Beek en Cbmenhtg WEEK-ABONNEMENTEN EXPOSITIE. MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD '10 LAATSTE BERICHTEN Haarlemsche Orkest- vereeniging. Het nieuwe seizoen. De H.O.V. heeft voor dezen winter het vol gende programma af te werken: 11 ledenconcerten op Dinsdag 23 en 30 Octo ber, 13 en 27 November, 4 en 18 December 1934, 15 en 29 Januari. 12 en 26 Februari, 12 Maart 1935. 7 ledenconcerten op Vrijdag 9 en 23 Novem ber. 14 December 1934, 4 en 25 Januari, 8 Maart 1935. 6 Zondagavondconcerten op 4 November. 2 December 1934, 6 en 20 Janauri en 10 en 24 Februari 1935. 8 Zondagmiddagconcerten op 28 October, 18 November, 9 en 23 December 1934, 13 Januari, 3 en 17 Februari en 10 Maart 1935. Door tusschenkomst van bevriende zijde hebben de volgende buitenlandsche kunste naars hun belangelooze medewerking toege zegd; 13 November Ria Schmitzgohr, viool, soliste der Berlïjnsche Philharmonie, 14 December Mischa Meller. piano, 25 Januari Adolf Steiner, violoncel. 12 Februari prof. Vittorio Brero, viool, solist en concertmeester onder Tosca- nini. 8 Maart Rudolf Nel, altviool. 1ste solo altist onder Toscanini, Bruno Walter Furt- wangler, Rich. Strauss. Otto Klemperer, etc, Voorts zullen als solisten optreden: Bene Seroen, Jo Vincent. To van der Sluys en Hélène Ludolph, zang, Marix Loevensohn, van Leeuwen Boomkamp en Louis van Maa- nen, cello, Louis Zimmermann en Hans By- vanck, viool, Fred. Leidner, altviool, Willem Andriessen, George van Re nesse, Karei de Jong en Pierre Palla, piano en anderen. Nog een en ander uit het jaarverslag. Voortzetting van het bedrijf afhankelijk van de export mogelijkheid. Verder onderzoek naar de Lindbergh-affaire. NEW-YORK, 24 September (Reuter). De deskundigen zijn eenstemmig van oordeel, dat meer da.n een persoon betrokken moet zijn bij het Lin dbergh-drama Dr. Condon verklaarde, dat er beslist meer personen aanwezig waren, toen hij het geld overhandigde. Ook de justitie is van oordeel, dat minstens twee personén bij de misdaad betrokken zijn De politie vermoedt zelfs, dat twee mannen en een vrouw deze misdaad hebben gepleegd. Een gedetineerde, Peulin genaamd, ver klaart een brief in geheimschrift van Haupt- marrn te hebben ontvangen, doch de politie hecht hieraan weinig waarde. Wel acht zij een verklaring van een blonde vrouw van belang, welke zij dezer dagen heeft, gehoord. Omtrent den inhoud van deze verklaring worclt evenwel niets medegedeeld. Anti-semitische excessen in Duitschland. Het „Neue Wiener Tageblatt" meldt uit Berlijn, dat uit het geheele rijk wederom be richten komen over vijandigheden tegenover de Joodsche Jpevolking. Te Buer in Westfalen werd in de synagoge aldaar afval, steenen en vuilnis geworpen. Te Friedland in de Beneden Lausitz is de Joodsche begraafplaats vernield, terwijl te Gros-Gerau in de synagoge is in gebroken en de inboedel gedeeltelijk is ver nield. Communistisch wereldcongres te Moskou uitgesteld. MOSKOU. 24 Sept. (Reuter). Naar de „Times" bericht, zou te Moskou besloten zijn, het wereldcongres van de communistische in ternationale, dat in October-November a.s. gehouden zou worden, eerst het volgend jaar te doen plaatshebben. Dit besluit zou het gevolg zijn van de in trede van Rusland in den Volkenbond. Valsche muntersbende in Indië gearresteerd. BATAVIA, 24 Sept. (Aneta). Na lang durige voorbereiding ging de politie over tot arrestatie van den Europeaan J. G., twee Ja panners, een Javaan afkomstig uit Soerabaja en zes Chineezen, die allen behoorden tot een kongsie (bende) welke ten doel had de aan maak en uitgifte van valsch geld. Deze kongsie had ook in Soerabaja vertakkingen. Het verhoor van de gearresteerden leverde het