I VELO STOFZUIGER HET TANDHEELKUNDIG GEBiT/35 16 RIJKSSTRAATWEG 16 ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 LAATSTE BERICHTEN St. Raphael tegen loons verlaging. Motie tegen de nieuwe plannen der spoorwegdirectie. In een te Utrecht gehouden vergadering van het hoofdbstuur, de afdeelingsbesturen en vertrouwensmannen van den Nederland- schen R.K. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel c.a. „Sint Raphaël" is een motie aan genomen, waarin de leden protest aanteeke- nen tegen het h.i. ongebruikelijke en zeer be- vreemende ingrijpen van den Min. van Wa terstaat, waardoor de in 1903 door de regee ring zelf gewilde bescherming van de be langen van het spoorwegpersoneel tegen even- tueele onbillijken behandeling vanwege de directie, in haar tegendeel is veranderd; het sterkst mogelijk beroep doen op de re geering om van het spoorwegpersoneel geen zwaardere offers te eischen. dan zij voor haar eigen personeel redelijk en verantwoord acht en besluiten: in deze omstandigheden de opgedrongen, onnoodige loonsverlaging niet te aanvaarden en elke verantwoordelijk heid daarvoor af te wijzen en machtigen het hoofdbestuur de voor bescherming der be langen van het personeel noodige maatrege len te nemen. JHR. MR. ASCII VAN VVIJCK 1 NOVEMBER IN FUNCTIE. De nieuw-benoemde griffier van de Provin ciale Staten van Utrecht jhr. mr. Th. van Asch van Wijck zal, volgens het Alg. Handels blad, met 1 November zijn nieuwe functie aan vaarden. Vervallen van contingen- teeringstoewijzingen. Het- Crisis- In- en Uitvoerbureau te Den Haag deelt mede: Op 1 October, 1 November of 1 December vervallen de eerste of tweede gewone extra en bijzondere toewijzingen voor den invoer van een groot aantal artikelen, die voor een jaar gecontingenteerd zijn. De aandacht wordt er op gevestigd dat deze toewijzingen en de daarop afgegeven ver gunningen niet verlengd kunnen wor den. Uitvoer eenkleurig aardewerk naar Duitschland. De belanghebbenden bij den uitvoer naar Duitschland van eenkleurig aardewerk voor hygiënische doeleinden, dat bestemd is om te worden ingebouwd en aangesloten aan een water- of afvoerleiding, zooals badkuipen, waschtafels, closets enz., worden er op gewe zen dat van 20 September af, het Duitsche in voerrecht van RM. 9 per 100 K.G. voor deze goederensoort nog slechts geldt voor zendin gen, welke vergezeld zijn van een door het Crisis In- en Uitvoerbureau af te geven uit- voercertificaat. In verband daarmee kunnen belangheb bende exporteurs vóór 27 September a.s. aan het Crisis In- en Uitvoerbureau Laan van Meerdervoort 84, 's-Gravenhage, opgave doen van hun uitvoer (in kilogrammen netto) van dit artikel in het jaar 1932 naar Duitschland. Door genoemd bureau zullen voor den uit voer aan bovenvermeld artikel aan recht hebbende certificaten worden afgegeven, waarvoor consent geld is vastgesteld op f 0.10 per 100 K.G. met een minimum van f 0.25 per certificaat. Deze certificaten zullen slechts worden ver strekt tegen overlegging van een certificaat van oorsprong, waaruit blijkt, dat het Neder- landsch aardewerk is. Tusschen vragen en nemen IVi jaar verschil. Voor de Haagsche Rechtbank heeft zich een 26-jarig gasfitter te verantwoorden gehad wegens bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht tegen leden van het Ned. Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen. Het Openbaar Ministerie, waargenomen door mr. Hoekstra, eischte acht maanden gevan genisstraf. Uit de ondervraging door de rechtbank, bleek, dat de verdachte een zeer ongelukkige jeugd heeft gehad. Zijn vader heeft hij nooit gekend en reeds in zijn prille jeugd werd hij door zijn moeder aangezet tot stelen. Op een vi'aag van den president of ver dachte wel eens geneeskundig was onderzocht, antwoordde hij: „ik zou niet weten waarvoor: Ik doe alleen misdrijven met mijn volle ver stand. Ik vraag eerst om hulp. en als me dien wordt geweigerd, neem ik het. Als ik om brood vraag, stuurt men mij voor 3 jaar naar Veen- huizen: neem ik het, dan krijg ik ten minste maar 6 maanden: dat scheelt 2 1/2 jaar, ziet u. Felle brand op den Zeediik te Amsterdam. Een felle brand brak Vrijdagavond om even over zessen uit in een manufacturen en stof fenzaak van den heer Van S. aan den Zeedijk te Amsterdam. Het geheele perceel, dat behalve den win kel nog twee verdiepingen heeft, is geheel uitgebrand. De vlammen, die beneden zeer fel uitsloegen, tastten onmiddellijk langs den gevel de hooger gelegen verdiepingen aan en blakerden de huizen aan den overkant van de straat. Een groote spiegelruit en vele an dere ruiten zijn gebarsten van de hitte. Met eenige moeite zijn de beide bewoon sters van de bovenhuizen in veiligheid ge bracht. Een 78-jarige juffrouw, die op de eer ste verdieping woonde, kon alleen de straat bereiken. Haar buurvrouw van de tweede ver dieping, een 74-jarige juffrouw, werd door verschillende burger-, geholpen. Toen de brandweer met eenige motorspui ten was gearriveerd, was het pleit spoedig beslecht. Zij kon wel is waar het vijf meter diepe huls niet binnendringen, maar het water had weldra de overhand. Met zes stra len werd de brand gebluscht. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor -itie- diploma de heer G. Hemsbergen, leerling van den politiecursus van den Alg. Ned, Politie bond te Haarlem. 60.000 voor reuklooze grachten? De heer Van Keulen zette ons een plan uiteen ter bestrijding van den stank in de stadsgrachten. Volgens hem zou men dit euvel kunnen bestrijden door buizen in den grond te slaan, die ongeveer 40 c.M. onder den wateerspiegel eindigen. Dit zou op verschillen de plaatsen in de stadsgrachten achter de dukdalfen der bruggen kunnen geschieden. Hij heeft dit plan voorgelegd aan den heer Waal Malefijt, inrichter van grondbedrijven, die meende dat men met dit plan wel eens een bescheiden proef zou kunnen nemen. Volgens den heer Van Keulen is de oor zaak van den slechten reuk onzer grachten 't onvoldoende spuien en er kan niet voldoende gespuid worden, doordat dan de waterstand te laag zou worden. Indien men nu een groot aantal buizen tot diep in den grond boort, welker einde ongeveer 40 centimeter onder den water spiegel is. zou bij bemaling door Rijnland te Spaarndam, onmiddellijk versch bodemwater opspuiten en in de grachten komen. Er zqu dan geen bezwaar meer bestaan geregeld te spuien. Volgens den heer Van Keulen zou men 150 buizen kunnen plaatsen in de stad, het geen een bedrag zou vorderen van f 60.000, FEESTAVOND VAN DE TYPOGRAFEN - VEREENIGING. Zaterdag 29 September houdt de afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de grafische vakken in Nederland, haar jaarlijksche feestavond in gebouw St. Bavo. Aan deze feestavond wordt medegewerkt door het Mannenkoor „Kunst na Arbeid", di recteur A. Bak; de Haarlemsche Tooneelver. eeniging „Vriendschap zij ons doel", leider de heer Th. Dammiaans, Mr. Lawoe, xyloplioon, Dia Roland, zang. De muziek wordt verzorgd door „The Happy Band", leider de heer J. H. Steenkist. Na afloop van dit programma wordt gedanst. DE HEER J. REYENGA OVERLEDEN. In den ouderdom van 61 jaar is alhier overleden de heer J. Reijenga, oud-leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs en oud-onderwijzer aan de school aan de Botermarkt. De teraardebestelling is bepaald op Dins dag a.s. om 11,45 uur op de Alg. Begraaf plaats. Kleverlaan. Veteranen Vrijwillige Landstorm 1914. Een reünie. De voormalige Vrijwillige Landstorm ai- deelingen Haarlem I en II welke bij het uit breken van