DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET Algeheele verbouwing Coöperatie De Eendracht Nieuwe gevel, passend in de omgeving. 'A'ï 'V/ V- df-1 i mjm ~r tg» er ré 'p? ranft crjTt i' t iv f P tkh Mife Li Lt Ei h rfk -uU b r" c? ré ÜB j sa Sb Ftfaf P» *3 TÉÉraHÉÈÉI'P? SS! WOENSDAG 10 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 en cat hij geen instructies had ontvangen omtrent de wijze, waarop hij den Prins op de hoogte moest brengen. Hedenmorgen aan het ontbijt heeft men den jeugdigen vorst voorzichtig het treurige nieuws verteld. Chapelle ardente voor Koning Alexander. PARIJS. 10 October (VJD.) De toestand van generaal Georges zou volgens de laat ste berichten eenigszins zijn verbeterd. De generaal ligt in het militair hospitaal te Marseille. Het stoffelijk overschot van Barthou is vanmorgen vroeg van het zieken huis naar het gebouw van de prefectuur van Marseille overgebracht, waar 'het naast het stoffelijk overschot van koning Alexan der is opgebaard. Het vertrek is ingericht als chapelle ar dente en Fransche generaals houden de doodenwacht. Hooge ambtenaren en vele autoriteiten hebben den dood en de laatste eer bewezen en talloozen komen hun naam zetten in de condolatieregïsters. De extra-trein van president Lebrun, die in gezelschap van de ministers Herriot en Tardieu gisteravond naar Marseille is ver trokken is hedenmorgen elf uur aldaar aan gekomen. Verbod van commentaar in de Hongaarsche pers. BOEDAPEST, 9 Oct. (Reuter). Door de Hongaarsche regeering is aan alle bladen op dracht gegeven eiken commentaar op den aanslag op koning Alexander en Barthou te vermijden. Alle bladen hebben zonder uitzondering dit bevel opgevolgd. In politieke kringen is men eenstemmig van meening, dat Joegoslavië thans moeilijke tij den tegemoet gaat. De vrede in Europa zou gevaar kunnen loo- pen, indien het Joegoslavië niet zou gelukken, den vrede in het binnenland te bewaren. Critiek op de Fransche politie. PARIJS. 10 Oct. (Reuter). Ook de Fran sche pers is verontwaardigd over den dubbelen moord te Marseille. De meeste ochtendbladen verschijnen met rouwrand. De laatste woorden van Koning Alexander tot minister Jeftitsj waren: „Bewaar de vriendschap tusschen Frankrijk en Joego slavië". Barthou heeft niet meer geweten, dat koning Alexander gedood was en hij uitte zijn voldoe ning, dat de Koning ongedeerd was. Eenige bladen doen de Fransche veiligheids politie scherpe verwijten. „Jour" schrijft, dat men Dinsdagochtend reeds heeft geweten, dat een aanslag werd voorbereid, en vraag, waarom de wacht toen niet werd versterkt. Slechts het aftreden van het geheele Fran sche kabinet zal het den bekwamen en hoog- geachten heer Doumergue mogelijk maken een regeering te vormen, welke met eere over Frankrijk kan regeeren. „Oeuvre" deelt mede, dat gisteravond te Parijs demonstraties tegen de politie hebben plaats gehad. In het Quartier Latin hebben uiterst recht- sche elementen een demonstratie tegen den minister van binnenlandsche zaken Sarraut gehouden, waarbij zij in botsing kwamen met linksche elementen. Hierop volgde een vechtpartij, waarbij een student ernstig ,werd gewond. De politie verspreidde de vechtenden; de gewonde werd door zijn kameraden in veilig heid gebracht. Er konden geen arrestaties worden verricht. De indruk in Roemenië. BOEKAREST. 