1 Kgu bij het Kind VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLA D 9 Vergeefsche jacht op een inbreker. Vrouw met revolver bedreigd. OUDERKERK a. d. AMSTEL,, 19 October. Toen gisteravond te ongeveer 9 uur de huis houdster van den heer W. van Bodegraven aan den Amsteldijk thuis kwam, hoorde zij op de bovenverdieping een verdacht gestom. mei en toen zij de trap op wilde gaan, kwam er een man te voorschijn, die haar met een revolver dreigde en daarna door het open raam wegvluchtte. In de haast nam hij een verkeerde fiets mee en liet hij zijn pet achter. Op het gegil van de huishoudster kwamen de buren toeloopen, onder wie" zich een rijks veldwachter bevond, die den dief achtervolg de. Deze was inmiddels op de fiets, die hij had meegenomen, den Middenpolder inge reden. Toen hij zich achtervolgd zag, gooide hij het rijwiel neer en sprong in een sloot, waarna hij over een weiland verdween. De marechaussee te Amstelveen werd gewaar schuwd en men trok er met politiehonden op uit, doch zonder eenig resultaat. Alleen de fiets en de pet van den inbreker zijn in handen der politie gevallen. Hoewel de man in het huis van den heer Van Bodegraven alles overhoop had gehaald, had hij slechts een klein bedrag aan huishoudgeld meege nomen. Een Russisch volkscommissaris geroyeerd. Vervolging te verwachten. MOSKOU, 19 October (V.D.) De vroegere volkscommissaris voor kunst en onderwijs in de Oekraïne. Kapenko, die later de leiding kreeg van den radio-omroep in deze repu bliek, is wegens schending van de partijdisci pline uit de communistische partij gezet. Naar verluidt zal een vervolging tegen hem worden ingesteld. SABELLI BEREIDT NIEUWE OCEAAN- VLUCHT VOOR. DUELIN, 19 Oct. (V. D.) De vlieger, Cesare Sabelli, die in den afgeloopen zomer met George Pond een Oceaanvlucht van New- York naar Rome wilde maken, waarbij hun toestel echter in Wales werd vernield, heeft het voornemen te kennen gegeven naar New- York terug te vliegen zoodra het vliegtuig is hersteld. Zijn metgezel Pond keerde reeds eerder per boot naar New-York terug. Stijgend aantal slachtoffers op Luzon. Typhoon eischte tot nu toe 72 dooden. MANILLA 19 October (Reuter). Vol gens berichten van het eiland Luzon (Phi- lippijnen) is het aantal dooden ten gevolge van de typhoon gestegen tot 72. Vele per sonen worden vermist. De straten van Manilla en de huizen zit ten nog zonder electrisch licht. Rampokterreur in Madioensche bedwongen. Alle hoofdleiders in arrest. In verband met de rampokterreur in het Madioensche, welke thans bedwongen kan worden geacht valt nog mede te deelen, dat in totaal 500 personen zijn gearresteerd, onder wie alle hoofdleiders. OPPASSER DOOR OLIFANT GEDOOD. Een ernstig ongeluk heeft plaats gehad bij het overbrengen van een grooten olifant van den dierentuin te Hannover naar den „Zoo" te Frankfort a. d. M. waaraan het dier verkocht was. De hoofdoppasser van den Frankforter dierentuin was reeds een week geleden naar Hannover gekomen om zic-h vertrouwd te ma ken met de eigenaardigheden van den olifant en daarna de leiding van het transport op zich te nemen Er had zich reeds een zekere vriendschap tusschen hem en het dier ont wikkeld. Gisteravond begaf de oppasser zich in de kooi van den olifant, waar hij iets aan den ketting verrichtte. Daarbij moet het dier op de een of andere wijze geprikkeld zijn, want het greep den man plotseling beet, slin gerde hem tegen den muur en bracht hem met de slurf een slag op het hoofd toe, zoodat de oppasser een schedelbreuk opliep. Met moeite kon hü nog uit de kooi komen. De man moest onmiddellijk naar het ziekenhuis ge bracht worden, waar hij korten tijd later is overleden. Nachteliike achtervolging te Amsterdam. AMSTERDAM, 19 Oct. Om 1.10 uur ln den afgeloopen nacht zag een nachtwaker dat twee personen kwamen uit een leeg staand perceel Kattegat 15. Zij gingen de Engelsche steeg door en daar den waker dit verdacht voorkwam, volgde hij hen. Op den Nieuwen- dijk hieden de twee krijgsraad, of zij links of