UIT HET BUITENLAND 15 OCTOBER Radio-Programma DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA VRIJDAG 5 OCTOBER '1934 H A A R L E M'S D'SCBCKD 4 Na de vorlning der nieuwe Spaansche regeering. Arbeidersorganisaties kondigen de algemeene staking af. Ongeregeldheden te Madrid. Politieke spanning in Griekenland. Kamerontbinding dreigt. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SPANJE. Gisteravond is de definitieve lijst van het nieuwe kabinet-Lerroux gepubliceerd; nieuwe figuren zijn Minister van binnenlandsche zaken: Eloy Vaguero (radicaal) Minister van oorlog: Hidalgo (radicaal). 'Minister van verkeerswezen: Jalon (radi caal) Minister van handel en nijverheid: Orozco (radicaal) De radicalen zijn dus met- den minister president en acht ministers, de Katholieke Volksactie met drie ministers, de liberaal de mocraten de agrariërs en de onafhankelij- ken met elk één minister vertegenwoordigd. De lijst is den staatspresident toegezonden. Nadat de ministerlijst gepubliceerd was. verklaarde de kabinetsformateur, Lerroux, dat hij op nieuwe moeilijkheden gestuit was bij het doen goedkeuren van de genoemde lijst door den staatspresident Weliswaar blijft hij kabinetsformateur, maar de president wil toch nogmaals onderhandelen met de partij leiders, die achter de afgetreden regeering stonden. De toestand is dus weer geheel onoverzich- telijk geworden. Men vermoedt dat de presi dent geaarzeld heeft met goedkeuring van de ministerlijst van Lerroux in verband met de geuite dreigementen van de tegenstanders van deze combinatie. Op hetzelfde ocgenblik waarop het kabi net-Lerroux was samengesteld, werd door de arbeidersorganisaties de order tot het afkon digen der algemeene staking gegeven. De reden der staking is het toetreden van leden der z.g. autonome rechterzijde tot de regee- ring. Na middernacht hebben te Madrid schiet partijen plaats gehad tusschen de politie en groepen extremisten Hoe groot het aantal slachtoffers is is niet bekend. GRIEKENLAND. Het Grieksche Telegraafagentschap deelt mede. dat alle pogingen der regeering tot be middeling om te komen tot een bondgenoot schap met de oppositiepartijen ten behoeve van verkiezing van den president Alexander Zaimis zijn gestrand ten gevolge van de hard nekkigheid van Venizelos. 'De regeering is. zoo wordt gezegd, vastbe sloten maatregelen te nemen om den toe stand op te helderen en de normale werk zaamheid van het parlementaire regeerings- systeem te verzekeren. De Kamer van afgevaardigden heeft Woensdagavond de kieswet definitief aange nomen, die door den senaat was afgewezen en die het voornaamste onderwerp van on derhandelingen tusschen de regeering en de oppositie heeft gevormd. Naar verzekerd wordt, zal de regeering overgaan tot ontbin ding van de Kamer van afgevaardigden en nieuwe verkiezingen in November uitschrijven wanneer de laatste pogingen om tot overeen stemming te komen mocht mislukken. Deze laatste poging zal waarschijnlijk nog in den loop van Donderdag gedaan worden. De minister van Oorlog, generaal Kon- dylis, heeft een bespreking gehad met de bevelhebbers van leger, vloot, luchtmacht, gendarmerie en politie, bij welke gelegenheid hij bijzondere instructie heeft gegeven voor het geval zich ongeregeldheden zouden voor doen. met het landsbelang, daar de regeering juist was afgetreden. In het communique, waarin wordt bekend gemaakt, dat- het blad verboden wordt, staat o.m. dat het blad verraad heeft geleegd aan de traditioneele buitenlandsche politiek van het land. Titoelescoe's rol bij de kabinetswijziging. De werkelijke reden van het besluit van den Roemeenschen minister van Buitenland sche Zaken, Titoelescoe, om zijn functie neer te leggen, is, volgens den correspondent van de „Daily Telegraph" te