KARSOTE UIT HET BUITENLAND DE DUITSCHE BOEREN. Hardnekkige hoofdverkondheid DE Radio-Procramma agenda VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Volkenbondsraad houdt zich met de Saarstemming bezig. Barthou spreekt van „bijzondere verantwoordelijkheden der Fransche regeering". 15 November bijzondere zitting van den Raad. Litwinof's voorstel. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENcVE. Donderdag heeft de Volkenbondsraad zich bezig gehouden met het Saarvraagstuk. Aloisi maakte na een uiteenzetting van den tegen- woordigen stand van zaken bekend' dat de commissie van drie zich zou wenden tot de Fransche, Duitsche en Saarregeering om na dere inlichtingen. Bovendien zal de commissie van drie des kundigen benoemen, teneinde in November den Volkenbond een rapport te kunnen geven. Vervolgens was het woord aan Barthou. die het Saarvraagstuk in twee onderdeden splitste: voorbereiding van het. plebisciet en beoordeeling van de gevolgen van het plebis ciet. Men moet volgens hem betreuren, dat de kwestie van handhaving van de orde in het Saargebieü nog niet volkomen is geregeld. Uit de laatste mededeelingen van de Saarregeering blijkt, dat de toestand ernstig is. Zonder een- spoedig ter beschikking staande politietioep moet gevreesd worden dat het plebisciet'tot incidenten aanleiding zal geven, die nadeelig zullen zijn voor het aanzien van den Volken bond. De Fransche regeering stelt hierin des des te meer belang, daar zij op grond van de raadsbesluiten van 1925 en 1926 kan worden opgeroepen om bijzondere verantwoordelijk heden op zich te nemen.. Alles moet worden vermeden, wat een Fransch ingrijpen noodig zou maken. De twee geïnteresseerde partijen moeten dan ook met gelijke loyaliteit hun verplichtingen nakomen. De regeeringscom- missie moet de middelen hebben om de politie te versterken. De taak der stemmingscommissie aldus Barthou verder, is moeilijk. Frankrijk is gedesintereseerd in geen van de drie moge lijke uitslagen van het plebisciet. Voor elk dezer mogelijkheden moeten reeds thans voorbereidingen getroffen worden. Aansluiting bij Frankrijk of Duitschland leveren geen moei lijkheden op, een uitslag ten gunste van den status quo echter wel, daar de Volkenbond hier nog een duidelijk standpunt moet bepalen. Dit is een dringende taak. aldus Barthou. Men moet thans de zekerheid hebben, dat een nieuwe zitting van den raad zoo spoedig mo gelijk bijeengeroepen zal worden om dit pro bleem te behandelen. Vervolgens las Barthou het belangrijkste ge deelte voor van het Fransche Saarmemoran- dum, waarin gezegd wordt, dat de Fransche regeering reeds thans verklaart, dat bij de uit werking der nieuwe plannen voor de medewer king van de Sa ar be vol king een verdere plaats open blijft in overeenstemming met het ver drag. Nadat de Engelsche gedelegeerde gespro ken had sprak Benesj de hoop uit, dat de com missie van drie tegen November een rapport gereed zou hebben en dat het mogelijk zou zijn den Volkenbondsraad voor een bijzondere zitting bijeen te roepen. Barthou stelde hierop 15 November als datum voor. De rapporteur en voorzitter van de commissie van drie stemde toe in den datum van 15 November. Litwinof's voorstel om de ontwapenings kwestie opnieuw in den Volkenbondsraad aar de orde te stellen, heeft te Genève groot op zien gebaard en reeds thans hoort men, dot men in sommige kringen alles in het werk zal trachten te stellen, om deze poging te doen stranden. Als voornaamste argument voert men aan, dat Japan en Amerika bij ontwapenings. kwesties eveneens betrokken zijn, doch te Genève geen vertegenwoordigers hebben. Bo vendien gaat het niet aan over het hoofd der ontwapeningsconferentie heen door den Volkenbondsraad besluiten op het gebied dei ontwapening te laten nemen. Indien men niet temin erin slaagt het Russische voorstel thans van de agenda af te voeren, zou Litwinof, naar het .Journal des Nations" weet mede te deelen er in November of Januari in den Volkenbonds raad op terug zal komen. Men vermoedt