CHELMIS ZEILEN. PINC-PONC. HOCKEY HONKBAL. KORFBAL. COLF. POSTDUIVEN WANDELSPORT ATHLETIEK HANDBAL KAATSEN SCHERMEN MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Om de America-Cup. Twee gelijkwaardige tegenstanders. «Nu de eerste vier wedstrijden om den Ame- tnca-Cup achter den rug zijn, is het mogelijk zich eenig idee te vormen omtrent de krachts verhouding van deze beide race monsters, het beste wat Engeland en Amerika op dit gebied kunnen presteeren. En het is merkwaardig om te zier., hoe weinig krachtsverschil er is; de schepen zijn practisch gesproken volkomen gelijkwaardig. Met weinig wind is de Ameri- ikaansche ..Rainbow" het snelst, terwijl zoodra de wind begint door te zetten de „Endeavour" het gevaarlijkst wordt. Wij geven hier nog een nadere beschrijving van de eerste vier wed strijden. Eerste dag. Op den dag van den eersten wedstrijd was de lucht grijs en bewolkt en hoewel de weer berichten wind voorspeiden kwam deze niet. Tien minuten vóór den start zette Rainbow haar enorme Genua-fok bij. terwijl Endeavour dit pas op het laatste oogenblik voor den start deed. Dit kostte Endeavour dadelijk reeds de leiding, want hoewel de gecombineerde be roeps- en amateur bemanning dit zeer snel deed, verloor het schip te veel vaart. De Rainbouw, die iet slater gestart was, liep haar rivaal dadelijk voorbij. Met het opkruis<en bleek Rainbow een weinig sneller; zij liep ge leidelijk aan iets uit, zoodat zij bij de boei een voorsprong van 2 min. 47 sec. had. Voor den wind op den terugweg verdween echter ook het laatste beetje wind; het werd een strijd tegen het horloge. De Rainbow was nog slechts een driekwart mijl van de finish, toen de voorgeschreven tijd gepasseerd was en de wedstrijd werd geannuleerd Tweede dag. Ei" was nu wat meer wind en er liep een flinke deining. Bijna startte Endeavour te laat, daar er in het tuig bij het hijschen van het grootzeil iets onklaar raakte; tot twee maal toe moest iemand in den mast worden geheschen om het te klaren. De jachten start ten vrijwel gelijk, met Rainbow aan loef. In den wind wist Rainbow haar tegenstanders iets voor te komen, en toen zij in den aan- wakkerenden wind op kwamen zetten, goed vast te houden. Bij de boei had de Rainbow met 23 sec. de leiding, maar voor den wind wist Endeavour in te loopen; zij slaagde er na eenige vergeef- sche aanvallen in voor te komen en daarmee den wedstrijd te winnen. Derde dag. Bij den derden wedstrijd stond er een flinke bries uit het Z.W. Mr. Sopwith van de Endeavoud startte schit terend in volle vaart, terwijl Rainbouw iets te vroeg was; die moest loeven om niet door de lijn te gaan; zij kwam daardoor 6 sec. achter den tegenstander. Endeavour kreeg dadelijk de leiding. Een angstig moment voor de Engelschen ontstond, .toen hun Genua-fok een scheur kreeg en in tweeën dreigde te gaan, maar voor het zoo ver was, slaagden zij er in een reserve-fok te zetten. Hoewel de Amerikanen verschillende malen een aanval op de Endeavour deden, om te trachten deze af te dekken, gelukte dit niet; ■de Endeavour ging 16 sec. eerder om de boei. Endeavour maakte na de boei een korten slag en draaide mee toen Rainbow dadelijk na de boei overslag ging. In den nog iets toenemen- den wind was de Engelschman iets sneller; hij won gedecideerd in 51 sec., zonder dat de