DAMRUBRIEK iP m Ut jjj Ut iH m n JU HÉ m ju iü in m M SI m m s m s 11 HP - :f'1 m m fü H Pü? HP B 81 2 s HP §8 iü 11 iü mi 11 8 fH ii DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN. Koediefslaan 42 Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. PROBLEMATIEK. Het „Swastika"-motief. Omstreeks 1915 werd van den toenmaals zeer bekenden problemist S. E. v. d. Meer een probleem gepubliceerd, waarin een geheel nieuw motief, het z.g. „Swastika"-motief onder de damspelers meer bekend als „het blokje van v. d. Meer" voorkwam dat al gemeen bewondering wekte. In latere jaren hebben vele problemisten op dit thema problemen gecomponeerd, doch het eigenaardige geval doet zich bij dit mo tief voor dat het zonder dam of dammen in de begin-positie niet te voorschijn te bren gen is. Dit is een van de wiskundige eigenaardig heden van het dambord, waarvoor moeilijk een afdoende verklaring is te geven. Het eenige weken geleden in onze rubriek ge publiceerde probleem van Anton Deurloo waarvan wij het vaderschap aan v. d. Meer moeten toeschrijven heeft de bekende pro blemist v. d. Geest ertoe gebracht, ons eenige zijner composities, gebaseerd op het „Swasti- ka"-motief. ter plaatsing toe te zenden. Deze beide problemen, die hieronder vol gen, hebben indertijd medegedongen in een internationalen problemistenwedstrijd. De beginposities zijn wel wat bizar; de af wikkelingen zijn echter geweldig virtuoos. Men verzuime niet deze beide zeer inte ressante vraagstukken op te lossen! PROBLEEM No. 2110.. Auteur; A. H. v. d. Geest, Haarlem. ZWART want Zwart heeft een paar geraffineerde val strikken gespannen. Na 3832 zou Zwart ver rassend winnen door 21—27, 23—28, 2429, 19:26 i Wit 30—241 20:29 (Wit 40—34) 29:40 Wit 35:44) en Wit staat verloren. Het meest aanlokkelijke voor Wit is echter: 34—1 want na zoo'n achterwaartschen afruil 25:34! Wat heeft dat nu te beteekenen Dat wordt toch geen achterwaartsche af ruil. Enfin, er is geen keuze29:18 34—39Och, groote tijd334419—23 Ja, 't is al goed. Nu ziet U 't ook. 't Was prach tig.... Onder ons gezegd en gezwegen: wij hadden toch liever 36—31 gespeeld, dan was het remise geworden OPLOSSINGEN. No. 2099: Jean Guillé, Le Havre. Wit: 25—20 (Zwart 14:25 gedwongen) 3429 (Zwart 23:43) 28—23 (Zwart 26:39) 23:3 Zwart 42:32) 3:2 en wint. No. 2100: P. J. van Dartelen, Zandvoort WÉ 9 m. ■ii 4m wé Wit: 3732 (Zwart 28:37 gedwongen) 30- 24 (Zwart 19:39) 48—42 (Zwart 37:43 ge dwongen) 49—43 (Zwart 7:18) 43:34 (Zwart 48:30 35:4 en wint. De problemen Nos. 2099 en 2100 werd. correct opgelost door de volgende heeren: W. C. Groenings, A. de Jong, J. v. d. Vlugt, J. van LooiJ. W. J. A. Matla, Ph. F. Amelung Sr., H. Greeuw, J, Wielenga, H. van Lunen burg Jr., Jac. Fr. van Garderen, H. G. Teu nisse en J, P. van Eeijk, allen te Haarlem: D. Kleen, F. H. Kluën en N. Knopper, allen te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout. H. F. Antonisse te Santpoort; Chr. Gerritsen te Bennebroek; W. J. v. d. Voort te Nieuw- Vennep; S. van Duijn te Ammenes; J. H. Hil- ders te Lisse; J. van Steenwijk te Ede (Gel derland); A. Fischer te Amsterdam; G. J. A. van Dam te Wassenaar en Ph. J. Ham te Rot terdam. WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 13 14 19 26 28 29 33 en 36. Wit 9 schijven op: 16, 17 30 37 39 41 43 en 49 en een dam op 44. Wit speelt en wint. PROBLEEM No. 2111. Auteur: A. H. v. d. Geest, Haarlem. ZWART WÉ WÉ w& WW m m urn ."'H i'W Wï: WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 19 12 13 18 19 33 en 35 en een dam op 16. Wit 9 schijven op: 21 24 27 29 34 38 43 en 44 en een dam op 45. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maan dagavond 3 September a.s. bij den redacteur dezer rubriek. KIJKJES IN DE DAMCLUBS. Onderstaande stelling kwam voor in een partij, gespeeld in het tournooi om den mees tertitel van Prov. Gron. Dambond' tusschen P. Visser te Emmer-Erfscheidenveen met Wit en Dr. H. J. P. Rijken te Oude Pekela met Zwart. Partij-fragment No. 2112. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 7 14 19 20 21 23 24 en 25. Wit: 8 schijven op: 30 33 34 35 36 38 40 en 45. vWit moet nu verbazend goed uitkijken, Peytedec&wdsckefiwdfwta I DOOS 2 0 CT -TUBE 40 gN 60 CT. ~1 (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. HET IJ—H.P.C. De waterpolowedstrïjd Het IJH. P. C. die hedenavond gehouden zou worden, is uitge steld tot den volgenden Donderdag. VOETBAL IN ENGELAND. De resultaten der Woensdag gespeelde Leaguewedstrijden luiden: Chelsea—Sheffield Wednesday 12. EvertonLeicester City 21. Mancherste City—Liverpool 31. MiddlesboroughPortsmouth 11. West Bromwich AlbionBirmingham 12. HANDBAL CONCORDIA I—RAPIDITAS '31 1 0—8. Direct speelde Concordia in een snel tempo, zoo dat Rap. '31 alle zeilen moest bijzetten. De Rap. '31 verdediging was echter goed op dreef en stuwde den aanval zeex goed; spoe dig moest dan ook Boeree een keihard schot van Duyff laten gaan (0—1). weldra gevolgd door een schot van Pal (02). Voor rust weet Duyff nog 3 maal te scoren (0—5). Na rust lost de Concordia-aanval verscheidene schoten op van Beek, die evenwel geen succes op leveren. Aan de andere zijde is keeper Boeree uitste kend op dreef en 't duurt gerulmen tijd voor dat D. v. Santen den stand op 0—6 en even later op 07 brengt. J. Duyff maakt tenslotte voor Rap. '31 het achtste punt (0—8). LIJNDEN TOURNOOI OM DEN BUIS-BEKER. Voor den Buisbeker speelt Rap. '31 Zondag middag om 13 uur 30 tegen Lijnden I, terwijl Concordia I om 12 uur 30 tegen Zeeburg in veld komt. TOURNOOI TE ZAANDAM. Te Zaandam wordt Zondag een tournooi verspeeld- tusschen Niloc (Ned. Kampioen), Achilles, Concordia en Bato; allen A'dam. VOETBAL. V.U.C.—HAARLEM 2—3. Woensdagavond opende Haarlem haar sei zoen met het spelen van een vriendschappe- lijken wedstrijd in het verlichte V.U.C.- stadion tegen V.U.C. Reeds direct na den aanvang was Haarlem aanvallend, t Combineeren was goed, maar met 't schieten waren de roodbroeken niet erg gelukkig. Even nadat de V.U.C.-keeper van dichtbij een schot van de Winter heeft gestopt, weet de laatste toch aan Haarlem de leiding tc ge ven. Voogd komt er weinig aan te pas want de Haagsche voorhoede brengt het meestal niet verder dan de Haarlem-verdediging. Na de rust zijn de roodbroeken opnieuw in den aanval. Nu wordt vooral Iseger in den strijd betrokken en uit een zijner voorzet ten weet Kammeijer den stand op 2—0 re brengen. Hoewel 't spel der V.U.C.-voorhoede weinig te beteekenen had weet de rechts buiten een voorzet van Van Gelder hard in te schieten. Voogt stopt nog wel maar de toe- loopende middenvoor scoort. Aan beide zijden wordt het spel nu wat slapper. Bloemink brengt de V.U.C.-keeper in moeilijkheden maar deze is op zijn post terwijl aan den an deren kant v. Gelder Voogd nogal eens be dreigt. De paal komt hem eens te hulp. ter wijl Dommers de fout begaat om bij een Haarlem-aanval na een schot van Smit den bal in eigen doel te slaan (13). Den resteerend.en tijd is Haarlem steeds ster ker, maar scoort niet meer, terwijl V.U.C. uit een der aanvallen den stand op 23 weet te brengen, waarmee het einde komt. 't Was voor Haarlem een nuttige oefening voor haar komende tournooi. E. D .O.KINHEIM Zondagmiddag om 2 uur zet E. D. O. haar nederlaagwedstrijden voort met een wedstrijd tegen Kinheim. Het E. D. O.