou de kruidenier bij 't passeeren van de fiets zijn gesprongen en hem eerst met een stuk hout te lijf zijn ge gaan, maar heel duidelijk kon hij toch niet maken waarom hij daar met zijn knuppel in de hand had staan wachten. Nu las de rechter uit het proces-verbaal leen verklaring voor door een niet aanwezi- :gen getuige afgelegd en volgens dezen zou verdachte er zich daags na de ontmoeting op beroemd hebben den kruidenier te hebben afgerost en dat pleitte weer sterk voor den kruidenier. De Officier achtte de mishandeling bewe zen en vroeg f 30 boete met 2 maanden voor waardelijke gevangenisstraf, maar de politie rechter wilde den niet-aanwezigen getuige nog hooren. zoodat de zaak werd geschorst tot 27 Augustus. Het mes. Het schijnt moeilijk gewoonten uit het land nVan geboorte af te leeren. Ih Drente en om geving, zoowel als in Brabant en Limburg zijn er streken, waar ze direct met het mes klaar staan en de Drentenaar, die naar West zaan was verdwaald, had blijkbaar die Drent- sche gewoonte meegenomen. Hij mokte, want iemand zou van hem verteld hebben, dat hij bevriend was met een zekere juffrouw en schoon die iemand ver klaarde met geen woord over zoo iets ge sproken te hebben, geloofde de Drentenaar, dat het wel zoo was en mokte hij. Hier in Holland zou in zoo'n geval de be- leedigde den vermeenden beleediger hebber, aangesproken om hem rekenschap te vragen en bij onbevredigend antwoord was het mis schien tot een vuistgevecht gekomen, maar zoo zijn de Drentsche manieren niet. De Drentenaar wachtte toen hij wist, dat de man ■dien hij moest hebben, met een autobus zou Aankomen en nauwelijiks was zijn man er uit of hij viel hem van achteren met een mes aan. „Dat zijn geen manieren", zei de officier, „en een voorwaardelijke straf kan ik niet vragen, ik eisch 3 maanden gevangenisstraf. Het baatte niet, of de Drentenaar spijt be tuigde en beterschap beloofde: hij had eens eerder 3 maanden voor messenstekerij gehad en de rechter, die het geheel met den officier eens was, gaf de 3 maanden. Centrale Werkplaats te Haarlem. Personeel op 1 September vrij. Omdat op Vrijdag 31 Augustus de Centrale Werkplaats gesloten is ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, heeft het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel aan de di rectie verzocht om de werkplaats op Zaterdag 1 September eveneens te sluiten, tegen bere kening van een halven dag verlof voor het pei-soneel. Er is de mededeeling ontvangen dat aan ge noemd verzoek zal worden voldaan. Het personeel heeft dus vrij van Donderdag avond tot Maandagmorgen. Vereeniging „Koninginnedag" Besprekingen over de gondelvaart. De Vereeniging „Koninginnedag"' Haarlem heeft vergaderd ter bespreking van de plan nen in zake de gondelvaart. De toezeggingen van gemeente en particu lieren maken het welslagen alleszins moge lijk, zoodat nog eens met aandrang wordt ge- vraagt aan alle watersport-enthousiasten, hun opgaven van deelneming spoedig te richten aan het secretariaat Gondelvaart, Kleine Hout weg 79, telephoon 11364, ten einde een goede regeling van den schilderachtigen lichtjes stoet mogelijk te maken. Van de mere dan honderd kano's in Haarlem was slechts een enkele vertegenwoordigd, zoo dat de vereeniging zich speciaal nog eens tot de kano-vaarders richt om toch vooral hun zoo gewaardeerde medewerking te verleenen. PERSONALIA. De heer W. J. Dingemans, te Haarlem, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen teekenen M. O. Tentoonstelling „Flora 1935". De voorbereidingen in