STUKKEN BETER IN ALLE OPZICHTEN! Menschen en dingen uit mi|n buurt. Melbourne-race. ZATERDAG 20 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Goudbloklanden confereeren. Nederland gaarne bereid mede te werken. Commissie zal haar werkzaamheden in de komende maanden moeten voortzetten. Vrijdag is te Brussel de eerste vergadering gehouden van de aldaar confereerende, tot het goudblok behoorende landen. De bijeen komst der afgevaardigden eindigde om zes uur des avonds. Na afloop der eerste zitting legde de Mi nister van Buitenlandsche Zaken van België. Jaspar, tegenover de aanwezige journalisten de vogende verklaring af: De commissie die heden beraadslaagde, zoo zeide hij, is feitelijk geen conferentie, het is een werk-bijeenkomst, ingesteld ingevolge een besluit te Genève getroffen in den loop van September 1.1. Ingevolge dit besluit hadden de landen den Minister van Buitenlandsche Zaken van Bel gië, er mede belast, een commissie bijeen te roepen om het vraagstuk te onderzoeken van de toeneming der handelsbetrekkingen tus- schen de-landen die aan het Goudblok trouw blijven, alsmede ter bestudeering van de kwes tie van het vervoer tusschen die landen en de toeneming van het toerisme aldaar. Het doel van de commissie is niet om be paalde besluiten te nemen. Zij zal haar werk zaamheden. die thans begonnen zijn. in de ko mende maanden moeten voortzetten. Zijn verklaringen samenvattend, zeide Jas par: Wij hopen, dat morgen. Zaterdag, een resolutie wordt aangenomen, betreffende de kwestie ter verruiming van de handelsrelaties en dat de werkwijze, alsmede het arbeidsveld van de subcommissies, die na de Brusselsche bijeenkomst de andere punten zullen behan delen, wordt vastgelegd. Een permanent bu reau. dat te Brussel zal zijn gevestigd, wordt dan belast met de verdere uitwerking van hef geheele nlen. Het is een werk van langen duur dat methodisch moet worden verricht en met zorg dient te worden voorbereid. -,Alle landen met den besten wil bezield". Vrijdagavond had V. D een onderhoud me' den Nederlandschen afgevaardigde ter bijeen komst van vertegenwoordigers der landen va1"1 het Goudb1ok. Minister Steenberghe. Deze ver klaarde dat bij de eerste zitting gebleken ri dat alle landen met den besten wil bezield zijn om het voorgenomen doel te bereiken t.w een nauwere economische samenwerking tus schen de landen van het Goudblok Or> de vergadering werd door Minister var Steenberghe'het woord gevoerd. Hij dankte de Belgische regeering voor het door haar ge nomen initiatief en zeide. dat Nederland gaarne bereid is mede te werken aan het be oogd* doel. Niet alleen moeten de belangen van handel en nijverheird behartigd worden i maar ook die van de scheepvaart. Hedenmorgen zouden de deskundigen on der voorzitterschap van den heer Van Lan- genhoven vergaderen. In deze bijeenkomst zou ook Nederland door een deskundige ver tegenwoordigd worden. Om elf uur of in den namiddag zou een vol tallige zitting van de leden der commissie ge houden worden. INBRAAK WERD GEëNSCENEERD. Vrijdagmorgen kreeg de politie kennis var. een inbraak in de woning van de familie B D. te Maassluis. Kasten en laden waren over- hooD gehaald en een bedrag aan geld bleek te zijn ontvreemd. De recherche, welke een on derzoek instelde, vond de wiize. waarop de inbraak zou hebben plaats gehad vreemd en nam eerst den man en later de vrouw in ver hoor. De laatste bekende toen dat de inbraak gefingeerd was geweest Het echtpaar is in arrest, gesteld. Het geld behoorde aan den Chrlsteliiken Bond van Fabrieks en Trans portarbeiders „Unites". ISRAËLITISCHE GEMEENTE TE NAARDEN De arr.