VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 WATERPOLO. Het IJ—H. P. C. (4—2) Het IJ afdeelingskampioen. Het is den H. P. C.'ers niet mogen geluk ken het afdeelingskampioenschap te be halen. hoewel zij de kans er wel voor gehad hebben. Slecht schieten der voorhoede en twee fouten van Mooi kort na elkaar waren oorzaak van de nederlaag. Na een voorsprong van 21 kwam Uitendaal vrij voor keeper Veenstra, doch schoot juist in zijn handen. Onmiddellijk hierop maakte Bohlander gelijk, waarna v. OostremSoede tweemaal vrij kwam opgezwommen, terwijl Mooi rustig den gang van zaken afwachtte en hem onbegrij pelijkerwijze vrij liet. De H. P. C.-achterhoede daarentegen heeft als geheel een uiterst zwaren wedstrijd ach ter den rug, waarbij zij zich zonder uitzon dering geheel gegeven heeft. Verscheidene malen zagen zij zich voor moeilijke momen ten geplaatst, doch steeds konden zij de situatie meester blijven. In niet geringe mate had keeper Schutte hier deel aan, die we derom in uitstekende conditie was. Opmerkelijk is. dat van de vier goals er slechts één door de IJ-voorhoede is gemaakt, terwijl de overigen door de achterhoede wer den gescoord. De talrijke H. P. C.-supporters, zeker in gelijk aantal als van het IJ. aanwezig, lieten zich niet onbetuigd. Over het verloop het volgende: Als scheidsrechter J. de Vries beginnen fluit liggen de volgende zeventallen te wa ter: IJ: Veenstra. v. Oostrom Soede. K. Kohier. D. Hazenberg J. Kohier, G. Bohlander, F. v. d. Bosch. S. L. Mooi, J. Kooyman, J. Uitendaal. A. J. Braam, H. Leijenaar, F. W. Moolenaar. J. Schutter. Het begin kenmerkt zich door een verken nen van beide kanten. De keepers krijgen al direct gelegenheid hun kunnen te toonen. Van dichtbij stopt Schutter een keihard schot van Kohier, de terugspringende bal belandt bij Braam, die onmiddellijk doorgeeft aan de voorhoede. Uitendaal komt vrij doch schiet hard tegen de bovenlat. Nu komt K. Kohier opgezwommen en scoort (1—0). Herhaaldelijk krijgen de H. P. C.'ers kans tot schieten doch steeds werpt Veenstra zich er voor. Rust treedt in met een I0-voorsprong. Na de hervatting komen de H.P.C.'ers geweldig opzetten. Goed samenspel tusschen Mooi en Kooyman brengt van laatstgenoemde den gelijkmaker. (11). Nu ontketend zich een geweldige strijd om de leiding. Re H.P.C.'ers behouden nog even het beste van het spel en Uitendaal zwemt snel op en komt vrij voor Veenstra te liggen, doch schiet in zijn handen, waardoor een keerpunt in den wedstrijd ontstaat. Bohlander scoort spoedig hierna den ge lijkmaker met een hard achterwaartsch schot. (22). Direct na het uitzwemmen ls het IJ bij den bal. v. Oostrom Soede wordt vrijgelaten en geeft een zuiver schot, dat keeper Schutter te machtig blijkt (3—2). Weer wordt uitge- zwommen en weer herhaalt zich dezelfde situatie (42). Hiermede was in de laatste minuten het pleit beslecht en zag H. P. C. zich het kam pioenschap ontgaan. Het IJ heeft dit thans behaald. H. P. C. heeft dus het afdeelingskampioen schap niet mogen behalen. Het is als -het ware op den drempel gestruikeld over het van ouds zoo machtige IJ. Het is jammer, maar met dat al mag de actieve club uit het naast de wereldstad Amsterdam zoo be scheiden plaatsje Heemstede, trotsch zijn op het seizoen, dat thans achter ons ligt. En H. P. C. is een vereeniging. die hecht in elkaar zit. die veel doet bovendien om haar jonge krachten op te kweeken. Volgend jaar komt er nog een waterpoloseizoen en misschien lukt het dan nog net zooveel beter, dat het afdeelingskampioenschap en daarna het Ne- derlandsche worden behaald. H. P. C. is voor dit jaar uitgespeeld, maar voor de toekomst lang niet. Wij hebben er alle vertrouwen in. A. Z.