NATIONALE Radio Moors Duitschland en Nederland treffen een betalingsovereenkomst. ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 LEVENSVERZEKERINGBANK botterdam BINNENLAND Hoogstens 4^12 °lo wordt overgemaakt. Dawes- en Youngleening worden nog geregeld. Gelijk bekend zijn in Juni en Juli onder handelingen gevoerd tusschen de Nederland- sche en de Duitsche regeeringen, betreffende de vorderingen van Nederlandsche schuld - eischers van rente van hun toebehoorende Duitsche effecten en andere schuldvorderin gen, en van andere opbrengsten van kapi talen. zooals huren en pachten. Overleg, heeft thans geleid tot de totstand koming van een in een protocol neergelegde regeling. Zij geldt voor kapitaalopbrengsten, vervallende tusschen 1 Juli 1934 en 30 Juni 1935, en zal van laatsten datum af van jaar tot jaar van kracht blijven. De regeling komt op het volgende neer: A. Vorderingen uit obligaties (met uitzondering van de Dawes- en Young- leeningen)Voor zoover de rentevoet 4 1/2 procent of minder bedraagt, zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben. Voor zoover de rentevoet meer dan 41/2 procent bedraagt, zal 4 1/2 procent als rente worden getrans- feerd. Het overige zal desgewenscht eveneens wor den overgemaakt om op de hieronder nader omschreven wijze ten behoeve van obligatie houders te worden aangewend voor een ge deeltelijke terugbetaling van de hoofdsom (de verplichtingen tot amortisatie ingevolge de leeningscontracten blijven bestaan). B. Vorderingen uit aandeelen: Voor zoover het dividend 4 1/2 procent be draagt of minder van het nominale bedrag van het aandeel, zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben. Voor zoover het dividend meer dan 4 1/2 procent van het nominale bedrag- van het aandeel bedraagt, zal behalve 41/2 procent, bovendien worden ge transfereerd een bedrag, gelijk aan de helft van het verschil tusschen 4 1/2 procent en het door den debiteur ge declareerde netto-dividend. Ten aanzien van winstbewijzen en van divi dendbewijzen behoorende bij niet op een nomi naal bedrag luidende aandeelen. zal drie vier den van de opbrengst worden getransfeerd. C. De opbrengst uit huren en pach ten zullen worden getransfeerd. D. Voor andere vorderingen, uit hoofde van particuliere geldleeningen, hypotheken, geldt: Voor zoover de rentevoet 4 1/2 of minder bedraagt, zal transfer voor het volle bedrag plaats hebben. Voor zoover de rentevoet meer dan 41/2 bedraagt, zal 41/2 <U als rente worden getrans feerd. Het overige zal eveneens worden over gemaakt. Indien de schuldeischer dit accep teert, zal de hoofdsom zijner vordering met een gelijk bedrag verminderd worden. (De verplichtingen tot aflossing ingevolge de lee- ningsvoorwaarden blijven bestaan). Hoe het werkt. Voor de practische uitvoering zijn de vol gende regelen vastgesteld: Obligaties: Nederlandsche schuldeischers zullen hun coupons op of zoo spoedig mogelijk na den vervaldag kunnen inleveren bij een bankier of commissionair, lid van een der drie nage- noemde effectenorganisaties. Voor zoover de rente 4 1/2 per jaar of min der bedraagt, kunnen zij na nationaliseering, op de wijze zooals deze ook tot nu toe is ge schied, de volle rente ontvangen. Voor zoover de rente meer dan 4 1/2 per jaar bedraagt, zullen zij de keuze hebben tusschen A. 4 1/2 (dus 2 1/4 op een halfjaarscou pon) na de gebruikelijke nationaliseering, te ontvangen na afstand van het