bewijs op dat G. (die kortgeleden veroor deeld is wegens het laten verhongeren van koeien) tezamen met den Chinees Oey de val sche munterij wilde financieren. Het was hoofdzakelijk de bedoeling om zil vergeld aan te maken, waarvoor reeds twee kleine fabriekjes waren ingericht. Er is nog geen zekerheid verkregen of reeds valsch geld in omloop is gebracht. G. en Oey hadden zich reeds uit de affaire willen terugtrekken, doch zij waren door be dreiging van de andere deelnemers gedwongen de zaak voort te zetten. De gearresteerde Japanners hadden de prac- tische leiding van het geheele complot. Boven dien waren „deskundigen" uit Soerabaja ge raadpleegd, die thans eveneens gearresteerd zijn. Zoowel ten aanzien van den gearresteer den Europeaan, als van de Japanners die hier bij betrokken zijn, zal de geheele affaire voor den Raad van Justitie wordeA behandeld. COSGRAVE VOORLOOPIG LEIDER DER VEREENIGDE IERSCHE PARTIJ. DUBLIN. 24 September <V. D) De Iersche oud-ministerpresident Corgrave is niet ge kozen tot opvolger van generaal O'Duffy als president van de United Ireland partij, doch zal de functie van president waarnemen tot dat in Februari a.s. een nieuwe president zal zijn gekozen. MR. D. REILINGH ALS ADVOCAAT- GENERAAL GEÏNSTALLERD. AMSTERDAM, 24 September. - In een bui tengewone zitting van het Gerechtshof, is he denmorgen in tegenwoordigheid van vele le den der rechterlijke macht, balie en perso neel van gerechtshof en rechtbank Mr. D. Rei- lingh geïnstalleerd als advocaat bi.i het Ge rechtshof alhier. Deze buitengewone zitting werd gepresi deerd door Mr. W. F. Bijleveld. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN Het Hoogovenbedrijf in het afgeloopen boekjaar. 9.955.086 (221) 2.945.587 (153) 3.895.686 (164) 3.065.000 99) In ons blad van j.l. Zaterdag hebben wij reeds een beknopt uittreksel, bevattende de voornaamste punten uit het jaarverslag over het boekjaar 1933—1934 van de N.V. Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken opgeno men. Hieronder volgen nog eenige nadere bij zonderheden. Bedrijf (technisch en algemeen). De beide hoogovens 1 en 3 bleven het ge heele jaar onafgebroken in bedrijf. De totale ruwijzerproductie gedurende het verslagjaar bedroeg 258.137 ton of gemiddeld per etmaal 707 ton. De cokesproductie bedroeg 268.808 ton. Van de Centrale van het P.E.N. werden 73.613.000 KWh betrokken. De eigen turbines die alleen nog dienst doen als reserve voor de Provinciale Centrale leverden bovendien 656.000 KWh. Het blijkt, dat er bij den tegen- woordigen omvang der productie in de zomer maanden, vooral 's nachts nog hoogovengas verloren gaat, omdat de Provinciale Centrale voor het gasoverschot geen voldoende emplooi heeft. De toeneming van de productie van ijzer en staal in de wereld, waarvan reeds in het vorig jaarverslag melding werd gemaakt, zette zich voort, zooals de volgende cijfers doet zien: ruwijzerproductie le halfj. 1933 le halfj. 1934 Ver. St. v. N. Amerika 4.512.059 (100) Engeland 1.930.197 (100) Duitschland 2.381.142 (100) Frankrijk 3.087.000 (100) België/Luxemburg 2.442.054 (100) 2.374.939 97) De Internationale RohstaMgemeinschaft d.i. het kartel voor halffabricaten en walsproduc- ten, heeft in het afgeloopen jaar blijk gegeven van kracht en is er in geslaagd, een aanzien lijke prijsstijging voor de voornaamste wals- producten door te voeren. Voor ruwijzer zijn rrijsafspraken van eenige beteekenis, naar iet schijnt, onbereikbaar; stafijzer maakt thans een prijs, welke ruim tweemaal zoo hoog is als die van ruw ijzer, een verhouding welke sinds lange jaren niet bestaan heeft. De voorzetting van ons bedrijf aldus het verslag is, zoolang wij niet tot