—D. J. K. ONBESLIST. De wedstrijd om de onderste plaats in de af deeling A der eerste klasse in Amsterdam gespeeld tusschen A. Z. en D. J. K. eindigde na verlenging met 2—2. zoodat wederom een beslissingswedstrijd noodig is. HAARLEM—NEPTUNUS (2—1) Haarlem kampioen 2e klasse B. Door in Zaandijk den beslissingswedstrijd tegen Neptunus (Zaandam) met 2—1 te win nen, zijn onze stadgenooten er in geslaagd, evenals het vorig seizoen, kampioen te worden van de 2e klasse B, Kon. Ned Zwembond. Het Haarlem-zevental gaat als volgt te water: Th. Hölsken, H. Bannink, W. Hölsken, G. Captein. C. Zeeman. H. Pieters, J. v. Hemsbergen Ook Neptunus is geheel volledig. Direct na den aanvang wordt er een snel tempo ingezet, doch de zenuwen spelen beide partijen in het begin nog te veel parten. Höls ken krijgt toch eenige lastige schoten te ver werken; zijn collega aan de overzijde Van, Oostveen heeft met eenige schoten van de Haarlem-voorhoede evenmin moeite. Een doorslagbal van Van 't Hof gaat naast. Dan volgt een gevaarlijke aanval op het Haarlem- doel, doch Hölsken redt uitstekend Even la ter wordt een Zaansche speler wegens ver- zwemmen het water uitgestuurd, met zeven tegen zes spelend komt Haarlem sterk opzet ten, doch het is juist Neptunus, die door te laat overnemen der Haarlemmers de leiding neemt met een keurig schot van hun midden voor Van 't Hof (01). Vlug gaat de bal voorts van doel tot doel; Van Oostveen stopt keurig eenige schoten van Van Hemsbergen en Zeeman. Kort voor rust ziet Pieters kans den Zaanschen keeper met 'n prachtig schot te passeeren (11), Na de rust krijgt men weer een snelle, ge-i lijk opgaande strijd te zien, beide verdedigin-J gen krijgen het zwaar te verantwoorden; eenige corners op het Neptunus-doel leveren niets op. Verschillende malen zet de Haarlem- achterhoede haar voorspelers aan het werk, doch telkenmale stranden deze op het zware spel der Zaandammers. Wanneer Zeeman een corner te nemen krijgt, plaatst hij deze voor den vrijliggenden v. Hemsbergen, deze wordt echter vlak voor het doel genomen, waarop de scheidsrechter Haarlem een strafworp toe kent, die op fraaie wijze benut wordt (21), waarmede deze spannende kamp beëindigd werd. Zondag speelt Haarlem reeds haar eersten promotie-wedstrijd tegen Zwemlust te Utrecht, één der andere 2e klasse kampioenen. SCHAKEN ALJECHINEUWE OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Euwe speelde in Leningrad met koorts, AMSTERDAM, 6 September. Het Neder- 'andsch Comité wereldkampioenschap Schaken deed Donderdagmiddag mededeelingen om trent het a s. toumooi om het wereldkampioen schap schaken tusschen Aljechin en Euwe in 1935. Dr. Euwe. kortelings uit Leningrad terugge keerd. was ter conferentie aanwezig. Mr. M. Levenbach voorzitter van het Comité vertelde dat de resultaten van Euwe in het tournooi te Zuerich uitstekend mochten wor den genoemd, maar dat die van Leningrad tegengevallen zijn. De reden hiervan? Euwe heeft tengevolge van het stooten van den voet een algeheele infectie gekregen, welke thans nog niet geheel genezen is. Indien de Nederlandsche hem thans behandelende ge neesheer geweten had, van deze infectie, zou hij hem absoluut verboden hebben mee te spelen. Euwe had te Leningrad verhooging vdn tem peratuur en ongetwijfeld is een en ander van nvloed geweest op zijn prestatie. Euwe zelf vertelde oas dat hij tijdens het tournooi tengevolge van deze ontsteking soms moeite had zijn spel te spelen. Zoowel te Zuerich als te Leningrad had hij niet gespeeld om zooveel mogelijk punten te maken, maar om leering te trekken. Met deze methode van pelen was het hem te Zuerich meegeloopen te Leningrad echter