Rainbow de kans had gehad vrij te komen. Vierde dag. In den vierden wedstrijd was er weer wei nig wind. maar net genoeg om de baan in den voorgeschreven tijd af ie leggen. En wat de duizenden Amerikanen op de volgbooten hoop ten, werd werkelijkheid, Rainbow behaalde haar eerste overwinning. Met weinig wind is zij uitgesproken Iets sneller; wat Endeavour ook deed, het gelukte haar niet haar concurrent onder zich te hou den. De nog komende wedstrijden zullen dus de beslissing moeten brengen; veel zal hierbij van het weer afhangen. Zaterdag begon te Newport de vierde wed strijd om den America-Cup. Gezeild werd op de öriehoeksbaan met twee keerpunten. De Rainbow was 20 sec. eerder over de startlijn en behaalde in de eerste vijf mijl een voorsprong van 300 yards, maar toen kwam de Endeavour opzetten; precies bij de eerste bocht lagen beide jachten weer gelijk. Nu moesten zij la- veeren tegen den Oostenwind in; dit deed de Endeavour beter, die op de halve baan een voorsprong had van ruim 150 yards. De wed strijd is door Rainbow gewonnen in 2 uur 55 min, 38 sec. met 75 seconden voorsprong op de Endeavour; 300 yards vóór het eindpunt ging aan boord van den uitdager de protest-vlag de hoogte in. Waarop dit protest berust, was bij het afzenden van dit bericht nog niet be kend, maar aangezien beide jachten op de laatste 10 mijl vrijwel boeg aan boeg gezeild hebben, is het mogelijk dat de Rainbow bij de tweede boei de Endeavour de loef heeft af gestoken. De stand zou nu 2—2 zijn, met nog drie wedstrijden te zeilen. .Wedstrijden Haarl. Zeilvereeniging. Voor dezen sluitingswedstrijd hadden de zei lers geen gebrek aan wind. Harde windvlagen eischten aile aandacht van stuurman en fokkenist. die beide handen meer dan noodig hadden om hun scheepje in het rechte spoor te houden. Doordat enkelen niet aan den start versche nen, werd gedeeltelijk in combinatie gezeild. Voor de grootste jachten vooral was het een ideaal windje! De kleinere scheepjes hingen danig, maar scholen door het vrij woelige wa ter en aan spanning ontbrak het niet. Enkele averijtjes noodzaakten het opgeven van een paar jachten, wat gezien hun kansen, jammer was. De uitslag werd: Groote jachten; 1. De Jonge Kees, stuurman C. v d. Winden. Gemengde klassen: 1. Puzzle II W. v. Baren. B.M.: 1 H. Schmitz Jr., 2. Pitamadripa, G. Appelboom. Startprijs: H. Schmitz Jr. uQ Haarlemsche Tafelten nisclub zal haar oefenavonden voortaan houden op eiken Don derdag in de zaal Badhuisstraat, 'hoek Kleine Houtweg. Het secretariaat is gevestigd Vre- denhof straat 19. NED. H0CKEYB0ND. De Hockeydag te Amsterdam. 't GOOI WINT VERDIEND NA EEN ZEER ZWAAR PROGRAMMA. (Van onzen medewerker). Reeds de eerste ronde van den hockeydag bracht verrassingen. De grootste verrassing was wel. dat 't Gooi lians zag het roemruchte kampioenselftal van Amsterdam te slaan met 32. De Bussumers verdienden de zege volkomen De tweede verrassing was de 31 overwin ning van Pinokkio op P. W. Hier heeft het enthousiast opportunistische spel gezegevierd; de jonge tweede klassers, pas als zoodanig ge. promoveerd, kunnen met dit team een fraaie hockey-toekomst tegemoet gaan. Dat Bloemendaal 2 het niet tegen H.O.C. kon bolwerken was te voorzien, zoodat de 40 nederlaag der Bloemendalers niet al te zwaar getild moet worden. H.D.M. had een