UIT HET BUITENLAND Juist vuur Vrouwen! Radioprogramma DE LUCHTROOVERS HOITIKA ONZE DAGELIJKSCHE VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Geen opstand in Spanje. „Regeering stond sterk," aldus minister Alonso. Nieuwe wapenvondsten. De houding van Polen t. o. x. de minderhedenregeling. Nederland sluit zich bij het protest van de mogend heden aan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SPANJE. Gistermiddag vergaderde de kabinetsraad. Salazar Alonso, minister van binneniandsche zaken bracht verslag uit over de ontdekking van wapenvoorradcn op verschillende punten van het land. De voorzitter van den kabinets raad Samper en Alonso hebben volgens Reu ter toestemming gekregen om alle maatrege len te treffen, die door de omstandigheden (noodzakelijk kunnen worden. Er wordt gesproken over het uitroepen van den alarmtoestand. Alle afdeelingen van de guardia civil in heel Spanje hebben last gekregen alle voertuigen die zij op de wegen aantreffen te doorzoeken. De minister van binneniandsche zaken gaf in zijn verklaring een voorstelling -van het. program, van de actie die de re vol u tionnadren zich hadden voorgesteld ten uitvoer -te bren gen. Deze voorstelling komt in alle opzichten overeen met hetgeen daarover reeds gemeld is. De minister merkte op. dat de Spaansche revolutionnairen een nieuwe techniek hebben willen toepassen, die volgens hem in menig opzicht gelijkt op die van de Amerikaansche gangsters". Hij noemde in dit verband anti- tankgeweren. vlammenwerpers, gasmaskers en verschillende soorten van granaten. Over een zoo groote hoeveelheid vuurwape nen als door de extremisten thans schijnt te zijn bijeengebracht, hebben revolutionnairen nog nimmer beschikt Hier wordt zoo zeide Alonso inderdaad een burgeroorlog beraamd, en niet een opstand, zooals Spanje er reeds meer heeft gekend De minister legde er den nadruk op, dat de socialisten mede in het complot zijn. ,.De regeering ls op alles voorbereid", zoo besloot Alonso. „Zij heeft middelen tot haar dispositie om de beweging te stuiten. Ik kan thans spreken, omdat de regeerdng sterk staat". In verband met de ontdekking van het wapendepot in het Volkshuis zijn acht secre tarissen van arbeidersorganisaties gearres teerd. Het depot bevatte twaalf geweren, 242 dynamietpatronen, acht automatische pisto len, 141 pistolen en revolvers. 15.000 patronen, 242 pakketten kaliumchloraat enz Ten hiuize van den. socialist Fulgencio Aila zijn 24 granaten, gasmaskers, mauser ge weren en mitrailleurpatronen en een aantal dyna- anietpatronen gevonden. Aila is gearresteerd Men gelooft dat de goed voorbereide poging om onder leiding van den voormaligen sociaal democratischen minister Largo Caballero, bij genaamd „de Spaansche Lenin" de dictatuur van het proletariaat uit te roepen definitief verijdeld is. GENèVE. De politieke commissie van den Volkenbond heeft een aanvang gemaakt met de bespre king van het Poolsche voorstel tot generali seering der bepalingen betreffende de be scherming der minderheden. Fotitsj verklaar de namens Zuid-Slavië, dat hij het pnwensche- lijk achtte, dat aan enkele staten in dit ver band speciale verplichtingen zijn opgelegd. De Nederlandsche gedelegeerde. Mr. J. A. N. Patijn zeide, dat hij er zich van bewust was. dat het algemeen regelen van de minderheden kwestie ongetwijfeld groote mogelijkheden met zich mede brengt. Ook bestaat er een zeker ge vaar, dat bij generaliseering de minderheden van eenige staten verkleind worden. Desniet temin stemt hij toe in generaliseering in den zin van het Poolsche voorstel, indien die gene raliseering tot Europa beperkt blijft. Tegelij kertijd sloot de Nederlandsche gedelegeerde zich aan bij het protest van Frankrijk, Enge land en Italië tegen de verklaring van oen Poolschen minister van buitenlandsche zaken, waarin Polen zich onder bepaalde voorwaarden van medewerking aan het minderhedenverdrag bevrijd