10 October (V.D.) Het Hof van Roemenië heeft voor den duur van zes maanden den rouw aangenomen in verband met den moord op Koning Alexander. De eer ste drie maanden zal er zware rouw zijn. Vandaag zal bekend worden gemaakt dat het land de nationale rouw zal aannemen. Van alle openbare gebouwen zal de vlag halfstok, rouw omfloerst worden uitgehangen. De Minister-president heeft telegrafisch bewij zen van deelneming gezonden mede namens de regeering aan den Joegoslavischen Minis ter-President en den Franschen Minister-pre sident, terwijl Titulescoe telegrammen van rouwbeklag heeft gezonden aan den Minister van Buitenlandsch Zaken van Joego-Slavië, Jeftitsch. De bladen zijn met extra-edities verschenen, welke van rouwranden waren voorzien. Te Boekarest was het zeer druk op straat. Men is algemeen van meeening, dat de ern stige gebeurtenissen groote internationale ge volgen zullen kunnen hebben. Het verschrikkelijk nieuws van den moord op Koning Alexander van Joego Slavië en op den Franschen Minister van Buitenlandsche Zaken. Barthou. is te Sinaja bekend geworden door bemiddeling van Titulescoe, die door vrienden van het gebeurde in kennis was ge steld. Titulescoe deelde Koning Carol, die in zijn paleis te Sinaja verblijf houdt, telefonisch mede. wat zich te Marseille had afgespeeld, terwijl hij hem ook later voortdurend van de laatste berichten op de hoogte hield. Koning Carol, zooals men weet, de zwager van Koning Alexander was zeer ontdaan over den dood van den Koning van Joego Slavië. Koning Carol kon zijn emotie niet bedwingen en brak in snikken uit, In Bulgarije. Het bericht van den moord op koning Alexander, dat laat in den avond bekend werd, heeft groote verslagenheid gewekt. De konink lijke familie is direct van het gebeurde te Mar seille in kennis gesteld. Op bevel der regeering zijn direct alle too- neel- en bioscoopvoorstellingen, concerten e.d. gestaakt. Alle openbare gebouwen vlaggen halfstok. In Italië. ROME, 9 October (V. L.) Het bericht van den moord op koning Alexander van Joego slavië werd des avonds te Rome bekend. Niet alleen de politieke kringen, doch het geheele Italiaansche openbare leven kwam zeer onder den indruk van het gebeurde. De bladen zijn met extra-edities uitgeko men. Giornale d'Italia verklaart, dat het geheele Italiaansche Volk door de vreeselijke gebeur- tensi diep bewogen is. Het Italiaansche Volk deelt in het verdriet, dat het Fransche Volk heeft getroffen door den dood van zijn minister van Buitenland sche Zaken. In Duïtschland. BERLIJN. 9 October (V. D.) De berichten uit Marseille hebben in geheel Duitschland oprechten rouw gewekt. Koning Alexander heeft zich in Duitschland in veel sympathie verheugd, aangezien hij een staatsman van groot formaat was, wiens belangrijkheid ver buiten de grenzen van zijn land waren er kend. Hij was steeds tegen iedere avonturiers- politiek. Barthou heeft met Duitschland menigen strijd uitgevochten, doch voor den dood past geen critiek. Tegenover deze misdaad gevoelt Duitsch land groote sympathie met Frankrijk over den dood van een man die met al zijn krachten en zijn groote bekwaamheden steeds zijn vaderland heeft gediend. Hitier heeft een telegram van deelneming aan den president der Fransche republiek ge zonden. AMSTERDAM ,9 October Aan het ge bouw van het Joegoslavische consulaat, aan den Binnenkant is vanavond ten teeken van rouw over den aanslag op Koning Alexander de vlag halfstok geheschen. o. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) Hoogste barometerstand 774.9 m.M. te Felly. Laagste barometerstand 741.4 m.M. te Seydisfjord. Strafzaak tegen gemeente architect. Valscliheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan. AMSTERDAM, 10 October Vandaag stond voor derechtbank, gepresideerd door Mr. Thöne, terecht de 45-jarige ex-gexxxeente- arohitect van Huizen, S. M. Hij moest zich ver antwoorden wegens valscheid in geschrifte en gebruikmaking van het valsche geschrift. Den verdachte wordt in de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in Februari 1931 te Hui zen opaettelijk valschelijk heeft doen opma ken of vedvalschen door den boekhouder der gemeente Huizen G. Molenaar een geschrift dat als volgt luidt: De kassier van Openbare Werken gelieve uit te betalen aan Gebr. Loodsma, wonende te Amsterdam, de somma van een duizend drie honderd vierenzestig gulden wegens levering van 62.000 straatsteenen ad f 22. De ex-gemeentearchitect heeft volgens de dagvaarding gebruik gemaakt van dit ver- valschbe geschrift door het ter uitbetaling te doen aanbieden. Verdachte heeft voorts een kwijting valsche lijk'met de naam van P. Loodsma ondertee kend met de bedoeling dit stuk tot bewijs te doen dienen voor de ontvangst van de f 1364. Als eerste getuige wordt gehoord de schrift- deskundige dr. J. Schrijver, die verklaart, dat de valsche handteekening zonder twijfel door verd. is gezet. Er is tegenspraak in de schrijf- elgenschappen, de handteekening is niet met een spontane schrijfbeweging gezet. De vor men zijn bestudeerd en voorzichtig zijn de let ters neergezet. Uitvoerig en zeer gedocumen teerd zette dr. Schïjver uiteen op welke gron den hij aannam, dat in dit geval een valsche handteekening was gezet. Er komen in de handteekening rem min gs verschijnselen naar voren, welke ook optreden als verd. op school- sche wijze schrijft. Verdachte: De sohriftdeskundige kan zeg gen, dat ig het gedaan heb. Ik zeg, dat ik het niet gedaan heb en dat hij het mis heeft. De deskundige a décharge S. Visser leeraar in het schoonschrijven aan de Kweekschool te Gorinchem is van meening, dat de handtee kening index-daad niet door Loodsma is gezet, inu zooverre is hij het eens met Dr. Schrijver. Het feit echter dat het schoolsche schrift van verd. overeenstemming vertoont met de ver- valschte handteekening zegt naar de meening van deskundige niets. Dit typische punten ko men voort uit de methode, volgens welke verd.' vroeger schrijfonderwijs heeft gehad. (De zitting diuurt voort) UITSLUITING VAN RAAD«5- EN STATEN LIDMAATSCHAP. Adres aan de Tweede Kamer. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel (A.C.O.P. heeft een adres aan de Tweede Ka mer gericht over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet, waarin o.m. wordt voorgesteld de bezoldigde en onbezoldigde be stuurders en voorts het personeel van pro vincie en gemeente bij het provinciaal- en ge meentebestuur voor te staan, van het raads- en statenlidmaatschap uit te sluiten. Bestre den wordt, dat het voorstel uit een oogpunt van zuiverheid van politieke zeden noodzake lijk zou zijn, terwijl er op wordt gewezen, dat de vrijgestelden in raden en staten zitting hebben voor een bepaalde politieke partij (en niet voor een bond) en alleen aan die partij binnen de grenzen der democratie verant woording schuldig zijn. TWEE JUBILEA. Heden zijn er in hotel Lion.d'Or twee jubi larissen. De portier de heer N. Koppen ei chef-kok, de heer B. Cozijn. zijn nl. beiden 10 jaar aan de zaak verbonden. De directeur, de heer A. M. Duytshoff, spel de hun de door ,J3orecaf" verleende zilve ren medaille voor trouwe en eerlijke plichts betrachting op de borst en overhandigde hun het daarbij behoorende diploma. Het personeel bieef hierna nog eenigen tijd gezellig bijeen. meldt: en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuid westelijken wind. Nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen. Aaixvankelijk iets zach ter. Uit het Buitenland Voorloopig geen verandering. Terwijl de hooge drukking zich over onze omgeving uitbreidde, heeft de nieuwe depres sie bij IJsland die vrij diep werd, zich Noord oost- en Oostwaarts