De Persil-klankfilm DINSDAG 4 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Het Brokkenhuis. Steun dringend noodig. Een collecte op 29 September. Het bestuur van het Brokkenhuis deelt ons mede: Nu de zomer langzamerhand ten einde loopt en de winter weder voor de deur staat, heeft het bestuur van het Brokkenhuis reeds maatregelen beraamd, om evenals vorige ja ren in de komende wintermaanden zijn hulp verleening voort te kunnen zetten en zoo mo gelijk nog eenlgszins uit te breiden. Dit zal noodig zijn, daar het zich helaas laat aan zien dat het aantal aanvragen om hulp nog grooter zal zijn dan het jaar te voren. In de eerste plaats zal (behoudens toe stemming van Burgemeester en Wethouders) op Zaterdag 29 September a.s. een collecte worden gehouden in de gemeente Haarlem ter versterking der kasmiddelen. Naast de ont vangen gedragen kleeding etc. zullen dan,, zoo de middelen die veroorloven regelmatig nieuwe goederen, 'hoofdzakelijk ondergoederen wor den aangekocht om de hulpverleening zoo goed mogelijk te doen zijn. Verder zal in nog breederen kring bekendheid aan het werken en streven der vereeniging worden gegeven, terwijl ook nog getracht zal worden het aan tal contribuanten op te voeren. Gelijk bekend, c •angt de vereeniging geen subsidie van f entewege en is dus uitsluitend aangewe- 2 ip den steun en medewerking van par ticulieren. Gehoopt wordt, dat een en ander tot gevolg zal hebben, dat er iedere week een uitdeeling zal kunnen plaats hebben om een zoo groot mogelijk aantal in nood verkeerende gezinnen te kunnen helpen. Zooals vanzelf spreekt, is aller steun hierbij dringend ge- wenseht. De organisatie van het Brokkenhuis is van dien aard. dat gemakkelijk uitbreiding aan 't werk kan worden gegeven. Ons be stuur beschikt, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur, over flinke ruime loka len voor opslag der goederen, terwijl een keur van dames ons ten dienste staat om gehulp- zaam te zijn bij de uitdeeling, sorteeren dei- goederen en wat er alzoo meer in een Brok kenhuis te doen is. Al deze werkjes, die lang niet altijd het prettigst zijn. worden geheel belangeloos en met groote toewijding ver richt. In verband met de vele dringende aan vragen om steun, heeft het bestuur besloten reeds *w> Vrijdag 7 September a.s. een aan vang te moeten maken met de uitdeeling. Aangezien de voonraad nog gering is, hoopt het spoedig een groot aantal adressen te mogen ontvangen voor het afhalen van klee ding. schoeisel, beddegoed e.d. Een brief kaartje aan het adres Beeksteeg 12 of een te lefoontje 23676 en de wagen komt voor de deur om de gaven in ontvangst te nemen. Het programma voor dit seizoen. De Kon. Letterl. Vereen. „J. J. Cremer" heeft voor het a.s. seizoen het volgende pro gramma vastgesteld: Dinsdag 25 September: Cabaret-avond door het Cabaret ensemble van de Vereeniging Vrije Werkkring" te Amsterdam. Dinsdag 23 October: Openings-voorstelling, waarbij Cremer zal opvoeren de première van Robbedoes, blijspel in 3 bedrijven door Chris- tien van BommelKouw en Henk Bakker. Maandag 10 December: Tooneelvoorstelling door ,,J. J. Cremer". Donderdag 20 December: Kien-avond met bal in het Kegelgebouw. Dinsdag 15 Januari: Tooneelvoorstelling door de Koninklijke Vereeniging „Litteris Sacrum" te Leiden Dinsdag 26 Februari: Tooneelvoorstelling door „J. j Cremer". Maandag 29 April: Tooneelvoorstelling door „J. J Cremer". De cabaret-avond en alle tooneelvoorstel- lingen hebben plaats in den Stadsschouwburg en worden besloten met een bal in het Kegel gebouw. BUL'RTVEREENIGING „ONDERLING GENOEGEN" De buurtvereeniging „Onderling Genoegen" f Geweerstraat en omliggende straten") bereid de den kinderen ter viering van den verjaar