UIT HET BUITENLAND Katholieken en Marxisten verzetten zich in het Saargebied. DE LUCHTROOVEJRS VAN HOITIKA jr Radio-Programma VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD" Een „vredesbond" tusschen Frankrijk en Italië? Gevolg der gebeurtenissen in Oostenrijk en Duitschland. Principieel accoord zou reeds bereikt zijn. Italië. Een „vredesbond" Frankrijk? met De Tel. meldt uit Rome: Terwijl in de berichten uit Parijs wordt 'te gengesproken. dat de diplomatieke gedach- ten wisseling, welke den laats ten tijd tusschen Italië en Frankrijk wordt gevoerd, reeds tot een accoord heeft geleid, verneemt United Press uit betrouwbare Italiaansche bron. da.t de onderhandelingen, toch al wel zoover zijn voortgeschreden, dat van een principieele over eenstemming kan worden gesproken. Deze overeenstemming zou betrekking hebben zoo wel op de vlootpariteit en de handhaving van den bewapen ings-stan daar d als op politieke samenwerking. De twee staten zouden zich ten doel stellen, .„gemeenschappelijk naar de handhaving van den vrede in Europa te streven". Gesteund op een gewapende macht, zoo luidt dit bericht die te zamen anderhalf millioen soldaten om vat. zou men de richting van Europa's toe komstige politiek op beslissende wijze kunnen beïnvloeden. In de reeds bereikte princinleele overeen stemming z:et men. raar United Press van be voegde zijde verneemt, zoowel in Frankrijk als in Italië een principieele wijziging der Euro- peesche politiek. Op de vraag, door welke gebeurtenissen deze wijziging in de Fransche en Italiaansche politiek tot stand gebracht is. werd geant woord. dat in. hoofdzaak de jongste gebeurte nissen in Duitschland en speciaal die in Oos tenrijk tot een nauw samengaan tusschen de Fransche en de Italiaansche politiek hebben geleid. Men zou bovendien in overweging heb ben genomen de Kleine Entente tot mede werking te bewegen. In dit verband wint de reis. welke de Tsjechische minister van Bui- tenlandsch Zaken. Benesj, begin October naar Rome zal maken, zeer aan beteekenis. Het bezoek van den Franschen minister van Buitenlar.dsche Zaken, Barthou aar- Rome. in de laatste dagen van September, heeft ten doel, zoo wordt van Italiaansche zijde verklaard, het beginsel-accoord nader uit te werken en de wederzijdsche opvattingen geheel met elkaar in overeenstemming te brengen. DmtscMand. Centrum van illegale propa ganda ontdekt? Naar volgens Reuter verluidt zijn te Berlijn- Schöneberg sedert Dinsdag door de geheime staatspolitie omvangrijke huiszoekingen ver richt, in het verloop waarvan omstreeks 50 personen moeten zijn gearresteerd. De huis zoekingen duren nog altijd voort. Volgens de in omloop zijnde geruchten heeft de politie het hoofdkwartier ontdekt van een organisatie tot het voeren van revolutionnaire communistische propaganda. Goebbels prijst zijn propaganda. Op het partijcongres der N.S.D.A.P. te Neu renberg heeft rijksminister Dr Goebbels gis teren het woord gevoerd over Propaganda en voorlichting als voorwaarde voor practisch werk op talrijke gebieden". De minister zeide o.a.: „Zooals wij in den wereldoorlog economisch en militair onvoldoende voorbereid waren, zoo waren wij het ook propagandistisch. In de geheele wereld begint men in te zien, dat een moderne staat, of hij autoritair of demo cratisch wordt geregeerd, zonder propaganda op den duur niet opgewassen is tegen de onderaardsch werkende krachten van anar chie en chaos. De politieke propaganda als principe is een actief en revolutionnair element. Zij wendt zich naar zin en doel tot de groote massa. Propaganda moet strijdbaar zijn. Geheel anders is het met de volksvoorlich ting gesteld. Zij is in den grond defensief en evolutionnair. Zij is gematigder en tracht te doceeren. Zij wordt dus ook vaker door het regime dan door de oppositie gebruikt. De propaganda hebben wij verheven tot een waarlijk scheppende kunst. Zij was en blijft ons sterkste wapen. Iedere propaganda heeft een tendentie. Een goede propaganda behoeft niet te liegen, ja. zij mag niet liegen. Het