verdere ver werking van ons ruw ijzer overgaan, geheel afhankelijk van de mogelijkheid, om ruw ijzer te exporteeren. Zulks geschiedt, zooals van zelf spreekt, tegen de zeer lage prijzen van de wereldmarkt, welke ook in ons land gel den. Wij slaagden er in onzen afzet in het afgeloopen jaar te handhaven en onze voor raden verder te verminderen. Niettemin moe ten wij ook thans weer waarschuwen dat positie als exporteerend bedrijf steeds meer in gevaar komt doordat de wereldhandel in ruw ijzer steeds verder ineen schrompelt. De mo gelijkheid van den afzet van ruwijzer naar andere landen wordt elk jaar geringer en dientengevolge wordt het steeds meer onzeker of wij ons aandeel daarin wel in vollen om vang zullen kunnen behouden. De storm eischt een slacht offer. Roekelooze Amsterdammer van de Zuiderpier geslagen. Ondangs het waarschuwingsbord op de Zui derpier, waarop wandelaars er op attent wor den gemaakt, dat het ook bij oogenschijnlijk kalme zee gevaarlijk kan zijn, zich op de pier te begeven, gebeurt het nog maar al te dik wijls, zelfs wanneer de zee verre van kalm is, dat onvoorzichtige bezoekers, aangetrokken door de grootsche aanblik, die een wilde, schuimende branding oplevert, te ver de pier uitloopen. Het zijn meestal menschen die met bekend zijn met het feit, dat geheel onver wacht een golf de pier kan bespringen, alles met zich meevoerende wat zij op haar weg tegenkomt. Reeds meermalen hebben vreemdelingen, die de waarschuwing in den wind sloegen, hun roekeloosheid met den dood moeten be- koopen. Zondagmiddag is opnieuw een slachtoffer gevallen. Eenige Amsterdammers, waaron der de gebroeders van Hoeven waren, zoo roe keloos. veel te ver te gaan. Zij waren reeds ter plaatse waar de pier zich binnenwaarts ombuigt, dus op een aanzienlijken afstand van het strand. Daar gebeurde het noodlocti; ongeluk. Beide broers stonden naast elkaar, toen plotseling een golf over de pier kwam rollen. Een der broers, de 36-jarige J. P. van Hoeven, werd meegesleurd en verdween in de buitenhaven in de diepte. Onmiddellijk werd hulp ingeroepen. De heer Oud, lid van de plaatselijke commissie dei- Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij, die toevallig aan de semaphore was, gaf aan schipper Kramer order, met de Neeltje Jacoba naar de plaats te varen waar men wist dat de ongelukkige was verdron ken. Gedurende meer dan een uur heeft de Neeltje Jacoba de plaats afgedregd, echter zonder succes. Zelfs nadat het ongeluk was geschied moest men van de reddingsboot af nog herhaaldelijk personen die te ver de pier waren uitgewan deld, waarschuwen, terug te gaan Het lijk van den verongelukte van H„ is hedenmorgen omstreeks half elf aangespoeld aan het strand tegenover het paviljoen van den heer G. Het lijk is overgebracht naar het lijken-huisje. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05f 0.80. Griet per 50 K.G. f 24.—f 15.—. Tongen per K.G. f 1.30f l. Groote schol per 50 K.G. f 26. Middelschol per 50 K.G. f 28.f 24.5<" VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Dinsdagmarkt RO Omme- ring IJM 7, vangst 160 m. makreel, 100 m. gu' 65 m. Platvisch, 30 m. piepers, 20 m. schel (Adv. Ingez. Med.) VELSEN HUISHOUDONDERWIJS IN DE GEMEENTE VELSEN. Men schrijft ons: Dezer dagen is de jaarvergadering van de commissie van het Huishoudonderwijs in de gemeente Velsen gehouden. Uit het jaarver slag bleek de groote voldoening, dat de Dag huishoudschool een groot succes is geweest: de cursus 1933—1934 begon met een in twee parallelklassen gesplitste eerste klasse; de nieuwe eerste klasse èn een tweede klasse. De financieele basis bestaat uit lesgelden en par ticuliere giften. Uitbreiding van het