HOCKEY KORFBAL. DAMES-HOCKEY. SCHAKEN PAARDENSPORT. HANDBAL BILJARTEN LAWNTENNIS GOLF. AUTOMOBILISME MAANDAG 22 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 NED. HOCKEYBOND. De uitslagen. HEEREN WESTELIJKE EERSTE KLASSE HilversumAmsterdam HOC.Bloemendaal S.C H.C.—H.H.Y.C. Gooi—H.D.M. PROMOTIEKLASSE Amsterdam IIHilversum II H.D.M. H—Kieviten T.O.G.O.M.H.C. 2e KLASSE B. M.H.C. IIPinokkio Baarnsch Lyceum—Amsterdam Hl AmersfoortS.C.H.C. II Be FairGooi n 1- 2—1 0—3 0—2 2—1 1—1 0—2 Competitiestanden. Eerste klasse West. gesp. gew. gel. verl .pnt H. D. M. 4 4 0 0 '8 13—3 Gooi 4 3 0 1 6 8—4 Amsterdam 4 2 1 1 5 13—3 Holversrum 4 1 2 1 4 7—7 H. H. IJ. C. 4 2 0 2 4 6—7 H. O. C. 4 1 1' 2 3 3—14 Bloemendaal 4 0 1 3 1 5—8 S. C. H. C. 4 0 1 3 1 1—10 Promotieklasse gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. Amsterdam 2 4 3 1 0 7 10—5 M. H. C. 4 3 0 1 6 12—8 Togo 4 3 0 1 6 16—11 Laren 4 1 2 1 4 12—11 Hilversum 2 4 1 1 2 3 7—10 Kieviten 4 0 2 2 2 4—7 H D. M. 2 4 0 2 2 2 7—12 Victoria 4 0 2 2 2 8—12 H. EERSTE KLASSE O. C.Bloemendaal (2-1) Zelfs zonder v. d. Does heeft H. O. C. van Bloemendaal kunnen winnen. Wel speelde Bloemendaal zonder André de la Porte (één goal had deze zeker voorkomen!), maar zoon kans, dat H. O. C. zonder v. d. Does krijgt Bloemendaal niet meer. H. O. C. begint met aanvallen maar met eenige moeite weet Jonker zijn doel schoon te houden. Bloemendiaal valt dan aan, maar heeft pech, als eendge schoten naast of over vliegen In het veld wegen de partijen goed tegen elkaar op, maar voor doel weet 'geen enkele voorhoed espeier succes te bereiken, zoodat de rust met 00 ingaat. Na de rust eenige Bloemendaal-aanvallen. welke door H. O. C. worden afgeslagen. Dan is het de beurt weer aan de Hagenaars. Een klein misverstand in de Bloemendaalsche verdedi ging en H. O. C. heeft de leiding (10). Op zeer listige wijze plaatst A. Tresling dan een corner in het Bloemendaalsche doel, niet met een zijner gevreesde harde schoten, maar met een boogbailetje, dat nog juist een weg vindt tusschen een der spelers en den paal (2—0). Bloemendaal geeft het nog lang niet op. Zij valt veel, enthousiast en goed aan; eindelijk komt ook het succes. Een der vele goede voor zetten van Gunning wordt uitstekend door eenige spelers doorgegeven, totdat de vrijstaan de A. van Löben Seis hard inschiet (2—1 Nog verschillende malen komt er een kans voor het H. O. C. doel, maar met man en macht wordt daan- verdedigd, zoodat H. O. C twee kostbare puntjes wint. PROMOTIE-KLASSE. Togo—M. H. C. (0—2) In een spanneniden, uitstekend gespeelden wedstrijd heeft M. H. C. een verdiende over winning behaald. Beide teams stellen zich onmiddellijk in op een zeer hoog tempo, zoodat de bal snel van doel tot doel gaat. De verdedigingen blijven echter baas over de aanvallen: in laatste in stantie blijken de beide keepers voor hun taak berekend. Slechts uit een strafcorner weet M. H. C. door Reus een kleinen voorsprong te verkrij gen. die tot rust gehandhaafd blijft. In de tweede helft wegen de partijen weer geheel tegen elkaar op. Togo had dan ook zeker een goal verdiend, maar Schmeink