INCASSO-BANK Hei vastloopen van de „Lingestroom EFFECTEN SAFE-LOKETTEN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 UMUIDEN. Gevreesd werd, dat het stoomschip tijdens het sleepen naar Amsterdam zou zinken. In den n,acht van Donderdag op Vrijdag liep het s.s. „Lingestroom" op de Noorder- pier. Het ernstig beschadigde vaartuig wordt naar Amsterdam gesleept. Men ziet, dat het voorschip diep is weggezonken. Voorschip onderweg 2 voet dieper gekomen. Omtrent het ongeval met het s.s. Linge stroom, dat zooals wij gisteren hebben ge meld, in den nacht van Donderdag op Vrijdag op de Noorderpier werd vlotgesleept, verne men wij nog van deskundige zijde, dat het schip zeer dicht bij zijn ondergang is geweest. Ongetwijfeld is het aan het handige manoeu vreeren van de sleepbooten te danken geweest, dat men er reeds betrekkelijk gauw in slaagde, het schip vlot te krijgen. Aangezien de Lingestroom full speed op de blokken liep, schoof het voorschip een heel eind omhoog. En daar bovendien het water vallende was, was de positie van het schip buitengewoon ongunstig. Eerst werden de sleeptrossen vóór, later achter vastgemaakt. Men heeft toen het achterschip beurtelings binnen- en buitenwaarts getrokken, zoodat men de Lingestroom letterlijk van de steenen afgewrongen heeft. Het was in zekeren zin een paardenmiddel, maar een keus bleef er niet over. Dit was de eenige wijze van wer ken. die kans op succes bood. Het schip moest er spoedig af, daar anders de kans op berging vrijwel verkeken was. Wel was het goed weer, maar reeds begon de golfslag zijn invloed te toonen, En dus werd het gat steeds grooter. Ongeveer kwart voor drie kwam de Linge stroom los. Meteen vloog het achterschip om hoog, langzamerhand zakte het voorschip hoe langer hoe dieper weg. Zouden de waterdichte schotten het houden? In elk geval kwam de Lingestroom behou den bij het fort. Daar heeft men het gat, dat zich in het voorschip ter hoogte van ruim I bevond, met de presennings van de luiken zoo goed mogelijk dicht gemaakt. Of dit veel geholpen heeft, mag worden betwijfeld. Inmiddels was in ruim I zooveel water ge komen, dat het water binnen en buiten onge veer even hoog was gekomen. De lading dreef natuurlijk in het ruim. En ook een groot aan tal garnaaltjes zwommen lustig in het ruim rond. Het spreekt vanzelf, dat de haven gedurende het vastloopen, het afsleepen en het vast leggen van de Lingestroom geblokkeerd was. Nadat deskundigen van de maatschappij een onderzoek hadden ingesteld, werd in over leg met den havenmeester den heer J. Seyf- fert besloten, het schip zoo spoedig mogelijk naar Amsterdam te sleepen. Dit geschiedde met-behulp van twee sleepbooten van Gebr. Goedkoop en wel in achterwaartsche richting, omdat gevreesd werd, dat anders de druk op het waterdichte schot zoo groot zou wor den, dat dit het zou begeven, in welk geval het vaartuig ongetwijfeld gezonken zou zijn. Men begrijpt dus onder welke condities de reis naar Amsterdam werd aanvaard. Steeds vreesde men, dat een hevige knal het breken van het schot zou aankondigen, elk oogenblik kon het noodzakelijk worden, het vaartuig tegen den wal te moeten zetten. Maar gelukkig hield het schot stand. Dat het gespannen heeft bewijst het feit, dat het voorschip, dat bij vertrek uit IJmuiden 2-1 voet diep lag, bij aankomst in Amsterdam 2 voet dieper was