UIT HET BUITENLAND h A' A R E E M'S DAGBLAD' JUBILEUM BIJ SCOTLAND YARD. DE Radio-Programma DINSDAG 4 SEPTEMBER 1934 4 De vroegere Oostenrijksche vice-kanselier Winkler be schuldigt Fey. - Deze zou met de nazi's onderhandeld hebben. - Cemeene zaak tegen Pr. Dollfuss? - De Fransch Belgische economische besprekingen. W~ HET BELANGRIJKSTE NIEUWS OOSTENRIJK Het „Prager Montagsblatt" publiceert naar het D. N. B. meldt, een onderhoud met den voormaligen Oostenrijkschen vic.e-kanselier ir. Winkler, die zich op het oogenblik in het Eger- lan<i (Tsjechoslowakije) ophoudt. Majoor Fey. Omtrent de gebeurtenissen van 25 Juli ver klaarde Winkler, dat de „nationale revolutie" niet dacht aan een gewelddadige omwente ling, doch dat zij met het oog op de voort gaande ineenstorting van het regeeringsfront de situatie wilde redden. Ik heb ook de overtuiging, aldus Winkler, dat men hier niet te doen had met een door de N. S. D. A. P. en S. A. voorbereide actie, daar, zooals bleek, de S. A. van Weenen, die in weerwil van de onderdrukking een sterke en beslissende factor is gebleven, zelfs niet werd gealarmeerd. Het betreft dus de partieele ac tie van een kleine groep, die de revolution- naire ontwikkeling niet wilde afwachten. Verder zeide Winkler, dat de Heimwehr- leider en de Heimwehrtroepen de laatste da gen vóór den Putsch druk met de nat-socialis- ten hadden onderhandeld. Fey, die door de legeeringshervorming van 11 Juli verbitterd was, zou besloten zijn geweest met de nazi's gemeene zaak te maken, om de regeering en in de eerste plaats dr. Dollfuss zoo spoedig mogelijk ten val te brengen. Nog enkele da gen vóór de Putsch had Fey met de nationaal- socialisten onderhandeld. Daardoor had hij hen aangemoedigd tot het verscherpen van den strijd tegen Dolll'uss. Op de vraag, hoe e en pacificatie van Oostenrijk mogelijk was, antwoordde Winkler: het ubitenlandsch-poli tieke geintrigeer van Oostenrijk moet ophou den, Er moet een oplossing tusschen alle buur staten worden gevonden. Oostenrijk moet weer naar democratische methoden terugkeeren, zal het vrede worden. De Habsburgsche kwestie was niet van meer belang dan vele andere. Een groot gedeelte der Oostenrijkers hield den terugkeer der Habsburgers voor het minst erge kwaad. In den boezem der regeering bestond op het oogenblik ongetwijfeld volgens Winkler een le- gitimistische meerderheid. De Belgische minister van buitenlandsche zaken Jaspar is na zijn Parijsche reis niet on middellijk naar Brussel teruggekeerd; hij zal daar vandaag aankomen om deel te nemen aan den ministerraad. Bij die gelegenheid zal Jaspar rapport uit brengen over zijn besprekingen te Parijs. In overeenstemming met de te Parijs verstrekte mededeelingen legt men er hier in niet-offi- cieele kringen den nadruk op. dat het be langrijkste onderwerp van gesprek de econo mische betrekking tusschen België en Frank rijk geweest zijn. Men uit zich niet over de politieke kwesties, die. naar men aanneemt, eveneens besproken zijn. Ten aanzien van de economische kwesties meenen kringen, die in nauw contact staan met de regeering, dat Jaspar opnieuw de be moeilijkingen ter sprake heeft gebracht, die Belgische arbeidskrachten in Frankrijk reeds sedert geruimen tijd in den weg zijn gelegd. Verder heeft hij, naar men zegt. den nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van een inten siever handelsverkeer tusschen de beide lan den. Gezegd wordt, dat Jaspar heeft gepleit voor het sluiten van een nieuw, meer omvat tend handelsverdrag met Frankrijk, met het motief, dat het onlangs tot stand gekomen contingenteeringsaccoord slechts op enkele punten verzachtingen heeft aangebracht. Van Fransche zijde aldus wordt te Brus sel gezegd heeft men te verstaan gegeven, dat men bereid is tot het sluiten van een nieuw verdrag. Genève. Zwitsersche Volkenbonds delegatie tegen de toetreding van Rusland. In een conferentie