DE-LUCHTROOVERS VAN WOENSDAG 10 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Indische regeering wil tabaks accijns verhoogen. Ontwerp-ordonnantie bij Volksraad ingediend. Aan tomaten, kaskomkommers en blauwe druiven. Afschaffing van speciaalrecht op sigarettenpapier. Aneta meldt uit Batavia: Bij den Volksraad is ingediend een ontwerp ordonnantie tot wijziging van liet tarief van invoerrechten, en een tabaksaccijns-ordon nantie. waarover vóór 7 November a.s. een beslissing is verzocht. In de Memorie van Toelichting wordt ver. klaard, dat deze tabaksaccijns-ordonnantie beoogt het speciaal recht op sigarettenpapier af te schaffen en de accijns op sigaretten te verhoogen van 20 tot 30 pet. terwijl ook de tabaksaccijns tot 30 pet. zal worden opge voerd. Deze verhooging van accijns zal ook gel den voor importsigaretten, waartegenover de invoerrechten hiervoor zullen worden ver laagd. Thans zijn bij invoer sigaretten, be halve aan accijns, onderworpen aan een recht van f 1.50 per kilogram, verhoogd met 00 opcenten, zoodat een verlaging van het invoerrecht tot f 1 per kilogram, verhoogd met 50 opcenten, een redelijk equivalent wordt geacht, tegenover de verhooging van accijns. De inkomstenderving, tengevolge van de afschaffing van het speciale invoerrecht, wordt geraamd op f3.500.000 's jaars; met de verlaging van het invoerrecht op sigaret' ten is f 100.000 gemoeid. Totaal bedrag van 1 millioen. De minister van Economische Zaken heeft erkend als producenten van crisisproducten alle in Nederland gevestigde beoefenaars van den tuinbouw, voor zoover aangesloten bij de stichting Nederlandsche Groente- en Fruit Centrale, die hun producten over erkende veilingen veilen of als markttuinders zijn er kend. Voorts heeft de minister besloten uit het Landbouwcrisisfonds aan de producenten tot een totaal bedrag van ten hoogste f 1.000.000 steun te verleenen. Deze steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak door de kweekers van die pro ducten zijn verkocht tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: kaskomkommers, tijd vak 2 Jan. 1934—1 Juni 1934 f 1.50 per 100 stuks; tomaten: 2 Jan. 1934:—30 Juni 1934 f 3 per 100 K.G.; blauwe druiven van 1 April 1934- 15 Aug. 1934 f 1.50 per 100 K.G. GEMEENTE-BEGROOTING EN WERKLOOSHEID. De minister van Binneniandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circu laire gericht, waarin hij met het oog op de gemeentebegrootingen de aandacht vestigt op den inhoud van het wetsontwerp houdende voorzieningen terzake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg en de ge meentebegrootingen, en verschillen ten aan zien van 's ministers circulaire terzake van 28 Juli j.l. De minister schrijft o.m.: „Zoolang het ontwerp van wet het staatsblad niet heeft be reikt. komt het mij niet noodzakelijk voor. dat de gemeenten, welker begrooting, opge maakt overeenkomstig mijn rondschrijven van 28 Juli j.l. reeds door den gemeenteraad werd vastgesteld, thans reeds die begrooting in overeenstemming met het wetsontwerp brengen, tenzij als gevolg daarvan het even wicht in de begrooting zou worden ver stoord. In elk geval zal evenwel, indien de begrooting reeds aan Gedeputeerde Staten is ingezonden aan dit college behooren te worden medegedeeld, welken invloed de wijzigingen op de begrooting uitoefenen. Mocht de begrooting nog niet zijn ingezon den, dan ware indien zij niet in overeen stemming met het wetsontwerp is gebracht een gelijke mededeeling bij de inzending daarvan toe te voegen". CRISISCOLLECTE DEN HAAG BIJNA 35.000.