-rechtbank te Amsterdam heeft Vrij dag uitspraak gedaan in de civiele procedure tusschen het Nederl. Isr. Kerkgenootschap en de Isr. Gemeente te Naarden, De rechtbank gelaste nietigverklaring van het besluit der Centrale Commissie, waarbij de Ned. Isr. Gemeente te Naarden werd op geheven en samengevoegd met die te Bussum Voorts gelastte de rechtbank royeering van de acte van overdracht. Gedaagde wordt ver oordeeld in de kosten van het geding, be groot op f 275 Zijn huishoudster vermoord. Tegen verdachte 15 jaar geëischt. De Officier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg, heeft Vrijdagmiddag tegen den 51-jarigen caféhouder C. J. M., wonende al daar, thans In voorarrest wegens moord ge pleegd op zijn huishoudster op 27 Mei van dit jaar een gevangenisstraf geëischt van vijftien De verdediger bepleitte de uiterste clemen tie, aangezien het verleden van den verdachte zeer gunstig is geweest en hij nimmer met politie of justitie in aanraking is geweest. De uitspraak is bepaald op 2 November a.s. PLANKEN WAMBUIS BLIJFT ONGEREPT. Het bekende Veluwsche landgoed het Plan ken Wambuis, dat Dinsdag is verkocht, blijkt eigendom te zijn geworden van de Admini stratie Maatschappij Unitas te Utrecht welke het landgoed in ongerepten staat zal bewa ren. Het zal voor het publiek toegankelijk zijn. DRIJVENDE SCHIETSCHIJF VEROORZAAKT GEVAAR. Aneta meldt uit Tjilatjap: De „Prins van Oranje" is bezig met de berging van een wrak dat een tweetal weken geleden door een voor bijvarend vaartuig is gezien en gevaar voor de scheepvaart zou opleveren. Men vermoedt thans dat dit het wrak is van een drijvende schijf, welke sinds September tijdens de schiet- manoeuvres in de Straat van Lombok wordt vermist en thans tot op een diepte van 16 Meter is gezonken. De pogingen om het te bergen hadden nog geen resultaat. Het wrak is nog steeds onvindbaar. Slechte verlichting kost een doode. Motor rijdt tegen mestkar. Bestuurder gedood, duo-rijder zwaar gewond. Vrijdagavond omstreeks negen uur heeft op den Kortekade te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een dooed te betreuren is. Op genoemde kade reed in de richting Gouda een paard en wagen, welke met mest geladen was. In dezelfde richting reed de 25- jarige motorrijder J. Teyen uit Rotterdam met op de duo de professional-biljarter V. uit Schiedam. Waarschijnlijk door de slechte ver lichting ter plaatse zag de motorrijder den voor hem rijdenden wagen niet, met het ge volg, dat hij er van achteren tegen aan reed. T. en de duopassagier de heer V. werden tegen den grond geslingerd, de bestuurder de heer Teijen was op slag dood terwijl de heer V. zwaar gewond werd opgenomen en in zorg- wekkenden toestand met een zware hersen schudding naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht moest worden. Ook het lijk van den heer T. werd daarheen vervoerd. Door de aanrijding was het paard dat voor den mestwagen gespannen was op hol ge slagen en kon slechts met groote moeite door den voerman een eind verder gegrepen wor den. Toen hij bij zijn - wagen terugkeerde kwam hij tot de vreeselijke ontdekking, waar op hij direct hulp ging halen. Meisje door motorrijder aangereden. Op den hoek van de Spuistraat en Raad huisstraat te Amsterdam is Vrijdagavond een 17-jarig meisje dat op haar fiets vanuit de Spuistraat kwam, aangereden door een mo torrijder die in de Raadhuisstraat reed. Het meisje werd met een lichte hersenschudding opgenomen. Ook de motorrijder werd licht gewond De motorfiets lag aan den kant, de bestuurder was verdronken. Door een paar voorbijgangers werd aan den kant van het Molenwijk-kanaal nabij Annen (Dr.) een motorfiets gevonden. De motorfiets lag zoodanig, dat men een ongeluk vreesde. Inderdaad haalde men na eenigen tijd dreggen het lijk op van een 37-jarigen man R. Zeephat uit Veendam. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De man laat vrouw en een paar kinderen achter. Jongetje onder een bietenkar. Te Schoondijke liep Vrijdag het 4-jarig zoontje van den heer J. Wever bij een wagen beladen met bieten. Een der bieten viel van de wagen. Het kind wilde de biet oprapen, doch viel. met het gevolg .dat het achterwiel van de kar over het lichaampje ging. Het jongetje was op slag dood. BUITENT ANDSCHE MUSICI HEBBEN WERK. De Nederlandsclie hebben geen contract. De afd. den Haag, van den Ned. Toonkun- stenaarsbond heeft een onderzoek ingesteld, waaruit is gebleken, dat in de café- en