PUROL DE BILT J. HOLSTER VAN ELLINCKHUIJZEN MEDANA- HORLOGES ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 de jeugd scheen aan be moedigen om nog voort te gaan mot hun „spel". Maar toen ook de „toeschouwers" verplicht werden tot doorloopen. verminderde de animo der jeugd, wat tot het terugkeeren der rust veel bijdroeg. Op het van Edenplein is de verjaardag van de Koningin gevierd, eveneens met vuurwerk. Daar hadden de bewoners het plein me: lampions verlichten midden op het plein een vuurwerk ontstoken. Alles verliep daar ordelijk Te Zandvoort. Ofschoon het minder druk was dan andere Jaren, heeft Zandvoort -op gepaste wijze den verjaardag van H. M. de Koinngin gevierd. Reeds vroeg begon de Zandvoortsche Mu ziekkapel van den uitzichttoren af met mu ziek. De deelnemers aan den zandbouwwed- strijd zongen op het podium op het Tramplein een aantal volksliederen om vervolgens onder de vroolijke tonen vaar de Duitsche muzikan ten in. optocht naar het strand te gaan. We! dreigde de zon steeds schuil te gaan achter de wolken doch dit kon de werklust van de meisjes en jongens niet tegenhouden. Voor den aanvang der wedstrijden bood Maartje Vader aan mevrouw Van Alphen. de echtge- moote van den burgemeester, bloemen aan. De uitslagen van den wedstrüd luiden: Meisjes 8—10 jaar: 1 Rika Leffers, 2 Frieda Citroen, 3 Riekje van Wijk. 4 Marietje Sooel- stra: 5 Emmy van der Veer en 6 Groetje Stolk. Meisjes 10—12 jaar: 1 Corry Dees, 2 Mia Sheker, 3 Jopie Weber,4 Henny Dees. 5 Coba Zwemmer, 6 Maartje Vader. Meisjes 1214 jaor: 1 Nelly Draver. 2 Sisk? Go ff irr; 3 Betsy Slagveld, 4 Sientje Koper. 5 Willy Fennis. Jongens 8—10 jaar: 1 Martinus Bluis. 2 Eli v. Petegen. 3 Nico Hofboer, 4 Arie Koomen. 5 Jan Tauber, 6 Jasper Hoogendiik. Jongens 10—12 jaar: 1 Wim Werner, 2 Her man Slagveld. 3 Jacob Hoogendijk. 4 Albe v. Du ij venbode. 5 Hils Jaspers, 6 Jan Beekmans. 7 Bob Everts. Jongens 1214 jaar: Eere prijs: Cobu? Neiik. 1 Jan Kocer. 2 Jacob Kraayenoord, 3 Willem Keur. 4 D:ck Keur De middag dreigde tengevolge van den re gen een mislukking te worden. De heer Kooer dacht er echter anders over en bood den kin deren een filmmiddag aan in zijn bioscoop theater, hetgeen natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Des avonds eaf de Zandvoortsche Muziek kapel op het fleurig versierde tramplein een concert, waarvoor groote belangstelling be stond. Dit was tevens het einde van dezen feestdag niet alleen, doch ook van het bad' seizoen. Te Lisse. Op de verschillende scholen is Vrijdag de Koninginnedag op gepaste wijze gevierd. Al lereerst werden de kinderen in de klassen bij het feit zelf bepaald. Verder werden op d" speelplaatsen kindsrspelen gehouden, waaraan mooie prijzen verbonden waren. Ook werden optochten door het dorp gemaakt onder groo- te belangstelling van vele ouders. Alle kinde xen werden onthaald. 