VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 H'A'ARCEM'S DAGBLAD 8 Ds. H. E. Beker. Bedankt voor zijn benoeming te Arnhem. Ds. H E. Beker, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft naar wij vernemen bedankt voor zijn benoeming tot predikant directeur van het Diaconessenhuis te Arnhem. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Jaarvergadering. In de Donderdag gehouden jaarvergadering van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" herdacht de voorzitter, Dr. Broese van Groenou bij zijn openingswoord allereerst het verscheiden van den Beschermheer Prins Hendrik en van den Eere-voorzitter, den heer J. C. Bunge. Spreker verzocht den leden, ter eere van de nagedachtenis dezer beiden zich een oogenblik van hun zetels te verheffen. Verder richtte spr. zich tot den heer J. Lo- mans, die den 3en September j.l. zijn 25- jarig jubileum als bestuurslid had gevierd; hij dankte den jubilaris voor alles, wat hij voor Z. en V. in deze jaren had gedaan. De ver gadering benoemde den heer Lomans tot Lid van Verdienste. De secretaris, de heer Haverschmidt, bracht zijn jaarverslag uit, dat onder applaus werd goedgekeurd. De heer Bremer, penningmeester, gaf een overzicht van zijn financieel beheer in het afgeloopen jaar. Door alle mogelijke zuinig heid te betrachten behoeft slechts een klein nadeelig saldo naar de nieuwe rekening te worden overgebracht. Ook de administratie van het Maandblad, gevoerd door den heer Voet, was gecontroleerd en In orde bevonden. De begrooting voor het volgend jaar werd goedgekeurd. Het Muziekfonds bleek niet door de crisis te hebben geleden. Het Is door het streven van de dames der werkende leden weder be langrijk gegroeid. De hierna volgende bestuursverkiezing bracht alle aftredenden, de heeren J. v. d. Velden, W. F. Bremer, A. Steinhoff en C. Warnier weder met overgroote meerderheid op hunne plaatsen terug. Daarop werden besprekingen gevoerd over een eventueel feestconcert bij het 105-jarig bestaan der Vereeniging in Februari 1935; enkele voorstellen werden gedaan en ten slotte gecombineerd aangenomen. De dirigent, de heer Schuurman. deed voorts enkele mededeelingen over het eerste concert en de daarbij uit te voeren werken, terwijl ten slotte nog het voorstel van het Kon. Ned. Zangerverbond om het Hage- fonds individueel te steunen, werd aange nomen. Voor men aan de rondvraag begon, ver zocht de vice-voorzitter, de heer J. E. Voet, een enkel woord te mogen wijden aan het groote openlucht-concert van den vorigen avond. Spreker noemde dit een evenement, zooals in jaren niet in Haarlem is voorgeko men en dankte het schitterend succes aan het ijverig repeteeren van alle zangeressen en zangers der verschillende vereenigingen. doch bovenal aan de schier bovenmenschelijke krachtsinspanning van den hr. Schuurman die zich niet alleen voor de leiding, doch tevens ter wille van de voorbereiding en organisatie een arbeid had getroost, die een schei'pe tegen stelling vormde met zijn eenvoudig optreden en bescheiden karakter. Van zeer groote be- teekenis achtte de heer Voet het pracht resul taat van dit concert voor de reputatie van den heer Schuurman en van zeer veel belang voor het Haarlemsch muziekleven; hij sprak tenslotte de hoop uit, dat Frits Schuur man nog zeer lang Zang en Vriendschap's leider mocht zijn. De vergadering stemde met een hartelijk applaus met deze woorden in. De onverlichte auto's te Haarlem. Een belangrijk bericht voor automobilisten. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het te Haarlem niet de bedoeling is. om. evenals te Amsterdam en enkele andere plaatsen, gebruik te maken van de bepalingen van het nieuwe Motor- en Rijwieli-eglement, om de bebouwde kom der gemeente uit te sluiten van de ver plichting dat de stilstaande auto's 's avonds verlicht moeten zijn. Alleen de officieel aan gewezen parkeerplaatsen worden vrijgesteld. Deze mededeeling had terecht bezorgdheid gewekt bij automobolisten die gedwongen zijn hun auto's 's avonds veel op straat te laten staan. Wij bedoelen o.a. de geneesheeren. Als autolantaarns veel branden terwijl de auto stilstaat, raken de accu's uitgeput. Wij kunnen de automobilisten evenwel gerust stellen. Het is de bedoeling der po litie te Haarlem om de bepaling soepel toe te passen. Als een auto 's avonds in een goed verlichte straat staat, zoodat hij geen gevaar voor het verkeer oplevert, zal geen procesverbaal opgemaakt worden. Geen politieagent zal er aan denken een automobilist te bekeuren omdat hij 's avonds zijn auto onverlicht in de Groote Houtstraat of andere hoofdstraat heeft neergezet. Het zou evenwel zoo meent de politie niet verantwoord zijn de geheele bebouwde kom vrij te stellen. In onze buitenwijken is de straatverlichting daarvoor op sommige plaat sen onvoldoende. Als in een donker gedeelte van een straat of laan in een buitenwijk een auto onverlicht staat, beteekent dat een ge vaar voor de auto en voor het verkeer. Iets anders is het als zoo'n auto dicht bij een bran dende straatlantaarn wordt geplaatst. Automobilisten zyn zoo wordt gemeend zelf wel in staat de situatie te beoordeelen. Als zij een bekeuring zouden krijgen is dit aan hen zelf te wijten. De politie is bovendien overtuigd, dat zij nu een middel in de hand heeft om op te treden tegen automobilisten die de straat als garage gebruiken en ook 's nachts, als de meeste straatlantaarns gebluscht worden, hun auto op straat laten staan. Als zoo'n auto dan 's nachts gevaren voor het verkeer kan ople veren zal er wel degelijk procesverbaal worden opgemaakt. Wat was de aanleiding tot den moord in de Anegang? Zedenmisdrijf is uitgesloten. (Zie eerst pag. 1.) Nu het onderzoek van den gerechts-genees kundige heeft uitgewezen, dat er reden is te veronderstellen, dat het meisje gewurgd is, moet aangenomen worden, dat hier een zeer ernstig misdrijf heeft plaats gehad. Er be staat nog geen zekerheid over de motieven van den dader. Alleen kon de politie ons (wij deelden het hierboven reeds mede) verzekeren, dat er geen zedenmisdrijf aan de worging voorafgegaan is. Verder tast men nog in het duister. De veronderstelling zou gemaakt kun nen worden, dat de dader aanvankelijk alleen diefstal in den zin had. Hij kan in de meening verkeerd hebben, dat alle bewoners afwezig waren, zoodat hij ongestoord naar geld kon zoeken. Toen hem bleek, dat het meisje thuis was, kan er twist ontstaan zijn, waarop de dader het meisje wurgde om te beletten dat zij hem zou verraden. Om dat misdrijf weer te bedekken zou hij dan de brand gesticht heb ben. Een tweede veronderstelling kan zijn, dat de aanvankelijke drijfveer geen diefstal was, maar dat hij in het huis gekomen is om met het meisje te spreken. Dit onderhoud kan tot twist aanleiding hebben gegeven, die den jongeman er toe aanzette om het meisje te wurgen. Hij kan daarop geld gezocht hebben om zijn vlucht gemakkelijker te maken. Ook bij deze veronderstelling was de brand natuur lijk bedoeld om zijn misdrijf te bedekken en den schijn te wekken dat het meisje door rook gestikt is. Reeds Donderdagavond had de politie reien om te veronderstellen, dat de jonge man, o. omgang met het meisje had, bij het misdrijf betrokken was. Daarom