TAXI LORENTZ ZWANEN BERG'S ZEILEN DINSDAG 28 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Voor Haarlem's Politierechter. Visschers die konijnen vingen, Amsterdammers zijn, als bekend, verwoede hengelaars, die er met opoffering van hun nachtrust op uitgaan om in de waterrijke om geving hun geluk te beproeven. Met dit doel voor oogen waren een vader en zoon van Am sterdam naar Halfweg getogen en in den vroe gen morgen keerden zij huiswaarts, Al is de zomernacht kort, er blijft toch altijd een donker gedeelte over en in dat gedeelte mag men niet zonder licht fietsen. De vader en zoon hadden om redenen, die weldra duidelijk zullen worden, het daglicht niet afgewacht en daar ze geen lantaarns hadden, waren ze genoodzaakt op onverlichte fietsen voort te snellen. Het ongeluk wilde, dat een veldwach ter ook zijn nachtrust er aan had gegeven om te visschei, alleen vischte hij op overtre- dei's en zoodoende waren vader en zooxx hem een welkome buit. Die politieman had een ias- tige eigenschap, waar meer van zijn gilde aan laboreeren, hij was nieuwsgierig, en zich niet tevreden stellende met de onverlichte fietsen, keek hij in vischzakken en manden. Toen kwam hij tot de verrassende ontdekking, dat de twee visschers geen baars of voorn bij zich hadden, maar een vijftal doode konij nen en wel tamme, dat will zeggen konijnen, die toen ze nog leefden ook al tam waien. Verder had de vader een zootje paling in een zakje aan het stuur hangen. Ook dit verraste den veldwachter, want de palingen waren te dik voor hengelaarsbuit en de visschers had den niet de rechte uitrusting voor aalvis- schei's. Vader en zoon, die zoo gauw geen aanneme lijke leugens konden verzinnen, bekenden maar, dat ze in konijnenhokken en palingfui ken hadden gevischt, waarop de visschende veldwachter ze aan den haak sloeg oan ze in zijn fuik op te bergen. Nu stonden vader en zoon terecht, de vader voor den zooveelsten keer, al was dit de laat ste jaren niet het geval geweest, de zoon voor den eersten keer. Wat bleek nu? Dat niet de vader den zoon op het slechte pad had gevoerd, maar de zoon den vader, want de zoon had konij nen en paling gestolen en zelfs zou de vader na het eerste konijn gezegd hebben: „Jongen doe het niet; daar komt narigheid van". Niet temin had hij het eerste konijn als geschenk aanvaard en had den zak met paling aan zijn fiets gehangen. Er was een reclasseeringsrapport uitge bracht, waaruit bleek, dat met den jongen, die geen ouders had waarop viel te roemen en die in verband daarmee al eens elders ver zoi'gd was geweest, niet veel te beginnen was, maar toch raadde de reclasseering een voor- waardelïjke straf aan. De officier van justitie mex-kte op, dat de reclasseeringsinstellingen als regel een voor waardelijke straf aanraden, maar de officier kon daarin in dit geval niet meegaan, want met den jongen was al van alles geprobeerd en een gevangenisstraf achtte spreker het beste middel om den jongen van het kwaad af te houden, waarom hij, het geval zeer ern stig vindende een strooptocht bij nacht 6 maanden gevangenisstraf eischte. Mr. v. Löben Seis, de verdediger, nam het voor de reclasseei-ingsvereenigingen op, waar over meende hij, de officier zich een scham pere opmerking had veroorloofd en voorts verbaasde de verdediger er zich over, dat de Officier aan gevangenisstraf een heillzame uitwerking toeschreef. Hij drong dan ook op een voorwaai-delijke straf aan ten opzichte van den jongen. Tegen den vader