's Avonds werd in de Ned. Herv. kerk een herdenkingssamenkomst gehouden. De leiding berustte bil den voorzitter der Chr. Orar.jevereeniging Ds. G. Tichelaar. Als feestredenaar trad op Ds. P. L. Kiehl. Ned. Herv. ored. te Hazerswoude. Deze hield een feestrede naar aanleiding van Hooglied 1 3 waarvan deze woorden..Uw naam is als een olie die uitgestort wordt". Ter afwisseling zorgden de heeren A, v. d Burg en T. Kranenburg voor zang en muziek. Aan het einde ging Dr. Ruys in dankgebed voor. waarna gezamenlijk gezongen, werd: „Halleluja, eeuwig dank en eere" Te Hillegom. De verjaardag van de Koningin is hier vrij wel ongemerkt voorbijgegaan. Des avonds gaf de R. K. Harmoniekapel „Crescendo" een con cert in de tent aan de Sixlaan, terwijl in de Geref. Kerk een door de Chr. Oranjevereeni- ging belegde wijdingssamenkomst plaats vond, alwaar als sprekers optraden Ds. A. K. Krabbe, Ds. W. Hendriksen en Ds. G. Lekkerkerker van Bennebroek. Te Spaarndam. Om 9 uur des morgens werd het feest met een rondgang der schoolkinderen, voorafge gaan met muziek, geopend. Bij aankomst op het feestterrein werden versnaperingen rondgedeeld. De kinderen van de hoogste klasse zongen het Wilhelmus en eenige bekende schoollie deren. De voorzitter der feestcommissie dankte hierna de burgerij van Spaarndam voor haar medewerking om de feestviering mogelijk te maken. Hierna sprak de voorzitter eenige woorden van waardeering tot den scheidenden onder wijzer den heer A. C. van Bestelen, die heden de school waar hij sedert 1 Juni 1894 werk zaam was met pensioen gaat verlaten. Door de feestcommissie werd hem een gemakkelijke stoel en een rooktafeltje aangeboden en aan mevr. Van Bostelen een bloemstuk. Daarna werd met de kinderspelen begonnen. Na afloop der spelen werden de prijsjes uit gereikt. Te Aerde nhout. Bloemendaal is er met de viering van den Koninginnedag zeer sober geweest. De Commissie te Bloemendaal heeft ge meend dit jaar alle feestelijkheden ook voor de kinderen, achterwege te moeten laten. Ook in Aerdenhout zou dit het geval zijn, maar op het allerlaatst besloot de Commissie, met den heer Leo Straus aan het hoofd, den dag toch bescheiden te vieren, 's Middags van 24 werd de schooljeugd getracteerd op een autotocht door Bloemendaal. Zandvoort en Heemstede, via den Zeeweg, boulevard en Groenen daal. 315 Kinderen trokken in 7 groote touring cars juichend weg onder groote belangstel ling der ouders en zelfs de regen vermocht hun vreugde niet te storen. Bovendien werd de jeugd getracteerd op chocolade en ijs. 's Avonds gaf de H o. V. een concert op het terrein aan de Catslaan Duizenden waron sa mengestroomd om naar de mooie muziek van het Haarlemsche keurcorps te luisteren en ook om te genieten van het fraaie vuurwerk, dat op het concert volgde. De Commisie komt een woord van dank toe voor haar initiatief Te Santpoort. Gistermorgen om 8 uur reeds werd er voor de jeugdige deelnemers (sters) aan het feest van Koninginnedag ..verzamelen'' geblazen aan den Kruldbergerweg. Er bleken heel wat. liefhebbers te zijn. Een aantal hunner had aan de oproeping van het bestuur om aan den optocht een "aardig tintje te geven door bet medevoeren van versierde fietsen, auto peds enz. gehoor gegeven, maar t-och komt het ons voor. dat dit aantal heel wat grooter had kunnen zijn. Nadat „Soli Deo Gloria" ter plaatse het „Wilhelmus" had gespeeld, ging het in op tocht door het dorp. Tegen half 10 werd het feestterrein bereikt, waar weldra de feeste- lijkheden in vollen gang waren. Draai er zweefmolen noodigden tot een ritje uit, ter wijl er voorts tal van aardige spelen op het programma stonden, als blokjes rapen, vogel gooien, auto-ped wedstrijd, zakloopen, ring- werpen, sleuteltrekken enz. Daar er voor cle winnaars aardige prijzen beschikbaar waren