UIT HET BUITENLAND HEESCHE KEEL DE LUCHTROOVERS VAN MAANDAG 22 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De Joego-Slavische regeering afgetreden. Oezoenoewitsj opnieuw met kabinetsvorming belast. Poolsch-Hongaar- sche besprekingen te Warschau. Joegoslavië. Oezoenowitsj afgetreden en opnieuw met kabinetsvorming belast. Volgens uit Belgrado ontvangen berichten is de regeering Oezoenowitsj. die gelijk be kend is nog slechts kort geleden het regent schap hare portefeuilles ter beschikking had gesteld, doch toen op verzoek in functie i.' gebleven, wederom afgetreden. Minister-president Oezoenowitsj heeft zich Za terdagmiddag naar het slot Dedinje begeven en heeft aldaar den prins-regent Paul en den anderen leden van den regentschapsraad het verzoek om aftreden van de reeeering overhandigd. Het verzoek werd door den re gentschapsraad aanvaard. In een officieele mededeeling wordt alleen gezegd, dat het aftreden der regeering is ge schied op grond van grondwettelijke bepalin gen. Het aftreden staat hetgeen voor de hand ligt in verband met den aanslag te Mar seille en den daardoor ontstanen toestand. De regeering was weliswaar door den re gentschapsraad een dag na den moord op ko ning Alexander in haar functie bevestigd doch naar het schijnt had dit slechts ten doel een aftreden der regeering uit te stellen tot na de teraardebestelling van den koning en een regeeringscrisis in dien tusschentijd te vermijden. Er verluidt thans echter, dat men het in hoogste instantie doeltreffend acht de regee ring te vervangen door een kabinet van na tionale eenheid Van dit kabinet zou de voormalige Slove- nen-leider dr. Korosietz deel uitmaken. Nader wordt bekend, dat de koninklijke re gentschapsraad den afgetreden minister-pre sident opnieuw h^eft belast met de vor ming van een kabinet. Polen. f-oemboes confereert te Warschau. Over het bezoek van den Hongaarschen premier Goemboes aan Polen, meldt een Foolsch-Hongaarsch communiqué, dat de in ternationale kwesties en in het bijzonder de economische problemen van midden-Europa, welke beide landen interesseeren. behandeld zijn. Deze gedachtenwisseling bewees den op rechten wil de wederzijdsche betrekkingen weer aan te knoopen en te ontwikkelen. Deze voornemens vonden hun uitdrukking in de op 21 October door president Goem boes eenerzijds en minister Beek en den mi nister voor openbaar onderwijs anderzijds on- derteekende Poolsch-Hongaarsehe overeen komst over inteilectueele samenwerking. Bo vendien werd besloten binnenkort in beide landep missies te vormen voor de be studeering van economische kwesties, zoo mede een Poolsch-Hongaarsche gemengde commissie tot uitbreiding van het weder- ziidsche handelsverkeer- en voorts nog in den loop van dit jaar onderhandelingen in te lei den. welk tot doel moetf* hebben het sluiten van een juivteno>ereenkomst en een consulaire overeenkomst. Frankrijk. Marquet verlaat de neo-soc. partij. De minister van Arbeid in het kabinet Dou- mergue. de afgevaardigde der Neo Socialisti sche Partij, Marquet, is Zaterdagavond uit deze partij getreden, nadat de partij hem voor het alternatief had gesteld: lid te blijven van het ministerie of van de partij. Ongerustheid over Engelsch bombardementsvliegtuig. Onjuiste geruchten over Uiver en Groene Komeet. Een Britsch bombardementsvliegtuig, dat Zondagochtend naar de Straits Settlements WPS vertrokken, wordt vermist. Men gelooft, naar V.D. uit Singapore ver neemt. dat het op ongeveer 500 KM. van Sin gapore in de jungle een noodlanding heeft gemaakt. Een vliegboot en een aantal bombardements vliegtuigen, die naar het toestel hebben ge zocht, hebben bij het intreden van de duister nis hun bemoeiingen opgegeven. Maandagochtend zullen de nasporingen wor den hervat. Het bekend worden van dit bericht in Europa heeft aanleiding gegeven tot eenige bezorgd heid omtrent het lot van de bemanningen der vliegtuigen, welke aan den kop gaan in den strijd om de MacRobertson Trophy Aan boord van het vliegtuig zouden zich ongeveer zes personen hebben bevonden. Aangezien in Europa bekend was, dat de ..groene komeet" zich in de nabijheid van Singapore bevond, werd het gerucht verspreid, dat dit door Scott en Black bestuurde toestel in moeilijkheden was geraakt, terwijl zelfs boosaardige geruch ten in omloop kwamen, dat de „Uiver" met Parmentier en Mol] verongelukt zou zijn. Uit het feit, dat dit in den avond verspreide be richt na middernacht op ondubbelzinnige wijze werd gedementeerd door de melding van de behouden aankomst van de „groene komeet" te Singapore en van de „Uiver" te Rangoon, blijkt ten duidelijkste, dat deze geruchten „uit de lucht" waren gegrepen. Goudblokconferentie komt tot resultaten. Bilaterale onderhandelingen zullen gevoerd worden. Ontploffing in Japansche mijn 48 slachtoffers. Naar verluidt zijn 48 mijnwerkers omgeko men bij een gasontploffing in de Japansche steenkolenmijn Taiyo Kogyo in het district Keeloeng. Twee-en-dertig arbeiders wisten te ontsnappen. Van de ingesloten mijnwerkers konden er 41 bevrijd worden Helaas waren 27 hunner reeds bezweken, terwijl men wanhoopt aan de redding van 21 mijnwerkers, die nog ingesloten zijn. Algemeene commissie wordt gevormd. Binnen drie maanden een nieuwe vergadering. Zaterdagavond zijn de beraadslagingen van de vertegenwoordigers der landen van het goudblok te Brussel geëindigd met het aan nemen van een slotprotocol en een toespraak van den Belgischen minister van buiten! and- sche zaken, Jaspar, die de beraadslagingen gepresideerd had. De vertegenwoordigers van België, Frank rijk, Italië, Luxemburg, Nederland, Polen en Zwitserland, zijn volgens het slotprotocol overeengekomen: 1. een algemeene commissie bijeen te roe pen. samengesteld uit de regeeringsvertegen- woordigers van de genoemde landen. 