restau rantbedrijven aldaar in totaal 176 musici werkzaam zijn. Hiervan zijn slechts 64 Hollan ders en 112 buitenlanders, terwijl verschillende Hollandsche orkesten voor 1 November nog niet afgesloten hebben. Koningin beschermvrouwe tuberculosebestrijding. De Koningin heeft bereidwillig toegestemd, als beschermvrouwe van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose de plaats in te nemen van wijlen de Koningin-Moeder, die van de oprichting der vereeniging af haar beschermvrouwe is ge weest. PROF. BONGER KRIJGT EEN EERE DOCTORAAT. Ter gelegenheid van het eeuwfeest der Brusselsche vrije Universiteit zal aan 28 per sonen uit verschillende landen het eere doctoraat worden uitgereikt. Onder hen be vindt zich naar het Volk meldt, onze land- ;enoot prof. Bonger. KRANSLEGGING OP HET GRAF VAN DE RUYTER. Vrijdagmorgen heeft de état-major van het Duitsche slagschip „Schleswig-Holstein" een krans gelegd" op het graf van Admiraal De Ruyter in de Nieuwe Kerk te Delft. Ter begroeting van den Commandant Overste Schuster en zijn gevolg, was in de kerk aanwezig de Commissie tot bestuur over de Nieuwe kerk, bestaande uit ds. A. G. N. van Hoogenhuyze, mi'. J. C. W. N. de Bruyn van Melis- en Mariekerke en den heer F. A. v. d. Bosch. Eveneens waren aanwezig de Duitsche consul-generaal, de heer B. von Halm en de ondercommandant der Marine, Kapitein ter Zee Meijer Ranneft, Terwijl het orgel het Wilhelmus deed hooren begaf zich Overste Schuster met zijn Officieren en eenige Matrozen naar het graf monument van Admiraal De Ruyter. waaraan nog een krans hing, eens aangeboden door de Keizerlijke Duitsche Marine. De Commandant fan de Schleswig-Holstein hield een korte toespraak, waarin hij De Ruyter eerde als zeeheld, als leider en als mensch. Spr. noemde zijn beroemde zeeslagen bij name en bracht hulde aan de nagedach tenis van dezen admiraal en aan het land, dat hem voortbracht. Overste Schuster legde daarna een krans van witte lelies aan den voet van het monu ment neer. Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze dankte voor dit bewijs van hulde. (Adv. Ingez. Med.) Het echtpaar. Naast mij, op nummer 17 b, woont het echt paar. Van de zes deuren op mijn portiek zijn er vier die niet weten welk een bijzonder echt paar de zelfde hooge, steenen trap als zij bestijgen en afdalen, bestijgen en afdalen, zes keer daags en zoo al twaalfhonderd dagen lang. Het echtpaar is niet geheel net. en ook niet geheel bohémien, het is journalistiek en dat is ncgal moeilijk te definieeren. Hij ziet er uit als een gewone meneer, een referendaris een boekhouder, cf een chef bij de Bijenkorf, maar hij schrijft stukjes in de krant over kleine voorvallen des levens, over films en over premières van operettes. Voor de gewone redactie-bezigheden is hij te ar tistiek en voor de Tweede Kamer of het hoofd artikel is hij te weinig algemeen ontwikkeld. Zij ziet er uit els een gewone dame. de vrouw van een rechter, een hoofdonderwijzer of een dansleeraar voor de beslist-gegoede kringen, maar zij schrijft per jaar vierhon derd vijftig stukjes in twee en dertig dag-, week- en maandbladen over jumpers, tafel dekken en gelaatsverzorging. Voor het bakken van biefstuk is zij te artistiek en een reman schrijven kan zij niet. Zij hebben een drie-kamer-woning en een keukentje. Een woonvertrek, een slaapvertrek en een werk-kabinetje. In het woonvertrek heerscht een artistieke sfeer. De wanden zijn tango-rood gesausd en over de divan ligt een liberty-kleed. Het bruggetje en de Zonne bloemen van Van Gogh hangen aan den muur op een crocus-gelen lap en naast de kalender- met-poesjes van de broodbakken-ij „Allen Eén" hangt het Konijn van Dürer. Een groote koperen pot is hun aschbak en drie leege boe kenkisten met een parelgrijzen dcek het dres soir en alle jaargangen van „De Vrouw en haar Leven" liggen in een hoek. In het werk-kamertje staat een bureau-mi- nistre met een ravage van kranten en bloc- notes. Er hangen portretten van kunstenaars en veel-belovende schrijvers met opdrachten, die