HELP MEE! Radio Moors N.v. UITKEERING ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Douglas-theorie in de English Association. Dr. Proper herdacht op de eerste bijeenkomst van het winterseizoen. In de bovenzaal van De Kroon heeft de af- fleeling Haarlem van de English Association Vrijdagavond de eerste bijeenkomst gehou den van het winterseizoen, waar de deken van Canterbury, Dr. Hewlett Johnson, heeft ge sproken. Voordien echter heeft de nieuwe voorzitter. Dr. F. P. v. d. Voorde den onlangs overleden voorzitter der afdeeling Haarlem. Dr. C B A. Proper herdacht. Wijlen Dr. Proper, 'die behalve voorzitter vroeger secretaris is ge weest, heeft zeer veel voor de English Asso ciation gedaan en weinig kon men vermoeden dat men hem na de sluiting van het vorige seizoen niet meer op de avonden der English Association zou zien. Leek het alsof hij zijn ernstige ziekte van enkele jaren geleden ge heel te boven was gekomen, plotseling is hij aan allen, en vooral aan zijn familie, ont trokken. De spreker hoopte dat de naaste fa milie troost mocht vinden in de sympathie en groote vriendschap, welke allen die Dr. Proper hebben gekend, hem toedroegen. Daarna sprak Dr. Hewlett Johnson over „The Nation's Opportunity and the Churches' Duty in this Age of Plenty". In zijn rede werd de naam van den Schot- schen ingenieur, C. H. Douglas meermalen ge noemd; Dr. Hewlett Johnson is evenals Dou glas een voorstander van het z.g.n. gemeen- schapscrediet en hierover was't vooral dat de spreker uitweidde, evenals over de toch zoo schrijnende tegenstelling: overvloed hier. honger daar. Het is iets wat meermalen ter sprake komt. deze tegenstelling en de oplossing wordt langs verschillende wegen gezocht. De deken van Canterbury meent dat o.m. gemeenschapscre- diet, crediet. van den staat dus. oplossing kan brengen. Vroeger werden perioden van ar moede veroorzaakt door schaarschte. doch een overvloed mag natuurlijk geen armoede ver oorzaken. Alleen de regeeringen zouden het recht mo gen hebben geld uit te geven, aldus Dr. Hewlett Johnson en zoo ook Douglas. Te veel ts de macht vaak in handen der banken, die immers daarvoor zijn 'het instellingen, die min of meer een narticulier karakter dragen), in de eerste plaats op hun winst moeten let ten. op eigen baat dus. Maar ook is het belangrijk dat het publiek, 'dat minder koopkrachtig is dan vroeger. weer in staat gesteld wordt te 'koopen. Daarvoor geldt de theorie van het gemeenschapscre- diet. De winkeliers verkoopt dan beneden den kostprijs, den financieelen kostprijs wel te verstaan en het verschil met den prijs, dien hij voor zijn bestaan moet ontvangen, wordt hem betaald van overheidswege, uit de staats kas. De uitvoering van dit systeem is van nader zorg, men kan het zich indenken met bonnen of anders, doch hoofdzaak is dat de groote massa weer in staat wordt gesteld inkoopen te doen en dat de gemeenschap er voor zorgt, dat de winkelier aan den prijs komt, die voor zijn zaak noodig is. Op de verhouding van de goederenmarkt en de geldmarkt ging de spreker nader in. Een onjuiste balans tusschen beide heeft re-, de- of inflatie ten gevolge en het ligt voor de hand dat een juiste krachtmeting tusschen geld en goederen van groot belang is. Ten slotte snrak de deken van Canterbury nog over dividend, dat volgens velen gelijk staat aan inkomsten voor luiaards, wat hij met stelligheid bestreed. Volgens hem is het noodzakelijk dat arbeidsverrichting niet al leen de waardemeter moet zijn van 'de hoogte van het loon. Een nationaal dividend moet het