-elftal heeft de volgende op stelling; H. de Waard, K. Zandstra, H. Boeree, v. d. Putten, J. L. Perukel, H. Oomen, H. Nottrot, G. v. Geemen, J. Goemaat, J. Koppen, P. Spek. Na dezen wedstrijd volgt: E. D. O. 2Schoten 1 Het E. D. O.-elftal is als volgt: J. v. Roon, J. Steffens, H. v. Weeren, C. Kloos, B. Vrenegoor, Jac. Bos, J. W. Koene, W. Calland, A. Kollerie, H. Koene, J. v. Veen. MOTORWIELRIJDEN De Int. Zesdaagsche Motor wedstrijd. Moeilijke taak* voor gedegradeerde voetbalclubs in Enge land; De Haarlemsche Voetbal Bond heeft gebrek aan scheidsrechters; Een spelleiderscursus van den K. N. V. B. in Haarlem; Auto-lawaai in Engeland en hier; Ontevredenheid van Fransche wegrenners over Leipzig. Het voetbalseizoen in Engeland is, steeds, op den laatsten Zaterdag in Augustus begonnen en voor sportliefhebbers, die hun vacantie in dat land willen doorbrengen, bie den de nu volgende twee weken de beste ge legenheid om zoowel zomer- als wintersporten te zien beoefenen. Op een uur sporens van Londen spelen de Australiërs tegen Sussex en daarna tegen enkele uit de beste Engelsche cricketers samengestelde elftallen, Middlesex, Kent, Essex en Surrey hebben nog enkele county-matches voor den boeg, er zijn „dirt- track"-races voor motoren, bokswedstrijden en last not least komen de groote voetbal-Lea gue clubs zoowel op Zaterdagen als op Maan dagavonden in het geweer. Het is een merkwaardig verschijnsel, hoe telken jare weder blijkt, dat de twee gedegra deerde eerste klassers, in plaats van door hun betere techniek een overwicht op de andere clubs te hebben, door het harde spel der tweede klassers totaal van de sokken worden geloopen. Speciaal is dat het geval met clubs als Newcastle United, diè door hun uitgespro ken Schotsche stijl, waarbij de bal het werk doet en de spelers hun snelheid opofferen aan „dribbling"-capaciteiten, in de tweede klasse geen tijd en geen gelegenheid krijgen, hun machinaal zuiver spel tot ontwikkeling te brengen. Hoewel het een enkele maal aan een gedegradeerd team gelukt, in één seizoen de verloren positie terug te winnen, zooals Ever- ton. Grimsby en Middlesbrough, wordt het in Engeland welhaast als een axioma beschouwd, dat gedegradeerde eerste klassers minstens vijf jaar in de lagere af deeling moeten spelen, om zich niet alleen voldoende aan de daarin heer- schende spelmethoden aan te passen, doch om tevens tot de twee beste onder de twee en twintig clubs gerekend te worden, hetgeen promotie met zich mede brengt. Want neem nu eens Newcastle United als voorbeeld Door een onverklaarbare inzinking op het einde van het vorige seizoen zakte dit team, waarin toch heusch wel voldoend onderlegde spelers zaten, in enkele weken tijds tot op de voorlaatste plaats van de ranglijst en degradeerde. Voorop zij gesteld, dat elk voetbalteam in elk land nu en dan periodes meemaakt, waarin nu een maal niets goed gaat en niet wil gelukken. We hebben dat met het Nederlandsche elftal mee gemaakt. met België, Uruguay en ook met clubs als Feijenoord en Heracles. In onze competitie kan een club als Feijen oord eenige maanden lang slecht spelen of pech hebben, zonder dat zij op de onderste plaats terecht komt, om de eenvoudige reden, dat het verschil met de andere clubs te groot is. Dit verschil in speelsterkste is veel minder groot in onze Oostelijke eerste klasse, en de positie van Heracles gedurende het voorlaat ste seizoen onderaan de ranglijst geeft ons een beeld van de situatie in Engeland, waar het krachtsverschil meestal zoo gering is, dat een inzinking van een elftal gedurende