geplaatst. Zij brengt Zui- derstorm met regen aan de Noorsche kunst en zal ook in Zweden en Denemarken wel weer regen en vrij zacht weer brengen, nadat een heldere nacht in Zweden eenige vorst heeft veroorzaakt. In Ierland en Schotland valt lichte regen bij krachtigen Westelijken wind. Schotland, Engeland en Frankrijk hebben vrij kalm weer met veel bewolking. In Oost-Duitschland valt nog regen, Voorloopig schijnt geen belangrijke weers verandering te wachten. Barometer Hedenmorgen 10 uur 768 m.M. Stand van gister 764 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 10 October: Hoogste gisteren 58 F. Laagste heden nacht 50 F. Hoogste heden tot 12 uur 59 F. Höiï'J ffl NX Ï11&" S r' jldialL BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 October. Bevallen 6 October: E. DavidsRoos, z.; 7 October: M. E. BoksPapenfuss, z.; M. J. A. Marnissenv. d. Burg, d.; C. HogeveenLa- meris. 2 d.; J. M. Kuipersv. d. Boom, d..; 8 October: M. C. Bussingv. d. Velde, z.; A. M. E. HonkoopHoogeboom, d.; P. Hoet- merThomas, d.; 9 October: A. S. L. M. van BrummelenRokahr, d.: A. M. Hennekam v. Schöll, d.; M. A. van-RakelDingenouts, z. Overleden 7 October: J. S. BrunsBuhner, 75 j., Ramplaan: 8 October: F. Persoonv. Tol, 37 j., Bataviastraat. In de gebouwen van de Coöp. Verforuiksver- eeniging „De Eendracht" aan het Donkere Spaarne wordt druk gemetseld en gebouwd. Men is namelijk bezig van het complex vaix vier huizen, waarin het bedrijf is onderge bracht zonder onderling verband tusschen de afdeelingen, één groote fabriek te maken, waarin alle afdeelingen op de meest prac- tische wijze naast en boven elkaar liggen. Wat thans nog chaotisch en hokkerig is, zal straks ;eworden zijn tot een ruime éénheid. De heer K. Jonkheid, architect, toonde 01x3 de plannen en teekeningen, waaruit we een uitstekenden indruk kregen van wat zal ver rijzen, De woningen langs het Spaarne zullen geheel gesloopt worden en in plaats daarvan komt de gevel, dien we hierbij afdrukken. De winkel verhuist een klein stukje naar rechts, evenals de ingangspoort. Links daarvan lcomt een eilandetalage met een hal erachter, en dan het kantoor Voorts komt in het voorge bouw de kamer van den bedrijfsleider. In de bovenverdieping van dit voorgebouw, dat 3u M. breed zal zijn en 15 M. hoog, zijn vier woningen geprojecteexxi, eventueel voor dienstwoningen, terwijl er het archief en de bestuurskamer komen. Adhter dit voorgebouw komt de wagen remise, een ruimte voor 40 wagens met een glazen dak. De wagens ontvangen door loket ten het brood en de koek van de magazij nen, die de andere zijde van die hal begren zen. Bovexx die magazijnen bevindt zich het kruideniex-smagazijn, een ruimte van 150 M2. Naast genoemde magijnen liggen de fraai in- richte kleed- en waschlokalen met toiletten voor het personeel, die van de bakkers boven, van de bezorgers beneden. De schoorsteenpijp vroeger apart staand, is thans ingebouwd. Vervolgens komen de bakkerijen, die in het plan IOO" M2 grooter worden dan ze nu zijn. ~!n de gastunneloven worden 1700 brooden per GEEN BETROUWBARE TAXI-CHAUFFEUR. Door de motorbrigade van de Haarlemsche politie is Dinsdag proces-verbaal opgemaakt tegen een chauffeur uit Alkmaar, die hier reed met een taxi, waai-van de remmen defect waren. Bij een aanrijding, die hij onderwev gehad heeft, waren ziin remmen defect ge raakt. Bij een snelheid van 40 K.M. had de man een afstand van 36 M. noodig om zijn wagen tot stilstand te brengen. En ook de handrem werkte onvoldoende. Hoewel hij du° wist, dat hij op zijn remmen niet vertrouwen kon. zag hij er niet tegen op, met vier passagiers in zijn wagen toch door te rijden De taxi