zijn onmiddellijk Haarlemsche politiemannen er met een auto op uitgetrokken om hem te zoeken. Het vermoeden was, dat hij naar Zeist of omgeving getrokken was. De ouders van den jongen man wonen namelijk te Zeist. Tot op dit oogenblik is de politie er evenwel nog niet in geslaagd hem aan te houden, maar elk oogenblik kan zijn arrestatie verwacht wor den. Het is uit het onderzoek gebleken, dat er geen intiemen omgang tusschen het meisje en den jongeman bestaan heeft. Er is hie romtrent het karakter van den vermoeedlijken dader weinig bekend. Hij heeft slechts 'kort ten huize van de oudiers van het meisje vertoefd. Gaat er wat gebeuren ter conferentie in Batavia? Nu de bus de tram vervangt. De Bloemendalers en Overveeners moeten nu iets meer betalen. Nu de N.Z H.T.M. de tram door bussen ver vangen heeft, zijn de Bloemendalers en Over veeners er in een opzicht niet op vooruitge gaan. Vroeger toen de tram reed konden zij voor een dubbeltje op de stadstram overstap pen. Naar Heemstede kostte het 15 cent. Bo vendien waren er retourtjes op deze tram lijnen verkrijgbaar voor 15 cent. Thans geven de kaartjes van de autobussen geen recht meer op een aansluitenden rit met de stadstram. Daar staat evenwel tegenover, dat de bussen niet zooals de tram bij het Station -te Haarlem eindigt, maar doorrijden tot het centrum der stad. (Groote Markt en Turfmarkt). De eindpunten van de autobuslijnen naar Overveen en Bloemendaal zijn in die dorpen ook verder doorgetrokken. Het wordt evenwel vooral door de Bloemen dalers en Overveeners betreurd, dat op de autobussen geen retourtjes verkrijgbaar zijn. Op de tramlijn HaarlemHeemstede zijn de retourtjes gehandhaafd. Overstapjes op de bussen (die ook geldig zijn op de tram tot de Blauwe Brug) kosten thans 15 cent. Wanneer iemand thans uit Bloemendaal of Overveen naar Heemstede wil, kost dit niet meer 15 cent, zooals vroeger, maar 25 cent. (Retour 45 cent). Papier-vrachtwagen in Drent- sche Hoofdvaart gereden. Er zouden nu spijkers met koppen worden geslagen. De handelsbesprekingen tusschen de Neder- landsche en de Japansche delegatie verkeeren nog altijd in hetzelfde stadium van afwach ting. Dagelijks wordt naar nadere berich ten van Japansche zijde uitgezien. Aneta verneemt van welingelichte zijde, dat tegen het einde der week een nieuwe stimu lans valt te verwachten in den vorm van na dere instructies, waarop dan „spijkers met koppen" kunnen worden geslagen. Chauffeur en zijn vriend verdronken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks half vier is midden in Assen nabij de Markt een groote 6-wielige vrachtwagen uit Hoogezand, geladen met papier, te water gereden. De Drentsche Hoofdvaart maakt in de stad een flauwe bocht. De weg loopt langs het kanaal en het schijnt dat de chauffeur den bocht niet heeft bemerkt, zoodat de wagen rechtuit in de Drentsche Hoofdvaart reed. De omwonenden hoorden een geweldigen slag. Het groote gevaarte, dat met vrij veel snelheid moet hebben gereden, was midden in het ka naal terechtgekomen. Door de zwaarte was het voertuig geheel onder water verdwenen. De hulpmiddelen, waarover men in Assen beschikt, waren echter niet van dien aard, dat men den grooten wagen kon lichten. Met heel veel moeite gelukte het het voorste gedeelte omhoog te trekken. In de cabine vond men toen de lijken van twee personen. Dit waren de 38-jarige chauffeur Roelof Wayer uit Hooge zand en de 40-jarige kapper Gerrit Lokken uit Foxhol (gemeente Hoogezand). Beiden waren gehuwd en laten een gezin met 2 en 4 kinde ren achter. Wayer was Donderdagochtend te 6 uur met zijn wagen van