aantal lesuren en van het aantal vakken is dringend gewenscht. Nu de behoefte aan dit onderwijs overtuigend gebleken is besloot de commis sie te trachten Rijks- en gemeentesubsidie te verkrijgen. Daar Beverwijk een volledige Dag huishoudschool en Haarlem drie volledige huishoudscholen uit openbare kassen finan cieren mogen, wordt het feit, dat IJmuiden van alle steun van het Rijk verstoken blijft, als een onrecht gevoeld. De meer welgesteden kunnen hun meisjes naar Beverwijk of Haarlem laten gaan; de mindergegoeden, de werkloozen kunnen deze extra reiskosten onmogelijk dragen. De avondcursussen in IJmuiden, IJmuiden - Oost en Santpoort werden druk bezocht. In normale tijden kan dit onderwijs zichzelf vrijwel bedruipen. Maar nu is het voor vele dochters en vrouwen van werkloozen een be zwaar het volledige of zelfs gedeeltelijke les geld op te brengen: vandaar een nadeelig saldo op deze cursussen, Terecht geeft de ge meente Velsen kostelooze cursussen aan jeug- meisjes en vrouwen uit die gezinnen geen kosteloos huishoudonderwijs ontvangen? Zij het zeer noode moest de Commissie be sluiten het aantal niet betalende cursisten te beperken tenzij er flinke of vele giften voor dit onderwijs binnen komen. De commissie is van oordeel, dat de meisjes na het doorloopen van de lagere school min stens een tweejarige cursus van huishoude lijke vorming dringend noodig hebben. Hier door zullen de meisjes die geschikt zijn voor dezen arbeid er eerder toe komen, huishoude lijk werk als beroep te kiezen en door deze voorbereiding zullen ze meer kans van slagen hebben. Wat de ouderen aan huishoudonder wijs tekort gekomen zijn, kunnen zij in half jaarlijksche avondcursussen in naaien, knip pen en koken inhalen, waarvoor de inschrij vingen in verschillende deelen der gemeente a.s. Maandagavond gehouden zullen worden. Vele giften, ook van buiten de gemeente Vel sen hebben dit onderwijs mogelijk gemaakt, alleen door nóg meer giften zal het dit jaar uitgebreid kunnen worden! Het postgiro nummer der penningmeesteres is, mevrouw A. F. Klimp—Blad te IJmuiden No. 214339. Een goed verstaander ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. Maandag 1 Octo ber zal de heer H. Arnoldus, hoofd agent van politie al hier den dag her denken, waarop hij vóór 25 jaar als agent van politie in dienst der gemeente trad. Voor dien was de a.s. jubilaris 8 jaar in militairen dienst, deels als sergeant bij de genie in Den Haag. Op 1 October 1909 als agent van politie in Den Haag aan gesteld kreeg hij op 28 November 1912 over plaatsing naar Heemstede, zoodat hij bijna 22 jaar van zijn politioneele loopbaan Heemstede heeft doorgebracht. Op 1 Januari 1926 volgde zijn benoeming als hoofdagent. Voor den a.s. jubilaris, die zoowel bij zijn su perieuren, collega's als ondergeschikten zeer goed aangeschreven staat, zal deze dag zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. PERSONALIA. De heer G. A. Klaver alhier is voor het politiediploma geslaagd. nam dr. K. T. Sparnaar het woord, die de Haarlemsche Gemeente en speciaal het Haar- lemsch bestuur bedankte voor de ontvangst. Spreker schetste de bedoeling van dezen eersten gewestelijken landdag als vervolg op de 7 gehouden broederschapsdagen, nl. om meer eenheid te brengen. Mej. mr. E. C. van Dorp sprak naar aan leiding van het referaat van prof. Van Holk op de algemeene vergadering en gaf na deze theologische behandeling haar economische inzichten. Men moet de predikanten steunen, aldus spr. en niet te veel van hen eischen. Wij moeten niet te veel klagen over onzen tijd, maar dankbaar zijn voor veel, wat wij nog hebben. Er zijn zeker nooddruftigen, maar vroeger was de nood veel