overblijvende. B. Behalve de 4 1/2 rente (dus 2 1/4 op halfjaarscoupon), nog een bedrag als gedeelte lijke amortisatie der hoofdsom te ontvangen. De betaling der coupons geschiedt halfjaar lijks. Wat de periode van 1 Juli 1934—30 Juni 1935 betreft, zal de betaling op de amortisatie bewijzen geschieden in dier voege, dat hetgeen over het tweede halfjaar van 1934 zal zijn te betalen, in de eerste helft van 1935 zal worden uitgekeerd, tegelijk met de over die eerste helft uit te betalen bedragen. Blijft de regeling na 1 Januari 1935 van kracht, dan zal vervolgens elk halfjaar een uitkeering plaats hebben. Dit amortisatiebedrag wordt als volgt vast gesteld: Voor iedere leening wordt, voor zoover Ne derlandsche schuldeischers hun couponbladen hebben ingelevrd, de rente, welke boven 41/2 c/c per jaar verschuldigd is, door de Kon- versionsklasse für deutsche Auslandsschulden overgemaakt aan de Vereeniging voor den Ef fectenhandel. Uit het aldus voor iedëre leening beschik baar gekomen bedrag wordt, ten verzoeke van de Vereeniging voor den Effectenhandel, dooi den agent van het ministerie van Financiën te Amsterdam een zoodanig nominaal bedrag aan obligatiën gekocht als, de obligatiën a pari gerekend, de beschikbare som toelaat. Deze obligatiën worden ter beschikking gesteld van de Deutsche Golddiskontobank. Daar de stukken door genoemden agent uit den aard der zaak beneden pari worden ge kocht, blijft een bedrag (gelijk aan het ver schil tusschen de beschikbare som en het voor aankoop bestede bedrag) ter beschikking, dat pondspondsgewijze wordt verdeeld onder de obligatiehouders, die hun couponbladen hebben ingeleverd, en dat op de amortisatie- bewijzen wordt uitgekeerd, waardoor de hoofd som der obligatiën automatisch met een gelijk bedrag wordt verminderd. De eigenaar zal ten allen tijde zijn origl- neele couponblad kunnen terugontvangen te gen terugbetaling van hetgeen op de amorti- satiebewijzen werd uitgekeerd, waardoor hij weer in het bezit geraakt van een obligatie, welker hoofdsom overeenkomt met de op het stuk aangegeven nominale waarde. Aandeelen: Nederlandsche schuldeischers zullen de op brengst van dividendbewijzen na de nationali seering kunnen verkrijgen door tusschenkomst .van een lid van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te 's-Gravenhage. Huren en pachten en andere vorderingen: zullen den Nederlandschen schuldeischers via den postcheque- en girodienst worden betaald. De schuldeischer zal geacht worden het bedrag, dat boven 4 1,2 zal zijn getransfereerd, te hebben geaccepteerd en de hoofdsom zijner vordering zal met dit bedrag verminderd worden, indien hij niet binnen een maand, nadat het hem ter beschikking is ge steld, het betreffende bedrag bij den postcheque- en girodienst heeft terug gestort. Voor de nationaliseering zal wederom ten aanzien van den eigendom moeten worden verklaard 1. dat de obligaties (aandeelen), waarvan de coupons (dividendbewijzen) afkomstig zijn, eigendom zijn van rechts- of natuurlijke per sonen, die hun zetel of vaste woonplaa Ls in Nederland hebben; 2. dat de effecten reeds op 1 Juli 1933 hun eigendom waren of daarvoor aan andere, in Nederland wonende personen behoorden. Ten aanzien van de betaling van coupons der Dawes- en Youngleenin- gen, vervallende tusschen 1 Juli en 31 December 1934, kan dezer dagen een nadere regeling worden verwacht. „Volk en Vaderland", het orgaan van de N.S.B., van