VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE 2)- R.K. VOETBAL LAWNTENNIS BILJARTEN KRACHTSPORT VOETBALNIEUWS PAARDENSPORT. WIELRIJDEN. WATERPOLO. AUTOMOBILISME HENCELEN MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 HillinenL. F. C. (2—0) In de eerste helft waren de partijen om de beurt in de meerderheid, maar de Leidenaars buitten het windvoordeel te weinig uit. Kort voor rust neemt Hillinen de leiding, als de Leidsche keeper vallende den bal uit de handel laat rollen, die kalm het doel bin nenrolt. Na rust is Hillinen ver in de meerderheid; de strijd speelt zich voor het grootste deel af op de Leidsche helft, met tallooze hoekschop pen tot gevolg, die echter niets opleveren. De enkele uitvallen van L. F. C. zijn gevaarlijk doch ook zij heeft met schieten geen succes. Kort voor het einde profiteert H. Scholten van een mistrap van een der backs en scoort op fraaie wijze het tweede en laatste doel punt (20). De KennemersCeleritas (41) In de eerste minuten lost Groot al een kei hard schot dat de Celeritas-doelman keurig stopt. Als Schipper dan een corner fraai voor doel plaatst kopt Steeman Jr. fraai in. (10). Celeritas komt dan opzetten, doch boekt geen succes. Na verschillende goede aanvallen gaat Horeman er vandoor; met een hard schot vlak onder de lat is het 20. Na de rust hetzelfde spel; als bij een goeden Celeritas-aanval de rechtsbuiten voorzet is de imidvoor er handig bij cm 21 te maken. De Kennemers werken hard voor de over winning: weer is het Steeman die den stand op 31 brengt. Horeman maakt aan. alle onzekerheid een einde door een kans kalm te benutten. <41). Met de Kennemers in den aanval fluit de heer Kok het einde. R. V. C.Zandvoort (21) Gedurende het eerste kwartier treedt Zandvoort sterk aanvallend op. Uit een voor zet van J. v. d. Bos scoort A. Molenaar on houdbaar (01). Even daarna moet gestopt worden voor C. Schuiten, die op onzachte wijze in aanraking komt met een der R.V C.- backs. Zandvoort is hierdoor gehandicapt, door Schuiten op slechts halve kracht verder speelt. Na de rust ontwikkelt zich een mooie strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Het R.V.C.-doel ontkomt op het nippertje aan een groot gevaar als J. v. d. Bos keihard tegen den bovenhoek schiet. Uit een door E. Kerkman veroorzaakten vrijen schop scoort R.V.C. den gelijkmaker (1—1). Kerkman is hierdoor zoo van streek, dat hij enkele minuten later den rechtsbuiten van R.V.C. de gelegenheid geeft het winnende doelpunt te scoren (2—1). ZaanlandiaBeverwijk (15) Direct vallen de Wij kers goed aan en bin nen 5 minuten Krijgt hun rechtsbuiten een corner te nemen, die keurig voor doel wordt geplaatst en oor den Zaanlandia-keeper in eigen doel wordt gewerkt (01). Zaanlandia valt goed aan, maar Beverwijk's achterhoede zendt alles retour en stelt de voorhoede in staat goed aan te vallen; deze maakt daar een dankbaar gebriuk van; vijf minuten later is het 02 door een hard schot van Maanhout, Dit wordt de Zaankanters te bar; met keurig samenspel komen ze op het Wijker-doel af. Bij een goeden Wijker aanval drijft de voor hoede mooi op en Kuyer Sr. zorgt voor 0—3. De Linksbuiten van Zaanlandia zet bij een aanval goed voor en de rechtsbinnen kopt keurig in (1—3). Na de rust zijn de aanvallen der thuisclub veelvuldiger, doch hun schieten is slecht.' ver zorgd. Wederom verplaatsen de Wijkers het spel. Door dat de Zaankanters