UIT HET BUITENLAND HET PROCES-MEYER. DE DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1934 H A A R E E M'S DAGBLAD Naar een Oosfzeebond. Vertegenwoordigers van Letland, Estland en Litauen te Riga bijeen. Samenwerking in gemeenschappelijke buitenland- sche kwesties. Opnieuw een doodvonnis en een aantal zware kerkerstraffen in Oostenrijk uitgesproken. Getuigenverklaringen van Fey en Karwinsky. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS 00 STZEE STATEN. Tijdens de Woensdag te Riga begonnen conferentie van vertegenwoordigers der mini steries van buitenlandsche zaken van Let land, Estland en Litauen is een overeenkomst tusschen de drie Oostzeestaten geparafeerd, die als eerste étappe op den weg naar een Oostzeebond wordt beschouwd. De overeenkomst is getiteld: „Verdrag over de eensgezindheid en de samenwerking tus schen de drie Oostzeestaten". Zij voorziet in een nauwe samenwerking tusschen Estland, Letland en Litauen. Beoogd worden naar Reuter vermeent perio dieke bijeenkomsten van de ministers van buitenlandsche zaken der drie landen. De drie staten verplichten zich voorts, elkaar voort durend op de hoogte te houden van onder handelingen, die zij met andere landen voe ren en verdragen, welke zij sluiten. Bovendien zullen de gezantschappen en consulaten der drie Oostzeestaten in andere landen in nauw contact met elkaar treden en eventueel stre ven naar een gemeenschappelijke vertegen woordiging van hun belangen. Het accoord heeft echter slechts betrek king op die kwesties, welke alle drie Oostzee staten gelijktijdig raken. Nadrukkelijk is be paald. dat het geen betrekking heeft op z g. specifieke vraagstukken, d.w.z. speciale kwes ties, die slechts één der staten raken. Ver moedelijk is deze beperking in de eerste plaats opgenomen in verband met het Wilna- en het Memelvraagst.uk. die beide slechts uit sluitend Litauen aangaan. In een gelijktijdig met den tekst van het verdrag gepubliceerd communiqué wordt de nadruk gelegd op de gemeenschappelijke be langen der drie Oostzeestaten op het gebied der buitenlandsche politiek. Het ligt in de be doeling. het accoord binnen zoo kort moge lijken tijd door de betrokken regeeringen te doen ratificeeren. OOSTENRIJK. De krijgsraad te Weenen heeft gisteren het proces behandeld tegen twee personen, Krau- patz en Woelfl geheeten, d:e bij den putsch van 25 Juli in de bondskanselarij- minister Fey en staatssecretaris Karwinsky gevangen heb ben genomen. Beiden werden tot 15 jaar ker kerstraf veroordeeld. Zoowel minister Fey als staatssecretaris Karwinskv waren als getuigen gehoord, meldt het D.N.B. Fey deelde mede, dat de opstandelingen zich over het algemeen tegenover hem kalm heb ben gedragen. Pas kort voor hun vrijlating hadden enkele indringers verklaard, tegen de vrijlating van hem en Karwinsky gekant te zijn. De leiders der putschisten beletten ech ter, dat het tot gewelddaden kwam. Karwinsky, die soortgelijke verklaringen af legde, voegde er nog aan toe. dat men hem, minister Fey en nog een aantal andere gevan genen reeds met het gezicht naar den muur had geplaatst. Toen hij omkeek, zag hij, dat een revolver op hem was gericht. Eensklaps kwam echter uit het vertrek van den bonds kanselier een man, die den rebellen gelastte, zich van gewelddaden te onthouden. Toen de putschisten het gebouw binnendrongen, be vond Karwinsky zich bij Dollfuss. De bonds kanselier trachtte echter via de vertrekken van het staatsarchief een achteruitgang te bereiken, zoodat Karwinsky alleen achter bleef. In het proces tegen de opstandelingen van Weissenbach-St. Gallen, dat plaats vindt, voor den krijgsraad te Leoben, Is de hoofdbeklaag- de ter dood veroordeeld. Drie adderen zijn tot levenslange kerker straf veroordeeld, de overigen tot kerker straffen van 2 tot 20 jaren. Het gratie-verzoek voor den ter dood ver oordeelden. Franz Ebner, is afgewezen. Het vonnis werd Woensdagavond te half twaalf door de strop voltrokken. Dit is de