dag der Koningin en als le lustrumviering een aangenamen dag. Er waren kinderspelen ge organiseerd. Onder de jongens werd een zeil boot en onder meisjes een werktafeltje ver loot- (met gratis loten). De straten waren versierd en des avonds electrisch verlicht. Om 1 uur werd een op tocht gehouden door de kinderen met ge kleurde mutsen en muziek voorop. De spelen werden v'ot afgewerkt en even eens met muziek opgeluisterd. Ook werden de kinderen getracteerd. Er waren mooie prijzen en troostprijzen, 's Avonds werd een avond feest gehouden voor leden en donateurs. Er werd een gecostumeerde voetbalmatch gehou den op het dichtbij gelegen sportterrein der vereeniging. Er waren prijzen en troostprijzen. Vooraf trok de stoet door de straten met mu ziek. Het spreekt vanzelf, dat deze niet alle- daagsche stoet heel wat belangstelling trok. Daarna waren er een verloting en spelen voor mannen en vrouwen. De feestelijkheden werden besloten met een promenade en vroo- lijke dansmuziek. ALGEMEEXE BROEDERSCHAPSDAG DER REMONSTRANTEN. De algemeente Broederschap der Remon stranten zal voortaan door een gewestelijken landdag worden vervangen. De bedoeling is dien in de toekomst voor het geheele land, op denzelfden Zondag te houden en wel op een, waarop alle predikanten in eigen gemeente preeken. Evenwei komt men dit jaar in centra samen op 23 September, waarvan Haarlem er een is. De algemeene Broederschapsdag zal voor taan eens in de 5 jaren worden gehouden. „J. J. Cremer". HET ORGEL IN DE REM. KERK. Zondag 16 September zal in de morgen- jodsdienstoefening van de Haarlemsche Re monstranten de inwijding van het vernieuw de orgel plaats hebben. TOM v. d. SPEK IN LA GAITé. Het zomerseizoen loopt ten einde. De boo- men verwisselen de frisch-groene kleuren voor het herfstig bruin, de scholen beginnen weer en iedereen maakt zich zoo langzamerhand weer gereed voor de komende tijden, waarin de dagen kort en de avonden lang zijn. Ook Cabaret La Gaité heeft zijn poorten weer opengezet na de zomervacantie en de eerste greep, die de directeur, de heer van Ake, gedaan heeft is een gelukkige geweest; Tom van der Spek en de zijnen zijn als orkest ge- engageerd. Het ensemble pakt en de leden zijn boven dien stuk voor stuk meester op hun instru menten, wat o.a. blijkt uit de instrumentatie en vertolking van Whispering, waar allen een solo krijgen. Een hunner, de heer J. Corduwe- ner, bespeelt de harmonica met een ware vir tuositeit en brengt daar zoowel klassiek als jazz mee. Hij geeft soli op Hawaiian guitaar en is als vocalist uitmuntend. Dat het orkest ook strijkorkest is van goede hoedanigheid be wijzen de middagen, als een viertal leden in de nieuwe Bodega Astoria, waarvoor de linker vleugel van het gebouw is ingericht en welke Bodega dezer dagen is geopend, tijdens het bitteruur den muzikalen achtergrond vormt. De inzet van het seizoen in La Gaité is goed. HEEMSTEEDSOHE REDDINGSBRIGADE De Heemsteedsche Brigade bestaat op SeDtember 15 jaar. Zij wenscht dit feit te her denken door het houden van tentoonstellin gen op reddingsgebied en door het geven van een feestavond voor propaganda op Zaterdag 8 September in het Ververschingshuls Groe- nendaal. Het bestuur der brigade wendde zich tot den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen met het verzoek voor haar de tentoonstelling te organiseeren. De N.V. Autogarage van Lent,, Raadhuisstraat en de heer Taverne, Fotohan- del „Focus", Binnenweg 9.2, stelden respectie velijk een showroom en een etalage welwillend ter beschikking. De Ned. Bond richtte de tentoonstelling in met een deel van het materieel, dat overzicht geeft van het werk der verschillende brigades in het buitenland en aan de kust. De