verleden Zaterdag, bevatte een af beelding van dr. Colijn, die naar de meening der autoriteiten, als beleedigend voor den mi nister moet worden beschouwd. Naar wij ver nemen heeft de hoofdstedelijke politie last gekregen, om, indien met dit nummer van „Volk en Vaderland" of met andere bladen, waarin beleedigende afbeeldingen of lectuur voorkomen, wordt gecolporteerd, deze bladen in beslag te nemen en proces-verbaal op te maken tegen de verkoopers. Deze maatregel geldt ook voor andere poli tieke bladen. (Amsterdamsche kindermoord gereconstrueerd. Deputatie van buurtbewoners dankt de politiemannen. De kindermoord in het bananenpakhuis aan het Waterlooplein te Amsterdam is gerecon strueerd, waarbij de dader aanwijzingen heeft gegeven. Op tactische wijze is de man naar het pakhuis gebracht. Toen hij namelijk onder groote politiebewaking in de auto werd geleid, riep een der politiemannen: „Naar het Huis van Bewaring!" Met een omweg reed men toen naar het Waterlooplein. Een deputatie van buurtbewoners heeft Vrij dagmorgen den inspecteur van het bureau J. D. Meyerplein en zijn personeel hulde ge bracht, voor de wijze waarop deze zaak is op gehelderd. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot is waarschijnlijk Zondag te Diemen. EMMEN HAD GEEN ZIEKENHUIS De burgemeester van Emmen heeft in den gemeenteraad zijn deelneming betuigd met de slachtoffers van het autobusongeluk op den onbewaakten overweg bij deze plaats. „Het is een groot gemis gebleken zei hij, „dat Emmen geen goed ziekenhuis heeft." De burgemeester hoopte dat daarin snel ver andering zou komen. Spellingsbesluiten toegelicht. Hoe ver de macht van den minister reikt. Naar aanleiding van de Koninklijke Beslui ten over de spellingskwestie deelt men van officieele zijde o.o. het volgende mede: et doel van de regeling is. in het onderwijs te komen tot eenheid in het volgen van een doelmatige schrijfwijze van het Nederlandsch. Gaf de wet aan den minister van 'onderwijs K. ert W. de bevoegdheid om voor openbaar en bijzonder onderwijs de te volgen schrijf wijze voor te schrijven, dan zou hij inder daad het gestelde doel gemakkelijk en in eer.s kunnen bereiken. Zoo is het echter niet. noch voor het open baar, noch voor het bijzonder onderwijs. De examens, waarvoor nu bij K.B. de nieu we regeling is voorgeschreven, zijn het eind examen der gymnasia, het staatsexamen voor toelating tot, de universiteit, het eindexamen der H. B. S. het staatsonderwijzersexamen het eindexamen der kweekscholen, en het- hoofdonderwijzersexamen en het ligt voor de hand, dat de scholen waarvoor deze eind examens gelden, de nieuwe schrijfwijze in haar onderwijs zullen opnemen. Het is te verwachten dat de nieuwe rege ling ook zal worden ingevoerd bij de exa mens voor de toelating tot al deze scholen, Zoo zal de nieuwe schrijfwijze ook bij de z.g. lagere opleidingsscholen haar intrede doen. Het ligt in het voornemen van de regeering voortaan bij de voorwaarden voor het verlee- nen van rijkssubsidies in de kosten der van wege de Mulo-vereenigingen afgenomen exa mens, als eisch te stellen, dat bij het schrif telijk werk voor die examens de candidaten de vereenvoudigde schrijfwijze zullen vol gen. Om een bepaalde schrijfwijze voor een be paalde lagere school vast te leggen, staan echter verschillende wegen open. Zij kan in het leerplan van de school worden opgeno men. Ook kan zij voor de openbare school door