loon-naar-arbeid geleidelijk aan verdrin gen. Hij wenschte dat ons lan'd het voorbeeld zou geven, daar een klein land, naar zijn meening. eerder tot een ander systeem kan overgaan dan een groot. Maar als het eenmaal zou zijn geschied, dan zou bijvoorbeeld Engeland spoe dig volgen, omdat men dan zou kunnen zien, tot welk een welvaart deze theorieën, aldus Dr. Hewlett Johnson, moeten leiden. De voorzitter dankte den spreker, die in ziin rede de humor niet had vergeten. Hij zeide in hem te waardeeren de oprechte poging een oplossing te vinden in den heerschenden chaos en daarmee was hij de tolk van alle aanwezigen. AGENDA ZATERDAG 13 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinOptreden van Louis Davids met zijn Kurhaus-cabaret. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De raadselachtige Mr. X." 2.30 en doorloopende voorstelling van 1 uur af. Palace: „Schandaaltjes", de eerste non stop revue. Op het tooneel: Manning en Class, draadact. 2.30, T en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De zoon van Kong". Op het tooneel: Vier Plastics, jeux Olympics. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. ZONDAG 14 OCTOBER Stadsschouwburg: „Het Masker ,,'n Gefor ceerd Huwelijk". 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: Psycho-Synthese Voordracht van den heer B. van der Meer. 10.30 uur. Rozekruisers Genootschap, Bakenessergr. 13. Openbare voordracht. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. MAANDAG 15 OCTOBER Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. N.V. Boerderij Bronstee, Jaarl. Alg. vergad. van aandeelh. Kenaupark 29. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 13 Oct. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 19 Oct. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P. Th A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Mej. S. G. Beckeringh, Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34, Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Haarlemsche Bestuurders- bond. De actie voor betere werkloozenzorg. In verband met de actie voor betere werk loozenzorg belegde de Haarlemsche Restuur- dersbond Vrijdagavond in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een bijeen komst, waarvoor de heer B. de Vries, secre taris van den Amsterdamschen Bestuurders- bond, als spreker was uitgenoodigd. De bijeenkomst, die heel druk bezocht was. werd door de Arbeiders Muziekvereeniging (directeur de heer M. J. Peeters) geopend met het spelen van den Vrijheidsmarsch van Boers. Daarna volgde de opmaxsch van A. J. C.'ers met vlaggen en vaandels. De voorzitter, de heer H. H. Luijken, sprak een kort welkomstwoord namens de besturen van het N. V. V. en den Haarl. Bestuurders- bond. Hij zette de be teekenis van dezen avond uiteen en verheugde er zich over, dat voor de actie zich reeds 800 medewerkenden hebben opgegeven. Een ongekend aantal voor Haar lem. Spreker wekte hen op. het hun opgedra gen werk zoo serieus mogelijk te verrichten en zich niet door tegenslagen te laten afschrikken want elke stem op het petitionnement telt. De heer De Vries noemde het noodzake lijk, dat allen zich rekenschap ggven van de omstandigheden, waarin wij leven. We leven in een tijd van zeer groote gebeurtenissen, die elkaar zoo snel opvolgen. Wat voor eeuwen bestemd scheen, is ineengestort; er blijft slechts een herinnering van over. zooals bijv. aan het Duitsche keizerrijk. Ook is een eind gekomen aan de macht van de arbeiders in Duitschland. Maar dit noemt spreker slechts een voorloopig" einde. Men behoeft