1 Teraardebestelling A. F. C. Bückmann. VAN ELLINCKHUIJZEN MEDANA- HORLOGES ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD LAATSTE BERICHTEN Ziekenfondsen en Ziekenhuisverzekering. Moet de gemeente de premie voor onvermogenden betalen? Men weet dat B. en W. van Haarlem thans een onderzoek instellen naar de vraag of het gewenscht is voor de werkloozen de premie van de gemeentelijke ziekenhuisverzekermg te verlagen en een deel der premie te beta len voor de ziekenfondsen. De heeren R. N. Eykel, arts, geneeskundig hoofdinspec teur van de Volksgezondheid te 's-Graven- hage en dr. L. C. Kersbergen, directeur van het St.-Elisabeths Gasthuis te Haarlem, heb ben dit onderwerp besproken in een prae- advies dat zij uitgebracht hebben voor de in September aan door de Nederlandsche Ver- eeniging voor Armenzorg en Weldadigheid te houden algemeene vergadering. Zij wijaen op de mogelijkheid, dat de ge meenten voor onvermogenden de premie voor de ziekenfondsen moet betalen. Opgemerkt wordt, dat dit stelsel in financieel opzicht veel aantrekkelijks heeft. Gevreesd wordt dat het stelsel evenwel niet uit te voeren zal zijn voor gemeenten met meer dan 110.000 zielen, omdat zich daar vaak een eigenaardig pau perisme voordoet. De gemeenten kunnen de kosten voor zie- kenhuisverpleging verminderen door het in voeren van ziekenhuisverzekeringen. Te Haar lem is dat gedaan. De gemeente Haarlem heeft door deze verzekering een jaarlijksch voordeel van f 100.000. Voor onvermogenden moeten de gemeenten de premie betalen, voor minvermogenden een deel. (Te Haarlem wordt, zooals men weet thans nog geen tegemoetkoming in dit geval gege^ ven. Dit vraagstuk is evenwel in overweging genomen.) Het zou ook mogelijk zijn, zoo betoogen de praeadviseurs verder om een verzekering af te sluiten voor verpleging in sanatoria. Bij verplichte verzekering zou met een premie van 1 cent per week volstaan kunnen wor- 'n, bij niet-verplichte verzekering zou het 2 cent moeten worden. Koninginnedag Haarlem- Oost. Nadere bijzonderheden. In aansluiting op een vorig bericht, kunnen wij thans nog melden dat de door den Oran- jebond „Prinses Juliana" te organiseeren. op tocht voor kinderen met versierde fietsen, poppenwagens, vliegende Hollanders, auto peds. hoepels enz. om 2 uur zal vertrekken van het Teylerplein. De kinderen, die desge- wenscht óók gecostumeerd kunnen deelne men, worden om half twee aldaar verwacht. Ook de kinderen die niet gecostumeerd mee doen. moeten eveneens op het Teylerplein aantreden, zoodat van allen te zamen één stoet wordt geformeerd. De kinderen hebben dus afzonderlijk géén toegang tot den tuin. maar komen allen te zamen met den optocht mee. Alleen echter zij die gecostumeerd, of met een of andere ver siering aan den optocht deelnemen, kunnen In aanmerking komen voor een der prijzen. Het bestuur deelt ons mede, dat reeds 10 horloges ter beschikking zijn gesteld, bene vens nog vele andere mooie prijzen. Wie zich nog niet op gaf kan dit alsnog doen tot en met 30 Augustus bi.i J. H. v. Engelen, 2e Zuid polderstraat 22 en bij G. F. v. Dijk, Damiate straat 12. Hoe grooter de deelneming, hoe meer prijzen! In de samenstelling der jury is nog eenige verandering gekomen. Deze zal nu bestaan uit de heeren Jan Icas van Dijk, Wim Teeu- wisse en Dirk Vreeswijk. Muzikale medewerking zal worden verleend door „Utile