VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Politie-inspecteur als leider. bende- Schandaal te Rijssel. PARIJS, 21 September (Reuter). Om trent het politie-schandaal te Rijssel wordt thans gemeld, dat de politie-inspecteur Ma riano, Corsicaan van geboorte, aan het hoofd stond van een bende, die belastingzegels ver- valschte, verdoovende middelen smokkelde en verboden harzardspelen organiseerde. Mariano werd tezamen met zijn vriendin gearresteerd, op het oogenblik, dat hij belas tingzegels ter waarde van 300.000 francs voor 200.000 franc wilde verkoopen. De gearresteerde medeplichtigen zijn even eens Corsicanen. Uit het onderzoek bleek, dat Mariano ver boven zijn stand leefde. Hij verdiende 1800 franc per maand, doch hield een eigen auto, en onderhield zijn gescheiden vrouw met vier kinderen en nog zijn vriendin met een kind. Hij gaf voor zich met de zaak te hebben ingelaten om de schuldigen aan het gerecht te kunnen overleveren. De „ontblanking" van Ned. Indië. Treedt voornamelijk in het binnenland op. Uit een voorioopig onderzoek, ingesteld door het Centraal Kantoor veer de Statistiek, is thans duidelijk gebleken, dat de ..ontblanking" van Ned. Indië in den loop van de laatste ja ren een beduidenden omvang heeft gekregen door een sterke afname van het aantal nieuwe immigranten uit Nederland en door toename van het aantal Europeanen, dat naar Neder land is vertrokken. Het Centraal Kantoor voor de Statistiek kon voor de uitvoering van zijn onderzoek geen volledige medewerking verkrijgen van de di verse scheepvaartmaatschappijen, doch de af name blijkt uit de volgende opgaven van het aantal uitgezonden ambtenaren en militairen over een reeks van jaren. Dit aantal bedroeg achtereenvolgens in 1928 1546, in 1929 1217, in 1930 1353, in 1931 1206, in 1932 444 en in 1933 293. Het aantal In Ned. Indië als .particulier aan gekomen Nederlanders die voor de eerste maal in Ned. Indië werden toegelaten bedroeg ach tereenvolgens: in 1928 5617, in 1929 5810, in 1930 4609, in 1931 3068. in 1932 1923 en in 1933 2065. Een ernstige lacune bij dit onderzoek blijft het ontbreken van cijfers omtrent het aan tal personen dat naar Nederland vertrekt, waardoor de uiteindelijke uitkomst niet te be rekenen valt. Bij bovengenoemde cijfers omtrent de aan komst van particulieren zijn zij die in Ned. Indië geboren zijn. niet begrepen; bij de cijfers ycor ambtenaren en militairen echter wel. Onder de Europeesche bevolking openbaart zich een sterke trek naar de steden. Het Europeesche zielenaantal van de steden be draagt thans 60 pet. van de totale Europee sche beve'king in Ned. Indië Uit gegevens van den belastingdienst valt af te leiden dat sedert 1930 het aantal Euro peesche Darticuliere werknemers met minstens 15 pet. is gedaald. Deze achteruitgang komt het sterkst naar voren ter Sumatra's Oostkust en in Soerabaja en Batavia. Hiertegenover staat een sterke stijging van het aantal Euro peesche werknemers in Malang, n.l. van 966 bot 1470. Een en ander schijnt de vcorloopige con clusie te wettigen dat de ..ontblanking" voor namelijk in het binnenland optreedit. De Veiligheidsweek van de K. N. A. C. IIINDOESCH SCHRIJVER DOOR FANATICI VERMOORD KARACHI, 21 September (Reuter). Een Hindoesch schrijver, Maliaraj Nathuram ge naamd, heeft alhier terecht gestaan, omdat hij zich in een door hem geschreven boek over den Islam had schuldig gemaakt aan „laste ring van den Profeet". Toen hii in de gevangenis op het uitspreken van het vonnis wachtte, maakte een bende fanatieke Mohammedanen zich van hem meester en brachten hem met dolken dusda nigs verwondingen toe, dat hij spoedig na aankomst in het ziekenhuis overleed. MEISJE ONDER EEN AUTO GERAAKT EN GEDOOD. APELDOORN. 