WAT,.' WEEKABONNEMENTEN arrond.-rechtbank agenda Het nieuwe filmseizoen Radio-Programma VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 HELING VAN KIPPEN Twee bewoners van Oostzaan, die zich op verschillende plaatsen aan diefstal van kip pen schuldig gemaakt zouden hebben, waar voor zij te Alkmaar reeds waren veroordeeld, voorzoover het dat arrondissement betrof, wa ren thans getuigen in de zaak tegen een per soon, die gestolen kippen van hen zou hebben gekocht, welke kippen te Zaandam waren entvreemd. De president deelde mede, dat zij voor die diefstallen niet zouden worden ver volgd, aangezien bij het vonnis der Alkmaar- sche rechtbank rekening met deze feiten was gehouden. De eene getuige, die zegt poeliersknecht te zijn, verklaarde, dat hij meermalen aan ver dachte, die vischboer is, kippen had verkocht, welke door verdachte zouden worden verhan deld, hetgeen hem niet vreemd voorkwam, omdat vischboeren dikwijls in geslachte kip pen handelen. Deze getuige verklaarde, dat zijn medege- tuige, die ook commensaal bij hem geweest is, hem had gevraagd of hij iemand wist, die kippen wilde koopen en hij was naar verdach te gaan, omdat hij dezen al eerder kippen had geleverd. Getuige beweerde, dat hij op een dag een twintigtal doode kippen in zijn schuur had aangetroffen, vanwaar die kwa men wist hij niet, maar hij dacht wel van den anderen getuige, omdat die hem over kippen had gesproken. Hij had echter tegen verdachte over levende kippen gesproken, maar toen hij zag, dat ze dood waren, is hij naar verdachte gegaan om dit te zeggen. Op verzoek van verdachte zou hij echter de kip pen hebben geslacht en hiervan had verdachte er een zevental gekocht. Later is getuige met zijn commensaal erop uit gegaan naar Het Kalf onder Zaandam en daar zou de commensaal zich naar een erf achter de school hebben begeven vanwaar hij met 17 levende kippen terug kwam. Getuige beweerde, dat hij niet heeft meegeholpen aan den diefstal, maar dat hij, aangezien het nacht was, wel begreep dat de kippen gesto len waren. De commensaal, als getuige gehoord, ont kende den diefstal en wilde het doen voorko men, alsof hij een eerzaam kippenhandelaar was, waarom de officier verder van het hoo- ren van dezen getuige afzag. Verdachte erkende geslachte en levende kippen van de genoemde getuigen te hebben gekocht, maar ontkende geweten te hebben dat de kippen gestolen waren of dit te heb ben vermoed. Door getuigen was eerder verklaard, dat verdachte zou gezegd hebben: „ik heb zelf ook wel eens kippen gestolen" en ook: als het je thuis te warm wordt, dan kan je ach terom bij mij op het erf komen", maar de vrouw van den poeliersknecht wist niet of haar man haar dit gezegd had, dan wel of zij het van verdachte zelf had gehoord, terwijl de twee getuigen, die de kippen gestolen zou den hebben, ook niet positief in hun verkla ringen waren en zij konden dus niet ver klaren. dat tegen verdachte in min of meer duidelijke bewoordingen gezegd zou zijn, dat de kipDen gestolen waren. De Officier van Justitie was van oordeel, dat in verband met de thans afgelegde getui genverklaringen geen opzettelijke heling ten laste kan worden gelegd, maar wel schuld- heling, waarvoor 4 maanden gevangenisstraf werd geëischt. VALSCHE AANGIFTE? Een verzekeringsagent uit Zaandam stond terecht, omdat hij op 2 Mei bij de politie te Zaandam in strijd met de waarheid aangifte zou hebben gedaan, dat zijn rijwiel, dat hij dien avond in een steegje naast een café had neergezet, waarna hij zich in het café had begeven, was gestolen, terwijl hij in werke lijkheid zekeren v. d. S. opdracht zou hebben gegeven het rijwiel uit het steegje te halen en te verkoopen. Deze persoon, thans als getuige gehoord, zei, dat hij op 1 Mei in het café zat en dat ver dachte daar binnen kwam. Verdachte had hem