tusschen de Bondsraads commissie voor buitenlandsche aangelegen heden en de Zwitsersche delegatie bij den Volkenbond is Maandag de kwestie besproken van het toelaten van Rusland tot den Volken bond en het toekennen van een raadszetel aan dat land. Het resultaat van deze bespreking is, dat de Zwitsersche Volkenbondsdelegatie bij den Bondsraad zal voorsteilen, niet toe te stem men in de toelating van Rusland. De Nederlandsche delegatie ter Volkenbondsvergadering. De Nederlandsche delegatie naar de vijf tiende volkenbondsvergadering, welke 10 September te Genève zal aanvangen, zal zijn samengesteld als volgt; Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, minister van buitenlandsche zaken; mr. J. A. N. Patijn, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome; mr. J. Limburg, lid van den raad van state; mr. W. M. van Lanschot, lid van de Eerste Kamer, vertegenwoordigers, met dien verstande, dat tijdens de aanwezigheid van jhr. de Graeff te Genève mr. van Lanschot als plaatsvervangend vertegenwoordiger zal worden beschouwd; prof. mr. J. P. A. Fran cois, administrateur, chef van de afdeeling Volkenbondszaken van het departement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoog leeraar aan de handelshoogeschool te Rotter dam, plaatsvervangend vertegenwoordiger; Mevrouw C. A. Kluyver, referendaris aan het departement van buitenlandsche zaken, secre taris, tevens plaatsvervangend vertegenwoor diger. Griekenland. Mislukte Putsch-poging van onder-officieren. Uit ATHENE, 3" September: Een groep onderofficieren der lucht-afweerbatterijen heeft in den nacht op heden een poging tot opstand gedaan. De manschappen weigerden echter aan den Putsch deel te nemen. Daarop braken de onder-officieren de kasten open waar de gel den in opgesloten waren en vluchtten met medeneming van de aanwezige gelden. Het onderzoek door politie en militairen is nog aan den gang. Oostenrijk. Krupp-directeur te Weenen gearresteerd. De directeur-generaal van de Hamburgsche afdeeling der Kruppfabrieken is naar de N. R. C. verneemt te Weenen gevangen geno men. Men was tot de ontdekking gekomen dat hij met de nazis complotteerde en hun groote hoeveelheden wapens leverde. Nog meer vluchtelingen naar Zuid-Slavië. Naar uit Warasdin wordt gemeld is aldaar wederom een kleine groep nationaal-socialis- tische Oostenrijksche vluchtelingen aar.geko- mn. Zij verklaarden, dat zich nog een vrij groot aantal vluchtelingen in de bosschen langs de grens verborgen houden en op een gunstig oogenblik wachten om naar Zuid Slavië te kunnen vluchten. Campana brandde een week. Het vuur thans gebluscht. BUENOS AIRES, 3 Sept. (V.D.) De reusach tige brand, die langer dan een week in Cam pana heeft gewoed en bijna de geheele stad heeft verwoest, is thans gebluscht. Schepen in nood aan de Deensche kust. Door storm en zwaren regenval. Kopenhagen 3 Augustus (Reuter). Za terdag heeft boven Denemarken een zware storm gewoed, gepaard aan zwaren regenval. Op sommige plaatsen viel tot 7 centimeter regen, aanzienlijke schade werd aangericht. Vele schepen werden van de ankers gesla gen en lek geslagen, zoodat een aantal is ge zonken. Verder is een groot aantal schepen gestrand, waarbij ongeveer 40 personen ge red moesten worden. Aan de kust is de Finsche bark „Carmen' omgeslagen en eerst- na eenige uren slaagde het Duitsche schip ..Ursula Siemens" dat op de lichtsignalen te hulp was gekomen, er in de 12 opvarenden te redden. Van een Noorsch schip, dat aan den grond was geloopen moest de kapitein, die zijn schip niet wilde veriaten, met geweld van boord worden gehaald. Wat de textiel-arbeiders eischen. Erkenning van den vakbond staat ook op het program. WASHINGTON, 3 September "Reuter). De arbeiders-leiders in het Zuiden verklaren, dat zij besloten zijn vol te houden tot zij ge wonnen hebben. De eischen van de stakers zijn de volgende: le. Zesurïge werkdag en een werkweek van vijf dagen bij gelijke betaling voor alle dis tricten. 