21 Sept. Gisterenavond tegen 7 uur is een 6-jarig dochtertje van den heer H. Talen alhier c'p den Zwolschen weg bij het spelen onder een juist passeerende auto ge raakt. Een der achterwielen ging het meisje over het lichaam. Met een beenbreuk en ern stige verwondingen en kneuzingen is het- kind n^ar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar het in den afgeloopen naoht aan de bekomen verwondingen is overleden. EDO J. BERGSMA. Evenals het vorige jaar heeft de Kon. Ned. Automobiel Club ook thans weder een veilig heidsweek georganiseerd, die ditmaal van 24— 30 September a.s. zal worden gehouden, on geveer op gelijke schaal als die van 1933, toen zij evenwel 'n maand later in het seizoen werd gesteld. Ook radio en film zullen worden gebe zigd om over het geheele land zooveel moge lijk automobilisten te kunnen overtuigen van het groote nut van deze veiligheidsactie en de kennis van de verkeerstechniek tot een zoo groot mogelijk aantal weggebruikers te laten doordringen. Aan de politie-autoriteiten in tal van groote en kleine steden zal worden verzocht tijdens de veiligheidsweek door de verkeersagenten biljetten te laten uitreiken, bevattende de voornaamste eischen, waaraan iedere auto mobilist, die veilig wil rijden, dient te voldoen. De K.N.A.C, stelt deze biljetten in duizenden exemplaren gratis beschikbaar. Voor Rotterdam heeft de veiligheidsweek nog een extra aantrekkelijkheid, in den vorm van de bekende Veiligheidslaan, welke aldaar te tournee, door de K.N.A.C. door het geheele land ermee ondernomen, zal besluiten. Naast groote benzinemaatschappijen, die hun wagens met doeken, beschikbaar gesteld door de K.N.A.C., ter propageering van de veiligheidswenken zullen voorzien, werken ook tal van automobielzaken mede, die in het be zit zijn van veiiigheids-contröle-apparaten en bij wie men gratis zijn. wagen kan laten on derzoeken. NA DE RELLETJES TE AMSTERDAM. AMSTERDAM. 21 September. De recht bank veroordeelde vandaag een 19-jarigen electricien tot een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van voorarrest. Het O.M. had zes maanden met aftrek geëischt wegens openlijke geweldpleging met vereende krach, ten. De jongeman had tijdens de relletjes op 5 Juli j.l. in de Oostenburgermiddenstraat met een valschen sleutel schakelkastjes van de G. W. geopend en eenige stoppen uitgedraaid en stukgegooid. Een deel van de straat werd hierdoor in het duister gezet. Nog een deelnemer. AMSTERDAM, 21 September. Wederom behandelde de strafkamer der rechtbank een nasleep van de relletjes in Juli j.l. Vandaag stond terecht de 19-jarige schillenjongen A. P. A„ verdacht van openlijke geweldpleging met vereende krachten tegen goederen. De jongeman zou op 5 Juli j.l. op Oosten burg samen met anderen trottoirs hebben op gebroken en barricaden hebben opgeworpen. V-oorts had hij in de Oostenburgermidden straat een schakelkastje van de G. E. W. met een valschen sleutel opengemaakt, de stoppen uitgedraaid en weggegooid. Een deel van de itraat was hierdoor in het duister gehuld Voorts had hij nog eenige electrische lampen stukgegooid. De jongen legde een gedeeltelijke bekentenis af. De Officier van Justitie mr. van Dulleman requireerde zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Heden bekleedt de heer Edo J Bergsma 50 jaar het voorzitterschap van den A. N. W. B., zijn groote levenswerk, waardoor hij ook tot een nationale figuur is geworden. Hij heeft steeds op de bres gestaan van de bevordering van het verkeer, het toerisme, behoud van het matuurscho on. Daarnaast bestreed hij ook het verkeersgevaar. Nederland en alle Nederlan ders hebben veel aan hem te danken MENKO VAN COEHOORN EN DE NEDERLANDSCHE VESTINGEN. Wij ontvingen het verslag over 1932 en 1933 van de vereeniging Menno v. Coehoorn, welke vereeniging, onder voorzitterschap van gene raal Snijders zich ten doel stelt oude vesting werken en wallen te behouden als overleve ring eener eerbiedwaardige Nederlandsche geschiedenis. Het verslag vermeldt de voor naamste plaatsen in Nederland waar zich ob jecten voor de