eischte de officier wegens heling ook 6 maanden gevangenisstraf, waartegen mr. v. Löben Seis opmerkte, dat den vader niet zooveel schuld trof, want hij had nog getracht den jongen van stelen terug te houden, 't Is waar, hij had een gestolen konijn aangenomen, maar de paling had hij niet uit winstbejag veroverd. Pleiter drong aan op een lichte straf. De politierechter ging met pleiter mee, gaf den jongen 3 maanden voorwaardelijk en den vader 3 weken onvoorwaardelijk met af trek van het voorarrest. Hop, Jan! Er is een tijd geweest, waarin het leerjon gen zijn gelijk stond met een beproeving, een martelaarschap. Krullenjongens, scheepsjon gens. schoenmakersjongens waren er eigen lijk alleen maar om met latten, handspaken en spanriemen afgeranseld te worden en zulks alleen om in het vak, door of voor hen geko zen, bekwaam te worden, teneinde later met evenveel recht andere leerjongens af te tui gen. Dat is nu wel wat voorbij, de bazen zijn zachter geworden, maar nu zijn de leer jongens wel eens wat ver buiten den kring van onderdanigheid gesprongen en dat gaat ook alweer niet. Wat te denken van den 14- jarigen leerling in het kweekersbedrijf, die zijn patroon ontmoetende, dezen toeriep: „Hup, Jan!" Dat was den baas een beetje te kras. Eerst dacht hij niet goed gehoord te hebben waar om hij den jongen, toen deze even later op het werk kwam, vroeg: „Wat riep je daarnet?" „Ik riep: Hup, Jan!" zei de brutale rakker en meteen had hij er Hup Jan! een zitten, want de schoen van zijn patroon bereikte hem midscheeps van achteren. Hierbij had de baas het moeten laten, wat hij volgens zijn zeggen ook gedaan had. maar de jongen verklaarde thans voor den politie rechter. dat de patroon hem nog met een schoffel op het hoofd had geslagen, waardoor een wonde was ontstaan. Nu ging het over dien schoffel en die schof fel veroorzaakte bijna een ander drama, want hij schoffelde een anderen jongen, ook een knechtje van dien patroon, bijna het Huis van Bewaring in voor meineed en de eenige re den. dat de jongen er nog niet in zit. is waar schijnlijk, dat de jongen zoo loog, dat rech ter en officier sprakeloos waren. Niet alleen, dat hij thans anders verklaar de dan voor de politie, maar hij zei den poli tiebeambte in het gezicht, dat hij dezen niet gezien of gesproken had, schoon de veldwach ter hem er aan herinnerde, dat ze samen op het muurtje hadden gezeten en dat de jongen hem den schoffel had aangewezen. Dat was zelfs den baas te kras, die zich haastte te vertellen dat hij den jongen niet had bewerkt en die veldwachter en jongen wel bij elkaar had gezien. Geen bedreiging of overreding baatte; de jongen schakelde zich zelf geheel uit. als ware hij op den bewusten dag door een vreemde macht uit de gemeen schap genomen om er later weer neergezet te zijn. De rechter maakte proces-verbaal van het verhoor op. dat den jongen werd voorge lezen en dat hij moest teekenen. Hij begon er toen wat op te schrijven maar niet zijn naam. De officier exx de rechter kregen den indruk dat de jongen vrijwel imbeciel was en daar om lieten zij de zaak voorloopig zooals ze was. De officier nam requisitoir en eischte 25 boete voor het slaan met den schoffel; de rechter, die met de houding en uitlatingexa van den verdachte tijdens de zitting niet bijster was ingenomen, woog den schoffel zwaar, want hij gaf 60 boete. De kattenklem Een poes. die zoo in 't zonnetje ligt, heeft iets phylosofisch en iets goedaardigs, maar houd ze in de gaten, als de zon weg is. Dan jagen ze een mensch in den stillen nacht soms de stuipen op het lijf door een rauw ge schreeuw of een klagelijk miauwen, dan blij ven plokken zwart, grijs en wit haar aan het tuinhek hangen: dan liggen de pas ontkiem de doperwtjes 's morgens omgehaald, dan ver dwijnen jonge duiven uit het hok. 