heeft. De Zwitsersche bondsraad Motta verklaarde zich aecoord met het principe der generali seering. Slechts den weg der procedure, name lijk het bijeenroepen van een internationale conferentie, zooals Polen dat voorgesteld heeft, acht hij niet gelukkig. Een dergelijke confe rentie zou waarschijnlijk tot een mislukking leiden, en gevaarlijk zijn voor den Volken bond. Ook hij legde er den nadruk op, dat het niet aangaat, bestaande verdragen op te zeg gen, wanneer de toepassing daarvan den een of anderen staat niet meer convenieeert. De Zweedsche gedelegeerde verklaarde zich voor een doelmatige minderhedenbescherming doch het Poolsche voorstel achtte hij te ver strekkend. Nadat de vertegenwoordigers van Canada en Albanië nog gesproken hadden werd 't debat verdaagd tot Vrijdagmorgen. Amerika. Bemiddelingsvoorstel in het textielconflict. President Roosevelt heeft het hem door de commissie van arbitrage voorgelegde rapport, inhoudende de voorstellen tot bijlegging van de staking in de textielindustrie goedgekeurd. Het rapport zal thans den stakingsleiders en werkgevers worden voorgelegd. Genöve. Saarkwestie in November aan de orde? De correspondent te Genève van den „Petit Parisian" meent te welen dat de Saarkwestie in de huidige zitting niet meer door den Vol kenbond zal worden behandeld. Waarschijn lijk zal een buitengewone zitting van den Vclkenbcndsraad in November bijeen geroe pen worden, welke zich speciaal met het Saar- probleem bezig zal houden. OP DE „OCDERWETSCHE WIJZE".... NEW-YORK, 20 September 'Reuter). Harry Farb, de leider van de Bowerv. de beruchte wijk van New-York. is op de ouderwetse'ne wijze" van de gangsters vermoord. Farb zat rustig voor zijn bar. toen een auto bij hem stilhield. De inzittenden riepen hem bij zich, en spraken eenigen tijd kalm met hem. waarop hij plotseling door een. kogel ge troffen ineen zonk. De auto reed daarop snel weg. De brand op de Morro Castle. Marconist verwijt Warms c.s. besluiteloos heid. NEW-YORK, 20 September (V D.) Tijdens het onderzoek naar de oorzaken van den brand op de Morro Castle werd vandaag de radio-telegrafist George Alagna gehoord. Deze betoogde, dat de plaatsvervangende kapitein Warms pas bevel gaf de reddingsbooten neer te laten, nadat hij, Alagna, zich vijf malen naar de commandobrug had. begeven en er dringend om had verzocht. Volgens Alagna waren alle officieren op de commandobrug verrast en besluiteloos. Warms liep slechts op en neer. Een officier zou wanhopig hebben uitgeroepen: „Wat moe ten wij doen! Wat moeten wij doen?" Tenslotte zou Warms hebben uitgeroepen „Laat het schip op het strand loopen!" De deskundige van een ziekenhuis heeft medegedeeld, dat het chemisch onderzoek heeft uitgewezen, dat het lijk van kapitein Wilmott. die kort voor de ramp was overle den. geen sporen van vergiftiging heeft ver toond. Betrokkene bij de Lindbergh- affaire gearresteerd? Het losgeld zou in zijn bezit zijn. RIJKSBISSCHOP MüLLER EN HET KAHOLICISME. BERLIJN, 20 Spteember iVD) Rijksbis schop dr. Müller publiceert een verklaring waarin hij er op wijst, dat in eenige bla den wordt beweerd, dat hij te Hannover het Katholicisme den strijd had aangekondigd. Dr. Müller deelt mede. dat het niet de bedoe ling is tegen de Katholike kerk op te treden. Integendeel. „Wij staan op het standpunt, dat de kerken niet tegen elkander in moeten wer ken doch dat zij een gemeenschappelijke taak hebben, nl. de opvoeding van den Duitschen mensch. WEDEROM BERGTOERISTEN IN BEIEREN VERMIST. MüNGHEN, 20 September. Nadat nog slechts kort geleden zeven bergbeklimmers in Schuesselkar vermist waren geraakt en latei- dood gevonden zijn, worden thans in de Beier, sche bergen wederom vijf alpinisten vermist. Het betreft hier den kunstschilder Wilhelm Arweiler en mejuffrouw Bernhardine Geigl, die Zondag 1.1. naar Garmisch waren vertrokken. Verder Dr. Erich Guttentag uit München, die een tocht naar Oberstdorf