vereeniging bevinden en treedt hierover in details. (De naam van de vereeniging is ontleend aan de nagedachtenis van Menno, baron van Coehoorn, legeraanvoerder van stadhouder- Koning Willem IH.) HET DAGBLADCONFLICT IN IERLAND DUBLIN, 21 September (V.D.) In het dag bladconflict alhier hebben de werkgevers in de conferentie van gisteren met de vertegen woordigers der stakers inplaats van de ge- eischte veertien dagen loon een week loon aangeboden. Na een langdurige vergadering hebben de stakers besloten het aanbod aan stemming te onderwerpen. DE GOUVERNEUR.GENERAAL IN MAKASSAR. MAKASSAR. 21 September (Aneta). Bij het bezoek van den Gouverneur-Generaal bracht een groep van 1000 schoolkinderen hem op het race-terrein een aubade; de leider mocht van den Landvoogd complimenten in ontvangst nemen. Hierna bezocht de Gouverneur-Generaal het raadhuis, waar hij ontvangen werd door den burgemeester en den loco-burgemeester. Eerst genoemde hield een redevoering, welke door den Gouverneur-Generaal werd beantwoord. Vervolgens was gelegenheid tot audiëntie, daarna had een receptie plaats, terwijl de dag besloten werd met een diner ten huize van den Gouverneur. Hedenmorgen is het Landvoogdelijk gezel schap naar Boné vertrokken. De heer De Visser vraagt inlichtingen. Over het incident in de Ridderzaal. Zooals men weet, heeft zich bij de opening van de Staten-Generaal in de Ridderzaal een betreurenswaardig incident voorgedaan. De Tweede-Kamerleden de heeren ~De Visser. Roestam Effendi en Schalker moesten verwij derd worden. Thans acht de heer De Visser den tijd gekomen hierover vragen te stellen aan de regeering. Is de regeering, zoo vi-aagt hij, bereid, mede te deelen, in wiens opdracht of op wiens last of bevel, de gewelddadige verwijdering en arrestatie, gepaard gaande met mishandeling, van de leden der Staten-Generaal, Roestam Effendi, Schalker en De Visser, tijdens de ver- eenigde zitting der Staten-Generaal, op Dins dag 18 September 1934, is geschied? Is deze arrestatie niet in strijd met de be paling van de Grondwet, dat de leden der Staten-Generaal niet gerechtelijk vervolgbaar zijn voor hetgeen zij in de vergadering hebben gezegd? Is de regeering niet van oordeel, dat de persoon, of de personen, die de verwijdering hebben uitgevoerd of doen uitvoeren, zich schuldig hebben gemaakt aan overtreding der artikelen 121 en 122 van het Wetboek van Strafrecht? (De artikelen bedreigen straf tegen hem, die een vergadering der Staten- Generaal uiteenjaagt of dóór geweld leden verhindert deze bij te wonen.) 20 JAAR JONGER. „Mijn man zegt dat ik er beter uitzie". Rheumatiek en constipatie verdwenen. „Sedert 2 jaar gebruik ik Kruschen Salts. Ik had altijd veel last van rheumatiek, consti patie en pijn in den rug en ik was bang om de deur uit te gaan. Nu voel ik mij veel flinker en kan ik weer uit werken gaan. Sinds ik Kruschen Salts gebruik zegt zelfs mijn man. dat ik er veel beter uitzie en niet ouder lijk dan 20 jaar. Hieruit kunt U opmaken hoe ik veranderd ben, want ik ben al 41.". Mevr. L. H. te B. Kruschen Salts zorgt, dat Uw lichaam da gelijks den belangrijksten plicht volbrengt. De zacht-purgeerende werking verzekert het goed functionneeren der afvoerorganen, waar door U inwendig van alle schadelijke afval stoffen gezuiverd wordt. Zoodoende zorgt Kruschen Salts voor een zuiveren bloed stroom, en verhoogt Uw levenslust en energie Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op hert etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt (Adv. lngez. Med.) Voorzitter der O. S. P. veroordeeld. Negen maanden wegens opruiing. ,OP HOOP VAN ZEGEN". AMSTERDAM, 21 September. Vandaag heeft de Vierde Kamer der arr. rechtbank uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den voor zitter der O.S.P., P. J. Schmidt en hem wegens opruiing conform den eisch veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. Schmidt had in het O.S.P.