van M. H. C. maakt er 2—0 van. Dat M. H. C. zich ook dan nog geenszins ge rust gevoelt, blijkt uit het terugtrekken op eigen doel om den verkregen voorsprong te verdedigen, zoodat er voor Togo geen door komen meer aan is. Als het einde wondt gefloten, heeft M. H. C. een kostbare zege verkregen. TWEEDE KLASSE. H. B. S.Strawberries (13) H. B. S. is onmiddellijk In de meerderheid, doch de voorhoede blijkt niet capabel om de kansen te gebruiken. Strawberries vallen veel minder aan, maar zijn veel gevaarlijker voor doel. Eerst tegen de rust weet Bannen 't Loo uit een voorzet van Rinkel te scoren .(10). In de tweede helft komen de gasten direct heftig aanvallen: zij hebben reeds in de eerste minuten succes (11). H. B. S. is door het felle aanvalsspel eenigs- zins beduusd; de Strawberries maken er gre tig gebruik van. Een gestopte strafcorner op het H. B. S.-doel wordt door inloopen alsnog in een goal omgezet (1—2). H. B. S. weet zich dan los te werken, gaat zelfs een druk op het Beverwijksche doel uit oefenen, maar de aanval schiet in alle opzich ten te kort. Kort voor tijd benutten de gasten nog een misverstand in de H. B. S.-verdediging, zoodat Strawberries met 31 wint. Bloemendaal 2H. O. C. 2 (32) Bloemendaal 2 heeft de eerste overwinning behaald in een goed gespeelden wedstrijd. Het team was weer versterkt door Muller von Czernicki, hetgeen blijkbaar zooveel zelfver trouwen bracht, dat het nu weer „ging" in het elftal. Na ongeveer tien minuten ontstaat door een vergissing een Haagsch doelpunt, doordat na een strafcorner een der backs den bal laat gaan omdat deze buiten den cirkel geslagen wordt, maar het doelpunt wordt toegekend (0—1). Bloemendaal gaat dan stevig aanvallen en heeft dan al gauw den achterstand ingehaald door Dolleman waarna dezelfde speler aan Bloemendaal 2 de leiding geeft (21). Maar voor de rust maakt H. O. C. 2 op keu rige wijze gelijk (22). In de tweede helft is Bloemendaal 2 vrijwel voortdurend sterker, maar de voorhoede maakt van de kansen geen gebruik. De H. O. C. aanvallen worden eveneens afdoende bedwon gen. Het is Toulon van der Koog, die vallende aan Bloemendaal 2 de leiding en daarmede de eerste overwinning bezorgt C22). M. H. C. 2—Pinokkio (1—3) De Musschen verdedigden uitstekend tegen te voortdurende stonm-aanvallen der gasten. Slechts met e?n kleinen 10 voorsprong voor de gasten ging de rust in. Ook in de tweede helft was het een span nende, gelijk opgaande, enthousiaste wed strijd. Pinokkio wist den voorsprong te vergroo- ten (02), waarna v. Kempen een zeer ver diend tegenpuat scoorde <12). Daarop maakten de gasten nog' een derde doelpunt, zoodat het einde met 31 voor Pinokkio kwam. DERDE KLASSE. Strawberries 2H. B. S. 2 (20) Zeker hadden de gastheeren één, desnoods twee goals verdiend, doch dat de beide puntjes nu bij de Strawberries bleven was niet over eenkomstig de verhouding, althans niet in het veld. De H. B. S. voorhoede, was echter verre de mindere van die van Strawberries. Zoowel voor als na de rust wisten de gastheeren een maal te doelpunten, waartegenover H. B. niets wist te plaatsen. Leiden 2Alliance 2 (14) Deze wedstrijd gaat vrijwel gelijk: op, maar Alliance 2 weet eenige kansen te benutten, zoodat G. Goossens voor de rust tweemaal kan doelpunten. Rust 02. In de tweede helft zet Leiden een offensief in, dat succes heeft (12». Dit offensief schijnt echter veel van de Leidsche 'krachten gevergd te hebben, want er volgt een inzinking, welke door de gasten be nut wordt. Eerst scoort v. Buren (13) en ver volgens nog eens Yland (14). Alliance 3Bloemendaal 3 (51) Dcor onvolledigheid waren half-linie en voor hoede der gasten zeer verzwakt. Alliance nam reeds spoedig de leiding door Smit (10), doch Porton wist met een goed schot de partijen op gelijken voet te breneen (11). Voor de rust brachten echter de Graaf en Bosch den stand op 31 voor Alliance. Na de rust waren de gastheeren voortdu rend in de meerderheid, maar Alliance wist dit slechts in twee goals uit te drukken, beide door P. Goossens gescoord (51). M. H. C. 3—Alkmaar 2 (1—1) Mulder weet een kans te gebruiken (10). ALs na de rust M. H. C. even verslapt, weet Alkmaar 2 gelijk te maken (11). Wel komt M. H. C. 2 weer opzetten, maai de voorhoede is te zwak, zoodat geen enkele kans gebruikt wordt. Overzicht. De clubs uit de promotieklasse hebben weer eens het onzekere van voorspellingen bewezen. B.D.H.C. II. dat eenige invallers telde, kon geen puntje uit Leiden meebrengen en verloor met 2—1. Hurley versloeg de Amsterdam-reserves met 42. De stand in deze af deeling is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. H.D.M. Hurley Kieviten Leiden A'dam II B.DH.C. II Laren 6—0 7—6 5—3 4—4 5—6 5—7 2—8 2.— 1.33 1.— 1.— 1.— 0.66 0.— Voorronden Dames-Hockey. De voorronden voor den op 18 November te Amsterdam plaats vindenden hockeydag zijn Jsteren op Waalsdorp en te Laren gespeeld. Rood Wit III had van deelneming afgezien; H.B.S. verloor in de eerste ronde met 50 van H.D.M. II en was dus uitgeschakeld; B.D.H.C. Ill en Rood Wit II mogen naar Amsterdam, doordat ze resp. één en twee overwinningen behaalden. Togo had een walk over tegen R. W. III en verloor van haar klasse-genooten R. W. II met 4—0. Dit laatste elftal keeg blijkbaar den smaak te pakken, want het had op het Rotterdam- sche Victoria II slechts een 21 overwinning kunnen behalen. B.D.H.C. III. dat vijf invallers telde, won met 6—0 van H.H.C., een ploeg van oudere speel sters, die alleen nog op de Hockeydag uitko men. Deze uitslag is wel wat geflatteerd om dat eenige malen off-side door de vingers wérd gezien. Overigens speelde de voorhoede van B.D.H.C. wel 'n vlot spelletje; de halflinie moet nog iets zuiverder aangeven: de backs stopten goed met de hand, wat op het hobbelige veld zeker noodig was; de keepster kwam er slechts tweemaal aan te pas. De dames Terwey (2), Chapon en Stol (3) zorgden voor de doelpunten. In Laren qualificeerden O.K. en S.C.H.C. zich voor de wedstrijden in Amsterdam. B.D.H.C. III zal daar eerst tegen O.K. uitkomen. Hollandsche Dames winnen te Hamburg. Een Hollandsch dameshockeyelftal heeft onder den naam „Zwarte Tulpen" wedstrijden in Duitschland gespeeld. Het behaalde eerst een 20 overwinning op „Uhlhorster Damen". Daarna