't Is om deze redenen, dat de menschen een hekel hebben aan eens andermans katten en deze te vuur en te zwaard vervolgen. Dit „te vuur en te zwaard" moet niet letterlijk wor- den opgevat; de middelen, ter vervolging ge bezigd, bestaan meest uit kiezelsteenen, wa terstralen of bij nacht vliegen er ook schoe nen en dei'gelijke. Opmerkelijk is, dat de kat ten zich van deze aanvalswapenen niets aan trekken. Dit bewoog een Zaandammer om een meer doeltreffend middel toe te passen. Hij verborg een soort rattenklem op de schutting tus- schen het klimop, zulks op aanraden van den slager en ziet. poes raakte er in en moest er door een buurvrouw uit worden bevrijd, waar bij bleek, dat poes een gekwetste poot had. Dit bracht den man voor den politierechter, die van oordeel was dat het middel in zijn deugdelijkheid dierenmishandeling ten gevol ge had. De verdachte was van meening dat hij klem men mocht zetten, al betreurde hij de gewon de poot en al noemde hij zich een dieren vriend. De officier van Justitie erkende, dat katten overlast veroorzaken, maar kon de klem niet goedkeuren; hij eischte 10 boete. De rechter was milder en maakte er 2 boete van. Een ontevreden Meerbewoner. De bewoner van Haarlemmermeer, die te recht had gestaan, omdat hij een ander met een spoorstok had afgei'anseld en wiens zaak geschorst was, kwam opnieuw voor. Gehoord werden'een getuige, tegen wien verdachte ge zegd had dat hij iemand had afgetuigd en de politie-inspecteur. die vertelde, dat hij ver dachte herhaaldelijk had gewaarschuwd zijn vrouw met rust te laten. De officier eischte 30 boete met 3 maan den voorwaardelijk. De verdediger Jhr. Mr. Baud was van oordeel, dat het bewijs niet ge leverd was, doch de rechter was die meening niet toegedaan en veroordeelde den man tot 25 boete en 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelij k. PERSONALIA. Geslaagd voor deel I van het notarieel examen A. D. J. Bruining te Haarlem. I TEL 13000 (Adv. Ingez. Med.) De uitbreiding van Haarlem- Noord. De tuin van Lauwerse wordt bouwterrein. Afscheid pastoor Timp. Een hartelijke huldiging in gebouw St. Bavo. In de feestelijk versierde voorzaal van gebouw St. Bavo vond Maandagavond het afscheid plaats van rector J. B. M. Timp. naar aanleiding van zijn benoeming tot pastoor in Vlissingen. Zeer velen waren ge komen om hier bij tegenwoordig te zijn. Toen pastoor Timp binnentrad werd hem een welkomstlied toe gezongen. De voorzitter van het Comité van Kath. Actie de heer H. E. Everard sprak hartelijke wooi'den van welkom tot allen in het bijzon der tot rector Timp en deken Sondaal. Het vertrek van pastoor Timp is voor het Haar- lemsche Katholieke vereenigingsleven een onherstelbaar verlies. Spr. roemde de vele goede eigenschappen van den scheidenden herder, die een zon was voor velen, en was hem erkentelijk voor alles, wat hij gedaan had. Namens de talrijke vereenigingen bood spr. een geschenk onder couvert aan. 