een viertal weken voldoende is. om deze ploeg in ernstig degradatiegevaar te brengen. Newcastle degradeerde, doch algemeen werd de verwachting uitgesproken, dat een team met zooveel capaciteiten er zeker in zou sla gen. dit seizoen weer voor promotie in aan merking te komen. En wat gebeurde? In den allereersten wedstrijd werd de United door Notts Forest met liefst 51 ingemaakt, terwijl op den Maandagavond d.a.v. tegen Blackpool een 41 nederlaag werd geleden. Nu zal men zeggen, dat alle begin moeilijk is en inderdaad is dat ook waar. doch men vergete niet, dat de Engelsche beroepsvoetballer erg bijgeloovig is en dat een dergelijk onfortuinlijk begin genoeg is om het moreel van elke ploeg een geduchte knauw te geven. Er zal nu ongetwijfeld een tijd van experimenteeren met allerlei spelers op diverse plaatsen in het elftal volgen, hetgeen niet bevorderlijk is voor de eenheid en daarna is de achterstand waarschijnlijk zoo groot ge worden, dat aan promotie niet meer te denken valt. Newcastle's lotgenoot in de degradatie, Sheffield United, had vorig jaar een dermate zwak team, dat enkele maanden voor het einde der competitie haar lot reeds beslist was. In tegenstelling met Newcastle beschikte Shef field over welhaast geen enkelen „ster" en er werd volgens het „holderdebolder"-systeem gespeeld hetwelk zoovele ploegen in ons land kenmerkt. Het elftal is thans eenigszins her zien, de zwakste plekken zijn versterkt en de stijl uit zich in de resultaten, een 2—9 neder laag tegen Port Vale en twee dagen later een 2—5 uit-overwinning op Bradford City. Nog ruim twee weken en het competitierad begint in ons land te draaien, ook in de plaat selijke bonden. Het is welhaast onnoodig te vermelden, dat het aantal elftallen in de Haar lemsche Voetbal Bond weer beduidend is ver meerderd, waardoor vanzelfsprekend ook meer wedstrijden op het wekelijksch programma staan. Er dreigt thans een gebrek aan scheidsrechters te ontstaan en het is teleur stellend, dat ondanks herhaalden oproep, slechts enkelen zich bijden Bond voor deze functie hebben aangemeld. We mogen toch veronderstellen dat er in onze goede stad Haar lem genoeg voetballiefhebbers en oud-spelers rondloopen, die met plezier eens per week een wedstrijd willen en kunnen leiden, al beschik ken zij dan ook niet direct over de capaciteiten van een Mutters of een Van Moorsel. Afgezien ervan, dat men den H.V.B. en haar spelers daarmede een dienst bewijst, is het verblijf op de groene velden en de daarmede gepaard gaande lichaamsbeweging toch ook niet te versmaden. Even een briefje schrijven aan den secretaris der Scheidsrechter-commissie van den H.V.B., den heer N. J. Twisterling, Bad huisstraat 24, en de zaak is in orde. Te Haarlem zal dit seizoen een cursus voor voetballeiders worden ingesteld onder auspi ciën van den K.N.V.B. De opleiding beoogt in de eerste plaats een grooter aantal leiders voor het lagere voetbal aan te kweeken en voorts voor hen, die het ambt van oefenmeester am- biëei-en, de gelegenheid te scheppen, de grond beginselen van een zoodanige functie onder de knie te krijgen. De cursus bestaat uit een theoretisch practisch gedeelte en het aantal lesuren be draagt gedurende de wintermaanden ongeveer 5 a 6. Hiervoor kunnen zich opgeven: leeraren in de lichamelijke opvoeding, die zich op voet- balgebied willen specialiseerenonderwijzers en leeraren aan onderwijsinstellingen; leer lingen van instituten voor lichamelijke op voeding: officieren, onder-officieren en politie mannen. belast met sportonderrichttechnisch onderlegde voetballers, enz, Gegadigden kunnen zich. met storting van een