won het met 2—1 van Harvestehuder Club. Grootmeester Liliënthal in Haarlem. Zondagmiddag in restaurant „Bolwerk". Er heerschte de spanning, die aan belangrijke wedstrijden steeds voorafgaat. Hoe zou de Noord-HolLandsche Schaakbond het er af brengen tegen den bekenden simultaanspeler Liliënthal? Even na twee uur wordt de grootmeester aangekondigd; we zien een tengeren, ietwat verlegen jongen man binnenkomen, om tege lijk 12 zeer zware partijen te spelen. Aan niet minder dan zeven borden worden consultatiepartijen gespeeld, wat de sfeer in de zaal altijd veel prettiger maakt. We kunnen nu, wanneer we ons tenminste tot het volgen van één partij bepalen, steeds hooren, wat de reden is voor eiken zet, al moeten we die van den simultaanspeler na tuurlijk steeds uit den zet zelf of uit de vol gende zetten opmaken. Liliënthal maakt zijn ronden zeer snel. Wanneer hij bij een nieuwen tegenstander komt, ziet hij vrijwel' direct, welken zet hij moet doen. Hij speelt met een rustige zeker heid, die aan het spel van Capablanca doet denken, doch wat wel zeer verschilt van het spel. dat wij het vorig jaar van onzen we reldkampioen Dr. Aljechin mochten zien, wiens spel ons herhaaldelijk voor verrassingen plaatste. Langzaam aan verdwijnen de stukken van de borden; de partijen krijgen ieder een spe ciaal karakter. Een zwarte koning zien wij om ver liggen en het duurt geruimen tijd, eer een der witte koningen hem volgt. Het aantal belangstellenden, de emotie en het kwik in den thermometer stijgen voort durend. Het wordt zeer moeilijk om het middenge deelte voor den schaakmeester vrij te houden, want ieder wil de mooie partijen graag van dichtbij zien. De kansen der diverse spelers worden door het publiek zorgvuldig gewikt en gewogen. Een enkele speler mag al eens mee of tegenvallen, in het algemeen wordt de sterkte der deelne mers goed getaxeerd en op het groote zwarte bord zien we steeds meer cijfers prijken ach ter de namen. De overblijvenden schuiven de borden bij elkaar om den grootmeester het vermoeiende heen- en weerloopen te besparen. Tot half zes ongeveer duurt het, eer de laat ste partij een eind neemt, zoodat de heer Li liënthal, die na afloop zichtbaar vermoeid was, in ruim vier uur twaalf partijen speelde. Het volledige resultaat laten wij hieronder volgen: LiliënthalR. A. G. Davidson 1/21/2 G. Kroone (Haarl. Schaak Gezelschap) Liliënthal—J. H. Addicks 0—1 (Amst. Schaakclub) Liliënthal—J. C. Scheffer 1/21/2 (Amst. Schaakclub) LiliënthalA. D. de Groot 01 (Kijk Uit. Velsen) LiliënthalB. v. d. Velden 1,21/2 J. K. Veurman (Haarl. Schaakgezelschap) LiliënthalH. Schmitz 10 (Kijk Uit, Velsen) LiliënthalJ. Korringa 10 W. A. de Tello (Heemst. Schaakclub) LiliënthalD Andrea I. L. Sohlberg 121/2 (Haarl. Schaakclub) LiliënthalJ. Vermeer 10 P. A. C. v. d. Bronk (Bl'daalsche Schaakclub) LiliënthalA. C. Luiting 10 J. Steenken (Heemst. Schaakclub) LiliënthalP. H. Bakker l6 —V. v. d. Kolk (Schaakclub Weenink, Bevrwijk) LiliënthalC. de Galan lo (Zaandamsche Schaakclub) 8—4 Courses te Duindigt. De uitslagen van de Zondag te Duindigt ge houden courses luiden: Zevende