den wereldoorlog spontaan werden opgericht en als compagnie wielrijders gecon stitueerd, zullen op Zaterdag 6 October een reünie houden van allen die in 1914 en 1915 aan de oefeningen en detacheeringen bij het veld leger hebben deelgenomen: Daartoe heeft zich onder voorzitterschap van Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. een comité gevormd, verder bestaande uit de heeren J. P. Teekens, G. J. H. A. Huysser. Dr. H. v. Beeck Vollenhoven en L. F. Wessèlink als secretaris (p.a. De Twentsche Bank N.V. Zijlstraat 76 Haarlem). Het is de bedoeling dat op dien dag een marsch per rijwiel in Kennemerland wordt on dernomen dor de reünisten, zooveel mogelijk in de oude formatie, waarna een eenvoudige maaltijd, opgeluisterd door lichtbeelden enz dit gezellig samenzijn zal besluiten. \1V2 jaar vliegtuigbestuurder bij de K. L. M. Jubileum van piloot Sillevis. Heden is liet 12 1 2 jaar geleden, dat de heer L. Sillevis als vliegtuigbestuurder in dienst der K1.M. trad. De heer Sillevis trad in dienst der K.L.M. den 22sten Maart 1922 in den tijd van het moeilijke begin. Hij is nog met de Havilland 9 verkenners naar Londen" gevlogen verbouw de oorlogsvliegtuigen omdat er nog weinig be ters was. En de beginnelingen uit de lange serie ver keersvliegtuigen van Fokker de F 2 en de F 3 kent Boon zooals zijn collega's hem noe men even goed als de F 36 op de voltooiing waarvan hij voor de K.L.M. het 'toezicht heeft gehouden. Boon heeft die ontzaggelijke ontwikkeling van het luchtverkeer in slechts enkele jaren meegemaakt. Hij kan verhalen over de primi tieve toestellen van vroeger, waarin piloot en passagiers met zwemvesten aan naar Enge land vlogen, terwijl de bestuurder meer op zijn instinct vertrouwde, dan op de weinig be trouwbare instrumenten op zijn desk-board. Een vlucht naar Londen ging zóó: eerst naar Calais, waar een mooie, rechte pier in zee steekt, daar stelde de bestuurder het kompas op in. keek eens hoe de schaduw viel en dan Het Kanaal maar over. Kwam er mist, dan er onder blijven of anders terug op het ge voel. Blind vlieg-instrumenten waren er nog niet. Bijna 10.000 vlieguren, bijna 2 millioen K.M. scheiden heden den heer Sillevis van den 22sten Maart 1922, toen hij in dienst trad. Gedenkteeken voor wijlen de Koningin-Moeder. Comité te 's-Gravenhage opgericht. Gisterenavond werd in de groote zaal vart Pulchri Studio te 's-Gravenhage een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden, onder auspi ciën van de vereeniging voor Handel, Nijver heid en Gemeentebelangen, van vertegenwoor digers van organisaties en vereenigingen om besprekingen te voeren inzake het onrichten van een gedenkteeken voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Het woord is gevoerd door den heer K T B. A. Coster en dr. N. Japikse. Er is een eere comité gevormd en een uitvoerend comité on der voorzitterschap van den heer K. I. B. A de Coster en waarvan deel uitmaken de heer"" Q, Rover, secretaris, oud-chef van de af'' Burg. Stand: H. D. Pierren, oenningmeeste" lid der fa. Heldring en Pierson; mej. H. H. Blaauw, lid van den gemeenteraad. Dubbel zuigvermogen Nederlandsch fabrikaat LAAGSTE PRIJS Buitcngewone conditiën Vraag demonstratie 'ihaal VELO WASCHMACHINE Mij. Adv. Ingez. Med.) INSTITUUT HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent ihans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. Iedere Tand meerf 1.75 Porcelein of Zilvervulling I 3 Goudvulling vanafI 9. Goudkroon vanaf f 15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies I 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen tan 9-12 ea ran 1-4 oor Zaterdagi Tan 9-12 oor AVOND SPREEKUUR Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7-9 nor BESLIST P1JNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch Tanll«r*e en Amerikaansch ClIlUal ld (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN VELSEN CREMATIE MR. D. HUDIG. Onder zeer groote belangstelling vond Vrij dagmiddag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats van wijlen mr. D. Hudig in leven secretaris-directeur van het Neder landsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, oud-voorzitter der Gezondheids commissie voor Velsen en oprichter van de Woningbouwvereeniging Velsen, voorheen woonachtig te Santpoort. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op professor van Poelje, directeur-gene raal van Onderwijs aan het departement, jhr. ir. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur directeur en Ir. C. Thomese, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te Haarlem, H. P. J. Bloemers. burgemeester van Arnhem en voorzitter van den Stedebouwkundigen Raad, mr. ir. v. d- Ban. secretaris van de vas te commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland, jhr. ir. M. J. I. de Jonge van Ellemeet, voorzitter van het Nederlandsch In stituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, W. van Boven, inspecteur van de Woningwet in Zuid-Holland, Ir. J. P. Bakker Schut, di recteur Stadsontwikkeling en Volkshuisves ting, den Haag, M. Vrijenhoek, oud-wethouder van Volkshuisvesting, den Haag, Dr. F. M. Wi- baut en S. R. de Miranda, oud-wethouder, Amsterdam, A. W. Michels, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, Mr. dr. G. van den Bergh, voox-zitter van den Nationalen Woningx-aad, prof. W. A. Bonger, ir. G. Tij ken, namens de A.N.W.B., mejuffrouw Kooi- stra, medewerkster van den overledene, mr. Gerrits, wethouder van Haarlem, den heer J. C. Dunnebier, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, W. Landeweert, oud-wet houder van Velsen en de heeren L. M. Cam- man en W. P. Mets. namens de Woningbouw- vex-eeniging „Velsen". Het eerst werd het woord gevoerd door eenige familieleden uit Rotterdam, die den oveiiedene dankte voor de vriendschap, die zij van hem hebben mogen ondervinden. Jhr. de Jonge van Ellemeet, sprekend na mens het Instituut schetste de groote versla genheid. die het overlijden in het Ixxstituut had gesticht. Hij noemde mr. Hudig de stuwkx-acht van het Instituut en zijn vele ver takkingen. Hij heeft deze positie kunnen in nemen, doordat hij beschikte over een groote kennis en veel wilskracht. Dr. Wibaut zei, dat mr. Hudig was een stuwende kracht voor de verbetering van de volkshuisvesting. Ook internationaal was hij erkend en geëerd. Na den wereldoorlog kwam de leiding van de internationale samenwer king in handen van de Federation for Housing and Townplanning te Londen in welks be stuur mr. Hudig vertegenwoordigd was. Om streeks 1928 vormde zich bij een groot deel der leden op het vasteland het denkbeeld, dat de Federation de belangen niet doelmatig diende. Mr. Hudig had In de Federation veel goede vx-ienden, maar ook hij behoorde tot ïxen die van meening waren, dit een reorga nisatie in het belang der volkshuisvesting noodig was en daarom schaarde hij zich onder de oprichters van de nieuwe organisatie, het Verbond für Wohnungwesen te Frank furt a.M. Verder memoreerde spreker zijn 30-jarige samenwerking' met den overledene. De heer A. W. Michels herdacht met groote dankbaarheid hetgeen de overledene heeft gedaan. Met groote energie was hij overal waar hij geroepen werd om het algemeen belang te dienen, werkzaam. Hij was uit diepe overtuiging een strijder voor orde in het maatschappelijk leven. Zeer bijzonder mag de provincie Noord-Holland, die zooveel van zijn kennis geprofiteerd heeft hem dankbaar zijn. Nadat de kist was neergelaten, dankte een zoon van den overledene de aanwezigen voor hun belangstelling. Kon. Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken. Het jaarverslag 19331934. Verlies over het laatste boekjaar 563.848.15; totaal verliessaldo thans gestegen tot 4.231.324.66. Wij ontvingen het jaarverslag ver het boekjaar 19331934 van de Koninklijke Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V waaruit blijkt, dat het verliessaldo f 563.848.15 be- di'aagt met welk bedrag het totale verlies thans is gestegen tot f 4.231.324.66. In het jaarverslag worden eenige woorden van herdenking gewijd aan de nagedachtenis van Dr. Ir. C. F. Stork, in leven voorzitter van den Raad van Commissarissen der N.V. Wij ontleenen aan het verslag het volgende: Bouwwerkzaamheden en uitbreidingen. In het afgeloopen boekjaar werden geen uitbreidingswerkzaamheden ondernomen. Wel werd de eigexxdom verworven van een aan onr tex-rein grenzend stuk grond van ca. 10 H.A en de optie verkregen op een stuk grond van c.a. 4 H.A. Deze transactie stelt ons in staat om oins overig terreinbezit voor industrieter rein gereed te maken. Met de afzanding tot op het voor industrietexrein gewenschte ni veau is een aanvang gemaakt. Verder kan vermeld worden, dat wij eer pi'oefinstallatie bouwden voor het maken van centrifugaal gegoten ijzeren buizen. De uit gaven hiex-voor werden ten laste van onze ge wone bedrijfsrekening geboekt. De proefne- mingen hebben een gunstig verloop. Deelneming in aanverwante ondernemingen. Maatschappij tot Exploitatie van Kookoven- gassexx (Mekog) N.V. Het bruto bedrijf so verschot over het boek jaar 1933 werd voor afschrijvingen bestemd Gedurende het bemestingsseizoen 1933'34 bleven de internationale overeenkomsten tus schen de Europeesche producenten van syn thetische stikstof geldig, hetgeen echter niet koix beletten dat de prijzen, vooral in de ex- oox-tmaxkten, afbrokkelden en wel ten gevolge van het feit, dat geen ovei-eenstemming kon worden verkregen met de producenten in an dere werelddeelen. Voor het bemestingsseizoen 1934'35 wer den de bestaande overeenkomsten tusschen de Europeesche producenten verlengd, terwijl ook met Chili bindende overeenkomsten konden worden afgesloten. Wij meenen dat er reden is te verwachten dat de wereldmarktprijzen zich ten minste zullen handhaven, daartegenover staat echter dat de mogelijkheid van export gestaag klei ner wordt, zoodat met een achteruitgang van de productie zal moeten worden gerekend. De Nedex-la"dsche Regeering ging er toe over den invoer van stikstofmesttsoffen van Januari 1934 af te contingenteeren. Door de zen maatregel wordt de uitvoex-ing van de in ternationale overeenkomsten voor zoover deze op de Nederlandsche markt betrekking heb ben, bevorderd. Aan het contingenteeringisbe- sluit is de voorwaarde verbondendat de prij zen moeten wox-den goedgekeurd door de Re geering. Cementfabriek-IJmuiden (Cemij) N.V. Over 1933 waren de bedrijfsresultaten slecht. De prijzen van cement waren tot een dermate laag niveau gedaald, dat de afschrij vingen niet konden worden verdiend en er bovendien een verlies werd geleden. Sinds den aanvang van dit jaar zijn de prijzen op de Nederlandsche markt verbeterd, een verbete ring welke, nadat de Nederlandsche Regee ring in April 1.1. overging tot contingenteering van den invoer, kon worden geconsolideerd. De Nederlandsche cementindustrie -heeft zich moeten verbinden bepaalde door de Regeering goedgekeurd maximumprijzen niet te over schrijden Het is mogelijk gebleken om de markt in ovex-leg met de importeux-s te regelen waardoor aan de wilde concurrentie een einde is gekomen. De Cemij is volop van opdrachten voorzien. Balans en Verlies- en Winstrekening. De financieele resultaten vertoonen, in ver gelijking met die vaxx de voox-afgaande