beide tentoonstellingen zijn heden ge opend; zij maken een frisschen, fleurigen in druk en trekken heel veel belangstelling, wat dan ook de bedoeling is. Op den feestavond van a.s. Zaterdag wordt een toepasselijk tooneelstuk van propagandis tische strekking ten beste gegeven; er zal door den heer A. J. Meyerink een voordracht met lichtbeelden worden gehouden over het red dingswezen in het algemeen. Vereeniging van Huis vrouwen. Het wïnterprogramma. VEREENIGING VAN PROVINCIAAL PERSONEEL IN NOORD-HOLLAND. Dezer dagen hield bovengenoemde Vereeni ging haar gewone zomervergadering in de muziekzaal van het café Brinkmann te Haar lem. De vergadering, welke door een zestigtal leden werd bezocht, stond onder leiding van den len voorzitter den (heer J Horsmeier Jr Peze gaf een uitvoerig overzicht van de totstandkoming van het in de jongste Staten zitting vastgestelde nieuwe salarisreglement en in het bijzonder over hetgeen te dien op zichte door de Vereeniging was verricht. Daarna werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de algemeene vergadering van den Alge- imeenen Bond van Provinciaal Personeel in Nederland, welke op 7 September te Utrecht zal worden gehouden. Uit dezen beschrij vingsbrief en de daarbij behoorende stukken bleek o.m.. dat het aantal leden van den Bond op 1 Januari van dit jaar was gestegen tot 1016 en dat de financieele positie van den Bond, niettegenstaande de velerlei werkzaam heden in het afgeloopen jaar, niet geleden had. Verschillende voorstellen aan de bonds vergadering werden besproken, waarna ten slotte ce Noord-Hollandsche afgevaardigden r.aar die vergadering werden aangewezen. Voorts valt te vermelden, dat ter vergade ring uit betrouwbare bron mededeeling werd gedaan van het feit. dat dezer dagen de Ko ninklijke goedkeuring op het nieuwe salaris- reglement is verleend, doch dat daarbij de eisch is gesteld, dat binnen drie maanden een nieuwe regeling zal worden vastgesteld, welke de salarisregelingen van het Rijkspersoneel meer zal naderen, dan de zoo juist vastge stelde. Het bestuur verklaarde ook nu weer paraat te zullen zijn en voorde belangen van 't .personeel zooveel mogelijk op de bres te zul len staan, Het Win terprogramma seizoen 1934-1935 der afdeeling Haarlem van de Ver. van Huis vrouwen luidt: Dinsdag 11 September. Openingsmiddag. Voordrachten door Georgette Hagedoorn en Ben Roijaard. Vrijdag 28 September. Lezing van mej Mien Labberton uit Oosterbeek. Onderwerp: Deugden en ondeugden uit het kinderleven. Maandag 8 October: Lezing met lichtbeel den door den heer J. Kunst uit Den Haag. Onderwerp: Een muzikale zwerftocht over Flores. Maandag 22 October: Vertooning van de Cultuurfilm „Wonderen der Natuur", toege licht door den heer J. C. Mol, uit Haarlem. Maandag 12 November: Lezing van Ds, Padt uit Zutfen. Onderwerp: De vrouw en de vrede. Dinsdag 27 November: Lezing van mevr. A. H. Loeff-Bokma uit Haarlem. Onderwerp Vrouwenleven in vroeger eeuwen. Maandag 10 December: Lezing van mej. Dr. A. Duinker uit Haarlem. Onderwerp: Frank rijk. Vrijdag 21 December: Kerstmiddag, geleld door Tony de Ridder. Maandag 14 Januari 1935:^ Lezing van mevr. Van Zeggelen. Onderwerp: Kartini. Woensdag 6 Februari 1935: Kindermiddag. Opvoering van „Jantje in Modderstad" onder leiding van mevr. Van Eden. Vrijdag 15 Februari 1935: Lezing van Jhr. Feith uit Velp. Onderwerp: Amerika. De Voorjaarsbeurs zal hoogstwaarschijnlijk worden gehouden van 2330 Maart 1935. Verder staat er nog op het programma een voordrachtmiddag van Leo Straus uit Over- veen, die naar aanleiding van den 175 ge boortedag van Schiller, fragmenten uit „Wil helm Teil" zal voordragen. Voorts is het be stuur van plan een lezing over een