vollen gang. Op het terrein waar voor de vollegrondsten- toonstelling, de werkzaamheden reeds sedert 15 November van het vorige jaar onafgebro ken aan den gang zijn, begint thans meer le vendigheid te heerschen, omdat de vaste ploeg werklieden die vanwege het Uitvoerend Co mité bezig is, de laatste weken telkens ver sterkt wordt door de ploegen arbeiders van de inzenders van tuinen, rotspartijen, vaste plan- teninzendingen, e.d. Aan het voorbereiden van de zeer omvangrijke beplantingen, welke deze categorie van inzenders voornemens is te ver zorgen, zit veel vast en het is raadzaam om tijdig gereed te zijn voordat de tijd voor het planten der bolgewassen, die in al deze in zendingen zullen voorkomen,- aanbreekt, zoo schrijft het Weekblad voor Bloembollencul tuur. Op een enkele na zijn alle voor beplanting met narcissen en de andere bolgewassen be stemde perken en vakken plantklaar. De ver zorging der wegen, het opruimen van alles, wat de vakken en perken omgeeft, blijft dan als winterwerk over, De uitvoering der plannen is toevertrouwd aan een aantal, door de crisis in het hollen- vak buiten het gewone werk geraakte bloe mist-arbeiders, onder leiding van opzichter Roozen. Uit de in te leveren voorraden van 1933 is door de Algemeene Vereeniging met mede werking van de saneeringsautoriteiten zoo als men weet een flink quantum narcissen gespaard, bij enkele firma's een jaar opge- >lant en thans op het tentoonstellingsterrein n een gemengde, blijvende narcissenbeplan- ting verwerkt. De boschgedeelten daarvoor bestemd, zijn in het voorjaar van het fijne onderhout gezuiverd en gespit. Het is een be langwekkende proef die. als zij slaagt, aan het Wandelbosch Groenendaal een bezienswaar digheid zal verschaffen, waarvan de Flora bezoekers van 1935 den primeur zullen hebben. In ieder geval zal ook voor de vakmenschen de methode van aanwending en de groepee- ring der bollen leerzaam kunnen zijn. Een filmopneming van de geheele werkzaamheid is gemaakt en nu zal de bloeitijd de proef oo de som moeten leveren. De bouw van het hoofdgebouw, het „Bloe- menpaleis", is begonnen. De betonblokken welke de ijzeren spanten zullen dragen' zijn alle gegoten. Daarnaast verrijzen reeds de spanten van het Warenhuis. Onderwijl is de aanneemster van den geheelen bouw de firma Gebrs. van den Putten gereed gekomen met den bouw van de 4 bruggen. Vóór het „Bloemenpaleis" wordt, zooals men weet, een flinke vijver gegraven en met den uitkomenden grond de ophooging gemaakt, die den „vloer" van het gebouw bijna mans hoog boven het bestaande maaiveld zal hren- >en. De zandauto's brengen den last uit een cuil van 41/2 meter naar boven, een kuil waarin door een ingenieuse drainage geen droppel grondwater te bespeuren valt. Op den bodem worden de fundamenten voor de fon tein gelegd. De belangstelling in den lande is algemeen, de tentoonstelling is nu reeds populair; dat ondervindt ook het bureau waar het den ge heelen dag af en aanloopt en waar men het werk schier niet aan kan. „Kweekersblad" meldt nog: De Vereeniging ..De Narcis" zal op de ten toonstelling '35 uitkomen met een inzending narcissen omvattende circa 300 variëteiten welke geplant worden langs de Vrijheidsdreef in perken van 50 stuks van elke variëteit. De variëteiten zullen geplant worden inge deeld bij de groep waartoe zij behooren, "de volgorde zal zoo zijn. dat de soorten die als concurrenten van elkaar beschouwd kunnen worden zoo veel mogelijk bij elkaar staan. v. Waveren's Giant bij Pride of Hillegom. Poet. Actaea