wilde maken, via het Nebelhorn en tenslotte een heer en dame wier indentiteit nog niet bekend zijn. BRAND IN HET GEBOUW DER „VöLKISCHER BEOBACHTER". Uit Berlijn: Het gebouw van de „Völkischer Eeobachter" heeft brand gehad. De vlammen vonden rijkelijk voedsel in de zich in de kan toorlokalen bevindende papieren, waarbij zich veel rook ontwikkelde, die het blussching-swerk bemoeilijkte. Enkele brandweerlieden liepen kvergiftiging op. Omstreeks vijf uur was men er in geslaagd den brand te localiseeren. Voor de drukkerij en de redactiebureaux be staat geen gevaar meer, zoodat in deze afdee lingen de arbeid normaal kan worden voort gezet. Over de oorzaak van den brand, die in de nok van het gebouw schijnt te zijn uitge broken, is nog niets bekend. Hevige aardbeving in Mexicaanschen staat. Drie dorpen weggevaagd. MEXICO-CITY, 20 Sept, (V.D.) In den staat Jalisco heeft een hevige aardbeving plaats gehad, waardoor drie dorpen verwoest zijn. Gevreesd wordt, dat talrijke menschen om het leven zijn gekomen. Reeds zijn 9 lijken van onder de puinhoopen der ingestorte huizen geborgen. Het aantal gewonden bedraagt 200. Duitsch antwoord op campagne voor Thalmann. „Doodstraf niet overwogen". De Spaansche minister van Binneniandsche Zaken deelde naar Reuter meldt mede. dat het Duitsche gezantschap een nota aan het mini sterie van Buitenlandsche Zaken heeft over handigd in verband met de campagne ten gunste van de verdediging van Thalmann. De Duitsche regeering verklaart hierin, dat Thal mann van hoogverraad wordt beschuldigd, doch dat de doodstraf niet wordt overwogen. Thalmann zal voor een civiele rechtbank te recht staan. NEW-YORK. 20 September (V. D.) Volgens een bericht in het Journal of Jersey is Don derdag te New-York een sedert 1923 in ae Ver. eenigde Staten wonende, niet-genaturali- seerde buitenlander gearresteerd, die betrok ken zou zijn bij de ontvoering van de baby van Lindbergh. De politie heeft bij de arrestatie van den beschuldigde, in het New-Yorksche stadsdeel Bronx, een bedrag van 35.000 dollar gevonden. De gearresteerde zou geen paspoort hebben. Het blad meldt voorts, dat de man in de buurt van de begraafplaats woont over den muur waarvan een pakje inhoudende 50.000 dollars is geworpen. De arrestatie is geschied, nadat in de afge- loopen weken in verschillende deelen van New-York dollarbiljetten in omloop waren gekomen, welke de nummers droegen der bil jetten, welke waren gebruikt dooi- Lindbergh voor de betaling van het losgeld. 40 detectives zijn bij liet onderzoek behulp zaam geweest. NEW-YORK, 20 September (V. D.) De me dedeling van de arrestatie van een man, die in verband schijnt te staan met de ontvoering van de baby van Lindbergh, heeft in het ge- heele land groot opzien gebaard. De buitenlander werd pas Woensdagochtend vroeg gearresteerd. De chef der politie O'Bryan heeft verklaard dat in de garage van den gearresteerde 13.750 dollars in bankpapier zijn aangetroffen. Dit geld moet volgens het oordeel van de politie autoriteit afkomstig zijn van Lindbergh, die indertijd 50.000 dollar losgeld heeft betaald. Het verhoor is nog niet afgeloopen. Tot nu toe heeft de gearresteerde, een 35-jarige werk 'looze timmerman, die getrouwd en vader van een kind is. verklaard op geen enkele wijze iets met. de zaak uitstaande te hebben. Daartegenover kan evenwel, naar de chef der politie verder heeft medegedeeld, reeds nu met zekerheid worden verklaard, dat de man reeds is herkend als degene die indertijd het losgeld heeft in ontvangst genomen. De gearresteerde bevindt zich nog op het politiebureau. Dit gebouw worclt door een groote menigte belegerd. Een weinig bekende historische merkwaardigheid van Parijs. Waar voetstappen van Sinte Genovevaenjeanne d'Arc elkaar kruisen. Einde der stierengevechten in Zuid-Frankrijk? Actie der dierenbeschermers heeft resultaat. Reuter verneemt uit Nimes: Door tientallen dorpen in het zuiden