aanmoedigingsprijs, vierde klasse voor paarden, welke in 1934 nog geen lsten prijs hebben gewonnen, over een afstand van 1740 Meter: 1. Waltrude S, eigenares Mevr. de Wed. P. Knor. 2. Xenon, eigenaar J. de Vlieger. Sieghildeprijs, handicapdraverij 2de en 3de klasse, over 2000 Meter: 1. Xilandra. G, eigenaar W. P. v. Look. 2. Vliegende Hollander, eigenaar J. v. Miltenburg. Sansovinoprijs, ren op vlakke baan door da mes gereden, afstand 2000 Meter: 1. Phrynette, eigenaar K. Hensen. 2. Maluski, eigenaar M. J. v. d. Velde. San Remoprijs, draverij 3de en 4de klasse over 2040 Meter: 1. Xaisine Scott. eigenares Mevr. de Wed. Joh. Oosting. 2. Xenia, eigenaar W. P. v. Look. Santiagoprijs, ren op vlakke baan voor paar den van 3 jaar en ouder, gereden door Ned. officieren of Heerrijders, afstand 2800 Meter: 1. Epatamt, eigenaar Luit. G. L. Kepper. 2. Florentin, eigenaar C. v. 't Hoff. Eenentwintigste heerrijdersprijs, handicap- heatdraverij eerste klasse, afstand 1720 Meter: 1. Druy, eigenaar Stal R. 2. Begonia, eige naar J Jonge jan. (Dames.) RapiditasConcordia 61 Reeds direct na den ingooi heeft Rapiditas succes bij een aanval door een hard schot van mej. L. Rakker (10). De Concordia-ver- dediging kreeg het vooral voor rust zwaar te verduren, daar de Rapiditas-half-linie zoo goed stand hield, dat zij steeds haar voorhoe de aan het werk zette. Mej. Poorter en mej Daudey verhoogden de score tot 30. Wan neer bij een Corcordia-aanval mej. Duyf vrijgelaten wordt, aarzelt deze niet, de kans te benutten (31) Voor rust wordt door de dames Poorter en Sleeman de stand op 51 gebracht. Na de rust is Concordia beter op dreef. Door stug verdedigen van Concordia kon Rapiditas slechts éénmaal scoren (6—1). Concordia 2Odin (12) Concordia moest op eigen terrein tegen Oöin het onderspit delven. Met de rust was de stand 11. Na rust ontspon zich een felle strijd om de leiding, waarbij het soms zeer hard toeging. Het einde bracht ten slotte een 21-overwinning voo: Odin. ConcordiaOdin (31) (Heeren.) Blokker scoorde het eerst voor Concordia, waarna voor rust Cornet; nummer twee in het net deponeerde. Het gelukte Odin voor rust den achterstand tot 21 in te loopen. Na rust hetzelfde spelbeeld. Het gelukt Concordia nogmaals te scoren (31). LijndenAalsmeer (08) Aalsmeer zet er direct een geweldig tempo in. Met regelmatige tusschen poozen wordt de stand door Aalsmeer voor rust tot 50 opge voerd. Na rust was het Aalsmeer-overwicht ver dwenen; toen waren de kansen weer gelijk, daar de Aalsmeer-voorhoede de beschikking had over uitstekende schutters werden de kansen hier beter benut, zoodat het einde met 80 voor Aalsmeer kwam. Kracht en VriendschapAtlas (32) Aanvankelijk was K. en V. buitengewoon op dreef. Haar middenvoor wist kort na el kaar tweemaal te scoren (20). Na de rust maakte het onbesuisde spel van Atlas plaats voor goed combineeren; thans werd de ach terstand zelfs ingeloopen. Atlas bleef in de meerderheid, doch kon geen doelpunten ma ken. V. d. Reyden verhoogde de score voor K. en V. tot 3—1, waarna Atlas vlak voor het einde den stand op 3—2 bracht. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Geen slechte dag voor de Haarlemmers, die buiten de stad speelden en ook niet voor hen, die thuis bleven. Haarlem 2 deed goed werk door van Sportief 2 te winnen met 21. Hercules 2 werd het slachtoffer van Ooster kwartier. die met 4—2 thuis kwam. De plaatselijke ontmoeting Animo I- T.H.B. 1 eindigde in een puntloos gelijk spel. De uitslagen. EERSTE KLASSE WEST NOORD- Biauw WitKoog Zaandijk D.T.V.Olympia SportiefWesterkwartier TWEEDE KLASSE WEST NOORD- Afd. A. HOLLAND. 4—1 2—5 3—5 HOLLAND. Koog Zaandijk 2Ajax 9—3 VolhardingSparta 5—2 Westerkwartier 2D.E D. 4—7 Z.K.V—A'dam Zuid 6—5 Afd. B. EendrachtBilthoven 2—5 Kattenburg—Vesta 3—3 RohdaVogel 4—1 Afd. C. A.W.Excelsior 2—2 Hercules—K.V.D. 10—2 SamosD.D.V. 4—6 DERDE KLASSE WEST NOORD HOLLAND. Afd. A. Blauw Wit 3—D.D.V. 2 9—2 Haarlem 2Sportief 2 2—1 Hercules 2Oosterkwartier 2—4 Afd. B. Animo—The Haarlem Boys 0—0 D.E.D. 2Concordia 4—1 Afd. C. AmumSport 2—0 NieuwendammerhamTogo 3—3 Hercules 2Oosterkwartier (24) Kort na het begin scoort Hercules (10). Het spel gaat eenigen tijd gelijk op. totdat Oosterkwartier de stand op gelijen voet brengt (11). Na de vakverwisseling gaat 't spel weer gelijk op. Door onderscheppen in de aanval wordt 't 1—2, vlak daarop gevolgd door den gelijk maker (2—2). Na de hervatting is Oosterkwartier eenigs- zins meer in den aanval. Het begint er op te lijken dat de stand zoo zal blijven; het wordt spannend. Ongeveer 10 minuten vóór het einde weet Oosterkwartier de mand te vinden; twee goede doelpunten zijn het gevolg (24), waarmede tevens het einde komt. HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 2Sportief 2 (21) (onder protest van Sportief) De partijen wegen goed tegen elkaar op. De korven verkeeren beurtelings in gevaar. Wel zijn de heeren van Sportief bijzonder be weeglijk en de aanvallen daardoor gevaarlij ker. maar het schieten is onzuiver. Eerst tien minuten voor de rust weet een Sportief-dame achter den paal een kans te benutten. (01). In de tweede helft wordt het spel forscher. Als een Sportief-speler het veld uitgezonden wordt, is Haarlem eenigszins sterker. Twaalf minuten voor het einde krijgt Haarlem een strafworp toegewezen, die onberispelijk door B. Vinke wordt ingeschoten De spanning stijgt. Vier minuten voor het einde bezorgt A. van Lohuizen aan Haarlem met een goeden bal de overwinning. Na afloop teekende Sportief protest aan tegen het toekennen van den strafworp, waar uit het eerste doelpunt aan Haarlem kwam PalvuD. S. V. (1—2) Palvu had de beginopstelling en begon met wind mee. Haar eerste aanval werd onderbro ken; de bal kwam bij den D. S. V.-aanval. De heeren in dit vak probeerden van afstand in te schieten; zij betrokken hiermede de dames te weinig in het spel, zoodat zij onder den paal zich slechts weinig kansen wisten te scheppen. De spelers aan de andere zijde konden dit beter, maar hadden geen geluk. Daarbij waren de verdedigingen uitstekend op dreef. Rust 00. Na rust met wind medespelende. was D. S. V. in de meerderheid. De aanvallers hadden hun fout hersteld en waren daardoor ook ge vaarlijker. De Palvu-verdediging had druk