Hoogezand naar Renkum ver trekken om papier te halen. Zy'n vriend Lok ken was voor zijn plezier meegegaan. Des avonds werd de terugreis aanvaard. Er schijnt vannacht op de plaats, waar het ongeluk ge beurde, eenigen nevel te hebben gehangen. Of dit de oorzaak is dan wel of de chauffeur door vermoeidheid niet voldoende heeft opgelet, kan niet meer worden nagegaan. LAATSTE OPTREDEN VAN PROF. MELACHINI. Men verzoekt ons mede te deelen dat Prof. Melachini, de goochelaar en illusionist die in den Schouwburg aan den Jansweg optreedt, hedenavond zijn laatste voorstelling geeft en morgenmiddag zijn laatste kinder- en familie voorstelling. FRANSCH DéMENTI INZAKE FRANSCH- ITALIAANSCHE OVEREENSTEMMING. PARIJS, 7 Sept. (V.D.) De minister van buitenlandsche zaken, Barthou, heeft gisteren verklaard, dat het bericht, volgens hetwelk Frankrijk en Italië tot overeenstemming waren gekomen omtrent pariteit ter zee, militaire en politieke samenwerking en een eenheidsfront tegen Duitschland volkomen onjuist was. De Fransche ambassadeur te Rome, graaf de Chambrun, heeft een eensluidende verklaring afgelegd. De „Daily Telegraph" meldt daaren tegen, dat men hoopt, dat het bezoek van Bar thou aan Rome, de volgende maand, gelegen heid zal geven tot een overeenstemming over de drie belangrijkste meeningsverschillen tus schen de beide landen, d.w.z. over de pariteit ter zee, de positie van Italië in Tunis en de regeling van de Lybische grens. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.28 3 4—7.29 1/4. Berlijn 58.50—58.60 Parys 9.73 1 4—9.73 3 4. Brussel 34.6134.65. Zurich 48.17—48.21. Rome 12.65—12.69. New York 1.45 5 8—1.45 7/8. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Daar de interventie van Roosevelt in het textielconflict door de werknemers is afgewe zen en de staking thans een gi'ooteren om vang gaat aannemen, was men gisteren in Wallstreet minder optimistisch, wat tot uiting kwam in eexx algemeene koersdaling. De Amerikaansche Beurs kon zich aan den invloed daarvan niet onttrekken en bij mini male omzetten stelden de koersen zich op de ochtendbeurs lager. Kon. Olie daalde 1 pet, Philips leed een vei-lies van 2 pet. Aku onder ging echter maar weinig verandering. Uni. lever was nauwelijks prijshoudend. Zoowel Amst. Rubber als H. V. A. stelden zich een kleinigheid beneden de slotkoersen van giste' ren. Youngleening bood weerstand. Op de wiS' selmarkt was de stemming prijshoudend. De dollar kon zich goed handhaven. Het pond gold een fractie lager. Goudwissels bleven op peil. HEEMSTEDE RIJWÏELPLAATJES GESTOLEN. Herhaaldlijk komen klachten over het ver missen van rijwielplaatjes. Thans kwam bij de politie de mededeelinj. dat Donderdagmorgen van rijwielen geplaatst op de rijwielbergplaats van de R.-K. Ui.O. school aan den Heex-enweg een 6-tal plaatjes waren verduisterd. De plaatjes waren ge plaatst in kokertjes, die blijkbaar met een tang waren afgerukt. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Lage Duin en Daal- scheweg 2. Bloemendaal, een rijwielbelasting- merk; Ruigrok, Leidschevaart 270. Vogelen zang, een heerenhoed; L. Ossewaarde, B!oe- mendaalschestraatweg 42, Santpoort, een rij- wielbelastingmerk; Deckers, Bilderdijkpark 14 huis, Amsterdam, een damestaschje met inhoud; Henneman, Hooge Duin en Oaalsche- weg 30, Bloemendaal, een ceintuur; P. Bos, Prixxs Hendriklaan 144. Overveen, een beige regenjas; Beek, Marcelisvaartpad 13, Haar lem. een rij wielbelastingmerk; Helder, K!e- verlaan 73, Bloemendaal een vulpenhouder; O. de Vries, Noordlaan 21, Bloemendaal een spaniel; Gal Oosterduinweg 256, Aerdenhout, een zwarte