het spel trachten te forceeren, wordt nogal eens een vrije trap tegen hen gegeven waarvan een ioor Maanhout wordt ingekogeld (14). De thuisclub maakt het spel door forsch op treden, niet mooier; tenslotte wordt een penalty aan de Wij kers toegekend, welke Tee ling onhoudbaar inschiet (1—5). Na nog eenige wederzijdsche aanvallen, fluit de heer Coopman inrukken. Wilhelmina VooruitD. I. O. (14) Als; spoedig na het begin blijkt dat D.I.O. sterker is. Aanval op. aanval wordt onder nomen, doch zij heeft met haar schoten geen geluk. Als D.I.O. weer eens aanvalt maakt een Wilh. Vooruit back hands in het straf schopgebied. De penalty wordt door P. van Ham benut. Tien minuten later maakt de linksbinnen van Wilh. Vooruit onhoudbaar gelijk (11). Met dezen stand treed de rust in. Na rust is het H. van Ham, die een voorzet van Witkamp onberispelijk benut (12). Even later is het Witkamp, die doorbreekt en den Wilh. Vooruit-keeper fraai passeert. Nog was het niet genoeg, Poelgeest profiteert van een misverstand in de Amsterdamsche achter hoede en de stand is 14. Na nog wat heen en weer getrap komt het einde. RipperdaAvanti (60) Ripperda is er in geslaagd, haar eersten wed strijd in den K.N.V.B. te winnen. Wanneer de scheidsrechter beginnen blaast, stelt Ripperda zich voleigl dop. Zij heeft den wind, die van doel tot doel staat, tegen. Dit verhindert haar echter niet. eenige gevaar lijke aanvallen op het Avanti-doel te onder nemen. Wanneer even voor rust bij een Rip- perda-aanval de keeper van Avanti ver uit loopt. komt hij in botsing met- Roode; de kee per moet van verder spelen afzien. Ofschoon Ripperda steeds aanvalt, blijft de stand tot rust 00. Na de thee spelen de Oranjehemden beter Bij een van haar aanvallen wordt Roode wat hard van den bal gezet; een strafschop is het gevolg. 1-0) Nu is Ripperda niet meer te houden. Roode maakt er 20 van. Direct daarop wordt een corner goed ingekopt. (30). Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 6—0. Hoe Avanti ook werkt, het mocht haar niet gelukken, de eer te redden. E. D. O. 2Zeeburgia 2 (32) In de eerste helft had het spel niet veel te beteek enen, mede door het feit dat er een zeer hinderlijke sterke wind stond, zoodat de bal dikwijls van richting veranderde. E.D.O, had het eerst succes door Koene. (10). De bezoekers wieten spoedig gelijk te maken. (1—1). De tweede helft is het spel van veel beter gehalte. Vooral de gebroeders Koene op den linkervleugel spelen heel goed. Het is door hun toedoen, dat H Koene met een goed schot E.D.O een voorsprong bezorgt. Zeeburgia doet eenige tegenaanvallen, die zeer gevaarlijk zijn. maar Van Roon c.s. weten voorloopig stand te houden. Als weer een goede E.D.O.-aanval volgt, komt de bal bij Calland; deze plaatst naar Koene, die den stand op 31 brengt Dan weet de Zeeburgia-midvoor op keurige wijze den achterstand te verkleinen. C3.2). Stormvogels 2R. C. H. 2 (52) Het blijkt uit dezen uitslag, dat het reser ve-team der Vogels toch niet zoo zwak is, als de 50-nederlaag, welke het de vorige week tegen ZJF.C. 2 leed, zou doen vermoeden. De voorhoede had nu een productieve bul en al is het waar, dat de R.C.H.