het gemeentebestuur ivoor de bijzondere school door het schoolbestuur) worden voor geschreven. Men ziet, dat tegenover de openbare school (de enkele rijksscholen daargelaten), de macht van den minister gering is. Zijn in vloed is hoofdzakelijk indirect. Over het bijzonder onderwijs reikt de zeg genschap van den minister nog minder ver. Met wettelijk gestelde eischen heeft men niet te maken. Er is hier inderdaad medewerking noodig van allen die in onderwijszaken iets hebben te zeggen. Ook bij het handels- en nijverheidsonder wijs zal de nieuwe schrijfwijze geleidelijk doordringen, -Op dat gebied heeft de minis ter het in de hand, door middel van de sub sidiebepalingen stimuleerend te werk te gaan. De minister zou zijn initiatief niet hebben genomen, indien hij in de deugdelijkheid daarvan geen vertrouwen had. Hij moet aan nemen, dat de nieuwe schrijfwijze haar weg zal vinden. Zij, die om welke redenen ook. tegenstander zijn. zullen hebben te overwe gen, waarmede het. belang van het onderwijs en van de kinderen het best zal worden 1 gediend. Beleedigde Volk en Vader land minister Colijn? Colportage met een nummer verboden. Tribune versus Arbeiderspers. Drukker eischt j' 5000.- schadevergoeding. De fa. Dijkman, die thans De Tribune drukt, heeft een civiel proces aanhangig ge maakt tegen de N.V. De Arbeiderspers, we gens onrechtmatige daad. De Arbeiderspers heeft namelijk beschuldigingen geuit, dat De Tribune onder censuur van de fa. Dijkman zou staan. De fa. Dijkman eischt een schade vergoeding van f 5000. Kunstenaars zullen ook ondersteund worden. 100.000 per jaar is noodig. De minister van Sociale Zaken heeft zich tot de gemeentebesturen gewend, waarin hij er op wijst, dat de huidige crisis ook vele kun stenaars treft. In de kringen der belanghebbenden is daar om uitgezien naar de mogelijkheid de kunstenaars die in behoeftige omstandigheden verkeeren te hulp te komen en het denkbeeld is gerezen gelden bijeen te brengen, waaruit in bepaalde gevallen steun zal kunnen worden verleend. Die gelden zouden worden bijeen gebracht door vereenigingen van kunstenaars op den grondslag van onderlinge solidariteit en met medewerking van rijk en gemeenten. De regeering wil dit. streven geldelijk steu nen. Op de begrooting van het departement van Sociale Zaken voor 1934 is daarom een bedrag van f 70.000.— uitgetrokken met de be doeling in samenwerking met de gemeenten, die de helft van genoemd bedrag aan het Rijk zouden terugbetalen, subsidie te geven op de bijdragen door kunstenaars te storten fondsen, bestemd tot het verstrekken van steun aan werklooze kunstenaars en rustende op den grondslag der verzekering. Een voorloopige raming heeft doen zien. dat van de zijde der kunstenaars pl.m. f35.000.- zal worden bijeengebracht. Wanneer het rijk en de gemeenten hierop een subsidie van f 35.000 elk geven, dan komt in totaal f 105.000 bijeen. In gemeenten, die niet aan deze rege ling medewerken, zal slechts steun tot de helft van het genoemde bedrag mogen worden ver leend. Het is de bedoeling, dat 52 weken bijdrage voor de te stichten fondsen moet zijn betaald, voordat daaruit uitkeering mag worden gege ven, zoodat gedurende het eerste jaar alleen reserve wordt gevormd Om nu kunstenaars die tijdens genoemde 52 weken reeds behoefte aan steun hebben, te kunnen helpen, is het noodig, behalve het bedrag van f 35.000 extra gelden beschikbaar te stellen Een zeer voor