van Frankrijk zal een petitie worden ingediend tegen de nieuwe wet welke zulk een zware belasting oplegt op stie rengevechten dat het niet meer loont derge lijke gevechten te organiseeren. Deze belasting, die beschouwd wordt als een overwinning van de Fransche vereeniging tot bescherming van dieren, is bedoeld om het houden van stierengevechten tot een verlies- brengend bedrijf te maken. EEN VERKEERSMINTSTERIE IN DE VER. STATEN? NEW YORK, 20 'September (V.D.) Volgens een bericht in de New-York Times uit Washington zullen waarschijnlijk in de eerst volgende zitting van het Congres voorstellen worden ingediend betreffende instelling van een Verkeers-ministerie, dat controle zal uit oefenen over alle verkeersmiddelen. Tegelijker tijd zouden dan de Amerikaansche spoorwegen worden gereorganiseerd. Wijziging van het Duitsche handelsverdrag. Is 20 September ingegaan. De Duitsche rijksminister van Buitenland sche Zaken heeft, naar de Tel. verneemt, ver ordend, dat de op 14 September j.l. gesloten overeenkomst tot- wijziging van het Duitsch- Nederlandsche handelsverdrag met ingang van 20 September voorioopig zal worden toege past. In het kader van deze overeenkomst is o.a. ook een regeling getroffen voor den invoer van artikelen uit aardewerk bestemd voor hy giënische doeleinden. Het Duitsche invoerrecht hetwelk in de overeenkomst is vastgelegd, zal gelden voor een contingent van 28% der hoe veelheid. welke in 1932 uit Nederland naar Duitschland is ingevoerd. Ook deze regeling wordt voorioopig per 20 September van kracht. Er is in het Noorden van Parijs een rue de la Chapelle, die leidt in de richting van de stad Saint-Denis. In deze stad bevindt zich de „Chapelle Saint Denis", waarnaar de genoem de straat in Parijs haar naam ontvangen heeft. In de 5de eeuw meende Sinte Genoveva, de regeeringschef van Parijs, (sinds haar dood in 512 de schutspatrones van Parijs) dat het dringend noodzakelijk was een kapel met al taar op te richten voor Saint-Denis, den eer sten Franschen martelaar voor het Christen dom. Ze wenschte dit te doen' op de plaats zelve, waar Saint-Denis onthoofd geworden was, n.l. op de plaats waar thans de Chapelle Saint-Denis zich bevindt. Hierin zijn later ook zeer veel Fransche koningen begraven. Sinte Genoveva liet dus werklieden uit Parijs toen „Lutetia" genaamd, komen naar de plaats, waar volgens haar wensch de kapel op gericht moest worden. Met eenige nonnen en enkele overheidspersonen ging ze meermalen per week den voortgang van het werk inspec- teeren. Men ging dan op uitdrukkelijk verlan gen van Sinte Genoveva „per pedes apostolo- rum". De reis te voet van Lutetia naar Saint Denis was tamelijk lang voor de zusters. Daar om liet Sinte Gonoveva halfweg een gebouwtje oprichten, waar de zusters wat konden uitrus ten, terwijl zij zelve zich in een afzonderlijk vertrek begaf om te bidden. Op deze plaats heeft men al zeer kort na den dood van Sinte Genoveva een kerkje opgericht in de reu de la Chapelle, dat heden ten dage nog bestaat, tusschen torenhooge wolkenkrabbers. Wat is het merkwaardige van dit kerkje? Dit is dat in 1430 Jeanne d'Arc ook gebeden heeft in dit kerkje, vóórdat ze den aanval op Parijs ondernam. L'histoire se répète (De ge schiedenis herhaalt zich) Sinte Genoveva en Jeanne d'Arc zijn de twee belangrijkste Fransche nationale heldinnen, die niet slechts door de Katholieken, maar ook door de Pro testanten in Frankrijk vereerd worden. Toen Jeanne d'Arc om hemelsche hulp bad op dezelfde plaats waar haar voorgangster Sinte Genoveva dit gedaan had, werden dus duizend jaar overbrugd. Het was alsof twee van de groote geesten, die op aarde geweest zijn, door 10 eeuwen heen, op de toppen van het bewustzijn van de menschheid met elkaar spraken. Nog hadden Maarten Luther, Calvijn en Zwingli een nieuw tijdperk van dit bewustzijn niet geopend. Voor de Christenheid van de 15de eeuw was het dus van het hoogste