in in ternationale kringen dat Litwinof z'n voorstel In nauwe verbinding met de Fransche politiek zal brengen. Ierland, Blijft O'Duffy leider der Blauwhemden? Generaal O'Duffy is geenszins va"n plan het bevel over de Blauwhemden neer te leggen. Evenmin zou hij overwegen het bevel op te dragen aan Cronin. Tegen Zaterdag zal hij een groote troepenmacht op de been brengen. Oostenrijk. Christelijk Sociale Partij gaat over in het Vaderlandsche Front. Het bestuur der Christelijk Sociale Partij heeft, na een langdurige en bewogen zitting, waarin ook bondskanselier Dr. Schuschnigg het woord heeft gevoerd, besloten de Christe lijk Sociale Partij te ontbinden. Er werd een resolutie aangenomen, waarin tot uitdruk king werd gebracht, dat de Christelijk Sociale Partij zich volkomen heeft ingelijfd bij het Vaderlandsche Front. De Christelijk Sociale Partijcorresponden- tie zal onder een anderen naam worden voort gezet. Spanje. Afkondiging van den staat van beleg verwacht. Uit Madrid. 27 September: Men meent te weten, dat het decreet, waarbij de staat van beleg woijflt afgekondigd, reeds is ondertee kend. Het za>l evenwel slechts dan worden ge publiceerd, wanneer de generaliteit van Cata tonia zal bevestigen, dat de tekst zooals deze in de bladen is verschenen, juist was. Hauptmann met Lindbergh geconfronteerd. Onderzoek naar den geheimzinnigen „John". NEW-YORK, 27 September (V. D.) Heden is Hauptmann voor het gerecht geleid. Zijn ad vocaat verklaarde, dat hij onschuldig is en verzocht het gerechtshof den beklaagde tegen een borgstelling van 5000 dollar op vrije voe ten te stellen, daar hij een hoogere som niet kon opbrengen. Dit werd echter van de hand gewezen en de voor een eventueel op vrije voe ten stellen noodige borgstelling werd gesteld op 100.000 dollar. De officier van justitie Foley heeft medege deeld, dat Hauptmann voordat hij voor het gerecht werd geleid heden gedurende ongeveer 10 minuten tegenover kolonel Lindbergh is ge plaatst. Lindbergh had den wensch geuit Hauptmann te zien. Hij werd daarbij door 20 detectives begeleid en had zich onkenbaar ge maakt met een bril. Foley verklaarde, dat Hauptmann niet geweten heeft, wie de per soon was. die tegenover hem stond. In de zitting van Donderdag is een Duitsch meisje door den attorney-general Foley ver hoord. Naar uit de bladen blijkt, heeft dit meisje gesproken over een ..mysterieusen John", die in 1932 met Hauptmann en ver scheidene andere personen aan uitstapjes heeft deelgenomen. Voorts zou het meisje hebben verklaard, dat John de beste vriend van Hauptmann was. In het huis van Hauptmann zijn portretten ge vonden, waarop Hauptmann voorkomt in ge zeischap vaiV het meisje. Voorts zou er bij het verhoor op gewezen zijn. dat de man. die van dr. Condon het losgeld heeft ontvangen, den doctor als John bekend was geweest. De mededeelingen van het meisje zouden volgens de ambtenaren, die de instructie lei den. onjuist zijn. Nadat het losgeld was betaald, heeft Haupt mann 2500 doll, op zijn rekening gestort. Foley verklaarde, niet te gelooven, dat Hauptmann alleen de ontvoering heeft be werkstelligd. De mogelijkheid bestaat evenwel, dat Hauptmann door middel van een ladder het huis van Lindbergh is binnengedrongen De justitie te Bronx heeft van een zekere Mrs. Catharina Maurer het verzoek ontvan gen te willen nagaan, waar haar man. die ..John" heet, zich bevindt. Deze schijnt kort na het aan de orde komen van de affaire- Hauptmann verdwenen. Mrs. Maurer heeft verklaard, dat haar mdn Hauptmann kent. De justitie acht de verklaringen van deze vrouw van groot belang. De Amerikaansche detective Johnson is te Berlijn aangekomen. Hij zal een onderzoek instellen naar het verleden van Hauptmann vóórdat de ontvoering van het kindje van Lindbergh plaats vond. terwijl hij voorts eventueele medeplichtigheid hoopt op te spo ren. Midden-Japan opnieuw getroffen. Regenval richt groote schade aan. TOKIO, 27 September (V.D.) In het g* bied, dat door den taifoen is geteisterd, regen het thans