narrow escape (21) tegen Nijmegen. Twee enthousiaste ploegen met een beetje positiespel, waarbij de betere Haagsche techniek de doorslag heeft gegeven. Voor Deventer zag het er aanvankelijk som ber uit, toen het Baarnsch Lyceum met 10 kwam voor te staan. Maar vol moed werkte Deventer verder en had succes. Met 21 werd de eerste klip ge haald. Bloemendaal I speelde weer een goede partij nu tegen het lang niet zwakke H.D.M. 2 Zooals reeds de vorige week opgemerkt: er zit leven in dit Bloemendaalsche team en daar men niet alles tegelijk bereiken kan met pas aangestel de jeugdige krachten, is het nu nog niet te verlangen, dat het positie-kiezen geheel feil loos zal zijn. Met 31 werd de volgende ronde bereikt. Hilversum 2 en Amsterdam 2 speelden een jelijk spel (22), zoodat de doelschoten de beslissing ten voordeele van Hilversum 2 moes ten brengen, waarmede dus tevens de beide Amsterdamsche teams er uit lagen, wat wel een unicum mag heeten! Tenslotte won het eerste van Hilversum in de eerste ronde met 3—0 van de Delftsch Stu denten. In de tweede ronde werden de wedstrijden spannend. De Haagsche strijd H.O.C.—H.D.M. eindigde 11, maar v. d. Does keepte het best, zoodat H.O.C. in de halve finale kwam. Ook DeventerBloemendaal werd een 11 gelijk spel. In dezen wedstrijd speelde Bloe mendaal niet zoo goed; niet doortastend ge noeg, waarmee ook de eerste verschijnselen van ;amenspel direct weer wegbleven. Keeper Jonker liet één onhoudbaar schot te veel door, zoodat ook Deventer in de halve finale kwam, Pinokkio liet ook tegen 't Gooi de tanden zien maar moest toch de vlag strijken, zij het met eere. want 't Gooi moest alle zeilen bijzet ten om deze enthousiaste jeugd van zich af te houden. Hilversum I speelde een genoeglijke partij tegen het eigen tweede en won met 42. In de halve finale ontmoette H.O.C. Deventer waarbij de Hagenaars verdiend met 30 won nen in een overigens onbelangrijke wedstrijd. Des te belangrijker was de andere halve finale, waarin 't Gooi en Hilversum tegen el kander speelden. Opnieuw heeft 't Gooi met open spel, stick vastheid, positie-spel en snelheid gewonnen op een wijze, welke bewondering afdwingt, te meer daar 't Gooi reeds een zwaar programma achter den rug had. Dat de finale geen eigenlijke eindstrijd werd wegens vermoeidheid, behoeft geen betoog, 't Gooi slaagde er in een 10 zege te behalen op H.O.C.. waarbij het vermoeide Gooi- team alle moeite had het minder vermoeide H.O.C.. elftal te weerstaan. Na afloop werden onder geweldig Gooisch enthousiasme aan de spelers de beroemde „hockey-speldjes" uitgereikt. Jaarlijksche algemeene vergadering. (Van onzen medewerker) Zaterdagmiddag werd te Amsterdam de jaarvergadering van den Ned. Hockeybond ge houden. Te kwart voor drie opent de voorzitter de vergadering met een welkomstwoord, waarbij melding wordt gemaakt van de oprichting van den Ned. IJshockey Bond onder leiding van Jhr. Boogaert. zoodat de officieele naam Ne- deriandsche Hockey- en Bandy Bond gewijzigd zal worden in Ned. Hockeybond. De verslagen van secretaris en penning meester worden onder applaus goedgekeurd. Het bestuur van den Bond wordt bij accla matie herkozen. De vaststelling van verschillende bijdragen aan den Bond worden snel behandeld.. Een wijziging in het huishoudelijk reglement om het amateurisme in