muts; Traanberg, Brouwerskolkje, Overveen, een camee broche; R. Vèrhelst, Dompvloedslaan 15, Overveen, een kindermuts je; Doctor, Midden Duin en Daalscheweg 25, Bloemendaal, een rij wielbelastingmerk; A. Manhoudt, Platanenlaan 21, Bloemendaal, een bruin étui met inhoud; G. van Hoog, Zandei straat 45. IJmuiden, een puntroller; F. de Vreeze, Bloemendaalscheweg 226, Overveen, een seizoenkaart t.n. Botbijl; van Dijk, Gouds bloemplein 2, Aerdenhout, een sigarenkoker; H. Roozen, Zijlweg 218, Haarlem, een rijwiel- belastingmerk; Huijbens, Verlengde Koepel laan 9 b, Bloemendaal, een boek, get. „In the Wilds of South Amex-ica"; G. Ravenhorst, Elswoutslaan 9, Overveen, een rijwielbelasting merk; aan het bureau van politie te Overveen, een fluweelen ceintuur; een parapluxe; een rozenkrans in étui; een wollen muts; een halssnoer; een loopei', een zakdoekje. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.57 Griet per K.G. f 19—f 9 10 Tongen per K.G. f 1f 0.70 Groote schol per 50 K.G. f 23 Middelschol per 5G K G. f 21 Zetschol per 50 K G. f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 2.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21 Middelschelvisch per 50 K G. f 17 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16 f 11.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.50—f 5.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 36f 14 Groote gullen per 50 K.G. f 4.70f 3.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 2.10f 2.05 Wijting per 50 K.G. f 4.10 Makreel per 50 K.G. f 9.70—f 7.10 Leng per stuk f 0.80f 0.42 Versche hax-ing per kist f 3.70f 1.90 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 27—f 22.12 Kleine hake per 50 K.G. I 21.20 BESOMMINGEN. Trawlers: IJszee IJm. 167 220 manden f 2130. Alcmaria IJnx. 23 100 m. f 910. Alkmaar IJm. 31 250 m. f 2470. Elie Chenevière IJm. 161 130 m. f 1140. Ewald IJm. 148 700 m. f 2370. Motorlogger: K.W. 41 f 770. HAARLEMMERMEER Drie inbraken te Vijfhuizen. De 17-jarige dader aangehouden. Donderdag zijn te Vijfhuizen in Haarlem mermeer op klaarlichten dag, terwijl de be woners afwezig waren, drie inbraken met diefstal gepleegd. Na eerst bij P. P. R. en C. H„ door het forceeren van een deur en het vernielen van een ruit zich toegang tot hun woningen te hebben verschaft, is de dief met de ontvreemde buit .bestaande uit geld en gouden en zilveren voorwerpen naar Haar lem en Heemstede gereden en toen weer de Meer binnengekomen om bij W. P. in te breken en zijn slag te slaan. Deze laatste inbraak heeft hem echter leelijke parten ge speeld, want het geluk diende, dat de oude heer D., die oni'aad hoorde in de woning van zijn buurman, hem te pakken wist te krijgen en aan de politie over te leveren. De jongeman, de 17-jarige W.S. uit Am sterdam, werd naar Hoofddorp overgebracht en in axTest gesteld. BEVERWIJK De groote kortebaan draverij Het middelpunt van de feestviering ter her denking van het 40-jarig jubileum der Hard draverij vereeniging „Beverwijk en Omstreken" het zilverexi jubileum der Winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht" en van het tien-jarig bestaan der St. Jozef-Harmonie werd gevormd door de harddraverij om het kampioenschap van Nederland vaxx de .korte baan. Deze traditioneele paardensportdag werd weer een van die glorie-dagen voor de centrumplaats van midden-Kennemerland en zeker niet minder een gloriedag voor het be stuur der jubileerende Harddraverij vereeni ging, dat haar course begunstigd zag door het mooiste weer; dat men zich maar denken kon. Als gevolg daarvan heeft een enorme men- schenmenigte de spannende