tegengeloopen. De resultaten te Zuerich vond hij, voor wat hem zelf betrof, beter dan hij verwacht had Maar hij prees het sterke spel van Aljechin in dit tournooi al speelde de laatste juist tegen hem zelf wat minder sterk. Naar wij vernemen zal Euwe met Kerstmis .'an dit jaar deelnemen aan het schaaktour- nooi te Hastings (Engeland) waarin ook Aljechin, Flohr. Lilienthal e.a. zullen uitkomen De laatste noemde Euwe een zeer sterk speler en rangschikte hem onder de vier sterks ten ter wereld. Hij hoopte eind October nog tegen Lilienthal, die thans in ons land vertoeft, te kunnen spélen. Voorts is het niet onmogelijk, dat nog eenige oefenpartijen zullen worden gespeeld tegen Dr. Lasker, Flohr. Nimzowitsch, Bernstein e.a. Misschien komt Capablanca naar Nederland tijdens zijn a.s. verblijf in Europa. De leden van het V.A.S., de A.S.C.. en de Amsterdamsche Schaakbond zullen dr. Euwe huldigen op 13 September voor zijn prestaties in het tournooi te Zuerich. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. In de najaarsvergadering van de Bloemen - daalsche Schaakclub werd besloten in verband met den voortdurenden groei van het ledental van de Club, dezen winter in de groote zaal van het Jeugdhuis te gaan spelen, daar de kleinere zaal in dit gebouw thans voor de club ongeschikt is geworden. Vervolgens werden de competitiewedstrijden in de club besproken en werd besloten deze voor het thans aangebroken seizoen reeds de volgende week te doen beginnen. Hei besluit van het bestuur, om aan de wedstrijden van den Noord-Hoiia..dschen Schaakbond thans met 3 tientallen te gaan deelnemen, werd met groote instemming ont vangen. HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma van deze week komen de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Tweede klasse: E.D.O. IBlauw Wit II. V.V.G. A. II—V.V.G.A. III. Haarlemsche Competitie; S.S.H.Haarlem II. Zondag: Eerste klasse: Haarlem IAjax I. Het programma is niet groot meer. Maar er staan nog een paar goede nummers op. Zaterdagmiddag om half vier begint op het terrein aan de Kleverlaan de groote strijd voor E.D.O. De inzet is: het eerste klasseschap maai de tegenpartij is Blauw Wit II. In Blauw-Wit II zitten eenige oude rotten, die stellig van de partij zijn, nu Blauw Wit I vrij is. Vooral in spel routine zullen de Zebra's het van de oodzwarten winnen. Waarmee nog niet ge zegd is dat nu ook de punten mee naar Am sterdam gaan. En Zondagmorgen om half tien vecht. Haar lem I op hetzelfde terrein om het kampioen schap van de eerste klasse. Ook dat zal nog een zware strijd worden! Maar die moet door Haarlem gewonnen worden! Als het protest inzake den wedstrijd tegen Blauw Wit I aan onze stadgenooten wordt toegewezen, kunnen zij volstaan met één punt op Ajax te verove ren, dus gelijk te spelen. Voor het geval het wordt afgewezen, zijn beide punten noodig om tenminste nog met Blauw Wit gelijk te komen, opdat dan een beslissingswedstrijd een nieuwe kans geeft. Voor de Haarlemsche Competitie wordt ge speeld Haarlem IIS.S.H., maar op verzoek van Haarlem heeft deze wedstrijd op het S.S.H.-terrein plaats. DE WEDSTRIJD IN ANTWERPEN. Het staat thans vast dat het Nederlandsche negental op 23 Sept. een wedstrijd in Antwer pen speelt. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rhcumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voor dat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd, misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheu matiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd langzamerhand zoo erg, dat ik er "s nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na en kele dagen verminderden de pijnen, en ver dwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedu rende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had". M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvoldoende werking der afvoerorganen. Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuur lijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis" zal de afvoerorganen blijven aanspo ren om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten f f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) Voor het Nederlandsche negental zijn de zelfde spelers van den vorigen keer aange schreven. maar het is nog niet bekend of zij allen hebben geaccepteerd. Bettelco zal het zonder haar eersten honk- man. den Amerikaan Payne, moeten doen Deze speler is n.l. op het R.C.H. terrein geval len. waarbij zijn schouderbeen Ls gespleten, zoodat hij minstens een maand rust moet hou den, HONKBAL VOOR DAMES. Zaterdagmiddag speelt aan de Kleverlaan een damesnegental van „Haarlem" tegen een damesnegental van de 2de H.B.S. B te Haar lem. LEDENVERGADERING VAN HAARLEM. Haarlem hield in De Nijverheid een druk be zochte vergadering. Het voornaamste punt van de agenda was de vraag of „Haarlem" be halve honkbal als zomersport ook een winter sport zal gaan beoefenen. Besloten werd des winters hockey te gaan beoefenen, dames en heeren in afzonderlijke elftallen Met October zullen de oefeningen beginnen en zoo spoedig mogelijk zal opne ming in competitieverband gezocht worden. HONKBAL VOOR JONGENS. De H.C. Haarlem is voornemens ook dit jaar wedstrijden voor jongensnegentallen te orga- niseeren en wel op Zondag 30 September. Toe gelaten zullen alleen worden; buurt- of straat negentallen, dus geen negentallen, die onder deel van een honkbalvereeniging zijn. Aan melding kan plaats hebben aan het kleedhuis op het terrein a. d. Kleverlaan. HANDBAL WAT ZONDAG GESPEELD WORDT. Voor Zondag is het volgende handbalpro gramma samengesteld: Lijndentournooi: In de le afdeeling bekampen elkaar: Simson IAalsmeer I om een plaats in de finale tegen Lijnden I. In de-2e afdeeling spelen Odin en Tonido. Stedenhandbal-tournooi te Groningen. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der vereeniging „Voorwaarts" aldaar wordt te Gro ningen op 23 September in het Groninger Sportpark een Stedenhandbaltournooi tusschen de vertegenwoordigende Handbal-teams van Amsterdam. Den Haag en Groningen gehouden RAPIDITAS I—CONCORDIA I. (Dames) Het Handbalseizoen wordt geopend met wed strijden tusschen Concordia en Rapiditas. De eerste damesteams spelen om 11 uur pre. cies aan den Vergierdeweg. De 2e dames teams om 3 uur op het zelfde terrein. 's Morgens om 9 uur 30 splen twee Heeren combinaties eveneens aan den Vergierdenwe< LAWNTENNIS De Nationale Kampioenschappen. De laatste acht bij de heeren. De laatste vier bij de dames. De wedstrijden om het nationale kampioen schap in Amsterdam op Donderdag brachten geen groote verrassingen. Het is wel typeerend, dat in de vier kwart eindstrijden der dames de geplaatste speel sters niet alleen geen set tegen zich zagen maken, maar de hoogste tegenscore was twee games. De halve eindstrijden gaan nu tus schen mej. R. Couquerque en mej. Belzer en in de onderste helft tusschen mej. Terwindt en mej. van Lindonk. In het heeren-enkelspel sloeg Marinkelle den Oostelijken speler Kerssemakers en kwam daardoor bij de laatste zestien. De tweede achtste finale ging tusschen Koopman en van Olst. Alle partijen, waarin de uitgezonderde spe lers uitkomen, zijn best of five. Na de eerste set te hebben verloren won Koopman de drie volgende vrij snel achter elkaar, waarin het betere plaatsen van Koopman en het meer gevarieerde spel den