is een dwaling, dat het volk de waarheid niet zou kunnen verdragen. Zonder te overdrijven kan men zeggen, al dus Goebbels. dat Duitschland oi^ het oogen- blik op het gebied der propaganda de geheele wereld ten voorbeeld is. Wij hebben het in de kunst der massabeheersching tot een hoogte gebracht, waarbij vergeleken de soortgelijke pogingen in andere landen een waarlijk stum- perachtigen indruk maken. De propaganda is een functie van den mo dernen staat. Uit de diepte van het volk is zij opgestegen, en tot de diepten van het volk moet zij steeds weer afdalen om daar haar wortels te zoeken en haar kracht te vinden". Handelsonderhandelingen met België leiden tot accoord. Bij de sinds geruimen tijd tusschen verte genwoordigers van de Duitsche en Belgische regeering gevoerde economische onderhande lingen is thans een overeenstemming bereikt. Heden zijn in het departement van buiten- landsche zaken een zesde aanvullende over eenkomst betreffende het Duitsch-Belgische hande'.saccoord van 4 April 1925 en een over eenkomst betreffende de betalingen in het goederenverkeer (clearing) onderteekend. De aanvullende overeenkomst bevat een reeks regelingen betreffende douane- en con- tingenteering in verband met het Duitsche douane-tarief. Artikel 6 van het accoord van 1925 dat betrekking heeft op de invoer-ver- boaen wordt gewijzigd en de opzeggingster mijn van dit accoord wordt verlaagd van 6 tot 2 maanden. Verder worden voorzieningen ge troffen voor het instellen van regeerlnescom- missies, die in het onmiddellijke zakelijke ver keer de problemen die in verband staan met de uitvoering van de bestaande economische overeenkomsten, behandelen zullen. De over eenkomst zaL van 20 September af voorloopig yan toepassing worden, i De clearingsovereenkomst, die 10 September van kracht wordt, regelt de betaling van het goederenverkeer tusschen Duitschland en de Belgisch-Luxemburgsche economische unie via clearingsrekeningen. die de Rijksbank en de Belgische Nationale Bank zullen openen. De overeenkomst gaat uit van de veronder stelling. dat Duitschland uit de activiteit van zijn handelsbalans een deviezenoverschot be houdt. Dit overschot staat voortdurend ter vrije beschikking van de Rijksbank nadat een deel daarvan voor doeleinden van transfer van renten der Rijksleeningen (Dawes en Youngleeningj en van de particuliere leenin gen benevens voor gedeeltelijke transfer met betrekking tot de Marken-overeenkomst af getrokken is. Verder zien de crediteuren van de particu liere leeningen voor zoover deze op grond van de overeenkomst in aanmerking komen af van een belangrijik gedeelte hunner rente' aanspraken. De overeenkomst heeft betrekking eveneens op Belgisch Congo en de Belgische Mandaats- gebleden. Het deviezenoverschot ten gunste van Duitschland is in het betalingsverkeer met deze gebieden eveneens veilig gesteld. Tenslotte is nog een voorloopige regeling tot stand gekomen, betreffende den invoer van Duitsche steenkool in België tot eind 1937. Von Papen's ziekteverlof Verlengd. Uit Berlijn. 6 September: Het ziekteverlof van den Duitschen gezant te Weenen, Von Papen, is verlengd: Genève. De heer Lievegoed in de Ned. delegatie bij den Volkenbond. Aan de Nederlandsche Delegatie ter Sep- temberzitting van de Assemblée van den Volkenbond te Genève is toegevoegd de heer A. J. Lievegoed, administrateur aan het De partement van Buitenlandsche Zaken, chef van den Regeeringspersdienst. Hierdoor be schikt thans ook onze delegatie over een functionaris, wiens speciale taak het is, het contact met de Volkenbondsjournalisten te onderhouden (R.P.D.) Zweden. De soc.