dertiende terechtstelling in verband met de Juli-ge- beurtenissen. Verder heeft het Militaire Gerechtshof te Klagenfurth den landbouwer Huber uit Slr- nitz in Karlnthië veroordeeld tot 14 jaren zware kerkerstraf. Huber had aan het hoofd gestaan van de afdeellng opstandelingen, die gewapend met twee machinegeweren de af- deelingen Schutzcorps van Deutsch-Griffen hadden ontwapend en later in een ernstig vuurgevecht gewikkeld geraakt zijn met den Heïmatschutz uit Gurktal, waarbij aan beide kanten talrijke gewonden vielen. Duitschland. De gearresteerde buiten landers communisten? In verband met de berichten o.a. door de ..Times" gepubliceerd, betreffende de arresta tie van een aantal buitenlanders, toen deze in de omgeving van Berlijn aan het baden wa ren, verneemt het Duitsche Nieuwsbureau van welingelichte zijde, dat het hier gaat om een aantal buitenlandsche communisten. Zij zijn voorloopig door de politie in arrest gesteld. Deze buitenlanders, vier Engelschen, twee Franschen en drie Spanjaarden waren naar Berlijn gekomen om een bezoek te bren gen aan Thallmann. Dit nu zou geen reden geweest zijn tot hun arrestatie: zij hadden echter in hun koffers propagandabiljetten en communistische bladen ineegebraoht, en de gelegenheid van het baden te baat genomen om een aantal van deze biljetten te bevesti gen aan de bcomen In 't Grünewald. Een deel der aanplakbiljetten toonde de 'beeltenis van Thallmann en was onderteekend door het Comité ter Bevrijding van Thallmann, enz. i Peuter verneemt uit Berlijn, dat al-s gevolg van de stappen van den Spaanschen ambas sadeur en de consuls van Frankrijk en Groot- Brittannië de leden der internationale anti fascistische jeugddelegaties weer in vrijheid gesteld zijn. Nader meldt Reuter dat hun geen strafbaar feit kon worden ten laste gelegd, tengevolge waarvan de geheime staatspolitie en de be trokken rechter-commissaris besloten geener lei gevolg te geven aan de zaak. Felle Italiaansche kritiek op het nationaal-socialisme. Het D. N. B. meldt: Reeds in de afgeloopen weken heeft de Italiaansche pers haar misnoegen uitgedrukt door citaten van buitenlandsche bladen. Thans is men echter plotseling opnieuw begonnen met stemming maken tegen Duitschland. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van een aantal artikelen, aldus het bureau, die vooral trachten het cultureele program van het na tionaal-socialisme belachelijk te maken. In de „Messagero" en de „Lavoro fascista" verschenen Dinsdag twee lange cultuur-poli tieke artikelen over Duitschland. Het artikel in eerstgenoemd blad draagt den titel „In het rijk van Wodan" en daarin worden aan vallen gedaan op de nationaal-socialistische leiders en misnoegen uitgesproken over de cri- tiek in een Berlijnsch -blad op de'Italiaansche manoeuvres. De schrijver behandelt dan ver der het ontstaan van de S.S. en de S.A., over welke groepeeringen hij zich laatdunkend uit laat, alsmede de uitlatingen van Duitsche ju risten over de gebeurtenissen van 30 Juni. De schrijver maakt voorts het Germaansche leiderschap belachelijk. Kardinaal Faulhaber heeft volkomen gelijk, aldus besluit 't artikel, wanneer hij het uur gekomen acht. evenals de discipelen in den Olijvenhof waakzaam te zijn. In de „Lavoro Fascista" maakt de Berlijn- sohe correspondent, Mario de Silva. de natio naal-socialistische opvattingen over cultuur belachelijk. Hij wijst geschiedkundige vergis singen aan in de Duitsche historische mee ning en zegt dan: „God vergeve het arme Duitschland, dat het zich op dat gebied heeft begeven, want tot hu toe verstond men onder cultuur en beschaving denkbeelden, instellin gen en beginselen, welke konden leiden tot religieuze en artistieke opvattingen. Daarnaar beoordeelt men. of een volk cultuur heeft of niet, of het barbaarsch is of niet. De Duit- schers van thans zijn échter modern en bar baren. Oostenrijk. Geruchten om dr. Seitz. Woensdag deden in de Weensche doch ook in de buitenlandsche pers