gesteld, is het te begrijpen, dat er door de jeugd vinnig werd gekampt. De namiddaguren waren aan de Volks spelen gewijd. Als altijd bestond hiervoor veel animo. Ook hierbij waren weer aardige prijzen te winnen, zoodat alle krachten wer den ingespannen. Speciaal het nummer wa tersteken had weer de volle aandacht van de toeschouwers en de deelnemers, die de water bak omstootten hadden menig „open doekje" in ontvangst te nemen. Des avonds om 9 uur vond een filmvertoo- ning plaats, die door honderden werd bijge woond. Tot besluit der feestelijkheden, die, dank zij de niet al te groote tegenwerking van het weer, uitstekend geslaagd mogen heeten. werd een vuurwerk afgestoken. De uitslagen van de volksspelen luiden als volgt: Wedloop met hindernissen. 1. F. Holleman; 2. J. Heeremans; 3. Arie Schoorl. Watersteken. 1. J. Heeremans; 2. H. Slebos; 3. D. Böhm; 4. H. Heeremans; 5. J. de Jonge. Ringsteken (dames). 1. Rie Maarschalk; 2. J. Böhm; 3. Beb Maarschalk. Ringsteken (heeren). 1. Dirk Bóhm; 2. G. Witteman; 3. Leo Mo lenkamp. Zakloopen (dames). 1. C. Handgraaf; 2. Truus Nijssen. Corrie Korsdam; Te Driehuis. Zooals wij in ons blad van gisteren reeds meldden, opende de voorzitter van de Oranje- vereeniging „Driehuis", de heer Paerl. na de aubade het feest met een kort woord. De voor zitter zeide daarin, dat het feest op beschei den schaal gevierd zou worden in verband met de rouw, die 't Koninklijk Huis dit jaar tot tweemaal toe getroffen had en waarin de geheele natie, alsmede de overzeesche gewes ten van harte hadden meegeleefd. Het ver heugde spr. echter zeer, dat H.M. de Ko ningin toestemming had gegeven toch op de zen dag haai- verjaardag te vieren, om aldus onze aanhankelijkheid te kunnen toonen. „Oranje en Nederland blijve één, meisjes en jongens", zoo vervolgde spr. „Weet, dat er menschen zijn, die deze uitspraak belagen. Onthoudt uit tot je groot geworden bent en werkt dan onder het devies „Je Maintien- drai" mee om Oranje en Nederland één te doen blijven. (Applaus). Nadat door de aanwezigen twee coupletten van het „Wilhelmus" gezongen waren, hield prof. Meiloc, goochelaar en buikspreker, groot en klein geruimen tijd aangenaam bezig. Het programma vermeldde nu kinderspe len. Deze kwamen echter te vervallen. In plaats daarvan kwam nu een ballonwedstrijd. De firma Oudendijk had hiervoor een paar honderd ballonnen beschikbaar gesteld. On der groot gejuich werden deze opgelaten. Voor de twee meisjes of jongens wier ballon de grootste reis aflegt, heeft genoemde firma een tweetal boekwerken op luchtvaartgebied be schikbaar gesteld. Na den middag was het eerst de optocht met versierde autopeds, hollanders. fietsen enz. aan de beurt. Jammer genoeg was het nu gaan regenen, maar dit belette tal van be langstellenden niet even een kijkje te gaan nemen. En dit was inderdaad de moeite waard, want er was heel veel aardigs en moois te zien: Prachtig versierde fietsen, een mooie bloemen-kano, pinda-Chineezen, een kind met een „waterhoofd" in een kinderwagen enz. Na een „ommeganck" met muziek van ..Soli Deo Gloria" voorop werd weer bet feest terrein bereikt. Hier werd later bekend ge maakt, hoe het oordeel van de iury, bes-taan de uit de heeren Bruggeman, Mooi en Zee man. over den versierden optocht was ge weest. Vervolgens vermeldde het programma nos1 ringrijden per