'Deken Sondaal prees het geestelijk werk dat de kapelaan 7 jaar geleden als kapelaan van het Spaarne in Haarlem .begonnen was. Spr. hoopte, dat pastoor Timp in Vlissingen zijn werk mocht voortzetten, als blij mensch dat hij was en is. Vervolgens voerden nog het woord de vice-vooreitter van den R.K. Volksbond, de heer P. Dekker, bij ontstentenis door een ongeval van den heer Castricum, de voorzit ter van de R.K. Middenstandsvereeniging de heer Th. Hooy Jr., de voorzitter van den Bond van Groote gezinnen, wethouder W. B. J. van Liemt, de presidente van den Vrouwenbond, mevr. Schous van Delft-, de voox-zitter van de afdeelixxg Haarlem van den Blindenbond St. Odilia. de heer Louman, die een uur te voren in intiemen kring ook reeds den scheidenden rector gehuldigd had, de heer Loman namens St. Caecilia, de secreta ris van het Centraal Bestuur van den Volks bond, de heer Angenent. de voorzitter van de R.K. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm de heer G. Nielen, de heer v. d. Berg, namens de K.J.M.V., afdeeling Haarlem, de heer H. van Os, secretaris van den Dekenalen Jeugd raad, de heer Joh. Beyk, voorzitter van de R.K. Reisvereeniging en de heer Pielage x-.a- mens de H.S.V., de Vereeniging van R.K. Comestibleshandelax-en enz. Van al deze ver eenigingen was rector Timp geestelijk ad viseur en alle vertegenwoordigers uitten hun dank en erkentelijkheid voor het werk dat rector Timp in het belang van allen ge. daan heeft. Pastoor Timp dankte tenslotte voor de welgemeende woorden die dezen avond ge sproken zijn. „Bij een hulde als deze dragen de menschen allerlei verdiensten bij elkaar en zegt men eens fijntjes hoe een goed adviseur zou moe ten zijn". Hij is er dankbaar voor, dat men hem verdragen heeft met al zijn eigenaardig heden. Hij hoopt, dat zijn opvolger een ad viseur mag zijn, zooals de sprekers hebben geschildex-d. Spr. is heel dankbaar voor zijn benoeming tot pastoor in Vlissingen. Hij is sociaal pries ter, maar zielszorg is hem toch het liefste. Tusschen de verschillende speeches werden door het mannenkoor van St. Caecilia afa. van den R.K. Volksbond onder leiding van Jen heer Pielage, eenige liederen gezongen, die zeer in den smaak vielen. De talrijke aanwezigen maakten daarna gebruik van de gelegenheid pastoor Timp de hand te drukken. Tal van bewoners van Haarlem-Noord we ten onmiddellijk dat het „de tuin van Lau werse". bedoeld wordt, het terrein, dat be grensd wordt door de beide begraafplaatsen aan den Schoterweg. het Soendaplein en aan den Westkant door den z.g.n. Doodweg of Achterweg. Vele jaren lang ligt dit terrein ongebruikt en nutteloos. Er werd eertijds aan gedacht dal stuk grond bij de Aïgemeene Begraafplaats te trekken, maar de onderhandelingen hierover liepen op niets uit. Daarna werd overwogen, dezen tuin als bouwtexTein te exploiteeren. maar ook deze plannen hadden geen door gang. En eindelijk wox-dt thans uitvoering aan het plan „bouwterrein" gegeven. Het terrein zal worden gesneden door een b re ede straat, die vex*binding zal brengen tusschen Soendastraat en Pijnboomstraat. Deze stx-aataanleg zal vooral voor het groote huizencomplex ten Westen van de Aï gemeene- en de R.