WOENSDAG 3 OCTOBER 1934 H A A R L" E M'S DACBQD 7 LAATSTE BERICHTEN Leiden viert 3 October. Grootc historische optocht. LEIDEN, 3 Oct. Aan het feest van de herden king van Leiden's Ontzet dat vandaag ge vierd wordt, ging gisteravond vooraf een groote taptoe en vaandelgroet bij het stand beeld van burgemeester Pieter Adriaansz. v. d. Werf. Een lange, lange stoet van Leidsche vereenigingen met vlaggen en vaandels trok, door honderden fakkels en lampions in een fantastisch licht gezet, vanaf de Kaasmarkt door de stad langs het gemeentehuis waar de Burgemeester en de Wethouders zich bij de optocht aansloten, naar het v. d. Werfpark. Het standbeeld van v. d. Werf was met schijn werpers verlicht en toen de stoet arriveerde werd in de boomen rondom het monument Bengaalsch vuur afgestoken. De taptoe was dit jaar van bijzondere beteekenis, omdat het dezen derden October 50 jaar geleden is, dat het standbeeld werd onthuld, Vanmorgen te zeven uur is de eigenlijke feestdag ingezet met een reveille vanaf het balcon van de Stadsgehoorzaal door het Leidsch Politiemuziek-gezelschap. De Leide naar is op 3 October vroeg op, zoodat er op dit vroege uur reeds velen de muziek kwamen be luisteren en naarmate het uur van achten naderde nam de drukte toe, zoodat bij de plechtige koraalmuziek in het v. d. Werfpark reeds een groote menigte op de been was. Te acht uur begon ook de uitdeeling van haring en wittebrood in het Waaggebouw aan niet minder dan 3410 personen, evenals de kano wedstrijden in de Oude Vest een nieuw pro grammanummer, dat uitstekend is geslaagd en waarvoor enorme belangstelling bestond. Te tien uur werden in verschillende kerken herdenkingsdiensten gehouden en vanaf dat uur tot den middag vermeldde het programma geen officieele feestelijkheden. Op straat heerschte intusschen een groote drukte, waar van de tallooze straat-artisten, die Leiden op den derden October-dag plegen te over- stroomen, gebruik maakten om een stukje brood te verdienen. En de volksvermakelijk heden op het Schuttersveld trokken reeds vroeg vele bezoekers tot zich. Met een flinke portie hutspot in de maag begaven de Leidenaars zich om één uur weer stadswaarts om getuige te zijn van het mid- dagfeest, het glanspunt van den dag, dat dit maal bestond in een groote historische op tocht „De elf provinciën ontworpen door den gemeente-archivaris, Mr. Dr. J. W- Verburgt en artistiek verzorgd door den siex'kunste- naar Jan de Knak uit Den Haag. De optocht bracht in beeld de belangrijkste personen en feiten uit de geschiedenis der elf provinciën. Ze bestond uit twaalf groepen, die op elkaar volgden in tijdsorde. Zeeuwsch Vlaanderen vormde een afzonderlijke groep. Kermis in Weert Schiet- en steekpartijen. WEERT. 3 October (V. D.) Het is kermis in Weert en dientengevolge wordt er veel ge dronken. Dit is oorzaak, dat in den afgeloo- pen nacht een moordaanslag heeft plaats ge had en dat bij een vechtpartij een persoon ernstig werd gewend. In het Carisstraatje woont het gezin Sch. bestaande uit man. vrouw en twee kinderen. Om kwart voor een zaten zij in de keuken; om frissche lucht te krijgen was de buitendeur opengezet. Op dit moment passeerde de 25-jarige P. J. W. Deze had een oude veete tegen de familie Sch. en waarschijnlijk na 't gebruik van sterken drank op de kermis met meer moed bezield dan an ders, loste hij zonder iets te zeggen vier scho ten met een revolver. S. werd tweemaal ge troffen, eenmaal in den rechterschouder en eenmaal in het zitvlak. De vrouw kreeg een schot in den onderrug. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die er in slaagde in den loop van den nacht den dader aan te houden. Hij had zich ver- stept in een woonwagen in het kamp bij Weert. Hoewel hij ontkent de schoten te heb ben gelost, is hij in arrest gesteld, daar niet minder dan drie getuigen verklaren, hem de schoten te hebben zien lossen. De toestand van de gewonden is niet ernstig. Even te voren had achter het café van den heer J. G. aan de Molenpoort een vechtpartij plaats, waarbij verscheidene personen waren betrokken. Bij deze vechtpartij werd een ze kere H. H. T. met een mes in de buik gestoken en kreeg een zeer diepe wonde. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft in verband met deze vechtpartij twee personen aangehouden. Vogels hielpen bij sprink- hanenverdelging. 18 millioen stuks per uur vernietigd! DURBAN, 3 Oct. fVD.) Kolonel Breyten- bach, die opdracht had gekregen om Natal van sprinkhanen te bevrijden, kreeg onver wachte hulp van een troep vogels, die uitge hongerd op de sprinkhanen aanvlogen. Hij schatte, dat er zeker 100.000 vogels waren en dat elke vogel per minuut ongeveer drie bees ten verorberde. Dit was dus 18 millioen sprink hanen per uur verdelgd. Breytenbach berekende, dat iedere vogel per uur ongeveer tweemaal zijn gewicht aan sprinkhanen consumeerde en de heele vogel- schaar per uur ongeveer 50 ton. De kolonel verzuimde echter er op te letten, hoe lang iedere vogel over zijn maaltijd deed. Complot tot ontvoering van Miklas. Na den moord op Dollfuss. WEENEN, 3 October (V. D.) De politie te Weenen en Klagenfurt deel mede. dat er 'n complot heeft bestaan om op 25 Juli j.l., toen bondskanselier Dollfuss vermoord werd, den Oostenrijkschen bondspresident dr. Miklas te ontvoeren. Een der voornaamste leden van de Oostenrijksche S. S„ die inmiddels naar het buitenland is gevlucht, was belast met het toe zicht op de uitvoering van het plan, dat niet doorging door de arrestatie van twee Ween- sche nazi's, een dokter en een ingenieur, die op 21 en 23 Juli besprekingen over deze zaak met de S. S. zouden hebben gehad. Het was de bedoeling, den bondspresident, die met zijn familie te Velden aan de Wörthersee vertoef de, te dwingen zijn goedkeuring aan de vor ming van een kabinet, onder leiding van Rin- telen te geven. De twee gearresteerde nazi's, die broers zijn, zullen binnenkort voor een Krijgsraad te Weenen verschijnen. Gedenk de Nat. Trrzcrmélings- week van 3-10 October 1934 (Adv. Ingez. Med.) LUIK BETAALT NIET IN OCTOBER. De burgemeester van Luik heeft in den ge meenteraad bekend gemaakt, dat de stad Luik gedurende de maand October haar betalingen zal staken, daar het geen nieuw voorschot heeft verkregen op de leening die zij met het Crédit Communal wilde sluiten. UIT DE OMSTREKEN SPAARNDAM Schitterende reis van de Gerberdina Johanna. Hoogste besomming in 1934. DE HEER P. HONDERDORS OVERLEDEN. Op 36-jarigen leeftijd is in het Zieken huis St. Johannes de Deo te Haarlem, waar hij verpleegd werd, omdat hem Zaterdagmid dag j.l. een ongeluk was overkomen, over leden, de heer P. Honderdors. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 6 October a.s. des v.m. 12 uur op de Begraafplaats te Spaarndam. Kingsford Smith en de Melbourne-race. Recordpoging na afloop van den wedstrijd. SYDNEY, 3 October (Reuter) De vliege nier Kingsford Smith heeft zich uit de lucht- race LondenMelbourne teruggetrokken, om dat zijn toestel beschadigd is en niet op tijd hersteld kan zijn. Hij is evenwel voornemens het traject Lon denMelbourne te vliegen na afloop van de race om te trachten het record van den win naar van de race te verbeteren. AMSTERDAM ZORGT VOOR ELECTRICI- TEITSRESERVE. Aan de Centrale Noord der Gemeentelijke Electriciteitswerken te Amsterdam wordt thans opgesteld een stoomaccumulatorenbatterij met bijbehoorende turbine, waarvan doel en werk wijze in principe geheel overeenkomen met den gashouder van het gasbedrijf. In laagbelaste uren wordt het surplus aan stoom hierin opgeborgen, om in hoog belaste uren weer hieraan te worden*onttrokken om door middel van een speciaal daartoe bestemde turbine in electriciteit te worden omgezet, waardoor de productie van het hoofdbedrijf gelijkmatiger wordt en steeds momentaan ge reedstaande