sedert twee dagen zeer hevig. In het bijzonder is groote schade aangericht te Osaka. De bevolking, welke grootendeels noz in tenten is ondergebracht is wanhopig, te meer daar het aantal dysenterie-gevallen. on danks de door de autoriteiten genomen voor zorgsmaatregelen toeneemt. Staking in Wales vermoedelijk voorkomen. Accoord opgesteld. De besprekingen, welke de vertegenwoordi gers der mijneigenaars en der mijnwerkers van Zuid-Wales hebben gevoerd met den mi nister voor het mijnwezen hebben een gunstig verloop gehad en tot een overeenkomst geleld, waarvan de tekst zal worden voorgelegd aan de belde partijen. Algemeen bestaat de indruk, dat de overeen komst door.de belanghebbenden zal worden goedgekeura. ADOLF HUETTLER LAAT ZIJN NAAM VERANDEREN! In Bahumin in Tsjechisch Silezië heeft zich een man aangemeld, wiens naam Adolf Huettler luidt, en die dezen naam graag wilde veranderen. Hij geeft toe. dat wanneer men zijn achternaam correct uitspreekt een oplettend toehoorder hem niet zal verwar- (Adv. Ingez. Med.) ren met dien van den Duitschen leider, maar dat de gelijkenis toch zeer nauw is, temeer daar de voornaam dezelfde is. Hij beweert, dat het leven hem ondragelijk is geworden door de vele grappen, die men om hem maakt. De autoriteiten hebben zijn verzoek inge willigd, zoodat hij voortaan Adolf Hradil zal heeten. Groeiende anti-nazi- propaganda. Pamfletten tusschen handdoeken en zeep- doozen in Duitsche hotels. Met het naderen van den winter schijnt de illegale actie van de tegenstanders van het nazi-régime in Duitschland toe te nemen meldt V. D. uit Berlijn. Reeds thans is dat dui delijk merkbaar. Verschillende tegen de na- tionaal-socialistische regeering gerichte en soms uiterst felle pamfletten, worden op de meest vernuftige wijzen verspreid. Men vindt ze in hotels tusschen handdoeken, in zeep- dcozen en in gesloten enveloppen, die als be delaars verkileede personen op straat het pu bliek in de hand stoppen om dan snel te ver dwijnen. Diesels weer van stal. Maar zullen zij het kunnen volhouden? Met ingang van de winterdienstregeling zal weer een aantal Dieseltreinen waarschijn lijk zes of zeven in dienst worden gebracht. De overige zullen dan later volgen. De verbete ringen, welke moeten worden aangebracht en de herstellingen, welke moeten worden uit gevoerd. zijn zeer tijdroovend. De twaalf Duitsche monteurs van de May- bachfabrieken, die de motoren gebouwd heb ben, zijn dan ook nog steeds aanwezig. De spoorwegautoriteiten zouden zich, naar de Tijd verneemt, niet ontveinzen dat de aan gebrachte verbeteringen en herstellingen nog onvoldoende kunnen zijn, zoodat men even tueel de dieseltreinen weer uit den dienst zou moeten nemen. AFSCHEID VAN SIR DAN GODFREY. Sir Dan Godfrey, de beroemde Britsche dirigent, zal Zondagavond a.s. zijn laatste concert geven, dat door de BBC zal worden uitgezonden. Godfrey is sedert 1896 de leider geweest van het stedelijk orkest van Bournemouth. Sir Dan heeft in den loop van den tijd meer dan 32.000 concerten gedirigeerd. moest voor Karsote wyken „Ik leed aan een hevige hoofdverkoudheid, of catarrh, gepaard met veelvuldige be nauwdheden, die voor geen enkele behande ling wou wijken. Bij de derde keer, dat ik Karsote gebruikte (enkele druppels op een zakdoek) verdwenen d-e benauwdheden en alle andere symptomen verminderden. In alle gevallen, waar een Inhalatie-middel kan helpen, raad ik Karsote aan. Wanneer men 10 druppels Karsote in een kom kokend water doet en de stoom inhaleert, krijgt men prach tige resultaten in gevallen van neus- of keel- verkoudheid." B. C. Karsote is een nieuwe, wetenschappelijke uitvinding, die de bacteriën van verkoudheid, catarrh of influenza in minder dan 10 minu ten vernietigt. Enkele druppels op uw zak doek en inademen. Dat is alles. De verzach tende, zuiverende damp doet de rest. is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f 0.90 per flacon (zakformaat) en a f 1,35 per flacon (2 x de kleine maat), omzet belasting inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) Een nieuwe „oude adel". Onwillige land- jonkers. Het oogstfeest op den Buckeberg. (Van onzen Berlijnschen correspondent). BERLIJN, 26 September. De vroegere rijkskanselier Dr. Brüning was in breede kringen hoogst impopulair door de harde maatregelen, waartoe de nood hem in zijn laatste regeeringsdagen dwong. Het zijn •juist zijn meest gehaten maatregelen, die het tegenwoordig systeem zoo goed te pas komeh, dat 't ze in onverminderde scherpte, stilzwij gend laat voortwerken. De herhaalde verlaging van ambtenaarssalarissen en pensioenen tot twee maal toe de uitbetaling er van, maan delijks niet in eens, doch telkens in gedeelten op den tienden en op den laatsten der maand, ontketenden destijds een storm van ontzet ting en protesten. Hij was er misschien wel de meest gehate man in Duitschland door. Toen Brüning's plannen bekend werden, om ter be. strijding der werkloosheid, uitgestrekte braak liggende gronden voor kolonisatie te gebruiken hetzelfde wat de Nazi-regeering wil, maar door haar woord aan Hindenburg nog niet kon uitvoeren toen hebben de landjonkers, die een aanval op het groot-grondbezit vreesden, zich bij den ouden rijkspresident beklaagd over dit afschuwelijk „communisme". En op zeer onheusche wijze werd Brüning afgezet. Naar Brüning's ..communistische" plannen, die overigens geheel ln hun lijn liggen, hebben de Nazi's dus niet te werk kunnen gaan, ge bonden als zij waren aan den rijkspresident die hen aan het roer heeft geroepen en zijn regeering vrij wenschte te houden van „com munistische smetten", zooals de landjonkers hem Brüning's bedoelingen schilderden. Volgens de laatste telling zijn er in Duitsch land ongeveer vijf millioen landbouw-bedrij- ven. Het aantal grootbedrijven bedraagt nog niet eens een half procent, hun grondbezit echter bijna 25 procent. In het groot-grondbe zit zit dus het land voor het groote koloni satiewerk, dat de Nazis willen en ook zullen uitvoeren. Het voornaamste punt van hun landbouw- program is „kolonisatie door het afgeven van land" door het groot-grondbezit, voorloopig nog vrijwillig. Nog wordt het den landjonkers in zoo vriendelijke woorden voorgehouden; „dat het afgeven van land een bewijs is en welk een schoon bewijs! dat ook in de kringen der groote agrariërs van de goede oude Duitsche soort de bereidheid tot het brengen van een offer, die in stad en land zoo zichtbaar tot uiting is gekomen, ingang gevonden heeft". Het heeft nog zoo goed als niets gebaat, men schijnt in de kringen der Pruisische jonkers van de goede oude soort, nog maar steeds geen offer te willen brengen. Het feudale principe van het grootgrondbezit heeft in het afgeloopen jaar een harden stoot gekregen.. „Boer" is alleen hij, wiens levenswandel een voud en medewerking in het eigen bedrijf in sluit en alleen de grootgrondbezitters, die zoo boeren, wil men het recht - geven, zich „erf hofboer" te noemen. Slechts den erf-hofboer waarborgt de staat het onverdeelde bezit van zijn hof, hem en zijn oudsten of meest ge- schikten zoon „ten eeuwigen dage". Vorst Bismarck, de kleinzoon van den grooten kan. selier, heeft reeds partij gekozen. Nadat het oude familiebezit der Bismarck's officieel tot „erfhof" verklaard was, schreef hij aan Darré, den rijksminister voor den landbouw, dat hij met trots den eerenaam „boer" zal dragen. Als de grootgrondbezitters tegenwoordig nog durfden verklaren dat zij zich in hun waardij heid gekrenkt voelen, omdat zij volgens de rijks-erfhofwet zich in de toekomst „land bouwer" of „boer" moeten laten noemen, dan wil hij vorst Bismarck dezen heeren voor houden, waarom zij plotseling zoo gevoelig zijn geworden, nadat zij duizend jaren lang, on verschillig hebben toegezien, hoe de boeren onderdrukt werden. Symptomen van een bitteren strijd, die nog niet openlijk is uitgebroken, misschien wel totaal gesmoord zal worden door de Nazi's, als dezen zullen ingrijpen, zooals de land adel meende te moeten vreezen van Brüning's regeering en waartegen hij destijds