jaren, een niet onbelangrijke verbetering. Van de af schrijvingen. kon een groot gedeelte door de behaalde bruto-winst gedekt worden. Opnieuw evexxwel moest een reserve tegen loopende grondstoffen-contracten woi-den gemaakt, ten gevolge waarvan het saldo verlies over het afgeloopen boekjaar tot f 563.848.15 steeg. Wij vestigen er de aandacht op, dat de reserve voor groote hei-stellingen met een bedrag van per saldo ruim f 137.000 werd verhoogd. Het verlies over het boekjaar zal moeten worden overgebracht naar nieuwe rekening, waardoor het saldo verlies op de balans f 4.231.324,66 wordt. Wij verwijzen overigens naar de achter staande Balans en Vex-lies- en Winstrekening en de daarop volgende toelichting. De Directie: G. A. KESSLER. Voorzitter. A. H. INGEN HOUSZ. IJmuiden, Sept. 1934. Balans per 31 Maart 1934. Op de balans per 31 Maart komen voor als bezittingen: Fabrieksterrein en installaties f 25.913.796.15, afschrijvingen vorige jaren f 11.560.932,77, 1933 34 f 1.102.113.78 of totaal afgeschreven f 12.663.046,55 blijft f 13.250.749.60 Grondbezit en woningen f 951.418.10, afschrij vingen f 285.639.63, blijft f 665.778.47. Belangen bij aanverwante ondernemingen f 11.874.291.81, voorraden f 2.246.355,12, debiteuren f 888.459.95. Vooruitbetaalde en te verrekenen kosten f 49.951.40. Fondsen f 52.815.75. Kas en Kas siers f 67.404.43 en als schulden; Aandeelen kapitaal gewoon f 48,875.000, prefex-ent f 1.125.000, totaal f 50.000.000, af ongeplaatst resp. f 19.375.000 en f 500.000 of totaal f 19.875.000, blijft f 30.1125.000. Statuaire re serve f 56.765.49. Opgenomen gelden f 1.158.000. Bankiers f 39.445.64, Crediteuren f 1.037.208.78. Reserve voor groote herstellin gen f 760.711.28. Reserve tegen loopende grondstoffencontracten f 150.000. Het totale verliessaldo is door het verlies over het thans afgesloten boekjaar ad f 563.848.15 gestegen tot f 4.231.324.66. Verlies- en Winstrekening. Debet: Interest f 42.392.50. afschx-ijvingen f 1.134.185.70. Reserve tegen loopende grond stoffencontracten f 150 000. Credit: Voordeelig saldo bedrijfsrekening f 745.980.35. Exploitatie grondbezit en wonin gen f 11.101.79. Baten uit deelneming in aan verwante ondernemingen f 5.648.06 BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCHE HOCKEYCLUB. Vrijdagavond hield de Bloemendaalsche Hockeyclub haar jaarlijksche vergadering in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. De voorzitter, de heer André de la Porte, opende de vergadering met een opwekkend woord, om in het komende seizoen alle krach ten in te spannen, teneinde de vereeniging in haar oude aanzien te herstellen. De jaarverslagen van den secretaris, den heer Jonker en van den penningmeester, derx heer De Visser, werden goedgekeurd. In het bestuur hadden eenige veranderin gen plaats. De penningmeester moest wegens drukke bezigheden voor zijn functie bedan ken. De voorzitter bracht den heer De Visser dank voor alles, wat hij voor de club heeft gedaan, vooral omdat het financieel beheer zeer moeilijk was door den nieuwen terrein- aanleg en de daaraan verbonden groote kos ten. In zijn plaats werd benoemd de heer P. H. Schoute. Tevens bedankten de Commissax-issen H. de Roos en J. de Jong. In hun plaats wei-den benoemd de heeren L. de Roos en Sanders. Na de rondvraag dankte de voorzitter de heeren H. de Roos en Ir. Ghijssels voor alles wat zij voor de vereeniging hebben gedaan als leden van de Technische Commissie. Met nog een opwekkend woord sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. BEGIN VAN BRAND. In de keuken van het perceel Dorpsstraat, waarin het filiaal van de firma Vernout is gevestigd, ontstond Vrijdagavond omstx-eeks 6 uur een begin van brand, doordat de vlam van een loodgieterslamp in