-K, Begraafplaatsen, een verbetering zijn; het beteekent de opheffing van een betrekkelijk isolement. Het terrein wordt thans als bouwterrein te koop aangeboden en het is te verwachten dat- binnenkort de bouwer daar aan het werk zal gaan. En dan wordt tegelijk de nieuwe straat aangelegd. ONDERSCHEIDING VOOR DEN HEER J. N. BLESGRAAF. Toegekend is de bronzen eeremedaille der Oranje Nassau Orde aan J, N. Blesgraaf, boekdrukker bij de N.V. Joh. Enschedé en Zonen. LEVER PASTEI Fijn van smaak en geur. Een tracfatie oan de koffietafel. (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Wilkes, Gouw straat 15. aktentasch m. iBi'oertjes, Olden- barneveldslaan 15. idem: W. J. Hol, Jan van Wah'éstraat 12. ceintuur; C. Huysman. Gr. Heiligland 16. duif; C F. v. Duffelen, Baljuws laan 17. doos m. i.; Verstralen. Busken Huet- sti-aat 18 zw„ handschoen: Nievaart. Rijks straatweg 304, hond: J. Botter, Brouwersstraat 35. jas; J. N. Hekhuijzen Coltermanstraat 9 zw„ jas; Kwak, Olmenstraat 24 rd., jas: Bu reau van Politie, Smedestraat 9. kerkboek, sleutel; M. J. v. d. Nouwland, Lange Wijn gaardstraat 21, muts;" W. Brink, Aelbertsberg- stx-aat 8 zw„ muilkorf; Wijmenga. Gasthuis laan 184, muts; F. de Geus, Middenweg 14. muts; F. Klemmie, Oranje Nassaulaan 47 (Overveent, portemonnaie; De Groot, Byzan- tiumstraat 52, pet; A. Piet. Laurens Coster- straat 5, portemoixnaie en 1 zakdoek; Brandt, Badhuisstraat 18, rok en vest; A. E. Troost, Pieter Maritzstraat 24 zw„ rijwielbelasting- plaatje; Mevr. Stoling, Zomerluststraat 10, sleutel; Bax-mentlo, Berckheijdestraat 32 rd., schoentje; J. v. d. Pol, Lange Vlamingstraat 16, tasch m. i.; Alewijn. Assendelverstraat 41, tach m. i.; A. Koops. Javastraat 64, tasch: A. de Vries. Graaf v. Wiedstraat 22, vulpotlood. J. Bakker, Hoogeweg 38, (Zandvoox-t) autc- slinger; F. v. Wallien, Soendastraat 13, auto ped; Antonisse. Roosveldsti*aat 47. bal; M. v. Meel, Schreveliussti'aat 43, bril; Derks, Tulpen straat 40 rood, deken; T. v. Haren, Atjeh- straat 102, hond Van Danzig, Boetzelaarlaan 302 's-Gravenhage) handschoenen; Kennel Fauna, Friesche Varkensmarkt; hond; 3 kat ten; Smeets, le Hoogerwoerddwarsstraat 35 hond; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, 4 katten; Heijnsbergen, Kampersingel 16 rood, mantel; T. Roossen. Kempstraat 20. potlood; Blonk Wouwermanstraat 38. rijwielbelasting- plaatje; Dijkstra, Kx-aantje Lek (Overveen); schoen; C. J. Kors, President Steijnstx-aat 153, taschje; Bureau van Politie, Smedestraat zadeldek. TERAARDEBESTELLING F. BOK. Onder zeer groote belangstelling heeft Maandagmiddag op de begraafplaats Wes- terveld te Velsen ae teraardebestelling plaats jehad van het stoffelijk overschot, van den heer F. Bok, in leven arts te Haarlem, vroe ger te IJmuiden. Onder de aanwezigen merkten wij op Dr. Sluyterman. Dr. Schatte Olivier, Dr. F. J. van Asperen te Overveen. Dr. A. de Groot te Santpoort, de oud-genex-aal-majoor W. P. F. Schmitz. Dr. A. v. d. Horst, vroeger arts te IJmuiden, mej. M. E. v. d. Hoek en mej. E. Ferweraa, vroeger wijkzusters bij het Witte Kruis te Velsen: ~Mr. W. J. Schönhax-t. secre taris der directie van het Provinciaal Water leidingbedrijf in Noord-Holland. Ir. G. J. Warmelink de lxeeren J. v. d. Lee. namens de Vereeniging van provinciaal perso neel in Noord-Holland; J. 't Hart en J. Douwes, ambtenaren bij de Centrale Onder linge alhier; C. L. van Lennep. C. Blankevoort N. Blankevooi't. P. Blankevoort, J. F. Klercq. oud-gedelegeerd commissaris van de V. E. M. te IJmuiden. D. Bais Jzn., vice-vorzitter *üer vereenging IJmuldexi's Bloei. J. C. Cx-a- mer, architect te IJmuiden, J. Falk Jr., ouder ling der Ned. Herv. gemeente te IJmuiden.. Ds. G. J. Duyvendak, Luth. predikant al hier, Mr. A. Veldman, R. v, d. Ploeg, vx-oe- ger architect te Velsen, T. Hellinga enz enz. In de aula sprak allereerst de heer Fraser. zwager van den overledene, die de vooraan staande plaats herdacht, welke de overledene in den familiekring