-orgaan ,,De Fak kel" een artikel gepubliceerd, getiteld: „Wie zijn opruiers?" „De regeering, de politie, het gezag". In dit artikel zou zijn opgeruid tot gewelddadig optreden tegen het openbaar ge zag en tot eenig misdrijf tegen het openbaar gezag. De rechtbank overwoog' in haar vonnis, dat het artikel vlak na de relletjes (13 Juli) i: verschenen en dus bij de beoordeeling van het artikel rekening dient te worden gehouden met de stemming in de hoofdstad. De strek king van het artikel is gericht op uitbreiding van de actie tot doelbewuste, strijdbare, mas sale volksbewegingen en dat kan in dit vel band niet anders beteekenen, dan dat partij wordt gekozen voor de verzetplegers tegen de regeering. Er wordt in het artikel aangespoord tot 'n betere georganiseerde en effectievere her haling van de verzetactie in de hoofdstad en elders. Dergelijke rijders hooren niet op den weg thuis. Fietser bij „wedstrijd" tusschen auto en motor gedood. Negen maanden gevangenisstraf tegen automobilist geëischt. Een automobilist, zonder eenig verantwoor delijkheidsgevoel. een gevaar voor den weg. heeft zich Donderdag in hooger beroep te ver antwoorden gehad voor het Gerechtshof te Amsterdam, verdacht van veroorzaken van dood door schuld. In den avond van den 3en Juli 1933 heeft hij, gezeten in een oude afgetakelde Ford auto, een soort van wedstrijd gehouden met een motorrijder, die een zekere bekendheid geniet als grasbaanrenneT. Deze doodenrit -had plaats op een weg, die zich hier al uitermate slecht voor leent, nl. op den Rijksstraatweg tusschen Amsterdam en Utrecht. Nu eens lag de motorrijder voor, dan weer had de auto den kop. In de bocht bij BreukeJen, in de nabijheid van het Kasteel Nijenrode merkte, door de volmaakt onvoldoende verlichting van de auto. de autorijder J. de. K. niet, 'dat hij een wielrijder moest passeeren. De fietser werd door de auto, die een snelheid van 70 a K.M. liep, gegrepen. Hij werd zoo ernstig ge wond. dat hij aan de gevolgen overleed. De auto rende echter door, de bestuurder had niets gemerkt! Hij werd evenwel later aange houden. De rechtbank te Utrecht veroordeelde de zen gevaarlijken weggebruiker tot zes maan den gevangenisstraf, terwijl zijn rijbewijs voor den tijd van een jaar werd ingetrokken. Nadat door het Hof eenige getuigen waren gehoord, was het woord aan den procureur- generaal. die een vernietigend requisitoir te gen verd hield. Men zou gaan twijfelen aan het verstand van menschen die op een der gelijke levensgevaarlijke wijze rijden. Het schijnt slechts verklaarbaar door drankmis bruik, doch daarvan zijn in dit geval geen be wijzen. De straf door de rechtbank opgelegd staat naar spr.'s meening niet in verhouding tot zijn schuld aan den dood van den wielrijder In dit geval kan niet anders dan de maxi mumstraf worden opgelegd. Spr. requireerde vernietiging van het vonnis, wat de strafmaat betreft, en veroordeeling van verd. tot de maximumstraf, negen maanden gevangenis straf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. TURBINEGEBREKEN. BATAVIA, 21 September (Aneta). Naar aanleiding van klachten zullen de ingenieurs van de Kon. Paketvaart Mij. de heeren Muller en Kuipers per s.s. „Melchior Treub", de .Nieuw-Zeeland" tot Makassar tegemoetvaren en daar op laatstgenoemden stoomer overstap pen, teneinde een onderzoek in te stellen naar de klachten omtrent de turbines van de „Nieuw-Zeeland". Men vermoedde dat er kans bestond dat de Nieuw-Zeeland" slechts in Holland gerepa reerd zou kunnen worden, doch men hoopt dat de uitkomst van deze controle is dat de voorgekomen mankementen in Tandjong- Priok kunnen worden hersteld, zoodat de kost bare opzending naar Holland vermeden kan worden. STALIN ZIEK? RIGA 21 September (V. D.) Sedert Woens dag doet het gerucht hier de ronde, dat klaar blijkelijk uit Warchau afkomstig is, dat Sla'lin ernstig lijdende zou zijn