gekomen. In achterwaartsche richting werd de Linge stroom in het eerste het beste dok van de Ne- derlandsche Droogdok Mij. gezet. Men durfde de risico niet aan, het schip verder te sleepen. Dat alles zoo goed is afgeloopen is voor een groot deel te danken aan de medewerking die men zoowel in IJmuiden als op het Kanaal van den havenmeester heeft mogen onder vinden. De heer Seyffert heeft de reis naar Amsterdam aan boord van de Lingestroom meegemaakt. En mogen wij ten slotte degenen die meenen, dat men in IJmuiden de sleepbooten best kan missen er even op wijzen, dat al weer het be wijs geleverd is, dat sleepbooten in onze haven onmisbaar zijn? Wat zou er van de Linge stroom terecht zijn gekomen, als men op sleep- bootassistentie van Den Helder of Hoek van Holland had moeten wachten? VELSEN Viering van den Koninginnedag. Weinig feestelijkheden. Over het algemeen is de verjaardag van H.M. de Koningin rustig voorbijgegaan. Bij zondere feestelijkheden vonden niet plaats, hetgeen natuurlijk in verband staat met den rouw die de Koninklijke familie heeft ge troffen. In Velsen. De Oranjevereeniging Velsen-Noord organi seerde des morgens 10 uur een optocht voor de kinderen van de verschillende scholen. De optocht in Velsen-Noord. Ruim 1000 kinderen voorafgegaan, door muziek maakten een wandeling door verschillende straten. Na afloop van den op tocht werden de kinderen in de verschillende scholen onthaald. Herdenkingsbijeenkomst in Concordia. Des avonds half acht vond in Concordia een herdenkingsbijeenkomst plaats, waar als sprekers optraden Pater Arts van Driehuis en Ds. Krijger, Hervormd Predikant te Beverwijk met medewerking van het meisjeskoor van Meervliet. Op verzoek van den heer J. Deinum, voor zitter der Oranjevereeniging werd met liet Wilhelmus geopend. Hierna zongen de meis jes van Meerzicht een tweetal liederen, welke met een luid applaus werden beloond. Als eerste spreker trad op Pater Arts. die begon te wijzen op onze nationale gevoelens. Het gaat er mee als met den man, die zegt dat hij slecht is. Maar laat niet iemand anders dit zeggen. De Hollander kankert graag op zijn land, maar als een buitenlander kwaad spreekt van Holland, dan stuift de zelfde Iiollandsche kankeraar op. En terecht, zegt spreker, wij zijn Hollanders en daar kunnen wij trotsch op zijn. Wij zijn, in ver gelijking met andere landen, een geluakig volk. Spreker noemde verschillende oorzaken op, waarom wij ons gelukkig kunnen achten. Spreker noemde Holland een vrij volk. Dit heeft volgens spreker Nederland mede voor een groot deei te danken aan de Oran jes. Holland is. één met Oranje Vandaar da', ons volk spontaan meeleefde met de Koning in. toen dit jaar twee leden van het konink lijk huis door den dood werden weggerukt. In al de kleurschakeeringen, die door 53 poli. tieke partijen in ons volk zijn gebracht, was er eén medeleven in de dagen van rouw. Dat Nederland zich om den stam van Oranje schaart, hiervan is wel het beste bewijs, dat wil een politieke partij in ons land op succes hopen, deze Oranje in de banier moet voeren. Spreker noemde de Koningin een roemrijke vorstinne, een vrome vrouw, die meeleeft met haar volk. Het Oranje huis is altijd democra tisch geweest, en onze Koningin niet het al lerminst, vandaar dat in ons land ieders over tuiging geëerbiedigd wordt, en zoolang zij leeft zal