innam en er op wees. hoe algemeen geacht hij was. Nu is het. einde gekomen van een zeer arbeidzaam leven. Hij heeft gewerkt van den morgen tot den avond. Zeer veel was hij voor zijn patiën ten en vooral voor de minder goed gesi tueerden. Dr. Sluyterman sprak als voorzitter der afdeeling Haarlem en omsti-eken van de Mij tot bevordering der geneeskunst en bi-acht een laatsten groet. Om den overledene als dokter te herdenken, zeide spr. niei beter ie kunnen doen, dan met hetgeen hij eens hoorde van een oud-patiënt van den over ledene, die zeide dat dokter Bok zoo'n pret tige dokter was en dat hij zich zoo voor zijn vak interesseerde, dat men zich gerust aan hem toevertrouwen kon. Hij was een der oud ste leden van de afdeeiing, hij kwam trouw op de vergaderingen en nam steeds deel aan de besprekingen. Zoo was hij een sieraad van onzen stand, zeide spr. De organist speelde Ases Tod. van Grieg. Largo van Handel en de Treurmarsen van Chopin. Bij de groeve heeft de oudste zoon dank gezegd voor de groote belangstelling. SPORT EN SPEL CRICKET Rood en Wit 4—C. V. H. 2. C.V.H. verliest den toss en moet eerst batten. Van de openingsbatsman is het al leen G Goossens die eenige runs scoort. Hij met J. Roozen behoeden C. V. H. voor een al te schamel totaal. Als op 95 beiden uitgaan is het spoedig afgeloopen. C.V.H. scoorde met inbegrip van 9 extra's 98. G. Goossens had hiervan een keurige 60 (.9 x 4) en verder J. Roozen 13. Bowlingscijfers: *F. Hasselman 5—34. J. Goossens 412 (in 13 overs!!) G. de Vries 024 (in 3 overs), J. Chapon 015, J. Faber 1—i. Rood en Wit passeert dit totaal voor slechts twee wickets, waarna er vrijer ge speeld wordt. J. Nijhuis 14, J. Goosens met een mooie, kanslooze 67 (9 x 4, 1 x 6), J. Chapon 34 not o,ut, G. dc Vries 11. H. de Haan 22 not out gescoord in één over (4 x 4. 1 x 6) op A. v. Roon, zorgen ex-voor dat op 180 for 4 gesloten kan worden. Exti-a's 31. Bowlingcijfers: A. v. Roon 1—66, J. Keyser 2—63, L. Servaas 1—20. C. V. H. wordt hierna met anderhalf uur speeltijd nog eens ingestuurd. Na een half uur is het totaal al 69 for 2, waarna Rood en Wit opgeeft. J. Roozen met 40 (7 x 4>. P. Broekmeyer 13 n.o. en G. Goossens 11 not out droegen hiertoe het hunne bij. Extra's 3. Bowlingcijfers Rood en Wit: H. de Haan 2—33 tin 4 overs), G. de Vries 0—16, J. Cha pon 0—7, J. Faber 0—10. Rood en Wit wint dus met 82 runss en 6 wickets. HAARLEMH. C. C. II Innings van Haarlem: H. Healey. not out 61 B. Kleefstra, bowled Sodderland io H. de la Mar, c. Bouwmeester b. Schill P. de Ruig, st. Rekkers, b. Sodderland 10 A. Maas. c. Bouwmeester, b. Schill J. Allart, st. Rekkers, b. Neuerburg 21 R. de Vries, bowled Schill J. Voogd. c. Neuerburg. b. Schill K. Rijpma, c. Bouwmeester, b. Schill o W. Onkenhout. bowled Schill o F. W. G. v. Dalsum bowled Schill Byes 6 Leg byes 2 No balls Wides j voor 15 runs het er niet rooskleurig voor H. C. C. uitziet. W. H. Galiols, M. v. Oven en J. ten Bosch behoeden echter H.C C. voor een debacle zoo dat het totaal met inbegrip van 10 Extra's nog 109 wordt. Bij Rood en Wit bowlde W. Yates zeer fraai. Zijn cijfers 434 In 19 overs spreken voor zich zelf. Ook G. de Vries bowlde goed, getuige zijn cijfers 3—13. Te half drie begon Rood en Wit aan haar tweede innings met een achterstand van 204 runs. Zij brengt het slechts tot 115 waaronder 15 extra's. H. Kruseman die met J. de Jonge opende staat zeer goed te spelen. Op 19 valt het eerste wicket namelijk van J. de Jonge wanneer hij een bal van K. Neuerburg de lucht Inspeelt en door J. Beukers gevangen wordt. W. Yates die hierna inkomt scoort snel vijf runs bij elkaar en wordt dan gebowled door K Neuerburg. 