Montreux, zijn ver zet geweest tegen herziening der verdragen, vooral in verband met zijn standpunt ten op zichte van de minderheden. Op de laatste Assemblée van den Volken bond heeft de Poolsche minister van Buiten landsche Zaken, kolonel Beek, zooals bekend, voor een groote verrassing gezorgd door zijii poging de minderhedenverdragen te verwer pen. Titoelescoe keurde dit optreden var Beek niet goed. Titoelescoe en vele andeer staatslieden be schouwen Beck's verklaring als een eersten stap in de richting van verdragsherzietiing De Roemeaensche minister heeft zich hierte gen verzet en dit heeft eenige critiek in zijn land uitgelokt. Handhaving dr verdragen is echter de basis van zijn program en indien die politiek niet werd gesteund, zou hij geen minister van Buitenlandsche Zaken blijver. In zijn onderhoud met den premier Tata- rescoe zal Titoelescoe nu trachten aan te too- nen, zoo vertelt de correspondent, dat Roeme nie de bestaande verdragen moet handhaven als basis van zijn politiek. Van een scheuring in de Kleine Entente is geen sprake. Amerika. Frankrijk. Doumergue keert zich tegen dictatuur en het socialistische front. Amerikaansch initiatief voor een negen mogendheden- conferentie. Naar te Washington in goed ingelichte kringen verluidt, zullen de Amerikaanse he ge delegeerden, welke hun land zullen vertegen woordigen bij de komende vloot/besprekingen te Londen er naar streven de vlootccnferentie van 1935 ook een verstrekkend politiek karak ter te geven, hetgeen mogelijkerwijze de bij eenroeping van een nieuwe negen-mogendhe- den-conferentie met inbegrip van Sovjet- Rusland ten gevolge zou kunnen hebben. Dit voornemen aldus meldt United Press aan de Tel. van de Amerikaansche delegatie welke wederom zooals gemeld onder leiding zal staan van Norman Davis, staat naar hier verder verluidt in scherpe tegenstelling tot het door Japan ingenomen standpunt. De Ja- pansche regeering beoogt n.l. bij de a.s. vlootbe sprekingen te Londen zich uitsluitend tot de maritieme kwesties te doen beperken. In politieke kringen toont men veel belang stelling voor deze tegengestelde Ameri kaansch-Japansche opvattingen met betrek-- king tot de competentie van de vlootconfe- rentie De New-York Herald Tribune bericht, dat de Amerikaansche afgevaardigden ter Lon- densche vlootconferentie handhaving van de verhouding 5—3—3 in de vloten van de Ver- eenigde Staten, Engeland en Japan zullen voorstaan. Verder willen zij het maximum-tonnage van 35.000 ton voor linieschepen handhaven. AANVANG SEIZOEN 1934-35 Spreekuur dagelijks van 2—5 en 7 9 u. Schagchelslraat 29 Telefoon 10806 (Adv. Inge". MedJ Bridgeport's bevolking opgelucht. ■>e explosiestoffen gevonden. STRATFORD. 4 October (V. D.) De Maan dag bij de Remington Arms Plant te Brigeport gestolen polnol is vandaag door de politie van Stradford terug gevonden in twee met varens bedekte schuilplaatsen. Het bericht, dat het explosieve goedje te recht is. heeft de bevolking groote opluchting gebracht. Groote brand in Roemeensch dorp. Door afgunstigen minnaar veroorzaakt. E ingeland. Gaston Doumergue Minister-president Doumergue heeft gister avond opnieuw een radioredevoering gehouden. Hij verklaarde, dat alle hervormingsplannen beoogen te voorkomen, dat in Frankrijk een dictatuur zal worden ingesteld. Hij verklaarde voorts het wenschelijk te achten dat aan het kabinet van den minister-president een afdee- ling wordt toegevoegd, bestaande uit vertegen woordigers der diverse ministeries, welke het den premier mogelijk zal maken de activiteit der verschillende ministers te volgen. Vervol gens wees de minister-president op het belang der reeds bereikte resultaten op de verschil lende gebieden. Doumergue toonde met name op het gebied der binnenlandsche