loopige raming heeft doen zien, dat voor de eerste 52 weken een bedrag van f 100.000 noo dig zal kunnen zijn. Het Nationaal Crisis-Comité ver klaarde reeds bereid hiervan maxi maal f 40.000 voor zijn rekening te nemen, aangenomen, dat van andere zijde f 60.000 voor hetzelfde doel zal worden gegeven. Het rijk is bereid f 20.000 te betalen en van de zijde der kunstenaarsvereenigingen mag een bed:*?.g van eveneens f 20.000 worden verwacht. Zouden de daarvoor in aan merking komende gemeenten bereid zijn ook f 20.000 biieen te brengen, dan zou een voorloopige oplossing gevon den zijn. Treinen gaan fluiten. Bij mist voor onbewaakte overwegen. A.N.W.B. en K.N.A.C. hebben in een adres aan den minister van Waterstaat verzocht de veiligheid bij de onbewaakte overwegen zoo veel mogelijk te bevorderen, door het in de eerste plaats daarheen te leiden, dat zoo spoe dig mogelijk wordt overgegaan tot automa tische seininstallaties, voorts een gewijzigde verlichting van de treinen te doen invoeren en bij mist door fluitseinen met lagen toon de nadering van den trein te doen aankondigen. Op dit verzoek ontvingen die vereenigingen dezer dagen bericht dat van 1 October af. tij dens mist, bij de nadering van niet afgesloten overwegen fluitseinen zullen worden gegeven en dat de overige in dit adres bedoelde aange legenheden nog in onderzoek zijn. GOOISCHE BENDE PLEEGDE 70 INBRAKEN. De Gooische inbrekers., van wie er zeven naar het Huis van Bewaring te Amsterdam zijn overgebracht, schijnen tot Arnhem hun operatieterrein te hebben gehad. Van April af hebben zij ongeveer zeventig inbraken ge pleegd. Baarn heeft een verregenden Koninginnedag. Treinreizigers moesten tot de knieën in het water. Te Baarn heeft het op Koninginnedag zeer zwaar geregend. De regen ging gepaard met onweer en binnen korten tijd waren verschil lende deelen van de plaats onder water ge loopen. Het station der voormalige H.IJ.S.M. was niet te bereiken. Het Stationsplein geleek een groote zee. Reizigers, die niet konden wachten tot een volgenden trein, moesten tot hun knieën door het water loopen om het perron te bereiken. De overstrooming in de Nieuwstraat was ontzettend. Hier stond het water een halven meter hoog en drong in de woningen, tot in de achterkamers, door. Personeel van Publieke Werken dat een vrijen dag had. wegens verjaardag der Konin gin, werd gerequireerd om het water weg te werken en volgeloopen kelders leeg te pompen. Voor f 10.000 verkrijgt een 67-jarige vrouw- .-een lijfrente van ƒ1015,23 's-jaars (Adv. IngezMedJ orkest oJ.v. J. Ozimniski. 3.20 Gramofoonmu- ziek. 9.05 Het omroepsymphonieorkest o.i.v. J. Ozimniski. 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 1.Gramofoonmuziek. 4Volksliederen. 5 40 De Baselsche harmonicaclub o.i.v. A. Büchli. 6.50 Vroolijke liedjes. ZONDAG 2 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VARA. 9.— Vrijheidslied „De Stem des Volks" afdeeling Rotterdam met begeleiding van het Philharmonisch Genootschap al daar. Het geheel o.i.v. Hendrik Altink. (Gra- mofoonplaat)9.04. Postduivenberichten. 9.06 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga: ..De sïer- tuln in September". 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 9.45 Van Staat en maatschappij, door Arie Pleysier. „Wat we leeren kunnen van Napoleon III". V.P.R.O. 10.Kerkdienst uit de Groote of Michaelskerk (Ned. Herv. Kerk.i Zwolle. Spr. s. J. P. Kruyt. 12.