den Bond te bescher men, vindt natuurlijk aller steun. Het voorstel tot verzekering tegen ongeval len van hockey-spelers wordt als dwingende verzekering verworpen, doch het Bondsöèstuur wordt gemachtigd, een anderen vorm van vrij willige verzekering te zoeken. De volgende vereenigingen worden tot deel neming aan de competities toegelaten: I. C. C. (Amsterdam), Rijswijksche H. C„ Assensche H. C. „De Maaiers", Lochemsche H. C.. Zeistcr M. H. C. „Schaerweyde" eri Roosendaalsche M. H. C. „de Pelikaan". De competities zullen in verband met den steeds voorbdurenden groei van den Bond worden uitgebreid, zoodat in de toekomst in het Westen behalve de eerste klasse zullen ko men twee promotie-, vier tweede-klasse, zes derde en acht vierde klasse afdeelingen. De competitie-leider deelt mede, dat het terrein te „Waalsdorp" voor eerste klasse com petitie-hockey is afgekeurd, waarna de voor zitter te vijf uur de vergadering sluit. BelgiëNederland (1917) Uit Antwerpen: Op het Beltelefoonterrein te Antwerpen speelde Zondag het Nederlandsch Honkbal- negental tegen België, wier team voorname lijk uit Amerikanen, Japanners en enkele Bel gen bestond. Nadat de stand 1616 gelijk was, werd ver lengd waarbij België won met 1917. De cijfers van Nederland waren: 1, 0, 3, 0, 0, 0, 7, 5. 1. De cijfers van België waren: 4, 0, 0, 2, 3, 1, 0, 3, 3, 3. Parson was aan Hollandsche zijde de beste speler. Hij haalde 4 honkslagen in 6 slagbeur ten. Stam volgde op hem met 3 honkslagen in 5 beurten. CIGARETTES-ROUND BUITENGEWOON (Adv. Ingez. Med.) NED. KORFBALBOND. Overzicht. Haarlem 1. haar eersten thuiswedstrijd spe lende tegen haar stadgenoote, bleek belang rijk sterker en won met 62. Haar tweede wist wel niet te winnen tegen Sport Vereent, maar maakte geen slecht fi guur. door slechts met 20 te verliezen. Oosterkwartier deed in Amsterdam goed werk; zij wist D.E.V. 2 met 52 te verslaan. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland, Blauw Wit—D. T. V, 5—3 D. D. V.Sportief 57 SwiftOlympia 13 Koog Zaandijk—Wesfcerkwartier 4— 8 Derde klasse West. N oord-Holland. Af deeling A: Blauw Wit 3Hercules 2 40 D. D. V. 2Oosterkwartier 25 Sportief 2Victoria 73 Sport VereentHaarlem 2 20 Afdeel ing B: ConcordiaWester kwartier 3 12 HaarlemAnimo 62 HaarlemAnimo (62) Als scheidsrechter Baak de partijen binnen de lijnen blaast, ontwikkelt zich een aardige wedstrijd. Over het algemeen wordt er slap gespeeld. Het duurt niet lang of H. Arends v/eet her, eerste punt te maken, spoedig ge volgde door een 2de van Baay. Na de vakwis seling' brengt mej. R. Roose den stand op 3—0. Animo geeft den strijd niet op, verdiend maakt Baas het eerste tegenpunt. Wanneer Haan 4—1 gemaakt heeft, is het rusten. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. De thuisclub blijft sterker en weet dit direct na het begin uit te drukken in een doelpunt van mevr. Modoo. Practisch is de wedstrijd nu al beslist, zoodat het spelpeil wel zakt. Een doelpunt van Baay brengt weer wat leven. Kort voor het einde maakt Bosch een 2en goal, zoodat de uitslag van dezen pretti- gen wedstrijd komt met 62. S. V. 1Haarlem 2 (20) De eerste competitie-wedstrijd van S.V. is een overwinning geworden en wel op de Haar lem-reserves. En verdiend ook, want de thuis club is gedurende den geheelen wedstrijd ster ker geweest. Toch deed de Haarlem-ploeg veel verdien stelijk werk in het veld, maar onder den paal was de verdediging van S.V. sterker. De rust ging in met 00. Na de rust kreeg Haarlem H het hard te verantwoorden; eindelijk gaf A. Menet zijn club de leiding, vrij spoedig gevolgd door no. 2 van denzelfden speler. De tweede aanval bracht ook een S.V.