politiek aan dat Frankrijk vastbesloten is al het mogelijke te doen voor de handhaving van den vrede. Na breedvoerig het samengaan van socialisten met communisten te hebben gelaakt, besloot Doumergue zijn redevoering met er bij de Franschen op aan te dringen zich buiten het socialistisch-communistisch gemeenschappe lijk front aaneen te sluiten en de partybelan gen op den achtergrond te stellen. Doumergue sprak zijn vertrouwen uit in de stemming over het hervormingsprogram, waaraan niets zal worden veranderd. Roemenië. Blad van Tatarescoe's broers verboden Het dagblad Courage, dat eigendom is van de broers van minister-president Tatarescoe, is thans na een kort bestaan verboden. Onlangs was in het blad een artikel gepu bliceerd, waarin de door Titoelescoe aange geven koers voor de buitenlandsche politiek ernstig werd gecritiseerd. De geheele pers heeft toen afkeurende woor den geschreven over het bedoelde artikel. Men achtte het artikel In het jjijzonder in strijd Chamberlain over de imperiale verdediging. Tijdens de besprekingen over de imperiale verdediging op het congres van de conserva tieve partij te Bristol heeft Chamberlain een verklaring afgelegd in antwoord op een rede voering van Lord Lloyd, die een resolutie had ingediend, waarin ongerustheid tot uiting zou worden gebracht betreffende de onvoldoend heid der imperiale verdediging. Chamberlain verklaarde, dat Engeland door' woord en daad zijn best had gedaan andere landen er toe te brengen hun bewapeningen te verminderen, maar daarin niet was ge slaagd. „Tot op het oogenblik", zeide hij „be staat er niet veel hoop op een ernstige mate van ontwapening". Wij trachten nog steeds den vrede te behouden en de oorzaken dei- ongerustheid en van den argwaan weg te ne men. Maar deze regeering is zich bewust van het feit, dat na al deze jaren geen merkbare vooruitgang is bereikt op den weg naar ont wapening, zoodat het niet in overeenstem ming zou zijn te brengen met haar plïc'it jegens het land de Engelsche verdediging in den toestand te laten, waarin deze thans verkeert". In het dorp Lodaesti in West-Roemenië heeft een reusachtige brand gewoed. Tijdens een bruiloft stichtte een afgewezen minnaar van de bruid brand in het gebouw waar de bruiloft gevierd werd. De gasten konden zich met moeite in veiligheid brengen. Het vuur breidde zich snel uit tot andere huizen en ongeveer dertig huizen werden een prooi der vlammen, alvorens men het vuur meester werd. MEDEPLICHTIGE VAN HAUPTMANN OPGESLOTEN Brtino Richard Hauptmann's medeplichtige in de Lindbergh-affaire, bevindt zich, naai de federale autoriteiten te Boston vernamen, in een gevangenis in Massachusetts. John J. Murphy is op weg naar de gevan gens om een gedetineerde te ondervragen, die 'beweert, dat de medeplichtige van Haupt- ma-nn zich in dezelfde gevangenis als hij be vindt en hem zou 'hebben toevertrouwd deel te hebben in de zoo geruchtmakende zaak. De mededeeling werd per brief gedaan. Welke gevangenis het betreft wordt geheim gehouden. DE FINANCIER LAZARE BLOCH OVERLEDEN De financier Lazare Bloch, voormalig echt genoot van Mme. Hanau, is naar Reuter uit Parijs verneemt, overleden. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek. „Drie maanden geleden", schrijft een ver pleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheu matiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wan neer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan of twee menschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een leelijken val gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linkerbeen, van de heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Een kennisje bezocht me eens en zei: „Oh, zuster, probeer tóch eens Kruschen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en 't resultaat is eenvoudig wonder lijk. Nu kan ik allerlei dingen doen, die ik drie maanden geleden niet kon. Ik kan loopen, dansen, springen en weer echt van 't leven genieten". Zuster M. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollige urinezuur, de oorzaak der rheumatiek, uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in uw or ganisme kan ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a. f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) Kerkelijk eenheidsfront in Duitschland? Katholieken plaatsen zicli op algemeen Christelijk standpunt. Naar United Press volgens de Tel. verneemt staat het katholieke episcopaat in Duitschland sympathiek tegenover den strijd der belijde- niskerk. Klaarblijkelijk is men hier van mee ning, dat de strijd der belijdeniskerk in wezen dezelfde is als die welke de katholieke kerk voert om de erkenning en de doorvoering van de in het concordaat vastgelegde rechten. In katholieke kringen streeft men er naar, den strijd tegen de anti-christelijke tendenzen zonder onderscheid van confessie te voeren, van een algemeen christelijk standpunt. Hiertoe zou dan, naar United Press verneemt, een zeker eenheidsfront met de belijdeniskerk worden gevormd. Opmerkelijk is, dat bisschop Meiser in Beieren sterken steun van de zijde van invloedrijke katholieke kringen onder vindt. Zelfs de rijksstadhouder Ritter van Epp een geloovig katholiek, zou, naar het schijnt, voor Meiser zijn opgekomen. Het katholieke episcopaat, neemt daarente gen tegenover de rijkskerkregeering en den rijksbisschop een uiterst gereserveerde houding aan. Men heeft de uitlating van den rijksbis schop in Hannover, dat hij geen kerk los van Rome wil opbouwen," zeer kwalijk genomen. Meer aanstoot heeft men echter nog genomen aan de woorden van dr. Jager, die als uitein delijk doel der kerkelijke hervorming de in stelling van een Duitsche nationale kerk heeft aangekondigd. De aanvallen, die van de zijde der belijdeniskerk tegen deze woorden werden gericht, liggen dus in de lijn van de bezwaren welke de katholieke leer tegen een dergelijk einddoel zou opperen. Ds. Müller reorganiseert het Wurtembergsche kerkcongres. Na de schorsing van den Wurtembergschen Landsbisschop Dr. Wurm, heeft Rijksbisschop Müller alle maatregelen genomen, ondanks het verzet der kerkelijke gemeenten zelf, om een einde te maken aan de oppositioneele be weging in Wurtemberg en de Landskerk ge heel in te schakelen in de evangelische rijks kerk. Het Wurtembergsche kerkcongres, waar in de oppositie een meerderheid had, wordt gewijzigd en vervangen door een nieuwe lands synode van 15 leden, waarvan de landsbis schop twaalf leden benoemt overeenkomstig de huidige samenstelling van het congres, en leden naar eigen inzicht aanwijst. Voor- ■loopig zal de plaats van landsbisschop Wurm worden ingenomen door een commissaris, die te Berlijn wordt benoemd. DUITSCH JOURNALIST UIT ITALIë GEZET. ROME, 4 Oct. (V.D.) De Duitsche journa list Dr. Wilhelm Bianchi, correspondent te Milaan van het Deutsche Nachrichten Büro, de .Bergwerk Zeitung" en andere dagbladen, die op 22 September j.l. door de geheime politieke politie was gearresteerd, is gisteren over de Italiaansche grens gebracht, met ontzegging van het verdere verblijf in Italië. Stijgend aantal verkeers ongevallen in de Ver. Staten. 