hulp zocht en vond bij den ouden rijkspresident. Zondag vieren de boeren uit al de landen van het Duitsche rijk weer hun oogstfeest op den Buckeberg. Als er één klasse is, die reden heeft tot feestvieren, dan zijn het wel de boeren. Velen krijgen het commando „het feestvieren In gelid", die liever hun vrijen dag op hun eigen wijze zouden vieren; van de boeren kan dit niet gezegd worden. Zij voelen zich als een nieuwen „ouden adel", de kern des volks, de hope des vaderlands, wier bloed één is met de „Scholle", de heilige kluit Hei- mats-Erde, die zij bebouwen en hun eigen mogen noemen. Zoo verheerlijkt de hoogere Nazi-man den Duitschen boer, die het zich laat welgevallen, zonder er evenwel zijn even wicht bij te verliezen. Ook een Duitsche boer is een practisch man. De boerenminister Darré hield een groote rede over het succes van zijn boerenpolitiek. Zijn taak in het afgeloopen jaar dat is sedert het eerste groote feest op den Bücke berg was de redding van den Duitschen boer zonder den Duitschen arbeider in het gedrang te laten komen. Het was hem gelukt, de prijzen der landbouw producten behoorlijk op te voeren zonder ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. FANKFORT HIJSCHT DE VLAGGEN Onlangs is van de veemarkt te Frankfort a.d. Main de laatste joodsche veehandelaar verdwenen. Als uiting van „vreugde" over dit feit, werden op de veemarkt de vlaggen ge- heschen en deed zelfs een orkest zich hoo- ren. Volgens de Frankische Tageszeitung kon men de vreugde aflezen van de gezichten van hoopers en veekoopers. (Nit.Ct.) Even later zat een reuze dikkerd op den neus van Piet, en hij sloeg hem tot moes! Hup.... daar kropen er een paar in den hals van de vliegershet werd lastig, hoor! Er viel gewoon niet tegen te vechten. Ze zouden werkelijk moeten probeeren ergens te landenNa eenïg rondzoeken, waagden ze het er op en toen werd het een slaan met takken en met bladeren van wat-ben-je-me, om de beesten van het toestel af te krijgen. De jongens vonden het natuurlijk een dol-leuk spelletje, dat slaan met de bebladerde takken en ze sprongen rond of ze zelf sprinkhanen waren geworden. Pats. daar had Piet een slag van zijn vriend te pakken. Het negertje lachte en zijn tanden glinsterden ln zijn donkere snuitje. Dat kunstje kende Piet ook en het werd een formeel ge vecht tusschen de jongens, terwijl de bladeren in het rond Ylpggn. voelbare belasting van den consument. „Om te bewijzen, hoezeer het eerste hem is gelukt en het laatste raadselachtig is, noemt hij de volgende cijfers. Een ton rogge kost in Duitsch land nu 159 R.M. in Rotterdam 56 R.M. Tarwe 199 in Liverpool 69. Honderd pond varkensvleesch 47 in Chicago 12. Honderd kilo boter 254 in Kopenhagen 78. Spek 184, in Kopenhagen 107. Een ei 8 pfennig, in Kopen hagen 3 1/2 pf. Ter „vergoelijking" meent hij er tegenover den Duitschen arbeider, die toch wel in het gedrang is gekomen, aan toe te moeten voegen dat desniettegenstaande, de verhooging der kosten voor voeding niet sterker is geweest dan voor de meeste textielwaren. De inkomens zijn intusschen ook in dit jaar weer minder geworden. Maar den boeren gaat het goed en vroolijk gaat hij Zondag zijn Oogst dankfeest vieren. H. L, I ZATERDAG 29 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. Gramofoowmuziek; 10.00 VPRO. Morgenwijding; 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders In de continubedrijven. De Flie refluiters o.l.v. J. v. d. Horst. Adolf Bouw meester draagt voor; 12.00 Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 1.45 Rustpoos; 2.00 Toespraak voor den Ned. Vegetariërsbond door J. Hagen; 2.15 Veilig Verkeer: 2.16 Gramofoonmuziek; 2.30 Joh Jong orgel; 3.00 Filmkwartiertje door M. Sluyser: 3.15 Mia Dorel zingt; 3.45 Overschakeling naar Kootwijk: 4.00 Klein VARA-ensemble o.l.v, Fr. Bakels; 4.45 Het T.B.C.