geuren naar honing en .boschviooltjes. De boekenkast puilt aan vele zijden uit. Ge vindt er het weekblad ..Voor Elck wat Wils", de Kritik des Reiuen Veripinft en Van het Viooltje dat Weten Wilde. Het slaapvertrek heb ik nimmer betreden. Doch ik denk aan een ijzeren ledikant, een katoenen sprei en een lampetkan. Hij heeft mij gisteren gezegd dat hij drie brieven van lezeressen ontvangen heeft naar aanleiding van zijn stukje over de herfst en het dwarrelen der doode. roestbruine blaren. ..Ik ben niet verwaand", zei hij, ..ik weet dat ik niet. in den schaduw kon staan van Henri van Wermeskerken. maar zulke belangstelling geeft je toch voldoening en ambitie; ik ga nu een stukje schrijven over Storm langs de kust". Zij heeft mij vanmorgen in onze portiek ge zegd: „ik vind 't altijd zoo .prettig dat u óók hier woont. Met de anderen kan ik geen ge sprek voeren. Hun levens gaan zoo heelemaal langs het onze. Wat vindt u van Szekely Lulofs?" Door de week eten zij boterhammen met kaas. rijst met kerry, bokking en chocolade hagelslag. En Zaterdags kcopen zij een half flecchje port bij den kruidenier. Hij zegt: ..ik heb mijn hééle leven in kroe gen gezeten: ik ken er alle gezichten, ik houd er van om rustig thuis te zitten en als de Waalbode mijn serie over het Mondaine Leven in de Groote Stad opneemt,, kunnen we een radio koopen". Zij zegt: „ik haal liever wat in huis, dan dat ik opgeprikt tusschen allemaal dames met bontmantels en leege hoofden zit. Ons huis is ons domein. In ons huis vind ik inspiratie voor mijn babbeltjes in de Vrouwenkroniek. Zoo als het thuis is vind je het tóch nergens." En ik denk aan de drie houten kisten onder den grijzen doek. aan 't ijzeren ledikant en de Kritik der Reinen Vernunft. En rijst met kerry smaakt bést na een glas port. Mr. E. ELI AS. Gedenkteeken voor de Koningin-Moeder. Prijsvraag voor Nederlandsche beeldhouwers. Het Comité voor een gedenkteeken voor de Koningin-Moeder te 's-Gravenhage heeft be sloten tot het uitschrijven van een openbare algemeene prijsvraag, uitsluitend voor Neder landsche, in Nederland woonachtige beeld houwers. Amsterdamsche bloemen, venters staken nog. Toch wordt er geveild. De bloemenveilingen in de Nieuwe Markt hallen te Amsterdam, die de laatste dagen niet zijn doorgegaan, wegens het optreden van een groep koopers, hebben Vrijdag voortgang gehad. De directeur van de Nederladsche Veiling deelde mede, dat op aandrang van het Markt wezen en van eenige koopers de veiling zou worden gehouden. In de veilingzaal was politie aanwezig. Aan den ingang van de Markthallen werd een strenge controle gehouden. De be stuursleden van de Ventersvereeniging „Ons Belang" werden niet tot de terreinen toege laten. Zij toch waren het, die zich tegen de veilingvoorwaarden hebben verzet. De veiling ging daarop ongestoord door. De prijzen waren zeer laag. Buiten de terreinen van het Marktwezen waren door de politie uitgebreide maatregelen genomen tegen even- tueele strubbelingen. Vrijdag waren nog velen druk bezig. De Hollanders feitelijk alleen geheel klaar. Fitzmaurice gaat niet mee. Gisteren is het op Mildenhall nog een drukke, zenuwachtige dag geweest. Aan tel van machines was men nog bezig, een bewijs hoe onvoorbereid velen zijn. De koning en koningin van Engeland zij des middags vrij onverwacht op Mildenhall gearriveerd. De prins van Wales was er reeds een uur eerder gearriveerd in een van zijn eigen vliegtuigjes. De Koning let verscheidene be stuurders aan zich voorstellen en hij <s in vier toestellen geklommen om de inrichting te zien. De Koningin ging Amy Mollison-John- son opzoeken en gaf haar een mondelinge boodschap mee voor haar zoon den hertog van Gloucester. Het Koninklijk echtpaar wachtte tot de prins van Wales weer in zijn Pussy-Moth vertrokken was en verliet daarop, onder luide toejuichingen het terrein. De Koning en de Koningin hebben met groote belangstelling, aldus bericht ons Reu ter, het K.L.M.