msaam Twéé flacons, OM DEN WERELDTITEL. VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 VOETBAL. ZwitserlandNederland. A- EN B-ELFTAL SAMENGESTELD. Voor den wedstrijd ZwitserlandNederland zijn twee oefenwedstrijden vastgesteld en wel op Woensdag 24 October des middags half drie op het Sparta-terrein te Rotterdam tus- schen een voorloopig Ned. A-elftal en een vertegenwoordigend amateur-elftal van Cen. traal Hongarije en op Donderdag 25 October, des avonds acht uur in het Stadion te Am sterdam tusschen een voorloopig Ned. B-elftal en hetzelfde amateur-elftal van Centraal Hongarije. Door de Keuze Commissie van de K.N.V.B. zijn daarvoor de volgende elftallen samen gesteld Voorloopig Ned. A-elftal: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P.S.V.) Midden: Bas Paauwe (Feijenoord), Ande- riessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuis (Z.A.C.), Smit (Haarlem), en Mijn- ders (D.F.C.) Reserves: Kasteel (D.F.C.) Blom (NJV.C.), Van Maren (A.D.O.) en Berg (AD.O.). Voorloopig Ned. B-elftal. Doei: Michel (V.S.V.) Achter: Pienter (Be Quick-Groningen) en Mol (K.F.C.) Midden: Vrauwdeunt (Feijenoord), De Smit iD.F.C.) en Schubert (Ajax). Vóór: Van Gelder (V.U.C.), Drok (R.F.C.). Lungen (A.F.C.), Sterk VB.V. en Van Nel len iD.H.C.) Reserves: Dommers (V.U.C.), Caldenhoven (D.W.S.), Graafland (H.B.S.), Nieuwenhuizen (K.F.C.) en Kammeijer (Haarlem). K.F.C.STORMVOGELS. De „groote Koogsche" brengt de volgende ploeg in 't veld- Veen Jr., Veen Sr.,- Mol, Kaayk, Nieuwenhuizen, Mulder, Van Wensveen, Bouthoorn, Blei, K. Hille, Kruiver. M. Hille, Jaap Mol en Van 't Kaar ont breken dus. STORMVOGELS II—HILVERSUM n. Stormvogels speelt met het volgende elf tal: De Vries, Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt, Rijkeboer, Van Pel Jr., Wey, de Back, Effern, v. d. Steen. AJAX—H. F. C. H. F. C. gaat met het volgende elftal naar Amsterdam Van der Togt, P. Jongeneel, Dorsman, R. Jongeneel, Kruger, Denijs, Twiss, Koper, Höck, Hagenaar, Webster Het meespelen van Gruger is nog niet hee- lemaal zeker. Mocht hij verdinderd zijn, dan speelt Beets uit het derde elftal in zijn plaats. Z. V. V.—BLOEMEND AAL Bloemendaal speelt, met twee invallers, in de volgende opstelling: De Haas, Immer. Kohier. Robken, Beyk, Leemhuis, Kammeijer, De Bock, Van Gelder. Hartman, Van Leuven. RIPPERDAT. D. O. Het Ripperda-elftal zal er als volgt uitzien: Koster. Kruyff, Notrot. Kruijff, Dreijer, Dreijer Jr., Spoor, Kruijff, Roode, Riethoff, Peperkoren. T. H. B.—J. O. S. T.H.B. verschijnt met: Van den Berg, Spierdijk, Dijkstra. Van der Horst. Kluën, Ruiten, Aalpol. Van Straten, VeltmJJer, Van Rootse- laar, Vellinga. PROGRAMMA VOOR NOVEMBER EN DECEMBER. Het programma voor November en Decem ber luidt als volgt: AFDEELING I. Ie klasse. 11 November: XerxesV.U.C. R.C.H.V.S.V. Fe ij enoordOvermaas A.D.O.Ajax H.F.C.D.H.C. 25 November: V.S.V.—Xerxes Overmaas—R.C.H. (terrein Feijenoord). D.H.C.A .D O. H.F.C.—V.U.C. 2 December: V.U.C.—V.S.V. XerxesOvermaas R C.H.—Ajax FeijenoordD.H.C A.D.O.—H.F.C AFDF.ELING II. Ie klasse. 11 November: D.W.S.Haarlem Z.F.C.—K.F.C. StormvogelsH.B.S. D.F.C.Sparta 25 November: Haarlem—Excelsior KF.C.-D.W.S. H.B.S.Z.F.C. Spa rta—Stormvogels D.F.C.Hermes-D.V.S. 2 December: Hermes-D.V.S.Haarlem Excelsior—K F.C DW.S.-HB.S. Z.F.C.—Sparta Stormvogels—iD .F.C. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Voor Zaterdag is een volledig programma samengesteld, dat als volgt luidt: Afdeeiing A: Zeevogels—V.V.IJ. 2 V.V.IJ.—Telefonia Tweede JeugdSIZO Kenn emerla n dIJ .F.C Afdeeiing B: V.J.B.—V.V.R.A. SIZO 2r—Z.S.V. UlyssesKennemerland 2 Kennemerland 3Zeevogels 2 Afdeeiing C: V.E.W.Kennemerland 4 V.V.B.Kennemerland 6 Kennemerland 5S.I.Z.O. 3 V.V.IJ. 3—V.J.B. 2 Zeevogels, dat op het oogenblik de leiding in afdeeiing A heeft, zal 'zich zeker sterker toonen, dan V.V.IJ. 2 Niettemin zullen de lei ders op hun tellen moeten passen, want het jeugdige V.V.IJ.-team heeft al duidelijk laten zien, dat het er niets voor gevoelt als slacht offer te fungeeren. V.V.IJ. 1 met haar geduchte voorhoede zal wel de noodige gaten in de niet al te hechte verdediging van Telefonia schieten. Van Ho ven es. zullen wel met ledige handen naar Haarlem moeten terugkeeren. De prestaties van het Hillegomsche SIZO z*:n nog niet fraai geweest tot nog toe. Maar de Hillegommers weten van geen wijken. Daarom kan Tweede Jeugd er van overtuigd zijn, dat hun tegenstanders van de eerste tot de laat ste minuut zullen werken om een behoorlijk resultaat te behalen. Het zou ons geenszins verwonderen als de taaie Hillegommers een puntje in de wacht sleepten. Aan de Ramplaan wordt een interessante ontmoeting gespeeld tusschen twee elftallen, die elkaar reeds van de oprichting der Zater dagmiddag-competitie af bekampt hebben. Vroeger was IJ.F.C. bijna steeds de sterkste, maar in de laatste jaren wist ook Kennemer land vaak op beide punten beslag te leggen. IJ.F.C. heeft aan kracht ingeboet, terwijl Kennemerland sukkelt met een zwakke voor hoede. Van den uitslag valt niets te zeggen. Aan spanning zal hee echter niet ontbreken. De belangrijkste wedstrijd in afdeeiing B is die tusschen Ulysses en Kennemerland 2. Deze ploegen zijn de sterkste uit deze klasse en vermoedelijk komt het kampioenschap dit sei zoen in het bezit van één dezer teams. Ulysses heeft geroutineerde krachten, doch de jonge Kennemerland ploeg is zeer snel en schot vaardig. De winnaar zal voorloopig in deze af deeiing wel de leiding nemen. In park Crooswijk te Velsen vindt de wed strijd V.J.B.—'V.V.R.A. plaats. De ambtenaren hebben jl. Zaterdag hun eerste overwinning behaald, terwijl V.J.B. het dit seizoen slechts tot een gelijk spel en een nederlaag heeft weten te brengen. Toch achten we de ploegen vrijwel gelijkwaardig en verwachten derhalve een aardigen wedstrijd, waartoe het faire spel van beide ploegen veel zal bijdragen. SIZO 2 heeft het zoet der overwinning nog niet mogen, smaken. We vreezen. dat de Hille gommers tegen de stevige Z.S.V. ploeg ook weinig kans zullen krijgen. Kennemerland 3, dat meerendeels uit ge routineerde veteranen, bestaat, is zeker in staat de Zeevogels-reserves te kloppen. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Donderdagavond hebben te Amsterdam zwemwedstrijden plaats gehad, waarvan de uitslagen als volgt luiden: 100 M. vrije slag heeren: 1. S. L. Mooi (H.P.C.) 1 min. 24 5 sec.; 2. C. Kreffer (D.J.K.), 1 min. 3 sec.; 3. H. van Essen rIJ) 1.04 2 5: 4. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1.05: 5. H. Brink (Dolfijn) 1.05 2,5. 200 M. schoolslag dames: 1. F. Hessel (IJ) 3 min. 14 sec.; 2. J. Stroombere (IJ) 3.141/5; 3. J. Waalberg (A.D.Z.) 3.22 2 5. 