-defensie een minder soliden indruk maakte dan die van Z. F. C., een feit is, dat er nu kansen benut werden, die de vorige week onbenut bleven. R. C. H. heeft niet bepaald slecht gespeeld, maar toch hadden wij er meer van verwacht. Het tempoliet nog al eens te wenshen over en dat is tegen spelers als Spruyt, Jongsma en Van Dongen fataal. Met de rust leidde Stormvogels met 21. Na de rust werd de stand tot 41 opgevoerd, waarna R. C. H. uit een panalty tegen scoor de. Voor het eindsignaal verstreken was, werd de R. C. H.-doelman nog eenmaal gepas seerd. (52). H. F. C. 2—Z. F. C. 2 (1—2) De H.F.C.-reserves hebben ook ditmaal met den oneven goal verloren. De opstelling luidde: Jonker, Wittebol, C. Lamp, Marchant, J. ten Have, C. ten Have, W. Lamp, Kuijk, Van Zwijndrecht. Twiss, de Vries. De partijen wegen direct goed tegen elkaar op; er ontwikkelt zich een strijd met tal van spannende momenten. De kampioenen van verleden jaar blijken ook ditmaal het spel niet verleerd te zijn. Na twintig minuten vergeet de H.F.C.-achterhoede aan te vallen; de rechtsbuiten der gasten heeft geein moeite om zijn club de leiding te geven (01). H.F.C. valt flink aan; zij vindt echter een stug verdedigende achterhoede tegenover zich. Dan heeft de Z.F.C.-voorhoede weer succes, want weldra ligt nummer twee achter Jonker Dit is H.F.C. toch te bar; nog voor rust benut Van Zwijndrecht een through-pass van J. ten Have (1—2). Na de hervatting heeft H.F.C. eenigszms het voordeel van den wind. Het spelpeil aan beide zijden is van minder gehalte, dan voor de rust. H.F.C. vecht voor den gelijkmaker. Zij heeft echter enkele ma len niet veel geluk. Ook een omzetting van W. Lamp en Kuyk heeft geen resultaat. Ook Z.F.C zit niet stil; de H.F.C. achter hoede heeft haar handen vol werk. Zonder dat er verder gescoord wordt, komt het einde met een kleine overwinning voor de Zaankanters. Hilversum 2Haarlem 2 (43) De roodbroeken verschenen in de volgende opstelling; Boeree Schornagel Goedhart Cornet Gras Torringa Klipp, Verwaal, Schouten, Van Polanen, Hurkmans. Hilversum wint den toss en verkiest tegen den straffen wind in te spelen. Haarlem is direct in de meerderheid. Er wordt echter te weinig geschoten. De enkele schoten, die ge lost worden, weet de keeper naar behooren te verwerken. Eindelijk gelukt het Van Polanen na een goed door Klipp genomen corner met een mooi schot de score te openen (01). Lang heeft Haarlem van dezen voorsprong echter geen pleizier, daar na een missen van Schornagel, de midden voor van Hilversum den bal langs Boeree schiet (1—1). Na een half uur spelen ongeveer lost de mid denvoor der thuisclub van dichtbij een zeer hard schot. Boeree stopt den bal goed, maar wordt hierbij zoo ernstig aan den pols gekwetst dat verder spelen voor hem onmogelijk is: Moolenaars vervangt hem. Vóór de rust wordt niet meer gedoelpunt. In de tweede helft zit Hilversum geregeld voor het Haarlem-doel. Moolenaars verricht echter goed werk; eindelijk moet hij kort na elkaar twee keer zwichten voor schoten van den middenvoor en den rechtsbinnen (31) Als Van Polanen daarna echter weer met een hard schot scoort, is de spanning weer volop aanwezig (32). Weer trekt Haarlem ten aanval en zoowaar gelukt het Schouten, na een pass van Van Polanen gelijk te maken (3—3). Enkele minuten voor het einde krijgt de middenvoor van Hilversum een goede kans; hij geeft met een hard schot Moolenaars geen .kans (43). Met dezen stand komt het einde. HAARL VOETBALBOND DE UITSLAGEN. 1 A: Stormvogels 3E. D. O. 5 29 Haarlem 3Schoten 2 2—3 SpaarnevogelsBloemendaal 2 28 Kinheim 2—Zeemeeuwen 2 1—3 1 B: E. D. O. 4—E. D. O. 3 2—1 R. C. H. 5Spaarnestad 43 E. H. S.Haarlem 4 21 D. W. O.