Dulci", dir. A. O. Jutjens. De route is als volgt: Teylerplein, Nagt- zaamplein, Amsterdamstraat, Heerensingel, Romolenstraat. Zuidpolderstraat, 2e Zuidpol derstraat, Da Costastraat, Adr. Doosjesstraat. Potgieterstraat, 2e Vooruitgangstraat. Vooruit gangstraat, Romolenstraat, A. L. Dyserinck- straat, Amsterdamstraat, Nagtzaambrug. Kruistochtstraat. Damiatestraat, Gouwwete- ringkade, Gr. Willemstraat. Gr. v. Wiedstraat Zwaardstraat, Dorreboomstraat. Vijfhuizen- straat, Zomerstraat, v. Keulenstraat, Bis schop Ottostraat, Gr. v. Wiedstraat, Kruis tochtstraat. Zomervaart. Speeltuin. De prijsuitreiking zal plaats hebben direct, na aankomst in den speeltuin. Het avondconcert dat zal worden aangebo den van 810 uur aan de Zomervaart. zal worden verzorgd door „Utile Dulci", dir. A. C. Jutjens. Het programma luidt: 1 Oude Wilhelmus 2 Kaveewee. marsch Adr. J. Maas. 3 Speranza. ouverture M. Delchevaterie. 4. Paris-Bruxelles. marsch L. Pusnotte. 5 Donau Wellen, wals J. Ivanovies. 6 Feestmarsch J. R. v. d. Glas. Pauze. 7 Grenadiersmarsch F. Dunkles. 8 Lustspiel, ouverture Keler Bela 9 En avant les campognares, marsch P, Mutzig 10 Marie-Benriëtte. ouverture L. Montague 11 Wien bleibt Wien, marsch J. Schramme1 12 Wien Neêrlandsch Bloed. Roosevelt en de Amerikaan- sche Vrijheidsbond. De president hield zich op een afstand Reorganisatie der N. I. R. A. WASHINGTON, 24 Augustus (Reuter). President Roosevelt heeft voor zijn vertrek naar zijn buitenverblijf in den staat New York een aantal journalisten ontvangen en van deze gelegenheid gebruik gemaakt om te laten blijken dat hij zich van de onlangs opgerichte Liberty League verwijderd houdt. Hij zeide dat de door deze nieuwe partij in haar program opgenomen handhaving van de Amerikaansche grondwet en de bescher ming van de particuliere eigendommen, van zelf spraken. „De Amerikaansche burger echter", aldus Roosevelt, „verlangt meer dan dat, n.l. werk gelegenheid, hulp in den nood en bescher ming tegen uitbuiting en hiervan maakt het program der nieuwe partij tot zijn verwon dering geen gewag De president uitte vervolgens zijn instem ming met de onlangs dcor den minister van landbouw Wallace afgelegde verklaring, dat het in het belang van den wereldhandel raadzaam moet worden geacht, dat een deel der Amerikaansche producten verzonden werd met buitenlandsche schepen. Roosevelt zeide het er mee eens te zijn, dat het buiten land slechts van Amerika kan koopen, wan neer het geld verdient door uitvoer of door het verrichten van diensten zooals dit ver. voer ter zee. Tenslotte verkaarde Roosevelt voornemens te zijn op de eerstvolgende bijeenkomst van het Congres een reorganisatie der N.I.R.A. te zullen uitwerken, welke een duurzame rege ling van industrie en landbouw mogelijk zal maken. Als een onmisbare factor dezer orga nisatie noemde mij de bepalingen inzake on eerlijke concurrentie, arbeid van minder jarigen en minimumloonen. ,Op grond van de tot dusver opgedane er varingen", aldus Roosevelt, „moet ter wille van een geordend economisch leven een zoo duurzaam en elastisch mogelijk organisme geschapen worden". 