1934 een record-jaar? NEW-YORK, 4 October. (V. D.) Het aantal auto-ongelukken en andere verkeersongeval len in de Vereenigde Staten toont in de laat ste maanden een zoo sterke stijging, dat men verwacht dat het aantal doodelijke ongeluk ken in 1934 de 35.000 zal overschrijden, verge leken met 31.000 in 1933 en 33.700 in het re cordjaar 1931. In het congres van den Nationalen Veilig heidsraad te Cleveland verklaarde de voor zitter, dat deze stijging vier oorzaken had, nl. het ontbreken van krachtige wettelijke be palingen, het op den weg zijn van oude, door slijtage en verwaarloozing onveilige auto's, de grootere snelheid der nieuwe automobielen en het toenemend gebruik van alcohol door auto mobilisten. OUD-MINISTER BACHINGER NIET IN VRIJHEID. Officieel wordt te Weenen medegedeeld, dat oude-minister Bachinger, van wien verteld werd, dat hij vrijgelaten zou zijn, zich nog steeds in de gevangenis bevindt. Windhoos boven Borneo. Twee gebouwen vernield. SAMARINDA, 4 Oct. (Aneta). In het on derdistrict Melak van het landschap Koetei had een hevige regenbui plaats, gepaard met hevigen wind, wélke overging in een hagelbui. Daarna stak een windhoos op, waardoor de dorpsschool en een gedeelte van het stamhuis waarin alle Dajaks tezamen wonen, tegen den grond werd geworpen. Behalve de schade aan de school werden ook in de stamwoning an tieke martavanen en poesaka-stukken ver nield. TAIFOEN TEISTERT HET EILAND LUZON. MANILLA, 4 October (V. D.) In het Noorden van het eiland Luzon woedt oen taifoen, Reeds is groote materieele schade aangericht. Telegraaf-, telefoon- en spoorwegverbindin gen zijn verbroken. Het is nog niet bekend of menschenlevens verloren zijn gegaan. Anti-semietische excessen in Roemenië. Redactiebureau bestormd. BOEKAREST, 4 October (V.D.) Vanavond zijn eenige jongelieden, die lid zijn van de anti-semietische liga van Cuza, het redactie- bureau van het onafhankelijke blad Cacla, binnengedrongen, waar zij de heele boel kort en klein hebben geslagen en den directeur en de leden der redactie hebben mishandeld. Het schijnt, dat de anti-semieten voor dit optreden aanleiding hebben gevonden in ver band met de in het blad geuite beschuldiging, dat zij in relatie zouden staan met de Roe- meensche vrij .metselaars. De indringers zullen worden vervolgd. Eenige hunner zijn bij de politie bekend. Er zijn be velen tot in hechtenisneming tegen hen uitge vaardigd. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Hèhè, hier lag hij lekker koel. Hij zat vol met eierstruif, zoo kon hij niet bij de vliegers terug komen. Wacht, daar lag een tonnetje, daar kon hij wat water in halen en zich schoon poetsen. Voorzichtig -kroop hij de glooiing af, maar eer hij het wist. gleed hij op het glibberige zeewier uit en schoot het water in. Piet kon zwemmen, zeker, maar niet in de golven, zooals hier in dezen Oceaan waren, Hij trachtte den kant weer te bereiken, maar de glibberige paal bood hem geen houvast en hij werd telkens leelijk door een golf tegen de steenen gesmeten, om dan meteen weer mee te glijden naar omlaag. Dat spelletje kon lang zoo duren en zijn krachten waren niet groot..,,. ZATERDAG 6 OCTOBER 1934. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Toespraak voor de Jeugdgroep voor socialistische scholieren. 2.15 Klein Vara- ensemble o.l.v. Frits Bakels. 3.00 Gramofoon muziek. 3.15 Klein Vaxa-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 4.00 Een rondgang door een groote ra dio-fabriek te Hilversum, reportage door Nico Boer. 4.20 De Flierefluiters oJ.v. Jan van der Horst. 4.45 Orgelspel door Cor Steyn. 5.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan fan der Horst. 5.30 Let terkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.50 De „Wielewaal", zanggroep der Amsterdam- sche A. J. C. o.l.v. Piet Tiggers. Toespraak door Jan Peters. 6.30 Platen der maand. 7.00 V.P.R.O. Rede door J. Hoving: „Over de Jo denhaat". 8.00 VARA Herhaling S. O. S. be richten. 8.03 Vaz Dias en varia. 8.10 Gevraag de gramofoonplaten. 8.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.00 „Met man en macht", een' Vara-propagandaspel door het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Capellen. 