I ecovfV#/ DINSDAG 16 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LAATSTE BERICHTEN Einde der hongerstaking. ï)e Hongaarsche mijnwerkers weer boven. PECS, 16 October (Reuter) De 1500 mijnwerkers, die den hongersdood dreigden te sterven in den mijn uit protest tegen de lage loonen, hebben op het laatste oogenblik besloten weer naar boven te gaan. Hauptmann blijft ontkennen. NEW YORK, 16 October «Reuter). Haupt mann blijft halsstarrig ontkennen iets te ma ken te hebben gehad met de ontvoeringszaak Lindbergh. In weerwil van deze ontkenning en het alibi door zijn vrouw verstrekt, neemt men toch aan, dat de verklaring van de grafologen, die beweren dat het briefje inzake het losgeld door H. is geschreven, zal leiden tot uitleve ring aan de justitie. De verdediger van Hauptmann is voorne mens nieuwe deskundigen uit te noodigen. Smokkelen van verdoovende middelen. Aanhouding aan de Belgische grens. REUSEL, 16 October. Gisteren is op ver zoek van de recherche te Rotterdam door de Koninklijke Marechaussee te Reusel een on geveer 28-jarige vrouw, een Nederlandsche, aangehouden, op vermoeden van het smok kelen van verdoovende middelen. De vrouw was met de bus van Antwerpen naar de grens gereden en wilde daar overstappen in de Ne derlandsche bus naar Eyndhoven. Een Span jaard, die zich in haar gezelschap bevond, werd, daar hij niet in het bezit bleek te zijn van de vereischte papieren, aan de Holland- fiche grens teruggewezen. De gearresteerde vrouw is naar Rotterdam overgebracht, waar •het onderzoek nader zal worden voortgezet. Schade aan de duinen te Oostvoorne. Storm sloeg een groot stuk weg. OOSTVOORNE, 16 October. Tengevol ge van den Westerstorm, die Zondag heeft ge woed, is een gedeelte van de duinenrij te Oostvoorne, ter hoogte van de buurtschap het Gors weggeslagen over een lengte van onge veer 75 meter. Bij 'n nieuwen storm is het niet onmogelijk "dat de Zanddijk, die in 1931 is aangelegd met het oog op de afbrokkeling der duinenrij, die reeds jarenlang voortduurt, gevaar gaat loo- pen. Het laagliggende terrein van het Gors, zou dan onder water komen te staan. Intusschen staat de zee bij stil weer nog ongeveer 80 meter van den dijk af. PROVINCIALE ST/TEN TWEEDE GEWONE ZITTING (Vervolg van pag. 2) De heer Baas (A.R.) is van oordeel, dat Ged. Staten toch de basis moeten weten, waarop de onderhandelingen gevoerd moeten worden. Het kan over verschillende onderdee- len gaan, bijvoorbeeld over de, Massificatie. Hij kan begrijpen dat er punten voor de re geering bestaan, om te onderhandelen. Spre ker bestrijdt het standpunt van den heer Po lak, die geen verlaging wenscht. De heer Baas hoopt, dat de Staten zich heel duidelijk zullen uitspreken, opdat het college weet. waarover gesproken moet worden. Er moet re kening worden gehouden niet alleen met de provinciale begrooting, maar met de algemee- ne economische situatie in ons land. Men moet trachten de salarisregeling in eigen hand te houden. De heer Ketelaar (V.D.) deelt mede, dat zijn fractie bereid is met dit nieuwe voorstel van Ged. Staten mee te. gaan. Het is spreker het laatste jaar steeds weer een reden tot er gernis geweest om zich altijd te verzetten tegen wenschen en beslissingen van de regee ring. Het zou in strijd met de verantwoorde lijkheid van de Staten zijn, als de regeering er toe gebracht werd, een salarisregeling op te leggen. Spreker is het eens met den heer Lambooy, dat Ged. Staten het besluit van de Prov. Staten zoo krachtig noeten verdedi gen om aan te toonen dat het besluit goed is geweest. De heer Seegers (comm.) vindt de beslis sing van de regeering er één van demonstra tieven aard. Hij merkt op, dat overal in het land een stijgend verzet tegen de loonpolitiek van de regeering geconstateerd wordt. Hij dient een motie in, waarin de Prov. Staten meedeelen, dat elke verlaging van het loon moet worden afgewezen. Deze motie wordt niet ondersteund. De heer De Vries (R.