fiets en walexballet. Vooral dit laatste nummer viel zeer in de smaak. Daverend gelach weerklonk, wanneer een der deelnemers van het tweegevecht op den boegspriet door zijn tegenpartij in het zwem bassin" werd gedeponeerd en dan vaak even kopje onder ging. Door Notaris Anten werden tenslotte de uit- slaeen van de verschillende spelen en den versierden optocht bekend gemaakt. Deze u'dden als vo-gt: Vergierde optocht. Groep I. 1 Hajo Bruggeman 24 punten: 2 Gientie Da te ma 22 punten, 3 Antonia Hülsman 18 punten. Groep II: 1 Alida Berghuis 25 runten: 2 Joke Spek 24 punten. 3 P. Griekspoor 21 pun- ten. Groep III: 1 Theo de Ruyter 30 punten: 2 Hannv en Mary Schuitman, 27 punten; 3 Jan Nin 25 punten Ringriiden: 1 Gerrit Schoo, 2 Lies Kemper man, 3 Theo Ui ten da al. 2de groep: 1 Theo N-eed, 2 Marie Hooggreef 3 Jan Oudendijk. Waterballet Hoofdprijs Dick de Vries. Ie prijs Jan Rosemalen, 2 Max Michels, 3 Jaap Proosdij. Troostprijzen: F. Proosdijk, A. Hülsman, C. Proosdijk. Tot besluit van de feestelijkheden gaven het clubbelmannenkwartet „Caecilia" onder lei ding van Henk Arisz en een kinderkoor on der leiding van mevr. Schrama-Arisz een con cert. Dit concert vormde een waardig slot van dezen bij uitstek geslaagden feestdag, waar op het bestuur onzer jonge Oranjevereeniging met genoegen kan terugzien. KERKCONCERT. De feestelijke aanleiding voor het avondcon cert in de Groote Kerk was alleen in het be gin- en het slotnummer van het programma te bespeuren. Die vormden een soort van ver gulde omlijsting van een reeks ernstige of zelfs sombere taferoelen. door de zangstem verklankt en orgelintermezzi. waarin beurte lings het virtuoze (Preludium en Fuga van Bach), het mijmerende Fantasie van Saint- Saëns), het landelijke (Pastorale van Cor Kint) en het druk bewegelijke (Toccata van C. F. Hendriks Jr.) op den voorgrond -schenen te komen, Men zou kunnen opmerken dat bij Bach ook het virtuoze grootheid adel bezit; men vindt die dan ook in het Preludium in C. gr, t. (Peters Deel IV no. 1), welks pedaal- solofiguren even de herinnering aan de in de zelfde toonsoort staande Toccata oproepen; maar de wirwar van de zestienden-figuren der Fuga laat die gedachte niet opkomen. Die fi guren, waaruit ook het thema is samengesteld en die dus een integreerend bestanddeel der' Fuga vormen worden bovendien in onze Groote Kerk gauw moeilijk verstaanbaar. Saint-Saëns Fantasie mediteert langer dan noodig is om ons van zijn zin voor welluidendheid te over tuigen. Welluidendheid heerscht ook in het begin en in de figuratief gevarieerde reprise van Kint's Pastorale; hier is de invloed van César Franck te bemerken. In het middenge deelte echter wordt de pastorale stemming zeer door scherpe dissonanten vertroebeld, wat in werkelijkheid in sommige landelijke gemeenten ook wel eens het geval is, maar die lokken dan ook niet tot een zomerverblijf. Nog scherper gaat het in Hendriks' Toccata toe. Ik voor mij houd niet van die snijdende hooge tongregisters, die me in gedachte naar een veld vol rietgrassen of schuurbiezen verplaat sen. maar gun natuurlijk gaarne anderen een tegenovergestelde meening. Het welklinkende en het virtuoze heeft George Robert in elk geval goed tot hun recht doen komen. Hélène TroepCals was de vocale soliste. Wie in het bezit is van een radiotoestel en dat is tegenwoordig