225». H. Kruseman en W. Kramer brengen nu de noodige verbetering en van 225 wordt het 365 op welk totaal W. Kramer door K. Neuerburg wordt uitge- vangen. Mr. F A Davidson scoort een gedul dige 10. alvorens hij l.b.w. op P. ten Bosch gaat Twee runs later is het ook de beurt van H. Kruseman om te vertrekken, als hij achter het wicket door Jhr. S. Snouck Hurgonje ge vangen wox-dt voor 39 runs. Hierna weet alleen L. Groen nog eenige runs te scoren, zoodat hij met twaaif not out blijft. Bij H.C.C. hadden alle bowlers succes, be halve K. Hagedooxij. Deze wedstrijd eindigde dus in een Haagsche overwinning van 89 runs. 0. M. R. W 22 5 53 7 27 7 38 2 11 0 29 1 Totaal Bowlingcijfers R. Schill L. Sodderland K. Neuerburg Innings van H. C. C. II: E. Neuerburg, c. Rijpma, b. de Ruig J. Schill. bowled Maas W. Gallois, c. Voogd, b. de Ruig P ten Bosch, bowled de Ruig Ir. G. Bouwmeester, bowled Maas E. Jansen, c. Rijpma. b. de Ruig K. Neuerburg. bowled de Ruig K. Hagedoorn, bowled Maas R. Schill, c. v Dalsum. b Maas L. Sodderland. bowled de Ruig L. Rekkers, not out Byes Leg byes 139 Totaal O. M. R. W 24 4 71 6 26 1/2 13 28 4 3 0 5 0 Bowlingcijfers: P. de Ruig A. Maas F. v. Dalsum V.O.C.—ROOD EN WIT. Rood en Wit 1ste innings: W. Yates c. Beyers b. Terwiel 2 W. Kramer bowled Terwiel 29 Dr. S. Posthuma bowled Terwiel 0 A. van Baasbank bowled Terwiel A. v. d. Togt bowled East Ir. E. Wackwitz c. Kramer b. Terwiel J. van Baasbank bowled East Mr B. Davidson c. Kramer b. Terwiel 0 J. v. d. Bogaardt not out 1 J. H. van Eeghen bowled Terwiel 0 J. C. de Jonge c. Dubru b Terwiel 0 Extra's 1 Totaal 58 V.O.C. Iste innings: Th Gibb bowled Yates F. Ruychaver bowled v. d. Togt H. Verburg c. Davidson b. Posthuma A. Terwiel c. v. d. Togt b. Yates C. Beyers bowled Yates 19 P. East bowled Yates 45 F. v. Herwaarden bowled A. v. Baasbank T. Kramer not out Th. Dubru not out J. v. Herwaarden l.b.w. Yates 0 P. Guittart did not bat Extra's 11 Totaal 161 voor 8 wickets. Rood en Wit 2de innings; J. C. de Jonge c. Beyers b. Terwiel 0 Dr S. Posthuma b. Terwiel 10 J. W. v. d. Bogaardt b Terwiel Mr. B. Davidson c. Verburg b. Terwiel 16 W. Yates not out 19 A. v. Baasbank b. Terwiel 11 A. v. d. Togt c. Verburg b. Terwiel 7 W. Kramer not out 15 Extra's 1 Totaal 90 voor 6 wickets. BUITEN DE COMPETITIE. Rood en Wit-comb.H. C. C.-comb. De H.C.C.-combinatie wint met 89 runs. Te half twaalf begin H.C.C. aan haar twee de innings en opent weer met K. Haeedooxm en J G. Vestdijk op het bowlen van W Yates en W. Kramer Beiden zijn reeds op 4 verdwe nen. P. ten Bosch en J. v. d Luur zijn ook da delijk het slachtoffer van het goede bowlen van W. Kramer, zoodat met 4 wickets neer< Wedstrijden Zaanlandsche Zeil- vereeniging. Zaterdag zijn te Akersloot de zeilwedstrij den van de Zaanlandsche Zellvereeniging be gonnen. Dank zij het bijzonder fx-aaie weer en aenl goeden zeilwind. werd het een water feest bij uitnemendheid. Vooral de race in de Pampusklasse was mooi om te zien. De uitslagen van de wedstrijden op den eer sten dag waren als volgt: Twaalfvoetspollen klasse A: 1. Daphnia, P. H. R. Borgerhof Mulder; 2. Bern, B. Maas; 3. Ideaal, 2 N. J. Kavi'eman; 4. Hans. A. H. v. Vliet; 5. Windekind. J. Maas. Twaalfvoetsjollen klasse B: 1. Dim. K. Marlet; 2. Pinokkio, J. Braunbcrger Jr.: 3. Weetiekep. Kees v. Dijk; 4. Reveller, mej. F. A. C. Leenen; 5. Jolijt, mej. M. A Broer. 