werd voor herstel naar een garage gebracht. DAMMEN. RAJCHENBACH BIJ DE DAMCLUB HAARLEM. Wij vernemen, dat de beroemde Pool Raj- chenbach op 24 October voor de Damclub Haarlem in haar lokaal aan de Spekstraat een simultaan-séance komt geven. DAMTOURNOOI TE HELLENDOORN. Onder de verpleegden van het Volkssana torium te Hellendoorn werd een damtournooi gehouden, waarin de H.D.C.'er J. Balk, die sinds geruimen tijd in dit sanatorium ver toeft, als nr. 1 eindigde. Balk won alle door hem gespeelde par tijen (23); een bijzonder mooi resultaat dus. E«n herinnering uit het leven van Koning Alexander ven Joego Slavië De Koning mei xijn Gemalin Maria en den toen nog kleinen, than* 11 jarigen Kroonprins Peter, die Dinsdag tot Koning Peter II van Joego Slavië U geproclameerd Eexx afbeelding vaxx dexx gevel van „De Eendracht" langs het Donkere Spaarne, zooals die door dexi heer Jonkheid is ontworpen. De gevel zal in het stadsbeeld daar passen. uur afgeleverd, terwijl er drie heetwa ter ovens voor koek en andere soorten brood zijn. Ten slotte bevindt zich achter in het 54 M. diepe gebouw de deegmakerij, waarboven de meel zolders komen. Zooals men ziet, wordt het meel achter in het gebouw binnengebracht en doorloopt alle bewerkingen regelxxiatig naar den voorkant van het gebouw, waar de pro ducten in de wagens geladen worden. De deegmakerij wordt bevestigd in het oudste ge deelte, waar de Eendracht eertijds begonnen is, aan de tegenwoordige Bakenesserstraat. De oppervlakte van het nieuwe gebouw zal 1500 M2 bedragen, de broodmagazijnen zijn ongeveer tweemaal zoo groot geprojecteerd als ze thans zijn. Langs het gebouw, aan de rechterzijde, komt een breede gang tot de Ba kenesserstraat toe, om een uitgang te heb ben van de wagenremise in die richting in geval bijvoorbeeld van versperring van het Spaaxme en in geval van brand e.d. De verwarmingsinstallatie met oliestook inrichting zorgt voor een temperatuur, die automatisch op peil gehouden wordt. En de hxtte-rookgassen worden benut, dat een groote besparing geeft. Aangezien nu definitief van de baan is, dat een brug over het Donkere Spaarne tegenover de Eendracht zal komen, hoefde de heer Jonkheid geen rekening te houden met een hooger bouw in verband met een brug-oprit. De voorgevel wordt opgetrokken in donker- roode. ouderwetsche handvormsteexx. Zooveel mogelijk is gestreefd naar aanpassing met de omgeving en de architect was van oordeel, dat de gevel niet zal „uitspringen". Gedeeltelijk is de bakkerij en de magazijnen al gereed Aan de overige deelen van het ge bouw achter de wagenremise wordt hardi gewerkt en het zal niet laxiig meer duren of de woningen langs het Donkere Spaarne worden gesloopt en met den bouw van het nieuwe ge bouw wordt begonnen Wijzigen en leggen van tram sporen. Het werk kan doorgaan. Door een commissie uit Ged. Staten wérd hedenmorgen gelegenheid gegeven, mondeling bezwaren in te bx-engen tegen het verzoek van de N.V. Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. al hier om vergunning tot het wijzigerx en leg gen van tramsporen in den Kruisweg, het Sta tionsplein, den Jansweg en het Kennemer- plein, xxxet welk werk men, zooals bekend reeds sedert Lang bezig is. Mr. Bomaxxs, lid van Ged. Staten en voor zitter der comxxxissie, deelde mede dat geen bezwaren waren ingekomen en dat ook geen personen waren verschenen, om mondeling bezwaren in te dienen. Daar de aanwezige vertegenwoordiger van de aanvraagster geen nadere mededeellngen had te doen of toelichtingen had te geven, sloot de voorzitter de bijeenkomst met de op merking, dat het een gelukkige omstandig heid was. dat Ged. Staten al voorloopig ver gunning