—Kinheim 3 3—2 Stormvogels 4E D. O. 15—0 KenauBeverwijk 2 21 R. C. H. 6—Hillinen 2 1—3 VijfhuizenE. D. O. 7 72 Ripperda 2Zeemeeuwen 3 21 E. T. O.—V. V. H. 4—6 D. I. O. 2Haarlem 3a 73 Bloemendaal Vet.H. F. C. 3 15 V. S. V. 3Kennemers 4 32 2 D: Haarlem 5Halfweg 2 46 Zeemeeuwen 4Vliegende Vogels 24 Hillegom 2D. C. O. 21 Zandvoort 2Damiaten 21 Kennemers 7Spaarnestad 3 52 H. F. C. 6—E. H. S. 5 3—0 Vliegende Vogels 3Hillinen 3 26 3 B: E. H. S. 4Hillegom 4 28 Droste 3Swastika 19 R. C. H. 9Kennemers 8 07 Kenau 2Beverwijk 4 (Beverwijk n.o.) Hillinen 4—D, K. T. 2 2—1 3 D: D. S. K. 2—Bloemendaal 5 2—2 3 E: E. D. O. 10Kennemers 10 Scheids rechter n.o. R. C. H 7—V. V. B. 3 7—0 H. F. C. 5—Spaarnestad 2 22 Kinheim 6Heemstede 3 61 3 F: Bloemendaal 6—H. S. V. 2 2—3 Zandvoort 4Spaarndam 2 14 3 H: E. T. O. 2Haarlem 6 10 H. S. V.Bloemendaal 4 20 V. O. G. 3—R. C. H. 10 5—0 D. C. O. 2—Hillinen 5 1»—0 (gestaakt wegens onvolledigheid van Hillinen) 3 J: Bloemendaal 3Kenau 3 61 Beverwijk 3Haarlem 8 62 Kinheim 4D. I. O. 4 (gestaakt) 100 Haarlem 7—R. C. H. 8 0—6 E. D. O. 9—Heemstede 2 0—0 Zeemeeuwen 5Schoten 3 29 D. I. O. 3—Hillegom 3 2—0 3 L: E. H. S. 3Spaarnevogels 4 42 Kinheim 5Schoten 5 80 3 M: Swastika 2Halfweg 4 01 Zandvoort 3D. W. O. 3 (gestaakt) 50 JUNIORES Afd. A: Kennemers aE. D. O. a 44 Haarlem aR. C. H. a 83 Stormvogels aKinhelm a 30 Afd. B: Haarlem bSchoten a 12 R C. H. b—H. F. C. b 0—1 HillegomZeemeeuwen 112 Afd. C: Haarlem c—Stormvogels b 12 R. C. H. c—H. F. C. c 10—1 E. D. O. bBloemendaal b 04 Beverwijk aV. S. V. b 81 Afd. D: R. C. H. d—V. V. H. 7—0 E. D. O. c—Beverwijk b 1—9 BrederodeE. H. S. a 14 Afd. E: RipperdaR. C. H. e 4r—2 Afd. F; E. D. O. d—E. H. S. b 16—0 Afd. G: Heemstede—R. C. H. g 60 SpaarnevogelsHaarlem e 32 Eerste klasse A. Haarlem 3Schoten 2 (23) In een op laag peil staanden wedstrijd, waaraan de harde wind niet vreemd was, is het aan Schoten 2 gelukt op beide punten be slag te leggen. Door een keurigen kopbal van Geurtz neemt Schoten na ongeveer tien minuten de leiding (0—I). Eenige oogenblikken iater wordt deze voor sprong met een hard schot van dichtbij opge voerd tot 0—2. De roodbroeken komen er hierna wat beter in; het doel van Schoten wordt eenige malen goed onder schot genomen. Na goed werk van Geerlings verkleint Dan- kelman den achterstand; dezelfde speler brengt kort voor de rust na individueel goed werk de partijen op gelijken voet (22). In de tweede helft is Schoten het meest aan het woord, maar door onbenullig missen van een zeer gemakkelijke kans door een der Schoten-voorwaartsen en door goed werk van den Haarlem-doelverdediger, weten de bezoe kers niet aan een doelpunt te komen. Slechts een handsgeval, waarvoor een strafschop wordt gegeven, stelt De Goede in de gelegen heid. zijn elftal de overwinning te geven 2—3). Hierna wordt niet meer afgetrapt, aange zien de tijd verstreken is. Eerste klasse B. E. D. O. 4—E. D. O. 3 02—1) Door dezen wedstrijd heeft E.D.O. IV toch getoond werkelijk de sterkste te zijn. Won zij verleden week met 4l. nu moest het derde met 21 het onderspit delven. Met rust was de stand reeds 10 voor IV, die dade'ijk na rust op 20 werd gebracht. Vlak voor het einde scoorde het derde het eenige tegenpunt. R. C. H. 5Spaarnestad (43) R.C.H. 5 heeft voor de rust het voordeel van den zeer sterken wind en is voortdurend in den aanval. Als bij een R.C.H.