—. Met de alsnog ingekomen giften is het be drag van de crisiscollecte, welke Zaterdag j.l. te 's-Gravenhage is gehouden, gestegen tot f 34.713.90. INTERNATIONAAL OPLICHTER VEROORDEELD. De Alkmaarsche rechtbank heeft een jour nalist, die oplichtingen had gepleegd te Bergen, Bloemendaal en Leiden, tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. De officier van justitie had tegen dezen internationalen op lichter drie jaar gevangenisstraf geëischt. DE CRISIS COLLECTE TE ROTTERDAM. Te Rotterdam is Dinsdagmiddag de na jaars Crisis Collecte gehouden, welke een bedrag van f 30.750.19 heeft opgebracht. Ter vergelijking diene, dat de voorjaarscollecte in Mei van dit jaar f 19.000 en de najaarscol lecte in October van het vorig jaar f 33.000 heeft opgebracht. Nieuwe spelling ook voor officiëele publicaties toe gestaan. Steun aan den tuinbouw. Kunstexpositie in het paleis op den Dam. De Koningin heeft toegestemd in hét verzoek van het comité „De Kunst in Nood om de Troonzaal van het Paleis op den Dam te Am sterdam beschikbaar te stellen voor de ex positie, welke deze nationale steunactie te Am sterdam zal houden. De tentoonstelling wordt op 20 October as. officieel geopend. Vermindering van onzen uitvoer van eieren naar Engeland? Verlaging der quota voorgesteld. Reuter meldt uit Londen: Vertegenwoordigers van Denemarken. Ne derland en andere eieren-exporteerende lan den, hebben gisteren op het departemnt van handel geconfereerd mét Engelsche vertegen woordigers over de hoeveelheden eieren, die het Vereenigd Koninkrijk in de komende pe rioden zal invoeren. De Engelsche regeering stelt voor, dat de uitvoer van eieren uit de onderscheidene lan den naar Engeland met vijf percent worde verminderd voor de laatste drie maanden van dit jaar en met 10 pet. voor de eerste drie maanden van 1935, zulks in vergelijking met de overeenkomstige periode van het voorgaan de jaar. LANGS DE STRAAT. Commissaris van politie maakt valsche begrootingen. Heling van reukstoffen. Koopman in hooger beroep. Als zij van niet-officiëele zijde worden aangeboden. Candidaten voo? regeeringsdiensten moeten na 1 Jan. 1936 spelling-Marchant schrijven, Het Kabinet heeft per omzendbrief, naar de Msb. verneemt, aan de verschillende departe menten doen weten: 1. dat de stukken uitgaande van de pu blieke diensten moeten zijn gespeld in de spel ling van De Vries en Te Winkel; 2. dat stukken of citaten van niet-officieele zijde aangeboden in de spelling-Marchant in deze spelling in de officieele publicaties als Staatscourant en dergelijke geplaatst kunnen worden; 3. dat candidaten voor de verschillende diensten bij het afleggen van examens vrij zal zijn om de spelling van De Vries en Te Winkel te bezigen of de nieuwe spelling; 4. dat echter na 1 Januari 1936 bij alle examens de spelling-Marchant zal worden ge- eischt. De spellingkwestie is in het kabinet op nieuw ter sprake gekomen naar aanleiding van het feit. dat de voorzitter van een der examen-commissies de uitslagen in vereen voudigde spelling opzond. Daarop is in het kabinet met overgroot meerderheid besloten beide spellingen in de Staatscourant toe te laten, wanneer de nieuwe spelling niet van officieele zijde komt. Zoo zullen ook aanvra gen om de Koninklijke goedkeuring op statu ten bij het departement van justitie geen be zwaar ontmoeten, als zij in de vereenvoudigde spelling zijn gesteld Een Duitsche chemiker en parfumeur, die in betrekking is geweest bij een chemische fa briek van synthetische reukstoffen te Amster dam. werd op grond van een klacht, welke destijds door den juridischen adviseur van deze onderneming, bij de justitie is ingediend, gearresteerd en in het Huis van Bewaring in gesloten. Dit lot onderging ook een 23-jarige koopman. De chemiker had tusschen Augustus 1929 en Maart 1934 een 46-tal fleschjes hoofdzake lijk gevuld met verschillende grondstoffen voor de samenstelling van parfums, weggeno men en verkocht aan een koopman, die aan het hoofd stond van een kleinere, concurree- rende onderneming. Aanvankelijk is door de justitie ook een on derzoek ingesteld naar eventueele schending van fabrieksgeheimen. De chemicus werd door de reohtbank ver oordeeld en berustte in zijn vonnis. De koopman stond wegens heling terecht en werd tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Hii kwam van dit vonnis in hooger be roep en Dinsdag diende de zaak voor het Ge rechtshof. Verdachte verklaart In hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij zich onschuldig voel de. Hij had de monsters voor waardeloos aan gezien en afkomstig uit de eigen monstercol lectie van den chemicus. De Officier eischte bevestiging van het vonnis. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheids- stelling van verd. werd door de rechtbank in gewilligd. De tjalk, de schipper, het hondje ,de schooier tjes. In de gracht lag de tjalk, waarop de tragi- comedie zich afspeelde. De gracht was rustig. In de verte joegen karren en auto's, trams, fietsen en voetgangers over de brug met luid geratelen geraas. De gracht zelf echter was rustig. Op het bruin-groene, olieachtige water daalden de vallende bladeren tusschen de rus teloos kronkelende weerspiegelingen van de statige huizen. Langzaam laveerden zij doel loos rond, gedreven door het beetje wind, dat er op dezen zonnigen herfstmiddag nog stond. En omringd door de bladeren en de spiegel beelden van de oude gevels lag daar de tjalk. Het was geen mooi schip. Niet zoo een van de Friesche meren, zoo een met een schegbeeld en een blinkend-koperen meermin op het helmhout. Neen, het was een doodgewone schuit, grauw-zwart en slecht in de verf. Eer onooglijk zeil lag opgerold naast een kist, die dank zij wat menschelijken arbeid eenigszins den vorm van een hondehok had aangenomen. Op deze tjalk nu, en meer speciaal op het, gedeelte ervan dat boeg heet, stond de oude schipper in zijn vest, waaronder een fragment hemd te voorschijn kwam en teerde met be dachtzame, doelbewuste streken de naden van voornoemd deel van zijn schuit. Af en toe rust te hij uit en bekeek de resultaten van zijn werk met zichtbaar welgevallen. Een schipperskeesje trippelde onophoudelijk geagiteeerd van den boeg naar het roer, vice verse, terwijl zijn baas onverstoorbaar teerde. Langs den grachtkant naderde het onheil in den vorm van een viertal schoffies, dat zich via stoepen en stoepleuningen voortbewoog in de richting van de tjalk, den schipper en het hondje, dat zich merkbaar begon op te winden over de verstoring van de rust. Naar gelang de afstand tusschen de twee groepen, te weten: de vier schooiertjes aan den eenen, de tjalk, de schipper en het keesie aan den anderen kant. kleiner werd steeg de woede van het mie zerige dier. Dit kon niet onopgemerkt blijven en zoodra de jongens dan ook zagen, welk een funesten invloed hun aanwezigheid op 's kees- jens zenuwgestel uitoefende, trachtten zij dien invloed door gebaren en geschreeuw tot een maximum op te voeren, hetgeen hun wonder wel gelukte. Van pure razernij huppelde het zenuwpiilige dier niet langer horizontaal doch verticaal op het dek. Aanvankelijk besteedde de kalme, nog im mer teerende schipper schijnbaar geen aan dacht aan dit voorval. Toen echter een steen tegen het halfverrotte zwaard ketste, veran derde de kleur zijns gelaats van gezond-ver brand rood tot een kleur, die men op het ge zicht van een lijder aan te hoogen bloeddruk waarneemt, als deze eenige minuten diep bukt heeft gestaan. Plotseling keerde de man zich om, kennelijk met de bedoeling de jon gens achterna te gaan, doch met het ontstel lende resultaat, dat het teer bevattende jam- blik, dat hij bij zijn werk gebruikte, volgens een keurigen boog over boord vloog en in het water belandde (lees: terecht kwam). Onmid dellijk vloeide de massa uit over de geheele breedte van de gracht met kleuren van nat asfalt of van een zeepbel vlak voordat-ie springt. De woede van den rustigen schipper was nu ineens bijkans zoo groot als die van zijn hond. Een oogenblik dreigde hij te stikken, toen echter daverde een zeer onwelgevoegelijk