deze recht worden gedaan; daarom besluit spreker zijn rede met de opwekking om God te bidden dat onze Koningin en haar Koninklijk kind nog in lengte van jaren voor land en volk gespaard mogen blijven. De meisjes van Meerzicht brengen hierna ten gehoore ..Het, lied van den Wind" van Lieven Duvosel, en „Het Schoenmakertje" van J. Anderson. Het woord was toen aan Ds. Krijger. Deze begon te zeggen dat er een onbreekbare een heid bestaat tusschen Nederland en Oranje, ofschoon reeds 54 maal de verjaardag der Koningin herdacht is mogen worden, heeft dit toch nimmer onder zoon droeve omstan digheid plaats gehad als dit jaar. Met eer bied dacht spreker aan het verscheiden van de Koningin-moeder, die hij schetste als een moeder des Vaderlands. Een vrouw die steeds de gelegenheid zocht om „wel te doen". Hij dacht aan den Prins-gemaal als iemand ciie door zijn eenvoud en innig meeleven met ons volk. zich een plaats in het hart van het Hol- landsche voik heeft weten waardig te maken. Hun beider heengaan is een groote schaduw op dezen dag. En niet alleen is dit een don kere schaduw op den weg van Haar die ons volk liefheeft, ook de depressie allerwegen op economisch terrein met als gevolg de groote werkloosheid, de vermeerderde financieele lasten, zijn daar als groote schaduwen. Dit alles te zamen zijn redenen waarom er geen plaats is voor uitbundig feestvieren. En toch willen wij verheugd zijn. De Bijbel zegt: ,,de vorsten zijn de schilden der aarde". Schilden zeide spreker zijn om kwaad af te weren, om als bescherming te dienen. Hij dacht hierbij aan het Oranjehuis. Met voor beelden, ontleend aan de geschiedenis toonde spreker aan, dat de Oranjes er steeds op uit zijn geweest om ramp en leed van ons volk te weren. Hij herinnerde hierbij aan hetgeen de Koningin gedaan heeft tijdens haar regee ring. Zij is geweest een instrument in Gods hand. Wij vieren aldus Ds. Krijger on der al de schaduwen feest en willen bidden dat God haar zegene en sterke vcor haar are taak. Met de woorden van Nic. Be^ts: ..Oranje Boven, deze kreet In nood en dood In liefd' en leed" "indigde spreker zijn met aan— ge- o.gde rede De meisjes van Meerzicht zongen daarna nog eenige liederen, waarna de heer Deinum V/FLO TAFELBI L .1 ART^ be,astinêvrii. Prima en Billijk 1 1 1 ri 1 X 1 W VELO WASCHMACHINE MAATSCHAPPIJ n-v. Meer dan 100 filialen in Nederland. N.V. Kapitaal I 30.000.000.- Reserve I 6 300.000 - KANTOOR HAARLEM KRUISWEG 59 VAN f 5— PER JAAR AF (Adv. Ingez. Med.) de vergadering met een opwekkend woord sloot. In IJmuiden. Bijzondere feesten werden in IJmuiden niet gehouden. Er waren veel vlaggen, er waren des middags veel menschen op straat en daar bij bieef het. Des middags concentreerde de belangstel ling zich op den kanaaldijk achter de oude centrale in verband met de kanowedstrijden van de Kanovereeniging IJmuiden. Deze wedstrijden hadden het volgende re sultaat: Tweepersoons kano's, 10 booten. Ie prijs Meermin met C. Hille en J. Schilling. 2e prijs Atlantic met N. v. d. Plas en D. v. d. Plas. 3e prijs Favoriet met A. Leeuwis en J. Stam. Eenpersoons kano's 14 booten. Ie prijs J. Wilderom. 2e prijs J. v. d. Klooster. 3e prijs H. de Vries. Eenpersoons racekano's (R 1 S. klasse) voor „De Geuzen" te Zaandam. 11 deelnemers. Ie prijs N. Ates Zaandam. Race voor tweepers. kano's, uitsluitend voor leden van K.V.IJ., om de medaille van de Amstel-Brouwerij. 