getracteerd en ook met hem een spelle tje kaart en biljart gespeeld. Later verklaarde getuige op een vraag van den verdediger Mr. Drilsma. dat hij verdachte bij het station had ontmoet en met hem naar het café was gegaan. In het café zou ver dachte aan getuige gevraagd hebben zijn rij wiel te verkoopen, waarvoor getuige de helft van den verkoopprijs zou ontvangen. Getuige had dit gedaan, het rijwiel voor 15 aan ze keren K. verkocht en 7.50 daarvan ont vangen. Reeds eerder, dus voor er sprake ge weest zou zijn van het verkoopen van ver- dachtes rijwiel, had getuige aan K. zijn eigen rijwiel te koop aangeboden. K. vond dit niet mooi genoeg, maar toen v. d. S. later met het rijwiel van verdachte kwam. dat nog nieuw was. kocht K. dit. Het geviel echter, dat K. met 't-rijwiel bij den fietshandelaar G. kwam, die het rijwiel aan verdachte had verkocht en die herkende het. waarom hij tegen ver dachte zei, dat K. het rijwiel had. De rijwiel handelaar had vernomen, dat de diefstal was gepleegd en verdachte had reeds een nieuwe fiets Aesteld. Verdachte ging naar K. en raadde hem aan het rijwiel aan den dief terug te brengen en zijn geld terug te vragen. Hij had te kennen gegeven, dat de politie er maar buiten moest blijven, omdat hij toch verzekerd was en K. anders last zou krijgen. Niettemin begaf ver dachte zich op 2 Mei toch zelf naar de politie om aangifte van diefstal te doen, niet zeggen de dat de diefstal op 1 Mei, maar dat hij op 2 Mei was gepleegd; van K. sprak hij niet, maar later kwam de politie te weten, dat v. d. V. de fiets had verkocht én toen deze werd aangehouden, verweerde deze zich met te zeg gen. dat hij het in opdracht van verdachte had gedaan. Verdachte ontkende pertinent en zei. dat hij v. d. S. nooit had opgezocht, maar steeds vermeden, omdat deze niet gunstig stond aangeschreven. Hij was van oordeel, dat v. d. S. zijn fiets had gestolen. Dat hij na de ont dekking van zijn fiets de politie er buiten had willen laten, kwam omdat hij er geen belang bij had. Ee Officier achtte het ten laste gelegde be wezen en eischte 6 maanden gevangenisstraf. Mr. DriLsma, de verdediger wees er op, dat het hier ging tusschen verdachte en v. d. S. Evengoed had men v. d. S. als verdacht van diefstal kunnen vervolgen en verdachte als getuige. Verdachte had er absoluut geen voordeel bij zijn fiets te laten stelen, zelfs zou het hem nog geld gekost hebben v. d. S. had wel voor deel bij den verkoop en gunstig staat die man niet bekend. Er mogen bezwarende punten zijn, er staan er evenveel tegenover ten opzichte van v. d. S. Pleiter drong aan op vrijspraak. LETSEL DOOR SCHULD. Op 6 Mei had te Lisse op den Heerenweg een botsing plaats tusschen een auto en een mo torrijwiel, welke botsing op zich zelf van geen beteekenis was, maar ongelukkig raakte het linkerbeen van de duorijdster bekneld tus schen den bumper van den auto en de motor fiets, waardoor een dubbele beenbreuk ont stond, welke nog niet is genezen. De bestuurder van de auto stond thans te recht wegens het veroorzaken van zwaar li chamelijk letsel door schuld. De motorfiets, bestuurd door den echtge noot van de getroffene, reed met matige vaart in de richting Haarlem. De autobestuur der stond stil aan de overzijde van den weg en wilde dezen oversteken om eveneens rich ting Haarlem te rijden. Het was bij het ne men van den zwaai, dat hij de motorfiets raakte. De motorbestuurder en zijn vrouw verklaar den, dat er in hun richting meer verkeer was, hetgeen oorzaak was, dat er betrekkelijk lang zaam gereden werd. Vóór hen was een auto op een twintig meter afstand en zij kregen den indruk, dat verdachte tusschen hen en den auto wilde komen. Verdachte had hen moeten laten voorgaan, want zij waren rechts. De autobestuurder zei, dat hij, alvorens over te steken, naar links en rechts