kunst- onderwerp te organiseeren door den heer Pfersich uit Aerdenhout, De gratis plaatsbewijzen voor de vertooningen der Persil Klankfilm in het Rembrandt-Theater te Haarlem op: Maandag 3 September; Dinsdag 4 September; Donderdag 6 September; Vrijdag 7 September; en Maandag 10 September a.s. zijn thans allen uitgegeven. Gezien deze enorme belangstelling hebben wij besloten nog eenige vervolg-voorstellingen te geven. Gratis plaatsbewijzen zijn hiervoor ver krijgbaar aan de cassa van het Rembrandt- Theater van af morgen 5 September tot en met Zaterdag 8 September, telkens van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Voorziet U spoedig van gratis plaatsbewijzen ten einde teleurstelling te voorkomen. Alleen toegang voor Huisvrouwen en Jonge Dames. Qstermann&Co s Handel Mij N.V Amsterdam - Fabrieken (e Jutphaas bl] Utrecht (Adv. Ingez. Med.) Circus Amanda Roberti komt te Haarlem. Op het Pretoriaplein. Het Circus Roberti, dix-ectrice mevrouw Amanda Roberti. dat in April en Mei met veel succes in IJmuiden en Heemstede gewerkt heeft en daarna o.m. in Den Haag en Hilver sum zeer goede critieken heeft gehad, zal van Vrijdag tot en met Woensdag a..s voorstellin gen komen geven te Haarlem, op het Pretoria- plein. De pers te Hilversum prees de voorstellin gen in dit kleine maar echt ..ouderwetsehe paardenspel". Uitstekende staaltjes van mo derne paardendressuur worden te zien ge geven en tevens zeer goede variétékunst door geroutineerde artisten. die een oogenblik tevoren nog beide leeg waren. En dan al die andere toeren, meer speciaal op goochelgebied, toeren, die we voor een deel al meer zagen (het doorgesneden touw, dat weer „heel" wordt, de kaarten in de binnen zakken van twee „helpers" uit het publiek, die van aantal veranderen, zonder dat je merkt, dat de goochelaar ze heeft aangeraakt) en zooveel andere dingen, waar je versteld van Tenslotte staat de Professor met zijn ele gante assistenten in een tuin vol bloemen, die hij uit allerlei „leege" hulzen, kokers, vazen enz. te voorschijn heeft getooverd; een frisch en fleurig tafereel en een waardig einde van een alleramusantsten avond. Wij willen niet alles verklappen wat de goo chelende hoogleeraar laat zien, maar willen nog dit zeggen: wie zich voorneemt dezer dagen naar den Schouwburg aan den Jansweg te gaan, weldie zou een slechter voor nemen kunnen opvatten! DE DEMONSTRATIE VAN 16 SEPTEMBER. De Plaatselijke Raad uit S.D.A.P. en H.B.B. heeft een opwekking rondgezonden tot deel neming aan de demonstratie van S.D.A.P. en N.V.V. voor democratie en socialisme te Am sterdam op 16 September, op het IJsclub- terrein. Twee extra treinen zullen de deelnemers uit Haarlem voor een klein bedrag naar Am sterdam vervoeren. PROFESSOR MELACHINI IN DEN JANSSCHOUWBURG. Wie dezer dagen eens een amusanten avond wil doorbrengen, ga naar den Schouwburg aan den Jansweg en late zich daar door Professor Melachini bij den neus nemen. Hij doet het op zoo'n prettige, soms geestige manier, dat ge er niet boos om kunt worden, integendeel: ge zult er verheugd en voldaan over zijn, dat ge dezen handigen goochelaar en illusionist aan het werk hebt gezien en ge zult uw vrienden en kennissen opwekken, ook eens te gaaxx ge nieten van wat deze vroolijke „Professor" op zijn terrein dat van de wereld waarin men u beetneemt vertoont. Er was geen talrijk publiek aanwezig in den schouwburg hoeveel katten hebben wij Haarlemmers nu al uit boomen gekeken? maar die er waren hebben zich dankbaar ge toond voor den aardigen avond, voor de staal tjes van vingervlugheid en handigheid van den goochelaar en voor de vernuftige vondsten, waarmede Prof. Melachini een „illusie" weet te scheppen, d.w.z den indruk weet te wek ken