hooger. Uitgebreid behandelde de spreekster Volk-Staat versus Kerk-Godsdienst; het Fascisme en Nat. Socialisme en de economi sche nood en spr. wees op het groote belang van eenheid onder de Christenen. Dr. Haentjens sprak een slotwoord en be sloot naar aanleiding van de vele tegenstrij digheden in onzen tijd met: Waakt dan, want gij weet dag noch uur. Het gezelschap begaf zich hierop naar Zo- merzorg. om de thee te gebruiken. De landdag eindigde met een gemeen- schappelijken maaltijd te Haarlem. RAADSVERGADERING. Op Donderdag 27 September 1934, des namiddags om half acht. zal ten Raadhuize een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort worden gehouden SANTPOORT De muzieknis. Waarom er stagnatie in den bouw is. Begin Juli deelden wij mede, dat in den bouw van de muzieknis stagnatie was gekomen, om dat de Besturenbond „Eensgezindheid", die in samenwerking met „Santpoort's Bloei" de nis zou laten bouwen, het beschikbaar gestelde bedrag op dat moment niet kon foumeeren. Hoewel ons de reden van deze onmacht, be kend was, vermeldden wij deze op verzoek niet, omdat men nog hoop had, dat de zaak in het reine zou komen. Nu dit niet Let geval is geweest en dezer dagen aangifte bij de politie is gedaan, bestaat deze rede tot niet-publicee- ren niet meer. Het volgende is het geval. De Besturenbond „Eensgezindheid" bezat een som geld van bijna 1300 gulden. Aan dat vrij groote bedrag was hij gekomen, doordat in 1927 te zijnen bate een bazar was georganiseerd, die ongeveer f 1100 opbracht. Dit bedrag werd op de Rijks postspaarbank gezet. Doordat de vereenigmg niet koninklijk goedgekeurd was, kwam het beekje te staan ten name van den penning meester van den Bond. Teneinde te voorko men, dat deze het geld ten eigen bate zou kunnen aanwenden, werd bepaald, dat het geld door den penningmeester slechts in het bijzijn van voorzitter en secretaris zou kunnen worden terug gehaald en dat het boekje bij den secretaris moest berusten. T7an dezen eersten maatregel werd echter aan de Rijks postspaarbank geen kennis gegeven, terwijl aan den tweeden maatregel door verschillen de omstandigheden de hand niet is ge houden. Hiervan heeft de penningmeester van den Bond misbruik gemaakt en vrijwel het geheele bedrag in eenige termijnen ben eigen bate op gevraagd. Dit kwam aan het licht, toen de muzieknis-plannen in een dusdanig ver sta dium waren, dat de gunning reeds had Diaais gevonden. Men heeft toen den penningmeester rog twee maanden den tijd gegeven het bedrag aan te zuiveren. Toen dit niet geschied was, is aan""5'4-" hu de politie gevolgd. HEEMSTEDE BRANDJE Zondagnamiddag te omstreeks 7 uur werd kenris gegeven dat brand wa.s uitgebroken in perceel Joh. Vermeerstraat 7. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, doch bij aankomst bleek de brand reeds gebluscht te zijn door den bewoner. Het bleek dat op een zolderkamer brand was ontstaan doordat de dienstbode een strijkbout had laten aanstaan, waardoor een houten kist en een houten schot visch, 15 m. hake, 10 on. wijting. Totaal 400 waren gaan branden. Met eenige kannen wa- manden. i ter was de brand spoedig gebluscht, zoodat ZANDVOORT BLOEMENDAAL Een monument voor den „uitvinder" van helm? Bloemendaal's burgemeester ontving 1000.