hebben verleend. Het werk kan dus doorgaan. VALSCH HONDERD GULDEN BILJET. Bij de Posterijen te Boxmeer is een valsch bankbiljet van f 100 in betaling aangenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de her komst. VOORBEURS TE AMSTERDAM GEDRUKTE STEMMING. De beursstemming was hedenmorgen ge drukt. Hoewel daartoe ongetwijfeld werd bijdragen door den moordaanslag op koning Alexander, moet de voornaamste oorzaak toch worden gezocht in de teleur stellende koersontwikkeling in Wallstreet. De eerste mededeelingen omtrent de reorga nisatie van de N.R.A. en een volkomen wij ziging in de economische politiek in de Vereen. Staten kloxxken heel hoopvol, doch thans wordt bericht, dat president Roose velt streng de hand wenscht te houden aan de bepalingen van de codes .en dat Richberg heeft verklaard, dat van het sluitend ma ken van de begrooting op het oogenblik niets kan komen, omdat het bedrijfsleven daaronder zou lijden. Kon Olie daalden ongeveer 11/2 pet., ter wijl Unilever, Philips en Aku koersverlagin- gen tot 2 pet. te registreeren gaven. Amsterdam Rubbers waren zwakker op de daling van den rubberprijs. N.V.A. daalden nxte 2 pet. Ook de Youngleening was zwak ker. De omzetten waren van geringe beteekenis Op de wisselmarkt trad aanvankelijk een lichte daling van de Fransche franc ixx en een verbetering van het pond, als gevolgen van vrees voor politieke gevolgen van den moord. Spoedig trad echter weer een algeheele tendenzveraxxdering in en liep het pond weer terug tot ongeveer f 7.20 1/2, tex-wijl de 1 franc zich verbeterde van f 9.72 tot f 9.723,4. De dollar was goed prijshoudend. Panderjager vliegt record. Naar wij vernemen, heeft de Panderjager, ex-Postjager, de PHOST, gisteren een kleine rondvlucht door Europa gedaan. Het toestel is van Schiphol eerst naar Berlijn en vandaar naar Kopenhagen gevlogen in den bijzonder snellen tijd vaxi 3 uur. DE WEG HAARLEM—PURMEREND Een wetsontwerp is ingediend tot over brenging van eexx gedeelte van den Z. O. dijk van het zijkanaal C. van het Noordzeekanaal (gedeelte van den op het prov. wegenplan voorkomenden weg HaarlemPurmerend) in beheer en onderhoud bij de provincie Noord-Holland. EEN ONZICHTBARE WINKELRUIT. Heden is bij de firma Heenk, Groote Hout straat 99, de eerste niet-weerspiegelende éta- lageruit te Haarlem aangebracht. Alle hulpmiddelen om weerspiegeling in étalages over-dag te voorkomen waren tot nu toe niet afdoende. Een Nederlaxxdsch architect, die reeds meer jaren geleden in Nederland zijn vinding ge patenteerd heeft, brengt thans dit patent in toepassing. Het is nu mogelijk geworden ge ëtaleerde voorwerpen zeer duidelijk te doen uitkomen zonder dat de etalageruit zicht baar is Mijnhard!' s La xeerta bietten regelen zonder Kramp ol Pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv. Ingez. Med.) ACENDA Heden: WOENSDAG 10 OCTOBER Gemeenteraadsvergaderixxg, Statenzaal, 1.30 uur. Stadsschouwburg: Volksvoorstelling Liefde lessexx van Molière. 8.15 uux\ Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Psycho metrische Avond door mevr. Schifferli-Bruin, 8 uur. Cinema Palace: „Liefde engros". Op het tooneel: Caplan and Masters, parodisten, 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Roman Scandals". Op het tooneel: „Glijp", porceleingroepen. 2.30, 7. en 9.15 uur. Luxor Theater: „Mannen in 't wit". In het voorprogramma: Stan Laurel exx Oliver Hardy 2.30 en doorloopende voorstelling van 7 uur af. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck, 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 11 OCTOBER Stadsschouwburg: Suikerfreule. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2