niet te wanhopen, want de kapitalistische maat schappij, die de arbeiders vervangen willen zien door de socialistische maatschappij, kan niet lang meer bestaan, aldus spreker. Niet tegenstaande den overvloed heerscht overal gebrek. Tenslotte zal men den vooruitgang toch niet kunnen tegenhouden. Op de moder ne arbeidersbeweging rust nu de plicht om daden te doen. Daarom heeft het N. V. V. deze groote .actie voor betere werkloozenzorg inge zet. Want velen voelen het materieele leed aan den lijve. In 1907 weigerde de Amster- aamsche raad met groote meerderheid het voorstel van de sociaal-democratische raads fractie, om f 25.000 tot leniging van den nood der werkloozen beschikbaar te stellen. Welk een verschil met nu. Toch is de nood onder de werkloozen nog heel groot. Ze krij gen net genoeg om te leven. Aan noodzake lijke vernieuwing van huisraad en andere huishoudelijke dingen kan niet gedacht wor den. Sinds de laatste verlaging van steun wordt er in vele gezinnen honger en gebrek geleden. Spreker schetste den wanhopigen toestand van hen, die zoo gaarne willen wer ken, maar die niettegenstaande alle moeite geen werk kunnen vinden. Daarom is ock de moreele nood groot geworden. Hij oefende critiek op de regeering, die het levenspeil der werkloozen zoo naar beneden haalt. De be grooting moet sluitend worden gemaakt; de regeering deinst volgens spreker voor niets terug, om dit te bereiken. Dit gaat,voorna melijk ten koste van de werkloozen en de ar beiders. Met de laatste verlaging van de uitkee- ringen aan werkloozen is de regeering te ver gegaan, blijkens uitingen ook in Christelijke en R.-K. kringen. Overal rijst verzet tegen deze handelwijze van de regeering. Daarom heeft het N. V. V. het nu het juiste oogenblik geacht, een groote volksbeweging te ontke tenen, teneinde de regeering tot andere ge dachten te brengen. De werkmogelijkheid moet vergroot worden, opdat de werkloosheid meer doelmatig kan worden bestreden. Men hoopt, dat de actie van het N.V.V. zóó goed zal slagen, dat men er in den a.s. winter nog de vruchten van kan plukken. De heer De Vries gesprak de zes eischen. die men door middel van het petitionnement ingewilligd hoopt te krijgen. Die luiden als volgt: 1 Verhooging der thans algemeen te laag geachte steunnormen: 2. Verhooging der percentages, in het bijzonder voor de arbei ders met. lage loonen en groote gezinnen; 3. Verstrekking van een toeslag op de uitkeerir.- gen gedurende de wintermaanden; 4. Maat regelen ten einde de werkloozen op ruimere schaal van kleeding en dekking te voorzien; 5. Ruimere beschikbaarstelling van goedkoo- pe boter en beschikbaarstelling van goed- koope aardappelen; 6. Hulp aan jeugdig< werkloozen door arbeid of steun. Dit zijn, zei spreker, geen politieke eischen, ze zijn voor onmiddellijke inwilliging vatbaar Hij hoopte, dat velen deze eischen zullen steu nen, ook in de vertegenwoordigende licha men. opdat de regeering er van doordrongen wordt, dat ingegrepen moet worden. Eén dei- beste middelen om daartoe te geraken is het op touw zetten van een petitionnement. Dit zal een aantal weken van ingespannen arbeid en veel moeite kosten, maar dit zullen ook de Haarlemsche arbeiders zich willen getroosten, want het doel moet hun aller sympathie wegdragen. Ook spreker verheugde er zich over. dat reeds 800 Haarlemmers zich hebben aangemeld om dit zware werk te verrichten. Hij hoopte, dat nog velen dit voorbeeld zullen volgen. De heer De Vries ontving een dankbaar ap plaus. De bijeenkomst werd behalve door de mu ziek van „Excelsior" opgeluisterd door zeer mooie en boeiende declamatie van mej. Bep de Vries. Dit werd door de aanwezigen blij 1 kens hun luid applaus op zeer hoogen prijs ge steld. De heer Luijken richtte tot den spreker en alle medewerkenden een woord van dank. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Politieposthuis. Boekenrodestraat, baal m.i. P. J. J. Smit, Graaf v. Wiedstraat 9, beursje m.i. D. Roozen. Schoterveenstraat 37. ceintuur. J. Stroes. Pegasusstraat 50, idem. Bureau van Politie. Smedestraat. dop v. e. benzinetank. J. Nijhof, Saenredamstraat 103, sleutel. Kep- pel, Schreveliusstraa: 48. hond. Steffers, Lange Lakenstraat 19, haarkam Martuis, Rijpstraat 5, hond. G. de Bode. Verwulft 1. hond. A. Hee- res, Gasthuislaan 149, hoed. Kennel Fauna, Friesche Varkensmarkt, 3 katten. C. Spee, Cre- merplein 2, kettinkje. Van Egmond, Busken Huetstraat 36, handkoffer m.i. De Vries Tuge- iastraat 20, rijwielbelastingplaatje. J. Mossen- hoff, Gen. Joubertstraat 22, idem. Verzijlberg, Linschotenstraat 22rd„ sjaal. Hoonkel, Witte Heerenstraat 35, sleutel. W. Jonker, Soerabaja- straat 15, rol stof. Meyerse, Dahliastraat 23, kindertasch. SOCIALISTISCHE ONTWIKKELINGS VEREENING „DE NIEUWE CULTUUR". Zondagmorgen 14 October belegt bovenge noemde vereeniging in het gebouw Caecilia Janstraat, een openbare vergadering. Spre ker is de heer G. Rijnders van Zandvoort met, het onderwerp: „Is beperking van het kindertal in het belang van het socialisme? SYNDICALISTISCH PLAATSELIJK ARBEIDSSECRETARIAAT. Er wordt een openbare vergadering gehou den op Maandag 15 October in het gebouw Caecilia. Jansstraat. Sprekers zijn Albert de Jong: Wat kan men nog van de arbeiderspar tijen verwachten? en Lud. Madlener: Kan het Syndicalisme ons uitkomst brengen? Saneering Bloembollenbedrijf. Buitengewone vergadering van Bloembollencultuur. De gelden van hel Crisis Comilé komen voor de volle 100 5 0 ten bate van de crisis-slachtoffers. Bedenk dat bij het vaststellen van Uw bijdrage. Het hoofdbestuur van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur deelt mede, dat op Maandag 5 November a.s. een buitengewone algemeene ledenvergadering zal worden ge houden, waarop vraagpunten met betrekking tot de saneeringsmaatregelen voor het bloem bollenbedrijf behandeld zullen worden. (Adv. Ingez. Med.) INSTALLATIE MR. GELINCK. Vrijdag -heeft Mr. Dr. W. S. Gelinck zijn in trede gedaan in de gemeente Ruinerwold, waar hij tot burgemeester is benoemd. Mr. Gelinck en echtgenoote wei-den op buitenge woon hartelijke wijze ontvangen. De ingeze tenen van Ruinerwold hadden 'n prachtigen optocht geformeerd, waaraan door bijna alle vereenigingen werd deelgenomen, welke den nieuwen burgemeester aan de grens van de jemeente opwachtte. Burgemeester en me vrouw Geliinck namen in versierde brikken plaats. Achter deze volgde de optocht. Overal langs den weg was groote belangstelling, ter wijl van tal van huizen de vaderlandsche drie kleur wapperde. Op enkele plaatsen werden mevr. Gelinck bloemen aangeboden. Nadat de installatie had plaats gehad, maakten de burgemeester met familieleden, huldigings- oomité raadsleden en gtmoodigden een auto tocht door de gemeente. Op tal van plaatsen waren eerebogen opgericht, terwijl bij ver schillende scholen de kinderen stonden opge steld en welkomstliederen zongen. Na afloop van dezen rondtocht hielden de heer en me vrouw Gelinck receptie. Zocals men zal weten is mr. Gelinck pl. verv. griffier bij de recht bank te Haarlem geweest. ALG. VEREENIGING VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. Het