geruchten de ronde, dat de oud-burgemeester van Weenen, Seitz, uit zijn hechtenis ontslagen zou worden. Van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, dat deze geruchten onjuist zijn. Seitz bevindt zich onder politie-bewaking in een sanatorium te Weenen. Om vergunning voor dit verblijf in een sanatorium te krijgen moest hij een waar borgsom van 3000 schilling voor de kosten dei- bewaking storten. Dit bedrag is ongeveer ver bruikt. Burgemeester Seitz verklaart zich on machtig om meer geld op te brengen ter ver lenging van den bewakingsdienst en eischt ter beschikking te worden gesteld van de lands- justitie opdat zijn proces behandeld zal kun nen worden. Amerika. Upton Sinclair candidaat voor het gouverneurschap van Calif ornië. Volgens de voorloopige resultaten van de gehouden candidaatsverkiezingen der demo craten is de bekende Amerikaansche schrij ver Upton Sinclair gekozen tot democratisch candidaat voor den post van gouverneur van Californië, die bij de verkiezingen in den herfst zal worden aangewezen. Hij stond, zoo meldt United Press aan de Tel. bij deze ver kiezingen tegenover eèn bondsgenootschap van de overige candidaten, daar hem het ver wijt werd gemaakt, dat hij slechts wegens motieven van politieke strategie tot de de mocraten is overgegaan, doch in den grond van zijn hart socialist is gebleven. Zooals bekend heeft zijn overgang naar de democraten eenige, maanden geleden in Amerika groot opzien gebaard. Hij heeft ja renlang bij de socialisten een leidende rol gespeeld en zijn boeken zijn van conservatieve zijde scherp aangevallen. Genève. Nederlanders in Saar- commissie. Het Volkenbondssecretariaat heeft gisteren namen gepubliceerd der in de commissies voor geschillen aangaande de a.s. volksstem ming in het Saargebied benoemde rechters. Deze zullen hun functie per 1 September a.s. aanvangen. President is de Italiaan Bindo Galli. In de districtscommissie zijn benoemd de Nederlanders Mr, H. H. Reijers kantonrechter te 's-Gravenhage en Jhr. Mr. C. I. v. d. Wyck, rechter in de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage. China. Gunstig Japansch oordeel over Tsjang Kai Sjek's beweging. De door maarschalk Tsjang Kai Sjek in het leven geroepen vernieuwingsbeweging op welker program vele elementen van de leer van Confucius staan wordt door politieke kringen in Tokio beschouwd als een belang rijk verschijnsel met betrekking tot de ver dere ontwikkeling der politiek in het Verre Oosten. Zoowel Europa als ook Amerika mo gen dit feit niet over het hoofd zien. In politieke kringen alhier wordt er ver der op gewezen dat China daarmede zijn oude traditie hervat, waarmede bewezen dat China zich afkeert van de zuiver juridische staats kunst. Het besluit van Tsjang Kai Sjek wor telt in de overtuiging dat ieder recht zonder moreele of religieuze basis waardeloos is, hetgeen de tijdelijke afschaffing van de con- fuciaansche leer in China heeft getoond. Overigens is men te Tokio van meening dat het streven van Tjarig Kai Sjek een parallel zal vormen tot de Japansche Kodo- resp. de Mandsjoerijsche Wantau-leer, waardoor nieuwe mogelijkheden tot overeenstemming ontstaan tusschen Japan, Mandsjoekwo en China. Joegoslavië. Verdediging tegen publicaties van de „Reichspost" Het agentschap Avala publiceert de vol gende verklaring: De Wiener Reichspost heeft in nummer 29 een artikel gepubliceerd onder den titel: „Duistere intriges in Joego Slavië". Het bevat volkomen fantastische mededee- lingen, welke den schijn moeten wekken, als of de in Joego Slavië geïnterneerde uit Oos tenrijk gevluchte nationaal socialisten dooi de Joego Slavische autoriteiten op bijzondere wijze begunstigd worden. Het officieuse Oostenrijksche orgaan volgt daarbij de Italiaansche pers in haar ongemo tiveerde en reeds tegengesproken beweringen van dezen aard. Het wil voorts Joego Slavië op eigen gele genheid ervan beschuldigen, dat de Joego Sla vische regeering den oproerlingen bij hun om wentelingspogingen behulpzaam is geweest. Tegenover deze tendentieuze en kwaadaardige wijze van schrijv-eit-ahn zij.