2e. Geen vermindering van de huidige week- loonen. 3e. Het einde van de achterstelling van de georganiseerde arbeiders door de werkgevers. 4e. Het einde van het gebruik om het aan tal getouwen dat een arbeider moet bedienen te vermeerderen, zonder het loon te verhoo- gen. 5e. Erkenning van den bond als vertegen woordiger van de arbeiders bij onderhande lingen. 6e. Het instellen van een scheidsgerecht. 7e. Een sterkere vertegenwoordiger van het federaal bureau tot opheffing van de econo mische crisis in de arbeidsbureaux van di verse plaatsen. De stakingsleiding deelt mede, dat een mil- lioen arbeiders bevel tot staken heeft ge kregen. Anderen schatten dit aantal op 660.000: n.l. 4ti7.G00 arbeiders in de katoenindustrie, 150.000 zijde- en kunstzijde-arbeiders en 103.000 in de wolindustrie. De voorzitter van het katoen-textiel-instituut in 't Zuiden Sloan, verklaarde Zaterdagavond dat de werklieden van 12 fabrieken in meer derheid tegen de staking stemden. Algemeen vreest men, dat onlusten tussehen stakers en werkwilligen zullen komen. De stakingsleiders hebben hun volgelingen herhaaldelijk aangespoord de orde te hand haven en zelfs heeft men de gouverneurs van de staten verzocht de orde zoo noodig met militairen te handhaven. NEW-YORK. 4 September. (V.D.) George A. Sloan, de voorzitter van bot katoen-textiel- instituut in het Zuiden, heeft verklaard, dat volgens berichten, welke hij van de vertegen woordigers van 200 spinnerijen heeft ontvan gen in het geheele Zuiden weinig gevolg is ge geven aan den stakingoproep. Een groote fa briek, waar 6000 arbeiders in dienst zijn, werkt op volle capaciteit door. Thomas F. Momahon, de conservatieve lei der der United Textile Workers heeft solidairi- teit met de beweging in Nieuw Engeland be pleit. Hij adviseerde den- stakers geweld met geweld te beantwoorden, indien zij zouden worden aangevallen. Vandaag was het hoofdkantoor'van de Na tional Labor Relations Board gesloten, waar mede te kennen werd gegeven, dat men alle hoop op een vreedzame oplossing had laten varen. TREIN SLINGERT AUTOBUS IN EEN SLOOT. SENFTENBERG, 3 Sept. (Reuter)Een auto bus waarin 33 personen, voornamelijk kinde ren, zaten is door een trein gegrepen en in een sloot geslingerd. Negen personen werden zoo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden gebracht, doch geen van hen verkeert in le vensgevaar. Rijksbisschop Mueller wordt in het ongelijk gesteld. „Zijn decreet was niet geldig", meen. hooggerechtshof. BERLIJN, 3 Sept. (V.D.). Het hoogge rechtshof van Berlijn heeft het optreden van rijksbisschop Mueller tegen zijn opponenten onwettig verklaard door zijn vonnis ten gunste van dr. Buchholtz, den predikant van het Tempelhof-district te Berlijn. Dr. Buch holtz was door bet consistorium van de Brandenburgsc-he kerkprovincie afgezet op grond van het decreet van bisschop Mueller van 3 Februari. In dit decreet nam dr. Mueller de macht om autocratisch predikanten van de eene plaats naar de andere over te plaatsen, hen voorloopig met verlof te zenden of te schor sen. Dit decreet berustte op een ander de creet van 26 Januari, waarin de primaat zich zelf alle volmachten had toegekend van de Pruisische Kerksynode en alle voorzieningen van de Pruisische Kerksynode waarmede deze maatregelen niet in overeenstemming waren, had opgeheven. Het gerecht heeft thans bevel gegeven tot uitbetaling van het achterstallige salaris van dr. Buchholtz, en tot voortzetting van de uit- keering van zijn volle salaris. Tevens werd bevolen, dat hij in het bezit moest worden gelaten van zijn woning en dat de kosten van het proces moesten worden betaald. Het Hof was tot de conclusie gekomen, dat zijn ont slag ongeldig was, aangezien het decreet van dr. Mueller van 26 Januari geen rechtskracht bezat. Er bestaat geen legale