7 booten. Winnaar Meermin met Hille en Schilling. Ook de andere prijzen bestonden uit medailles. Des avonds trokken velen uit de gemeente naar Beverwijk om aldaar het vuurwerk te gaan zien. CREMATIE P. SMIDT VAN GELDER. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft gistermiddag in het crematorium op Westerveld alhier de crematie plaatr gehad van het stoffelijk overschot van den heer P. Smidt van Gelder, oud-directeur en oud-pre sident commissaris van de N.V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen, overleden te Aerdenhout. In den stoet gingen de commissarissen der vennootschap, de hoofddirecteur, ir. Allan, de directeuren der fabrieken te Velsen, Wormer en Apeldoorn, de heeren Joan H. A. Kruimel. Keet en H. J. Heinsius; de oud-directeur der fabriek te Renkum, ingenieurs en procuratie houders der fabrieken. Voor den stoet uit gingen de besturen van de Harmoniekapel de Eendracht en de Gymnas- tiekvereeniging Sparta met de rouw omfloerste vaandels. Ook was er een deputatie van de Tooneelvereeniging Concordia. Verder merkten wij op de heeren E. baron van Tuyll van Serooskerken, notaris W. A. Dolleman te IJmuiden, F. Breitenstein te Vel sen, Baron Groeninx van Zoelen, Jhr. F. Teding van Berkhout, directeur der Twentsche Bank te Haarlem, F. D. Bijleveld te Hilversum. J. Dolleman te Vogelenzang. C. D. v. d. Vliet te Overveen, Mr. J. Luden te Overveen; H. M. Boissevain te Aerdenhout, Mr. E. J. Dorhout Mees te Bloemendaal; C. N. J. Moltzer Jr. te Aerdenhout: A. Labouchere, Jhr. G. C. Quarles van Ufford. oud-directeur der Mij. Kolensta tion Sabang te Bloemendaal, J. W. Wilson te Bloemendaal, P. W. Waller te Overveen, A. W. Sijthoff, directeur der Haagsche Courant, be stuurslid der Vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, vele bazen en oud-bazen en an deren van het pei-soneel der fabrieken, de heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk aan Zee enz. Gesproken heeft Ds. J. A. Gerth van Wijk. vroeger predikant der Ned. Herv. gemeente te Bennebroek. die het een weemoedige eer achtte een kort woord te mogen spreken. Een vriendenwoord, want spr. had lange jaren het voorrecht een vriend van den overledene te zijn. Spr. zeide, dat de overledene een man van gewicht was. Hij heeft zich geheel gegeven en de krachten, die hem geschonken waren, niet ongebruikt gelaten. Met zijn energie en zijn verren blik heeft hij zijn onderneming ge maakt tot een echt vaderlandsche zaak, tot ver buiten onze grenzen bekend. Anderen zou den zijn werk beter kunnen schetsen. Jaren lang hebben wij hem een nationale handels- figuur kunnen noemen. Maar het zou niet in zijn geest zijn, wanneer spr. hierover verder zou uitweiden. De overledene toch was een man van grooten eenvoud Treffend ondervond spr. dit eens, toen hij met hem rondging door een der fabrieken. Toen spr. daarbij zijn ener gie roemde zeide de overledene, dat wanneer zijn vriend op deze wijze zou doorgaan, hij hem door een der directeuren verder zou laten rondleiden. Spr. herdacht den overledene ook als een gentleman, in woord en omgang, vriendelijk voor iedereen. Een man ook van groote char me. op zijn buitengoed, op zijn jacht en in groote gezelschappen. In godsdienstzaken dachten wij niet hetzelfde, zeide spr., maar dit deed niets af aan onze