-zegeltje van het N.V.V. Toespraak door Jan van Zutphen; 5.00 Klein VARA-ensemble o.l.v. Fr. Bakels; 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6.00 Veilig Verkeer; 6.02 Platen dezer maand; 6.30 Uitzending v. d. Ver. v. geheelonthouders onder Ned. Spoor- en Tramwegpersoneel: 7.00 Betuwsche uitzending 7.20 VARA kinderkoor de Krekeltjes o.l.v, Leida Hulscher; 8.00 Herhaling SOS-berich- ten: 8.03 Gevraagde gramofoonmuziek; 8.20 Toespraak door A. de Vries: 8.30 De Fliere fluiters o.l.v. J. v. d. Horst; 9.00 Dubbel man- nenkwartet Preciosa; 9.15 Filmprijsvraag. Uit zenidng van békende fragmenten uit drie be kende Metor Goldwijn-Mayer en Warner- Bros films; 9.30 Verv. imannenkwartet; 9.401 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.00 Veilig Verkeer; 10.02 Vaz Dias en varia10.15 VARAj orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.45 Muziek uilj de Zwitsersche bergen (gr.pl.) 11.00 VARA-* orkest o.l.v. Hugo de Groot; 11.30 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN 302 M. 8.00 KRO. Morgenconcert; 10.00 Gramofoonl muziek: 10.30 Muzlekuiteending voor fabrie ken; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Gods dienstig halfuurtje door pastoor L. H. PerquinJ 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek 1.00 De KRO-boys o.l.v. Piet Lusten houwer; 1.45 Rustpoos; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere! jeugd door mevr. Alb. Schelfhout-v. d. Meu- ien; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Kinderuurtjel 4.00 Aansluiting met Gilze Rijnen. Harmonie en koorprogramma; 5.10 Inleiding praatje tot de a.s. Esperanto-cursussen; 5.20 Gramofoon muziek; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten: 7.15 Geestelijke volksgezond heid en het gezin ill) door Prof. Th. Rutten; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.40 KRO-orkest o.l.v. Mar. van 't Woud; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Inlei ding tot den a.s. modecursus door mevr. H. Cuppens-Geur.?: 3.45 KRO-orkest o.l.v. Mar. van 't Woud; 9.30 Jaap Valk ..Met de ark vart Noë naar Zuid-Amerika". 9.45 Liedjes met plano en guitaar door Wim Sonneveld en Fons Goossens; 10.00 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 10.30 Vaz. Dias; 10.35 Wim Sonneveld en Fons Goossens; 10.45 KRO-boys o:l.v. Piet Lustenhouwer; 11.30 Gram ofoonmu- ziek. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Fransche avond. Gevarieerd Fransch concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.05 Concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis m.m.v. Victor Jaans. bari ton; 10.00 Gevarieerd muzikaal programma, m m.v. solisten en het omroeporkest o.Lv. Henri Pens^' 1° 50 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Populair concert; 5.20 Waalsehe mu ziek; 7.05 Populair concert; 8.20 Omroepsym- phon ie-orkest; 9.35 Idem; 11.20 José Schnij- ders orkest. BRUSSEL 322 M. 1.30 Populair concert; 6.20 Gramofoonmu ziek: 8.20 Concert door het Gentsche Sympho. nische Kunstkring o.l.v. Maurice de Ptrëter, Henrietta Clairy. zins KALUNDBORG 1261 M. 3.50 Omroeporkest oi.v. Emile Reesen; 9.20 Vrooliike avond. BERLIJN 357 M. 4.20 Klein omroeporkest o.l.v. Willy Steiner; 6.40 Concert; 8.35 Hans Bund's dansorkest. VRIJDAG 28 SEPTEMBER Gem. Concertzaal: Peter Benoit herdenking. Zangkoren en solisten. 8 uur. Luxor Sound Theater: De Zwarte Kat. Van 7 uur af doorloopende voorstelling. Cinema Palace: Moeder en Kind. Op het tooneel: Lijs en Jol, acrobatie act, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: Bleeke Bet, geprolon geerd. Op het tooneel: Fientje de la Mar. 7 en 9.15 uur. La Gaité, Raaks: Dansen 's avonds. Orkest Tom v. d. Spek. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 29 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Het Masker met: Vorste lijke Emigranten. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Openingsavond In stituut v. Arbeidersontwikkeling, met Annie Hermes, altzangeres, Gu v. Vliet, mezzosopraan Suze Wintershoven, piano. Ed. Biele cel. Nel Snel en Ben G'roeneveld in „Symen sonder Soetigheidt". Bioscoopvoorstellingen 's middags en de® &Y02U&

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6