DE BILT PEEK&GLOPPENBURG WEEK-ABONNEMENTEN ONGELUI! EEN PRIMA COSTUUM VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Verkoopgelegenheid op Zondag. Verruiming voor enkele groepen van winkels. Zooüs bekend opent de onlangs tot stand gekomen wijziging der Winkelsluitingswet de mogelijkheid, op grond van de tegenwoordige buitengewone omstandigheden, voor een drie tal groepen van winkels de verkoopgelegen heid op Zondag met enkele uren uit te brei den en voor een tweetal groepen, welke die verkoopgelegenheid tot dusverre geheel mis ten. een beperkte gelegenheid te schapen. Wij meldden reeds, dat belanghebbenden te Haarlem in de gelegenheid zijn gesteld, zich in dezen uit te spreken vóór of tegen verruiming. Het referendum heeft den volgenden uit slag gehad: 1. Winkeliers, die uitsluitend of in hoofd zaak visch verkoopen: vóór 13, tegen 2, totaal 15. 2. Winkeliers, die uitsluitend of in hoofd zaak fruit verkoopen: vóór 18, tegen 10, totaal 28. 3. Wiukeliers, die uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk of chocolade verkoopen: vóór 62, tegen 10, totaal 72. 4. Winkeliers, die uitsluitend of in hoofd zaak tabaksartikelen verkoopen; vóór 59, te gen 59, totaal 118. 5. Winkeliers met een vergunning ingevolge art, x sub e of g der Drankwet: vóór 26, tegen 2, totaal 28. De Commissie inzake regeling der winkel sluiting heeft zich na kennisneming van bo- venstaanden uitslag omtrent deze zaak boven dien nog door de verschillende vakorganisa ties laten voorlichten. Blijkens het ad wies dezer Commissie hebben de verstrekte nadere inlichtingen haar aanlei ding gegeven te adviseeren voor een 2-tal grcep3n van winkels de bedoelde verklaring af te leggen, met name voor de winkels, die uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk of chocolade verkoopen, en voor de winkels, waarvoor een vergunning, als bedoeld in art 1 onder e of g der Drankwet geldt. Dit zijn óf winkels, welke in verband met den aard der verkochte artikelen steeds een be langrijk deel van hun omzet op Zondag von den, welk deel thans grootend seis verloren gaat, óf zaken, welke mede als gevolg van de al dan niet openlijke concurrentie van ande ren op Zondag een gedeelte van hun debiet habben verloren. Ten aanzien van de winkels in tabaksarti kelen lag de afwijzende beslissing nogal voor de hand. Onder deze groep bleek de stemminf dermate verdeeld, dat hier niet van een be hoorlijke meerderheid vóór verruiming kon worden gesproken. Van de groente- en fruit winkeliers, waaronder slechts enkelen een uit sluitend fruilzaak drijven, bleek de overgroote meerderheid ook nu reeds geen gebruik te maken van de bestaande gelegenheid om op Zondag hun winkel eenige uren voor den ver koop van fruit geopend te houden. In dat licht bezien, kan naar het oordeel der Commissie moeilijk gezegd worden, dat er aanleiding be staat deze verkoopgelegenheid nog uit te breiden, te minder, wanneer men er rekening mede houdt, dat waarschijnlijk niet allen in deze branche zich bij het referendum hebben uitgesproken. Deze laatste omstandigheid doet zich naar de meening der commissie zeer sterk voor bij de categorie vischwinkeliers, waarvan zich in totaal niet minder dan 15 hebben aan gemeld. De Commissie, welke geen vakorgani satie heeft aangetroffen, welke haar dien aangaande nauwkeurig kon inlichten, vindt geen vrijheid enkel op grond van de uitge brachte stemmen tot verruiming der verkoop gelegenheid in deze branche te adviseeren De personeelsorganisaties bleken afwijzend tegen elke verruiming te staan, deels op prin- cipieele gronden, deels uit overweging, dat daardoor misschien op den duur de vrije Zon dag van het personeel in gevaar zou kunnen komen. B. en W. kunnen zich met de hierboven ontvouwde zienswijze der Commissie vereeni gen, zoodat zij den Raad voorstellen te ver klaren als hierbij is gevoegd. van oordeel te zijn. dat de tegenwoordige buitengewone omstandigheden voor Haarlem aanleiding geven tot toepassing van het be paalde in art. 4. eerste lid, der wet van 27 Juli 1934, ten aanzien van: le. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak een cf meer der navolgende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs, ten verkoop in vooraad zijn; 2e winkels, waarvoor een vergunning als be doeld in art. 1 onder e of g der Drankwet 193U geldt. Zij nog vermeld dat een minderheid van B. en W. geen aanleiding ziet, de vischwinkels uit te sluiten, omdat ook van hen een belang rijke meerderheiod zich vóór verruiming heeft uitgesproken en het referendum toch de aan gewezen weg was voor belanghebbenden om hun oordeel te doen blijken. (Adv. Ingez. Med.) Voor „Brederodeduin". De trekking der verloting. PERSONALIA. Voor het examen waterbouwkundig opzich ter, afgenomen door den Bond van technische ambtenaren in overheids- en semi overheids dienst, groep waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland zijn geslaagd de heeren: T. Baas te Haarlem en H. G. Holtrop te Bloemendaal. AGENDA VRIJDAG 5 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Gr. Nederl. Tooneel. „De Nobelprijs". 8.15 uur. Bakenesserkerk: Kerkconcert door Jo Vin cent (zang) en A. van der Horst (orgel). 8 uur. Volksuniversiteit: Cursus Dr. J. D. Bierens de Haan over: „De drie phasen van het reli gieus bewustzijn.-' Cinema Palace: „Liefde engros", van Ernst Lubitsch. Op het tooneel: Caplan and Masters parodisten. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogramma: Stan Laurel en Oliver Hardy. Van 7 uur af doorloopende voorstelling. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van wei-ken'van H. van Steenwyck. 10—5 uur. Tej'ler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 6 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Liefdeles sen" van Molière. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Liefdadigheidscaba retavond voor het bouwfonds Herstellings oord Spoorwegpersoneel te Vorden. La Gaité, Raaks 1—3: Groot nachtfeest. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van wei-ken van H. van Steenwyck. 10—5 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Daar zaten wij allen Donderdagavond in het Gemeentelijke Concertgebouw en wacht ten op den uitslag van de trekking der ver loting van „Brederode-Duin". Daar zaten we, dicht opeen gepakt. Steeds kwamen meer menschen binnen, allen nieuwsgierig en in spanning. Stampvol was de zaal, velen moes ten buiten blijven. Allen hadden we een lot voor de verloting gekocht. Allen hadden we het opgeborgen, verder tamelijk onverschillig voor den uitslag en ook allen hadden we de advertentie in de bladen gelezen. Op dat moment schoot ons te binnen dat we nog een lot bezaten en onze fantasie be gon te werken. We vroegen elkaar: „Wat zou jij doen als jij de auto won?" of: „Gaan jullie nu dadelijk trouwen als je een ameublement wint?" of wel: „Jullie zetten het oude haardje zeker in de achterkamer als de Jaarsma- haard komt, hè?". En tegelijkertijd lachten we, doch toen we Donderdagavond naar het Concertgebouw gingen, hoorden we in ons twee stemmen met twee z:nnen: „Als je nou toch eens wat won" en „Malligheid, natuurlijk is je kans niet al te groot". De eerste