doorslag gaven. Meer moeite had Th. van Eek met Marinkelle en het leek er veel op of de eerste verrassing van deze wedstrijden zou plaats vinden. Naarmate het spel vorderde kwam van Eek meer op dreef, terwijl Marinkelle zichtbaar vermoeid werd In de beslissende set liet hij zelfs alle moeilijke ballen loopen. Timmer had weinig moeite met den jongen Borren. die zich echter met hand en tand verdedigde. Het jeugdig enthousiasme moest echter tegen de vaste techniek van Timmer het onderspit delven, (61 62 61). In de kwarteindstrijden spelen tegen elkaar Timmer-van Eek. Koopman-Scheurleer: HughanHeynen (die reeds plaats vond) en LeembruggenKarsten De resultaten van heden luidden: Da mes-enkelspel Derde ronde: Mej. Hillen sl. mej. T. de Jong 61 62. Kwarteindstrijden Mej. Roll in Couquerque sl. mevr. Jonquière 6—2 6—1; mej. Belzer sl. mevr. Meyer 6—2, 62; mej. van Lindonk sl. mej. A. Kerckhoff 60 6—1; mej. Terwindt sl. mej. Hillen 61 6—2. Heeren-enkelspel. Derde ronde. Marinkelle sl. Kerssemakers 46 64 63. Achtste finale: Koopman sl. van Olst 36 61 64 63 W. Heynen sl. Hoving 61 61 61 Karsten sl. Ketjen 61 64 61 Van Eek sl. Marinkelle 26 611 16 64 6—0. Timmer sl. Borren 61 62 61 Leembruggen sl. de Graaf 61 75 63 Scheurleer sl. de Brauw 62 63 60. Heeren-dubbelspel.. Tweede ronde: De Graaf en Jacobsen sl. v. d. Steur en Ketjen 10—8 6—2 Dames-dubbelspel. Tweede ronde: Mej. Belzer en mej. A. Kerckhoff sl. mej. Mechel en mevr. Mechel 62 61. Mej. Rollm Couquerque en mevr. Jonquière sl. mej. T. de Jong en mevr. Koopman 61 6—1. Gemengd dubbelspel. Eerste r-onde: Mej. E. van Hevwijnen en Boon sl. mej Hartog Heyes en Rubens 6—1 61 Tweede ronde: Mej. Terwindt en v Rompu sl. mej. Sluis en Ketien 86 57 75. Mevr. Koopman en Koopman sl. mej. A. Kerckhoff en Wetselaar 6—1 3—6 97 Mej. Bensdorp en Bloemhof f sl. mej. Mechel en de Brauw 6—4 63. Kwartfinale: Mej. Rollin Couquerque en Timmer sl. mej Terwindt en v. Rompu 64 63. Kwartfinale heeren-enkelspel Hughan sl. Hevnen 63 64 86 Gemengd dubbelspel. Tweede ronde: E. van Herwijnen en Boon sl. mevr. Reydon en Feith 26 64 75 Heeren-dubbelspel. Scheurleer en Karsten sl. Hoving en Spie renburg 61 86 46 63. DAMES-HOCKEY. Het jaarverslag over 1933/34 van den Neder- landschen Dames-Hockeybond vermeldt weel een stijgend aantal leden van dien Bond. De taak van het bestuur, waarin mej. Alsbach door onze stadgenoote. mejuffrouw D. C. Roos vervangen werd. wordt hierdoor steeds om vangrijker; maar het in haar gestelde ver trouwen blijkt uit het feit, dat het geheele be stuur herkozen werd met toevoeging van mej. Tombrink als adviseerend lid voor het Zuiden. Nog steeds vormt de competitie-uitbreiding een punt van bespreking. Reeds bij de g'eïhige uitbreiding van het afgeloopen jaar is het aan tal overwinningen wegens niet opkomen merkbaar vergroot. Dit toont al min of meer duidelijk aan de bezwaren van groote reizen., die tegen deze uitbreiding bestaan. De competities hadden veelal een spannend verloop. O.a. was voor het kampioenschap van de eerste klasse een beslissingswedstrijd noo dig tusschen H. O C. en Rood Wit, die ten slotte in het voordeel van eerstgenoemde ein digde. De strijd om het landskampioenschap *-on tengevolge van een auto-ongeluk niet door gaan. 