-dem. ministers en de boycot van Duitsche waren. Het D. N. B. meldt uit Stockholm: Het Zweedsche .Aftonbladet" verklaart te hebben vernomen, dat leden der Zweedsche regeering er bij de Zweede sociaal-democrati sche vakvereenigingen op aangedrongen hebben, dat de boycot van Duitsche waren wordt opgeheven. De sociaal-democratische regeering, aldus het blad, bevindt zich in een lastig parket, daar zij na sluiting van het Duitsch-Zweed- sche verdrag streeft naar bevordering van het handelsverkeer met Duitschland, terwijl aan den anderen kant de sociaal-democrati sche vakvereenigingen, die ten slotte dezelf de leden hebben als de partij, door den boy cot der Duitsche artikelen het handelsverkeer met Duitschland trachten te beperken. De sociaal-democratische ministers moeten dus pvobeeren de sociaal-democratische vakveree nigingen er toe te bewegen dezen boycot op te geven. Naar het blad verder mededeelt, zal den lOen en 11 en September door het bestuur der vakvereenigingen over deze kwestie wor den beraadslaagd. Het is echter de vraag of er thans reeds definitieve besluiten zullen worden genomen, daar Zweden zich op het oogenblik midden in een verkiezingscampagne bevindt. Een beslissing over het probleem van den boycot zal waarschijnlijk worden uitge steld tot na de verkiezingen, welke 16 Septem ber worden gehouden. Botsing in de lucht. Piloot van een der vliegtuigen omgekomen. ROME, 6 September (V. D.) Bij Napels zijn twee vliegtuigen in de lucht tegen elkander gebotst. Een der toestellen kwam tegen den koepel van een kerk terecht. Een der piloten is om het leven gekomen, terwijl de andere kans zag met een valscherm behouden op den beganen grond terecht te komen. DE ENCELSCHE MINISTER i'Au uORLOG LORD HAILSHAM zou volgens berichten uit Londen binnenkort benoemd ivorden tot mi nister van buitenlandsche zaken, als opvolger van Sir John Simon. Bemiddeling in het Textiel- conflict kansloos? Stakingsleiding stuurt aan op sluiting van alle fabrieken. Dan pas bereid tot arbitrage. Uit New-York, 6 September: De voorzitter van het algemeene stakingscomité Gorman heeft ver klaard, dat de vakvereeniging van textiel-arbeiders zal toestemmen in arbitrage, wanneer alle textielfabrie ken gesloten zullen zijn. Hij wil daar mee zeggen, dat de stakende arbei ders de fabrieken zullen dwingen te sluiten. De commissie van arbitrage zal Vrijdag te Washington haar werk zaamheden aanvangen. Men schat het aantal arbeiders dat in staking is gegaan op 340.000. Tot ernstige ongeregeldheden is het giste ren gekomen te Honepath in Zuid-Carolina, waar stakers een aanval hebben gedaan op arbeiders, die geweigerd hadden, het werk neer te leggen. In de plaats heerscht groote opwinding. Het aantal personen, dat bij deze botsingen te Honepath om het. leven is gekomen, be draagt thans reeds tien. Tot nu toe zijn al 64 personen gearresteerd. Te Greenville in denzelfden staat is een staker bij een aanval op de fabriekswacht neergeschoten. Een der stakers, die gewond werden bij de ongeregeldheden te Atlanta in Georgia, is Donderdag aan zijn verwondingen bezweken. Twee compagnieën federale militie zijn ge zonden naar Concord, drie compagnieën naar Marion in Noord-Carolina. Te Warren in Rhode-Island -hebben stakers een fabriek bestormd, waar nog gewerkt werd. De politie, die zich verdedigde met gummi stokken en traangasbommen, moest het veld ruimen. Het bedrijf, waarin 800 man werk zaam waren, is stilgelegd. Een gearresteerde staker werd met geweld bevrijd. Staking in de vrouwenkleeding- industrie. De algemeene uitvoerende raad der inter nationale vakvereeniging voor de vrouwen- kleedingindustrie heeft besloten, voor zoover het de katoenkleeding betreft, de staking af te kondigen. Men verwacht, dat 50.000 personen onder dit besluit vallen, terwijl later mogelijk 125.000 tot 150.000 bij het conflict betrokken zullen worden. VIJF DOODVONNISSEN IN LITAUEN GEVELD. Uit Kowno. 