-door- gezagheb bende instantie gemachtigd te verklaren, dat al deze beweringen geheel uit de lucht zijn gegrepen en volkomen ongemotiveerd zijn. Memelgebied. Kans op Duitschen Putsch? De „Petit Parisien" meldt dat de toestand in Memel groote waakzaamheid vereischt. Tal van met elkaar overeenstemmende inlich tingen geven reden om te gelooven dat de Duitschers een „Putsch" door ongeregelde ele menten beoogen om zich weer in het bezit te stellen van Memel. De „Matin" vestigt eveneens de aandacht op de mogelijkheid van een actie tegen Me mel „waar de agitatie der Hitlerianen een ka rakter aanneemt analoog aan dat van de tragische gebeurtenissen van Weenen". Zuid-Amerika. Rotaryclub wil bemiddelen in het Chaco-conflict. De „Tribuna" meldt volgens Reuter uit Asuncion dat de presidenten van Paraguay en Bolivia binnenkort een onderhoud zullen hebben onder de auspiciën van de Rotaryclub. Men hoopt, dat deze bijeenkomst zal leiden tot het sluiten van den vrede. DE ONTVLUCHTEN WEER IN IIET OPVOEDINGSGESTICHT TERUG. PARIJS. 29 Augustus (V. D.) De 55 ont vluchte verpleegden uit het opvoedingsge sticht te Belle-Isle-en-Mer zijn op één na weer allen terecht. De vluchtelingen, die in den leeftijd van 15 tot 21 jaar zijn, lieten zich zonder verzet terugbrengen. De eenige vluch teling, die nog niet gevonden is, is er waar schijnlijk in geslaagd, het eiland te verlaten en het vasteland te bereiken. Hugenberg's Rol. (Van onzen Berlijnschen correspondent) BERLIJN, 28 Augustus. Het is juist 10 jaar geleden, dat de Duitsche Rijksdag het Dawes-plan aannam. Het zou verworpen zijn geworden, als niet de helft der groote Duitsch nationale fractie voor gestemd had. En juist deze partij had kort tevoren bij de verkiezingen zooveel succes gehad met haar leuzen tegen dit „verderfelijk en mis dadig plan", dat zij, na de soc. democraten als sterkste partij in den Rijksdag kwam. Voor de ernstige gevolgen eener verwerping- durfde zij niet verantwoordelijk zijn. Het be- noodigde aantal mannetjes met minder be kende namen, werd nu opgecommandeerd om voor te stemmen. De mannen die bij de verkiezingen op den voorgrond waren getre den, bleven en konden nu gevoegelijk blij ven bij hun plechtig, onwrikbaar tegen. Hugenberg. Onder algemeene ontevredenheid met den heelen toestand, dus ook met het Dawes-plan, werden vier jaar later de verkiezingen voor een nieuwen Rijksdag voorbereid. Hoe de „anti-parlementaire" Duitsch Nationale Volkspartij ook daarbij vocht voor ha ai- macht en aanzien, dat door het Dawesz takje zeer geleden had, komt aan. den dag door een proces, dat gisteren zijn einde vond met een veroordeeling van een zekeren Ernst Meyer tot tuchthuisstraf wegens poging tot oplich ting van Dr. Hugenberg, den vroegeren dicta tor der doodgeschakelde D. N. Volkspartij, enkele weken lang ook minister in het kabi net Hitier. Dr. Hugenberg! Eens een der groote drijfkrachten der Krupp-fabrieken, de man, die over millioenen beschikt, over de grootste filmmaatschappij in Duitschland en over de uitgebreide, destijds machtige Seherl-pers, die hij op eens voor de Nazi's liet werken, toen niemand ook hij niet geloofde aan de macht, die zij eens zouden ontplooien. Onge twijfeld heeft hij geloofd, zijn oude politieke tegenstanders met behulp der Nazi's te kun nen vernietigen en in den Staat tot dezelfde dictatorsmacht te geraken als hem dit in zijn partij gelukt was. Het resultaat kennen wij. Uit dankbaarheid is hij in de Nazi-regeering opgenomen en dan eenvoudig aan den dijk gezet. En zijn pers is een orgaan der Nazi's geworden. Als getuige stond hij Zaterdag voor den rechter. Een boer in Detmold genoot in de dagen der Rijksdagsverkiezingen van 1928 groot aanzien onder het Detmoldsche landvolk door zijn formidabel spraakwater. Hij liet door een paar geletterde vrienden een brief opstellen en