belang dat Jeanne d'Arc daar in het oude kerkje om hetzelfde smeekte als Sinte Genoveva: „Heer, help mij voor het heil van Frankrijk, de oudste doch ter van de Christelijke kerk". De aanval van Jeanne d'Arc op Parijs, toen bezet door de Engelschen mislukte. Al haar pogingen, sinds ze den koning ter kroning in Reims gevoerd had. zijn mislukt. We kunnen slechts hieruit begrijpen dat de roeping van Jeanne d'Arc was: den rechtmatigen koning op den troon te plaatsen om hierdoor Frank rijk van de Engelschen te bevrijden of zooals ze zeide: „bouter les Anglais hors du royaume de France" en zich voorts als martelaarster voor Frankrijk te laten verbranden. Ze is in haar roeping geslaagd. Sinte Genoveva is ook geslaagd in de hare, die er in bestond om in de 5de eeuw de Galliërs en de Franken tot één volk samen te smelten, nadat eerst op haar eisch de Franken tot het Christendom overgegaan waren. Den oudheidslievenden tourist in Parijs wordt warm aanbevolen het verweerde kerkje in de rue de la Chapelle te bezichtigen. Ieder jaar op 3 Januari, den sterfdag van Sinte Genoveva en op 13 Mei, den sterfdag van Jeanne d'Arc legt het volk van Parijs enkele eenvoudige kransen neer voor het kerkje. Zoolang een volk zoodanig zijn scheppers en instandhouders vereert, kan het onmogelijk ten ondergaan. JAN RESSING. De enquête in de wapen industrie. Een Duitsch protest. Mr. J. W. Beyen voorzitter Werkfonds 1934. Naar wij vernemen is binnenkort de benoe- ming te verwachten van Mr. J. W. Beyen, te Wassenaar, Directeur der Rotterdamsche Bankvereeniging, vroeger werkzaam óp de Generale Thesaurie van het Ministerie van Financiën, tot voorzitter van het werkfonds 1934. Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. ROESTAM EFFENDI GEEN VERTEGEN WOORDIGER DER INHEEMSCHEN. BATAVIA, 20 September (Aneta). Het Na tionalistisch getinte Inheemsche dasblad „Pe- mandangan" wijst, naar aanleiding van het gedrag van Roestam Effendi bij de Kamer- opening er op. dat Roestam ln de Kamer geen zitting heeft als vertegenwoordiger der In heemsche bevolking, doch uitsluitend als communist WASHINGTON. 20 September (V. D.) Dr. Luther, de Duitsche ambassadeur, heeft van daag geruimen tijd met den Amerikaansohen staatssecretaris Huil geconfereerd. Dr. Luther noemde de geruchten volgens welke Duitsche militaire vliegtuigen en oorlogmateriaal in de Vereenigde Staten zou hebben gekocht „ab- urd". i zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien r -v ook bij klachten op gezette lijden AKKER.QCHËT5 Volgens recept van Apotheker Dumont. - "AKKERTJES" (Adv. Ingez. Med.), i KINDER VERTELLING. Hij hield die maar vast en zij begonnen te loopen. Bij het flauwe sterrenlicht kon Piet nog net een neger jongetje onderscheiden, dat naast hem liep. Die zou hier den weg weten en hem stellig niet bij dien „rïngenbaas" brengen, nu hij hem zoo bij zijn ontvluchting had ge holpen. Hij liep dus maar volgzaam mee, in zijn verbeelding wel eenige uren lang, totdat ze boven op een heuvelrug waren gekomen. Tot zijn vreugde zag hij, dat de zon stellig wel gauw zou opkomen, want het werd met de minuut lichter. Hij kon nu zijn begeleider beter onder schelden. Een jongen, zoowat net zoo groot als hij, ook al in een groot, wit kleed gehuld en met ringen in zijn ooren. Boven op zijn hoofd had hij iets, dat Piet voor een padde stoel hield» ZATERDAG 22 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.45 Verzorging zender. 2.00 „De Vleermuis", ver korte operette van Johann Strauss. 3.00 „De groene maand-actie van de federatie van ar beiders esperantisten. 3.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 3.45 Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 4.45 Het werkloosheidscongres van het N. V. V. Toespraak door H. Lindeman. 5.00 De Notekra'kers o.l.v. Daaf Wins. 5.40 Letter kundig overzicht door A. M. de Jong. 6.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7.00 Platen der maand. 