reserve wordt verkregen. Deze installatie is als zoodanig de eerste, welke hier te lande wordt gebouwd en in be drijf genomen. De installatie, volgens het systeem Ruths ge bouwd, bestaat uit 6 groote cylindervormige ketels met een inwendigen diameter van meter en een hoogte van pl.m. 20 meter, zoo dat zij elk een inhoud hebben van ca. 254 M3. Zij wegen per stuk 110.000 K.G. Dinsdag middag is men met het moeilijke plaatsings- werk begonnen. Medewerker aan „De Tribune' veroordeeld. Zes maanden wegens smaad. AMSTERDAM, 3 Oct. In de „Tribune' van 12 Februari j.l. is een artikel verschenen getiteld „Curator besteelt boerin voor 13 koeien". De curator diende een klacht in te gen den schrijver van dit stuk, die zich voor de rechtbank te verantwoorden had wegens smaad. Verdachte werd vandaag veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het O.M. had drie maanden geëischt. Fabrieksbrand te Enschedé. ENSCHEDé, 3 October In den afgeloo- pen nacht heeft alhier een fabrieksbrand ge woed. Omstreeks twee uur brak brand uit in de dekenfabriek der firma Gebr. Knottenbelt aan den Cromhofbleekweg. Het vuur, dat woedde in de afdeeling patronenstikkerij ondergebracht in een aan de fabriek gren zende shedbouw, vond gretig voedsel in de groote voorraden zeer brandbaar materiaal. Toen de brandweer ter plaatse verscheen sloe gen de vlammen reeds aan alle kanten uit. De geheele shedbouw is afgebrand. De eigen lijke fabriek bleef gespaard en kreeg slechts weinig schade. De brandweer, die met veel materiaal ter plaatse was, bestreed het vuur met een groot aantal stralen. De oorzaak van den brand is onbek"' schade is zeer aanzienlijk. De PERSONALIA. ueslaagd voor het candidaatse:: van Scheikundig Ingenieur: L. H. Tollenaar, Haar lem. BEGRAFENIS TH. C. DENTZ. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft heden op Westerveld de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer Th. C. Dentz, oud-lid van de firma Dentz en Van der Breggen, makelaars in tabak te Amsterdam, alsmede te Vogelen zang. Van de talrijke aanwezigen noemen wij: Mr. de Beaufort directeur van de Nederland- sche Bank, J. Stroobach, president commis saris van de N.V. Insulinde Cultuur Syndi caat, J. N. Burger, directeur van dit Syndi caat. N. G. Ostermann, directeur van de Su matra Rubber Cultuur Mij., L. J. Gompertz. directeur van de Bank-associatie Wetrtheim en Gompertz en van de N.V. Credietvereeni- ging 1853. H. van de Wetering, directeur van de Mij. Groenhoedenveen, E. Enthoven, direc teur van de Deli Maatschappij, C. Hirschler, directeur van Bunge's Handelmaatsch., M. Meinesz te Vogelenzang, oud-gedelegeerde van de Javasche Bank, Mr. A. G. Moll Schnitzler, secretaris van de commissie van de Rubber en Cultuur Maatschappijen. J. Laferge, directeur van Kort en Co.'s Ta bakhandel te Rotterdam, Binger, directeur van Scheltema en Co.'s Tabakhandel, Sie- werts van Reesen, directeur van de Amst. Cultuur Mij., R. May lid van de firma Lipp- mann Rosenthal en Co., G. Jiskoot, F. G. Crc- mer en de Roozelaar, leden van de firma Harkema en Co. te Amsterdam, Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijks museum te Amsterdam, H. E. Crone van de firma H. T. H. Crone te Amsterdam, A. An- driessen, lid van de firma Pierson en Co., Mr W. F. Coolen, directeur van de Incassobank, G. D. Brand, directeur van de K.P.M., J. W. Nienhuis en J. Nienhuis Jr., P. Meerkamp van Embden, D. Leupen, directeur van de tabak- maatsch. Atamij. en tal van anderen. Ofschoon het de nadrukkelijke wensch van den overledene was dat aan het graf niet ge sproken zou worden, zeide een zwager van den overledene mr. De Hartogh, dat hij van de vrouw en den zoon van den overledene toestemming gekregen had een enkel woord te zeggen. Spr. zeide. dat hij er uitdrukkinj aan wilde geven wat de familie in den over ledene verloren heeft. Toen bijna 50 jaar ge leden zijn vader