vriendschap. Ge dachtig aan het versje „Nooit zag ik een vriend, die zoo trouw was als Jezus", kon spr. zeggen, dat de overledene van Jezus trouw had geleerd. Hij zal niet alleen door de familie, maar ook door anderen in veel breeder kring worden gemist. Spr. richtte zich tot de familie en in 't bijzonder tot de zonen en zeide, dat het geen kleine taak is den naam Smidt van Gel der hoog te houden. Ds. Gerth van Wijk besloot zijn toespraak met het uitspreken van het Onze Vader. Daar na daalde de kist, onder het spelen van het bekende lied „Nearer my God, tot thee". Een zoon van den overledene, de heer H. Smidt van Gelder te Overveen, dankte voor de groote belangstelling. Spr dankte in 't bijzon der Dr. Brongersma en den verpleger, die met bijzondere toewijding den overledene twee jaar lang had verpleegd. Spr. zeide dat hij en zijn broers hun vader niet zouden kunnen evenaren, maar dat zij er naar zouden streven, om den naam der zaak hoog te houden. Hij i sprak de hoop uit, dat allen die aan de fabrie ken verbonden zijn. daartoe zullen medewer ken, om aldus de gedachtenis van den over ledene te eeren. AANBESTEDING Op Vrijdag 28 September zal door den Rijks waterstaat worden aanbesteed het aanbren gen van beplantingen langs den nieuwen rijks weg Amsterdam—Velsen. De raming bedraagt f 13.000. SANTPOORT RIJWIEL UIT EEN SCHUUR GESTOLEN. Ten nadeele van den heer W alhier is uit een schuur achter zijn woning zijn zoo goed als nieuw rijwiel gestolen. Verder werd van een ander rijwiel in de schuur een belasting- merk weggenomen. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANYOER. Thuis stoomende voor de Maandagmarkt: Utrecht IJM 73, vangst 1600 manden ver- sc'ne haring en 40 kantjes steurharing. Stoomharinglogger Schorredijk IJM 490. vangst: 300 kantjes pekelharing. BESOMMINGEN. Trawlers: Sperwer IJm. 133 80 manden f 1040. Vios 4 IJm. 96 260 manden f 1940 Cornells IJm. 15 500 manden f 1080. Oentoeng IJm. 131 8G manden f 1100. Loggers: KW 104 f 530. Kotters: E 41 f 370; E 482 f 380. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 0,85—f 0,75 Griet per K.G. f 27—f 9.50 Tongen per K G. f 1.70—f 0.65 Groote schol per 50 K.G. I 29 Middelschol per 50 K.G f 24—f 21 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 13,50 Kleine schol per 50 K.G f 13—f 1,80 Schar per 50 K.G. f 10—f4.90 Vleet per stuk f 0,55 Kleine poon per 50 K.G f 6.20—f 1.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 10 Middelschelvisch per 50 K.G f9f8 KL middelschelvisch p. 50 K.G f 7.50—f 4.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6—f 3,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 19f 14 Groote gullen per 50 K.G. f 4.20f 4 Kleine gullen per 50 K.G. f2.70—f 1,25 Wijting per 50 KG. f2.50f2.30 Makreel per 50 K.G. f5,60—f2,15 Heilbot per K.G. f0,80 Versche haring per kist f3.30f0.75 Middel hake per 125 K.G. f 70 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f30 Kleine hake per 50 K.G. f 23f 18 LAATSTE BERICHTEN Inbraak in kapel. Zilveren kelk gestolen. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft men zich toegang verschaft tot de kapel van de St. Baa-barabegraafplaats aan den Rijksstraatweg vermoedelijk door een niet ge sloten deur van de sacristie. Een offerblok waarin weinig of geen geld zat is opengebro ken. Voorts is een zilveren kelk met vergulde coupes ter waarde van ongeveer f 100 wegge nomen. DE KONIGIN TE OSLO AANGEKOMEN. Men meldt uit Oslo dat Koningin Wilhel- mina aldaar is aangekomen. BLIKSEM TREFT VLIEGTUIG. Dat zijn bestemming toch bereikt. LONDEN. 