bij Sarchedon. Homere bij Dante. Gol den Harvest bij Unsurpassable enz Door verschillende narcissenkweekers zijn deze bollen ter beschikking gesteld. Het be looft een mooie stalenkaart te worden van de soorten narcissen, die in cultuur zijn. |^^EL^300C^ (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 766.0 m.M. te Scilly en Shield. Laagste barometerstand 756.8 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noord Oostelijken tot Zuid Oostelijken wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Droog, behoudens douw. Over dag iets warmer. Uit het Buitenland GUNSTIGE VOORUTZICHTEN. De hooge druk in he Zuid-Westen heeft zich naar onze omgeving uitgebreid. Zijn kern bevindt zich thans boven de Noordzee, ter wijl een twee kern boven Oost-Duitschland is gelegen. Intusschen is de Scandinavische depressie flink opgevuld en ook thans stijgt daar de barometer nog, zoodat een verdere ontwikkeling van de hooge drukking naar het Noord Oosten te wachten is. De lage druk bij IJsland toont zich weinig actief. Vrijwel overal is het rustig weer. Veel stations melden windstilte. Hier en daar komt ochtendnevel voor. Over het algemeen is de temperatuur na de koude nachten weer iets gedaald. Over Scandinavië veroorzaakte de depressie nog regen, terwijl ook in Oost- Duitschland nog zware regen viel. D vooruitzichten voor het weer ten oneent zijn gunstig. Barometer 766 m.M. 764 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Koningin vermoeid. H.M. houdt voorloopig volkomen rust. Naar men aan het Ned. Correspondentie bureau mededeelt, heeft de Koningin zich de laatste dagen in Noorwegen zeer vermoeid -ge voeld en zal H.M. deswege voorloopig volko men rust houden. FILIAAL FIRMA GEBRS. VAN DUIVENBODEN. Heden opent de firma Gebr. Van Duiven- boden, tegen haar bekend magazijn van ta pijten. gordijnen en meubelen aan de Ged. Oude Gracht 118, waarzij al over een verkoop ruimte van ongeveer 500 M2. beschikt, in het perceel aan de overzijde, Ged. Oude Gracht 119, een filiaal van haar zaak, waar meer in 't bijzonder bedden, dekens en matrassen zullen verkocht worden. Achter dit filiaal is een werkplaats voor reparatie-inrichting waar men, behalve dat er natuurlijk alle gewenschte reparaties kun nen worden uitgevoerd, meer speciaal werk wordt gemaakt van het veranderen van oude veeren bedden in bedden met drledeelige ma trassen. Ongetwijfeld zal de firma ook in dit nieuwe filiaal haar devies „voordeelig en toch goed" handhaven. Wij wenschen haar ook in deze omgeving veel succes. DR. M. M. DEN HERTOG. Dr. M. M. den Hertog, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage herdenkt heden den dag waarop hij zich vóór 25 jaren aan de Haag- sche Gemeente verbond. Van 1907 tot 25 Aug. 1909 was dr. den Hertog predikant te Hille gom. y DE INBRAAK BIJ DEN BURGEMEESTER VAN BENNEBROEK. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de eigenlijke aanhouding te Rotterdam van den dader van den diefstal bij den burgemeester geschiedde door den rijksveldwachter te Ben- nebroek. HILLEGOM BURGERLIJKE STAND HAARLEM 25 Augustus. Bevallen 21 Augustus: A. Hoogerbeets Booij, z.; 22 Augustus: J. A. M. v. d. Kerkhof f Jansen, d.; 23 Augustus: A. A. Kaptijn Vrouwe, d.: H. J. FijnheerBogaards, d.; T. A. van VelthuijsenZoutman, d.; 24 Augustus A. A. KaanHoutgraaf, d.; A. C. Lammerse van Bezu, d. Overleden 22 Augustus: W. Gootjes. 78 j., Hagestraat; H. C. AartsenQuint. 