overleed, werd hij de staf en de steun van zijn moeder, die hij bijna veertig jaar is geweest. Spr. memoreerde den gelukkigen tijd op de glorierijke firma Henri Dentz, hoe de overledene een groot bewonde raar was van zijn vader en een gaaf opvol ger van dien. Hij was een man klein van ge stalte, maar van groot geestelijk formaat, een fabelachtige werkkracht en een groot plichts gevoel. Spr. richtte zich tot den zoon en stel de hem zijn vader tot voorbeeld. De zoon dankte voor de groote belangstel ling. Voor den Kantonrechter. Dat verkeer van rechts. HAARLEMMERMEER EEN ERNSTIGE BOTSING. Op den hoek van den Sloterweg—Spaarn- wouderweg heeft weder een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en een wiel- rijdster. De echtgenoote van den heer G. kwam met haar rijwiel in botsing met een uit de richting Schiphol komende auto, be stuurd door den heer S. uit Haarlem. De schok was zoo hevig, dat de vrouw achterover tegen den grond sloeg en bewusteloos bleef liggen. Dr. F. uit de Badhoevebuurt, die spoedig ter plaatse was, constateerde zware hersenschud ding en liet de vrouw met de ziekenauto naar haar woning aan den Sloterweg vervoeren. Van haar toestand is nog weinig te zeggen. De politie stelde een onderzoek in, waarbij bleek dat de wielrijdster voorrang had moe ten verleenen. „Wanneer een automobilist uit de Span jaardslaan op den Heerenweg komt, de druk ste verkeersweg in Nederland, dan moet hij dat met de grootste voorzichtigheid doen Door de wijze van rijden van verdachte zijn anderen in levensgevaar gebracht". Aldus de ambtenaar van het O.M. bij het Kantonge recht. Verdachte was met 'n snelheid van 35 K.M. uit de Spanjaardslaan gekomen en links afge slagen, terwijl een vrachtauto over den Hee renweg kwam op diezelfde hoogte uit de rich ting Haarlem. Deze wagen had dus voorrang, doch verdachte zou gepoogd hebben nog vóór dien wagen langs te „snijden", volgens getuigen. De vrachtauto raakte daardoor uit den koers en reed twee wielrijdsters aan, die gelukkig slechts licht gewond werden. Verdachte zei, dat hij de bocht al voorbij was, toen de aanrijding geschiedde. De Ambtenaar eischte een boete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte vond dit te hoog, doch de kantonrechter niet. De sigaret en het jongetje. Op 25 Augustus zag een agent in Haarlem- Noord een jongetje van 12 jaar lustig aan een sigaret trekken. Hij hield het ventje aan en vroeg, hoe het aan die sigaret en aan het doosje in zijn zak kwam. De jongen bracht den politieman toen naar een sigarettenwin- kel en zei, dat de juffrouw daar hem het doosje den morgen verkocht had. De juf frouw, die verloofde van den sigarenwinkelier die zelf niet thuis was, heeft tegen den agent gezegd, dat het wel mogelijk was, dat zij aan dat jongetje sigaretten verkocht had Den volgenden dag echter, nadat de verloofde thuisgekomen was, herinnerde de juffrouw zich pertinent, dat ze dien bewusten morgen niet verkocht had aan minderjarigen onder 16 jaar, dus ook niet aan dit jongetje. De Ambtenaar twijfelde aan deze pertinente ontkenning. Hij eischte een boete van f 10 subs. 5 dagen, welke eisch door den kanton rechter in zijn vonnis is omgezet in een boete van f 6 subs. 3 dagen. „Hebt U nog iets te zeggen?" vroeg de kan tonrechter. „Ja", zei verdachte. ,J)e kleeding, die de verkoonster droeg, klopt niet met de mijne". ..De jongen zal daar niet op gelet hebben", merkte de kantonrechter op, „daarvoor is hij nog te jong......" HET OVERWEG-ONGELUK TE EMMEN. Maatregelen van het gemeente bestuur. In verband met het autobus-ongeluk op 22 Augustus op den onbewaakten overweg te Em- men hebben B. en W. dier gemeente ten aan zien van het vervoer van werkloozen bepaald, dat in elke autobus, naast den chauffeur een arbeider moet plaats nemen, die tenminste het contact en de remmen kan bedienen. Bij on bewaakte overwegen in het algemeen moet de chauffeur naar één, de arbeider naar den anderen kant uitkijken. Voor den beruchten overweg in den Dordschestraatweg is voorge schreven dat de bussen 15 meter tevoren moe ten stilstaan. Een der inzittenden moet uit stappen en vóór de bus loopende den overweg overgaan. Hierdoor hoopt men, nu van de zijde van regeering en spoorwegen geen maatregelen te verwachten schijnen te zijn, herhaling van 22 Augustus te voorkomen. Buitenlandsche journalisten protesteeren te Berlijn. BERLIJN. 