had gezien, den auto vóór de motorfiets had hij wel ge zien, deze eerst, toen hij er tegen op reed. De president merkte op, dat de motorrijder niet ver weg kon zijn geweest en dat ver dachte wellicht meer naar links dan naar rechts heeft gekeken, anders had hij de mo torfiets moeten zien. De getuigen waren het er over eens, dat ver dachte een voorzichtig bestuurder is en dat er geen sprake is van een te groote snelheid. De Officier van justitie nam in aanmerking, dat verdachte geen woest rijder is, waarom hij geen hechtenisstraf of intrekking van het rij bewijs wilde eischen, maar vaststaat, dat door de aanrijding zwaar lichamelijk letsel is ont staan en hij acht dezen autobestuurder hier voor aansprakelijk, aangezien deze niet vol doende aandacht aan den weg heeft geschon ken en een verkeersfout gemaakt; hij had den motorrijder, als hij hem wel gezien had, voor rang moeten verleenen; als hij zegt de motor fiets niet gezien te hebben, wat inzittenden van den auto ook verklaarden, wil dat zeg gen, dat er niet is uitgekeken. Spreker eischte een boete van f 300, Mr. F. v. d. Goot, verdediger, wees er op, dat aan de verklaringen van personen, die bij een ongeval als dit aanwezig zijn geweest, niet zoon groote waarde moet worden toegekend, al wil dit volstrekt hun goede trouw niet uit sluiten. Hij achtte de grove schuld niet bewe zen en vroeg vrijspraak dan wel een lichte straf. In al deze zaken uitspraak over 14 dagen. HAARLEM S TOONEEL. Dezer dagen hield de Tooneelvereeniging Haarlem's Tooneel een druk bezochte alge meene ledenvergadering in de bovenzaal van Café-Rest. ..Brinkmann". De voorzitter heette de de aanwezigen har telijk welkom en memoreerde de successen door H.T. in het afgeloopen seizoen geboekt. De jaarverslagen van de secretaresse en den penningmeester getuigden van een bloeiend vereeniglngsleven. De boeken sloten met een batig saldo. Verder deelde het bestuur mede, dat als eerste voorstelling zal gaan op 17 October a.s. ,,De Klimgeit", klucht van Joh. W. Broedelet. Verder komt H.T. uit in den Tooneelwedstrijd uitgeschreven door de Vereeniging „Nut en Vermaak" te Leiden, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dier vereeniging met „Dat wat je niet hebt" van Bets RanucciBeek man. Dan dingt H. T. mede. naar den Steden- Wisselbeker met het voor dezen wedstrijd verplichte detectivestuk van Eduard- Veter man: „De Wrekende God". Tevens zijn nog verschillende aanvragen tot het geven van wederopvoering van „De Jantjes", het enorme succes van het vorig seizoen, in behandeling. H.T, gaat dus weer een mooi seizoen tege moet. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Evenals vorige jaren hoopt het Comité dat bovengenoemde bijeenkomsten organiseert, ook dezen winter lederen Donderdagavond in de kerk der Broedergemeente aan de Park laan deze samenkomsten te houden. Verschil lende predikanten en evangelisten hebben wederom hun medewerking toegezegd. De eerste samenkomst zal plaats hebben op Donderdag 20 September des avond te 8 uur. Als spreker zal dien avond optreden de heer P. W. Cohen, zendeling-leeraar der Ned. Ver eeniging voor Israël te Amsterdam, welke hoopt te spreken over „Groote Verzoendag", dit laatste in verband met het feit dat deze Israëlietische feestdag dit jaar op 19 Sep tember valt. De bijeenkomst zal door zang worden opgeluisterd. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van den Sabbath te 6.45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesaphgebed. Middagdienst te 130 uur. Avonddienst te 8 uur. Zondag: Ochtenddienst te 6.45 uur. Zondag en Maandag, middag- en avond diensten 6.45 uur. Maandag en Dinsdag. Ochtenddiensten te 6.15 uur. Dinsdag: Middagdienst te 1.30 uur. Kol Nidrei: Aanvang te 7.35 uur. Predikatie voor Jaëleh. Woensdag: Ochtendienst te 7.30 uur. Joum Kippoer: Einde van Joum Kippoer te 7.48 uur. Donderdag: Ochtenddienst te 6.45 uur. Middag en avonddienst te 6.45 uur. Talmoed Thora: Thalmoed Thora op Sab bath niet. Op de werkdagen na de middag- en avond diensten. KOVACS LAJOS KOMT NAAR HAARLEM Op 21 en 22 December zal Kovacs Lajos en zijn band in den Stadsschouwburg een nieuw programma geven waaraan attracties ver bonden zijn. (Adv. Ingez. Med.) Herdenking van K. van Eden Door „Zang en Vriendschap". De 46-jarige beheerder van de Deposito en Credietbank, gevestigd te Rotterdam, heeft zich Donderdag voor de Rotterdamsche recht bank te verantwoorden gehad wegens over treding van de geldschieterswet, van 1 Maart 1933. De dagvaarding legde hem ten laste dat hij in het tijdvak van 1 Maart 1933 tot 17 Januari 1934 als beheerder van de Société Anonime j^egused, uitsluitend zaken doende onder de naam Deposito Credietbank, het be drijf van geldschieter had uitgeoefend, zonder dat hij dat bedrijf uitoefende in een toege stane particuliere geldschietersbank. Hij had met het oogmerk om winst te behalen, 142 verschillende geldsommen uitgeleend, van welke er 106, 500 gulden of minder bedroegen. Na het verhoor van de credietnemers eischte de officier van Justitie, mr. E. D. S. Schutter, de maximumstraf, die op dit misdrijf gesteld is, namelijk den gevangenisstraf van twee jaar. Mr. F. Kokosky pleitte clementie. Voorts had de verdachte zich te verant woorden wegens valschheid in geschrifte. Verd. had namelijk met zekeren J. B. een overeenkomst van koop- en verkoop met bruikleen gesloten, waarin B. d,e inboedel van zijn woning verkocht voor 500 gulden, hoe wel geen betaling is geschied. Daar dit contract een schijncontract was en het ge bruikt werd alsof het echt was. werd een ge vangenisstraf van acht maanden geëischt. Plechtig ruischten de orgeltonen door het met rouwfloers behangen vereenigingslokaal van Zang en Vriendschap. De organist, de heer de Widt, speelde het Largo van Handel, waar naar de zeer talrijke aanwezige leden zwij gend luisterden. Een portret van het overle den lid van verdienste K. van Eden was opge steld voor in de zaal, omkransd met groen. Het vaandel was omfloersd. Toen de weduwe van Eden met haar zoon en dochter en de oud-dirigent Fred. Roeske binnengeleid waren, sprak de voorzitter van de Kon. Liedertafel, dr. G. E. A. Broese van Groenou een herdenkingsrede uit. Hij zei, dat thans de laatste van het groote drietal, Niep- haus, Langeveld en van Eden heengegaan is, een leemte achterlatend, die moeilijk te vul len zal zijn. Uitvoerig schetste spr. de groote verdiensten van Van Eden, die bijna 55 jaar lid geweest is van de Liedertafel, waarvan hij 45 jaar bestuurslid was, o.a. 25 jaar penning meester. Van Eden was een man van den ouden stempel, oprecht, eerlijk en gemoede lijk. Hij heeft Zang en Vriendschap zien groeien en worden tot dat deze oudste Lieder tafel aan de spits van de Nederlandsche Lie dertafels kwam. Zang en Vriendschap was voor hem alles. Al zijn kracht en energie gaf hij daaraan. Spr. herinnerde aan het gedenk boek, waaraan van Eden met het grootste ge duld maanden werkte en waarop hij trotseh kon zijn. Ook memoreerde spr. de stukken in het Maandblad geschreven, en zijn wenschen in versmaat, tintelend van humor, en zijn werk als penningmeester door hem gebundeld. Voor Zang en Vriendschap was hij voorlich ter, raadgever, vriend en van alles was hij het beste. „Laten wij hem als voorbeeld nemen," eindigde spr., „en voortgaan met het werk in zijn geest. Van Eden was de grootste man, die Zang en Vriendschap ooit gehad heeft." Staande hoorde de aanwezigen deze woorden aan. Hierna zong de Liedertafel Litanei van Schu bert, dat ontroerend klonk. De voorzitter richtte vervolgens hartelijke woorden van deelneming tot de familie van Eden. De zoon van den overledene dankte be wogen voor het gesprokene en de aanwezig heid van allen, in het bijzonder den heer Roeske. De heer de Widt speelde tot slot Ases Tod. SCHOUWBURG JANSWEG. Het Groot Nederlandsch Tooneel, art. lei ding Joh. de Meester, Paul Huf en Hans van Meerten), zal op Zondag 16 September a.s. in den Schouwburg aan den Jansweg een voor stelling geven van „De huizen van den we duwnaar", tooneelspel van G. B. Shaw. Hier in zullen optreden: Paul Huf, Elias van Praag Hans van Meerten, Jan Teulings, Billy Hansen, Minny Erfmann, Eva. Janssen, e.a. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonijeeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSENG'S Alg. Advert.-Bureau) TE MPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 14 SEPTEMBER Circus Amanda Roberti, Kinderhuissingel bij den Zijlweg. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Het lied van de Zee' Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Palace: „Verboden huwelijk". Op het too neel Little Trixie, het nieuwe wereldwonder. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „Goud". Op het too neel Joe Coplan and Jack Masters. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vtü. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Circus Amanda Roberti, Kinderhuissingel bij den Zijlweg, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonda. Maximum-straf tegen geld schieter geëischt. Tevens nog acht maanden voor valschheid in geschrifte. BRIDGECLUB „HAARLEM" De Bridgeclub „Haarlem" hield haar alge- meene vergadering. Het nieuwe huishoudelijke reglement werd behandeld. De periodiek af tredende voorzitter werd herkozen en de twee vacatures met twee bestuursleden aangevuld. Het voorgestelde speelplan voor het seizoen werd zonder eenige verandering aangenomen. Daar het bestuur een nieuwe telling had voor gesteld, werd na eenige discussie en tevens met het oog op den tijd besloten dit punt tot een volgende gelegenheid uit te stellen en aan het bestuur opgedragen dit nogmaals in ern stige studie te nemen. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. aanbieden, f rekken de aandacht o.a. Süsz de Jood. naar den roman van Freuchtwanger door Lothar Mendes bewerkt; Blossom Time, de eerste Engelsche film, waarin Richard Tauber optreedt en welke het leven van Schu bert voor de zooveelste maal romantisch be handelt, Chu-Chin-Chow met Anna May Wong en Het Liefdeleven van Hendrik VIII mee Charles Laughton in de hoofdrol. Van de Ufa-productie noemen wij de nieu we Hans Albertsfilm Goud, van de Para- mount-productie The scarlet Empress (Catha- rina de Groote), geregisseerd door Josef von Sternberg en met Mariene Dietrich in de titelrol. Uit het répertoire van de Warner-productie stippen wij aan de Wonderbar, een revue film var. Llcyd Bacon, den schepper van Twee en veertigste straat, Gouddelvers 1933 en Voetlicht-parade. Ook hierin zullen weer alle sterren schitteren: Al Jolson, Kay Francis, Dolores del Rio, Dick Powell en wie al niet meer! Voorts Hé Nellie! van Mervyn Le Roy met Paul Muni, welbekend uit Ik ben een vluchteling, in de hoofdrol, Roy Del Ruth's Menschen die verdwijnen (Bureau of Missing Persons), een sensationeele sociale film, Hou je roer recht (Son of a sailor) met den komiek Joe E. Brown en de vrouwelijke clown Thelma Todd, Adolphe Men jou in een nieuwe creatie in Liefde is geen speelgoed (Easy to,love), James Cagne.v in Ladykiller, Richard Bai'thle- mess als Indiaan in Voor de vrijheid van zijn volk (Massacre), William Lowell in de film a grand spectacle Mannequin (Fashions of 1934) onder regie van William Dieterle en met Williem Powell in de hoofdrol. Filma brengt o.a. Kleine Dora, naar den roman van Charles Dickens door Karl Lamac bewerkt met Anny Ondra in de hoofdrol; van Lumina krijgen wij Henny Porten na haar