1 Sept. (Reuter). De Daily Mail meldt dat Vrijdag een passagiersvliegtuig van Parijs naar Londen boven het Kanaal door den bliksem getroffen werd. lijdens een plot seling losgebroken onweer. Dc bestuurder van het vliegtuig werd aan gelaat en linkerarm getroffen, terwijl ook zijn kleeding gedeelte lijk verschroeide.Gelukkig was het niet zoo ernstig, dat het besturen van het toestel on mogelijk werd en hij kon dit veilig op de plaats van bestemming brengen. Het radio apparaat werd vernield. MUSSOLINI LEGT GEEN TEGEN BEZOEKEN AF. Wellicht gaat de koning in zijn plaats. PARIJS. 1 Sept. (Reuter'. Het Petit Jour nal bericht uit Rome dat Mussolini niet voor nemens zou zijn, Italië te verlaten om de bui- teniandsche staatslieden, die hem te Rome bezochten, een tegenbezoek te brengen. Daar entegen zou Koning Victor Emanuel een aan tal buitenlandsche reizen ondernemen. In officieele kringen wordt reeds gesproken van wederzijdsche bezoeken van Koning Vic tor Emanuel aan den president der Fransche Republiek Lebrun en van reizen van den Ko ning naar Londen, Brussel en misschien ook naar Weenen. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE ZWEMCLl'B „HAARLEM". Op Zondag 2 September des morgens te 12 uur worden door de zwemclub ..Haarlem", als afscheid van het zomerseizoen, onderlinge wedstrijden gehouden in het Noorderbad te Zandvoort, waarbij tevens de laatste kam pioenschappen van de Kring Haarlem zullon worden verzwommen. KANO-SPORT WEDSTRIJDEN VAN „TREKVOGELS" Zondag' 2 September organiseert bovenge noemde Kanovereeniging haar onderlinge wedstrijden op het Noorder Buiten Spaarne. voorbij de Paul Krugerkade Om half twaalf begint de lange afstandwedstrijd naar Spaarndam en terug. Om pl.m. 1 uur begint het meer overzichte lijke gedeelte, de strijd op de korte baan, ui CRICKET OVERZICHT. l Het einde van het cricketseizoer. is in zicht. Zoo brengt de komende Zondag het restant aer Eerste-klasse matches t.w. Haarlem—H. C. C. I: V R.A.-H.D.V.S en H C.C. II—V.O.C. Gezien het feit, dat het Haarlem-terrein voor cricket niet meer beschikbaar is. wordt de wedstrijd tegen de Haagsche kampioenen gespeeld op het Kennemer Lyceum. Hoewel wij een 2e nederlaag voor de Hagenaars niet mogen veronderstellen, zullen Van den Bosch c.s toch een „hard fight" hebben om onze stadgenooten in den beschikbaren speeltijd te slaan, te meer daar de mogelijkheid groot is, dat H. C. C. met eenige invallers zal verschij nen. De wedstrijd in het Stadion is. dank zij de fraaie overwinning van V.OC. op#Rood en Wit. veel minder belangrijk. Theoretisch is weliswaar, bij een victorie der Schiedammers, nog alles mogelijk, doch practisch moeten wij Hermes toch als hekkensluiter beschouwen. De ontmoeting H. C. C. IIVO.C. is van geen enkel belang meer voor de ranglijstbe zetting. De H. C. C.