rechts af zouden gaan, doch zetten het plot seling naar links toe in de richting van de Haarlemmerstraat op een loopen. De een ging de Brouwersgracht op, doch de ander liep rechtuit de Haarlemmerstraat in. Op de Kor te Prinsengracht ontmoette de waker een po- litie-agent. Het lukte hen beiden een hard- looper te arresteeren en naar het posthuis Droogbak over te brengen. Daar bleek dat het heerschap logeerde in een logement aan de O. Z. Achterburgwal en dat hij in het bezit was van een imitatie-revolver, van loopers, handschoenen en vijf pakjes omzetbelasting zegels. Waker en agent stelden vervolgens een onderzoek in in het perceel Kattegat 15, waar geconstateerd werd dat op zolder ln het dak een gat was gemaakt. Op het gestommel riepen dc buren„Wie is daar", waarop de po- litie-agent antwoordde „Politie", Daarop volg de de mededeeling van de bewoners, dat zij dit gestommel voor een kwartier ook al ge hoord hadden en niet van plan waren open te doen. Inmiddels is de verdachte overgebracht naar het bureau Warmoesstraat, vanwaar het onderzoek wordt voortgezet. Het presidentschap van Griekenland. Zaimis herkozen. ATHENE, 19 October. (Reuter). Zaimis is herkozen als president der Grieksche repu bliek. De oudste man ter wereld ontdekt? MOSKOU, 19 October (Reuter). In een dorp in de omgeving van Batoun is een man ontdekt, die 154 jaar oud moet zijn. Hij zou de oudste man ter wereld zijn. Ongeluk met Belgisch bombardementsvliegtuig. Tien gewonden. BRUSSEL, 19 October 'Reuter). Gister avond is tijdens een oefening van bombarde mentsvliegtuigen een groot Fokker-bombar dementsvliegtuig omgeslagen. De acht personen die zich in het toestel be vonden, zijn allen licht gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. BRUSSEL 19 October (Reuter). Omtrent het ongeluk met den bommenwerper te Be- verloo wordt nader gemeld, dat het ongeval plaats had tengevolge van de mist; acht in zittende officieren zijn licht gekwetst, de beide piloten liepen zwaardere kwetsuren op. Een commissie van onderzoek zal een on derzoek ter plaatse instellen. Prof. Otten's pestvaccin. BATAVIA, 19 October (Aneta). Naar de „Java-Bode" mededeelt zijn gisteren te Ba tavia besprekingen gehouden tusschen Dr. Offringa, Hoofd van den Dienst van Volksgezondheid, Prof. Dr. Otten en Dr. Ro sier, inzake de toepassing van het door Prof. Otten samengestelde pestvaccine. Men besloot, na overleg met het Binnen- landsch Bestuur te Bandoeng, te beginnen met proefnemingen tot toepassing van de pestvaccine op de bevolking in twee onder districten van het Regentschap Bandoeng. Van deze twee districten zal een gedeelte wel en een ander gedeelte niet worden inge ënt, teneinde op deze manier vergelijkings, materiaal te verkrijgen.. Singapore verklaarde Batavia voor besmet. BATAVIA, 19 October (Aneta). Naar aan- 'eiding van het feit, dat de autoriteiten te Singapore Batavia verklaarden als te zijn be smet met longpest, wendde de Dienst der Volksgezondheid zich nader tot bevoegde in- stnties te Singapore aan wie is uiteengezet dat het gevaar voor uitbreiding van longpest te Batavia thans volkomen is geweken. Dit is te constateeren uit het uitblijven van nieuwe pestgevallen in de hiervoor voorge schreven periode. Men verwacht dat Singa pore in den loop van den volgende week de pestbesmetverklaring van Batavia zal in trekken. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL B. Men schrijft ons: De Ouderavonden van de U.L.O. school B aan het Junoplantsoen kenmerken zich steeds door grooote belangstelling van de zijde der ouders; zoo ook de avond van Woensdag 17 dezer, welke wederom zeer druk bezocht was. Na behandeling van het huishoudelijk ge deelte der agenda kwam aan het woord óe heer S. Roosma, hoofdbestuurdslid der Ver. eeniging vor MULO te Zaandam, met het onderwerp: „Ons U.L.O.". In een gloedvolle en onderhoudende rede zette de heer Roosma het nut van de U.L.O.