75 j.. Karei van Manderstraat; 23 Augustus W. J. Mackay Commijs, 73 j.. Kleine Houtweg: F. Leh- mann, 74 j., M. van Heemskerkstraat; F. Bok, 64 J., Kleine Houtweg; M. van Tijn, -64 j., Schneevoogtstraat; 24 Augustus A., 4 d„ van K. Spijker, Hazepartersl&an. De gemeentefinanciën. Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog" OORLOG OF VREDE? Helpt mede aan de onzekerheid een einde maken. De tijd dringt. Leest „Hooge Hoeden en Pantserplaten" van A-. den Doolaard. Pry's 10 cent. Verkrijgbaar: Brochuredepot, Langendijkstraat 13, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) De Bloembollen. Resultaten over 1933. De invloed der regeeringsmaatregelen. In het jaarverslag van den Bond van Bloem- bollenhanaelaren lezen wij: De export, die in 1933 42.446.060 K.G. om vatte, tegen een statistiekwaarde van f 19.372.511, nam in hoeveelheid, vergeleken met 1932, toen deze cijfers resp. 47.438.356 K.G. tegen f 19.171.521 bedroegen, aanmerke lijk af, als gevolg van de door de regeering genomen saneringsmaatregelen. Hiermede is de steeds stijgende lijn vanaf 1918 onderbro ken. Opvallend wordt genoemd, dat het ver minderde aantal kilogrammen ongeveer het zelfde bedrag opbracht als het grootere aan tal K.G. in 1932. Als belangrijkste gevolg van de sanerings maatregelen voor den export wordt dan ook vermeld de hoogere prijs, die de bloembollen in 1933 in het buitenland hebben opgebracht. „Wanneer mag worden aangenomen, dat de prijs, die gemiddeld gemaakt is, boven de sta tistiekwaarde ligt, dan komt men tot een verhooging van 10 a 15%, een resultaat, dat inderdaad opmerkelijk is. De vraag, of deze verhooging meer het gevolg is van de vast gestelde minimum-exportprijzen, dan wel van de teeltbeperking, is moeilijk te beantwoor den; vermoedelijk hebben beide factoren sa mengewerkt om dit resultaat te verkrijgen. Hierbij valt op te merken, dat het buiten land ondanks den nood der tijden be reid ih geweest een hoogeren prijs te betalen en over het algemeen heeft de afnemer meer winst met zijn bollen kunnen maken. Temeer is dit punt van belang, omdat hieruit valt af te leiden, dat de winst mogelijkheden van den afnemer niet uitsluitend liggen in de goedkoopte van het artikel; aan den anderen kant zijn de gevaren, aan een hoogeren prijs verbonden, niet denkbeeldig in verband met de teelt van bloembollen in het buitenland en het verdringen van ons artikel door andere producten, die billijker zijn. De proef, die genomen is om het stelsel der z.g. productievrijheid en van de vrije prijs vorming door een ander stelsel te vervangen, kan, althans gedeeltelijk, als geslaagd wor den beschouwd. Immers, had de Regeering deze maatregel niet genomen, dan ware een abnormale prijsdaling in het buitenland (en als gevolg daarvan ook in het binnenland) niet te vermijden geweest. Of echter een rege ling van overheidwege en dus een blijvende overheidsmoeiing noodzakelijk en mogelijk is, ls een andere .vraag. Herclassificatie Pcrsoneele Belasting? Aan den raad wordt voorgesteld een be slissing- te nemen omtrent het al dan niet plaatsen der gemeente in de zevende klasse der Personeele belasting. Tot heden was Hil legom in de zesde klasse geplaatst. In Augustus 1933 werd een dergelijk voor stel door den raad verworpen ,op grond van de hooge huurstandaard in deze gemeente, waarom herclassificatie niet toelaatbaar werd geacht. De beide wethouders wenschen de beslissing aan den raad te laten, terwijl de burgemeester plaatsing in een hoogere klasse dringend ge- wenscht acht met het oog op den minder gun- stigen toestand der gemeente-financiën, welke de