aanraking was ge komen met pakpapier. De geweldige rookont wikkeling in de keuken bracht den bewoner in de waan, dat er iets ernstigs aan de hand was, waarom hij de brandweer opbelde. Toen deze verscheen, vond zij echter niets te doen, daar de bewoners het brandje reeds met een paar emmers water hadden gebluscht. HEEMSTEDE AERDENHOUT MUZIKALE RONDGANG. Het muziekcox-ps van de vereeniging van P. T. T. ambtenaren „De Haarlemsche Postamb tenaren" zal Zondagmiddag van half drie tot GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN. Opgave van 18 September 1934: F. J. H. Dubois, Madoerastraat 18; W. Jans sen. Rembrandtlaan 26, J. Opten, Heerenweg 201. W. Overmeer. Bosboom Toussaintstraat 33, F. H. Volkers, Madoerastraat 21 DANKBETUIGING DER KONINGIN. Het Uitvoerend Comité der Bloemententoon stelling Flora Heemstede 1935 heeft aan de Koningin bij haar terugkomst uit het buiten land een welkomstgroet in bloemen aangebo den, naar aanleiding waarvan ondei-staande dankbetuiging ontvangen werd: ..Hare Majesteit dé Koningin draagt mij op het Uitvoerend Comité der Bloementen toonstelling „Flora 1935" Haar vriendelijken dank over te brengen voor de fraaie mand met rozen Harer Majesteit toegezonden als welkomstgroet bij Haar terugkeer in Neder, land. De Koningin heeft deze attentie zéér ge waardeerd". De Particulier Secretaris van H.M. de Koningin. W.g. S. v. HEEMSTRA. TOONEELCONCOURS VAN „DOOR EENDRACHT STERK'. Zooals wij reeds eerder bericht hebben, houdt de R.K. gemengde tooneelvereeniging „Door Eendx-acht Sterk" een tooneelcon- coux-s ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan. Hoewel de eigenlijke datum 12 October is, zal de officieele feestviering op Zondag 30 September beginnen, 's Avonds is er gelegen heid de jubileerende vex-eeniging te compli- menteeren in het R.K. Vereenigingsgebouw. Dien avond zal opgevoerd worden „Op af betaling van Jan Ballings in de Hollandsche bewerking van Gerax-d Nielen. De concours avonden zijn vastgesteld op 14 en 28 Octo ber en 4 en 18 November. Juryleden zijn prof. Haring van het semi- naxi te Heemstede de heeren Jan Wiegman en H. B. v. d. Sande. Verschillende prijzen zijn beschikbaar ge steld. UITVOERING WINKELSLUITINGSWET. B. en W. van Heemstede stellen voor vast te stellen dat het voor deze gemeente wen- schelijk is, gebruik te maken van de bevoegd heid volgens het bepaalde in artikel 5, eerste lid en tweede lid der wet van 27 Juli 1934 (Staatsblad no. 450). Belanghebbenden uit de betrekken bedrij ven zijn hieromtrent ter voldoening aan het bepaalde in het dei-de lid van genoemd ax-tikel gehoord; een behoorlijke meerderheid der ge raadpleegde winkeliers is vóór de toepassing der regeling. De tegenwoordige buitengewone omstandig heden geven aanleiding tot toepassing van al het bepaalde in artikel 4, eei-ste lid der wet van 27 Juli 1934 (Staatsblad no. 450) ten aanzien van: winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak visch ten verkoop in voorraad is; winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade al dan niet te zamen met consumptie-ijs ten verkoop in voorraad zijn; winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksax-tikelen in voorraad zijn; winkels, waarvoor een vergunning, als be doeld in ax-tikel 1, onder e of onder g, der Drankwet 1931 (Staatsblad no. 476) geldt. ZANDVOORT WATERSTANDEN. H.W. Strand berijdb. H.W. Zond. 23 Sept. 3.40 8.40—13.45 15.45 Maand. 24 Sept. 4.15 9.15—14.35 16.35 Dinsd. 25 Sept. 4,50 9.50—15.00 17.10 Woensd. 26 Sept. 5.15 10.15—16.00 17.50 Donderd. 27 Sept. 6.05 77.00—16.25 18 25 Vrijdag 28 Sept. 6.45 11.45—17.00 19.00 Vier een rondgang door Aerdenhout maken. Zaterd. 29 Sept. 7.15 12.1517.45 19.40.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10