- •chool uiteen en gaf een overzicht van het ontstaan en de methode van het uitgebreid lager onderwijs, wat spreker noemde de kroon op het werk der lagere school. Spreker eindigde zijn rede met het uitspreken van ae hoop, dat de belangstelling steeds grooter moge worden voor ons mooie U.L.O.dat een zegen is geworden voor ons volk. De inspecteur van het Lager Onderwijs te Haarlem, de heer H. van de Weyer, die tegenwoordig was, sprak zijn groote waar deering uit over het door den heer Roosma gesprokene, waarmede spreker geheel kon instemmen. Omtrent het U.L.O.-examen kon spreker nog zeggen, dat hij geen examen kende, dat zoo goed en in alle onderdeelen geregeld is. De voorzitter, het hoofd der school, de heer van der Haar, sloot den avond en bracht mede namens de aanwezigen dank aan den heer Roosma voor zijn leerzame rede. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70. Tongen per K.G. f 1.75—f 1.50. Kleine schol per 50 K.G. f 27—f 12.50. Schar per 50 K.G. f 12—f 3. Rog per 20 stuks f 17.50f 11. Vleet per stuk f 2. Kleine poon per 50 K.G. f 9f 8. Middelschelvisch per 50 K.G. f 25. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22- f 19. HEEMSTEDE JEUGDKERKDIENST. Zondag 21 October a.s. zal ln de kapel .Nieuw Vredenhof" Haarlem-Zuid, weder een jeugdkerkdienst worden gehouden, die zal aanvangen om half elf. Deze dienst zal worden geleid door dr. J. Eykman, directeur van de Amsterdamsche Maatschappij van Jonge Mannen, te Am sterdam, diens onderwerp zal zijn „Het zoe ken van God." Deze jeugdkerkdiensten zijn bestemd voor jongelui van 14 tot 18 jaar, terwijl ouderen voor zoover de plaatsruimte het toelaat ook welkom zijn. A-Iyï tot staan gebracht zonder "innemen r::; yicKs j-lV VapoRUB WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez. Med.) Het vogelleven in Groenendaal Interessante bijzonderheden. Om te trachten het vogelleven in Groenen daal te bevorderen werd in Mei 1933 nog een 50-tal nestkastjes aangebracht, (20 kastjes waren reeds vroeger geplaatst). De heer L. van 't Sant, die van het vogel leven in Groenendaal een speciale studie maakt, heeft geconstateerd, dat over 1933 in die 70 kastjes uit 29 broedsels 218 jonge els zijn uitgevlogen, terwijl dit in 1934 steeg tot 84 broedsels met in totaal 565 jon ge vogels. Koolmeesjes leverden hier het grootste aan tal namelijk 360. Pimpelmeesjes volgden met 171, zwarte meezen 18. Grauwe Vliegenvan gers 4, spreeuwen 5, Roodstaartjes 3 en Ho- ienduiven 4,. Behalve de hier genoemde vogels huisvest Groenendaal nog vele andere vogelsoorten waaronder de nachtegaal en verschillende soorten lijsters een eereplaats innemen. Het totaal aantal gecontroleerde soorten broed vogels bedroeg 31. Dit groote aantal is een gevolg van het veel gevarieerde geboomte in Groenendaal, dat aan de dieren meer levens kans geeft. Het gunstige weer had als gevolg, dat in dezen zomer vele vogels een tweede broedsel maakten dat weinig sterfte onder de vogels voorkwam. Ook het aantal wilde zoogdieren viel dit jaar mee. Vooral de eekhoorn is vrij talrijk waardoor eenig gevaar bestond dat de eek hoorns het vogelleven in gevaar brachten, zoodat enkelen doodgeschoten moesten wor den. Dit geschiedde ook met een 4-tal nesten van den zoogenaamden eierroover „de Vlaam sche Gaai". De muizen worden bestreden door ransuilen, kerk-, en steenuilen. De ratten bleken ooi-zaak dat 60 jonge eendjes er het leven bij ingeschoten hebben. Ook jonge ganzen en pauwen werden door ratten verslonden. HET CRISISCOMITé. Nu de winter nadert is ook het plaatselijk crisiscomité te Heemstede weer bijzonder in actie om te trachten de groote nood te helpen lenigen. Zij doet dit weer door in een circulaire een beroep te doen op hen, die nog in staat zijn mede te helpen velen te behoeden voor alge- heele ondergang. Behalve om financieelen steun zal het co mité ock aankloppen om steun in natura en wel in hoofdzaak kleeding. De postrekening van den penningmeester is 190210. SANTPOORT „JACOB VAN LENNEP" TREEDT OP VOOR „DE yCHTHOEVE". Gisteravond gaf de Haarlemsche tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep" in „De Wey- man" ten bate van .De Lichthoeve" een op voering van „Dans. Nonneke, dans". Daar dit hypermodern satyriek blijspel in 3 bedrijven door J. M. IJssel de Schepper en J. van Rand wijk uitvoerig door onzen tooneelcriticus is besproken, kunnen wij ons thans van een uit voerig verslag ontheven achten. We willen ons dan ook beperken tot de mededeeling, dat de helaas slechts gedeeltelijk gevulde zaal geno ten heeft van het spel der Haarlemsche da mes en heeren. Vooral Coa- Visser speelde de rol van Mevr. Brandoma weer meesterlijk. Aan het einde van den avond dankte Zuster Kuyck de Haarlemmers hartelijk voor hun welwillend optreden. LEDENVERGADERING T. V. S. Op de gehouden ledenvergadering van de turnvereeniging „Santpoort" werd besloten de winteruitvoering te geven op 13 Februari 1935, en de onderlinge wedstrijden te houden op 11 April 1935 (jongens), 12 April 1935 (meisjes) en 18 April 1935 (dames en heeren). Voorts besloot men ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereenigtog in 1935 een jubileumsmarsch en een estafetteloop door Santpoort uit te schrijven. En tenslotte werd een voorstel aangenomen om een groote verloting op touw te zetten, waarvan de eventueele baten gebruikt zouden worden tot aanschaffing van turntoestellen. Als prijzen worden o.m. beschikbaar gesteld een rijwiel en K. L. M.-vluchten boven Amsterdam. BLOEMENDAAL DIEFSTAL VAN GELD EN JUWEELEN. Door de politie is alhier aangehouden een dame. die bij een familielid te Bloemendaal logeerde. Zij werd verdacht van diefstal te Breda van een bedrag aan geld en eenige ju- weelen tot een waarde van f3000. Tegen de Tegen de recherche van B'reda en Bloemen daal heeft zij bekend den diefstal gepleegd te hebben. Een gedeelte van het bestolene was nog in haar bezit. Zij is naar Breda overge bracht. Bij de juweelen was o.a. een ring ei een hanger met briljanten. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Sijp, Oranjeboomstraat 4 Haarlem, een motorhandschoen; W. Kerkhoven, Prof. van Vlotenweg 3. Bloemendaal, een vulpenhouder. J. Rutgering, Zijlweg 244 Haarlem, een ak- tentasch met inhoud: C. de Rooij. Dompvloeds laan 45, Overveen, een rijwielbelastingmerk. van den Heuvel, Bentveldsweg 106, Aerden- hout. een jongensregenjas; J. Denijs, Bloe- mendaalschweg 101, Bloemendaal, een dames handschoen; H. v. Batenburg, Bosch en Duin- laan 18, Bloemendaal, een gouden zegelring waarin letters; Bekhuis, Mollaan 1, Bloemen daal, een dameshandschoen; E. de Graaf, Dompvloedslaan 41 Overveen, een gummi kin dercape; aan den politiepost te Aerdenhout een handschoen; een „The Christian Science Journal"; aan het bureau van politie te Over veen. een rijwielpomp; een kindertaschje met inhoud; een kinderbeursje: een damestaschje met inhoud, een zakje met hagel. RAADSVERGADERING. Een Middelbare school in Bloe mendaal? Overveen krijgt einde lijk een nieuw gebouw voor de la gere school. Lange discussie over al of niet verlichting van parkee- rende auto's. De raad van de gemeente Bloemendaal kwam Donderdagmiddag bijeen. De subsidie voor „Flora" werd niet verleend. De opvatting van B. en W. betreffende de wethouderswedden (nl. om het salaris van f 2000 te handhaven) werd door den raad ge deeld. Het prae-advies van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Indische Ver. voor Haarlem en Omstreken ter verlaging van schoolgeld voor leerlingen wier ouders in Indië wonen, werd aangenomen. Aangenomen werd ook het voorstel van B. en W. ctm een gedeelte van het vóór café „Roozendaal" aan dsn Bloemendaalscheweg te Overveen gelegen terrein aan den openbaren dienst te onttrekken. Vijftig woningen op den Zeeweg. Ook is aangenomen de voordracht van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van Juni 193'0, waardoor aan de wenschen van aesthe- tica bij de bebouwing van den Zeeweg meer tegemoet wordt gekomen. De wijziging stelt bebouwing voor tot hoogstens 50 woningen. In stemming kwam een voorstel-Schulz (SD.A.P.) om"te bepalen dat