1JMUIDEN. Overweldigende belangstelling. DE PUZZÏ-E DER HUISNUMMERS. Het mag terecht verwondering wekken, dat onze post zoo goed weet wijs te worden uit de verschillende huisnummer-puzzles, die er in de stad bestaan. Typische voorb. con stateerden we aan de Zomervaart. Tot- num mer 18 gaat alles goed geregeld, doch dan springen we van No. 18 direct op nummer 54 en dit gaat zoo door tot nummer 62, om bij het volgend huis direct weer t/-ug te gaan tot nummer 20. Dan gaat het. weer even ge regeld tot en met nummer 26 om dan weer te springen op nummer 120. Daarna is er weer regelmaat, tot wij plotseling weer eens voor een oneven getal komen te staan, namelijk nummer 175. Wie durft nog te zeggen dat het geen puzzle is? Amsterdamsche raads- besluiten niet goedgekeurd. De garanties aan woningbouwvereenigingen. Naar de N.R.Ct. verneemt, hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland goedkeuring onthouden aan de vier Amsterdamsche raads besluiten van 8 December j.l. tot het ver- leenen van garanties aan woningbouwver eenigingen tot een totaal bedrag van twee millioen. Men zal zich herinneren, dat de bond van bouwondernemers hiertegen bezwaren had gemaakt en dat wethouder Boissevain de raadsbesluiten op 15 Augustus 1.1. voor Gede puteerde Staten verdedigd heeft. SABOTAGE IN ITALLAANSCH DORP. MILAAN, 25 Aug. (Reuter). In het dorpje Canizzano is door onbekend gebleven perso nen des nachts de brug over een stroom vol komen weggehaald. Het betreft hier een 25 M. houten brug, die op drie groote houten pij lers rustte. VAN WIE IS DAT PLAATJE IN DE SMEDESTRAAT? In het politiebureau ligt een rijwielplaatje dat vermoedelijk van diefstal afkomstig is. Daarom vraagt de commissaris van politie aan hen die in de afgeloopen week hun plaatje in étui misten en daarvan nog geen aangifte hebben gedaan, op zijn bureau, af- deeling recher-che te komen kijken, opdat men zekerheid verkrijgt. NEGEN FIETSEN GESTOLEN DEZE WEEK. De afgeloopen week werd voor negen fiets- bezitters gekenmerkt doordat zij voor de on aangename ontdekking kwamen te staan, dat zij geen fiets bezitters meer waren. GOUDEN JUBILEUM. Zondag 26 Augustus zal het 50 jaar geleden zijn. dat de heer J. N. Blesgraaf, snelpers drukker bij de firma Joh. Enschedé en Zonen, Grafische inrichting N.V., bij die firma in dienst trad. Dit jubileum werd heden, Zaterdag, reeds gevierd. Namens het personeel van de afd. boekdruk kerij, waar de jubilaris werkzaam is, werd hem aangeboden een salontafel, een bloemenmand en een fruitmand. Ook ontving hij een bloe menmand van de firma, namens welke de oudste directeur, Mr. H. J. D. D. Enschedé hem hartelijk en waardeerend toesprak, hem een portefeuille met inhoud overhandigde en voorts mededeelde dat den heer Blesgraaf de eeremedaille in brons toegekend was, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De jubilaris had verder den dag vrij af. MAANDAG AFSCHEID VAN RECTOR J. B. TIMP. De heer J. B. Timp. rector van het zieken huis St. Joan de Deo zal Haarlem verlaten wegens zijn benoeming tot pastoor te Vlissin- gen. Behalve rector van dit ziekenhuis was hij algemeen sociaal geestelijk adviseur, oa. van den R.K. Volksbond, den Middenstandsbond. Bhndenbond en de rederijkerskamer Alber- dingk Thiim. Hij is de opricht»"- van de Jonc Middenstandsvereeniging in Nederland. Maandagavond nemen zijn kennissen af scheid gebouw St. Bavo. Bengaalsche provincie onder water. 