100 M. rugslag dames. 1. Rie Mastenbroek (O.D.Z.) 1.19 4/5; 2. Puck Oversloot (O.D.Z.) 1.22 2/5; 3. N. Senff (A.D.Z.) 1.22 3,5; 4, T. Wagner (U.) 1.23 15, 5. B. Martin (O.D.Z.) 100 M. vrije slag dames. 1. Rie Mastenbroek (O.D.Z.) 1.10 2/5; 2. N. Mudde (O.DZ.) 1.13 2/5; 3. T. Wagner (IJ) 1.14 4/5; 4. N. Helms (IJ.) 1.16 1/5; 5. Puck Oversloot (O.D.Z.) 1.17 3/5. 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren. 1. D.J.K. (Amsterdam) met SchefferVan Kalken en Kreffer) in 1.37 4'5; 2. Het IJ in 1.39 3/5; 3. Dolfijn in 1.43 4/5; 4. A. Z. in 1.45 2/5. Idem voor dames: 1. O.D.Z. met de dames OverslootEiken broek en Mastenbroek in 1.511/5; 2. O.D.Z. II en A.D.Z I, beiden in 1.54 2:5 4. Het IJ. Willy den Ouden kon wegens een onge. steldheid niet starten. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. (Dames) RapiditasConcordia. Deze belangrijke strijd, die wel eens beslis send kon zijn voor de bovenste plaats, begint te half elf op het terrein aan de Van Oosten de Bruinstraat, ConcordiaOdin. (Heeren). Odin komt Concordia te halftien aan de Kleverlaan bezoeken, dat nog wat heeft goed te maken, nl. een 80 nederlaag op het Lijn- den-tournooi. LijndenAalsmeer. (Heeren). Ook deze wedstrijd te tien uur is niet van belang ontbloot voor de bovenste plaats. Verder wordt nog gespeeld te Amsterdam: AtlasKracht en Vriendschap. Te Haarlem: Concordia IIOdin (Dames). WATERPOLO. HET IJ WEER KAMPIOEN VAN NEDERLAND Het IJ heeft Donderdagavond met 54 van H.Z. en P. C, gewonnen, waarmee de Amster- damsche club voor de 21ste maal het kam pioenschap van Nederland behaalde. voorden prijs va neen Uw apotheker of drogist heeft gedurende een beperkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen 1.60 flacon nog een gratis proef- flacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ontvangt bovendien meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge schonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van, den flacon gedrukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheumatiek, hoofd pijn, ischias, zwaarlijvigheid en tallooze andere kwalen. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. De vijfde partij. Hieronder publiceeren uit de match om den Keiler en Rajchenbach. Wit: M. Rajchenbach. Zwart; R. C. Keiler. wij de vijfde partij wereldtitel tusschen 1. 33—28 19—23 25. 42 31 9—13 2. 28 19 14 23 26. 31—27 15—20 3. 39—33 10—14 27. 39—33 20—24 4. 34—30 14—19 28. 47—42 4— 9 5. 30—25 17—22 29. 43—39 24—30 6. 25 14 19 10 30. 35 24—19 30 7. 44—39 10—14 31. 42—37 30—35 8. 32—28 23 32 32. 37—31 35 44 9. 37 17 11 22 33. 49 40 6—11 10. 41—37 5—10 34. 39—34 11—17 11. 31—26 18—23 35, 34—29 23 34 12. 37—31 12—18 36. 40 29- -17—21 13. 50—44 14—19 37. 31—26 10—15 14. 31—27 22 31 38. 26 17 18—23 15. 26 37 18—22 39. 29 18 13 11 16. 37—32 13—18 40. 32—28 11—17 17. 36—31 7—12 41. 36—31 17—21 18. 33—28 22 33. 42. 38—32 21—26 19. 39 28 1— 7 43. 33—29 26 37 20. 31—27 7—11 44. 32 41 8—13?? 21. 44—39 12—17 (Zwart 8-12 zou 22. 46—41 17—22 nog remise 23. 28 17 11 31 kansen geven). 24. 41—36 31—37 45. 