nagenoeg iedereen heeft natuurlijk vaak de kunst der gevierde zangeres met bewondering beluisterd, en in dien ik mij zou beijveren om haar helder ge luid, haar reine intonatie, haar prachtige techniek te roemen, zou ik slechts in herha lingen vervallen. In smettel-ooze zuiverheid klonk haar zang door de kerk. Het genot dat zij schonk zou wellicht nog grooter geweest zijn, als zij wat meer blijde muziek gekozen had. Voor de smartelijke stemming van een Stabat Mater van Pergolese of van een Jeru- salem-aria uit Mendelssohn's „Paulus" was nu toch geen aanleiding. Bij de twee aria's van Pergolese scheen mij bovendien de registree ring der begeleidende orgelpartij vooral in de bas wat erg dof en zwak. Bij Mendelssohn kwam er meer evenwicht: bij „Caro m'o ben" van Alphons Vranken werd het een mooie en interessante samenwerking, maar in het „Ave Maria" van Kahn stoorden de banale wendingen der compositie de goede momenien. wat natuurlijk niet aan de uitvoerenden te wijten was. Banale wendingen zij kwamen ook in het beginnummer, „De Koningin verjaart" voor. Dat het middelste der drie coupletten afwij zend getoonzet is van de beide andere is mu zikaal een verdienste, al bemoeilijkt het de memoriseering. Er komt evenwel ook in de andere coupletten dezer compositie van Van Blaricum nog wel wat goeds voor, hetgeen men van het laatste nummer „Koninginnedag" moeilijk beweren kan. Dat is in muzikaal op zicht al heel dunne spoeling, die ten over vloede nog eenige ongare melige klonten in den vorm van leelijke parallel-octaven bevat. Hoe schoon en kernachtig is dan ons „Wil helmus" dat door alle aanwezigen ten slotte gezongen werd niet steeds in mooie gelijk heid met de majestueuze orgelklanken, maar toch machtig overtuigend van de eensgezind heid der velen, die voor dit concert waren samengestroomd. K. DE JONG ADR. ST00PPLE1N 24 TEL.'5597.0verreen Centrale Verwarming Oliestookinrichtingeu (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 771.0 m.m. te Vardö. Laagste barometerstand 748.9 m.m. te Weenen. en voorspelt: en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Noor delijken wind. Half tot zwaar bewolkt of be trokken. Waarschijnlijk regen. Zachter des nachts. Later weinig verandering in tempe ratuur. Uit het Buitenland De nabij IJsland gelegen depressie vulde nog een weinig op. De hooge druk boven Noord-Scandinavië verloor terrein, terwijl die in het Zuid-Westen van weinig beteekenis olijft. Intusschen vertoonen zich in ons waar nemingsgebied weer belangrijke veranderin gen. Over Zuid-Frankrijk ontwikkelde zich een vrij diepe depressie, terwijl over Duitsch- iand de barometer eveneens sterk daalde. Het weer blijft overal nog regenachtig, met uit zondering van Noord-Scandinavië, waar het nog droog en zonnig weer is. Zware regens vielen over Zwitserland Zurich 54 m.m.), Zuid-Duitschland (Mün- chen 12 m.m.), (Weenen 38 m.m.), Zuid- Frankrijk (Biarritz en Rochefort 14 m.m.). Ten onzent was het plaatselijk buiig, vooral in het Noorden. Over het algemeen is de tem peratuur weer iets gedaald. Op zeer vele sta tions was zij ver beneden de normale warmte. De vooruitzichten zijn slecht wat regen be treft. Waarschijnlijk zal de Duitsche depres sie zich naar onze omgeving uitbreiden. Bij de aanvoer van lucht uit Oostelijke en Noor delijke richtingen, zal de