-Douglas toestel bekeken. Zij gaven uitdrukking aan hun groote bewonde ring voor de passagiers-accomodatie en na men zelfs in de stoelen plaats. Voorts bekeek de Koning met groote aan dacht de talrijke wijzerplaten en instrumen ten in de cockpit. Daarna inspecteerden beiden de Pander jager. De heer Fokker, die eveneens aanwezig was, zei ,dat dit de eerste keer was, dat de Koningin binnen in een vliegtuig was ge weest. De omroeper van Droitwich meldde gister avond: den geheelen dag zijn bestuurders en mecaniciens nog bezig geweest met het leggen van de laatste hand aan de toestellen. In alle telen hoorde men roepen en schreeuwen, be halve bij de Hollanders, die volkomen gereed bleken en de drukte der anderen met een zelfgenoegzaam lachje konden beschouwen. Vermoedelijke route van den Pander jager. De gezagvoerder van den Panderjager, Gey- sendorffer. heeft verklaard, dat het nog on zeker was. waar hij zijn eerste landing zou maken. Hij moest daarvoor wachten op de laatste weerberichten alvorens een beslissing te kunnen nemen. Omtrent de te volgen route verklaarde hij o.a.: ..De actie-radius van ons vliegtuig van 1100 mijl maakt het niet mogelijk de groote buitenroute te volgen, zoodat wij waarschijn lijk zuidelijk daarvan zullen vliegen. Mis schien vliegen wij naar Marseille, maar waar schijnlijker is het, dat wij naar Leipzig of Munchen vliegen. Ik heb geen vergunning om over Turkije te vliegen, zoodat ik van Athene via Aleppo naar Bagdad moet. We hopen ge durende het grootste gedeelte van de vlucht in voortdurende draadlooze verbinding met den grond-te blijven". Ten genoegen van de Engelsche omstanders verklaarde de vlieger nog. dat hij als mascotte een klein metalen hondje meenam, dat hij van zijn vrouw had gekregen voor hij in 1927 naar ïndië vloog. Sedertdien, vertelde hij, had hij het op al zijn lange afstairdsvluchten bij zich gehad Gunstig weer De weerberichten voor een groot deel van het traject luiden gunstig. De „Irish Swoop" uitgesloten Het Amerikaansche toestel ..Bellanca". waarmede de Iersche piloot Fitzmaurice voor de Iersche Sweepstake zou uitkomen in de wedvlucht naar Melbourne, is door de wed strijdleiding van deelneming uitgesloten. Fitzmaurice zou van deze beslissing in beroep gaan, doch heeft zich later teruggetrokken. Zooals men weet gold de „Bellanca", welke machine „Irish Swoop" was gedoopt, als het snelste toestel van den wedstrijd. Een enthousiasteling Op het vliegveld Croydon is Vrijdag aange^ komen een Nederlander die voorgaf vlieger te zijn en Johannes van Lee te heeten. Hij kon zich evenwel niet legitimeeren. Hij ver klaarde heden getuige te willen zijn van den stert van de luchtrace. De man is op het vlieg veld vastgehouden, doch later bleek hij ver dwenen te zijn. De politie is thans op zoek naar dezen onbekende. Sneller kan het niet Het Internationaal Weekblad „Das Neue Tage-Buch" dat deelneemt aan een Duitsche Pers-tentoonstelling, die ter gelegenheid van de jubileumfeesten a-s. 25 October te Mel bourne geopend wordt, heeft daarbij gebruik gemaakt van de door de Londen-Melboume geboden verkeersmogelijkheid. Door een snel le vlucht van de Douglas D.C. 2 fUiver) hoopt men in staat te zijn bij de opening dezer ex positie het nummer van heden (2u October) aat reeds eergisteren per gewoon K.L.M. vlieg tuig uit Parijs kwam, aan het tentoongestelde materiaal toe te voegen. Men zal derhalve in Melbourne elkaar „het nummer van deze week" kunnen wijzen. Telegrammen De bemanning der beide Nederlandsche toestellen heeft tal van telegrammen ont vangen. De minister-president dr. H. Colijn seinde: Wensch u beiden een voorspoedige reis en vertrouw dat de naam van de Nederlandsche luchtvaart ook thans door U zal worden hoog gehouden. Colijn. Het personeel van het Rijkstelegraafkantoor te Amsterdam verzond het volgende telegram aan de bemanning der beide Hollandsche Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1884. 