rechtvaardiging voor de toepassing van het Fuehrer-principe op de kerk in een ongelimiteerden of onpas- senden vorm. Vingerafdrukken 40 jaar in gebruik. (Van onzen Londenschen correspondent) De afdeeling voor vingerafdrukken van Scotland Yard viert haar veertigjarig be staan. Het archief van vingerafdrukken, dat de beheerders der afdeeling in die jaren heb ben verzameld, is zeer rijk en het wordt door de politie in Engeland beschouwd als verre weg hel nuttigste middel voor opsporing van misdadigers. In de gerechtshoven van het land komt bij behandeling van crimineele za ken nog vaak twijfel tot uiting over de on feilbaarheid van het stelsel. Schrijvers van detective-verhalen verkondigen in die verha len soms theorieën volgens welke vingeraf drukken kunnen worden vervalscht. Een ze kere fantastische vrijheid moet samengaan mèt het metier van den romancier der crimi naliteit. Hij kan behoefte hebben aan een dwalend stelsel van vingerafdrukken als ele ment voor de spanning, welke zijn verhaal moet kenmerken. Zijn bijwijlen verkeerde voorstelling van het stelsel kan hem worden vergeven op grond van beroepsdwang. Zulke vergiffenis kan niet worden geschonken aan hen die deelnemen aan de rechtspraak en het willen doen voorkomen dat met vingerafdruk ken kan worden geknoeid of dat een vinger afdruk niet eenig behoeft te zijn. Want- het is overtuigend komen vast te staan dat het stel sel werkelijk onfeilbaar is. Scotland Yard heeft een verzameling van 5.000.000 vingerafdrukken, vertegenwoordi gend de tien vingers van 500.000 misdadigers. Van de millioenen afdrukken, welke Scotland Yard heeft onderzocht, zijn er nimmer twee aan elkaar gelijk geweest. Eenige jaren geleden werd het officieele vertrouwen in het stelsel even geschokt. Een dokter, die in Wem bley tweelingen in de wereld had helpen brengen, meldde dat hun vingerafdrukken identiek waren. Het hoofd van de afdeeling van Scotland Yard begaf zich met een onge rust gemoed naar het vertrek der geboorte, nam er afdrukken van de vingertopjes en constateerde met behulp van een microscoop dat er niet minder dan elf punten van ver schil waren tusschen de vingerafdrukken dei- pas geboren tweelingen Wanneer Scotland Yard het noodig vindt de vingerafdrukken van een persoon te bezit ten, moeten alle tien vingers «zooals uit de hierboven gegeven cijfers is gebleken) -er aan gelooven. Het is duidelijk dat misdadigers of potentieele misdadigers hierin niet de behulp zame hand (de term is hier zeer letterlijk) bie den. Maar de misdadiger, die tot nu toe de politie wist te ontgaan, verschaft nochtans vaak onbewust het herkennend materiaal in den vorm van een enkelen afdruk of een paar afdrukken op zaken, die hij in de uitoefening van zijn wanbedrijf heeft betast. Onlangs verklaarde een gevangene voor een recht bank dat de politie nimmer vingerafdrukken van hem had gehad. Maar tot zijn verbazing en ontsteltenis toonde een beambte van Scot land Yard een volledig stel. De eerste bijdra ge tot dit stel was geweest een afdruk op een wijnglas in een huis. dat door den "inbreker was bezocht. De speurders hadden de werk zaamheid van dezen inbreker over het gan- sche land gevolgd totdat zij van een verschei denheid van artikelen al zijn vingerafdruk ken hadden verzameld; en terloops konden zij ook een trouw verslag geven van zijn om zwervingen door het land De vingerafdruk als middel van identifica tie is uiteraard veel ouder dan 40 jaar. De eerste bladzijden der wereldgeschiedenis ver tellen dat een koning stukken van gewicht teekende door er een afdruk van zijn duim onder te zetten. Langer dan 100 jaar geleden ijverde een bekend Duitsch physioloog J. E. Purkinje, voor het gebruik van vingerafdruk ken als grondslag voor een wetenschappelijk stelsel van identificatie. In de Vereenigde Sta ten werden in het begin der vorige eeuw reeds vingerafdrukken gebruikt voor identificatie