nachttemperatuur waarschijnlijk vrij veel stijgen. Barometer Vorige stand 758 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 49 F. Hoogste heden tot 10 uur 58 F. BURGERLIJKE STAND 1 September 1934. Ondertrouwd 30 Aug.: J. J. Schaap en W. Funcke; C. J. Groenendal en G. Hogendoorn; P. Eelman en A. Eenkhoorn; G. F. Wilhelmus en J. M. Blankwater; J. H. van Gelderen en C. C. A. M. Pluim Mentz. Getrouwd (30 Aug.)W. Pool en A. Kra mer; D. Bulder en H. Goris; F. van den Burg en J. E. Kieskamp; J. M. van Aanhout en H. G. Prinsen; J. A. Vrugt en M. J. van Dijk. Bevallen: 27 Aug. J. Hamburger-van Os, d.; !9 Aug. A. Zwart-van Dijk, z.; 27 Aug. H. C. Boerrigter-Hetem, d.: 28 Aug. A. van Schie- Kohout, z.; 27 Aug. C. E. M. Daams-Vermeu- len. d. Overleden; 28 Aug. W. E. Endert, 81 j., Rip- perdapark; 29 Aug. J. Bergman. 72 j., Ver- gierdeweg; 29 Aug. M. E. Smit-van Outvorst, 56 j. Schoterweg, De prijsuitaeeimg bij de zwemwedstrijden in de Houtvaart werd bijgewoond door de wethouders Roodenburg en Van Liemt. OPENING VAN MAISON „SPECIAAL". In de oude zaak van de firma Seveke, Bar- teljorisstraat 20 heeft zich gevestigd Maison „Speciaal", bedrijfsleider de heer Athmer. Het gebouw van deze zaak in tricotage- en baby artikelen, lingerie, kousen, etc., is geheel ver bouwd. heeft nieuwe vitrines gekregen en is volledig naar de eischen des tijds ingericht. De verlichting is op practische wijze aan gebracht; alle goederen worden stofvrij be waard. De zaak wordt Zaterdagmiddag om twee uur voor genoodigden en om drie uur voor het publiek geopend. MARINEDAG TE SCHEVENINGEN. Het Nationaal Jongeren Verbnd heeft het initiatief genomen voor het houden van een Marinedag te Scheveningen. Deze wordt a.s. Maandag gehouden. Als sprekers treden o.a. op de minister Deckers, Prof. Jhr. Mr. B'. C. de Savoruin Lohman, kapitein ter zee J. Th. Furtsner en Th. M. Bautz, voorziter van de afd. den Haai van het N. J. V. Om kwart over zeven verschijnt dan een eskader oorlogsschepen voor de kust van Sche veningen, dat daar o.m. een zoeklichten oefening uit zal voeren. Na afloop hiervan zullen de vaandelwachten en de vlaggecompagnie van het N. J. V. voor- bentrekken, waarna de Marinedag besloten zal worden met een fakkeloptocht en een taptoe van de tamboers en pijpers der Mari niers. 267 WIMPELS WERDEN VRIJDAG UITGEDEELD Twee honderd zes en vijftig auto's bezoch ten Vrijdag de Veiligheidslaan. Van deze kon den 115 direct den wimpel krijgen. Ter her keuring kwamen wagens van vorige dagen en uiteraard oo kvan Vrijdag. Daarbij werden 152 wimpels uitgedeeld, zoodat in h£t geheel 267 wagens op den vijfden dag der Veiligheids laan een wimpel kregen. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Op 9 October a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat het Doopsgezind Zangkoor werd opgericht. Het was op dien datum in 1894 dat „Meester" Overbeek, toen hoofd der Eerste Doopsgezinde School zijn 40-jarig jubileum vierde. Er moest bij de herdenking gezor.gOt worden: een twee, drie of vierdubbel kwartet zou gevormd worden. Niet minder dan 180 oud-leerlingen kwamen bijeen en zoo werd het een machtig koor. De leiding berustte bij een oud-leerling, nl Jan de Nobel die zich schitterend van zijn taak kweet. Toen 't gedenkfeest dat zoo sterk getuigde van waardeering en dank voor wat Meester