bij bebouwing van den Zeeweg minstens 50 M. afstand tus schen de huizen moet zijn. Wethouder Prinsenberg vreesde moeilijkhe den met Ged.'Staten als dit voorstel werd aangenomen. De voorzitter, burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den T e x geloofde niet dat men nu reeds bindende voorschriften kan geven. Het voor stel wordt verworpen met 93 stemmen en onthouding van den heer Lu den. (C.H Ontheffing bepalingen der bebouwingsvoor schriften werd verleend aan: a. J. J. Verhagen, voor bouw van acht ga rages aan het Goudsbloemplein en de Verbe nalaan b. A. E. Ruys, voor bouw van een garage bij perceel Vogelenzangscheweg no. 28; c. J. W. H. van Staa, voor vergrooting van een schuur bij perceel Hoplaan no. 1; d. Mevrouw A. Vettewinkel-Amesz, voor bouw van een garage bij perceel Tetterode- weg no. 1. Stichting van school voor M. O. overwogen. Naar aanleiding van het punt: machtiging tot het aangaan van een regeling met Haar lem over bijdrage schoolgeldregeling voor V.H.O. en M. O. vraagt de heer C a s s e e (V. D.) of 't Bloemendaal niet voordeeliger zou uitkomen zelf een inrichting voor Mid delbaar onderwijs eventueel gecombineerd met een voor Voorbereidend Hooger Onder wijs te stichten. Gezien de regeling met Haar lem en het feit dat andere gemeenten ook niet zoo heel erg tevreden zijn met de Haar lemsche regeling, overweegt spr. een samen gaan met die andere gemeenten. De heer S c h u 1 z is het met den heer Cassee eens. Hij vraagt zich alleen af. of in deze tij den het rijk bereid zal ziin mede te werken, Jhr. Quarles van Ufford (V. B.) voel de voor de ..eigen school" alleen voor zoover het als stok achter de deur kan gelden, om Haarlem tot verlaging te dwingen Hij voelt namelijk weinig voor decentralisatie. Wethouder Bornwater gelooft niet in meewerking van Haarlem, zoolang het geen rijkssubsidie krijgt. Hij is bereid een calcu latie te maken voor wat voordeeliger zal zijn. De moeilijkheid zou zijn: waar zou de school moeten komen? De gemeente Is namelijk zeer uitgestrekt. De voorzitter merkt op dat men de ouders zou moeten dwingen hun kinderen naar die school te zenden, om haar rendabel te doen zijn, wat uiteraard veel bezwaren heeft. Overveen krijgt een nieuwe lagere school. Op de begrooting 1935 zal een bedrag ge- Dlaatst moeten worden van f 65000 voor den bouw van een nieuwe school. Jhr. Quarles zette nogmaals uiteen waar om hij verleden jaar tegen de uitgave van f 85000 heeft gestemd, De financieele toestand der gemeente gaf den doorslag, ofschoon hij de urgentie van een lagere school te Over veen wel inzag. Nu het bedrag met f 20.000 is verminderd, de bevolking toeneemt en de leeningsvoor- waarden makkelijker zijn, zal spr. gaarne voor de uitgave stemmen. De heer Noorman (S.D.A.P.) is ook voor verbetering der school, die reeds in slechten toestand was, toen., wethouder Bornwater er school ging. „Hij was echter nogal veelelschend", merkte de heer L u d e n op. die nog eenige inlichtin gen vroeg over de kosten. De raad had geen bezwaar tegen dezen post. De heer S c h u 11 z vroeg n.a.v. de bepalin gen wegens brandgevaar bij filmvertooningen of brandvrije smalfilms niet buiten de be palingen kunnen vallen. De voorzitter zegt dat de commandant van de brandweer afwijzend heeft geadviseerd, om dat brandgevaar door electrische kabels toch nog altijd blijft bestaan. Verlichting van parkeerende auto's? Jhr. Quarles vroeg het woord naar aan leiding van de bepaling van verlichting van parkeerende motorrijtuigen bij avond. Volgens hem is het niet onwettig als de raad ontheffing voor bepaalde plaatsen verleent. In andere gemeenten is dit ook gedaan. Volgens den voorzitter is de interpre tatie „overal op de plaatsen waar geen gevaar aanwezig is," geen plaatsaanduiding. Boven dien is de weg voor 't verkeer en niet om te parkeeren. De roestand van niet-verlichting was een leemte in de wet, die juist door de motor- en rijwielwet kort geleden is aange vuld. De heer Lestrieux Hendricks (R.K.) vraagt