te rugkeer naar de film te zien in Moeder en Kind: van de United Artists Anna Sten. de oorspronkelijk Duitsch sprekende, maar nu in het Engelsch acteerende Russin in een door Dorothy Azzner naar het werk van Emile Zola vervaardigde film Nana. Vocrloopig dus weer voorraad genoeg! H. G. CANNEGIETER REMBRANDT EN PALACE Ook de beide onder directie van den heer Bakker staande bioskopen zullen in het aan staande winterseizoen een groote verscheiden heid aan films van goed gehalte aanbieden. „Tot in bizonderheden kan ik vooruit nooit precies zeggen, wat er zal komen", verklaarde de heer Bakker. „Want ik heb contractueel keuze uit een vier a vijfhonderd werken en er zijn maar twee en vijftig weken in het jaar, dus kan ik voor de beide bioskopen samen er ongeveer honderd plaatsen. Dat deze hon derd de besten uit het beschikbare materiaal zullen zijn, spreekt vanzelf. Maar er zijn op een bepaald oogenblik soms allerlei factoren, waarvan de keuze afhangt en men moet eerst, voorzoover men niet op de reputatie van elders kan afgaan, de stukken met eigen oogen gaan zien. De verschillende ondernemingen, waarmee ik contract heb afgesloten, zijn ook hier ter stede reeds goed bekend. Ik heb mij voor de zen winter de volledige productie verzekerd o.a. van de Fox, Warner Bros United Artists, Ufa, City, Lumina, Firn, Filma en Nederland, die alle weer hun beste beentje voorzetten". Op enkele werken uit deze producties ves tigde de heer Bakker reeds bij voorbaat onze aandacht. Allereerst vragen een paar nieuwe Neder- lar.dsche filmwerken de bizondere belangstel ling. Bleeke Bet, waarvan de première reeds in Amsterdam is gegaan, zal te Haarlem ook spoedig haar intrede doen en gevolgd wor den door Op Hoop van Zegen met Esther de Boer in de hoofdrol. Misschien komen Malle gevallen en Het meisje met den blauwen hoed ook nog in dit seizoen. Of Dood Water, de film van Gerard Rutten, waarmee Nederland op het tweejaarlijksche filmcongres te Venetië zoo'n schitterend figuur heeft gemaakt, ook in de gewone reeks bioskoopvertooningen zal verschijnen, kon de hee rBakker nog niet uit maken. Vermoedelijk is dit werk naar zijn oordeel geen „publiekfilm" en in dat geval zou het geschikter zijn voor de Zondagoch tendvoorstellingen, welke ook dezen winter wee" in Palace worden georganiseerd, om de speciale liefhebbers van filmkunst gelegen heid te geven tot kennismaking met werken, welke niet voor een doorloopende vertooning van een heele week lang in aanmerking ko men. Evenals deze kunstvoorstellingen in Palace zullen in Rembrandt des Zondagsochtends weer wetenschappelijke en zoogenaamde „cul tuurfilms" worden gegeven. Dan, wat verder het repertoire van de ge wone dagelijksche voorstellingen aangaat. Hierop komen o.a. weer eenige veelbelovende Fransche films voor. Behalve Poil de Carotte (Peenhaar) van Julien Duvivier met Harry Baur in een hoofdrol komt er een nieuwe Réné Clair: Le dernier milliardaire (De laatste mil- liardair). On a volé un homme (Vrouwen- oogen) en Lilione. naar het tooneelstuk van Molnar door Fritz Lang mét Parijsche acteurs als Charles Boyer en Madeleine Ozeray ver vaardigd, Le grand jeu (Het groote spel) van Jacques Freyder. een film over het Vreemden legioen met Georges Pitoëff en Line Clevers in de hoofdrollen. En misschien krijgen wij ook nog het prachtwerk La tête d' un homme, dat schrijver dezes een paar jaar geleden te Parijs heeft gezien en waarin Harry Baur met den Rus Inkijinoff, de actrice Gina Manès en de zangeres Damia samenspeelt, te genie ten. Dit even spannend als mensc-helijk werk van Duvivier heeft thans onder den titel Om een menschenleven Holland bereikt. Onder de Engelsche films, welke Rembrandt en Palace dezen winter het publiek zullen BARBIER, DIE RHEUMATIEK HAD. Vertelt hoe hij aan 't werk blijft. Vrij van steken