'at- betreft de internationale ontmoetingen, tv ervoor werden eerst interdistricts- en oefen wedstrijden gespeeld. Nederland verloor van Amerika 1—0 en van Duitschland (60) maar behaalde overwinningen op West- Duitschland en België. Een groot aantal van onze Haaidemsche speelsters kwam in Neder- landsch- en B-elftal uit. De wedstrijden tegen het Engelsche miss Pollard-team waren een uitstekende oefening voor onze combinaties, hoewei de Engelschen veel sterker waren. Alleen Haarlem wist een gelijk spel te bevechten. De vergaderingen van de F. I. H. werden door een afgevaardigde, mej. E. de Josselin de Jong. bijgewoond en onze Bond zae zich voor de bijzondere ver diensten den Liautey-beker voor een jaar toege wezen. Voorwaar een mooie onderscheiding. Tenslotte vermeldt het financieel verslag nog een batig saldo, ondanks hoogere kosten door buitenlandsche wedstrijden en grootere com petities. VOETBAL. E. D. O—R. C. H. De derde nederlaag wedstrijd van E. D. O wordt Zondag gespeeld tegen R. C. H. De wedstrijd begint om 2 uur. Daarna komen de reserve-elftallen van R. C. H. en E. D. O. in het veld. Het eerste elftal van E. D. O. heeft de volgende opstelling: H. de Waard, K. Zandstra. H. Boeree, Th. v. d. Putten. J. L. Perukel. H. Oomen, H. Nottrot, G. v. Geemen, J Goemaat, J. Koppen, P. Spek. E. D. O. 2 komt als volgt uit: J. v. Roon, J. Steffens, G. Zandstra, G Janssen, C. Kloos, Jac. Bos, N. N., W. Calland, A. Kollerie, H. Koene, J. v. Veen. RIPPERDA EN DE K. N. V. B. BEKER Ripperda speelt Zondag 9 Sept. tegen E. A. C. uit Utrecht in de eerste ronde om den K. N. V. B. beker. Dit zal een goede oefenwedstrijd zijn voor de komende competitie, wanneer zij haar geluk zal beproeven in de 4de klasse K. N. V. B. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN R. C. H. Zaterdag 8 September: 2.30 uur R.C.H. d—VI. Vogels 2.30 R.C.H. bRozenpriëel 2.30 R.C.H. eHaarlem 3.45 R.C.H. f—D.C.O. Zondag 9 September: 10 uur R C.H. 2a—I.V.O. 10 R.C.H. 3—E.D.O. 4 10 RC.H. 6Rozenpriëel. 10 R.C.H. 11—Heemstede 3 11.15 uur R.C.H. 5Haarlem 4 11.15 R.C.H. 4Spaarnestad 11.15 R.C.H. 9—T.H.B. 3 11.15 R.C.H. 10—V.V.H. 2 1.— uur RCH .7—V.O.G. 1.R.C.H. 8Spaarndam 1.— R.C.H. c—I.V.O. STORMVOGELSVELOCITAS. In deze ontmoeting voor den Spaarnebeker in Haarlem te spelen brengt Stormvogels de volgende ploeg in 't veld: Hollen berg. Haak. Tol, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, v. Pel, Effern, Ketting, De Waard. V. S. v.—GO AHEAD. Zondag worden de nederlaagwedstrijden van V.S.V. om de Zilveren Verserbrug voortgezet. Dan krijgen de rooawitten Go Ahead, de sterke Oostelijke club. op bezoek. Dat kan een Inte ressante ontmoeting worden, waarvoor zeker de noodige belangstelling zal bestaan. V.S.V. komt uit met: Michel, Van Osch. Van der Griendt, De Boer, De Koning, Kruiswijk. Wolf Sr., Wolf Jr., v. d. Lugt, Sterk, Mooyen, HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. Zondagmorgen om 11 uur speelt Stormvogels 2 een vriendschappelijken wedstrijd tegen Haarlem 2 met de volgende spelers: De Vries, Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt, Groen, v. d. Kuil Jr., Spruyt, Koper, v. Gelder, v. d. Laan. WIELRIJDEN. WIELERBAAN WAGENINGEN Op de Wielerbaan alhier vonden Donderdag avond internationale wedstrijden plaats, waarvan de resultaten als volgt waren: Sprintwedstrijd over 3 baanronden (6 series) 1. S. Hoevens i Amsterdam) 3 pnt. Snelste'tijd over laatste 200 M. 13 sec. 2. Jan van Kempen (Brussel) 4 pnt. 3. Guimbretiere (Parijs) 5 pnt. 4. Broccardo (Parijs) 6 pnt. Koppelachtervolging over 25 baanronden: Muller en Clignet loopen 55 Meter in op Schorn-Goebel in 6 min. 16 sec. KlasSement-race over 25 baar.ronden: 1. Fr. Slaats 7 min. 18 sec. 11 pnt. 2. H. Bockom (op 1 ronde) 18 pnt. 3. H. Adan (op 1 ronde) 12 pnt. 4. Schijndel (op 1 ronde) 9 pnt. Koppelwedstrijd over 60 K.M. 1. Slaats-van Kempen 1 uur 28 min., 1.1 sec. 16 pnt. op 1 ronde: 2. Broccardo-Guimbretière 24 pnt. 3. Muller-Clignet 8 pnt. 4. Schorn-Goebel*7 pnt. 5. Adan-Hoevens 6 pnt. op 2 ronden: 6. Bockom-van Schijndel 1*3 pnt. BILJARTEN COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De inschrijvingen voor de verschil lende klassen van de competitie-wed strijden 1934,1935 van den Ned. Biljartbond zijn, niettegenstaande de ongunstige tijden, zeer bevredigend. Zij luiden als volgt: voor klasse A (1ste en 2de klasse spelers groot-bil-- jart) 7 spelers; voor klasse B (3de en 4de klas- Se spelers groot-biljart) 35 spelers; voor klasse C (klein-biljart cadre) 14 teams; voor klasse D (klein-biljart cadre) 21 teams; voor klasse E (klein-biljart libre) 47 teams; voor klasse F (klein-biljart libre) 39 teams; voor het club kampioenschap Driebanden 1ste klasse (groot biljart) 4 teams en voor het dito 2de klasse (groot-biljart) 20 teams. Voor de klassen A en B zijn de wedstrijden persoonlijk, doch de teams bestaan in alle klassen, ook voor het elubkampioenschap Drie banden, uit 4 spelers. De wedstrijden beginnen op 25 September en eindigen uiterlijk op 15 Januari 1935 voor wat de 1ste ronde betreft. ZEILEN DE BURNHAM WEEK. BURNHAM-ON-CROUCH. De wedstrijden werden voortgezet met een open race. welke werd gewonnen door „Boe", gestuurd door den Duitscher Hutschler. in den tijd van 12 uur 26 min. 37 sec. De „Trinil", gestuurd door on zen landgenoot L. V. Arnold, werd tweede in den tijd van 12 uur 29 min. Derde aankomende was de ..Flevo", gestuurd door A. E. Dudok van Heel. in den tijd van 12 uur 29 min. 40 sec. De „Aay". gestuurd door Ir. J. Loeff, ein digde als vijfde in den tijd van 12 uur 32 min: 3 sec. HALCYON LIJN. Vredenburg 5 September v. Lulea te Emden. Stad Haarlem 6 van Melilla te Vlaardingen. Stad Zaltbommel, Tunis n. Ldn 6 v. Oran. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisreis) 5 Sept. van Genua. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, New-York n. Rott. 4 (2.57 n.m.)] 145 mijl W. van Bishops. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 6 (n.m.) v. Mars. Nijkerk 6 (n.m.) v. Antw. naar Rotterdam. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Houtman Kohsichang naar Lorenzo Marques 5 van Tamatave. JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor Java naar New-York 5 te Penang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane 4 van Hongkong naar Manilla. Tjisalak 5 van Batavia te Shanghai. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Deucalion 5 van Catania naar Palermo. Hermes 5 van Candia naar Calamata. Odysseus 6 van Rotterdam te Amsterdam. Orestes 5 van Salonika naar Izmir. Orion 5 van Alexandrië naar Jaffa. Poseidon 5 van Carthagena te Setubal. Triton 5 (6.30 n.m.) van Hamburg n. A'dam. Vulcanus 5 van Malaga naar Carthagena. Colombia 4 van Barbados naar Amsterdam. Amor 4 van Maracaibo te New York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania (uitr.) 5 (11 n.m.) van Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi (uitreis) 5 Sept. van Belawan. Sitoebondo (thuisreis) 5 Sept. v. Singapore. Kota Nopan 5 (5 n.m.) v. Rott. te Hamburg. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Bengalen Vancouver n. Calcutta 4 te Batavia Silverbeech Vancr. n. Calcutta 5 te Iloilo. Biniang 1 van Calcutta te Vancouver. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor Japan n. Rotterdam 5 v. Singapore. City of Norwich Hankow naar Rotterdam 5 van Shanghai. Ajax 4 van Kobe naar Rotterdam. Patroclus Japan naar Rotterdam via Londen pass. 5 Prawle Point. Polyphemus A'dam n. Batavia 6 van Padang. Troilus Japan n. Rotterdam 5 van Hongkong. Myrmidon Amsterdam naar Liverpool en Java 4 (9 n.m.) 39 mijl N. van Land's End. Calchas, Japan n. Rotterdam 5 v. Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 6 te Genua.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10