— Sluiting. AVRO. 12.— Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan, „Een grieze lige historie". 12,30 Lunchconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 2.— Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr., bespreekt den nieuwen dichtbundel „Porta Nigra" door H. Marsman. 2.30 Pianorecital door Daisy Guth. 3.— Kurhaus te Scheveningen. Matinée door het Residentie orkest o.i.v. Ignaz Neu- mark. 4.30 Een vroolijk slot van den middag. 5.Sluiting. VARA. 5.Men vraagt en wij draaien. gramofoonplaten waarom gevraagd is. 5.30 Orgelspel door Cor Steyn. 6.— Sport van den dag. 6.20 VARA-orkest o.i.v. Hugo de Groot. 7.— Strijders van voorheen. Wladimir Iljitsch Lenin '22 April 187021 Jan. 1934). Lezing door J. W. Matthijzen. 7.20 Vara-orkest ol.v. Hugo de Groot. 8.— Sluiting. AVRO. 8.— Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie orkest onder leiding van Ignaz Neumark. 9.05 Radiojournaal. 9.20 W Vogt: „Het Getij is gunstig" 9.30 Optreden van Greta Keller met eenige. leden van het Kovac Lajos-or- kest. 9.40 Causerie door Ernst Claes. „Hoe il( leerde vertellen". 10.— Greta Keller met eenige leden van het Kovacs Lajos-orkesi 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11,15 Precisietijdsein. 11,15 Het Omroeporkest on der leiding van Nico Gerharz. 12.Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. K.R.O. 8.30 Morgenwijding, door Kape laan Ant. M. Jansen. „Een doode werd uiige.- dragen". N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerk dienst uit de Zuiderkerk van de Ned. Herv. Gem. te Den Haag. Voorganger Ds. Jac. Poort, 12.15 Sluiting. KRO. 12,15 De KRO-Boys oi.v. Piet Lusten- houwer. 1— Adr. de Voogd: „Hoofdzaken uit de geschiedenis van de hedendaagsche lichaamsoefeningen". 1,20 Concert door de Stafmuziek van het le regiment Infanterie te Assen o.i.v. Kapelmeester S. P. van Leeu wen. 1.45 Gramofoonmuziek. 1.50 Vervolg con cert. 2 10 Boeken en Schrijvers. „Turandot" van Jan Engelman, door W. Nieuwenhuis. 2.30 Vervolg concert. 3.— Gramofoonmuziek. 8.15 Het K.R.O.-orkest o.i.v. Johan Gerritsen. 4.— Ziekenlof uit Bloemendaal. N.C.R.V. 5.Gewijde muziek. 5.50 In leidend orgelspel: 6.— Kerkdienst uit de Ge- ref. Kerk, Parkkerk te Amsterdam, Voor ganger Ds. J. J. Buskes Jr. 7.45 Sluiting. K.R.O. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.— Tuin- concert. door de Kon. Mil. Kapel o.i.v. A. C. v Leeuwen. 9.Vaz Dias. 9.25 Kon. Mil. Kapel. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Le Festin de l'araigné. Roussela 10.40 Epiloog door het klein koor o.i.v. Jos. H. Plekkers. LUXEMBURG, 1304 M. Engelsche dag. Gevarieerd Engelsch con cert. 7.— Dansmuziek. 1.30 Gevarieerd con cert van lichte muziek. 2.45 Dansmuziek. 4. Gevarieerd gramofoonplatenprogramma. 5. Concert. 8.— Concert. 9.Vervolg gevarieerd Engelsch concert. 10.— Concert van lichte muziek. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.15 Het omroeporkest: 5.20 Het omroep symphonieorkest 9.40 Ferdinand Far.iard zingt. 10.30 José Schnijder's orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Het symphonie-orkest speelt. 5.20 Dans muziek. 6.20 Napolitaansche liederen (gram. platen. KALUNDBORG, 1261 M 12,20 Mogens Hansen's instrumentaal en semble. 4.20 Harmonieconcert o.i.v. Johan Hye-Knudsen. 8.35 Het omroeporkest o.i.v, Emil Reesen, 9.20 Vervolg concert, 10.40 idem. 11.20 Jens Warny's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 12,20 Promenadeconcert uit de „Feldhernn- halle" te Munchen. 