waarborgsom van tien gulden, tot 1 Sep tember e.a. schriftelijk bij het Bondsbestuur van den K.N.V.B., van der Spiegelstraat 21, Den Haag, aanmelden. Hoewel een dergelijke cursus ongetwijfeld vele goede zijden heeft, zullen de practische resultaten o.i. niet aan de verwachtingen ten volle voldoen. Wat ons voetbal in de eerste plaats noodig heeft, is leiding van personen, die door lange jaren op het speelveld in be langrijke wedstrijden opgedane practische er varing van techniek, doch vooral tactiek, nauwkeurig aanvoelen, wat elke individueele speler en een ploeg als geheel noodig heeft, om tot volle kracht en ontwikkeling te worden gebracht. Natuurlijk is uithoudingsvermogen en een goede lichamelijke conditie een eerste vereischte, doch men mag aannemen, dat iedere voetballer, die zijn sport serieus wil be oefenen, daar uit eigen beweging reeds zelf voor zorgt. Zij zullen daarom zich voornemen, voor den aanvang en gedurende de pauze van een wedstrijd, niet te rooken. Doch anderzijds, wanneer men Alec James in zijn besten tijd. Gibson, den Schotschen internationalen halfback van Aston Villa, Grimsdell, den oud-aanvoerder van Totten- ham en Engeland, Andy Ducat, nog een ex- captain der Engelschen en Bok de Korver, den besten spil, dien Holland ooit gehad heeft, een honderd meter-race had laten loopen, of een serie bizondere gymnastiek-oefeningen had doen verrichten, dan hadden ze het hoogstwaarschijnlijk niet tot kampioenspres taties in dergelijke onderdeelen gebracht, Nogmaals, wat de Nederlandsche voetballers noodig hebben is techniek en tactiek en die verkrijgt men niet door een cursus, doch slechts door langdurige ervaring in wedstrij den. Ook in Engeland moeten automobilisten en motorrijders thans goed oppassen, willen zij niet door de politie geverbaliseerd worden we gens het veroorzaken van onnoodig lawaai. Binnen een straal van acht kilometer van Trafalgar Square mag tusschen half twaalf 's avonds en zeven uur 's morgens geen ge bruik van claxon of hoorn worden gemaakt op straffe van twee pond sterling boete. In Londen is een dergelijke maatregel wellicht nog meer noodig dan in ons land, want op een druk verkeerspunt als Hyde Park Corner passeeren iedere zeven en een halve minuut duizend voertuigen. Daartegenover staat, dat in Engeland veel minder onnoodig gebruik van verkeerssignalen wordt gemaakt dan in ons land en Duitschland, die op dit gebied de kroon spannen. In Haarlem zijn het vooral de jeugdige en thousiasten op motorrijwielen, die gaarne den volke luidruchtig kond doen, dat zij zich op motorische wijze voortbewegen en voorts is het de Zandvoortsche tram. die onder haar bestuurders enkelen telt, die des avonds den nachtegaal zware concurrentie aandoen, al is dit gefluit in de nachtelijke stilte dan ook niet zoo zoet als dat van den koning der zangvogels. Dat de Fransche wielrenners, hoofdzakelijk de sprinters, ontevreden waren over de Leip- ziger baan, hebben wij de vorige week reeds vermeld en zij deelden deze ontevredendheid met de sprint-vertegenwoordigers van alle landen. Dat zij voorts hoogelijk verontwaar digd waren over het onbestrafte gedrag van Krewer in de stayers-finale tegenover Lacque- haye, die door gevaarlijk hoog rijden van den Duitscher en zijn gangmaker den Franschman elke kans tot passeeren ontnam en waardoor de matige rijder Metze voor Duitschland een wereldkampioenschap kon veroveren, kunnen zij begrijpen, die vorige week in het Stadion gezien hebben, hoe ook toen Krewer's gang maker zijn unfaire tactiek trachtte toe te pas sen, doch aldra beboet werd en hoe Lacque- haye toonde, verre de meerdere van Metze te