woord zoo hard over het water, dat verschei dene menschen over de brugleuning in de verte kwamen luisteren en toezien. Deze be langstelling en het feit dat hij zich gelucht had, schenen den man onmiddellijk te bedaren. Plotseling voelde hij zjch belachelijk, deed een paar aarzelende stappen en verdween in het roefje. Met een nijdigen slag viel het luik dicht. Aan den grachtkant schooierden de boefjes grinnikend verder op het .dek kefte het keesje hen na, op het water naast de tjalk dobber de tusschen de bladeren de nu leege jambus. J. L. Een halve eeuw geleden. Om subsidie voor een cursus te krijgen. Geruchtmakende strafzaak. Uit Haarlem's Dagblad van 1884. NEGEN WEKEN OUD EN REEDS SCHIP BREUKELING. Tengevolge van een hevigen stormvlaag is op 10 K.M. ten Z.O. van Urk het tjalkschip „Rehoboth", groot 69 ton, afkomstig uit De venter en op weg van Amsterdam naar Kam pen, geladen met anthraciet. gezonken. De opvarenden, de schipper E. Klein uit Deven ter, zijn vrouw en een kind van 9 weken kon den met groote moeite gered worden door de sleepboot „Tina" van kapitein Wagenmaker uit Groningen, die door middel van een sloep verbinding met het scheepje wist te verkrij gen. KAPPERSPERSONEEL WIL EEN BEDRIJFS COMMISSIE. In een uitvoerig adres aan den minister van Economische Zaken heeft de Ned. Bond van kapperspersoneel verzocht het daarheen te willen leiden, dat spoedig alle organisaties van werkgevers en werknemers in het kappersbe- drijf in een permanente samenwerking wor den bijeengebracht. Zij denken hierbij aan de instelling van een bedr ij f scomimissie, wier taak zou zijn voor het bedrijf noodig geachte of gewenschte maatregelen voor te bereiden, eventueel aan de Regeering voor te stellen, en de uitvoering daarvan, al dan niet met wette lijke sanctie, zoo krachtig mogelijk te bevor deren. Tegen verd. drie maanden gevangenisstraf geëischt. Onder groote publieke belangstelling stond Dinsdag voor de Almelosche rechtbank terecht de heer J. C. D. commissaris van politie te Hengelo (O.) wegens valsohheid in geschrifte. De commissaris heeft op 1 Mei van dit jaar wegens gezondheidsredenen ontslag gevraagd, welk ontslag in tusschen. hangende deze zaak. nog niet verleend is. Sinds dien datum doet D. *chter geen dienst meer. Volgens de dagvaarding heeft D. als leider 'an een politiecursus te Hengelo valsche be- arootingen ingeleverd aan het bestuur van den R.-K. Politiebond St. Michael te Den Bosch, in dezen zin, dat de inkomsten te laag werden opgegeven en de uitgaven te hoog, waardoor een tekort ontstond, dat door ge noemden Bond gedekt werd in den vorm van een subsidie. Bij het verhoor van verdachte erkent deze de begrootingen ingezonden te hebben. Hij verklaarde Inderdaad de daarin genoemde uitgaven gedaan te hebben en het bedrag dei- tekorten ontvangen te hebben. De president toont uit de begrootingen aan. dat het aantal cursisten lager is opgegeven, dan het in werkelijkheid was. Het doel daar van was voor de subsidie in aanmerking te komen. De president betwijfelt of D. werkelijk vier uur per week les heeft gegeven, waarop verdachte antwoordt, dat hij daaronder ook rekende, het nakijken van het schriftelijk werk en het corrigeer en. Alles wat hij deed voor den cursus wilde hij betaald hebben. Pres. tot verdachte: „U voelt toch wel de strafbaarheid der handeling als u een tekort dat niet bestaat nochtans declareert?" Verd.: ..Ik kan bewijzen, dat ik het ook niet eens was met de vaststelling van het subsidie". Op een vraag van den officier erkent D dat de beide cursussen over de jaren '32 en '33 hem een vrij aanzienlijk voordeel oplever den. Als getuige werd vervolgens gehoord A. F. Peterse. hoofdagent van politie te Hengelo, die medelieder van den cursus was en die ver klaart. dat hij de commissaris vaak genoeg gewezen heeft op het incorrecte van zijn han delingen. Steeds wees getuige