2.20 Gramofoonmuziek, 8.20 Engelbert Humperdinckconcert. 9.30 Het kleine omroeporkest o.i.v. Willy Steiner. HAMBURG 332 M. 1150 Bachcantate. 12.20 Het Nordmarkor- kest o.i.v. Heinrich Joachim Rudolph. 3.20 He! Rodenbeckconcert speelt. 6.20 Het omroepkoor ö.l.v. Gerhard Gregor zingt volksliederen. DAVENTRY 1500 M. 12,50 The Bentley Colliery Band o.i.v. Wil liam Hallliwell. 4.— Alfredo Campoli en zijn orkest. 6.05 Het strijkorkest van Londen o.l. van Herbert Menges. 9.25 Leslie Jeffries en zijn orkest. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.55 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 12,40 Gewijde muziek. 1.20 Populair concert c.i.v. Victor Pascal. 8 20 Music Hall-program ma. 10.50 Dansmuziek. >nLAAN, 369 M. 4.35 Gramofoonmuziek. 5.35 Populair con cert. 6.35 Gramofoonmuziek. ROME, 421 M. 1.50 Gramofoonmuziek. 4.35 idem. 5.20 Vo caal en instrumentaal concert. 9.05 Populair concert o.i.v. Antonio d'Elia. WEENEN. 507 M. 4.15 Concert door het Anita Astkwartet. 5.25 Populair concert. 8.25 Ravagconcert in een Burggarten door het omroeporkest der Wiener Symfoniker o.i.v. Josef Holzer. 12,20 Tack Payne's dansorkest. WARSCHAU, 1345 M. 1,20 Noskowski-concert door het omroep- KONINGSTR.27, TELEf OON1460» Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 3 SEPTEMBER HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 „Ouwe Jut". Ecti zeemansschets van P. Verhoog voor te dragen door Ca rel Rijken. 10.30 De Nolenkrakers olv. Daaf Wins. 11.00 „De Moedwillige varkens kop". Een schets van Felix Timmermans, voor te dragen door Carel Rijken. 11.20 De Noten krakers olv. Daaf Wins. 12.00 Klein VARA- Eir ?mble olv. Fritz Bakels. 1.45 Verzorging zender. 2.0n Saint-Saëns-programma 'Gra mofoonmuziek». 2.30 Voor de vrouwen. „Vrou- wensport vroeger en nu". Causerie door S. Staal. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Overscha kelen naar den zender Kootwijk. 4.00 Mozart programma (Gram.muziek»5.00 De Fliere fluiters olv. Jan van der Horst. 5.45 „Angst". Een novelle van Hector Malot. vraald en voor te dragen door Rolien Numan. 6.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 6.30 Her inneringen uit het Nederlandsche muziek leven. Causerie door Wouter Hutschenruyter. 7.00 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 7.40 Perspectieven in de dichtkunst, te houden door Martien Beversluis. 8.00 Herhaling S.O. S. berichten. 8.03 Aib. de Booy, zang en Joh. Jong, orgel. 8.20 Persbureau Vaz Dias, 8.30 Het VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 9.00 Lezing door Dr. L. Heyermans. 9.15 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot 10.00 Vaz Dias 10.15 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst. 11.00 Klein VARA-ensemble onder leiding van Jan van der Horst. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 301 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. W. J. van der Lokhorst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. Uit, „Zee en Heide" van G. F. Haspels. 11.30 Zangplaten. 12.00 Politieberich ten. 12.15 Orkestmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 „De Rozen in den tuin" door A. J. Herwig. 3.15 Gramofoonplaten. 3.45 Verzorging zen der 4.00 Bijbellezing door Ds. K. v. Anken. 5.0o Concert. 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Zender overschakeling. 