stem bleef steeds de sterkste. Zoo zaten we gedurende den avond tot sommigen van ons werkelijk wat wonnen en de anderen het lot van hun lot vernamen. Voordat met het opnoemen der nummers en die der prijzen werd begonnen, sprak Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. enkele woorden tot de volle zaal. Hij vermeldde allereerst het feit. dat alle loten waren verkocht en dankte de koopers. die tot dit mooie resultaat hadden meegewerkt. Ook kwam een woord van dank toe aan de winkeliers, die hun étalages be schikbaar hadden gesteld voor het étaleeren der prijzen, evenals aan de particuliere ver- koooers van loten, die zich zeker geen moeite hadden bespaard. Zoo was er een dame die alleen 220 loten had verkocht. Spreker hoopte, dat ook bij een volgende verloting op hun steun zou kunnen gerekend worden en dankte vervolgens B. en W. van Haarlem. Bloemendaal en Heemstede voor hun medewerking; Zij toch hadden „Brede- rode Duin" in staat gesteld propaganda te maken door midden van de muziekauto. Eveneens wenschte hij den directeur van de Gem. Concertzaal te danken voor het feit, dat deze de zaal tegen gereduceerd tarief had willen afstaan. Tenslotte spoorde spr. alle winnaars en nlet-winnaars aan zoo spoedig mogelijk aan het postkantoor de postzegels te koopen, die uitgegeven ziin ter nagedachtenis aan haar, die de bestrijding van de tuberculose steeds zoo krachtdadig steunde: wijlen de Koningin- Moeder. Hierna ging men tot dè eigenlijke trekking over. De molens, waarin de loten gemengd en geschud werden, draaiden en de nummers werden afgelezen. Slechts na langen tijd kwamen er lagere nummers en dan nog met groote onderlinge tusschenpoozen. Toen de vijfde, de zevende, de zesde, de vierde en de derde prijs uitgeloot waren, volgden na de pauze de tweede en onder luid applaus de eerste prijs, die op nummer 8018 viel. De ge- heele verdere trekking duurde nog eenigen tijd. Dan wist iedereen zijn prijs, of niet. Men kan voldaan ziin over het succes. Het was ook ons aller plicht tot het slagen van deze verloting mee te werken! meldt: Hoogste barometerstand 766.5 m.M. te Haparamda. Laagste barometerstand 734.6 m.M. te Lerwick. en voorspelt: ZENDINGSAVOND RUSSISCH ZENDINGS GENOOTSCHAP. Donderdagavond sprak Pastor W. Fetler, vroe ger predikant te St. Petersburg, in het gebouw van de Haarl. Jongem. Vereen, in de Lange Margarethastraat voor bovengenoemd Ge nootschap over het onderwerp: „Rusland, land van godsdienstige geheimenissen". Spr. begon met te zeggen, dat men in Rusland ge boren en opgevoed moet zijn om een goeden blik te krijgen op de geestesgesteldheid van het Russische volk. Hij als geboren Rus wist dat het Russische volk steeds een godsdienstig volk was en nog is; in zijn breede lagen. Het volk hongert naar het Evangelie, dat echter door de Sovjet systematisch aan het volk ont houden en bestreden wordt. Spr. sprak vervolgens over zijn arbeid in St. Petersburg en in Riga (hij heeft zoowel in eenvoudige als in aristocratische kringen het Evangelie gepredikt) en onder de Russische vluchtelingen in Parijs. Vele Russen zijn daar door zijn toedoen tot bekeering gekomen. Zaterdag a.s. zal Pastor Fetler weder in het zelfde gebouw spreken over het onderwerp: „Zal het altheïsme overwinnen of Christus?" De samenkomst wordt afgewisseld door zang en muziek. UITGAAN. Zondag heeft alhier in de Gem. Concert zaal een opvoering plaats van Henvo's nieuw ste Revue Ga je lekker door de bocht? In Am sterdam, den Haag en Rotterdam had deze revue veel succes. De hoofdrollen worden ver vuld door de bekende komieken Henry Ledent en Moupi en Jeanette De Vries. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 6.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 7.07 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 u. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Hhora: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.15 uur Zondag te 7 uur. De avonddiensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Thora vinden plaats in het Gemeen- tegebcuw L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten worden verricht ter Synagoge L. Begijnestraat 11. MAR NIX VEREENT GING TE HAARLEM-N. Donderdagavond 11 October wordt de Mar- nixschool (v. Egmondstraat) een Gemeente avond, uitgaande van bovengenoemde ver- eeniging tot behartiging van de belangen der Ned. Hervormde Gemeente Scholen gehouden. Ds. M. G. Blauw zal spreken over: ,Ons Kerkgaan". Mejuffrouw E. v. Delden zingt, begeleid door den heer J. Schansman, Meest matigen, tijdelijk wellicht nog krach - tigen wind, uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Kans op enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.50 uur aan alle posten: Stormsein neerhalen. Blijft op uw hoede. Uit het Buitenland OPKLARING HOUDT AAN. De barometerdalingen gingen in den nacht allerwege in stijgingen over. Het minimum dat gisterenmorgen over Ierland lag en in den loop van den dag naar de Noordzee trok is thans veel minder diep en is bezig op te vullen. In het Noord-Oosten en Zuid-Westen herstelde de hooge druk zich. Bij het af nemen der luehtdrukverschillen nemen ook de stormen overal af. In Scandinavië werd het veel warmer, in Engeland en over het vaste land werd het daarentegen koeler. Het verschil in temperatuur in de bovenlucht tus- schen gister- en hedenmorgen bedraagt boven ons land 4 graden op 2000 meter en 5 12 graad op 5000 meter. Slechts enkele stations bleven vrij van regen. Op sommige plaatsen viel slechts veel bij buien met onweersver schijnselen. Aberdeen meldt 21, Den Helder 26 m.M. regen. Het is te voorzien dat het buiig weer regel matig beter zal worden en dat de algemeene neiging tot opklaring zal aanhouden. De gemeentefinanciën van Zandvoort. Barometer 749 m.M. 744 m.M. Stand heden morgen 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 5 October: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 54 F. 52 F. 59 F. Speciole Aanbieding voor onze klanten en voor hen. die het willen worden. ONS EIGEN ATELIERWERK (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 October. Ondertrouwd 4 October: J. Hooft en J. Bles- brouck; Getrouwd 4 October: W. Beck en A. J. Spoor. Bevallen 3 October: B. S. VersluysLuining d.; G. TimmerMetz, z.; 4 October: A. M. Leffelaar—Schreuder, d. en z.; H. J. Lensen— Duin, d. Overleden 3 October: C. P. Schippers—La Maitre, 59 j., Jacob Geelstraat; P. Honderdos, 36 j., IJdijk. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT HAARLEM. Tomaten f 0,02f 0,05 per K.G. Heerenboonen f 0,06f 0,14 per K.G. Snijboonen f0,10f0,18 per K.G. Sla f 0,08—f2,40 per 100 krop Andijvie f 0.25—f.45 per kist Spinazie f 0,20f 0,50 per kist Postelein f 0,12f 0,35 per kist Groene kool f 0,15f 0,40 per kist Gele kool f 0,40—f 0,60 per kist Bloemkool f 0.04f ,10 per stuk Roode kool f 0,04f ,7 per stuk Komkommer f 0,03f 0,04 per stuk Wortelen f 0,05f 0.09 per bos Prei f 0,03f 0,10 per bos Selderij f 0,02f 0.05 per bos Pieterselie f0,02—f0,05 per bos Toestand ongunstig geworden tengevolge van het W erkloosheidsfonds. Het gat dat voor 1935 gestopt moet worden. Naar wij vernemen hebben de