-K.) is van meening dat het college wel met den minister zal gaan onderhandelen. Hij hoopt, dat de regeering niet verder aan de loonen zal tornen, want het zal aan vele autoriteiten niet.bekend zijn, hoe moeilijk het voor een arbeidersgezin is, om door het leven te gaan. Spreker noemt, om dit te bewijzen, eenige cijfers teneinde aan te toonen, hoeveel geld ook een arbeider elke week noodig heeft om het strikt noodzakelijke voor het onderhoud van zijn gezin te kunnen koopen. De heer Gerhard (Ged. Staten) (S.D.A.P.) merkte op, dat het college het verstandig heeft gevonden, niet voor te stellen in deze vergadering reeds een bindend besluit te ne men, noch om het verzoek van de regeering in te willigen, noch om het te verwerpen. Het is van dit college niet te verwachten, dat het zonder meer zou zeggen, dat de beslissing van 25 Juli onjuist zou zijn geweest. Volgens hem hebben de Staten op dien datum alleen het belang van de provincie behartigd in samen hang met de belangen van het personeel. Het is in het belang van de provincie en van het personeel, dat met den minister onderhandeld wordt. Aan de Staten staat het immers vol komen vrij om al of niet accoord te gaan met eenig voorstel dat door Ged. Staten als gevolg van de onderhandelingen met den mi nister eventueel zal worden ingediend. Spreker acht het verkeerd om al bij voorbaat te zeg gen dat men alles afwijst. Wel is hij er ook voor. om het besluit van 25 Juli zoo krachtig mogelijk te verdedigen. De heer Polak verklaart zich ten volle bevredigd over het antwoord van Ged. Staten, die niet alleen toezeggen om het besluit te verdedigen, maar het zelfs krachtig te ver dedigen. En zij zullen het resultaat van de onderhandelingen aan de Staten meedeelen. Meer kan op het oogenblik niet verlangd worden. Na korte replieken van de heeren Baas en Seegers wordt het voorstel van Ged. Staten zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De overige agendapunten worden commis soriaal gemaakt. De zitting wordt verdaagd tot Dinsdag 27 November, des morgens half elf. Scheepsbrand aan de Californische kust. Assistentie onderweg. SEATTLE, 16 October (Reuter). Het vrachtschip ..Point San Pedro" heeft draad loos medegedeeld, dat brand is uitgebroken in de lading: het schip drijft stuurloos rond. Het schip bevindt zich aan de Californische kust en is op weg naar Portugal. Het s.s. „Charcas" is op weg hulp te bieden, de Amerikaansche kustwacht deelde mede, dat de brand ernstig is, en verzocht alle schepen in de omgeving hulp te bieden. Kalemen pleegde den moord zonder hulp. Chalmy bereidde een aanslag te Parijs voor. MELUN, 16 October (Reuter) In zijn bekentenis verklaarde Chalny, dat hij met zijn gezellen 26 September te Zurich was aangkomen. niet zooals eerst gemeld 2i September, ook heeft niet Kramer, doch Stuck, alias Kaleman den aanslag alleen ge pleegd. MELUN, 16 October «Reuter) Chalny. alias Silny, heeft bekend, dat hij of wel te Parijs of wel to Marseille een aan slag moest plegen. Hij is 23 September met twee medeplichtigen uit Boedapest te Zurich aangekomen, hier vonden zij de beide ande ren. Zij begaven zich naar Frankrijk, twee via Evian en de drie anderen via Thonan, waarna te Parijs weer bijeenkwamen. Chalny en Kreme begaven zich naar Mar seille, waar „Kramer" alleen de misdaad pleegde. Boedapest. 