-, Iemand, die onbekend wenscht te blijven heeft aan den burgemeester van Bloemendaal een bedrag van f 1000 ter beschikking gesteld, om daarvoor een monument te stichten ter eere van den eersten Nederlander, die helm gebruikte voor duinbeplanting. De bedoeling van den gever is mede, jonge kunstenaars te steunen. Dit monument zal aan den Zeeweg verrijzen. Voor het maken van een ontwerp zijn uitge- noodigd de heeren M. Andriesse te Heemstede en N. W. Haverman te Amsterdam. De jury bestaat uit de heeren Dr. J. Mendes da Costa, Prof. D. Hudig en Prof. R. M. Roland Holst. Wie hier het eerst helm gebruikte is onbe kend. Voor zoover men kan nagaan heeft om streeks 1790 een Deensch minister helm voor dit doel gekweekt, maar de naam van den eer sten Nederlander kent men nog niet. R.K. TOONEELVEREENIGING „St. GENESIUS". St. Genesius opende Zondagavond het speel, seizoen met een opvoering in Vreeburg van ,De strijd met het verleden", naar het Duit- sche „Verlorene Ehr'. Wij mogen wel beginnen te constateeren dat deze eerste voorstelling een groot succes is geworden. Het talrijke publiek is den heelen avond geboeid geweest door de uit stekende vertolking. Er werd vlot gespeeld en de hoofdrollen waren zeer goed bezet. Het tooneel was ons een verrassing. Door moderniseering begint het nu werkelijk op een tooneel te gelijken. Het tooneelstuk stelt het probleem: heef1 iemand, die gezondigd heeft en daarvoor heeft geboet, recht op nieuw levensgeluk, en recht op vergeving en vergetelheid. Ja, zegt de oud-rechter; neen, de fabrikair wien ongeschonden familie-eer alles is. Naast den jongenman, die zich vergreep aan den eigendom van anderen om zijn vader te redden, de ouden gedegenereerden tuchthuis boef, die toch ook diep in zijn hart blijft hopen op een nieuw leven en die verlangt naar het eenige, dat hem nog rest: zijn kind. En... dat hij voor goed moet verlaten terwille van dat kind. En dan de vrouwen, die per slot, zij het de eene spontaner dan de andere, de liefde boven alles stellen. De andere figuren zijn minder belangrijk. Voor ons was de arme misdadiger de in teressantste figuur. Zijn gebroken leven sprak wel heel duidelijk. Het open doekje was dan ook wel verdiend.r Wij voorspellen St. Genesius een goed seizoen. LANDDAG DER REMONSTRANTEN. Na den morgendienst der Remonstrantsche kerk te Haarlem, welke geleid werd door prof. L. J. van Holk en na den koffiemaaltijd begaf het gezelschap, uit ruim honderd personen bestaande, zich in autobussen naar het land goed Wildhoef te Bloemendaal. welwillend ter beschikking gesteld door mej. Wickevoort Crommelin. Het verblijf hier bepaalde zich tot een wan deling door het buiten. Waarna de verdere besprekingen worden gehouden in 't gebouw v?.n den Protestantenbond aan den Potgieter- ,weg. Nadat het koor een lied had gezongen, dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 24 SEPT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl, Binl. 4 1/2 pCt, Nederl, 1917 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bnitenl. 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen.) pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Seheepv. Mijen. Oude Boot Seheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg. IC.zij de Unie.... i. N. I .E. M. (Nat. Bezit) Berkel's Patent Cert. Calvé Delft Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Hapdel Mij. Indische Bank Banken Bnitenl. Deutsche Reichsb. ('etrol. Mij. Binl. ICon. Petroleum Perlak Pet vol. Mij. Bnitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen, Alg. Exploratie Éilliton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak Dell Mij. Besoeki Senembah Boeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber.... Ned. Ind Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondem. Spoorwegen Buitenl, Atch. Topeca Comm Wilwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 24H 5X 35h 34H 33* 45 212H 218-54 7254 7H 207/, 11K 17% 1% 1554 8Ve 11% 4 19% 42 4154 151 «4 —151% 91 7 H 4% 16854 84 73 17 Va 132 299 154 7 150?$ 131M 983/g 98H> 30H 5% - 5H

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8