of pijnen. Een barbier, die ook slachtoffer van rheu- matiek geweest is, schrijft: „Ik ben ongeveer 10 jaar geleden het slacht offer van rheumatiek geweest. Vijf jaar ge leden was ik zoo ziek, dat ik slechts met de grootste moeite mijn werk kon voortzetten. Ik ben namelijk barbier van beroep. Na tallooze middelen gebruikt te hebben, werd me ten slotte geraden Kruschen Salts te probeeren. Ik kan met blijdschap zeggen, dat nadat ik Kruschen ongeveer 12 maanden gebruikt heb, ik nu beter ben dan ik de laatste tien jaar ooi geweest ben. Inderdaad, ik beschouw de rheumatische pijnen als voorgoed ver dwenen". w. M. Kruschen bevat zes verschillende zouten. Dit is de verklaring van de veelzijdige werking van Kruschen Salts: het overtollig urinezuur dat de rheumatiek veroorzaakt, wordt ver wijderd, dit zuur. en andere schadelijke stoffen, kunnen zich nooit weer ophoopen, Uw geheele wezen, lichaam en geest zullen door Kruschen frisch, gezond en energiek blijven. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbeelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) 1 i ZATERDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven. 12.Klein Vara- enesemble o.l.v. Frits Bakels. 2.Verzorging zender, 2,55 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 3.— Mozartprogramma, (gram. mu ziek). 3.30 Filmkwartiertje door M. Sluyser. 3.45 Overschakelen naar den zender Koot wijk. 4.Platen der maand (gram. muziek). 4.30 De Notenkrakers, o.l.v. Daaf Wins. 5.— Twintig minuten te gast bij de Roode Val kenhorde „Vriendschap". 5.20 De Notekra- kers o.l.v. Daaf Wins. 6.Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.20 De Fliei'e- fluiters o.l.v. Jan van der Horst, m.m.v. Al- bert de Booy, zang. 7.30 Orgelspel door Johan Jong. 8.— Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Vaz Dias. 8.10 De nieuwe Vara-knipcursus. Mevr. A. van BlankenKuyk doet mededee- lingen. 8.15 Platen waarom gevraagd is. 8.30 Radiofilm „Bleeke Bel", naar het gelijkna mige tooneelstuk van Herman Bouber en. Louis Davids en de film onder regie van Ri chard Osfald en A. Benno. 9.45 Vara-orkesfc o.l.v. Hugo de Groot. 10.— Toespraak door A. de Vries. 10.10 Vaz Dias. 10.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.Gramofoonmuziek. 11,15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot, 12.— Sluiting. HUIZEN 301 M. 8.K.R.O.-morgenconcert. 10.Gra mofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12,15 Gramo foonmuziek. Pl.m. 1,15 Berichten van den. Nederlandschen Postduivenhoudersbond. 1.— De Kro-boys, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.45 Ver zorging zender. 8.— Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevrouw A. Schelfhoutvan der Meulen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3,Kin deruurtje door mevr. Sophie Nieuwenhuis van der Rijst en mevr. Corrie Marres-van der Ven. 4.„Lohengrin" van Wagner in ver korten vorm op gramofoonplaten. 4.40 Con cert door het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 5.1ó Beroemde solisten (gr.pl.) 5.30 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Vervolg K.R.O.-orkest, 7 Politieberichten. 7.15 Prof. dr. E. A. Carp „Geestelijke Volksgezondheid in het gezin". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.-kwartier- tje. 8.De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhou wer. 9.30 Virtuoze vleugelfantasieën door Ro land Ricordo. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Jan Han in zijn repertoire. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.45 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Jan Hahn in zijn repertoire. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Virtuoze vleugelfantasieën door Roland Ricardo. 10,50 Gramofoonmuziek. 12.Slui ting,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10