draverij gadege slagen. De penningmeester glunderde, want naar later bleek hadden de ontvangsten zelfs die van vorig jaar overtroffen. En toen dacht men dank zij de speciale attractie, welke de struis- vogelrennen vormden, aan het record gekomen te zijn. Zooals men dat van het bestuur der Hard- draveryvereeniging gewoon is, liet de inrich ting van de baan weer niets te wenschen over. Dank zij de medewerking van den Rijkswater staat en van het gemeentebestuur kon weer over de geheele Breestraat worden beschikt. Reeds te 12 uxxr werd de straat afgesloten en werd het doorgaand verkeer alsmede de route der autobussen omgelegd over de Koningstraal en de Meerstraat. Te 1 uur nam de draverij een aanvang. Van de 28 paarden, die op uitnoodiging waren in geschreven, bleven Fretchen en Betty Worthy weg. Daarvoor in de plaats startten de reserve- paarden Guy Bingen en Uilenspiegel. Aan de start vex-schenen: 1. Anna Bradfort Guy, 2. Guy Bingexi, 3. Pinkterton, 4. Sir Axworthy, 5. Uniform, 6. Northerman B. 7. Fatima, 8. Sally Harvester, 9. Brunhilde, 10. Marie P., 11. Fan fare, 12. Quita, 13. Rolls Royd, 14. W. Petrosia. 15. Glossy Silk, 16. Othella, 17. Rentnei-, 18. Quick G., 19. Edna M„ 20. Miss Everharda, 21. Meleese, 22. Clara Bascom, 23. Nordeck, 24. Lady Bond, 25 Janet Harvester, 26. Sister Pa trick H., 27. Navax-ra, 28. Uilenspiegel. De eerste omloop gaf al dadelijk spannende ritten te genieten. De kanspaarden hadden al hun krachten in te spannen om zich de zoogenaamde kansloozen vaxx het lijf te hou den. Er stond dezen middag veel op het spel en zoo verdedigden ook de „miixdere goden" hun huid zoo duur mogelijk. Vaxx den starter, den heer Vaandrager werd veel geduld en beleid gevergd, om de paarden goed weg te krijgen. Maar ook geduld heeft zijn grenzen en wanneer aan den start wat al te laxxg getreuzeld werd aarzelde hij niet een staande start te gelastexx. De uitslag van het „voorpostengevecht" was als volgt; Anna Bradfort Guy sloeg in twee ritten Guy Bingen, sir Axworthy in twee ritten Pinkterton; de hoofdprijs der Beverwijksche paardenverloting, Uniform, had drie ritten noodig om Northerman B. baas te blijveix; Sally Harvester, gereden door haar importeur H. de Vries bleek nog niet in conditie te zijxx om Fatima voorbij te streven; de oude Marie P. verraste het publiek door in twee ï'itten Brunhilde, die maar geen beenen koxx krijgen, naar huis te sturen; Quita, voor wie het harde xad nog wat onwenxxig was, zegevierde over Tanfare, Rolls Royd in twee snelle ritten over W. Petrosia; Othella reed Glossy Silk er af; Rentner moest na drie ritten het veld ruimen voor Quick G; Edna M. zag zich geklopt door Miss Everharda; Clara Bascom versloeg Me leese; oxxze populaire plaatselijke pikeur Jan van Leeuwen Jr. reed Lady Bond in den vol genden omloop; Sisten Patrick H. had geen moe'ite met Janet en tenslotte treuzelde Uilen spiegel zoo lang, dat zijn berijder heelemaal xxiet meer aan de beurt kwam en inplaats vaxx met een prijs met f 50 boete naar huis ging. Navarra kwam daardoor al heel gemakkelijk in de volgende roxxde. In de tweede omloop handhaafde Uniforxxx zich tegen Miss Ever harda, Quick G. verloor vaxx Rolls Royd, Quita stuurde Marie P. naar stal e* kreeg gezelschap vaxx Clara Bascom, dia de eer aaxx Sir Axwor thy liet; Wiebe Knosse, ook al een plaatsge noot. was evenmin gelukkig met Anna Brad fort Guy en vader van Leeuwen evenmin met Othella, want zijn zoon bleef met Lady Bond de baas, tenslotte won Sister Patrick H. op stap van Navarra. Steeds spanxxeixder werd nu de course. Er werd hard gereden, ook ixx de halve