hoofdbestuur deelt mede. dat in Decem ber a.s. zal worden gehouden de 175e alge meene vergadering. Daar zal aan de orde worden gesteld de ver kiezing van twee leden van het hoofdbestuur ter voorizening in de vacatures, die per 31 December a.s. in het hoofdbestuur zullen ont staan door de periodieke aftreding van de le den Jos. M. J. Blaam te Heemstede en W Kooiman P.P.zn. te Andijk-Oost. Deze perio diek aftredende leden zijn niet terstoni her kiesbaar. HET DE BOER-VAN RIJK-ENSEMBLE. Schouwburg Jansweg. Men schrijft ons: Het zal wellicht verwondering wekken, dat niettegenstaande het succes en de goede perscritieken van het tooneelstuk „Pension Zonneschijn" van Cor Hermus bij de le op voering te Haarlem Zondag jJ.. geen reprise hiervan zal worden gegeven bij de 2e voor stelling te Haarlem in dit seizoen door het De Boervan Rijk-ensemble. Dit vindt zijn oorzaak in het feit. dat de directie van den Schouwburg Jansweg dit stuk wil behouden voor de e.k. abonnements- voorstelling. Het De BoerVan Rijk-ensemble brengt nu op Zondag 21 October een 2e première, van een nieuw Weens blijspel „Tante Roosje", in drie bedrijven van M. Groetzinger, in het buitenland bekend onder den naam „Gabriël un Lori". In dit stuk vervult mevr. de Boer-van Rijk de titelrol; zij speelt daarin een Jiddische" rijkgeworden marktkoopvrouw. Als bewijs van een geweldig concentratie vermogen, diene dat onze 81-jarige mevr De Boer een geheel nieuwe, zeer groote rol van 138 pagina's, hiervoor heeft moeten in- studeeren in betrekkelijk korten tijd. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Dinsdagavond 16 October een vergadering in Hotel Lion d' Or. ALG. NED. METAALBEIVERKERSBOND. Evenals vorig jaar heeft bovengenoemde bond een serie ontwikkel!'-- cursussen geor- gani seerd voor vertrouwensmannen en be langstellende leden. Om een zoo groot mo gelijke bekendheid aan dezen ontwikkelings arbeid te geven zulleu de leden voor een film ochtend op 28 October in de Gemeentelijke Concertzaal bijeen geroepen worden. Het programma is als volgt samengesteld. 1 November; „Financieele verhouding tus schen rijk en gemeente". Spreker de heer M. A. Reinalda. 12 November: „Hoe en waarom" of .Hoe veel?" Het moderne onderzoek naar den ar beid, met lichtbeelden. Spreker de heer I. Heimans. 29 November: „Het geldewezen". Spreker de heer J. v. d. Kieft, bestuurslid S.D.A P 12 December: Bonte avond voor cursisten met hun dames verzorgd door de jeugdgroep. Spreker de heer G. v. d. Houven, jeugdleider. 10 Januari: „Het gele gevaar". Spreker de heer P. Danz, bondsvoorzitter. 24 Januari: „De weg naar een nieuwe we reld". Spreker de heer D. v. Hattum, hoofd bestuurder. 7 Februari: „Bedrijfsdemocratie". Spieker de heer P. Danz, bondsvoorzitter. 10 Maart: Filmochtend met de film „Storm over den Mont Blanc". Spreker de heer H. Walter, bestuurslid van den bond te Dordrecht. HAARLEMSCHE WEER- EN STERREN KUNDIGE KRING. Vrijdagavond hield Dr. Groosnvuller uit Vel- sen voor de leden van bovengenoemden Krim een interessante voordracht over het interfe rentie-verschijnsel, daarbij hoofdzakelijk de werking van den interferometer behandelen de. Aan de hand van een serie lantaarnplaat jes werden in het begin van den avond de be grippen golfbeweging, buiging, etc. duidelijk gemaakt door bewegingen in een watervlak te voorschijn te roepen, hetgeen voor ons het be grip interferentie begrijpelijk maakte en waarbij het water als vo'ortplantingsmedium voor de golfbewegingen vervangen diende te worden door den „aether" voor de voortplan ting