onafhankelijkheid der gemeente in finan cieel opzicht dreigt te ondermijnen. Bovendien dient rekening' te worden ge houden met het feit dat de opbrengst der per soneele belasting door een herschatting dei- huurwaarden aanmerkelijk zal zijn gedaald. Bij een plaatsing in de zevende klasse zul len alle perceelen met een huurwaarde van meer dan f 100. voortaan in de belasting val len; nu is dit f 125. Voor de berekening der belasting wordt de belastbare huurwaarde van elk perceel in de zevende klasse verminderd met f 95 (nu f 120), zoodat de belastbare huurwaarde van alle perceelen hooger wordt. In de 7e klasse zijn de perceelen met een huurwaarde beneden f 130 vrijgesteld van een belasting op meubilair; nu bedraagt dit een huurwaarde van minder dan f 155. Ten slotte wordt het percentage van den kinderaftrek in de 7e klasse verlaagd. Bedraagt dit bij een huurwaarde van f 250 in de 6e klasse 14 pet., in de 7e klasse is dit 12 pet. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Woensdag 29 Augustus des namiddags 1 3 4 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Reclames Straatbelasting 1932 en 1933. 4. Reclames Hondenbelasting 1933. 5. Comptabiliteitsbesluiten. 6. Wijziging der Algemeene Politieverorde ning als bedoeld in artikel 122 der Gemeen tewet. 8. Wijziging verkeersverordeningen. 9. Wijziging tarieven Personeele belas ting voor motorrijtuigen. 10. Beslissing inzake de classificatie der gemeente voor de heffing der personeele be lasting. 11. Verzoek om verlaging van de Personeele belasting voor café's en billards. 12. Verhooging voorschot vergoeding ex-art. 101 der L. O.-wet voor de Juliana school. 13. Voorstel tot het verleenen van een sub sidie ten behoeve van de Internationale Bloemententoonstelling „Flora" te Heem stede. 14. Mede deelin gen. VERMINDERING PERSONEELE BELASTING VOOR CAFéS. Naar aanleiding van het verzoek van den R.K. Bond van Hotelhouders, afd. Sassen- heim en Omstreken, om verlaging der be lasting voor hotels, cofé's enz. wordt aan den raad voorgesteld met ingang van 1 Januari 1935 te bepalen dat perceelen of gedeelten van perceelen, uitsluitend dienende tot uit oefening van het bedrijf van een houder van een Koffiehuis enz. voor de personeele belasting voor twee derden der huurwaarde als belastbaar worden aangeslagen. KONINGINNEDAG. Hoewel de Harddraverijvereeniging toe stemming heeft gekregen tot het organl- seeren van een harddraverij, annex volks- ;j*len en kinderspelen, vernemen wij dat een en ander niet zal doorgaan, omdat de gevraagde Kermis-vermakelijkheden niet zijn toegestaan. De viering van den Konin ginnedag zal zich dus waarschijnlijk bepalen tot een wijdingssamenkomst der Chr. Oranje- vereeniging. DE IEPENZIEKTE. 124 boomen „opgeschreven". Deze gevreesde ziekte begint ook in onze gemeente kwaadaardig te heerschen. Des. kundigen hebben een onderzoek ingesteld en niet minder dan 124 boomen zijn reeds ten doode opgeschreven. Op de mooie Sixlaan is geen der boomenrij ziek. Het is te hopen dat de te rooien exemplaren spoedig vervangen worden door gezonde jonge boomen. -VERHOOGING BELASTING MOTORRIJTUIGEN. Aan den raad wordt voorgesteld te be palen dat met ingang van 1 Januari 1935 de belasting op motorrijtuigen met een waarde minder dan f 2000 welke nu f 8 bedraagt, te brengen op f 12.80. In het college van B. en W. was wethouder Klaver tegen dit voorstel. SUBSIDIE BLOEMENTENTOONSTELLING. Door de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur is een verzoek ingezonden om toekenning van een