werk en redde vele malen. Als voor een vrijen worp de scheidsrechter te vroeg fluit, krijgt Steffens een kans welke benut werd (01). In den aanval der thuisclub gingen ook de da mes zich weren, doch zonder succes. Na een strafworp kreeg Steffens den bal in handen; hij doelpunt fraai uit den hoek van het veld. De vakverwisseling' bracht een gevaarlijke Palvu-aanval. Eenige minuten voor het einde zag zij zich een strafworp toegekend, dien zij inschoot (12). Met dezen stand kwam het einde. AnimoT. H. B. (00) Animo speelde in een gewijzigde opstelling, waarbij bleek dat het verdedigingsvak zeer sterk was samengesteld. T. H. B. speelde met den wind schuin ach ter en was meer in den aanval dan Animo, Gevaarlijk was de T. H. B.-aanval niet, hoe wel eenige goede afstandschoten van Waals vermeld dienen te worden. Overigens werd deze speler door Bosch zoodanig bewaakt, dat hij het niet tot doelpunten wist te brengen. Ook werden de Animo-aanvallen meestal te gouw onderschept, om veel gevaar op te kun nen leveren. Na de rust werd bijna voortdurend in een motregen gespeeld, waardoor het veld glad werd en de eveneens zeer gladde bal moeilijk te spelen was. T. H. B. wras ook nu meer in den aanval maar de Animo-verdediging was een voortdurend struikelblok. De dames Lucas en van Lente onderschepten vrijwel lederen aanval van de groen-witten; ook Bosch en Kruger lieten hun tegenstanders geen kans om vrij te schieten. De Animo-aanval probeert het dan met eenige verre schoten, die echter evenmin doel treffen. Onder groote spanning komt het einde. De ThornFlora (43) De 'partijen wegen goed tegen elkaar op. Het was Fllora die het gelukte de leiding te nemen die zij tot de rust behield (0—1). Na de rust maakte de Thorn spoedig gelijk (11) Daarna was het weer Flora die de leiding nam <12). Thorn weet weer spoedig gelijk te maken (22). Na vakverwisseling neemt Flora weer spoedig de leiding (23). Thorn valt verwoed aan, wat tot succes leidt (33). Het is de Thorn die het winnende doelpunt wist te maken (4—3). OosterkwartierAnimo 11 (Adspiranten) De partijen wegen goed tegen elkaar op. De aanvallen van Oosterkwartier zijn gevaar lijk Kort voor rust neemt Oosterkwartier met een mooi schot de leiding (10). Na de rust daalt het spelpeil een weinig; D. Trap krijgt een kans die door hem wordt benut (1—1). Beide partijen werken hard voor het win nende doelpunt doch dit blijft uit. d. s. v. Gespeelde wedstrijden: Adspiranten-competitie. D.S.V. bMeerlenbosch 20 Vriendschappelijk: D..S.V. cWesterkwartier l1 Competitie: Palvu—D.S.V. i_2 D.S.V. nAurora III o2 Te spelen op Zaterdag 27 October om half 3: AnimoD.S.V. a (Van Oosten de Bruijn- straat); D.S.V. bS.V. b (eigen veld). Zondag 28 October om 2 uur: D.S.V. Meerlebosch (eigen veld). S.S.H. IIID.S.V. n (te Velsen). D.S.V. c-adspiranten zijn ingedeeld in afd. A. In November spelen zij mee. Oefentijden: Woensdags en Zaterdags van 2—5 uur en a.s. Zondag van 10 tot 12 uur. I Tempo. Gespeeld: Tempo IS. V. 3 io1' T.H.B. 2Tempo II 4i Zondag te spelen: Tempo II—S.S.H. II. Aanvang 2 uur. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. O. S. N. O. Gespeeld Zondag 21 Ojtober: Oosterkwartier 2O.S.N.O. 45 Te spelen Zondag 28 October: FloraO.S.N.O. te twee uur op het terrein Van Oosten de Bruynstraat. Oefenen: 's Zaterdags 24.30. Aurora. Zaterdag 20 October Aurora A—Flora 50 Aurora BS. V. B. O—7 Zondag 21 October Aurora 2Zeemeeuwen 1 21 Aurora 3D. S. V. 2 20 Vriensch appel ij k Aurora 1Always Ready 00 Te spelen comp. adsp. Zaterdag 27 Oct.: Aurora B—O. G. 2.30 Zondag 28 Oct: O. G. 2—Aurora 1 10 u. Zondag 28 Oct.; Aurora 2—Haarlem 5 2 u. Zondag 28 Oct.Aurora 3Animo 2 2 u. Zaterdag 27 Oct. 3—5 trainen. Clubkampioenschap Driebanden groot biljart. De beide teams van de biljartclub der So ciëteit Vereeniging", welke aan de wedstrij den van den Nederlandschen Biljartbond om het clubkampioenschap driebanden deelne men treffen het voorloopig niet goed, daar zij bij hun eerste ontmoeting een gevoelige nederlaag leden. Het viertal van de 1ste klas se bond den strijd aan tegen „Rembrandt" te Amsterdam, dat in eigen lokaal zeer sterk bleek te zijn. Ofschoon de beide 1ste klassers van den kop der Haarlemmers met respectie velijk 0.534 en 0.555 speelden, wat op vreemd terrein een goede prestatie is, moesten zij evenals de twee andere team-spelers het on derspit delven met 1 en 5 caramboles op par tijen van 40 punten, nadat zij tot bij het ein de de leiding hadden gehad. Sonja Henie gaat tennissen. De bekende schaatsenrijdster Sonja Henie gaat zich (blijkens een mededeeling in de Tel.) op tennissen toeleggen. Ook bij dit spel toont zijn reeds bijzondere kwaliteiten. Zoo wist zij onlangs bij een tournooi in Londen in het dames-enkelspel te zegevieren, terwijl zij met haar broer Leif Henie het gemengd dubblespel won. Door deze successen aange moedigd, zal zij het volgend seizoen aan de tenniskampioenschappen van Noorwegen deel nemen. Foursomewedstrijd Kennemer Golfclub. De Zondag gehouden foursomes greensomes wedstrijd van de Kennemer Golf- en Country Club had het volgende resultaat: 1. J. W. Nienhuys en J. van Munster van Heuven met een netto-score van 70. 2. J. Nienhuys en C. N. Nienhuys met 71. 3. mevrouw Ender en F. C. Nurse met 73. Vijf nieuwe wereldrecords van Hans Stuck. Uit Berlijn; Hans Stuck heeft op de Avus- baan te Berlijn vijf nieuwe wereldrecords ge vestigd n.l.: 1 K.M. met staande start: 22,30 sec. d.w.z. 163.143 K.M. per uur. Oud wereldrecord Ruesch met Maserati 25.17 sec. d.w.z. 143.027 K.M. ge middeld per uur. 1 Mijl met staanden start: 30,84 sec. d.w.z. 187.86 K.M. per uur. Oud record Copp met Napier-Railton 35,11 sec. d.w.z. 164,99 K.M. ;em. per uur. 50 K.M. met staanden start: Tijd 12 min. 24.6 sec. d.w.z. 241,73 K.M. gem. per uur. Oud wereldrecord 13 min. 39,25 sec. 50 Mijlen met staanden start: tijd 19 min. 47,8 sec. d.w.z. 243.88 K.M. gemiddeld per uur. Oud wereldrecord 21 min. 39,30 sec. d.w.z. 224, 680 K.M. gemiddeld per uur door Frame op Union. 100 K.M. met staanden start; tijd 24 min. 29,8 sec. d w.z. gemiddeld 244,91 K.M. per uur. Oud wereldrecord Eyston met Panhard tijd 27 min. 50,34 sec. d.w.z. gem. 216,823 K.M. per uur,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12