28—22 Zwart geeft op! De zesde partij remise. Donderdagavond werd in het Carlton Hotel te Amsterdam de zesde partij gespeeld. Het is onzen kampioen in deze partij gelukt, het initiatief te nemen en dit tot het einde te behouden. De Franschman trachtte bij de opening reeds het spel in klassieke banen te leiden, hetgeen hem ook werkelijk gelukte. Doch Keiler wist de stelling zoo te spelen, dat het tempo-voordeel aan zijn zijde kwam. En toen. werd het moeilijker voor Rajchenbach. De verdediging was echter goed: het mocht onzen kampioen niet gelukken, zooveel voor deel te halen, dat hieruit winst kon volgen. In den stand van vier tegen vier schijven gaf Keiler remise. De stand is nu; Rajchenbach 8, Keiler 4 punten. Hedenmiddag 4 uur wordt de strijd voort gezet. Keller's nederlaag in de vijfde partij. Onze kampioen geslagen door zijn eigen systeem. Rajchenbach's zege vrijwel een voldongen feit. (Van onzen damredacteur) „Een partij om nimmer te vergeten!" Dit is in weinige woorden de opinie van allen die de vijfde partij hebben medegemaakt. Het was druk in het speellokaal, toen Woensdagmiddag de vijfde partij aanving. Er heerschte een opgewekte stemming in het Hollandsche kamp, want de vierde partij had niet ongegronde verwachtingen gewekt dat onze landgenoot nu eindelijk zijn goeden spel vorm had teruggevonden en dus in deze vijfde partij wel geducht van zich af zou bijten. Het was den Franschman aan te zien dat hij zich inderdaad prepareerde op een hevigen tegenstand van Keiler. Hoe geheel anders is deze partij verloopen Het begin was hoopvol, want Keller nam onmiddellijk het initiatief, belette Rajchen bach klassieke banen te gaan bewandelen en zette direct zijn beroemd geworden flank- spel in. Maar Rajchenbach was op zijn hoede en gaf blijken ook dit genre in alle finesses te be- heerschen. En dit is juist het wonderbaarlijke in Rajchenbach's spel: hij bestreed onzen kampioen met zijn eigen wapenen enmet succes! Technisch was Keiler op dit moment gesla gen en dit werkte deprimeerend op onzen landgenoot. In het Fransche spel klopte alles als een bus; steeds verloor onze landgenoot meer en meer terrein. Het was werkelijk mooi om den Franschman zóó te zien dammen en toen Keller in een stand van zes om zes 813 inplaats van 812 speelde, volgde onmiddellijk een zet van Rajchenbach. die de partij in alle varianten voor hem gewonnen deed zijn. Inderdaad: zóó hebben wij nog nimmer zien dammen; hgt was technisch volmaakt. „Tegen dien duivelschen jongen red ik het nooit!" zei Keiler ons vóór het begin dezer partij; wij hebben toen nog getracht hem moed in te spreken, hem wijzende op het feit, dat hij in de derde en vierde partij toch voor- deeliger had gestaan. Nu beseffen wij feitelijk dat Keiler gelijk heeft gehad. Wij moeten erkennen dat Raj chenbach onzen landgenoot verre de baas is en dat de roep. die hem vooraf is gegaan niet overdreven is geweest. Wij behoeven wel niet te zeggen dat er na afloop dezer partij teleurstelling heerschte onder de talrijke aanwezigen. Keller's positie is inderdaad hopeloos; er zou werkelijk nog een wonder moeten gebeuren indien de kansen voor onzen kampioen nog zouden keeren. Tegen dit wonder van dam-architectuur is Keiler niet bestand; Keiler niet en geen en kele Hollandsche meester, uitgezonderd mis schienSpringer! Wij kunnen gerust zeggen dat de beslissing feitelijk reeds gevallen is, want de achterstand is door onzen kampioen niet meer in te halen. Ook in Frankrijk leeft men met dezen kamp geestdriftig mede. Eiken dag