6 Sept. (V. D.) Het veldgerecht te Sjauien heeft vijf personen, verdacht van roofmoord, ter dood veroordeeld. Vier hunner zijn gefusilleerd; van den vijfde is het vonnis veranderd in levenslange tuchthuisstraf. Treinbotsing nabij Glasgow. Een machinist en een stoker gedood: veertig gewonden. GLASGOW, 6 Sept. TReuter). Dicht bij het hoofdstation Glasgow reden de locomotieven van twee treinen tegen elkaar en kantelden. Een machinist en een stoker vonden den dood. De drie eerste wagons van beide treinen ont spoorden en kantelden eveneens, waarbij zij volkomen vernield zijn. Een veertigtal passa giers is min of meer ernstig gekwetst. Alle ambulance-auto's van de stad zijn ge- requireerd. Vele artsen verleenen hulp. Vier sporen zijn geheel geblokkeerd. Duitsche Putsch niet denkbeeldig geacht. Aan de zorgzame wijze, waarop alles ge daan wordt om ook de beste waarborgen voor een goed in orde zijn der kiezerslijst te ver schaffen, dank ik een mooien autotocht door een groot deel van het uiterlijk ook wel zeer merkwaardige Saargebied. Na heele stukken waar fabrieken en mijnen, waar de rook van ook de straten zelf tot u spreken van harden arbeid en waar alles de kleur hiervan heeft, zijt ge plotseling midden in de heerlijkste bosschen of geniet gij van een prachtig ge zicht op de bergen. De excursie ondernam ik met een der districtsinspecteurs, die n.l. met de noodige tact een aantal burgemeesters moest overtuigen, dat de door hen aangevoer de materieele bezwaren tegen aanplakken van de kiezerslijst in hun gemeente te over winnen waren. Dit voorschrift betreffende het aanplakken, houdt alweer verband met het feil dat iedereen, zonder dat hij zich er gens aan mogelijke spionnen hoeft bloot te geven, geheel onopvallend kan nagaan welke namer. op de voorloopige kiezerslijst staan. De bemoeiingen der neutrale krachten heb ben reeds dit voordeel opgeleverd, dat wer kelijk alle Saarlanders er van overtuigd zijn dat daar het geheim van de stemming ge waarborgd zal wezen. In het algemeen is men trouwens zeer ingenomen met ae aanwezig heid van deze heeren, in wie de bevolking vertrouwen blijkt te stellen. Zij zorgen op hun beurt voer een contact met de burgerij wat aan de onderlinge samenwerking slechts ten goede kan komen. Mede bij de propaganda houdt de verkie zingscommissie met haar staf een oogje in het zeil. Haar taak strekt zich immers ook uit over het waarborgen van een vrije en op rechte volksuitspraak. Dank zij de verkie zingscommissie schijnt er nu ook een einde te zullen komen aan den wantoestand dat voor anderen tot Januari toe geen localen voor prepagandavergaderingen meer beschikbaar zijn. aangezien het Duitsche Front die alle had afgehuurd. Dit zal ongedaan gemaakt worden door een verordening, lie dan tege lijkertijd de mogelijkheid schept op bevel van de overheid lokalen aan verschillende partijen te verhuren. Een zware taak wacht heel het neutrale ver kiezingsapparaat op den stemmingsdag.'Want dan rust bovenal op deze heeren de plicht tegen elke ordeverstoring in de stemlocalen te waken. Daartoe nu is hulp van betrouwbare poliiïe noodig en die heeft men niet, of al thans niet voldoende, vvanneer het bestaande corps niet versterkt wordt door buitenland sche, neutrale krachten. Dit laatste is trou wens in elk geval noodig, wil de regeerings- commissie sterk genoeg staan tegen mogelij ke Putsch-pogingen, zonder genoodzaakt te zijn wat zij ongetwijfeld zou doen ge bruik te maken van haar recht om de hulp van de Fransche troepen in te roepen. Onder de huidige verhoudingen kan men nooit weten of inderdaad niet op een gegeven oogenblik een Putsch zou worden onderno men. Want gesteld b.v. eens dat men in Duitschland tot het inzicht zou komen, dat de volksstemming wel eens ongunstig kon af- loopen, dan is het alles behalve uitgesloten dat juist de meest woelige elementen in hun wanhoop welk een échec zou inderdaad een nederlaag in het Saargebied voor het Nazi regime zijn tot een geweldsdaad zouden overgaan. De jongste voorteekenen moeten de voor stenders van hereeniging, thans, ongetwijfeld wel te denken geven. Op den 19en Augustus werden in de aan het Saargebied grenzende plaatsen, waar vele Saargangers wonen, liefst 48 pCt. neen-stemmen uitgebracht en de kortgeleden gehouden verkiezingen voor de aanwijzing van voormannen in een tweetal mijnen, hadden tot resultaat dat de verte genwoordigers van de gelijkgeschakelde vak organisaties ver in de minderheid bleven. Wie weet of straks juist Berlijn geen spijt krijgt van het op Duitschland's