-over- wicht, doch de stand bleef ongewijzigd, waar door S.V. de twee punten binnenhaalde. HAARL. KORFBALBOND. D. S. V. GESPEELDE WED STRIJDEN. 22 September: D.S.V. adsp. CFora adsp. 03 23 September: D.S.V.—Meeriebosch 3—1 D.S.V. adsp. AMeeriebosch adsp. 0—2 O. G. adsp.D.S.V. adsp. B O1 Deze wedstrijd voor ederlaagsereis van O. G. zal met straf worpen worden beslist. Te spelen op Zondag 30 Sept. (voor H.K.B.- competitie) D.S.V. 1Tempo 2 uur 'D.S.V.-veld) Alw. Ready 2—D.S.V. 2 2 uur (v. Oosten de Bruynstraat) O. G. 3—D.S.V. 3 10 uur (Middenweg). Zaterdag 29 September spelen de a-dspiran- •ten. Aanvang 2 uur en 3.15 uur. Aurora. Gespeeld Nederlaagwedstrijd S. V. S.V. 4Aurora 2 13 Te spelen in competitie verband Zondag 30 Sept.: Aurora 1—Haarlem 4, 2 uur, terrein Vergierdeweg. S.V. 5Aurora 2, 10 uur, terrein S.V. Woensdag 26 Sept. 8 uur bestuursvergadering bij Zwart. Maasstraat 5. Gevonden, terrein Aurora, een vulpen en een zakmes. Terug te bekomen bij het secre tariaat. Kennemer Golfclub. Te Zandvoort is Zondag een wedstrijd ge speeld 18 holes handicap tegen Bogey, om den Haagschen Ooievaar-wisselsprijs, waaraan 15 dames en heeren deelnamen. De eerste prijs is gewonnen door jhr. P. Quarles van Ufford, handicap 30 met 4 up. Verder noteerden A. E. Thierry de Bye Dolleman, handicap 23 en C. N. Nienhuis handicap 18, 1 down. DuitschlandNederland. Uit Hamburg: De golflanden wedstrijd DuitschlandNederland, Zondag voor de tien de maal gespeeld op de golf veld en van Fal- kenhausen, werd door Duitschland gewonnen met 5 1/2 punt. Nederland behaalde 3 1/2 punt. De Hoogvlieger. Zondag hield de Haarlemsche Hoogvlieger Vereenig ing een wedvlucht met puntentelling van Halfweg voor jonge duiven; van Sloter- dijk stellen vlucht voor oude duiven. No. één werd voor jonge duiven, G. Sprok- kreef met zwart grijs duif, 2. G. v. d. Putten met rood grijs doffer, 3. F. van Gelder met blauw grijs duif, 4. J. v. Koperen miet zwart roek doffer, 5. G. Jans met rood grijs doffer, 6. J. de Vendt met Wit Hagenaar duif. Voor oude duiven werd J. de Vendt no. één met JVit Hagenaar duif en rood witschild doffer. Wandelwedstrijd Haarlem Bennebroek. J. KOOPMAN GEKLOPT Deze wedstrijd heeft Zondag plaats gehad. Twee deelnemers waren verhinderd te starten terwijl de Haarlemmer P. Coule en de Am sterdammer Fr. v. d. Vijver zich alsnog had den opgegeven. Te 9.15 verschenen aan den start aan het Houtplein hoek Wagenweg de volgende loopers: H. Hendriks 'Beverwijk', P. Coule, v. Leeuwen. A. Herben, J. Koopman. Gaart- huis «Beverwijk), M. Herben, J. v. d. Berg, Fr. v. d. Vijver iAmsterdam). De overige deelne mers waren uit Haarlem. In deze volgorde startten de loopers met tusschenpoos van 1 minuut. Het keerpunt was bij de klok te Bennebroek waar al direct een gewijzigde volgorde der wandelaars was waar te nemen. Het eind punt was wederom Houtplein hoek Wagenweg alwaar de deelnemers in onderstaande volg orde arriveerden: 1. Fr. v. d. Vijver, Amsterdam 