telephoneeren Rajchenbach's vrienden uit Parijs en wanneer de verbinding tot stand gekomen is en Raj chenbach nog zit te spelen, dan is monsieur Sturm Rajchenbach's vriend en verzorger de schakel tusschen Parijs en Amsterdam en vertelt met enthousiaste woorden dat zijn pupil vol goeden moed is en vol vertrouwen op de eindoverwinning. En wij Hollanders gunnen hem de zege van harte, wanthij verdient ze volkomen! Zaterdag a.s. wordt een rustdag gehouden, Meer dan waarschijnlijk valt Zondag a.s. de beslissing, zoodat een talrijke opkomst uit de provincie zeker verwacht mag worden. Wij willen voor belanghebbenden nog even melden dat alle partijen te 4 uur n.m. begin nen. SIMULTAAN-SEANCE M. RAJCHENBACH Zooals reeds in gemeld, is de Poolsoh- Fransche daimmer Maurice Rajchenbach. kampioen van Frankrijk, a.s. Woensdag' 24 October, de gast van de Damclub Haarlem. De wedstrijd cm het wereldkami.poenschap, die thans dcor hem met den Nederlandsohen kampioen Keiler, te Amsterdam wordt ge speeld waarin Rajchenbach de leiding heeft, zal dan juist zijn geëindigd. De simultaan-seance zal worden gehouden in café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, te kwart vcor acht. Belangstellenden en zij, die wenschen mede te sc ei en, zijn welk-om. Mccht de heer Rajchenbach den wereld - kampioenstitel dan reeds hebben veroverd, dan zal hij dien avond door de Damclub Haarlem worden gehuldigd. WANDELSPORT. JEUGD WANDELCLUB De jeugdwandelclub „De vierdaagsche" te Haarlem heeft een 30 K.M. marsch georgani seerd. Er werd gestart op de Botermarkt. Te ruim 3 uur kwamen alle deelnemers in goeden Toestand op de Botermarkt terug, waar hun door het bestuurslid W. van 't Vlie een zilveren lauwertak werd overhandigd. Zij hadden den afstand in 5 uur afgelegd. BRIDGEDRIVE VAN DE B.B.C. Donderdagavond heeft de Beverwijksche Bridge Club in het Kennemer Hotel een bridgeavond gehouden. De uitslag was: Groep I, even lijn: 1. de heer en mevr. Belmfante, 2970 pnt.; 2. me vrouw Spruyt en de heer C. de Boer. 3280 p.; Oneven lijn: 1. De heeren A. Visser en F. J. J. Moerel 7550 p.: 2. J. Krouwels en A. C. Bosse. Haarlem. 7390 p.; Groep II: Even lijn: 1. J. van Hooff en Th. van Hooff. Sant poort. 560 pnt.; 2. mev:\ MelchersBrouwer en mevr. EVaauwMelchers, 1020 pnt. Oneven lijn: 1 mevr. Nieuwenhuizen en J. H. v. Hooff. Santpoort, 2600 pnt.; 2. de hee ren H. van Driel en W. M. Ragut 1760 pnt. SCHAKEN. Het blijkt dat voor den simultaanwedstrijd, dien schaakmeester Lilienthal a.s. Zondag speelt tegen een aantal van de sterkste provin ciale spelers van Noord-Holland, groote be langstelling bestaat. Het aantal wedstrijdborden dat door de di verse vereenigingen van den Noord-Holland- schen schaakbond wordt bezet, is zelfs tot twaalf gestegen. Zoo komen voor het Haarlemsch Schaakge zelschap uit de heeren: R. A. G. Davidson en G. Kroone, B. van der Velden en J. K. Veur- man. Het Amsterdamsche A.S.C. vaardigt J. H. Addicks en J. C. Scheffer af. Namens de ver- eeniging „Kijk Uit" te Velsen, eveneens in de eerste klasse uitkomend, spelen A. D. de Groot en H. Schmitz. Mr. Lilienthal kan er dus op rekenen dat de eerste borden wel de sterkste bezetting hebben die mogelijk is. Voor de Heemsteedsche Schaakclub consul teeren de heeren: J. Korringa en W. A. de Tello, J. Steenken en H. C. Luiting. terwijl