van Chineesche immigranten. Maar 't schijnt dat inderdaad de Britten het eerst op de ge dachte zijn gekomen vingerafdrukken te ge bruiken voor opsporing van misdadigers. De geboorte van het stelsel voor dit doel dateert Een zesde in de Ver. Staten is werkloos. Het aantal wordt op ca. 20 millioen geschat. WASHINGTON, 3 Sept. fReuter). Volgens een rapport van den secretaris van het steun comité aan president Roosevelt bedroeg het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten in Februari 20 tot 23 millioen, dus ongeveer 1/6 van de bevolking. De totale uitgaven aan steunverleeningen sedert 1930 worden geraamd op drie milliard dollar. HET ONGELUK OP HET GARE DE L'EST. PARIJS: De toestand van de gewonden van het ongeluk op het Gare de l'Est is bevredi gend. Op het oogenblik bevinden zich nog negen in het ziekenhuis doch geen van hen is levensgevaarlijk gewond. ONZE DAGELJJKSCHE KINDER VER TELLING. Daarbinnen was het al donker en Piet botste tegen een tafel aan. De aap greep hem bij zijn schouder en trok hem achterover op den grond. Piet gilde aan één stuk, maar de planter was er gelukkig gauw achteraan ge komen en wist Jocko tot loslaten te dwingen.„Jij niet zulke apekuren hè? Pas op, of je gaat in je hok, begrepen!" Jocko grijnsde, dat al zijn tanden bloot kwamen. Piet volgde schoorvoetend naar de galerij en ging zoo ver mogelijk van Jocko af zitten. Hij zat nog geen drie minuten, toen hij het alweer uitgilde en boven op zijn stoel ging staan. „Een slang, een slang!" „O, dat is mijn lievelings-huisslangetje", zei de planter, „die doet ook a"; geen kwaad. Het is geen vergiftig soort, die komt 's avonds altijd melk halen." Hij floot op een eigenaardige manier en de slang kwam dadelijk naar hem toe. „Wat je maar een slangetje noemt", dacht Piet, toen er iets van meer dan drie meter over den grond gleed. dan van 1894 toen het hoofd van de Politie in Bengalen. Sir E. R. Henry, een register van vingerafdrukken van misdadigers in zijn ge bied begon aan te leggen. Deze politie-amb- tenaar werd later hoofdcommissaris in Lon den, waar het materiaal snel groeide en waar de voorwaarden voor grondige studie en clas sificatie door middel van speciale soorten lij nen (bogen, lussen, spiralen etc.) ruim aan wezig waren. Men schat het aantal vingeraf drukken, in het bezit van de politie in de gansche wereld, op meer dan 100.000.000. Een groot deel er van behoort tot misdadigers die niet meer in leven zijn. Maar de verzameling blijft uiteraard groeien en zal moeten blijven groeien totdat misdadigheid uit de wereld is verdwenen. A. K. VAN R. WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1934. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Onze Keu ken door P. J. Kers Jr., V.P.R.O. 10.00 Morgen wijding. VARA 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven. 12.00 Klein- Vara-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Voor de vrouwen. Te verzorgen in samenwerking van den B'ond van Soc. Dem. Vrouwenclubs in Nederland. Mevr. A. E. J. de Vries'Bruins. 2.15 De Notenkra kers o.l.v. Daaf Wins. 3.00 Voor de kinderen m m.v. VARA-Tooneel o.l.v. Willem van Cap- pellen. 5.30 Orgelspel door Joh. Jong; 6.00 Mu zikaal Allerlei. 6.40 Uit de roode jeugdbewe ging. Jan Peters. „Arbeidersjeugd, sluit de gelederen". 6.50 Men vraagt, en wij draaien., gramofoonplaten, waarom gevraagd is. 7.05 Sportuitzending. Nederlandsche Arbeiders Sportbond. Nabeschouwing over den Nationa- len Korfbaldag te Utrecht en beschouwing over de a.s. voetbalcompetitie door Arie Boer. 7.20 Orgelspel door Cor Steyn. 7.40 „Hoe hel pen wij de Werklooze jeugd". Lezing door Dr. W. J. Smit. 8.03 Uitzending van het Groote openluchtconcert op het H. F. C.-terrein te Haarlem. 9.30 Vaz Dias en Varia. 9.45 „Het ein de van de „Union". Ter nagedachtenis aan het ontelbaar aantal matrozen, dat op „De Vogelenplaat" verdronk. Een hoorfilm. van Ernst Johanssen, vertaald door Martien Be versluis. Opvoering door het Vara-tooneel onder leiding van Willem van Cappellen. 