1 u. 4 min. 40 sec. 2. H. Hendriks, Beverwijk tijd 1 u. 7 min. 27 sec. 3. Gaarthuis, Beverwijk, I u. 8 min. 48 sec. 4. P. Coule, Haarlem 1 u. 14 min. 5 sec. 5. P. van Leeuwen Haarlem, 1 u. 13 min 20 sec. 6. M. Herben, Haarlem 1 u. 10 min. 40 sec. 7. A. Herben, Haarlem I u. 16 min. 57 sec. 8. J. Koopman, Haarlem 1 u. 17 min. 51 sec. 9. J. v. d. Berg, Haarlem 1 u. 28 min. 37 sec De totale afstand bedroeg 12 1/2 K.M. Aangezien v. d. Vijver buiten mededinging medeliep, werd als eerstaankomende aan H. Hendriks (Beverwijk) een fraaie beker uitge reikt. De tweede prijs een zilveren lauwer tak -- -iel ten deel aan Gaarthuis (Beverwijk) en de .je prijs een zilveren medaille aan M. Herben (Haarlem). Het is den veteraan J. Koopman niet mogen gelukken den door G. Ramaker gemaakten tijd van 49 min. 12 sec. over 10 K.M. te verbete ren. In een der garages van den heer Van Kooten die belangeloos kleedgelegenheid had aan geboden werden met eenige toepasselijke woorden de prijzen door G. Ramaker die tevens de leiding had aan de winnaars uit gereikt Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging. Zondag hield bovengenoemde vereeniging als afscheid van het athletiekseizoen. onder linge wedstrijden onder leiding van den heer R. Verwers. De uitslag was als volgt: Dames. Ie afd.: 1. R. v. Asselt 616.24 punten. 2. B. V. Twisk 605.24 punten, 3. R. Bakker 530.58 punten. Dames 2e afd.: 1. R. Bernard 309.59 punten, 2. A. Oosterhof 202.38 punten. Heeren. Ie afd.: 1. A. v. Zadel 81.5 punten, 2. F. Warlee 73.7 punten. Heeren. 2e afd.: 1. Fr. v. d. Landen 61,7 pun ten. 2. R. Beek 40.7 punten. Mej. R. van Asselt verwierf voor de 3de maal den zilveren wisselbeker van den heer J. F. Rikkerink. „Kracht en Vriendschap" te Zaandam. Zaterdag heeft de Christ. Gymnastiekver- eeniging „Kracht en Vriendschap" deelgeno men aan atletiekwedstrijden te Zaandam, uitgeschreven door den Kring Amsterdam en omstreken afd. van het Ned. Christ. Gymnas- tiek-Verbond. „Kracht en Vriendschap' be haalde de volgende prijzen. Driekamp: Meisjes Groep I 3e prijs; Groep II 1ste prijs. Jongens Groep I 1ste prijs; Groep n 2e prijs. Dames Groep H 3e prijs. Heeren Groep I 1ste prijs. Personeel: 100 M. hardloopen voor Heeren: lste prijs A. Sichman, 2e pr. J. v. Dijk, 3e pr, T. Schuurhuis. Speerwerpen voor Dames: 2e pr. G. Voerman Osendarp wint te Götheborg. Uit Götheborg: Onze landgenoot Osendarp won Zondag bij de internationale atletiekwedstrijden te Götheborg zoowel het nummer 100 Meter als de 200 Meter hardloopen. De 100 Meter won hij in precies 11 sec., terwijl hij de 200 Meter won in den tijd van 22,4 sec. (DAMES) RapiditasSimson (31) Het duurde niet lang of mej. Poorter gaf met een goed schot aan de thuisclub de leiding (10) Door een fout van mej. Roozenhard was de stand weldra weer door Simson gelijk gemaakt. Even voor rust is het wederom mej. M. Poorter die aan Rapiditas de leiding her geeft (21). Na rust heeft Simson het nadeel van den wind, Mej. L. Bakker vergroot met een mooi schot de score (3—1). De partijen zijn om beurten in den aanval, maar gescoord wordt er verder niet meer. RapiditasSimson (01) (HEEREN) Met den stevigen wind in den rug is Rapi ditas aanvankelijk ver in de meerderheid. Wan neer Simson dan meer in den aanval komt, is het de Rapiditas-halflinie, die het spel te veel ophoudt. Rust komt met 00 Na rust heeft Simson het windvoordeel, maar weet hiervan eveneens weinig te profiteeren. Simson scoort met een hard schot (01). Het Lijnden-tournooi. Lijnden heeft beide finales gewonnen. De uitslagen luiden als volgt; Lijnden IAalsmeer I 51 Odin ILijnden n 13 TonidoZeeburg I 32 Finale winnaars Lijnden nTonido I 10 Verliezers-Finale: Zeeburg—Odin (H.). 