-aanval de middenvoor te hard in het strafschopgebied op zijn wordt gezet, is het Van Dam, die den bal in het net werkt (10). R.C.H. behoudt het beste van het spel; na een rush van den rechtsbuiten weet deze den keeper te passeeren (20). Spaarnestad valt na de hervatting onstui mig aan; binnen een kwartier is de achter stand tot 21 verkleind. Kort daarop komt de gelijkmaker (2—2). De strijd gaat hierna weer wat gelijk op; het is R.C.H, dat er in slaagt om weer de leiding te nemen (32). Het spel van Spaar nestad wordt nu te forsch; de scheidsrechter acht het noodig, den keeper van Spaarnestad die een dreigende houding aanneemt, het veld uit te sturen. R.C.H. weet hierna nogmaals te doelpun ten (42). Spaarnestad geeft echter geen kamp; enkele minuten voor het einde slaagt zij er in, om den eindstand op 43 te brengen. De Uitslagen. Wedstrijden op Stoop's banen. Zondag werden op Stoops banen de finales verspeeld. Deze waxen zeer spannend; in bijna alle moesten 3 sets gespeeld worden. Vooral de heer en-dubbel, die tot slot gespeeld werd, was spannend tot het laatste toe. Het zal aanbeveling verdienen, een volgend jaar niet alle finales op één dag te laten ver spelen en eveneens de wedstrijden minstens een halve maand vroeger te houden De spelleider reikte, na de scheidsrechters bedankt te hebben, de prijzen uit. waarvan enkele beschikbaar gesteld waren door den Directeur van Stoop s Bad. den heer G. Vogel. Een der spelenden, de kampioen Heeren- Single, dankte Comité en spelleider voor het vele werk, door hen verricht en bood, namens allen, aan de dames en heeren van het Comité bloemen aan. De uitslagen luiden als volgt: Dames-Single: Mevr. Veldheer le prijs. Mej. Mr. M. J. Kluytman, 2e pr. Dames-DoubleMej. Kluytman-Mej. Smits le pr. Mevr. Eenhoorn-Mej. Witkamp. 2e pr. Heeren-Single: Dr. B. Bölger le pr. H. Ny- boer 2e pr. Mixed-double: Mej. Smits-P. Lux le prijs. Mevr. v. Driel-J. Clausing 2e pr. Heeren-double: J B. Knuyt-H. Siegler le pr. H. Weidema-J. H. Goemans, 2e pr. Buitengewone algem. vergadering. (Van onzen medewerker) De Ned. Biljartbond hield Zaterdagmiddag te Amsterdam een buitengewone aJgemeene vergadering onder leiding van Jhr. Dr. J. C. MoÜerus. Deze opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoord. Hij gaf onmiddellijk het woord aan den heer J. Sanders, voorzitter van de „Gravenhaagsche B. C.", die met den heer Tj. Brouwer, voorzitter der ..Utrechtsche B. C.", als afgevaardigden van den Ned. Biljartbond de jaarvergadering van den Int. Biljartbond te Weenen waren opgetreden, ten einde hier over verslag uit te brengen. De heer Sanders memoreerde de daar ge voerde discussies, die tot gevolg hadden, dat de Duitsche Biljartbond voor een jaar ge schorst werd op grond van het feit. dat de Reicnsführer daar alles te zeggen heeft en niet de Duitsche Biljartbond, wat in strijd is met het internationale reglement. Hierdoor kunnen de Duitsche spelers aan de wedstrij den van den Calendrier Sportif en andere in ternationale tournooien in dit seizoen niet deelnemen De heer Sanders zei verheugd te zijn over dit besluit, omdat daardoor de rust in den Ned. Biljartbond zal terugkeeren; doch hij drukte tevens zijn spijt er over uit dat deze maatregel moest genomen worden tegenover een land. dat op internationaal bil- jartgebied overigens een bijzondere reputatie heeft. Onder dankzegging werd dit rapport