aan angina pectoris. Uit Moskou kon tot dusver geen bevestiging of ontkenning worden verkregen Wel is be kend, dat Stalin zich de laatste paar weken niet in het openbaar heeft vertoond. De film maakt vorderingen. Met de Nederlandsche geluidsfilm Op Hoop van Zegen, die onder regie van den Haarlem mer. den heer A. Benno, wordt opgenomen, vordert men goed. Zooals mén weet. heeft deze regisseur ir. 1917 ook medegewerkt aan de toenmalige, uitteraard zwijgende verfil ming van Heijermans' bekende tooneelstuk door de Hollandia-filmfabriek. De tegenwoordige opnemingen zullen tot een film leiden, die mevr. Esther de Boer- van Rijk weer in haar rol van Kniertje zal toonen. maar ditmaal sprekend. Het zal dus een film worden, clie „Kniertje de Boer" voor het nageslacht zal bewaren. Annie Verhulst speelt de rol van Jo Willem v. d. Veer die van reeder Bos, Jan van Ees is Barend en Frits van Dongen Geert, Hunsche vertolkt de rol van Simon en Clny van Benne- kom die van zijn dochter Marietje, terwijl Mies v. d. Berg, Aaf Bouber en Clara Vischer de rollen van respect. Clementine, Truus en Sa art vervullen. Louis Saalborn spreekt de proloog voor het speciaal voor deze film gemaakt borstbeeld van Herman Heijermans. dat in Katwijk is geplaatst. In de proloog zal hulde gebracht worden aan Heijermans, wien Op Hoop van Zegen in Dec. 1900 de première beleefde. Er wordt tevens de aandacht op gevestigd, dat er thans geen rotte schepen meer uit kunnen gaan en dat de Scheepvaartinspectie dit jaar 25 jaar bestaat. In Katwijk zijn opnemingen gedaan en ook in IJmuiden zal gefilmd worden. Daar is een schuit van 22 M. lengte en 6.40 M. breedte ge reed gemaakt en van den naam Op Hoop van Zegen voorzien. Daar worden het uitgaan uit de haven en de schipbreuk opgenomen. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE WIJZIGING VOORWAARDEN BEHEER EN EXPLOITATIE VAN WONINGEN. B. en W. stellen den Raad voor, de voor- waarlen waarop door B. en W. aan woningbouwvereenigingen of -stichtingen in beheer en exploitatie kunnen worden gegeven woningen, welke ten name van de gemeente staan, te wijzigen, door in artikel 9, na het eerste lid, een nieuw lid in te voegen, lui dende als volgt: „Wanneer aan dezelfde vereeniging of stichting meer dan één complex woningen in beheer en exploitatie is of wordt gegeven, wordt van die complexen gezamenlijk één ba lans met één winst- en verliesrekening opge maakt." WIJZIGING OVEREENKOMST GASLEVE RING AAN BLOEMENDAAL. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten art. 5, 4e lid van de gemeenschappelijke re geling inzake gaslevering aan Bloemendaal i Vogelenzang) te wijzigen en te lezen als volgt: „De prijs van het gas. geleverd over den muntmeter, kan één cent hooger zijn dan die van het gas, geleverd over den gewonen gas meter in Vogelenzang en te bepalen, dat deze wijziging geacht wordt in werking te zijn ge treden op 15 Januari 1934. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen reed een groote, zes-wielige transportauto, tien meter lang en getrokken door een tractor, van de fa. Eykenburg uit Zaandam, uit de richting Haarlem. Door de gladheid slipte het achterdeel, raakte eerst, het café de Konijnenberg, waarna het heele gevaarte omsloeg. Het achterdeel van den wagen schuurde langs het café en vernielde een deur. De tractor werd geheel vernield. De inzittenden kwamen er zonder letsel af. Wa gen en tractor moesten weggesleept worden. Hedenmorgen reed de heer G. uit Haarlem met zijn motorrijwiel op den Heerenweg nabij de van Merlenlaan. Even voor die laan week G. iets naar links om de laan in te rijden. Hij werd daarbij van achteren aangereden door een auto. G. kreeg een niet ernstige hoofd wonde. DOORTREKKING VAN WEGEN TEN O. VAN DE I.EEMSTEEDSCHE DREEF B. en W. stellen den Raad voor te besluiten, hen te machtigen: a. tot het vcor de gemeente kosteloos aan vaarden van de Natmlooze