50 dorpen overstroomd. CALCUTTA, 25 Augustus (Reuter). Zoo als reeds gemeld is de provincie Bihar in Bengalen, waar in het voorjaar 2500 personen bij een aardbeving om het leven zijn geko men. thans door een groote overstrooming geteisterd. Het geheele gebied zou reeds vol komen onder water staan. De groote spoor wegverbindingen zijn gestaakt. Bij Bhita staan ongeveer 50 dorpen geheel onder water. Twee schepen, afgezonden door de Indische regee ring, alsmede een aantal kleinere schepen, yerl-eenen de geteisterde bevolking zoo veel mogelijk hulp. Incident in Fransche kazerne. Infanteristen protesteeren tegen slecht voedsel. PARIJS, 25 Augustus (Reuter). In de Infanteriekazerne te Bourges heeft zich gis teren een incident voorgedaan. Ongeveer 50 infanteristen protesteerden tegen het slechte eten. Zij trokken naar de legerkeuken en gaven den onder-officier-kok een pak slaag. Vier belhamels werden ge^n- ~"-'L 7 v*"'—' zich waarschijnlijk voor den krijgsraad moe ten verantwoorden. De heer P. Verwoerd, voorzitter IJmuider Vischhandelvereeniging, spreekt op het graf van den heer Bückmann. Vrijdagmiddag half drie werd op de Bijzon dere Begraafplaats te IJmuiden aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van den heer A. F. C. Bückmann, secretaris der IJmuider Vischhandelvereeni ging en lid der N.V. Visscherij Bückmann en Pool te IJmuiden. De belangstelling voor deze plechtigheid was ontzaglijk groot. Onder de aanwezigen werden oa. opgemerkt; de heer C. Oud. directeur van het Staats- visschershavenbedrijf; de heer W. G C Ge- ünck, hoofdingenieur van den Rijkswater staat te Haarlem: de heer W. P. van Swol, handelsagent der Ned. Spoorwegen te Alk maar, district Noord-Holland, als officieel af gevaardigde van de directie: de Directie van de Vereenigde Exploitatie Maatschappij: de heeren J. Polderman. F. P. Vermeulen en G. Carst, resp. voorzitter, secretaris en commis saris van de Reedersvereeniging te IJmuiden; de heer P. Verwoerd, voorzitter der IJmuider Vischhandelvereeniging; C. Luchsinger, secre taris der afdeelmg IJmuiden van het Nut; notaris W. A. Dolleman en de heer 2 G. Schuitenmaker, resp. voorzitter en secretaris penningmeester van IJmuidens Bloei: de heer J. van der Zijl, bestuurslid der af deeling Vel- sen van het Roode Kruis; de heeren H. II. Meijer en Th. G C. Hooy als vertegenwoordi gers der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; de heer P. Bos man. wethouder van Velsen; de heer J. Bon tenbal, voorzitter der afdeeling Kennemer- land van den Kon. Ned. Bond van Oud-On derofficieren: vele bestuurs- en gewone le den van de Vereeniging Vischexport en Visch- handel; notaris G D. Boerlage; de heer J. C. Slis, oud-voorzitter der Vischhandelvereeni ging; Ds. F. F. Milatz, lid der Commissie van Toezicht op de Nutsspaarbank en het bestuur van deze spaarbank; de heer W. P. Mets. con sul van Italië te IJmuiden; personeel van de N.V. Visscherij Bückmann en Pool, enz. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad het eerst de heer P. Verwoerd als spreker naar voren. „Het is met groote droef heid in het harte", aldus spreker, „dat wij de laatste eer gaan bewijzen aan ons hoogge acht medebestuurslid Bückmann. Hij was 26 jaar bestuurslid, waarvan vele jaren secreta ris. Hij behoorde ook tot de oprichters onzer vereeniging. Vele waren de moeilijkheden en problemen, die hij met de overige bestuurs leden tot oplossing trachtte te brengen. Wij wijdden altijd veel aandacht aan zijn zake lijke adviezen. Dikwijls zeiden wij tegen el kander: „Onze Bück had het in groote lijnen toch weer bij het rechte eind". Ons bestuur brengt hem daarvoor hartelijk dank, ook aan zijn weduwe voor den steun, dien zij altijd haar man gaf. waardoor hem het werken zoo gemakkelijk werd gemaakt. Zijn heengaan beteekent voor onze vereeniging een zwaar verlies, want hij was een man met een helder verstand. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang in aangename herinnering voortleven". De heer W. G. C. G e 1 i n c k sprak als voor zitter der Commissie van advies voor het Staatsvisschershavenbedrijf. „Toen de regee ring overwoog, om deze commissie in te stel len. kwam de vraag naar voren, wie in deze commissie de visscherij belangen zou behar tigen. Hierover werd in IJmuiden advies inge wonnen. En dadelijk werd de naam Bück mann genoemd. Hij is dan ook lid geworden. We hebben slechts drie maal met elkaar ver gaderd, maar dit was toch voldoende om te constateeren, dat aan hem de belangen van de visscherij gerust konden worden toever trouwd. Hij ruste in vrede". De heer J. Polderman bracht namens de Reedersvereeniging aan den heer Bückmann een laatsten groet. „Hij was in de handels kringen te IJmuiden een gezien figuur", aldus spreker. „Hij heeft steeds met een emstigen wil gewerkt. Half werk leverde hij niet. Hij nam de details grondig onder de loupe, al vorens zijn oordeel bekend te maken Het is voor ons dan ook een ontroerende gedachte, te weten dat wij den vriendelijken Bückmann nooit meer zullen zien". De heer J. Bontenbal zei, dat het hem een behoefte des harten was te getuigen van de dankbaarheid, voor wat de heer Bückmann voor de tifdeeling Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren gedaan heeft. Hij was gedurende vele jaren een zeer gewaardeerd medelid, bij wien men nimmer tevergeefs aanklopte, wanneer een beroep op zijn mildheid voor een behoeftig medelid werd gevraagd. De heer Th. G. C. Hooy vertolkte de ge voelens der afdeeling Kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken, toen daar het overlijdens bericht bekend werd. „Wij hebben hem leeren kennen als een loyaal en royaal lid, met een gedegen zakenkennis en practische ervaring". Namens deze Kamer condoleerde spreker de familie met dit groote verlies en hoopte, dat God haar de kracht zou geven om het te dragen. De heer P. B o s m a n sprak namens de Yrij- zinnig-Democratische Kiesvereeniging. Hij dankte den overledene voor alles wal hij voor deze vereeniging en ook voor de gemeente Velsen heeft gedaan. „Hij was een goed ge meentenaar en een goed partijman, eerlijk in zijn bedoeling, trouw aan zijn beginsel, een trouw kameraad en van mij persoonlijk een goed vriend. Het valt mij moeüy'k, afscheid van hem te nemen". De heer P. Dil, de oudste neef van den overledene, schetste in gevoelvolle woorden wat de heer Bückmann voor de familie en voor IJmuiden is geweest. Ds. F. F Milatz sprak namens de Nuts spaarbank hartelijke woorden van afscheid tot den overledene, die van het begin af bestuurs lid is geweest en spoedig voorzitter werd. wat hij tot zyn dood toe geweest is. Spreker wees op den enist van het leven en van den dood. ..Het is nu eenmaal het groote men- schenlot. dat zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde wordt toevertrouwd, maar over blijft een eeuwig leven in den hemel". Notaris Dolleman gaf uiting aan de gevoelens van groot leedwezen van IJmuiden's