van het licht. Een reeks van proeven liet verder zien, wel ke verschijnselen we in den kijker waarnemen bij het gebruik van den interferometer. Op 't cogenblik wordt er zoo deelde spr. mede. een groote interferometer gebouwd waarbij de afstanden van öe spleten 15 meter kunnen bedragen. De heer Groosmuller vertel de tot slot-, dat de Amerikaan Michelson op het gebied van interferentie bijzondere ver diensten heeft en dat er in combinatie met den 2,5 meter spie gel teleskoop van de Mount Wilson Sterrewacht belangrijke metingen over de diameters van zeer groote sterren zijn ver richt met den interferometer. .20 Concert. 7.20 Populaire operamuziek. KEULEN 456 M. 3.30 Concert. 5.— Werken van Joh. Strauss 50 Der fliegende Hollander, opera van Wagner. DAVENTRY 1500 M. I.35 Het Walford Hyden Zigeunerorkest. :.35 Opera fragmenten. 3.50 Concert in de Dublane Cathedraal. Het koor met organist J. Fleming. 7 40 Concert. 10.20 Reginald King en zijn orkest. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 >1. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.10 Idem. 9.15 Filmmuziek. PARIJS RADIO 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Idem. 11.50 orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 1.05 Populair concert o.l.v. Victor Pascal. 8 20 Music Hall programma o.l.v. Maurice Andre. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4.20 Populair concert. 8.05 Militair concert. ROME 421 M. 3.50 Gramofoonmuziek. 8.05 De Barbier van Sevilla. opera van Rossini. WEENEN 507 M. 12.20 Populair concert. 3.05 Kamermuziek. 6.35 Pia Igy, sopraan zingt. 9.20 Omroepor kest. 10.10 Voortzetting concert 10.55 dansmu ziek. WARSCHAU 1345 M. II,35 Philharmonieconcert o.l.v. Z. Gor- zynski. 3.40 Pianorecital door Alexander Brachocki, 4.20 Dansmuziek. 6.20 Dans- kesto.l.v. J. Oszinmski. 9.50 en 10.25 Dans muziek. BEROMUNSTER 540 M. 215 Reportage v. d. voetbalwedstrijd Zwit- serland-Tsjcchoslowakije. 5.20 Tod liedjes door A. Grunder. 6 25 Omroeporkest o.l.v. Erwin Gilbert. 750 Het mannenkoor Froh- sinn o.l.v. A. Pauli. 8.30 Uit de Münster te Ba zel. kerkconcert. ZONDAG 14 OCTOBER 1934. HILVERSUM 301,5 M. VARA 8.30 Morgenrood. „De Stem des Volks", afd. Rotterdam met het Philharmo- nisch Genootschap aldaar. Het geheel on der leiding van Hendrik Altink. (Gram. pla ten). 8,35 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga „De winterbewaring van bol- en knol gewassen" 9— Voetbalmededeelingen. 9.03 VARA-strijkorkest onder leiding van Hugo de Groot. 9.40 Van Staat en Maatschappij door A. Pleysier. „Het mislukte Oostenrijk.". 10. Sluiting. V.P.R.O. 10.Orgelbespeling door An ton Tierie. 10.30 Kerkdienst uit de Vrije Gemeente te Amsterdam. Spr. dr. W. Ban ning, Bentveld. 12.Sluiting.. AVRO. 12. Klokkenspel en uurslag van den Martinitoren te Groningen, 12.01 Film praatje door L. J. Jordaan. „Van Wigwam tot wolkenkrabber". 12,30 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest. 1,30 Gramo foonmuziek. 2.Boekenhalfuur door dr. F, H. Ritter Jr., „Nieuws van de boekenmarkt" 2.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Zondagmiddagconcert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bru no Walter. Soliste Dusolina Giannini, sopraan 4.Yehudi Menuhin speelt viool. 4.10 Cau serie door prof. dr. P. Valkhoff: „Het schil derij van de maand". 4.30 Gramofoonmu ziek. 4.45 Persbureau Vaz Dias met sportuit slagen. 5. Sluiting. VARA. 5.— He: VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.30 Cor Steijn, accordeon en Joh. Jong piano. 5.45 VARA-orkest o.l.v, Hugo ae Groot. 