schrijven aan Treviranus, den gevol machtigde der Duitsch Nationale Volkspartij, waarin werd geëischt, dat zijn naam, Ernst Meyer, bovenaan de lijst werd geplaatst. De candidatuur der partijen in Detmold kwam nu door versnippering der stemmen in gevaar en Treviranus liet met Meyer onderhandelen. Hij zou een baantje krijgen in de landbouw- commissie der partij, een baantje met een aardig inkomentje en veel gezellig verkeer en vooral en boven alles zooveel geld, ais een lid van den Rijksdag de eer 'heeft, te mogen op strijken. Reis- en verblijfkosten en presentie geld, alles inbegrepen. Alsof hij een echt lid van den Rijksdag was, dat op geen enkele zitting ontbrak en heel dikwijls voor zaken naar Berlijn moest. Maar dat was nog lang niet alles. Er zou hem ook nog uitbetaald worden zooveel als een plaatsvervanger op de boerderij hem zou gekost hebben, als hij als ijverig Rijksdaglid, zoo dikwijls en zoo lang in Berlijn had moeten zijn. Alles bij elkaar en naar boven afgerond tot 1000 R.M. per maand! Herr Meyer vond 1500 R.M, per maand meer in overeenstemming met de grootte van zijn offer. Toen deelden ze het verschil en op ver langen van Herr Meyer, die in de ondertee- kening van Treviranus alleen niet genoeg vertrouwen stelde, onderteëkende ook nog de machtige man der partij, Hugenberg, deze overeenkomst. Dr. Hugenberg verklaarde nu als getuige, waarom hij zijn onderteekening had gegeven. Hierbij gaf hij z'n ouden vriend Trevianus eerst een schop. ..Het zou verstandig geweest zijn", zei Dr. Hugenberg „als ik Treviranus destijds heelemaal op den achtergrond had gesehoven, ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Twee negers, die te dicht voor het toestel waren gaan staan, werden door den luchtdruk tegen den grond ge smeten en de anderen vlogen achteruit bij het donderend geluid, dat die vreemde vogel maakte. Daar taxi-den ze al over het veld. maar ze konden niet van den grond los komen „Het lijkt wel. of de heele lading zakken naar achteren is geschoven. Ga eens kijken, Piet." Piet keek in de laadruimte en ook eens uit het raampje. „Er hangt een troep kerels aan den staart," gilde hij in de stuurcabine. „Hoe raken we die kwijt?" De bestuurder gaf vol gas en ze reden als een dolle over het uitgestrekte yeld, met kort, hard gras. want ik hield hem allang voor „doorvreter" door het parlementaire systeem. Uit loyaliteit tegenover de partij, gaf ik de middelen voor de overeenkomst, waarvoor ik niet de verant woording droeg." Hij gaf den rechter zijn af schuw te kennen voor zulke zaakjes, die hij onvermijdelijke gevolgen noemde van „het systeem", dat hij altijd had bestreden. Na oplossing van den Rijksdag in 1930 werd aan Meyer de helft van het bedrag uitbetaald en toen in 1934 de partij moest worden ont bonden wilde Dr. Hugenberg hem nog 4 maan den uitbetalen. Doch nu kwam Meyer met een stuk voor den dag, dat door Hugenberg onderteekend was en waarin verklaard werd, dat 200.000 R,M. aan hem zou worden uitbetaald bij niet- vervulling' der gedane beloften. De ondertee kening bleek valsch te zijn en Herr Meyer wordt drie en een half jaar lang in een tucht huis opgesloten. Dr. Hugenberg mag op staatskosten in drie kranten van LippeDetmold, die gedeelten van het vonnis bekend maken, waarin enkele beweringen van Ernst Meyer over Dr. Hugen berg, als laster worden veroordeeld, 't Kon echter de algemeene aandacht niet afleiden van Dr. Hugenberg's deelneming aan de usan- ties in Duitschland van het „vervloekte systeem". H. L. Prinses Marina spoedig naar Londen. Huwelijksvoltrekking vermoedelijk in het najaar. LONDEN, 29 Augustus (V. D.) Er is bui tengewone belangstelling voor de verloving van prins Georges met prinses Marina van Griekenland. Vandaag zijn zij in gezelschap van prins en prinses Paul van Joego Slavic, wier gasten zij zullen zijn in hun villa aan het Bled-meer, uit Salzburg vertrokken. - Verwacht wordt dat de huwelijksvoltrek king in het najaar zal plaats vinden in den Westminster Abdy. De volgende week zal prins Georges te Lon den terugkeeren. Prinses Marina zal binnen kort als gast der koninklijke familie een be zoek aan Londen brengen. VRIJDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. A. V. R.O. 8.