20 October. Uit het hoofdartikel, geteekend Sw.: De naam is de kracht! Als men maar eenmaal den naam heeft van vroeg op staan, dan kan men slapen zoolang men wil, niemand zal het toch gelooven. Velen in het land hebben zich door hun geschriften, door hun welsprekendheid of door andere verdiensten of talenten een welverdienden naam verworven en niets is natuurlijker, dan dat wij hun onze hulde bieden, en met bewonde ring opzien tot mannen, die zooveel meer zijn dan wij- Maar toch moet die bewondering niet in aanbidding over gaan, toch behoeven wij nog niet al hun woorden als orakeltaal te beschouwen. Wij hebben slechts onze blikken te slaan naar de vergaderzaal der volksvertegen woordigers. Wat een groot aantel be kwame mannen zetelde er niet en toch. wanneer men hun voorstellen en woor den wel overwoog, al kwamen zij ook van de welsprekendste lieden, hoeveel kaf was er dan niet bij het koren, hoe veel dat alleen mooi was voor het gehoor maar onzin voor het verstand. Lezen wij de geschriften onzer beste schrijvers, ook daar vinden wij weer hetzelfde. Maar het hindert hen nu eenmaal niet meer: zij mogen zeggen of schrijven wat zij willen, al is het de grootste bom bast. het wordt toch toegejuicht, want mijnheer die. zoo'n geleerd man, zegt het, en die zal het toch wel weten Wat zoo'n naam toch een invloed heeft! machines, welke morgen voor de Londen— Melbourne-race te Mildenhall starten: Crew Postjager Crew Douglas Mildenhall Op uw reis uit 't land van mist Naar het rijk der droogte, Houdt den moed en haaks de kist De koers de pace de hoogte. Nieuwe saneeringsplannen voor het bakkersbedrijf. Men verwacht dat deze meer kans van slagen hebben. Het dagelijksch bestuur der Centrale Bak kerij Commissie deelt, naar de Tel. meldt, mede, dat thans voortgang gemaakt wordt met de voorbereiding tot oprichting eener federatie en het uitwerken van verdere plannen de sa neering in het bakkersbedrijf betreffende. Intusschen hebben de bakkersbonden een kleine commissie benoemd, welke tot taak heeft op korten termijn definitieve voorstellen aangaande de oprichting eener federatie, aan de besturen der bonden voor te leggen. Daarnaast verklaarde de heer J. K. P. Kraan te Rotterdam op verzoek van het bestuur der Ned. Vereeniging van Meelfabrikanten zich bereid een opzet voor een nieuw saneerings- plan te bestudeeren en uit te werken. Dit plan is nagenoeg gereed en zaï weldra aan partijen ter beoordeeling en bespreking worden aange boden. In het plan is ten volle rekening ge houden met de fouten en tekortkomingen, welke in het huidige saneeringspogen naar voren zijn gekomen. Het heeft naar de mee ning der Centrale Commissie kans van slagen. Inbrekers hadden mode. artikelen noodig. Brutale inbraak in modemagazijn. Te Amsterdam is een brutale inbraak ge pleegd in een heeren- en damesmodemagazijn, gevestigd in de Kinkerstraat. De daders hebben zich door middel van een valschen sleutel toe gang verschaft tot het naastgelegen perceel, Via een luik in het trapportaal zijn zij boven den winkel gekomen. Door een viertal vloer planken gedeeltelijk weg te zagen, hebben zij een gat gemaakt van ongeveer 45 bij 35 c.M. Hierdoor hebben zij zich naar beneden laten zakken en zoo zijn zij in het achtergedeelte van den winkel gekomen. Toen de winkelier en het personeel in de zaak kwamen, bemerk ten zij, dat ongenoode gasten een bezoek had den gebracht en verdwenen waren met mede neming van een zeer groot aantal artikelen. Hoe groot de schade is, kon nog niet worden medegedeeld. Men is bezig een lijst van het vermiste op te maken. Van de daders heeft men tot nu toe geen spoor ontdekt. Accijnsverhooging op geïm porteerde basterdsuiker. Naar het Ned. Weekblad voor Kruideniers waren verneemt, is zeer binnenkort een ac cijnsverhooging te verwachten od geïmpor teerde basterdsuiker. TERAARDEBESTELLING J. S. RUPPERT JR. Vrijdag heeft te Utrecht de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van den heer J. S. Ruppert Jr., een bekende per soonlijkheid uit het C.N.V. plaats gehad. Aan de groeve werd het woord gevoerd door dr. J. A. Rust Jr.. en minister Slotemaker de Bruine en den heer K. Kruithot

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5