6.Voetbal van den dag. 6.20 „De Barbier van Sevilla", Verkorte opera in twee bedrijven van Rossini. Solisten met koor en orkest van de staatsopera te Berlijn o.l.v. Her mann Weigert. 7.„Marie de Roode 75 jaar" door Eduard Polak. 7.15 De Flierefluiters ao.l.v. Jan van der Horst. 8.Sluiting. AVRO. 8.— Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias 8.15 Concert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Solist Theo van dei- Pas, piano. 9.Radio-journaal. 9.15 Hel Omroeporkest oJ.v. Nico Treep. Solist Peter Anders, tenor. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.45 Kovacs Lajos en zijn orkest, met tus- schenspel van Gramofoonmuziek. 12.Tijd sein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 1875 M. K.R.O. 8.30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30 Gewijde muziek. 10.20 Kerkdienst uit de Lutherkapel.. Euterpestraat Amsterdam. Voorganger ds. P. Neideck. Or gelist Piet van Egmond. K. R. O. 12.15 Het K.R. O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 1.De keerpunten der his torie III. Van de nieuwe naar de nieuwste geschiedenis, door G. J. Rooimans. 1,20 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. 2.Boe ken en schrijvers. „Caelibaat" van Gerad Wal schap, bespr. door C. Vos. 2.20 Het Eucha ristisch congres in Buenos Aires. Pontificaal lof met Pauselijke zegen een wereldbood- schap van den H. Vader. 4.05 Gramofoonmu ziek. 4.15 Ziekenlof uit Den Bosch. N. C. R. V. 5.— Gewijde muziek. 5.20 Kerk dienst uit de Geref. Kerk te Ulrum. Voorgan ger Ds. U. Elgersma. K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 dr. A. J. M. van Staay „Het verkeers- vraagstuk.". 8.15 Cabaret. „De Vroolijke Golf" o.l.v. Jac. van Tol, m.m.v. de KRO- Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 9.— Vaz Dias. 9.05 Cabaret „De Vroolijke Golf" 9.50 Gram muziek. 10 Het K.R.O. orkest o.l.v. Mar. van 't Woud. 10.40 Epiloog van het klein koor o.l.v Jos. H. Pickkers. 11. Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Pianorecital door Mme BuckLambe 8.20 Italiaansch concert o.l.v. Henri Pensis. 8.40 Idem. 9.45 Vioolrecital door Teddy Fer- rero. 10.25 Dansmuziek. 6.00 Gavarieerd concert door de Sunday Referee. 7.00 Concert door de Gaumont British Picture Corporation. 8.00 Concert. 9.00 Lichte muziek. 11.00 Gevarieerd concert met zang. 11.30 Dansmuziek. KONINCSTR.27, TELEFOON14eO» Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 15 OCTOBER 1934. HILVERSUM. 301 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 10 00 VPRO Morgenwijding 10.15 VARA Voordracht door Lien de Jong. 10 35 De Notekrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 Voordracht door Lien de Jong 11.20 De Notekrakers o.l.v Daaf Wins. 12.00 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 12.30 Gra mofoonmuziek. 12.45 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.15 Gramofoonmuziek 1 30 Klein Vara-ensemble. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 2 30 Causerie voor de vrouwen door mevr. A. J WolthersAroolli. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.40 Voordracht door Rolien Numan. 4.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 4.30 Na schooltijd. Voordracht door Rolien Numan. 5.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.45 Muziek voor twee vleugels door Joh. Jong. en Cor Steyn. 5.58 Verzorging zen der. 6.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6 30 Muzikaal babbeltje door Piet. Tiggers. 7.00 Causerie door Martien Beversluis. Perspectie ven in de dichtkunst. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Prof. Huib. Luns: „Rembrandt". 8.00 Her haling SOS-berichten. 8.02 P.T.T.-kwartiertje door L. J. A. M. Lammers 8.15 Residentieor kest o.l.v. Dr. Peter van Anrooy. m.m.v Jaap Storijn. hobo 9.00 „De hand", hoorspel, op te voeren door het Varatooneel o.l.v Carel Rijken. 9.20 Residentieorkest oJ.v. Dr. Peter van An rooy. 10.15 Vaz Dias. 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 11.15 Gramofoonmu ziek. 12 00 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. J. A. Hoekzema. 11.00 Lezen van Chr. lec tuur door D. Hogenbirk Jzn. 11.30 Gramofoon muziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Evang. Luth, Kerk te Amster dam. 2.00 Uitzending voor scholen door Drs. H. Schtlp. 2.35 Beantwoorden van vragen over kamerplanten door A J. Herwig. 3.15 Cursus knippen en stof versieren. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. H. W. Engel- kes. 5.00 Concert door het ensemble van der Horst. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmu ziek. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Veel gevraagde gramofoonmuziek. 9.00 Economische inzichten van Maarten Luther (I) door Prof. Dr. Z. W. Sneller. 9.30 Bespeling van het studioorgel door Ferdinand Kloek. 9.45 Christelijk radio koor o.l.v Jan Couvee. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Christelijk radiokoor. 10 30 Studioorgel 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. BRUSSEL. 484 M. I.30 Orkestconcert. 5 20 Lionel's Club orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Idem. 9.50 Idem, 10.30 Orkest van José Schnyders. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Populair concert o.l.v. Karei Walpot. I.30 Jean Vverard, accordeon, speelt. 1.50 Idem. 5.20 Gramofoonmiuziek5.50 De heer Vincent, piano speelt. 9.20 Het Symphonie-orkcst speelt moderne Vlaamsche muziek. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. II.20 Uitzending uit restaurant Wivex. 2 50 Het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 7.35 Het omroeporkest o.l.v. Frits Mahletr. 10.20 Dans muziek. BERLIJN. 357 M. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 9.40 Kamermuziek. HAMBURG. 332 M. 5.20 Orkestconcert. 10.50 Schlosskonzert uit Hannover. 8.05 Ursula Lohse zingt. 9.40 Muzi kaal tusschenspel. 10.20 Orkestconcert o.l.v. Hans Joachim Rudolph. KEULEN. 456 M. 4.35 Mozartmuziek. 6.50 Egbert Grape speelt piano 8.05 Militaire muziek. 10.20 Kamer muziek. DAVENTRY, 1500 M. 12.50 Orgelrecital door R. H. Clifford Smith. 4.50 BBC Midland orkest o.l.v. H. Forster Clark. 8.35 BBC Theater orkest o.l.v. Mark H. Lubbock 10.20 Het Kutcher strijkkwartet met Sophie Wijss, sopraan. 11.35 het Casani Club orkest.. PARIJS. Poste Parisien, 313 M. 7 09 Operamuziek. 8.10 Walsen van Joh. Strauss. 9.25 Gernay en Bernadette Delprat zingen duetten. 10.05 Kamermuziek. PARIJS. Radio, 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Idem. 8.20 Don Quichottc, opera comique van Massenet. 10.50 Dansmuziek. MILAAN. 369 M. 4 30 Dansmuziek. 8.05 Populair concert. 9.20 Vioolrecital door Virgilio Ranzato. ROME. 421 M. 4.20 Vocaal- en instrumentaal concert. 8.05 Populair concert. 9.20 Gevarieerd programma. WEENEN, 507 M. 6.40 Schrammelmuzlek 8.00 Duitsche opera muziek. 9.10 Idem. 10.10 Populair concert. 11.10 Gramofoonmuziek WARSCHAU. 1345 M. 5.55 Piano-trio. 7.20 Dansmuziek. 8.20 Po pulair concert. 9.30 Concert. 10.25 Dansmuziek, BEROMUNSTER. 540 M. 3.20 Omroeporkest. 8.30 Concert. 9.00 Orgel concert.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9