zijn. Doch dat de Fransche wegrenners, waar onder de winnaar van den Tour de France, Antonin Magne en voort Lapébie en Louviot zich zouden beklagen, omdat het parcours voor het wegkampioenschap geheel vlak was, dat is toch wel een beetje al te kras. Want ge durende de Tour de France was het feitelijk alleen Vietto van de Fransche équipe, die bij het bestijgen der bergen uitblonk en een voor sprong kon nemen, de drie bovengenoemden moesten het juist van hun snelheid op den vlakken weg hebben. Als argument voor de on deugdelijkheid van het Leipziger parcours voe ren zij aan. dat de winnaar, de jeugdige Belg Kaers. feitelijk een baanrenner is en derhalve gewend aan het rijden op een vlak parcours. Zij vergeten echter er bij te vermelden, dat diezelfde Kaers in den laatsten tijd herhaalde lijk belangrijke wegraces heeft gewonnen en voorts, dat zij in het kampioenschap te Leip zig, niet die faciliteiten van geschikte étappes, toevallig voorbij rijdende gangmakende auto mobielen, enz. hadden, waarover speciaal de Fransche ploeg bij den Tour de beschikking had. De geheele kwestie was, dat het den Franschen ditmaal, zelfs op dezen vlakken weg, te hard ging, al was dan ook het uurge middelde der profs (38 K.M. 42 M.) veel lager dan van onzen kranigen Hollandschen wereld kampioen Pellenaers, die 41 K.M. 920 M. per uur aflegde. De Duitscher Barth verongelukt. Om 5 uur "s morgens werd reeds gestart voor de 3e etappe. Het traject was 437 KM. lang. Woensdagmorgen waren 2 rijders, de En- gelschman White op Royal en de Duitscher Gmelch op B.M.W. niet gestart. Op de etappe zelf moesten nog twee rijders uitvallen n.l. de Italiaan Guidice op G.M. en de Ier Healy op Triumph. De Engelschen en Duitschers reden uitstekend, beide teams maakten een uitstekenden indruk. Ook de Ita lianen rijden goed. Dicht bij Reit kwam de Duitscher Barth op N.S.U. ten val. Met een dubbele schedelbreuk moest hij naar het zie kenhuis worden overgebracht, waar hij kort daarop aan de gevolgen van de opgeloopen wonden overleden is. De Duitsche en Italiaansche teams zijn vandaag er zonder strafpunten afgekomen. Het E'ngelsche team noteerde een strafpunt. 20 rijders kregen heden strafpunten in ont vangst te nemen. 143 rijders zijn nog zonder strafpunten in den strijd, terwijl 30 rijders met strafpunten nog in koers liggen. De Tel. meldt nog, dat op den derden dag van de Internationale Zesdaagsche van mo torrijders het Nederlandsche A-team is uitge vallen. Eysink moest wegens machinedefect opgeven, terwijl Bakker Schut en Klysen beiden 50 strafpunten kregen, omdat zij bij beklimming van een berg de hulp van een vreemde aanvaard hadden. Alle hoop der Nederlanders is thans geves tigd op ons B.-team. vooral nu het Engelsche team en het Cechische trophy-team reeds strafpunten hebben. Duitschland en Italië zijn nog zonder strafpunten. Het weer. dat den geheelen dag uitstekend was is tegen den avond omgeslagen. Het re gent nu. zoodat den rijders morgen opnieuw een moeilijke dag waoht. De resultaten der Nederlandsche rijders tot nu toe zijn dat drie van achttien deelne mers opgaven (Zuur, Eysink en v. Beek), Hoogeveen heeft 9 en Rompelman 4 strafpun ten, Elf Nederlanders hebben dus nog een blanco register. SPORTDAG STADION KONINGINNE1DAG. Ter vervanging van de feestelijkheden, welke jaarlijks in het Stadion te Amsterdam gehouden worden op Koninginnedag, zal er nu op dien middag een groote sportdag ge houden worden. Blauw-Wit speelt tegen den Haarlemschen eerste-klasser R.CJL een voetbalwedstrijd. Als atletiekwedstrijden komen op het pro gramma voor wedstrijden voor dames over 60 en over 100 