12 M2 shox-pieklasse A: 1. Koh-I-Noor. Ted Rol: 2. Balder A. B. Kröger: 3. Rakker, A. Honigh; 4, War Dy, R. Lemstra. 12 M2. sharpieklassc B: 1 Peet. A. Marlet; 2. Everharp. N. J. Beek: 3. Hondjes Hofstede, P. Bussemaker. Pampusklasse: 1. de Steur. L. v. d. Steur; 2. Oranje, P. Schieffer: 3. Pampus. W. de Vries Lentsch. Regenboogklasse: 1. Swan, A. Zulderbaan; 2. Braassemermeer. IT Nathan; 3. Saenden. L. de Wit; 4 de Leede III. W v. d. Mey. 45 M2 kruiserklasse: l. Walta, C. A. Ver- maat; 2. Benati. 2. B. Fenenga. Twaalfvoetsjollenklasse dames: 1. Ideaal, 2. E. L-. Karreman; 2. Duikelaartje, Lous Mo lenaar. BM-klasse: 1. Kemphaan, J. Spangenberg, 2. Kniertje, W. Stadt. BILJARTEN JUBILEUM „EXCELSIOR De Biljartvereeniging „Excelsior" te Velsen- Noord zal dezer dagen haar 10-jarig bestaan vieren en bij deze gelegenheid jubileumwed strijden uitschrijven. Daar deze kleine club steeds tot de actiefste in de biljartbeweging in Haarlem en Omstreken heeft behoord, zul len de zusterverenigingen van de Spaarne- stad die gebeurtenis zeker niet onopgemerkt laten voorbijgaan. BEDANKEN A. H. W. VAN HAAREN. Naai- wij vernemen, zal de heer A. H. W. van Haaren, vice-voorzitter van den Nedex-land- schen Biljartbond en voorzitter van de biljart vereeniging „Houdt Er Trouw Effect Yn" (H. E. T. E Y.) te Amsterdam, wegens studie- i-edenen beide functies, die hij jaren bekleed de, nedei-leggen. SCHAKEN HAARLEMSCHE SCHAAKCLUB. Zomerwedstrijd. De laatste har.gpartijen van den wedstrijd in „Bolwerk" hebben de volgende resultaten opgeleverd: Tweede klasse B. J. A. Hoeben—W. J. Jolink J. A. HoebenRich. v. Drielen Derde klasse B. 1/2—1 2 1—0 H. W. F Houthuijzen—J. Theune 1—0 J. H. v Westerhoven—K. J. Valkenier 1/21 2 Hiermede is de wedstrijd thans afgeloopen. De volledige uitslag luidt: Hoofdklasse: 1 J. J. Bert 4 p.: 2 J. Zoontjes 3 12 p.; 3 F. Abspoel 3 p.: 4 en 5 D. Andréa en C. P. Akkerman, ieder 2 p.; 6 Th. v. d. Bos 1/2 p. Eerste klasse A: 1 J Brugman 4 p.; 2 J. E. Strengers 3 p.; 3 en 4 J. H Kioxijt en C. E. Abspoel. ieder 2 1/2 p.; 5 H. J. Steenbergen 2 p.; 6 W. A. Lindeman 1 p Eerste klasse B: 1 A Hinlopen 5 p.: 2 H. I. van Es 3 1/2 p.: 3 en 4 J Vermeulen en J. A. A. Hoeben, ieder 2 p.; 5 G. Suurendonk 1 1/2 p.; 6 S. J. Abspoel 1 p. Tweede klasse A: 1 2 en 3 P. A. C. v. d. Bronk. A. Breet en W. Geuzebroek Jr. ieder 4 p. (een halve competitie om de beslissing had tot resultaat: 1 P. A. C. v, d. Bronk 2 p.; 2 A. Breet lp.: 3 W. Geuzebroek Jr. 0 p.) 4 Th. D. Hetem 2 p.; 5 A. Reijnholt lp.; H. de Vries 0 p. Tweede klasse B' 1 W. Rolf von den Bau- men 4 1/2 p.; 2 J. AHoeben 4 p 3 W. J. Jo link 2 1'2 p.; 4 en 5 P. van Wleringen en Rich, van Drielen, ieder 2 p.; 6 mevr. R, Onvlée- Lans 0 p. Derde klasse A: 1 G. L. v. d. Meij 4 1/2 p.; 2 K. Koedooder 3 1/2 p.; 3 en 4 E. Braams en J. F. de Wit. ieder 3 p.; 5 P. R. Ter Weijde 1 p.; 6 J de Vries 0 p. Derde klasse B: 1 A. de Koek 3 1/2 p.; 2 K J. Valkenier 3 p.: 3 en 4 H. W F. Houthuijzen en C. Hovingh. ieder 2 12 p.: 5 J. Theune 2 p.: 6 J. H v. Westerhoven 1 1 2 p. Maandagavond had de prijsuitdeeling plaats. Aan no. 1 en 2 van ieder groep werd een prijs uitgereikt De prijzen bestonden uit fraaie en nuttige gebruiksvoorwerpen. Tot besluit werd een gong-wedstrijd ge houden, die een zeer geanimeerd verloop had.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7