op het gevaar als de zaak uit zou komen, waarop verdachte dan onverschillig antwoordde en op een keer zeide: ezel, ben je niet wijzer!" Het geld. dat hij als deel van het subsidie een maal voor zijn medewerking aan den cursus ontvangen heeft, zijnde 48 gulden, heeft hii niet willen accepteeren. Hij heeft dit geld langs een omweg naar den bond teruggezon den. President: „Waarom langs een omweg?" Getuige: „Omdat ik den commissaris niet aan de kaak wilde stellen." Volgens dezen getuige heeft de commissaris hem bewogen om een lager aantal cursisten dan er in werkelijkheid waren in te vullen op de begrooting, omdat er anders geen subsidie gegeven zou worden door den R.-K. Politie bond. Getuige heeft voor het opmaken der begrooting opgegeven twee lesuren per week, doch de commissaris evenwel tweemaal 2 1'2 uur. Het verhoor van de vele getuigen h déchar ge heeft den geheelen middag en avond voort geduurd. Dinsdagavond om half elf was de rechtbank nog steeds bezig met de behande ling van de zaak. Tenslotte eischte de officier van justitie een gevangenisstraf van drie maanden. PRINSES JULIANA ééN DER ACHT BRUIDSMEISJES. Bij het huwelijk van Prins George. Naar de Londensche correspondent van de Tel. verneemt zullen bij het huwelijk van Prins George en Prinses Marina op 29 October a.s. in de Westminster abdij acht bruidsmeisjes aanwezig zijn o.w. prinses Juliana. De brandstoffenbijslag voor werkloozen. Slechts in een voorbereidend stadium. Naar aanleiding van een persberidht, vol gens hetwelk aan het departement van sociale zaken een regeling is voorbereid voor een ver strekking van brandstoffenbijslag aan werk loozen in den komenden winter, welke rege ling hoogstwaarschijnlijk 1 November zou in gaan en een bijslag van ten hoogste een gul den per week zou bevat'.en, is ons te bevoegder plaatse verklaard, dat deze regeling op dit oogenblik nog in voorbereiding is en dat het onderzoek van eenige desbetreffende punten nog niet is geëindigd, zoodat de minister nog geen beslissing heeft genomen en mededeelin gen omtrent den inhoud der regeling als voor barig moeten worden beschouwd. Van het feit, dat een regeling voor brandstoffenbijslag wordt voorbereid, is reeds dezer dagen mede deeling gedaan. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „Wat is hier te doen?" vroegen de vliegers aan Piet. Die vertelde vlug wat er gebeurd was en ging tusschen hen in staan, want de booze dame keek hem nog steeds onheilspellend aan, al hield ze nu haar handen thuis. „Maar waar wees je dan op?" „Waar ik op wees?" zei Piet met een ondeugende flikkering in zijn oogen, „ik wees op haar eieren, die naar de maan zijn!" De omstanders begrepen niets van wat er gesproken werd en trokken geleidelijk af, in de meening, dat het over een vliegmachine ging. Maar de koopvrouw trok een der vliegers aan den arm en maakte een veelzeggend gebaar van betalen, wees op Piet en op den grond. 10 October. Naar men verneemt zal op verzoek ter gelegenheid van Sarah Bernhardt's optreden in den Parkschouwburg te Amsterdam Vrijdagnacht e.k. een extra trein loopen van Amsterdam naar Haarlem. De gemalin van Prins Hendrik woonde gisteravond de voorstelling bij van Macbeth in den schouwburg in den Haag, waarin Sarah Bernhardt optrad. De kunstenares werd herhaaldelijk warm toegejuicht. Haar werd een korf met bloemen aangeboden bij haar op treden en verder ontving ze een lauwer krans. Waarschuwing tegen een nieuw euvel. Men steke geen geld in onbeduidende ondernemingen. De Amsterdamsche hoofdcommissaris van politie vestigt de aandacht op het volgende: Het komt in den laatsten tijd veelvuldig voor, dat eigenaren van jonge, onbeduidende ondernemingen, zonder eenige innerlijke waarde, anderen trachten te bewegen, geld in hun bedrijf te storten. Zij plaatsen dan advertenties, waarin deelgenooten met eenig kapitaal worden gevraagd, of