goed gekeurd. Bij het punt bestuursverkiezing, die noo dig was dcor het bedanken van den heer A. W. H. van Haaren wegens studieredenen, wer den 5 candidaten opgegeven, n.l.: Hamburger, Berghege. Pinto. Presburg en Blom. De drie laatsten wenschten echter niet in aanmerking te komen. Over de twee overige candidaten ontspon zich een langdurig en scherp debat, waaruit bleek, dat de candidatnur van den heer Hamburger van vele zijden op tegenstand stuitte, wat tot gevolg had, dat deze ver klaarde zich terug te trekken en ook geen prijs meer stelde op het eerelidmaatschap van den bond, terwijl de candidatuur van den heer Berghage niet rechtsgeldig was. omdat deze geen lid is van een Koninklijk goedgekeurde vereeniging. Om uit deze impase te geraken, werd er van vele zijden bij den heer Van Haaren op aan gedrongen. zijn bedanken in te trekken en aan te blijven tot de volgende algemeen e ver gadering, waarin men zal trachten in deze vacature, te voorzien. HLraan voldeed deze tenslotte. Hierna kwam het Concept Huishoudelijk Reglement in behandeling. Niettegenstaande er vele amendementen waren ingediend, ver liepen de discussies regelmatig; het gewijzig de ontwerp werd vrij vlug afgewerkt en aan genomen. Door den heer Berghege werd den voorzitter dank gebracht voor de leiding. Te half zeven sloot de voorzitter de ver gadering. Kampioenschap van Noord- Holland. Zaterdagavond hebben te Amsterdam de wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland in het gewichtheffen plaats gehad. De wedstrijden bestonden uit twee handig drukken, trekken en stooten. De uit slagen waren: 2e af deeling extra vedergewicht: kampioen B Blank «de Halter Zaandam) 62*5 60 80, totaal 202*5 K G. 2e prijs: W. Groen (KDO, Amsterdam) 57*4 50, 70, totaal 177*4 K G. Lichtgewicht: kampioen J. L. Stroo, (Her cules Amsterdam) 65 72*4, 95, totaal 232*4 KG. 2e prijs: J. J Bakker (DOK, Beverwijk) 62*4 70. 85. totaal 217*4 K G. Middengewicht kampioen: M. L. Mons (HKV, Haarlem) 77*4. 75. 102*4, totaal 255 KG. 2e prijs: J. Kiel (Achilles, Wormerveer) 75, 77*4, 102:i, totaal 255 K.G.; 3e prijs: C. Raa- poort (Hercules, IJmuiden) 75, 75, 105, totaal 255 K.G. Middenzwaargewicht: kampioen: F Frank (KDO, Amsterdam). 72*5, 72*4, 100, totaal 245 KG.; 2e prijs P. Kruyer HKV. Haarlem) 77*5, 70, 95. totaal 242*5 K.G. Zwaargewicht: kampioen J. Kossen (Her cules, IJmuiden) 77-;, 77:4, 105, totaal 265 K.G.: 2e prijs W. Struis (Hercules. IJmuiden) 82*4. 100, totaal 262*5 K.G.; 3e prijs J. Tartaas <KDO. Amsterdam) 77*5. 77*5, 102*5, totaal 257*4 KG. Eerste afdeeling vedergewicht: kampioen P. den Wolde (Sandow, Zaandam) 67*4. 70, 90 totaal 227*4 K.G,; 2. J. Velleman (DOK, Am sterdam) 65, 72*4, 90, totaal 227*4 K.G.; 3. C. Rep, (De Halter, Zaandam) 55, 67*4, 90, to taal 212*4 K.G. Lichtgewicht: kampioen G. C Tabak (DOK, Beverwijk) 72*4. 87*4, 115, totaal 275 K.G.; 2. P. Bogerd (HKV, Haarlem) 72*4, 72*4, 100, totaal 245 K.G. Middenzwaargewicht: kampioen: J. T. Schouten (DOK. Amsterdam) 75. 85, 120, to taal 290 K.G 2 Beentjes (DOK. Beverwijk) 77*4, 80, 107*4, totaal 265 K.G. Middengewicht: kampioen: J. Boterblom (HKV, Haarlem. 85. 97*4, 125, totaal 307'4 K G. 2 T. Beuker (DOK. Amsterdam), 85, 82*4, 105, totaal 272*4 KG. Zwaargewicht: kampioen A. J. Burger (DOK. Beverwijk) 95 92*4. 117*5, totaal 305 KG.; 2. K. v. d. Doll (DOK, Amsterdam) 85, 92*5. 