Meter, voor heeren de Zweed- sche estafette (400, 300, 200 en 100 Meter), terwijl als laatste oefening voor de Neder landsche estafetteploeg, welke begin Sep tember aan de Europeesche kampioenschap pen te Turijn deelneemt, een estafette over 4 maal 100 Meter gehouden zal worden. Het wielerprogram bevat een internatio- len sprintwedstrijd voor amateurs, waaraan wordt deelgenomen door Merkens, kampi oen van Duitschland, van Vliet tweede in het wereldkampioenschap 1934, van der Linden kampioen van Nederland en Ooms. Het belangrijkste nummer is een nationale wedstrijd achter groote motoren over 75 K.M. in 1 rit. Hierin starten van der Wulp achter van den Bosch. Blekemolen achter Ville, Leddy achter Ceurremans, Domhof achter Pasquier sr., Lorié achter Slesker, Alkema achter Wiersma, terwijl Korf door het niet starten van Snoek jr. nu Kaser als gang maker zal hebben. Bovendien worden nog populaire wedstrij den verreden op boodschappen- en bak fietsen. DAMMEN, HOOFDKLASSE COMPETITIE NEDER LANDSCHE DAMBOND. Op een bijzondere ledenvergadering van den Amsterdamschen Dambond werd besloten in principe accoord te gaan met het door het bestuur van den Nederl. Dambond ingediende voorstel inzake de indeeling der hoofdklasse- competitie voor het seizoen 1934-1935. Naar aanleiding van de toetreding van den Utrechtschen Provincialen Dambond. is het district Utrecht thans in staat zelfstandig een hoofdklasse-competitie te organiseeren, waardoor het Amsterdamsche bezwaar ten opzichte van de Utrechtsche vereenigingen is komen te vervallen. Thans heeft het hoofdbestuur voorgesteld de hoofdklassecompetitie district Amsterdam als volgt in te deelen: Groep I. Gezellig Samenzijn I. D.O.S. I, R.K. Dam club Amsterdam I, Damclub Zaandam I, Damclub Haarlem I, Damclub Wormer I en Damclub IJmuiden I. Groep II: Haarlemsche Damclub I, Christ. Damvereeniging Amsterdam I, D.S.T.O. I, Van Embden I, Gezellig Samenzijn II, Excelsior I en Joz. Blankenaar I. Deze indeeling wordt door den Amster damschen Dambond aannemelijk geacht en er zullen thans nog nadere besprekingen worden gevoerd om tot een algeheele oplos sing te geraken. Deze competitie zal dus een begin vormen voor het reorganiseeren van het competitie systeem. In het seizoen 19361937 zal een westelijke hoofdklasse worden gevormd, be staande uit de vier hoogstaankomenden der noordelijke groep en de vier hoogst aanko menden der zindelijke groep. De vier hoogstaankomenden der bovenge noemde groepen I en II der competitie 1934— 1935 zullen in het seizoen 1935-1936 het noor delijk district vormen. DAIMVEREENIGING „CONSTANT" 35 JAAR. Binnenkort zal de oudste Nederlandsche Damvereeniging „Constant" uit Rotterdam haar 35-jarig bestaan herdenken. „Constant" werd in 1899 opgericht en ont leent haar naam aan een der oprichters Con stant Stams. De officieele herdenking zal plaats vinden op Donderdag 25 October in het clublokaal der vereeniging, de Raadszaal van het Oude Stadhuis. Plannen zijn in voorbereiding tot het organiseeren van eenige interessante wedstrijden. Als blijvende herinnering zal waarschijnlijk een gedenkboek worden uitgegeven. DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woendagavond ge speelde partijen voor de wedstrijden van da Damclub Haarlem luiden als volgt: Herkamp clubkampioenschap: C. F. VisseF. A. Berkemeier 1-1 Zomerwedstrijd: C. F. VisseB. Gabriël 2-0 F. A. BerkemeierH. J. Rozijn Jr. 2 A. M. Berghuis— R. Groos 1-1 Promotie-degradatiewedstrijd: J. P. Exel Jr.—C. van der Werff 2-0 C. Dikkeboom—G. Elzing 2-0 H. A. van Abs—C. van der Werff afgebr.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10