regeerings- maatregelen die samenhangen met de instel ling van het werkloosheidsfonds ook een on- gunstigen invloed op de gemeentefinanciën van Zandvoort. Dat is wel een tegenvaller, want men meende in Zandvoort nu juist wat uit de zor gen te komen. Eindelijk was het groote te kort, dat 5 jaar geleden ontstaan was in ver band met tegenvallers bij de verrekening met het rijk van de kwade posten der be lastingen, afbetaald. Per jaar moest daaraan f 56.000 betaald worden; voor 1934 heeft de ze post voor het laatst op de begrooting ge staan. Maar nu komen de nieuwe maatregelen van het rijk, die voor Zandvoort nadeel brengen. De uitkeering van het rijk ingevolge het gemeentefonds wordt in 10 jaren belangrijk verminderd. Elk jaar wordt ongeveer f 16.000 meer gekort. Dan moet de gemeente 80 pet. van de hoofdsom van de Personeele Belasting aan 't rijk afdragen voor het Werkloosheidsfonde. Dit beteekent voor Zandvoort een verliespost van ongeveer f 56.000. In het vervolg keert het rijk 35 inplaats van 75 pet. van de hoofdsom der grondbelas ting aan de gemeente uit. Dit wil zeggen dat Zandvoort ongeveer f 16.000 minder krijgt. Het feit, dat Zandvoort van de 50 opcenten die op de Vermogensbelasting geheven wor den 10 opcenten aan het Werkloosheidsfonds moet afstaan, heeft minder financieele gevol gen, omdat de 50 opcenten niet meer dan f 3000 opbrachten. Dit gaat dus slechts om f 600. In totaal krijst Zandvoort dus voor 1935 dus meer dan f 88.000 minder. Daartegenover staat slechts een hoogere uitkeering voor de werkloozen, die onze des kundige op ongeveer f 16.000 schatte. Er blijft dus over een mindere ontvangst van mini f 72.000. Bovendien sluit de gemeen terekening over 1933 met een tekort van on geveer f 25.000 a f 30 000. dat in 1935 verre kend moet worden. Bij elkaar moet dus een gat van ongeveer f 1C0.0Ö0 gestopt woi-den. Het gemeentebestuur heeft zich zoo werd ons verzekerd nog niet bezig gehouden met de vraag hoe d't ge'tont. zal moeten worden. Allereerst zal uitgerekend moeten worden hoe veel van dit tekort opgevangen kan worden zonder buitengewone maatregplên te nemer- Elk jaar stond men immers in Zandvoort voor een groot tekort van vorige jaren da,t wegge werkt moest worden. Dan zal natuurlijk wel getracht worden oon zooveel mogelijk te bezuinigen. Op een hooge re uitkeering van de bedrijven valt evenwel niet te rekenen. Wij vernamen def de direc teur der bedrijven juist voor 1935 slechts f 50.000 winst geraamd heeft, tegen f 70.000 voor 1934. Dit zou de begrooting' ook; weer met f 20.000 ongunstig beïnvloeden. Onze zegsman vreesde, dat het te Zandvoort wel zal moeten komen tot een vrij belangrijke verhooging van de opcenten op de Personeele Belasting. Bovendien moeten de ingezetenen nog 25 opcenten op de Gemeentefondsbelasting extra opbrengen die het rijk in de komende jaren extra gaat heffen voor het Werkloosheids fonds. Tenslotte vreesde een belastingautoriteit, dien wij over de Zandvoortsche gemeente financiën spraken, dat gerekend zal moeten worden met het feit, dat de belastingen de zen winter te Zandvoort traag zullen binnen komen, omdat het badseizoen vrij ongustig geweest is. Dat heeft zijn terugslag op de in ning der belastingen. Geneeskundige dienst. Aanbeveling voor directeur. In verband met de beëindiging van het dienstverband van den heer J. van Konijnen burg als Directeur van den gemeentelijken ge neeskundigen- en gezondheidsdienst, bieden B. en W. den Raad ter vervulling van de ont stane vacature de volgende aanbeveling aan: 1. W. B. Smit, arts te v.m. Spaarndam en ge neeskundige bij boven genoemden dienst. 