9.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Henri Marchand zingt liedjes A. d. vleugel Cor Steyn. 10.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.00 Gramofoonmuziek, 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gramofoom muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiens tig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door P. Fouwels. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Kindenrurtje door mevr, Sophie Nuwenhuisvan der Rijst en mevr, Corrie Marresvan der Ven. 4.00 II. I. R. O. Uitzending voor de Vereenlging voor wette lijke dierenbescherming. 4.3'0 Uitzending voor de Nederlandsehe vakcentrale. 5.00 KRO Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantocursus door P. Heiliker. 5.45 Cinemaorgelconcert door Guus Jansen uit het Rembrandttheater te Amster dam. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.40 Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Onze Zaterdagavondcauserie. 9.05 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 9.30 Roland en Roland brengen een radioschets. A. de vleugel Fred. Boshart. 9.50 De Kroboys. 10.15 Praatje over de Esperantocursus. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.3'5 De Kroboys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 7.35 Fransche avond, Zangrecital door Ve- nant Pauké, bariton. Groot Galaconcert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. Colette Frantz, violiste. 10.05 Gevarieerd mu zikaal programma, m.m.v. solisten en het om roeporkest o.l.v. Henri Pensis. 11.00 Dans muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Populair concert. 5.20 Lion's Club dans orkest. 8.20 Promenade concert door het BBC orkest (zie Daventry). 10.16 Verv. concert uit Engeland. 11.00 Dansmuziek, (zie Engeland). BRUSSEL, 322 M. I.30 Concert o.l.v. Paul Douliez. 6.20 Caval- leria Rusticana van Mascagni (gr. pl.)7.35 Idem. 8.20 Populair concert o.l.v. Paul Dou liez. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 A. Bendix ensemble uit rest. Wivex. 3.20 Louis Freil's instrumentaal ensemble. 8.20 Omroeporkest. 10.45 Idem. BERLIJN, 357 M. 4.20 Gevarieerde muziek. 7.10 Vroolijk pro gramma. HAMBURG, 332 M. II.50 Orkestconcert o.l.v. Ernst Kallipke. 4.20 Concert o.l.v. Rudi Plato. 8.30 Polenblut, ope rette van Leo Stein. 10.40 Omroepdansorkest o.l.v. Erwin Bolt. KEULEN. 456 M. 6.20 Concert. 12.20 Kleine omroeporkest. 4.20 Groote omroeporkest o.l.v. O. J. Kühn. 10.40 Progr. v. Hamburg. DAVENTRY, 1500 M. 12.20 Concert van North Regional. 1.20 Commodore grand orkest. 2.50 Het studio orkest van Belfast. 7.50 Het radiomannenkoor o.l.v. Leslie Woodgate. 9.25 Orkest. 11.05 Het Casani Club orkest. PARIJS Poste Parisien 313 M. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.40 Concert. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Alain Romans. Carol King en het vocaal trio MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek. 9.05 Der fliegende Hollan der, opera van Wagner. ROME 421 UI. 5.30 Vocaal- en instrumentaal concert. 9.05 Zie Milaan. WEENEN, 507 M. 12.20 Het Biedemeier-kwartet. 5.30 Het Da vid Mathe jazz-concert. Wolfgang Ernst, 7.35 Oostenrijksche volksmuziek. 10,30 Weensche Symphonie orkest o.l.v. Rudolf Nilius. 11.10 Idem. 12.05 Het Silvester Schie- der-jazz-orkest. Roland Elawa, zang. WARSCHAU. 1345 M. 12.30 Adam Herman's dans orkest. 5.20 Mevr. St. Argasinska zingt.. 8.20 Populair con cert. 9.20 Omroeusymphonineorkest o.l.v. J. Oziminski. 10 35 Kaczynski's dansorkest. 12.20 Front-dansorkest. BEROMUNSTER, 540 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.45 Idem. 8.50 Con cert, 9.30 Het Breite mannenkoor zingt, I

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6