7.30 Stemmen uit het pro letariaat. Een werkloos hoofdarbeider spreekt. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Herhaling S.O.S, berichten. 8.03 Gxamofoonplaten waarom ge vraagd is. 8.20 Toespraak door A. de Vries. 8.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.15 Orgelspel door Oor Steyn op het Vara-orgel. 9.30 Tummers, de flegmatieke humorist aan den vleugel in zijn repertoire. 9.45 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Vaz Dias en Varia. 10.15 Tummers vervolgt zijn optreden. 10.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.15 Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 301 M. 8.00 K.R.O. Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoon- platen. 1.45 Zenderverzorging. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door P. Fouwels. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage van de ont hulling van het Buys Ballot-gedenkteekon te Kloetinge. 4.00 Kinderuurtje door mevr. Sophie Nuwenhuisvan der Rijst en mevr. Oorrie Marresvan der Ven. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.50 Esperarntonieuws door P. Heilker. 5.45 Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 7.00 Politieberichten. 7.15 Katholieke wederopbouw. Spreker Dr. J. B. Deelen. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 8.30 Vaz Dias. 8.34 Praatje over de a.s. Esperanto-cursus. 8.45 Accordeonspel door A. Mommers en J. Lahey. 9.00 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Vervolg accordeonrecital. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Fransche avond. Gevarieerd concert. 7.35 Orgelrecital door Leblanc. 8.20 Fransch symphonic concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.10 Gevarieerd muzikaal pro gramma, m.m.v. solisten en het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10.20 Gevarieerd concert (gr.pl.) 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.15 Omroeporkest. 5 20 Omroeporkest. 6.35 Jean Lemoine speelt piano. 8.20 Muziekuitzen ding uit Verviers. 9.35 Het zangkoor van Ver- viers. 10.30 José Schnyder's orkest. BRUSSEL, 323 M. I.30 Symphonie-orkest. 6.50 Zang- en piano recital. 8 20 Omroeporkest. 10.30 Het José Schnyder's orkest. KALUNDBORG. 1261 M. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiobal voor de ouderen. BERLIJN, 357 M. 4.20 Kleine omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 6.40 Orgelrecital. 7.40 Kamermuziek. HAMBURG, 357 M. II.50 Klein omroeporkest van Koningsber gen. 4.20 Orkestconcert o.l.v. Joh. Roder. 6.20 Gramofoonmiuziek. 9.20 Volksmuziek. 10.40 Muzikaal tussohenspel. 11.20 Omroepdans- orkest. KEULEN. 456 M. 12.20 Middagconcert. 4.20 Volksmuziek. 7.20 Hans von Bülowconcert. 8.35 Gevarieerd pro gramma. 10.40 Omroepkwintet. DAVF.NTRY. 1500 M. 12.20 Concert van North Regional. 1.20 Com modore Grand orkest. 5.05 Orgelconcert. 10.20 BBC theater orkest. 11.15 Het Casani Club orkest. PARIJS, Poste Parisien. 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek. 7 50 Idem. 8.40 Con cert. 9.20 Omrceodansorkest. PARIJS, Radio, 1648 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert o.l.v. Raoul Labis. 8.20 Gevarieerd programma. 9.50 Twee kleine operettes. MILAAN. 369 M. 5.30 Dansmuziek. 9.05 Mese Mariano, opera van Giordano. WEENEN. 507 M. 4.30 Het Danublia koor zingt. 6.00 Concert door de kapel van het Hoch-und Deutsch- meisterregiment. 9.20 Radiomuziek. 11.10 Ver volg dansmuziek. WARSCHAU, 1345 31. 5 20 Concert. 8.20 Populair concert door het omroeporkest. 9.20 Omroepsymphonieorkest. 10.35 Dansmuriek. 12 20 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 50 31. 6.20 Gramofroomi'^ek. 7.40 Kamala Wolff speelt piano. Erich Wolff, viool. 8.50 Mannen koor Einigkeit uit Bazel zingt. 9.30 De Lander- kapel Son ja uit Nunnigen, m.m.v. J. Weibel* Schw.arz, viorl solo»jodel. 10.30 DansmiraMft

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6