16 October (Reuter): De Hongaarsche politie deelt mede. dat uit een nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat geen van de deelnemers aan den aanslag te Marseille in Boedapest hebben gewoond, een Hongaarsche pas hebben ontvangen of de Hongaarsche grens hebben overschreden. Noodweer boven Noord- Frankrijk. Verkeer op vele plaatsen gestremd. PARIJS, 16 October. (Reuter). Noord- Frankrijk wordt geteisterd door een ongekend hevigen storm, gepaard aan zwaren regen. Alle rivieren zijn buite nhun oevers getre den, het verkeer is op vele plaatsen volkomen gestremd. De materieele schade wordt op 10 millioen franc geraamd, of ook menschenleyens te be treuren zijn, is nog niet bekend. BRAND BIJ „LE JOURNAL" EISCHT EEN DOODE. PARIJS, 16 October. (Reuter). De brand in de Parijsehe bureaux van het dagblad ,ie Journal" is gebluscht, maar heeft een doode geëischt. MUITERIJ OP GRIEKSCH SCHIP. RIO DE JANEIRO. 16 October. (Reuter) Toen het Grieksclie schip ..Atticus" de haven binnenvoer, merkte men, dat muiterij was uit gebroken. De kapitein was door de muiters gevangen gezet. De Grieksche consul ging aan boord en vermoedelijk zullen de muiters aan de Brazi- liaansche politie worden uitgeleverd. Ingrijpende bezuinigingen bij de Van Houten's fabrieken. Jecovitol levertraan weten- W schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisienaf0.75 p.flacon (Adv. Ingez. Med.) Liberalen tegen fascisme. Vergadering te Amsterdam. Gisterenavond hield voor een stampvolle zaal de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" een openbare vergadering in het Con certgebouw te Amsterdam. Deze vergadering was bedoeld als een demonstratie voor het behoud van onze Con- stitutioneele Monarchie en tegen de dicta turen van den enkeling, Mr. K. Jansma opende de vergadering na mens de afdeeling Amsterdam en heette de aanwezigen en speciaal Z.Exc. Ir. J. A. Kalff. hoofdbesturen -en verschillende Kamerleden hartelijk welkom. Spr. stelde voor, een,tele gram aan H.M. de Koningin te zenden. Als eerste voerde mevr. Boissevain-Pijn appel, lid van de Provinciale Staten, van Noord-Holland het woord over: „Heft het vaandel". In plaats van dr. S. C. B. Bierema. die wegens ziekte was verhinderd, sprak dr. I. H. J. Vos, wethouder van Amsterdam, over „Dictator of Constitutioneele Monarchie". Dr. Vos meent dat een beschaafd volk onder een dictatuur niet leven kan. Als laatste voerde minister Mr. J. A. Kalff het woord. Groot is spr's waardeering voor het initiatief van de afdeeling Amsterdam, getoond door het bijeenroepen van samen komsten als deze. Het spreekt van zelf, dat men zich af vraagt, hoe het met het liberalisme staat. Ook spreekt het van zelf, dat er een zekere critiek. een ontevredenheid heerscht binnen de partij. De liberale partij is echter tot nog toe nooit bereid geweest, afstand te doen van de liberale vrijheidsbeginselen. Men heeft de partij daartoe gedwongen. Is het mogelijk alleen vrijhandelaar in Europa te zijn? Neen, dat is nu onmogelijk. Wie denkt, dat de onbeperkte eisch van vrijhandel nu nog gesteld kan worden, vergist zich. Ook ligt bemoeienis met het bedrijfsleven op on zen weg. Spr. brengt een eere-saluut aan hen, die trachten hun bedrijf ten koste van alles staande te houden. Nog buiten de partij staat een groote groep van arbeiders. Hier ligt een taak voor de jongeren, brengt de werkenden en werkloozen de liberale beginselen bij. Zegt hen, dat zij in dezen benarden tijd nog al tijd kans loopen, op een nieuwe verlaging in het belang van het algemeen. Bij ons kan hij zijn persoonlijkheid herwinnen, dat is de geestelijke waarde van het liberalisme. Daar om voeren wij strijd tegen het socialisme en fascisme. post voor steunuitkeering van 75 millioen gul den werd verlaagd tot 46 millioen. In Twente werd het eerst begonnen met de verlaging van de steunuitkêeringen. De actie van de S. D. A. P. in de Tweede Kamer bleef vruchteloos, omdat er van de andere partijen geen steun kwam. Toch leefde er ook bij an dere groepen arbeiders wel verzet tegen deze verlaging. In Juli '34 kwam de algemeene verlaging en tevens de algemeene verbittering, met als ge volg de onlusten in verschillende steden, een actie van de revolutionnaire groepen, die niet alleen nutteloos was, maar de regeering zelfs prikkelde voort te gaan op den