3—1 Wedstrijden aan de Kleverlaan. Onder weinig ideale weersomstandigheden hadden Zondag op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Kleverlaan de slót-kaatswed strijden plaats van het seizoen 1934. De straffe wind was een welkome bondgenoot voor de uitslagers, doch de opslagers hadden de groot ste moeite den bal zuiver in het perk te plaat sen. Desondanks viel er van goede kaatsspor-t te genieten en verschillende partijen hadden een spannend verloop. De loting had het vol gende resultaat: No. 1: P. Pan en J. van Dijk. No. 2: H. Wolthuizen en K. v. d. Woude, No. 3: S. Broersma en H. C. Timmer. No. 4: P. Goinga en J. van Oostrum. No. 5: N. Bosma en J. Wolthuizen. De parturen 1 en 2 waren aan elkaar ge waagd, hetgeen wel blijkt uit het gelijk aantal punten dat deze parturen behaalden ml. elk 62. Aanvankelijk zijn v. d. Woude c.s. sterk in de meerderheid en weten dan ook anet 31 de leiding te nemen. Het volgende eerst is ech ter op 66 voor No. 1, terwijl dit partuur daar na op 64 de partijen wederom op gelijken voet brengt. (33). Opnieuw neemt partuur No. 2 de leiding, doch de resteerende drie eerst veroveren Pan en v. Dijk achtereen, waardoor zij in den stand 54 64 op de overwinning beslag leggen. Schema: No. 1: 0 8 2 6 8 8 6 8 8 8 62. No. 2: 8 6 8 8 6 4 8 6 4 4 62 I De partij tusschem de parturen No. 3 en 4 was minder spannend. Na vele jaren van su perioriteit schijnt de veteraan Broersma thana zijn meerdere gevonden te hebben dn Van Ootrum. Volgens de regelen der kaatskunst wist laatstgenoemde, goed gesteund door den opslager Goinga vrij gemakkelijk op de over winning beslag te leggen. De eerste vijf halve! spellen verovert partuur No. 4 achtereen. Nog even een laatste krachtsinspanning van Broersma. welke een spel oplevert. Doch het volgende eerst is op 66 wederom voor No. 4. Eindstand 52 66. Daar partuur 5 bleef staan zag de tweede lijst er dus uit als volgt: 15 en 4. Tusschen de parturen 1 en 5 ontspint zich in den beginne een gelijkopgaande strijd. Tot den stand 33 veroveren beide partijen beur telings een eerst, doch dan speelt zich het zelfde af als bij den eersten wedstrijd vani deze kaatspartijNo. 5, waarbij vooral het uit- sl'agspel van Bosma opviel, neemt de leiding met 43, doch dan veroveren Pan en Van Dijk de resteerende drie eerst wederom ach tereen. Eindstand 54 64. In de finale komen dus uit de parturen T en 4 Tegen de verwachting in hebben Goinga cs. In dezen eindstrijd het onderspit gedolven. Pan c.s. bleken bijzonder op dreef te zijn en spoedig namen zij de leiding met 32. om ver volgens uit te loopen tot 5^-2, waarvan een eerst op 66 behaald werd. In den stand 53 64 moet een groote kaats gepasseerd wor den. waarin Pan niet alleen slaagt, doch bo vendien maakt hij er een fraaien Hercules slag van. Eindstand 53 64 in het voordeel van partuur No. 1. De einduitslag luidt dus: le prijs: P. Pan en J. van Dijk; 2e. prijs: P. Goinga en J. van Oostrum. Propaganda-degenwedstrijd. Door den K.N.A.S.B. was een de gen wedstrijd uitgeschreven voor équipes van 3 schermers op het IJsclubterrein te Amsterdam ter bevor dering van het degenschermen. Achtereen volgens werden 3 partijen om één treffer ge schermd, omdat dit met het karakter van den degen als duelwapen het meest overeenkomt. Dus niet het aantal gewonnen partijen is hier het hoofddoel, doch het aantal treffers be slist den einduitslag. Er waren 7 équipes ingeschreven. De volgen de vereenigingen bonden den strijd aan; 1. Haagsche Schermvereeniging, 2. Zaal Giandomenici-Paoli, 3 en 4 Kon. Officier Schermbond I en H, 5 en 6 Utrecht I en II en 7 Excelsior. De 21 schermers werden verdeeld in 2 poules. In poule I streden 4 vereenigingen en de uit slagen waren: H.S.V.—Utrecht II 13—14 K.O.S. I—Utrecht II 13—15 GianK.O.S. I 11—16 GianH.S.V. 10—18 K.O.S. I—H.S.V. 14—16 Gian—Utrecht II 819 In deze poule was zaal GianPaoli met de schermers P. Luchetti, C. Weber en L. van Zanten sterk vertegenwoordigd; zij wisten alle matches te winnen, ontvingen 6 punten; zij werden gevolgd door K.O.S. I met 4 punten. De Kon. officiers Schermbond verloor alleen van de zaal GianPaoli. In poule II was de strijd hardnekkig en de uitslag was: K.O.S. II—Utrecht I Ï4—15 Utrecht IExcelsior 1314 Excelsior—K.O.S. II 10—17 Het einde kwam dus alleen in verschil van het aantal treffers daar elke équipe één over winning boekte en ieder dus 2 punten had. Utrecht I en K.O.S. H gingen met de Zaal Gian en K.O.S. I over naar de finale. De geheele wedstrijd stond op hoog peil; er werd sportief en met veel animo getrokken; er was een prettige geest, die geenszins verstoord werd, ook niet toen de vermoedelijke eind uitslag in het allerlaatste oogenblik veranderd werd en de K.O.S. I zeer onverwacht winnaar werd, terwijl Gian-Paoli tot op het laatste favoriet bleek te zijn. Gian-Paoli versloeg Utrecht I en K.O.S. II met sprekende cijfers evenals K.O.S. I. De match K.O.S. IGian zou dus moeten beslis sen. Voor K.O.S. I kwamen uit Jhr. van Geen. Luit. Boutmy en Luit. Hagens. In de voorronde had Gian gewonnen met 1126, doch nu bleef het officieren team niet achter. Van Zanten boekte op Hagens een goede overwinning. Weber had al zijn partijen gewonnen; voor de laatste partij was de stand 1312 voor Gian. De sterke Argentijn Luchetti moest toen schennen tegen den links schermenden Jhr. Van Geen. Het leek geen twijfel, of de zaal Gian-Paoli zou winnen, want Luchetti werd terecht de schermer geacht, die technisch en tactisch het sterkst was, doch Van Geen zette er alles op en het ongelooflijke gebeurde, n.l. dat hij Luchetti met 3—0 sloeg, waarmede hij aan de K.O.S. de overwinning bezorgde. De Argentijn was beduusd, want hij dupeerde daarmede zijn club. De einduitslag was als volgt: le prijs K.O.S. I 6 punten. 2e prijs Zaal Gian-Paoli 4 punten. 3e prijs Utrecht I 1 punt 47 treffers. 4e prijs K.O.S. n 1 punt 48 treffers. Lucien Gaudin overleden. Uit Parijs; Zondag is in den ouderdom van. 48 jaar plotseling overleden de bekende Fran- sche schermkampioen Lucien Gaudin. Hij heeft op de Olympische Spelen te Am sterdam in 1928 zoowel het Olympisch kam pioenschap in het floret- als in het degen- schermen behaald.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12