7.00 Politieberichten. 7.30 vra genuurtje. '11' 8.00 Arnhemsche Orkest Ver eeniging olv. H J. Manks. 9.0o Mr. J. Kunst: „Indonesische muziek". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias 10.30 Taptoe van tamboers en pijpers der Kon. Ned. Marine ter gelegenheid van den Marinedag, uitgaande van de Afdee ling den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond. Hierna gramofoonplaten met enke le gedeelten uit de dien middag gehouden bij eenkomst in het Kurhaus te Scheveningen waar o.a. Z. E. de Minister van Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers. Prof. Mr. B C. de Savor nin Lohman en de Kapitein ter Zee J. Th. Furstner het woord voerden. Na afloop tot 12 uur gramofoonmuziek. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Italiaansche avond. Gevarieerd concert 7.35 Gevarieerd concert door het omroepor kest olv. Henri Pensis. 8.20 Italiaansch con cert olv. Henri Pensis. 8.40 Vervolg Italiaansch concert. 9.30 Uitzending uit Mondorf les Bains door een orkest lov. Dubois-Sylva. 10.30 Dansmuziek (gr.platen). BRUSSEL, 484 M. 12.15 Populair concert. Hetty Backer van Ommeren zingt 1.3o Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest 6.50 Schoenmaker concert olv. Frans Dewever. 7.35 Gipsy-suite van German op gr.platen. 8.5o Gramofoonplatenconcert 9.05 Concert uit Vichy. HAMBURG, 332 M. 11.50 Schlosskonzert uit Hannover. Het Ne der Saksische symphonieorkest olv. Otto Ebel von Sosen 7.20 Duitsche kunst na 30-jarigen oorlog Solisten, omroepkoor, orgel, kameror kest, 9.20 Fragmenten uit Hans en Grietje van Engelbert Humperdinck. Omroeporkest olv Adolm Seeker met solisten. 10.40 Muzi kaal tusschenspel. 11.20 Maagdenburger Kul- turorchester olv. Fritz Theil. KEULEN. 456 M. 12.20 Klein omroeporkest 2.05 Gramofoon muziek. 4.2o Joh. Strauss-concert Omroep orkest olv. Otto Julius Kuhn, Josef Schom mel' tenor. 5.40 Maria Dahmen, sopraan, zingt liederen van Schubert en Pfitzner. 7.50 Internationale Brucknerfeesten. De stedelij ke zangver. en het Akensche orkest olv. Dr. Peter Raabe. met solisten. 9.00 Marga Bauml. guitaar. Albert Enders. fluit. Willy Breuer. alt viool. 11.00 Marlo Iseglio's orkest uit café Va- terland te Aken. DAVENTRY. 1500 M. 12.20 Orgelconcert door Tom Jenkens. 3.20 Het Schotsche Studio Orkest olv. Guy Daines 4.05 Het stedelijk orkest van Buxton. 6.50 Het Northern Studio orkest olv. John Bridge 10.2O BBC-orkest afd. C olv. H. Forster Clark 11.20 Sydney Kyte en zijn orkest in het Pic cadilly Hotel. PARIJS, 313 M. 7.09 Gramofoonplaten 9.10 Zigeunermuziek PARIJS (Radio) 1648 M. 10.35 Populair concert uit Vichy. 12.20 Populair concert 8.20 Cellorecital door Gerard Hekking. 9.05 Symphonieconcert olv. Emile Cooper uit Vichv. MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek 9.05 Populair concert. 10.20 Kamermuziek door het omroepkwartet ROME, 421 M. 5.20 Vocaal en instrumentaal concert. '9.05 Populair concert 10.20 Gevarieerd programma WARSCHAU, 1345 M. 5.05 Populair concert 5.35 Pianorecital door Hélene Ottowa. 6.10 Aug. Wisnleuwski zingt operafragmenten. 9.05 Populair concert 10.05 Symphonieconcert. Czaplinski vio >1 10.35 Re clame en concert 11.20 dansmuziek BEROMUNSTER. 540 M. 4.20 Hans Ackerman speelt saxofoon 4.50 Violette Hermann speelt piano 5.20 Orkestcon cert 5.50 Henri Cavaleri zingt. Dr. Karl Che- rubin piano. 6.50 Operette- en filmmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5