ingeslagen weg. intusschen is de toestand over het geheele land onhoudbaar geworden, hetgeen wel blijkt uit uitlatingen van vooraanstaande personen van de meest uiteenloopende politieke rich tingen. Met een oproep om de petitionnementsactie van het N. V. V. door woord en daad te steu nen, eindigde spreker zijn rede. Het gezelschap Cor Zwart voerde hierna de Oud-Hollandsche klucht „Nu noch" op, die wel in den smaak van het publiek viel. Na de pauze trad nogmaals mej. Bep de Vries op; het gezelschap Cor Zwart voerde een „Radiodrama" op, dat bestond uit een aan eenschakeling van onzin. Tot slot werd het gezelschap nog even ernstig toen het in koor .Prometheus" van H. Roland Holst zeide. Voor de petitionnementsactie gaven zich vele aanwezigen bij het bestuur op VOORBEURS TE AMSTERDAM. VERDERE DALING DER BENZINE PRIJZEN. IJMUIDEN De ochtendbeurs was heden flauw onder invloed van de koersdaling in Wallstreet en de verdere reactie van de benzineprijzen in de Vereenigde Staten. In een week b.v. heeft de Standard Oil de prijzen met 4,4 dollarcent per barrel verlaagd, zoodat van de winsten der Amerikaansche petroleummaatschappijen niet veel zal zijn overgebleven. Koninklijken daalden hedenmorgen dan ook bij de opening 2 punten, doch konden later als gevolg van steun aankoopen lichtelijk monteeren. De Philips' aandeelen zetten eveneens 2 punten lager in, doch konden zich gedeeltelijk her stellen. Unilevers en AKU's waren ongeani meerd. HVA's verloren ongeveer 1 pCt.. ter wijl Amsterdam Rubbers bijna 2 punten lager kwamen, tengevolge van de zwakkere hou ding der rubbermarkt. De Youngleening met en zonder kettingverklaring was zwakker. Op de wisselmarkt gold het pond iets hoo- ger, de dollar iets lager, terwijl de overige noteeringen slechts weinig verandering te zien gaven. BESOMMINGEN Trawlers: IJszee IJM. 167, 700 m. f 3170. Penelope IJM. 64, 70 m. f 1030. Holland 2 IJM. 76 100 m f 1480. Liesbeth Betty IJM. 183, 310 m. f 2830. Julie Streiff IJM. 159, 70 m- f 1450. Timor IJM. 491, 325 m. f 2670. Sumatra IJM. 253 325 m. f 1920. Derika 7 IJM. 417, 1000 m. f 3790. Loggers: KW 78 f 1020, KW 167 f 560, KW 178 f 560. Versche haring: KW 4 f 430, KW 148 f 610 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.660.45. Griet per 50 K.G. f 25—15. Tongen per K.G. f 1.401. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middenschol per 50 K.G. f 2522. Zetschol per 50 K.G. 18.50—18 Kleine schol per 50 K.G. f 195. Tongschar per 50 K.G. f 26. Rog per 20 stuks f 1810. Vleet per stuk f 1,501. Groote poon per 50 K.G. f 82.90. Groote schelvisch per 50 K.G. f 26,5023. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2919.— Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21.— f 13,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 165.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 5436. Groote gullen per 50 K.G. f 2014. Kleine gullen per 50 K.G. f 156.20. Wijting per 50 K.G. f 71,60. Makreel per 50 K.G. f 4 90—2.80. Heilbot per K. G. f 0.70—0.44. Leng per stuk f 1,450.45. Koolvisch per stuk f 0.800.25. Versche haring per kist f 4.901,40. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 5048. Kleine hake per 50 K.G. f 36. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Woensdagmarkt Gerberdina Johanna IJM- 38. vangst 875 man den makreel. 170 manden schelvisch, 125 man den braadschelvisch, 80 manden varia, manden poon en rog; 80 manden koolvisch en gul, totaal 1410 manden. Claesje RO. 46 vangst 1050 m. makreel, 20 m. wijting, 20 m. varia, 150 m. haring, 60 m. schelvisch. Totaa: 1320 manden benevens 90 st. st. kabeljauw. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. J. Laros, Iepen laan 41, aktentasch; v. Deursen, Berkenlaan 16, aktentasch met inhoud; Bureau van po litie Raadhuisstraat, ceintuur; v. d. Aar. Rei gerstraat 87 te Haarlem, paraplu; Bureau van politie Raadhuisstraat, vulpen, en zak doek; Buthker, Zandvaartkade 10, roei spaan: Wessels. Havenstraat 39. hondenpen- ning; Peters. Balistraat 5, tascnje met. inhoud J. Vreeken, camesportemonnaie met inhoud; Heitlager, Wilhelminaplein 4. rozenkrans: Geertsema. Rembrandtlaan 17. een pakje inhoudende een schort en eenig geld; Pie- terse. Berkenlaan 17. Haarlem, poes; A. W. Scheeper Sumatrastraat 35, vulpotloodhouder (zilver); Jansen, Landzichtlaan 10, armband; W. v. d. Eem. Borneostraat 44, Unster; Stein- man, Balistraat 25, koperen gewicht; Bu reau van politie. Raadhuisstraat, koralen halsketting en ceintuur; L, Bakker. Res Nova- Borneostraat 36, handschoen; Lammers. J. v. Goyenstraat 28. oud heerenrijwiel; v. Looij, Lindenlaan 16. bankbiljet; v. Glerum. v. Goyenstraat 33. damesrijwiel: A. Hulkenberg. Zomerzorg te Hillegom, portemonnale met inhoud, belastingmerk en andere bescheiden, E. Kieft. Gllpperweg 64, portemonnaie met inhoud, mr. Te Bokkel, Middenlaan 17. hond (fox). BLOEMENDAAL GEERT DILS KOMT. Op Zaterdag 20 October komt Geert Dils. de bekende herbergvader van Assumberg. in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan aan de jon- ;elui kamp- en trekliedeten leeren. De minstreal begeleidt zijn liederen op de ;uitaar. OVERVEEN INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.18 1(2—7.19 Berlijn 59.32 1 2—59.40 Parijs 9.72 12—9.73 Brussel 34.43—34.46 Zurich 43.10—48.13 New York 1.46 1 4—1.46 1 2 Pensioenen met één derde verlaagd. Nadat de vorige week reeds sommige arbei ders. werkzaam aan de Van Houten's fabrie ken te Weesp. ontslagen waren, terwijl anderen genoegen moesten nemen met een loonsverla ging, werd gisteren aan het geheele personeel, zoowel aan hen, die in de fabrieken als aan degenen, die op de kantoren werkzaam zijn, een schrijven uitgereikt, blijkens hetwelk over de geheele linie een pensioenkorting met één derde wordt toegepast. Deze korting geschiedt op de basis van het, in 1928, ter gelegenheid van het eeuwfeest aan het personeel verleen de z.g. aanvullingspensioen. In de circulaire, welke aan het personeel is uitgereikt, zegt de firma van Houten, dat het bedrijf door de heerschende economische crisis zeer zwaar getroffen wordt. De onover- komenlijke exportmoeilijkheden en de moor dende concurrentie op de binnenlandsche markt oefenen een zóó sterken druk op den afzet en de verkoopprijzen uit, dat het d'e fir ma niet mogelijk is het bedrijf gaande te hou den. zonder ingrijpende maatregelen tot be zuiniging, zelfs tot maatregelen, welke de firma in hooge mate betreurt. Door vorenbe doelde omstandigheden was de firma in het vorig jaar reedis verplicht, over te gaan tot het verminderen der reeds ingegane pensioenen met een derde gedeelte. Deze vermindeling luidt het schrijven verder kan echter niet alleen gelden voor hen, die reeds pensioen ge nieten, doch moeten eveneens, mede uit het oogpunt van billijkheid, van toepassing zijn voor hen, die in de toekomst met pensioen zullen gaan. ZANDVOORT VERBETERING VAN WERKLOOZENZORG Maandag belegden, de Zandvoortsche Be stuurders-bond en N. V. V. een vergadering in „Ons Huis", die bedoeld was als inzet voor de groote petitionnementsactie tot verbetering van de werkloozenzorg: Daar de voorzitter de heer Tousant door ziekte afwezig was. werd de ver- gadering geopend door den secretaris van den Z. B. B den heer Bisenberger. Nadat mej. Bep de Vries een paar liederen had gedeclameerd, waarvoor zij een welver diend applaus van het talrijke publiek in ont vangst had te nemen, kreeg de heer J. C- Suurhof het woord. Deze merkte op, dat de wereld veel op een gekkenhuis gaat gelijken, want terwijl jaarlijks millioenen menschen door nood en ontbering ten onder gaan, wor den voor millioenen rijst, koffie, vleesch groen ten enz. vernietigd. In het kort ging spreker de geschiedenis van den werkloozen