Vennootschap „Maatschappij tot Exploitatie van Onroeren de Goederen ..Heemstede", gevestigd te Heem stede, van eenige strooken grond, ter opper vlakte van ongeveer 5677 M2., bestemd voor aanleg van gedeelten van de geprojecteerde Johan Wagenaarlaan en Franz Schubertlaan. b. tot het doen aanleggen van de onder a genoemde gedeelten weg met bijbehoorende werken, alsmede tot het daarvoor van de ge noemde Naamlooze Vennootschap in ont vangst nemen van een bedrag van 32.206. c. tot het doen aanleggen van een gedeelte, ter oppervlakte van ongeveer 2115 M2, van de geprojecteerde Mozartkade. Voorts stellen B. en W. voor, hun een cre- diet te verleenen van 6850.voor den aan leg van het gedeelte kade en van 7060. voor de uitvoering in werkverschaffing van de genoemde werken. VERHUUR VAN TUINGROND AAN DEN GLIPPERWEG Bij raadbesluit van 22 Februari j.l. werden eenige perceelen tuingrond, gelegen aan de Westzijde van den Glipperweg verhuurd. Bij het teekenen der huurcontracten is ge bleken. dat geen juiste opgave van de respec tievelijke huurders, noch van de oppervlakten der te verhuren perceelen grond is verstrekt. Op grond hiervan verzoeken B. en W. den Raad bovenaangehaald raadsbesluit te willen intrekken en een nieuw besluit te willen vast stellen. SANTPOORT IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.68—f 0.56 Tongen per K G. f 1.25f 0.75 Middelschol per 50 K.G. f 23 Zetschol per 50 KG. f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 6.20 Rog per 20 stuks f 7.50 Vleet per stuk f 2.20 Kleine poon per 50 K.G. f 11.50f 4.40 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f '37— f 22.50 Kleine schelvisch per 50 K.G f 22f 7.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 63f 35 Groote gullen per 50 K.G. f 20f 16. Kleine gullen per 50 K.G. f 16—f 7.50 Wijting per 50 KG. f 9f 2.80 Makreel per 50 K.G. f 11f 4.90 Heilbot per K.G. f 1.25—f 0.75 Leng per stuk f 0.70f 0.38. Koolvisch pe.r stuk f 0 43f 0.35 Versche haring per kist f 5f 1.25 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 30 Kleine hake per 50 K.G. f 24f 19 BESOMMINGEN. Trawlers Betje RO 16 175 manden f 1970 Zwarte Zee IJm. 67 95 manden f 1440 Gloria IJm. 37 870 manden f 4060 Utrecht IJm. 73 950 manden f 3250 Versche haring: KW f 610. Besomming der botters: 42375. Handschol per kist 812. Kleine schol 59. Schar 23. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thu's komende voor de Zaterdagmarkt Her cules IJM. 129. Vangst 650 m. makreel, 70 m, varia, 45 m. schelvisch, 75 m. kl. schelvisch, 110 m .koolvisch. Totaal 950 manden. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM R. C. BREDERODE. A.s. Zondag wordt gespeeld: T.H.B. III—Brederode 3 uur. V.O.G. IIBrederode II 10 uur. Brederode Jun.—E.H.S. Jun. 10 uur. Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id, 1933 II 4 1/2 pCt, Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitcnl. 5 1/2 pCt.. Duitschl. 1930(Youngleen.) 1 pCt, Engeland".... 4 1/2 pCt. Frankr, Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg. IC.zijdo Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft.... Nederl; Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. En ka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt, Cities per 19G6 Am. Glanzstoff (ge w.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen, H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mi jon, Alg. Exploratie Billiton II Redjang 3oeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak Deli Mij. Besoeki Sen em bah Boeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondem. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm Wilwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 5 K 35H 35 34 198 45H 208 182 218—217^ 72 X-& 6% 10H 16% lYe 11% 19% 42 41Ü 151M-152 91 103/s 4)6 168K 85 73 17H 133H 15 6 H 150H loO 97J4 97V4 71 99 73 3% 60

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10