120. totaal 297*4 K.G. VolendamWilskracht 4—1 De Meer—H. M. S. 2—2 V. I. C.—V. V. Z. 1—1 D. H. L.—G. D. A. 1—3 SpartaanLeon id as 2—2 H. B. C.—S. J. C. 8—2 T. IJ. B. B.Onze Gezellen 2—3 V. V. A.—D. O. S. S. 2—2 N. E. A.R.K. A. V. 2—2 VitesseZwaluwen 3—1 LisseBlauw Zwart 4—1 WilhelmusGeel Wit 0—1 CeleiSpartaan II 1—2 Ripperda opent haar nieuwe terrein. Zondagmiddag opende „Ripperda" aan den Vergierdeweg haar nieuwe tei-rein en kleed huis. Onder de belangstellenden merkten we op de heeren A. v. d. Aart en C. Kluit, resp. voorzitter en secretaris van den H. V. B. De Ripperda-voorzitter, de heer J. W. van Zanten, richtte zich in zijn openingswoord tot allen, die hadden medegewerkt op dit mooie geheel tot stand te brengen; hij bracht dank aan de heeren Sabelis als gratis verfleveran- ciers en J. Verbrugge, die de teekening maak te van het clubhuis en vooral aan die leden, die zelf terreinen en kleedhuis in orde had den gemaakt. Er waren ook drie jubilarissen nl. A. Captain, A. Kruif en D. Kruif, die 12 1/2 jaar lid en speler waren van Ripper-da. De felicitatie ging vergezeld van een fruit mand en kunstvoorwerp. Namens den H. V. B. sprak de heer A. v. d. Aart; hij wenschte het wakkere Ripperda succes met haar nieuwe omgeving. De donateurs en begunstigers boden een fraaie vlag aan. Voor hetgeen hier tot stand is gebracht door eigen leden, verdienen zij hulde. Het getuigt van clubliefde. Ripperda heeft nu de beschik king over twee speelvelden en een fraai kleed huis. Int. Concours-Hippique te Essen. Uit Essen: Zaterdag had op het interna tionaal concours hippique te Essen een geluks- jachtspringen plaats, waarvoor 24 hindernis hen waren opgesteld. Onze landgenoot luite nant Greter werd met „Ernica5e; luit. Jhr. van Lennep eindigde met „Danseuse Rose als 10e. Het Heeretijdspringen ging over 15 hinder nissen met een maximum hoogte van 1.40 M. Bij een foutloos parcours beslist de snelste tijd. Luitenant Greter met „Ernica". luitenant Pahud de Mortanges met „Marcroix" en luit. Heuff met „Isolde'' maakten allen 0 fouten, doch kregen geen prijzen wegens een te lan gen tijd. De terreinsomstandigheden waren zeer slecht. Mej. Pauptit met „Preussenjager" kreeg een prijs in de dressuurproef M als beste Duitsche paard in buiten landsch bezit. Luitenant van Lennep met „Dan seuse Rose" wint het jachtsprin- gen klasse SA. Voor een uitverkocht huls had Zondag het jachtspringen plaats klasse SA voor den Bac caratprijs. Het parcours ging over 650 M. met 18 hindernissen. Van de Nederlandsche rui ters slaagden luitenant Van Lennep met ..Danseuse Rose" en luitenant Greter met „Trixie" er in, het parcours zonder fouten te beëindigen. In totaal slaagden vijf deelnemex-s er in, het parcours In eerste instantie foutloos af te leggen. Bij het overspringen waren de hindernissen op 1.60 Meter en 1.70 Meter ge plaatst. „Danseuse Rose" van luitenant Van Lennep was de eenige. die er bij het oversprin gen in slaagde geen fouten te maken. Tweede werd de Duitscher luitenant a. D. Betzell met 1 weigering. Er werd beslag gelegd op de eerste drie prijzen Het bekende paard „Nanuk" van Frau von Opel werd vijfde met 12 fouten. Pasman (Scheven in gen) kon in het jacht springen klasse L voor den Standaardprijs een 4e plaats bezetten met het paard ..Sportwelt' Bij het jachtspringen klasse M voor amazones werd Mej. Pauptit met „Gitane" vierde; lui tenant Carp met „Bobby" vierde in de Dres suurproef klasse S voor den Draufgangerprijs. De Nederlandsche ruiters keeren dezer da gen naar Nederland terug. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde Vereeniging hield een wed strijd over 60 K.M. rond de Haarlemmermeer. Uitslag A en B-klasse: 1. J. Rijneveld. tijd 1 uur en 45 min. 2. van Noorden. 3. J. de Breij, 4. F. van Rooijen; 5. Moerkerk: 6. Staphorst. De C-klassers reden denzelfden afstand, waarbij vooral op viel het rijden van A. Kersen die pas veertien dagen lid is. Uitslag klasse C: 1 uur 55 minuten: 1. M Peetoom. 2. Burger, 3. A. Kersen, 4. J. Peetoom, 5. de Best, 6 A. Smit en 7 van Haalem. De juniores reden een afstand van 25 K.M. met als uitslag: l. Mariens, 2 Drost, 3 A. Kruid en 4. P. Beeldman. Achilles. KAMPIOENSCHAP LANGE AFSTAND OP DEN WEG. Zondag werd van bovengenoemde vereeni ging het kampioenschap lange afstand (2 maal rond de Haarlemmermeer) over 120 K.M. ver reden voor A en B-klassers: de C-klassers reden 30 K.M Er waren vijftig deelnemers. De wedstrijd werd door G. v. Wees met een kwart wiel gewonnen, waardoor hij kampioen lange afstand werd. 2e werd B v. d. Aart, 21 min. later ax*riveerde het 2e peloton, waarvan P. Gruyters wist te winnen, zoodat hij 3e werd, op een lengte P. v. Kessel 4e en Klinkenberg 5e. H. Z. en P. C.—Het IJ (4—5) De in Den Haag gespeelde wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen H. Z. en P. C. en Het U is geëindigd in een moeilijke 54 zege voor het IJ. Groote prijs van Spanje. Uit San Sebastian: De Groote Prijs van Spanje is Zondag te San Sebastian verreden over een afstand van 500 K.M. Winnaar werd de Duitscher Fagioli met Mercedes Benz in den tijd van 3 uur 19 min. 14,6 sec. De Vereenigde Visschers. Zondagmorgen hield het Vischcollege „De Vereenigde Visschers'' een onderlingen wed strijd op baars in de Kruisvaart onder Hoofd dorp. De heer F. Slot had een gouden medaille uitgeloofd voor den hengelaar, die in drie wedstrijden de meesie baars had gevangen. Het mocht aan C. Burger gelukken 13 stuks baars te verschalken, waarmede hij zich aan het hoofd plaatste. De uitslag was als voigc: le prijs en held van den dag was den heer C. Burger, 2e pr. W. Boeser, 3e. P. Smit. 4e B. Konkelaar, 5e J. J. Traksel, 6e J. C. Traksel, 7e F. Diks, en 8e S. van Asten. Extra prijs voor den controleur F. Kok. Het secretariaat is gevestigd bij J. J. Traksel Diepenbrockenstraat 71. Geheelonthouderswedstrijd. Zondag hield het vischcollege D. O. V. Haarlem een kaswedstrijd te Aalsmeer op wit- visch. De prijzen werden als volgt gewonnen: C. Hogendijk 1ste prijs, P. J. Bijster 2de prijs, H. J. Bijster 3de prijs, J. H. J. Bijster 4de prijs, J. Bonsema 5de prijs, W. Halderman 6de prijs, J. Kroon 7de prijs, W. Hildebrand 8ste prijs. G. Dikkeboom 9de prijs, Bilderbeek 10de prijs. Haarl. Hengelaarsbond. Zondag heeft de Haarlemsche Hengelaars- bond een jeugdwedstrijd gehouden voor kin deren van leden op baars in de Rimrvaart te Vijfhuizen. De prijzen werden gewonnen als volgt: le groep kinderen beneden de 12 jaar: le prijs Eland. 2. M. Bertholee. 3 B. Stui, 4. v. d. Aar, 5. K. Bertholee. 6. C. Stui. 7. v. Keulen. 8. Westeren. 9. W Peper. 10 Koster De prijzen voor kinderen boven de 12 jaar: 1. Koster, 2. W. Bertholee. 3. Consent, 4. Meurs, 5. v. Bakel, 6. v. Keulen, 7 v. Dijck, 8 Wensveen, 9. Ros- man, 10. Hommels, 11. Kalkotte.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11