de Schaakclub Haarlem de heeren D. Andrea en J. Sohlberg heeft afgevaardigd. De Bloemendaalsche Schaakclub komt uit met de heeren J. Vermeer en P. A. C. v. d. Bronlc terwijl voorts nog de Zaandamsche Schaakclub en „Weenink" uit Beverwijk een bord gereserveerd hebben. Men mag dus aannemen dat vrijwel alle clubs aan den wedstrijd deelnemen die deel uitmaken van den Noord-Holl. Schaakbond. Vandaar dat de wedstrijd, die gehouden wordt in de bovenzalen van Café-Restaurant „Bolwerk" op het Kennemerplein, gratis toe gankelijk is voor leden van de aangesloten vereenigingen. Het begint te twee uur. HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor de wedstrijden van deze week luidt aldus; Eerste klasse: H. O. C.Bloemendaal Promotie-klasse: Togo—M. H. C. Tweedie klasse: H. B. S.Strawberries Bloemendaal 2H. O. C. 2 M. H. C. 2Rinokkio Derde klasse: Strawberries 2—H. B. S. 2 Leiden 2Alliance 2 AllianceBloemendaal 3 M. H. C. 3—Alkmaar 2 Bloemendaal heeft een belangrijken uit wedstrijd te spelen tegen H. O. C. Deze teams vormen momenteel met de Benjamin der eerste klasse, S. C. H. C„ den staart van de ranglijst. De Stichtsche verliest vermoedelijk a.s. Zon dag van H. H. IJ. C. waardoor laatstgenoemde zoch nog meer bij de middenmoot aansluit en eerstgenoemde nog vaster in den staart komt. En zou nu óf Bloemendaal óf H. O. C. zich bij den staart aansluiten? Bloemendaal beschikt momenteel over een levendig team, dat doelpunten weet te maken, ook tegen sterkere tegenstanders en Bloemendaal heeft bovendien een behoorlijke defensie. H. O. C. heeft een zwakke voorhoede; een aanval die niet zal zijn opgewassen tegen de Bloemendaalsche verdediging. Of de Bloemen-1 daalsche aanval geen kansje heeft bij de „internationale" verdediging: gebr. Tresling v. d. Does? Wij gelooven het wel en voor spellen een kleine zsge voor de Haarlemmers. In de promotie-klasse hebben de Musschen al een even lastigen uitwedstrijd tegen Togo. De Hagenaars verloren nog een wedstrijd en hebben een doelgemiddelde van 169 in drie wedstrijden. Conclusie: een vlotte aanval en niet al te sterke verdediging. M. H. C. verloor een der drie gespeelde wed strijden en heeft een doelgemiddelde van 128. Als M. H. C, op oude sterkte (met Brusse in de verdediging!) lean verschijnen, heeft Togo nog lang' niet gewonnen. In de tweede klasse ontvangt H. B. S. op haar terrein te Bloemendaal (aan den weg naar het Prov. Ziekenhuis) de Strawberries. Voor de Beverwijkers iets te zwaar misschien, vooral nu de wedstrijd niet op eigen terrein gespeeld wordt. Maar H. B. S. heeft wel reke ning te houden met een groot enthousiasme der Strawberries! Bloemendaal 2 speelt thuis tegen H. O. C. 2, beide teams boekten nog geen enkele winst; wel nederlagen; Bloemendaal 2 zelfs zware. Gelukkig schijnt bij de Oranjehemden een keerpunt te zijn gekomen. Maar een voorspel ling wagen wij nog niet, gelet op de wissel valligheid. M. H. C. 2 speelt thuis tegen het enthousias te Rinokkio. Ook hier is het oppassen voor de Haarlemmers. In de derde klasse zullen Strawberries 2 en H. B. S. 2 elkander niet veel ontloopen, hoe wel de eei-sten wellicht de beste kansen hebben. Alliance 2 zal een zwaren uitwedstrijd spe len tegen Leiden 2; maai' het eerste van Al liance zal vrijwel zeker zegevieren over Bloe mendaal 3, terwijl M. H. C. 3 met inspanning kan winnen van Alkmaar 2. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 17 van New-York te Philadelphia. Statendam 17 (n.m.) van New-York naar Rotterdam. HALCYON LUN. Stad Dordrecht 17 van Vlaardingen te Bagnoli, voor Huelva. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) 17 van Mombassa. Heemskerk (uitreis) 17 te Dar-es-Salaam. Randfontein (uitreis) 18 (7 v.m.) te Ant werpen. Springfontein (uitreisj p. 17 Ouessant. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 18 te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 16 van Honkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) vertrok 20 van Lon den. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogtekerk (thuisreis) 17 van Madras. Streefkerk 18 (v.m.) v. Hamburg n. Rot terdam, ligt op 15 mijl v. Hamburg geankerd wegens mist. JAVA—NEW-YORK LIJN. Phemius 15 van Manilla n. Batavia en New- York. Palemibang, Batavia n. New-York 16 van Singapore. Kota Radja 16 van Hampton Rds. te N.-Or- leans. Madoera, New-Orleans n. Batavia 17 te Pt. Natal. City of Derby, Java n. New-York 17 te Ca licut. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, 16 van Shanghai te Batavia. Tjisalah 15 van Manilla naar Honkong. Tjisadane, 16 van Hongkong n. Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 17 van Kopenhagen naar Gdynia. Berenice 17 van Malaga te Huelva. Ceres 17 van Samos naar Algiers. Irene 17 van Amsterdam te Napels. Oberon, New-York n. Amsterdam 17 van Londen en pass (9 n.m.) Gravesend. Orestes 17 (8 n.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Stella 18 van Piraeus te Amsterdam. Tiberius 17 van Danzig naar Kopenhagen. V'enus 17 van Cadix naar Ceuta. Vesta 17 van Livorno te Napels. Bennekom 15 van Valparaiso naar Am sterdam. Crijnssen 16 van Barbados te Crisobal. Nereus 18 van Amsterdam te Velsen. Orion 18 van Hamburg te Amsterdam. Vulcanus 18 van Amsterdam te Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland 18 v. B.-Aires te Amsterdam. Orania (thuisreis) 18 (1 v.m.) van Ccruna. Salland (t-huisr.) 17 van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) 17 van Belawan. Kota Baroe (thuisreis) 17 van Padang. Tapanoeli (uitr.) p. 17 (5 n.m.) Gibraltar. BLitar 18 van Rotterdam te Soerabaja. Kota Pinang 18 van Liverpool te Macassar. Kota Ago eng (thuisreis) p. 18 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphaca 18 van Hamburg te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bintang, Vancouver n. Calcutta 15 v. Macassar Silverpalm, Calcutta n. Vancouver 17 v. Ma cassar. Tosari, Vancouver n. Calcutta 13 v. San Franc. Silver belle, Vancouver n. Calcutta, 15 te Singapore. Kota Inten Calcutta n. Vancouver 17 te Los Angeles. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali 16 van Humboldt Bay te New West minster. Poelau Laut (uitr.) p. 16 Gibraltar. Chr. Huygens (thuisreis) 18 v. Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax Japan n. Rott. vertr 22 v. Londen. Philcctetes Japan n. Rott 18 v. Colombo Polydorus 18 van Bremen te Amsterdam. Prometheus Batavia n. Amst. p. 18 Perim. Polyphemus. Batavia n. Amst. 17 v. Padang. City of Khios, Dairen n Rott 17 v. Sin gapore. Peisander, Amst. n. Java p. 17 Gibraltar. Aeneas, Japan n. Rott. 16 van Kobe.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14