2. W. J. H. Maschhaupt, arts en adjunct directeur bij genoemden dienst. Dokter Smit werd op 9 Maart 1894 te 's Heer Arendskerke (Zeeland) geboren en is vroeger in militairen dienst geweest van 19141917, ging nog terwijl hij in dienst was in 1916 te Utrecht studeeren voor arts en slaagde in 1921 voor zijn artsexamen. In 1922 kwam hij te Spaarndam. Hij is 40 jaar oud. Dokter Maschhaupt heeft den 50-jarigen leeftijd bereikt. Hij is in 1909 art geworden, was gedurende vele jaren in Indië werkzaam en is nu al geruimen tijd adj .-directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst al hier. Monument voor Fred, van Eeden. Comité opgericht. Eenige maanden geleden werd te Amster dam opgericht het Frederik van Eeden-Ge- nootschap, dat zich teir doel stelt door half- jaarlijksche bijeenkomsten, door de uitgave van een jaarboek, de stichting van een v. Eeden-Museum en het oprichten van een mo nument de nagedachtenis en de bestudeering van een der belangrijkste figuren in de ge schiedenis onzer cultuur levendig te houden en te verdiepen. Uit het Genootschap heeft zich thans on der voorzitterschap van mr. J. B. de la Faille een Comité gevormd, dat zich in het bijzon der zal wijden aan de verwezenlijking van het denkbeeld een blijvend gedenkteeken voor van Eeden op te richten. PROF. DR. A. J. P, VAN DEN BROEK GEHULDIGD. Donderdagmorgen is in de Aula van de Rijksuniversiteit te Utrecht prof. dr. A. J. P. van den Broek gehuldigd in verband met zijn 25-jarig hoogleeraarschap in de anatomie. Den hoogleeraar werd o.m. zijn portret aangebo den. VOETBAL. EngelandItalië. Zal uitstel afstel worden? De belangrijkste interland wedstrijd van. dit najaar was voor de internationale voetbal wereld ongetwijfeld de strijd tusschen de Ita lianen, die dit jaar „wereldkampioenen" wer den te Rome en Engeland, dat zich stelselma tig buiten het wereldkampiosnschapstournooi heeft gehouden. Deze geruchtmakende kamp was vastgesteld op 14 November te Londen op het terrein van Arsenal. Er is geen twijfel aan, dat de aanvaarding van dezen datum door de Italianen, een tac tische fout van de wereldkampioenen was, wel licht begaan in een al te hoog bewustzijn van eigen kracht. Een fout dan uit een oogpunt van kans op winnen. Want half November ver keert een terrein in Engeland en met name dat van Arsenal meestal in deploi'abelen toe stand. Het is vettig en zwaar, de spelers glij den zeker evenveel als zij loopen en met vrij groote zekerheid kan op regen, doch min stens op mist gerekend worden. In zulke om standigheden konden de Oostenrijkers een paar jaar geleden hun gewone spel niet spe len, de Italianen kunnen het zeker evenmin en van een krachtmeting zou objectief niet veel terecht komen. De Engelschen hebben ze ker ook de wereldkampioenschappen in Italië links laten liggen, omdat zij, omgekeerd daar door de groote warmte en de zeer harde droge terreinen evenzeer gehandicapt zouden zijn geweest. De Italianen hebben te elfder ure hun fout ingezien en zij zijn er zelfs rond voor uitge komen, zij het dan niet zonder er nog een tweede excuus bij te fabriceeren, dat wel wat erg zwak klinkt, namelijk dat men dan juist aan de jaarlijksche districts wedstrijden bezig is. Dit wist men toch stellig al lang tevoren en bovendien was de wedstrijd te Londen voor een Woensdag vastgesteld. In elk geval, de Italianen hebben verzocht, den wedstrijd uit te stellen tot in de lente. Maar de Engelschen zijn maar niet zoo vlug bereid om daaraan toe te geven. Hun aan vankelijk antwoord is: wij hebben alleen 14 