Bloei. „Wij hebben hem leeren kennen als een man met een zeer warm hart voor IJmuiden en haar bevolking. Zijn adviezen waren steeds yan groote waarde. Hij kende IJmuiden door en door; hij voelde er voor en daarom trad hij als lid tot onze vereeniging toe. Wij zullen zijn nagedachtenis steeds in hooge eere houden. Hij ruste in vrede". Alle sprekers richtten woorden van troost tot de familie. D s. Milatz dankte namens de familie voor de laatste eer, aan den overledene be wezen. Een schat van bloemen dekte de baar. Het Roode Kruis in actie. Explosie in het ketelhuis op het Sluis- eiland. Donderdagavond werd door Dr. Van Ha- selen de hulpcolonne van het Roode Kruis opgeroepen. Op het Sluiseiland was door een explosie een groote verwoesting aangericht met gevolg dat een 8-tal personen hierbij ernstige verwondingen had bekomen. Dr. Van Haselen, alarmeerde oogen- blikkelijk de geheele Roode Kruis hulpcolonne Deze was in den kortst mogelijken tijd aan wezig om de gewonden uit de puinhoopen te halen. Enkelen zaten zoo bekneld, dat brok ken steen van tientallen kilo's gewicht verzet moesten worden, alvorens men de slachtof fers hulp kon bieden. Onder de deskundige leiding van Dr. Van Haselen liep alles vlot van stapel en kon men spoedig aan de gewonden, die zware verwon dingen bekomen hadden, hulp bieden. Gelukkig waren bij dit or.geval geen doo- den te betreuren en was de stemming onder de gewonden tijdens de behandeling uitste kend, wanthet geheele ongeval was slechts gefingeerd. Het gold hier nl een oefe ning van het Roode Kruis. Hierdoor is weer gebleken dat de hulpcolonne van het Roode Kruis voor haar taak berekend is. Dit kwam zeer goed uit bij het vervoer der gewonden, waarvan een dame met het patentraam van een hooger gelegen kantoorruimte naar be neden werd getransporteerd. De veronder stelde gewonden werden op de vlugst moge lijke manier over het terrein en den steiger naar een gerequireerde schuit vervoerd, waar mede de gewonden naar den vasten wal wer den vervoerd, waar de gereedstaande Roode Kruis-auto's voor verder vervoer zorgden. Met het helpen en het vervoeren" der ge wonden naar der. vaster, wal had men nog geen half uu rnoodig, zoodat de oefening ir. aile opzichten geslaagd mag worden genoemd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1—f 0.85. Griet per 50 KG f 27—f 12. Tongen per K.G. f 2 20—f 1.10. Groote schol per 50 K.G. f 31. Middelschol per 50 K.G f 28—f 24. Zetschol per 50 K.G. f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 3. Schar per 50 K.G. f 8—f 2. Middelschelvisch per 50 K.G. f 17. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 11.50— 6.80. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6.70—f 4.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 40—f 18.10. Groote gullen per 50 K.G. f 4.30—f 2.80. Kleine gullen per 50 K.G. f 3f 1.80. Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 2.20. Makreeel per 50 K.G. f 6—f 3.40. Leng per stuk f 0.38. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 40—f 39. Kleine hake per 50 K.G. f 22.10. BESOMMINGEN. Trawlers: Timor IJM 491 545 manden f 2510. Vios III IJM. 1 85 manden f 1280. Motorloggers: KW 44 f 920, KW 124 l 800, JUWELIER 32 ANEGANG, heeft een speciale etalage met geëtaleerd. Een goedkoop en goed- loopend horloge voor dames en heeren f5.90 ELEGANTE MODELLEN EEN HORLOGE VOOR DEN TEGENWOORDIGEN TIJD. Adv. Ingez. Med.) ZANDVOORT „DAT DOET DE DEUR DICHT." Vrijdagavond ging in „Monopole" de eerst* van een tweetal opvoeringen van Meijer Ha- mel's revue „Dat doet de deur dicht", waar voor al groote belangstelling bestond, zoo- •dat ook hedenavond de zaal van „Monopole" wel geheel uitverkocht Ml zijn. Het is een avond geworden van lach en plezier. BLOEMEI DAG „ONDERLING HULPBETOON". Zondag 26 Augustus a.s. zal ten bate van het T. B. C. Fonds van Ondex'ling Hulpbe toon een bioempjesdag worden gehouden. Voor het verkoopen der bloempjes is nog hulp noodig. Collectanten kunnen zich aan melden bij het Comité, dat daartoe zitting houdt op dien dag, van des morgens 9 uur af in het gebouw van de voormalige bewaar school. (Duinweg). BERIJDBAARHEID VAN HET STRAND. Hoog Strand Hoog water berijdbaar water Zaterdag 25 Aug. 4 03 9.0O—14 20 16 24 Zondag 26 Aug. 4 40 9.40—15.00 16.56 Maandag 27 Aug. 5.16 10.1515.45 17.42 Dinsdag 28 Aug. 5.56 11.00—16.15 18.16 Woensdag 29 Aug. 6.37 11.30—17.00 18.54 Donderdag 30 Aug. 7.11 12.1517.30 19.34 Vlij dag 31 Aug. 7.53 13.00—18.15 20.16 LISSE BLOEMPJESDAG Aan de vereeniging „Draagt elkanders las ten" tot bestrijding der tuberculose is ver gunning verleend tot het houden van een Bloempjesdag op Zaterdag 1 September a.s. MOOIE SCHENKING AAN CRISIS-CO.MITé Door de plaatselijke afdeeling van het Nat. Crisis-Comité werd van de manufacturenhan- del „Magazijn De Vlyt" wederom een pak ma nufacturen ontvangen ter verdeeling onder de noodlijdende gezinnen. Tevens werden door Mag. „De Vlijt" hierbij gevoegd 15 bons voor Molton dekens. CHR. GEREF. KERK. In de Chr. Geref Kerk zal Zondag 26 Aug. in den Dienst des Woords voorgaan Ds. J. Jansen van Leiden. De toevloed van Tuxedo's in Nederland l Binnen enkele dagen zullen zij hier zijn en zal de groote indringing in Europa beginnen. Binnenkort zullen er evenveel Tuxedo's zijn als sterren aan den hemelt (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER NOODLOTTIGE VAL. Het 3-jarig zoontje van den heer H., wonen de aan den Venneperweg, had het ongeluk van een hek te vallen. Met een gebroken arm en aan een been verwond werd de kleine op- ;enomen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: N. J. NanningaSchenk, z A. Mè B. Pompevan Wel, d.; E. M. van Wijk— Tijman. z.: E v. d. WeijdenGeerlings. d.: L. M. BroertjesPersoon, d.: L. de Graaff—v. d. Berg, d M. WegmanMaarsen d.; P. N C. van Alphen—Hamelink. z.; A. Kleerebezem— Moring, z.; J. Filius—Bax, ,d.; N. de Jongh Tovar, d.; M. Biesheuvel—v d. Heuvel, d J. T. Sluis—Jonker, a.: E Mantel—v. d Berg. d.; M. Schering—van Leeuwen, d.; E. Grootaert— Robijn, d.; G. Adema—Klaren, z. Ondertrouwd: L. Troost en A. W E. v. d. Linden; Getrouwd; C. .v d. Velde en J. Th van Rooijen; J. S. P. Braak en A. van Nobelen; A. Patist en A. Lodder; L. C. Dik en J. de Dood. Overleden: Cornelia de Haan. 68 j., wed. van Joh. Broers; Pleter Bier, 78 j.. wedn. van M. Smit; Johannes van Vuuren, 49 j., onge huwd. HEEMSTEDE BURGERWACHT. Donderdagavond 30 Augustus zal in het Hof van Heemstede" op de Valkenburger laan, een vergadering plaats hebben van de Heemsteedsche Vrijwillige Burgerwacht, waarbij de burgemeester Jhr. J. P. w. van Doorn de bevelvoering zal overdragen aan Jen nieuwbenoemden commandant den heer F, Dekker.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7