dat iets gebeurt, wat in werkelijkheid natuurlijk niet gebeurt. Als daar zijn: het doorsteken van een jonge dame met, als we goed geteld hebben, vijftien sabels; het „weg vloeien" van diezelfde jonge dame uit een ton in een anderen ton, die van den eersten door een zware, metalen, van gaatjes voorziene plaat is gescheiden; het plotseling te voor schijn komen van twee lieftallige schoonen i uit twee groote, in elkaar geschoven kubussen, Bennekom 2 van Antwerpen te Amsterdam. Berenice 1 van Amsterdam te Kopenhagen. Bodegraven Amsterdam n. Chili 1 te Cris tobal. Crijnssen, Barbados n. Amst. 2 (7 v.m.) van Plymouth via Havre Deucalion 2 van Bari naar Catania. Ganymedes 2 van Constantza n. Stamboul. Hebe 2 van Corcubion naar Amsterdam. Medea 31 van New-York naar Pt. au Prince Nereus l van Stettin naar Amsterdam. Orestes 1 van Patras te Piraeus. Poseidoxx 1 van Carthagena naar Malaga. Simon Bolivar 3 van Noorwegen te Hamburg Stuyvesant 2 van Paramaribo te Amsterdam Telamon 1 van Budrun te Izmir. Trajanus 2 van Savona te Amsterdam. Triton 2 (7 n.m.) v. Amst. te Hamburg. Ulysses, Bourgas n. Amst. 1 (12 's midd.) 180 mijl Z.W. van Ouessant. Vesta 30 van Palermo naar Lissabon. Vulcanus 2 van Stubal naar Cadix. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Colombia 30 van Curacao naar Pto. Cabello. Venezuela 30 van Curacao n. Sta. Marta. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 1 v. Tocopilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba (thuisr.) 1 van Bahia. Alphacca (thuisr.) 1 van B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) p. 2 (1 v.m.) K. del Armi. Blitar (uitreis) p. 2 (7 v.m.) Ouessant. Palembang (uitreis) p. 2 (1 n.m.) Gibraltar. Siantar (thuisreis) 3 (1 n.m.) van Sabang. Kota Gede (thuisreis) 3 (2 v.m.) v. Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN Clytorieus, Java n. New-York 1 te Penang. Prometheus, N.-York n. Java 1 v. Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 30 van Batavia naar Hongkong. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 3 v. Port Said. Melampus, Amsterdam naar Bata**ia 31 van Belawan. City of Khartoum, Rotterdam naar Japan 31 van Hongkong. Peisander, Batavia naar Amsterdam, p. 2 Prawlepoint. Patroclus, Japan n. Rotterdam p. 2 Gi braltar. Clytoneus, Batavia naar Amsterdam 3 van Penang. Van opera-artisf tof stofzuigercolporteur. Herinneringen van een helden-bariton HOLLAND—AMERIKALIJN. Veendam, Rotterdam naar New York p. 2 (n.m.) Lizard. Statendam 1 (v.m.) v. Rotterdam te N. York Boschdijk 1 (n.m.) v. N. Orleans naar Rot terdam. Rotterdam 2 (n.m.) v. New-York te Halifax. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 2 Sept. v. Rotterdam te Beira. Heemskerk 2 vaxx Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—WEST- AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) 3 te Bordeaux. HALCYONLIJN. Stad Zaltbommel 1 v. Tunis via Oran naar HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk 2 van Londen te Hamburg. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN Vaxx Spilbergen 21 v. Pt. Natal n. Lor. Marq. Barexxtsz, Pt. Natal n. Batavia 31 v. Sin gapore Tasman 31 van Kaapstad te Manilla. JAVA—AUSTRALIë LIJN Nieuw-Zeeland 1 v. Singapore te Brisbane. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland 2 van Bremen te Amsterdam. Kennemerland 2 van Amsterdam te Gdynia Flandria (thuisr.) 