betrekkingen tegen storting van waarborgsommen w. den aangeboden. De ervaring heeft geleerd, dat het gestorte geld in vele gevallen verloren is. Het verdient daarom aanbeveling, dat zij, wien aangeboden wordt, financieel deel genoot te worden in een zaak. welke hfrm totaal onbekend is, of wien een be- betrekking, onder verplichting tot stor ting van een waarborgsom, wordt aange boden alvorens een besluit te nemen, inlich tingen inwinnen aan het hoofdbureau van politie. O. Z. Achterburgwal, kamer 80 of bij de politie van hun woonplaats. Visschers vischten met bankbiljetten. Groote ongerustheid toen ze niet terugkwamen. Ze waren in Arnhem gearresteerd. Men herinnert zich ongetwijfeld nog de opwinding, welke in Augustus ontstond, toen drie Amsterdammers, die waren gaan vis- schen, vermist werden. Verondersteld werd, dat zij met hun auto in het water ,.wai;en gereden, tot plots uit Arnhem het bericht kwam, dat zij daar door de politie waren gearresteerd. Het waren de verdachten B. koopman, de 45-jarige metselaar Z. en de 29-jarige C. W. R. Zij waren zich daar aan een wisseltruc te buiten gegaan, een truc, die hierop neer komt, dat zij een bankbiljet ter wisseling in een winkel aanboden, na een kleinigheid te hebben gèkocht. Zij probeerden -dan (en het lukte, soms ook) behalve het wisselgeld, ook het bankbiljet weer terug te krijgen. Een ging er naar binnen en goochelde met het geld. Intusschen kwam in groote haast vis. scher nr. 2 binnen en kocht bijv. een doosje schoensmeer, waardoor de juffrouw nog meer in de war raakte. De Officier van Justitie vroeg wegens op lichting - subs. diefstal meer subs, verduiste ring tegen B.. wien nog vervolgingen te Am sterdam en 's Gravenhage te wachten staan, een jaar, tegen Z. drie maanden gevange nisstraf. Voor een tweede zaaik werd tegen Z. 9 maanden geëischt. De rechtbank besloot de behandeling van deze zaak te schorsen tot over 14 dagen. Er zal een reclasseeringsrapport worden opge vraagd ten einde na te gaan of verdachte voor een voorwaardelijke veroordeeling in aanmerking komt. Tegen R. werd wegens heling van het „ge wisseld" geld, een jaar gevangenisstraf ge- eischt. Valt R.-K. Propagandaclub onder Uniformverbod? In hooger beroep bevestiging van veroor- deelend vonnis geëischt. Bij de viering van het 30-jarig bestaan der Algemeene R.-K, Propagandaclub te Amster dam trok deze organisatie op Zondagmorgen 26 November 1933 met haar leden in optocht van het Bagijnhof naar het Rembrandtplein. Hier aangekomen werd tegen den heer E. J. J. P., viee-voorzitter, thans voorzitter van de Algemeene R.-K. Propagandaclub die een der kleurige vlaggen van de club voor den stoet had uitgedragen, proces-verbaal opge maakt door inspecteur Reijenga. Dit proces-verbaal had de bedoeling een principieele beslissing uit te lokken over de vraag of de Alg. R.-K. Propagandaclub met haar vlaggen en vaandels valt onder het uni- formverbod. De zaak werd op 13 Januari behandeld voor den Amsterdamschen kantonrechter Dr. A. Fontein, die den voorzitter conform den eisch van het O.M. veroordeelde tot f 3 boete. Dinsdag diende de zaak in hooger beroep voor de Amsterdamsche Reohtbank. De verdachte was van meening. dat de R.-K. Propagandabond geen politieke actie voerde en de vlag dus geen uiting gaf aan een be paald staatkundig streven, Rechter mr. De Gaay Fortman: „Maar uw bond deelde toch tijdens de verkiezingen ver kiezingspamfletten uit?" Verd.: „Ja, de statuten staan dat toe!" Mi-, de Gaay Fortman: ..Het staat zelfs uit drukkelijk in de statuten opgenomen, vindt u dat geen deelnemen aan een bepaalde poli een andere partij?" geen andere partij?" De Officier van Justitie was van meening, dat hier wel degeliik sprake was van overtre- ding van het uniformverbod. De Officier re- quireerde bevestiging van het vonnis (f 3^— boete).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6