beslissixxg, waaruit na feilen strijd als winnende paarden te voorschijn kwameix Lady Bond, Rolls Royd, Quita en Sister Patrick. Om den grooten prijs van duizend gulden ontspon zich nu een ware titanexxstrijd. Al was het tenslotte dan ook onze populaire Jan van Leeuwen, die het loodje moest leggen", toch wekte het voldoening, dat tenslotte, nadat Lady Bond zich verzekerd had van dexx derden eix Quita vaxx den vierden prijs, twee paarden van Nederlandsche bloede streden om het kampioenschap van Nederland. Reeds begon de duisternis te vallen en nog kampten Rolls Royd en Sister Patrick om den eeretitel. Het zal de beide bekwame pikems dezer paarden wel nooit ixx hun loopbaan zïjxx overkomen, dat zij reden op zoo'n fantastisch vexdichte baan. Drie ritten waren noodig, om teix slotte Rolls Royd als kampioen te kunnen begroetexx. Het was een welverdiende overwinning, evenals de tweede prijs ook volkomen verdiend was door Sister Patrick. Beide paardexx hebben een schitterexxde cource geloopen. Zij hebben geexx enkele fout gemaakt. Door deze overwinxxing vaxx inlandsch bloed kwam tevens vast te staan, dat men in ons land toch ook nog wel goede korte-baanpaarden weet te fokken en op te leiden. De klok had reeds acht slagen laten hooren toexx de uitslag als volgt kon worden vastge steld: le pr. f 1000 plus een medaille vaxx H M. de Koningin, gouden medaille van de Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeniging exx een pla- quet van de AmstelbrouwerijRolls Royd van stal H. te Heerenveen (ber. H. de Vries), 2e pr. f 300 Sister Patrick H. van J. Klarenbeek (ber. L. Ensing) 3e pr. f 150 Lady Bond van A. G. v. d. Veen te Haarlem, (ber. J. van Leeuwen Jr.) 4e pr. f 75 Quita, eig. en ber. J. van Leeuwen Jr.. Beverwijk. Het Friesche paard, dat tenslotte kampioen werd, Rolls Royd (van Kerrigan u. Miniwaska) heeft een uitstekenden indruk achtergelaten. De eerste attentie welke den eigenaar van den kampioen ten deel viel, was een fraai bloemstuk, dat nog op de baan werd aaxxgebo- den. In het Kennemer Hotel voixd na afloop van de course de prijsuitreiking plaats. Tegen tien uur verplaatste zich de menigte naar de Meerkade, waar eeix prachtig vuur werk werd afgestoken, dat de duizenden in bewondering bracht. Het vuurwerk was ixxder- daad iets bijzonders. Niet alleen, dat de „groo te stukkexx" zeer fraai waren, ook het lucht- werk was ditmaal werkelijk buitengewoon en telde verscheidexxe ïxieuwighedeix op pyro- technisch gebied. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Bin!, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. Id. 1933 II 4 1/ 2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bnltenl, 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk, 1932 Seheepv. Mijen. Oude Boot Seheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Indnstr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v, Berkel's Patent Cert Calvé Delft.... Nederl. Ford Ned. Ind, Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Indnstr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 6 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken BnitenL Deutsche Reichsb. ol. Mij. Btnl. Kon. Petroleum Perlak 26X-» Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union CnJtuor Mijen. Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Boston Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak Deli Mij Besoeki Senembah Boeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 34K 201^ 218-7J* 'tOX-H 177/8 1% 15Vs 3X 20X 42H 154^ - 154*i 92 10^ 4X 152 132 102 102X 76

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14