aandringen vaststellen der volksstemming op 13 Januari a.s. Toont het tegenwoordige regime niet heel spoedig door overtuigende daden in het Rijk. dat het voortaan de Katholieken wil ontzien, dan zal in het Saargebied het verzet onder de Katholieken, die daar 75 pCt. der bevolking uitmaken, tegen hereeniging op het moment, ontzaggelijk toenemen. De Katholieke en de overige (socialistische en communistische) tegenstanders van het Hitlerregime zullen weldra al het hunne doen om van den Volkenbond of althans van eenl- ge der voornaamste mogendheden een ver klaring les te krijgen, dat met handhaving van den huidigen toestand, wel degelijk een wijzi ging in het bestuurssysteem (b.v. schepping van een eigen Saarlandsche wetgevende macht en voorts schepping van het recht der Saarlanders om later alsnog tot hereeniging met Duitschland te besluiten. Op grond van wat ik aan feiten waarnam, aan indrukken opdeed, daarbij een en ander bovendien toetsende aan de impressies waar van meer dan een der neutrale Volkenbonds werkers. die er sinds begin Juli vertoeven, mij deelgenoot maakte, kom ik tot de volgende conclusie. De gestalssterkte aan leden noch ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. De drie mannen sprongen overeind en begrepen er natuurlijk niets van, waarom Piet opeens zoo raar ging doen, want ze waren zoo in hun gesprek verdiept ge weest. dat ze op de heele Piet niet meer gelet hadden. „Wacht, ik zal hem wel even opknappen." riep de planter, maar juist op dat oogenblik kwam een bediende binnen snellen, „Er schijnt iets met jullie vliegtuig te zijn, ga maar eens gauw kijken, ik zal dien jongen wel weer gezond maken." De vliegers vlogen het trapje van de galerij af en volgden den bediende naar hun toestel. „Het staat in brand!" riep de bestuurder uit, „kijk maar, de vlam men...,..." ander uiterlijk machtsvertoon van het Duit sche Front zijn nog allerminst aanwijzingen, dat niet- dank zij allerlei hier reeds vermelde factoren een belangrijke deel der Saarbevol- king bij geheime stemming zich op 13 Januari a.s. wellicht tegen een hereeniging met Duitschland zou uitspreken. Internationaal bezien is het zeker niet aangenaam als het Saargebied voorshands nog verder een wrij vingspunt tusschen Frankrijk en Duitschland zou blijven vormen. Toch ware het onjuist, zoo de internationa le samenleving zich daarom nu maar geen rekenschap zou geven van een dergelijke even tualiteit. Behalve dat het de plicht der vol keren is om de consequenties onder de oogen te durven zien en te aanvaarden van de in 19Ï9 geschapen situatie en van de verant woordelijkheden die daaruit voortvloeien, is zijn struisvogelpolitiek, slapheid en een te laat zich instellen op wat in verband met de volks stemming in het Saargebied dient te gebeu ren, bovendien praktisch uit den booze. De gevolgen van een in dezen te voeren laat- maar-waaien-politiek zouden ongetwijfeld tenslotte nog stukken bedenkelijker zijn, dan het resultaat eener beslissing, waardoor de hereeniging met het Rijk na 13 Januari niet zonder verder verwijl zou plaats vinden. Vandaar, dat het dan ook bovenal zaak is voor twee dingen zorg te dragen. In de eer ste plaats voor versterking der Saarpolitie door internationale krachten, wat betere en zeker in de gegeven omstandigheden noodige waarborgen voor handhaving der orde en rust, zoowel voor als op den dag van het ple bisciet zou waarborgen. En in de tweede plaats is het bepaald ge- wenscht nu reeds in groote lijnen kenbaar te maken hoe. in geval de volksuitspraak aan leiding zou geven het Saargebied in zekeren zin onder de hoede van den Volkenbond te laten blijven, dan het bestuursstelsel zou worden en op welke wijze de Saarlanders, mochten zij mettertijd wel de hereeniging met het Rijk verlangen, dat toch nog zouden kunnen bereiken. Dr. E. VAN RAALTE ZATERDAG 8 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VARA 8 uur Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. Uitzending voor de arbeiders in dé continubedrijven. Voordracht van Janny van Oogen. De Noetnkrakers o.l.v. Daaf Wins. Gra mofoonmuziek. VARA-tooneel o.l.v. Willem v, Capellen. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.00 Klein-VARA-ensemble o.l.v. Frits Bakels, 2.00 Verzorging zender; 2.15 Klein-VA- RA-ensemble o.l.v. Frits Bakels: 3.00 „De Groe ne Maand-Actie", spr. F. Faulhaber; 3.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 3.45 Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 4.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong;1 5.00 Platen der maand; 5.15 Uitzending voor de mijnwerkers, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van den Alg. Ned. Mijnwerkers- bond. Toespraak vaar Chr. v. d. Bilt. Bonds voorzitter. Gramofooinmuziek en voordracht door Adolf Bouwmeester. VRO. 7.00 Rede door A. L. Constandte. VARA. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Graanofoonmuziek; 8.25 De nieuwe VARA- knipcursus o.l.v. A. van Blanken-van Kuyky 8.30 Bonte avond, m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; De Flierefluiters o.l.v. Jan van1 der Horst. De Notenkrakers o.l.Vi Daaf Wins. Joh. de Jong. orgel. Cor Steyn accordeon. Kees Pruis en Sylvain Poons, voordr. VARA-too neel o.l.v. Willem van Capellen; 10.00 Vaz Dias 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN 301,5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert: 10.00 Gramo foonmuziek: 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken: 11.00 Gramofoonmuziek: 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin, 12.00 Politieberichten: 12.15 De KRO-Boys on der leiding van Piet Lusten houwer; 1.15 Be richten van den Ned. Postduivenhoudersbond van Zondagsvliegers; 1.20 Gramofoonmuziek; I.45 Verzorging zender. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd, handenarbeid, door P. Fouwels; 2.30 Gramofoonmuziek: 3.00 Kinderuurtje door mevr. Sophie Nuwenhuis-van der Rijst en Corrie Marres van der Ven: 4.00 Opening van' de tentoonstelling ..Kunst in Nood" door Z.E. Minister H. P. Marchant: 4.20 Middagconcert op cinema-orgel door Alp. Dreissen: 5.00 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van "t Woud; 5.30 Esperanto-nieuws door P. Heilker; 5.45 Het KRO-orkest o.l.v. M. van 't Woud; 7 00 Poli tieberichten; 7.15 „Leert vliegen" door P. R. O. Peller; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.00 De KRO- boys onder leiding van Piet Lusbenhouwer; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Familie Willemse in het „Grand Hotel". Vroolijk hoorspel dooi' Paul Altheer. Spelleiding en vertaling Henri Eerens: 9.05 De KRO-boys; 9.30 Microfoon-ver teisel door Drs. Wim Snitker „Heit Boek"; 9.45 De Gooisc-he Troubadours in hun repertoire; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 De Gooische Troubadours; 10.50 Gramofoon muziek: 12.00 Sluiting. DAVENTRY 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Concert door het North Regional; 2.20 Dansmuziek op gra- mofoonplaten; 5.C5 Orgelconcert door Harold Ramsay; 7.20 Het B B.C.-orkest o.l.v. Julian Clifford. 10.35 Viool-recital door David Wise; LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Fransche avond. Gevarieerd concert. 7.35 Gevarieerd gramofoonplatenconcert; 8.20 Gevarieerd Fransch concert door het omroep orkest door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. Bertin Angenct: 9.05 Geva rieerd Fransch concert (vervolg): .40 Geva rieerd muzikaal programma, m.m.v. solisten' en het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis; 10.45 Dansmuziek (er.platen) BRUSSEL 484 M. 12.50 Het omroepsymphenieorkest; 1.30 Gra mofoonmuziek; 5.20 Populair concert m. m. v. Jean van der Hoecke; 6.36 Het omrcepsym- phonie-orkest; 7.35 Gramofoonmuziek:" 9.30 mevr. Guéry-Fameries speelt harp; 9.45 Lina Pollard zin et „Dichterliebe" van Schuman. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek; 1.30 Het sympho- nie-orkest5.20 Gramofoonplaten: 7.35 Gra- mofooaiplaten; 8.20 Populair concert; 10.30 Het José Schneiders orkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6