-reserves zullen er even wel alles op zetten om de in Rotterdam ge leden nederlaag te revancheeren. Te Laren wordt of Zaterdag of Zondag de strijd tusschen V. V. V. en Sparta beslist, welke pleeg 8 dagen later den promotiewed strijd tegen no. 7 uit de eerste-klasse moet spelen. Het moet o.i. al heel vreemd loopen, indien de oud-eerste-klassers hier niet aan het langste eind trekken. Wel heeft Sparta een aardige ploeg, doch vermoedelijk niet geroutineerd genoeg om fasbbowlers als Jeu ken en J. J. Grpotmeyer met succes te be spelen. UMPIRE. De Competitiestanden. EERSTE KLASSE. M .4 -4 a a a ÏS 4> rt o> 9 Tl to to to to £V H. C. C. I 11 6 1 3 1 0 18 H. C. C. n 11 3 1 3 4 0 12 V. R. A. 11 3 1 3 4 0 12 Haarlem 11 4 0 2 5 0 10 Rood en Wit 12 4 0 2 6 0 10 V. O. C. 11 5 0 0 5 1 9 H. D. V. s. 11 4 0 1 4 2 7 GOLF OM DEN „VAN DER VLIET-WISSELBEKER" Vrijdag werd op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zandvoort een wed strijd gehouden om den Van der Vliet Wissel beker '18 holes handicap medalplay). De be ker blijft eigendom van de club. De winnaar ontvangt een kleinen beker. Er namen 22 dames en heeren deel. Jhr. H. Teixeira de Matthos won dit jaar den beker met een netto score van 70 (handicap 21). Mevr Steinmetz, J. W. Nienhuis en H. A. Healy hadden verder een netto-score van 72 en F. C .Nurse een netto score van 73. MOTOR WIELRIJDEN De Intern. Zesdaagsche. Ned. B-team uitgevallen. De Tel. meldt dat Fijma in den internat, zesdaagsche bij Partenkirchen een lekke band kreeg en moest staken. Verder gaven nog op Hamersveld, Klijsen en Sannes. Het Ned. B- team is uitgevallen. Thans is nog alleen het Ned. Velocette-team met Sybrandy, Voort en Wittenberg zonder strafpunten in den strijd overgebleven, ter wijl voorts eveneens Teeken, Vermaak, Tim mer, Moejes en De Ridder zonder strafpun ten verder rijden. HONKBAL E.D.O.—D.E.C. De wedstrijd E.D.O—D.E.S. wordt om half tien a.s. Zondagmorgen op het E DO.-terrein gespeeld. Als E.D.O. wint is zij eerste klasser. POSTDUIVEN VLUCHT VAN ROOZENDAAL. Zondag 25 Augustus organiseerden de vier postduivenverenigingen, aangesloten bij de N.A.B. een stedelijk concours van Roozen- daal af. De uitslag was als volgt: De snelste duif werd getoond te 10.54.53 de laatste prijswin naar 11.12.14. W. J. Roozen 1. 2, 4. 10. 22. 23 en 50 H.N.)J. A. v. Putten H.N. 3. 17, 27 31, 45, 53 en 55. J. F. Heerschop i Koerier) 5. 7. 8, 21, 24, 26 33 en 44, G. Heerschop Koerier) 6. 9, 13. 18, 19, 46, en 49. M. Mees (H.N.). 11, 14. 37, G, Zomerdijk iKoerien 12, J. v. Har- tesveld (Koerier), 15, 16, 23, 30 en 59. P. C. Rooyakker (H.N.) 20, P. v, Kerkhof (H.N.) °\5, J Smit Posta 29, 35 en 42, Byster Posta 32, Denkelman (Posta) 34, Lasschuit (Postal 36, Heerkens Thijssen (B.D.) 38 en 39, Vonk 'Koerier) 40, Zowollo 43. Heintjes (Postd.) 47. Cramer, (Koerier) 48, Velt 51, Koedijk (H.N.) 52,, Corsten (H.N.) 54, C. Hoogedoorn (H.N.) 56, Heezeman 57 en P. Bank (Koerier) 58. GEVLEUGELDE VRIENDEN. De vereeniging „Gevleugelde Vrienden" te Heemstede heeft een wedvlucht gehouden van Ghilne afstand 215 K.M. Los 7.15 uur. K. C. Sijtsma 1 13 14; A Verdonschot Jr. 2 7 9 21; P. v. Egmond 3 4: L. Kramer 5; N. Leu ven 6 12; P. de Jong 8; L. de Winter 10: H. Bouwmeester 11: A v Zadel 15 17; P H. Kui per 16 18; W. v. Huis 19 20. Eer.-betoonde duif 9.41.27, laatste prijswinnaar 9 50.58 Wedvlucht Quivrain, afstand 224 K.M.. Los 7.10 uur. A. Verdonschot Jr. 1 4 7 8 11 15: K. C. Sijts ma 2 10; L. J. Kramer 3 9; L. de Winter 5; P. v. Egmond 6: P. de Jong 12; N. Leuven 13; H. Bouwmeester 14. Eerstgetoonde duif 11.26.11, laatste prijswinnaar 11.43.43.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9