steun na. In het rapport Wei ter in '32 werd voor het eerst gesproken over verlaging der normen. Zoolang het ledenaan tal van de moderne arbeiders beweging nog bleef groeien, waagde men het niet, tot ver laging over te gaan. Pas toen in '33 het leden tal achteruit begon te loopen werd deze terug slag ook vastgelegd in de begrooting, waar de KENNEMER PADVINDERS Zaterdagavond werd in het bosch van Duinvliet, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer J. S. M. Vrijland, rentmeester van Elswout, tot sluiting van het zomerseizoen, een kampvuur gehouden Heiraan werd deelgenomen door een paar honderd padvinders uit Haarlem en om streken. Op een open plek van het bosch was een jroot vuur aangelegd, dat op een afstand den indruk wekte alsof de roode haan het bosch tot zijn prooi had gemaakt. Rondom het vuur dienden een aantal op den grond liggende boomstammen en boom stronken tot zitplaatsen van de gasten. De padvinders zaten rondom het vuur geschaard Het geheel leverde een fantastisch gezicht op. De bijeenkomst werd geopend door „oubaas M. C. de Jong, districtscommissaris, door het werpen van een overgeschoten stuk hout van het vorige kampvuur op het thans brandende. Vervolgens werd door allen gezamenlijk ge zongen „Voort, zegt het voort", waarna de D. C. 't een en ander meedeelde over het openen van het nieuwe hoofdkwartier aan de Alexanderstraat te 's Gravenhage, welke plechtigheid werd bijgewoond door Prinses Juliana. Herinnerende aan art. 2 van de padvinderswet: „Een padvinder is trouw wekte hij de jongens op, steeds trouw t blijven aan het Vorstenhuis. Besloten werd met een drie maal herhaald hoera voor prin ses Juliana. Hierna voerden verschillende afdeelingen een tooneelstukje op, zooals „Het spook drama door de Zeemeeuwen, de Moderne Walpurgisnasht" door troep III, „Hoog spanning" door troep V, „De begrafenis van den ouden Nurks", door troep IX, „Malle ge vallen" door troep VIII enz., afgewisseld door zang en muziek. Ds. Los uit Amsterdam deed tusschen deze tooneelstukjes, een paar boeiende verhalen. Nadat het programma was afgewerkt, wer den tot slot de coupletten 1 en 6 van het Wilhelmus gezongen waarna D. C. De Jong het dankgebed uitsprak. SANTPOORT RC.. „BREDERODE Uitslagen der laatste wedstrijden: Beverwijk adsp.Brederode adsp. 0- Kinheim IIBrederode I 2—6 Brederode II-Droste II 53 r V.O. jun.Brederode jun. uitgesteld. R.C. Brederode won dus alles. Voorwaar een ■oi succes, HEEMSTEDE AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAC 16 OCTOBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANK VERF,ENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 11 4 1/2 pCt. Nederl. Indlë 1930 II Staatsl. Buitoni. 5 1/2 pCt, Duitschl. 10 30 Youngleen.) 21 VB 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt, Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 33 Stoomv. MIJ. Ned. 31H Industr. Binnenl. Alg, K.zfjde Unie 33H A. N. I .E. M. (Nat. v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft 45 213 Ned. Ind, Gas (Nat Bezit) Gem. Beb. Philips 212H 70 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 6*/8 214* Bethlehem Steel 16% U/8 5 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation 2% 14*f North Amer. Cy. Standard Brands 3% 20 Banken Binnenl. Koloniale Bank 39 Cert. Handel Mij. 66 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. 50 Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum U3*4 143H 84 Petrol, Mij. Buitenl. 9* 37/8 Cultuur Mijen. H. V. A 158 75 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 134 292 156 5K Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 143H 124 60 130M Rubber Mijen. A'dam Rubber 92 9144 Deli Bat. Rubber.... 72 Ned. Ind. Rubber Koffie 91 Ver, Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm Wilwaukee 2 5 pet. Adj. Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13