10.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 301,5 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. H. J. Westerink. 11.00 Ensemble van der Horst. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Ensemble van der Horst. I.15 Bespeling van het studio-orgel door L. Blaauw. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Lézen van Chr. Lectuur!" Op Hoop van Zegen" van A. Wapanaar. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Zen derverzorging. 4.00 Viool-recital door Jan Keessen. 5.00 Kinderuurtje door mej. D. Beeld houwer, 6.00 Orkestmuziek (Gram.platen). 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.58 Zenderoverscihakeling. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoon muziek, of een greep uit het Dagelij ksch Ge beuren". 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Bespe ling van het studio-orgel door Ronald Parker. 9.0Ö Prof. Dr. A. van Veldhuizen „De Haag- sche Flora op dit moment". (III). 9.30 Con cert door het Kamerensemble o.l.v. H. Her man. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 11.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Luxemburgsche avond. Gevarieerd con cert. 7.40 Luxemburgsche liederen te zingen door Josy Knepper. 8.20 Luxemburgsch con cert o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. MarieThé- rèse Grosfils—De Cuvper. 8.40 Vervolg Luxem burgsch concert. 9.10 Concert. 9.30 Planoreci tal door René Delporte. 9.45 Gevarieerd con cert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10.35 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL. 484 M.è 12.15 Het omroeporkest. 1.30 Gramofoonmu ziek. 5.15 Dansmuziek. 6.35 Spaansche gramo foonmuziek. 9.30 Beethovenconcert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Pianorecital door Emma Bijtebier. 5.50 Dansmuziek. 6.35 Het Symphonieorkest. 8.20 Het omroeporkest. 9.20 Vervolg omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. BERLIJN. 357 M. 7.10 Giinther Baum zingt liederen. 7.40 Volks liederen. 9.20 Militair concert. 12.20 Adalbert Lutter's dansorkest. HAMBURG. 332 M. 6.05 Harmonieconcert. 11.50 Jachtmuziek. 12.35 Arthur Renk's orkest. 1.20 Gramofoon muziek. 2.35 Dansmuziek. G.35 Gramofoonmu ziek. 9.20 Het omroeporkest 10.40 Muzikaal tusschenspel. 11.20 Het Bruinierstrijkkwartet speelt. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert. 4.20 Het Keulsche symphonieorkest. 9.20 Het groote omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. II.20 Chopinrecital. DAVENTRY, 261 M. 11.20 Gramofoonmuziek, 12.20 Orgelconcert doo:r Quentin Mac Leon. 2.20 Het Troxy Grand orkest o.l.v. Joseph Muscant. 5.05 Gramofcon- muziek. 6.50 Orgelconcert door Reginald Dixon. 7.20 Het Radio Militair orkest o.l.v. Charles Leggett. 11.15 Het Cassani Club orkest o.l.v. Charles Kunz. PARIJS, 313 M. 7.09 Declamatie en Hawaianmuziek. 7.50 Filmmuziek. PARIJS (Radio) 1648 IVL 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoonmu ziek. 10.5'5 Uit Vichy populair concert. 12.35 Populair concert o.l.v. Lucien Goldy. 7.20 Gra mofoonmuziek. 9.05 Symphonieorkest o.l.v. Roger Désomière. i0.50 Dansmuziek o.l.v. Vic tor Pascal. MILAAN, 369 M. 5.30 Kamermuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Symnhonieorkest. ROME, 421 M. 6.15 Gramofoonmuziek. WEENEN, 507 M. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.45 Militair concert. 10.30 Populair concert. 11.00 Vervolg Populair concert. 12.00 Adolf Pauscher's Dansorkest. WARSCHAU, 1345 M. 5.45 Cellorecital loor'Zefja Adamska. 6.10 Gramofoonmuziek. 7.05 Concert. 7.40 Populair concert door het cm- oenorkest. 11.20 Populaire en dansmuziek 1130 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 8.20 Populair concert.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6