— Tijdsein A.V.R.O.-klok. 8.01' Gramofoonmuziek. 8.30 Aubade, te geven op den Coolsingel voor het Stadhuis te Rotterdam door een koor van 2500 zangeressen en zan gers en een koor van 500 kinderen o.l.v. Mevr. M. C. Grimberh-Huyser, met begeleiding van de Rotterdamsche Harmonie (v.h. Koninklijke Scherpschutters) .dirigent A. Haanstra. 9.— Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 9.55 Inleiding tot de morgenwijding. 10.— Tijdsein A. V. R. O.-klok. 10.01 Morgen wijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Inter mezzo: West-Friesche voordrachten door Maart je Bierman. 12.01 Carillonconcert van den toren van de Kathedrale Basiliek van Sint Jan te den Bosch, door den Stadbeiaar- dier Toon van Balkom. 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep, met tusschenspel van Gramofoon muziek. 2.30 Pianorecital door Cola de Jon- cheere 3.Uitzending door de A.V.R.O. in samenwerking met den N.I.R.O.M. uit Ned.- Indië. Het programma wordt van Indië naar Nederland overgebracht met den zender van den Gouvernements-Radiodienst. 3.40 Marsch- muziek. 3.45 Onderbreking van het A.V.R.O.- programma. Overschakeling naar den zender „Radio Kootwijk". 4.— Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zang door Baarn's Meisjeskoor onder leiding van Jacob Hamel. 5.Half uur voor grootere kinderen door Ant. van Dijk. 5.30 Dinermuziek door Kavacs Lojos en zijn Orkest. 6.30 Sport- praatje door- H. Hollander. 7.Kovacs Lajos en zijn Orkest. 7.30 „Onze Koninginnedag". Causerie door Mac. b.d. W. Gl. de Bas. 8.— Tijdsein A.V.R.O.-klok en sluiting. V.P.R.O. 8.Tijdsein. 8.01 Lezing „Ons Vorstenhuis' spr. Mej. Dr. N. A. Bruining. A.V.R.O. 8.30 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentieorkest o.l.v. Carl Schurïcht. Pauze vulling door den V.P.R.O. V.P.R.O. 9.Lezing, Hoe verstaan wij op 31 Augustus de eenheid van ons volk? Spr. Prof. Ir. W. Schermerhorn. A.V.R.O. Vervolg: Concert Kurhaus te Sche veningen. 10.15 Sluiting. V.P.R.O. 10.15 Vaz Dias en Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. 10.30 Declamatie: ..Wil helmus van Nassau" door Albert van Dalsum. 11.— Sluiting. A.V.R.O. 11.Nieuwsberichten van Vaz. Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.Tijdsein A.V.R.O.-klok en sluiting. HUIZEN 301 M. N.C.R.V. 8.Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. J. P. C. ten Brink. Ensemble van der Horst. 12.30 Gewijde klassieke zang (Gram. muziek). 2.Beiaardbespeling door J. Vincent, op het carillon van den Westertoren van Amstedam. 2.30 Lezing van Chr. Lectuur. 3.Concert door het Haagsche Harmonie-Orkest, o.l.v. Henri Zeldenrust. 3.45 Verzorging zender. 4.Haag sche Harmonie-Orkest, o.l.v. Henri Zeldenrust. 5.Piano-recital door Willem de Roos. 5.30 Zang op de Groote Markt te Groningen, door 3500 kinderen o.l.v. R. W. Kuiper. 6.Orkest muziek. 6.30 Bloembollen voor de kamer, door A. J. Herwig. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.— Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit het dage- lijksch gebeuren. 7.30 Literair halfuurtje. 8.— Samenkomsten der Amst. Chr. Oranjever. in de Koepelkerk aan het Leidscheboschje te Amsterdam. 9.20 Persbureau Vaz Dias. 9.30 Kerkconcert in de Engelsche Kerk te A'dam. 11.Gramofoonmuziek en daarna sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Hollandsche avond. Gevarieerd concert. 7.35 Gevarieerd concert door het Omroep orkest o.l.v. Henri Pensis. 8.20 Vervolg ge varieerd concert. 8.35 Vervolg gevarieerd con cert. 8.50 De Mac Duncans in hun Schotsche répertoire. 9.30 Uitzending uit Mondorf- les Bains van een concert door een orkest o.l;Y. Dubois-Sylva. 10.30 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6