om aanwijzing van bepaalde wijken. Het levert volgens hem geen gevaar op als men wagens bij lantarens onverlicht parkeert. De heer S c h u 1 z vindt het wel gevaarlijk voor een gemeente als Bloemendaal, in tegen stelling tot steden. Als men fietst moet men ook stallen, en zooveel geld kost 't niet. Als men vreest dat de accu leeg loopt, kan men toch olielampjes meenemen! En olie kost niet veel De heer Van Riessen (A.R.) heeft ook geen bezwaren tegen niet-verlichting. Jhr. Quarles zegt dat men de niet-ver- iichte-ongelukken-statistiek maar eens moet naslaan hoe weinig ongelukken zoo zijn ge beurd. Iemand die tegen een onverlichte auto op rijdt, is dom. De voorzitter zegt dat 't zoo eenvoudig niet is. De heer Posthumus Meyjes (VB.) vindt 't niet consequent dat karren dan wel onverlicht mogen zijn (en voetgangers zegt Jhr Quarles). De heer Meyjes gelooft niet dat er onge lukken gebeuren door niet-verlichting in een bebouwde kom. Hij vind het niet fair de auto mobilisten te dwingen, van den weg te blijven door ze op mogelijke kosten te jagen van een leege accu. De heer S c h u 1 z wil dat de raad zich uit spreekt te wachten op een voorstel van B. en W. en niet dat de raad zich nu uitspreekt voor de richting welke Jhr. Quarles wil inslaan. De heer Hendricks wenscht eerst ae motie van Jhr. Quarles in stemming te ne en. Ten slotte wordt geen motie in stemming genomen en zullen B. en W. bij hun voorstel rekening houden met de wenschen van den raad. De heer Cassee: „Hè, hè, wat zijn we nu ver gekomen!" De heer Enschede (V.B.) is bang dat de verbetering van de Vondellaan te veel zal kos ten, waarin wethouder Prinsenberg hem gerust stelt. De heer Cassee vroeg om een voorstel van B. en W. dat behelst dat in de rondvraag geen moties meer zullen ingediend kunnen wor den De voorzitter voelt daarvoor wel iets. Daarna ging de raad in besloten zitting. HOUT AANGESPOELD. Hedenmorgen is aan het Bloemendaalsche strand een groote hoeveelheid timmerhout aangespoeld. De herkomst is niet bekend. HET CRISISCOMITé De voorzitter van het Crisis-Comité Bloe mendaal heeft contribuanten uitgenoodigd tot een bijeenkomst op den 22sten October 1934 te 8 uur nam. in Hotel van Ouds het Raad huis te Overveen, ten einde het Comité in ae gelegenheid te stellen een korte uiteenzetting te geven van de wijze, waarop de ontvangen gelden besteed zijn. Het comité zou het ten zeerste op prijs stel len. indien zijne begunstigers ook op deze wijze blijk van hunne belangstelling zouden willen geven, waardoor de gelegenheid wordt ge opend, over de werkzaamheden van het Co mité van gedachten te wisselen. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANK VERFFN'GING F4NTOOR HAARLEM Staats). Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1,2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Stantsl. Bnitenl. 1/2 pCt. Duitschl. I 930Vounglcen.) 1 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatlc. 1932 Schecpv. Mijen. Oude Boot Schecpv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr. Blnnenl. Alg. K.zijde Unie... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft,,.. Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb, Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am, Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt, Cities per 19 66 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert, Handel Mij, Indische Bank Banken Buitenl. •uische Reichsb. Vtiol. Mij. Biul. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mljen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijcn, Alg. Exploratie Billiton II Redjang 3oeton Tabak Mijen Dell Batavia Tabak Dell MIJ Besoeki Sonembah Soeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... Ned, Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Wilwaukeo 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 101% 20H 33»/8 21544— 216H 71H-H 64* 22 H 36H 65 1 35*/É 83 37/8 158H Ó4H 165W 14544 124Vi 60 131 92H 9H 2

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15