2 (4 v.m.) v. Las Palmas. Orania (uitr.) 2 (8 n.m.) van Oporto. Achilles 1 van Napels n. Cagliari. Agamemnon 1 v. Antw. n. Havre, p. 2 Vlis- singen. Ajax 2 van Hamburg te Amsterdam. Ariadne 2 v. Kopenhagen te Amsterdam. Ik ben geboren op 30 Augustus 1864 en ben dus 70 jaar geworden. Ik weet wel dat er niet de geringste verdien ste in schuilt 70 jaar te worden, maar als ar tist, als opéra artist, met meer dan 45 jaar hard werken in de kunst exx het theaterleven, heeft men zoo een en ander meegemaakt. Als oud-leerling van het Amsterdamsche Conservatorium en de Tooneelschool, kwam ik al op 25-jarigen leeftijd bij de Nederland- sche Opéra als zooveelste bariton, regiehulp en requisiteur, en nog eenige tientallen andere baantjes meer, te veel om op te noemen. Via de Groot, Van der Linden, Koopman en Bijleveldt, ging ik naar Antwerpen (de Vlaa.n- sche Opéra) en met een reizend Fransch Opéragezelschap door geheel Frankrijk, Span je, Portugal, Marokko, Algiers en Egypte, Grie kenland, Turkije en de Balkanstaten (een tournée van bijna 4 jaar). Ik heb alle functies bij de opéra gehad: bari ton, regisseur, kapelmeester, kassier, reclame biljetten-aanplakker, directeur, impresario en nog zoo een paar dozijn van lang-geen-eere- baantjes. Geen exxkele groote figuur uit de opera wereld, of ik heb die persoonlijk gekend: o.a. Sigrid Arnoldson, Quia Beumer, Lotte Leh- mann, Emma Nevada, mevrouw Engelen Sewing, Aekté, Cchaliapine,Ant. van Rooy (met wien ik 1 seizoen in Bayx-euth gewerkt heb) Urlus, Melba, Adelina Patti enz. enz. Van de groote impresario's welke ik gekend heb is de allergrootste geweest Josef Schuxxr- man, een Nederlaxxder (Rotterdammer uit de bekende comediantenfamilie Van Biene). De allergrootste en eerste sterren gingen alleen met hem op reis; hij was de man die met Sarah Bernhardt een tournée door Noord- en Zuid-Amexika maakte van 200 speeldagen tegen twee duizend dollars per dag. Tientallen kilo's verdroogde bloemen en kransen, honderden meters van kleur verscho ten linten (met opschriften om er nu kippevel van te krijgen «n andere sentïmentalitextexx maar goed gemeend is alles wat mij als ar tist „materieel" is overgebleven. Wanneer ik in de vermogensbelasting zou aangeslagen worden wat mijn bezit aan „her inneringen" betreft, dan zou ik rijker dan Carnegie, Ford en Rockefeller te zamen zijn. Ik zal een oogenblikje denken dat ik bezig ben mijn invullingsbiljet voor mijn „herinnerings belasting" op te stellen en kom dan tot de volgende paar cijfers. 500 x Carmen, 300 x Hugenoten. 350 x Paljas en Cavalleria, 300 Troubadours, 300 x Rigo- letto, 200 x Fliegende Hollander, Bohème, Mig- xxen, Barbier de Sevilla, Aïda, Profeet, Faust, Lohengrin, Tannhauser, Traviata, iedex-e opéra honderden en nog eens honderden malen. Ben hexxsch den tel kwijt. Hoeveel malexi ik voor de prima donna mijn leven heb moeten laten, heb moeten sterven met als allerlaatste woor den een „weest vervloekt" op de bevende lip pen een kwartier lang xiiemaxid op de wereld heeft er bij benadering een flauw idéé van. „Ils sont passés ces jours de fête". Woordelijk genomen waren het niet altijd feestdagen, maar wat kwam het er op aan. Ik was jong, levenskrachtig, vol werklust en er bestonden geen hindernissen. Het leven was zoo door en door spannend en afwisselend, dat de grootste misère geen tijd had, werkelijkheid te worden. Dat zijn zoo allerlei dingen die mij door het hoofd spoken, vandaag nu ik 70 jaar geworden ben en om het hoofd boven water te houden, aangezien er geen opéra's meer zijn en ik toch leven moet stofzuigers probeer te verkoopen. Sinds 3 maanden ben ik daarvoor op stap, na tuurlijk zonder er één te hebben kunnen plaatsen. Hoeveel stofzuigers zijn er al vóór mij ver kocht? Er is geen stof en er is geen geld meer onder de menschen. Ik ben er nu zoo langzamerhand vast van overtuigd dat er alleen nog „stof" zonder t voor mij overgebleven is, namelijk sof. Het leven is daardoor voor mij een S.O.S. geworden. ANTON DIERX,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10