November beschikbaar in het geheele seizoen. Hetgeen ook zwak is, want een Woensdag is toch altijd neg wel te vinden. Maar in de lente raken de Engelscihe profs wat voetbal- moede, na reeksen competitie en bekermat- ches en daar lijdt hun vorm onder. Boven dien zijn de terreinen en de weersomstandig heden dan weer beter, voor de Italianen. In tusschen zijn de besprekingen nog aan den gang. Men hoopt, het vraagstuk nog te kunnen oplossen. Maar wij vreezen ernstig, dat het uitstel weieens tot een afstel kon leiden. Want beide voetbaimogendheden zijn nu een maal erg -bevreesd voor hun reputatie van- voetbalkracht en geen van beiden gunt da ander gunstige omstandigheden. Het beste zou ongetwijfeld zijn, den wed strijd op neutraall terrein te verspelen en dan Hikt Parijs voor die oplossing aangewezen, Maar daar zal zeker wel niets van komen. ELECTRA—DE SPAARNESTAD. Zaterdagmiddag drie uur speelt De Sip aar- nestad tourclub een vriendschappelij ken wedstrijd tegen Electra op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Zaterdag begint deze competitie met de vol gende wedstrijden: Af deeling A: V.V.IJ.—Zizo. Kennemerland—V.V.IJ. 2. ZeevogelsTelefonia. Tweede JeugdIJ.F.C. Afdeeling B: Sizo 2Zeevogels 2. V.J.B.Z.S.V. Kennemerland 2V.V.R.A, UlyssesKennemerland 3. Afdeeling C: V.E.WV.J.B. 2. V.V.B.Kennemerland 4. V.V.IJ. 3—Sizo 3. Kennemerland 5Kennemerland 6. Hoewel V.V.IJ, evenals IJ.F.C., eenige harer beste spelers aan K.N.V.B.-clubs heeft moeten afstaan, achten we de kampioenen van het vorige seizoen zeker in staat Sizo een nederlaag toe te brengen. Op het terreinen-complex aan de Ramplaan ontvangt Kennemerland de V.VJJ.-reserves. De oranje-hemden hebben dit seizoen een goed elftal. Zonder twijfel blijven de punten in Haarlem. Een interessante ontmoeting wordt te Drie huis gespeeld tusschen Zeevogels en Telefonia. We achten deze elftallen van vrijwel gelijke sterkte en voorzien een spannenden wedstrijd. Ook de match Tweede JeugdIJ.F.C. lijkt ons belangwekkend. De vroegere kampioenen be haalden j.l. Zaterdag in de eerste ronde om den Kennemerland-beker een groote overwinning op Telefonia. Laatstgenoemde club was echter slechts met een negental verschenen, zoodat de IJ.F.C.-zege weinig zegt. Tweede Jeugd heeft het vorige seizoen den thuiswedstrijd tegen de IJmuidenaren gewon nen en ook nu hebben Mooi c.s. wel een kansje. In de B klasse krijgt SIZO 2 het sterke Zee vogels 2 op bezoek. Dat wordt een zware op gave voor de Hiilegommers. V.J.B. debuteert in park Crooswijk te Velsen tegen Z.S.V. Een strijd tusschen twee enthousiaste ploegen, waarin de zwaardere spelers van Z.S.V. wel zullen zegevieren. Kennemerland 2 zal zich wel de meerdere toonen van de Rijksambtena ren. Ulysses ontvangt. Kennemerland 3. Het komt ons voor, dat het thuisspelende elftal dit seizoen een goede kans op het afdeelings- kampioenschap maakt. We voorspellen der halve een Ulysses-zege. PAARDENSPORT KORTE BAAN DRAVERIJ TE LISSE. Donderdag werden te Lisse korte baan dra verijen gehouden, georganiseerd door de Hard rijderij-vereeniging „Lisse en Omstreken". De resultaten luidden: Draverij voor Inlandsche paarden ovcer 300 Meter: 1 Trotteur (eigen. K. Taams, Amster dam) 2 Tamboer (eigenaar L. Combé, Am stelveen); 3 Vitality (eigenaar F. R. Sormani Den Haag). Draverij van meet over 300 Meter: 1 Quitta (eig. J. van Leeuwen Jr., Benne- broek)2 Rolls Royd (eig. Stal H., Heeren veen), 3 Sir Kerrigan (eigen. Stal W., Wolve- ga), 4 Gretchen H. (eig. N. J. Silver, Oude- sluis),

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2