subsidie van f 250 ten •behoeve der Internationale Tentoonstelling in 1935 te Heemstede. Aan den Raad wordt voorgesteld deze sub sidie te verleenen. Een voorstel van den burgemeester om het subsidie te bepalen op f 400 kon in het College van B. en W. geen meerderheid vinden. ZWEMWEDSTRIJDEN. Op Zaterdagmiddag 1 September organi seert de Hillegomsche Sportvereeniging H. Z. V. in de gemeentelijke Zweminrichting de jaarlijksche onderlinge- en schoolwedstrij- den. Het programma vermeldt estafette-zwem men, waterpolo, schoonspringen, benevens de diverse banen. Dr. Ir. W. J. MULLER Wedr. van Vrouwe R. J. Krayen- hoff van de Leur en JOHANNA A. LEFEBVRE 25 Augustus 1934 De Heer en Mevrouw MULLER—LEFEBVRE betuigen mede namens hunne i derzïjdsche ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Heden is afgekondigd' de ver ordening tot wijziging der Alge meene Politieverordening voor Haarlem (raadsbesluit 25 Juli 1934 no. 30 inzake verbod tot het venten op of aan den openbaren weg of aan de huizen tenzij met schriftelijke vergunning van Bur gemeester en Wethouders), Haarlem, '2-5 Augustus 1934 Den 23sten Augustus over leed tot onze diepe droef heid te Haarlem onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader. de Heer M. VAN TIJN Weduwnaar van mevr. M. van TijnSpier in den ouderdom van 64 jaar. De begrafenis zal plaats vinden Zondag 2 6 Aug. om 1 uur vanaf Nieuwe Kerk straat 127, Amsterdam. 2e Jan Steenstr. 79 II Amsterdam: L. VAN TIJN C. VAN TIJN— v. GELDER Van Dortstr. 40, Haarlem: L. TRIJTEL F. TRIJTEL-V. TIJN BETTY en 3UIEP Algemeene kennisgeving Geen bezoek Volstrekt eenige ken nis - ge ving Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader Feye Bok Arts te Haarlem Weduwnaar van Dr J. J. van Bork, in den ouderdom van bijna 65 jaren. W. F. BOK J. BOK ANNEKE BOK Haarlem, 23 Aug. 1934 Kleine Houtweg 131 Geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben te WeeterveBd op Maandag 27 A-ugustus e.k. na aankomst van trein 14.14 Tarief A f 2.50 Hartelijk dank aan vrienden bekenden voor de belangstelling, getoond bij hst overlijden van onze dierbare vrouw en moeder J. MEMEYER—BOUMAN. FAM. NIEMEYER N. Gracht 10 Allen die iets te vorderen heb ben van - verschuldigd zijn aan of stukken onder zich hebben, be- hoorende tot de nalatenschap van den Heer JAN HENDRIK VAN AMSTEL in leven zonder beroep, wonende te Haarlem. Ged. Raamgracht 3S en overleden aldaar den 20sten Augustus 1934, worden verzocht daarvan opgave, betaling of af gifte te doen ten kantore van No taris G. Wolzak Hzn te Haarlem, Van Eedenstraat 20. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst in het faillissement van G. A. de Ridder, motorhandelaar wonende te Haar- m, heeft dit faillissement -en nde genomen. De curator: Mr. J. H. J. SIMONS Kruisweg .63; Tandheelkundige hulp en kunstgebitten tegen verminderdtarief. Fransch Duitsch Engelsch Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles 4.50 p. m. Twee pers. 3. Mej. N.GROOTENBOER Spaarne 5 rood. Telef. 17093 BOEKHOUDEN H. JONKERS. Lecrnar M. O. 7 Ripperdastraat, Haarlem Telefoon 12498 Gemeente-Adminiitratie Opleiding en repetitie voor exa men door Leeraar Staatsinrich ting M.O., WInterlaan 11. H'stede, HEEFT U STOF Colbertcost. naar maat IS en 2 2. Damescost. naar maat 17. Colbertcost. naar maat met twee pantalons reeds v.a. 30. Alles prima maatwerk en fournituren. Müller, Johan de Breukstraat 1 Telefoon 16077 W ij geven tydelijk 10 pCt. kortiig

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2