3 October (V. D.) Het bestuur van de vereeniging van buitenlandsche jour nalisten te Berlijn heeft een protestbrief ge zonden aan den rijkspropagandaminister Göbbels, waarop tot nog toe geen antwoord is ontvangen. De brief bevat o.a. een klacht over de opmerking, die de radioverslaggever bij de Saarbetoogingen te Ehrenbreitstein op 26 Augustus heeft gemaakt over de buiten landsche journalisten, van wie hij in zijn ra dioreportage zeide: „Daar zitten zij de vreem delingen en ook zij zullen ongetwijfeld onder den indruk zijn, maar dan zullen zij weggaan en leugens vertrellen in hun kranten. De brief klaagt ook over de systematische campagne, die tegen de buitenlandsche journalisten wordt gevoerd en tegen herhaaldelijk geschre ven uitdrukkingen als het door associatie naar canaille verwijzende woord journaille. Japan gaat protesteerer,. TOKIO, 3 October (Reuter). De Japn- sche regeering heeft besloten te Washington te protesteeren tegen uitlatingen van generaal Mitchell, die Japan de gevaarlijkste vijand der Ver. Staten noemde. Zooals wij gisteren hebben gemeld bestond de mogelijkheid dat de Gerberdina Johanna IJM. 38. die zich had aangemeld met een vangst van 1150 manden, een recordreis zou maken. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn: ae trawler besomde niet minder dan f 6940 en verbeterde hiermede het record, staande op naam van de Caroline IJM. 26, die 7 Maart j.l. binnen was met f 6900. Het resultaat van de Gerberdina Johanna is daarom nog gunstiger, omdat deze trawler een reis maakte van 12 dagen, terwijl de Ca roline 14 dagen in zee was BESOMMINGEN. Trawlers: Gerberdina Johanna IJM. 38 1150 manden f 6940. Timor IJM. 491 325 manden f 3300. IJselmond IJM 78 350 manden f 2980. Zwarte Zee IJM. 27 95 manden f 1560. Alkmaar IJM. 3 1 700 manden f 5810. Margarctha IJM. 94 210 manden f 2990. Sylvain IJM. 116 250 manden f 2400 Julie Struyf IJM. 159 80 manden f 1660. Dolfijn IJM. 103 100 manden f 1640. Kotter: E 128 f 1390. Besomming van 1 kotter en 4 motorloggers nog niet bekend. LIJK VAN VAN HOEVEN AANGESPOELD. Naar wij vernemen is in Egmond aan Zee een lijk aangespoeld, dat door de familie is herkend als te zijn van den Amsterdammer Van Hoeven, die Zondag 23 September tijdens een storm van de pier is afgeslagen. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 3 OCT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAM SCHE K VTOOB HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: W. Mouw. Haven straat 20, een kinderbeursje met inhoud; A. d. Putten. Kerklaan 13. vergrootglas; E. A. Schreuder, Karei van Manderstraat 35. Haar lem, vulpotlood; Postkantoor te Heemstede. 2 damestasschen, 5 handdoeken en een sleutel; Kieft, Glipperweg 64, kindermuts; J. v. d Hulst Voorweg 21, rijwielbelastingmerk; Hoogestein, Glipperweg 17, aktetasch; D. Wesseling, Eer lemanstraat 6, zilveren broche; Bureau van politie, Raadhuisstraat, honden halsband en ceintuur; B. Luiten, Drieheerenlaan 28. flesch- je odeur en vulpotlood; H. v. Lubek. Meerweg 23. sleutel van bakkerswagen; J. A. Pee- perkorn, Borneostraat 34, jongensjas; Bureau van politie, eind touw; J. L. Bohm, Camplaan 49, rijwielbelastingmerk; J. v. d. Aar, Kadijk 2. 2 dekens; Niemeijer, Azalealaan 14, honden- jenning. Bureau van politie, heerenhoed; de Hijs, Zandvoortschelaan 127, hondje. VELSEN VERKEERSONGEVAL. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de buitenplaats Waterland slipte een motorwiel rijder, doordat ter plaatse een plas olie op den weg lag. De duorijdstyer en motorrijder vielen beiden tegen deix grond, waardoor de rechter arm van de duorijdster uit de kom raakte. De motorrijder kreeg ontvellingen aan rechter been en -arm. De duo-rijdster werd per auto naar het ziekenhuis overgebracht, nadat zij eerst door Dr. Boosman was behandeld. De motorrijder kon zijn weg op eigen motor ver volgen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. TervoortBaltus, d. Driehuizer- kerkweg 48, Velsen. W. C. LijnzaadOoijevaar, Kennemerlaan 104, IJmuiden M H. Krul Kuiper, z. Kennemerlaan 94, IJmuiden. C. J. Kramersv. d. Moor, z. Hyacintenstraat 6 Santpoort. G. A. Beltzvan Os. z. en d. Rijks weg 228, Santpoort. C. M. Haver—Nijssen, z. Kortenaerstraat 7. IJmuiden. E. M. Baxvan der Mast. d. Zuiderkanaalweg 41, Velsen. A. M. Kee—Zwanenburg, d. Wijkerstraatweg 148, Velsen. A. v. d. BoogaardPronk, z. Kenne merlaan 159, IJmuiden. J. PiersmaZwier, Tuindersstraat 122, IJmuiden. C. M. Hommes Snijders Blok, d. Pres. Krugerstraat 29, IJmui den. Overleden: Alida van der Wal, 73 jaren, wede van A. Kluft, Trompstraat 63, IJmuiden. Hen- derik Hendriksen, 57 jaren, echtgen. van H. Roodnat, Frogerstraat 1, IJmuiden. Gijsberina van der Veer, 66 jaren, echtgen. van C. Polder vaart, Enschedéstr. 31, IJm. Hubertus Huijer, 48 jaren, echtgen. van T. Bakker, Breesaap- straat 34. IJmuiden. Catharina Tramper, 68 jaren, echtgen. van W. Zoontjes, Stationsweg 47, IJmuiden. Lodewijk Cornells van Geldorp. 6 wzoon van Th. G. van Geldorp, Biezenweg 21, Santpoort. IJMUIDEN -f 24 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.63 Griet per 50 K.G. f 29—f 16.50 Tongen per K.G. f 1.30—f 0.75 Groote schol per 50 K.G. f 24f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 21f 4.90 Schar per 50 K.G. f 11—f 4.40 Tongschar per 50 K.G. f 30—f 22.50 Rog per 20 stuks f 18f 11 Vleet per stuk f 2.75 Kleine poon per 50 K.G. f 8—f 3 Groote schelvisch per 50 K.G. f 38 Middelschelvisch per 50 K.G. f 31—f 22 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 26.50 f 16.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 19.50—f 6.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 69—f 40 Groote gullen per 50 K.G. f 16f 6 <*o Wijting per 50 K.G. f 6.30—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 9f 4.60 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0 75 Leng per stuk f 1.50—f 0 90 Koolvisch per stuk f 1f 0.14 Versche haring per kist f 5f 1.10 Klein middelhake per 50 K G. f 39—f 35 Kleine hake per 50 K.G. f 26.50—f 22 1 30 2 30 Staalsl. Bin!. 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 1/2 pCt. Neder!. Indlë 1930 11 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930 Y ounglcen.) pCt. Engeland 4 1/2 pCt, Frankr. Schatk. 1932 Schcepv. Ml jen. Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnen!. Alg, K.zlide Unie... 33* A. N. I .E. M. (Nat. v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft - Xederl Ford 213* Ned. Ind. Ga» (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips 213-2121-, 71* 71 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 6% - Bethlehem Steel 16 VB 6* 5 pCt, Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 15 North Amer. Cy. Standard Brands Banken Binncnl. Koloniale Bank 41 Cert. Handel Mij. 66 Banken Buitenl. 'eutsche Relchsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 148 86 Petrol, Mij. Buitenl. 10% 4* Cultuur MIJcn. H. V. A 162* N. I. S. U Vorstenlanden - Mijnbouw Mljcn. Alg. Exploratie 129 153 6 Tabak Mljcn. Deli Batavia Tabak 149 126* 134 Rubber Muon. A'dam Rubber 95* Dell Bat. Rubber.... 75 Ned. Ind. Rubber Koffie 93 Ver, Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee 2Vf 5 pet. AdJ. Milwaukee 3Vê Missouri Kansas Texas Union Pacific 60 Prolongatie koers i

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11