Overbeek gewerkt had, voorbij was, wilde men niet scheiden. Men bleef bijeen en zoo werd „Doopsgezind Zangkoor" gesticht. Het telde in den loop der jaren 1800 werkende leden, die den gemengden koorzang beoefenden on der leiding van de heeren de Nobel, Kerkhoff Lindeboom, en Jac. Zwaan. In het huldi gingscomité heeft J. Kuiper Jr.. oud-voorzan ger der kerk, zitting als voorzitter. HULP AAN AUTOMOBILISTEN DIE TE WATER GERAKEN. In het bericht over de demonstratie van den Ned. Bond tot het redden van drenkelin gen, betreffende hulp aan automobilisten die te water geraken, is uitgevallen de mededee- ling, dat de demonstratie zal plaats vinden op het terrein en in de haven der N. V. Ned. Fordfabrieken te Hembrug, bij Zaandam, he den, Zaterdagmiddag te 4 uur. JUWELIER 32 ANEGANG, heeft een speciale etalage met geëtaleerd. Een goedkoop en goed- loopend horloge voor dames en heeren f5.90 ELEGANTE MODELLEN EEN HORLOGE VOOR OEN TEGENWOOROIGEN TIJD. Het verlichten van stil staande auto's. De beslissingen te Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort. Engele gemeenten (in Amsterdam, den Haag en Utrecht) hebben naar de A. N. W. B. en de K. N. A. C. ons mededeelen ge bruik gemaakt van de bevoegdheid hun ver leend bij artikel 16 sub 3a van het gewijzigde Motor- en Rijwielreglement n.l. door te be palen, dat stilstaaande motorrijtuigen op meer dan twee wielen op de openbare wegen, gelegen in de bebouwde kom der gemeente, voor zoover deze is voorzien van openbare ver lichting. niet van de voorgeschreven verlich ting behoeven te zijn voorzien. Het gemeentebstuur van Zandvoort heeft medegedeeld, dat bedoelde maatregel in over weging genomen is. Bloemendaal heeft medegedeeld, dat het voor deze gemeente niet mogelijk is zoo'n maetregel te nemen, omdat verscheidene vrij eenzame wegen tot de bebouwde kooi be- hooren. Naar wij vernemen is door den Commissa ris van Politie te Haarlem aan het gemeente bestuur geadviseerd om bij verordening te bepalen, dat auto's op de aangewezen parkeer plaatsen niet verlicht behoeven te worden. Ge meend wordt, dat het niet de bedoeling van den wetgever is geweest, dat de geheele be bouwde kom kan worden uitgezonderd. TOONEEL. De heer J. C. Baay te Haarlem verzoekt ons mede te deelen, dat hij van het gezelschap van den heer Saalborn hetwelk hier 3, 4 en 5 September ..Rubber' zal opvoeren, geen deel meer uitmaakt, daar hij reeds van 1 Augus tus af verbonden is aan het Centraal Tooneel te Amsterdam (Artistiek leider, de heer Cees Laseur). DEZE WEEK ZES In de afgeloopen week zijn hier ter stede 6 rijwielen ontvreemd. De Edele Nederlandsche Huidgenezer PRIJZEN van 50CT af. BIJ APOTH.EN DROGISTEn] (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL PERSONALIA De heer J. Paape is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan school F. te Aerdenhout. HILLEGOM DIEFSTAL. In den nacht is bij een bloemist alhier een partij anemonen ontvreemd van pl.m. 30.000 stuks. Haarlem-Oost. Een aardig nummer van den optocht LISSE WINKELSLUITINGSWET. De winkeliers in onze gemeente worden Maandag 3 September van 91 uur in de ge legenheid gesteld zich op een daarvoor aange legde lijst op de secretarie der gemeente uit te spreken over de verruiming van de verkoop- "gelegenheid op Zondag, -

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2