2. te onderzoeken op welke wijze op dit oogenblik een uitbreiding van het onderlinge handelsverkeer mogelijk is, waarbij het als wenschelijk wordt beschouwd het tusschen 1 Juli 1933 en 30 Juni 1934 bereikte handels- volumen met 10 pCt. te vergrooten. 3. bilaterale onderhandelingen tot dit doel te openen en wel zonder verwijl en met het doel deze onderhandelingen binnen een tijd ruimte van ten hoogste een jaar te besluiten. 4. subcommissies voor de problemen van een gemeenschappelijke samenwerking op het gebied der handelspropaganda. vreemde lingenverkeer en algemeen personen- en goe derenverkeer In te stellen 5. binnen drie maanden de algemeene commissie te Brussel bijeen te roepen, ten einde stelling te nemen tot de in dien tijd bereikte resultaten en het program vast te stellen voor het voortzetten van de werk zaamheden. In zijn slot-toespraak verklaarde de Minis ter van buitenlandsche zaken, Jaspar, dat hij zeer tevreden was over het bereikte resultaat tijdens deze onderhandelingen. De Belgische minister van buitenlandsche zaken Jaspar zeide na afloop van de vergade ring: We hebben niet alleen het doel van deze eerste bijeenkomst bereikt, maar het zelfs aanzienlijk overtroffen. Er is een driedubbel positief resultaat be reikt: de overeengekomen wenschen der han delsrelaties in ruime mate te vermeerderen door middel van bilaterale accoorden. waar over zonder uitstel zal worden onderhandeld. De voorbereiding in den schoot der sub- comité's van de vraagstukken betreffende de commercieele propaganda, het toerisme en de transporten: de ononderbroken continuïteit van onze werkzaamheden door het beleggen van een nieuwe bijeenkomst, die binnen drie maanden kennis zal hebben te nemen van de werkzaamheden de subcommissies. Verder legde Jaspar nadruk op de nieuwe bevestiging van onwankelbare trouw aan de goudpariteit en de erkenning van de nood zakelijkheid van ruimere samenwerking op internationaal gebied. Meening van minister Steenberglie. De meening van minister Steenberghe over de Brusselsche besprekingen was niet ongun stig. Hij ontveinst zich nochtans de moeilijk heden niet, die de verdere ontwikkeling van het plan van Jaspar vooral tengevolge van het bestaan van de clausule der meest be gunstigde natie, kunnen belemmeren. Alles zal evenwel afhangen van de bilaterale ac coorden zonder welke geen positive resul taten te verwachten zijn. Voor de landen die bij de Brusselsche com missie zijn vertegenwoordigd levert deze clau sule ongetwijfeld geen groote moeilijkheden op. maar ten opzichte van de derde staten die buiten het z.g. goudblok staan, zal het geen gemakkelijk punt zijn. De N-ederlandsche delegatie is Zaterdag avond nog naar Den Haag teruggekeerd. In goed ingelichte kringen vernam de N. R. Ct. nog nader, dat in beginsel reeds verschei dene afspraken voor het openen van onder handelingen dit tot bilaterale accoorden moe ten leiden, gemaakt zijn. Ook deed ik den indruk op, dat tusschen Nederland en België reeds contact zou zijn gezocht over een aan vangsdatum voor deze onderhandelingen. BREUK IN DE DUITSCHE EVANGELISCHE KERK. EINDE VAN HET DUITSCHE DAGBLAD „DER TAG". De directie van het dagblad Der Tag heeft Zaterdag aan de lezers medegedeeld, dat het blad met ingang van heden ophoudt te bestaan en vereenigd wordt met de Berliner Lokal- anzeiger. (N.R.Ct.) Confessioneele Synode proclameert de afscheiding. De confessioneele synode van de Duitsch Evangelische kerk die de predikanten en ge- loovigen van de oppositie tegenover de offi cieele kerk vertegenwoordigt, heeft naar Reu ter uit Berlijn verneemt met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin plechtig de afscheiding van de officieele kerk wordt aangekondigd. „Zonder inbreuk te willen ma ken op het recht van toezicht van den staat", aldus wordt verklaard, „verzoeken wij de re geering om te erkennen, dat de zaken van de kerk, haar leerstellingen en haar organisatie aan het oordeel van de kerk overgelaten moe ten worden, welke alleen geroepen is om in deze aangelegenheden beslissingen te nemen." Schip met tien opvarenden in brand. Negen hunner verdronken. Op het Winnipegosis.meer, ongeveer 280 K.M. ten N.W. van Winnipeg in den staat Maniteba (V.S.) is op een schip waarop zich 10 personen, mannen, vrouwen en kinderen bevonden, brand uitgebroken. Negen perso nen zijn daarbij om het leven gekomen, daar het schip spoedig zonk. Een persoon werd ;ered. GENERAAL MISBRUIKTE ZIJN TITEL. De vroegere generaal Bardi de Feurtou. die deel uitmaakte van een der Stavisky-onder- nemingen en in verband daarmede reeds ver scheidene malen met de justitie te doen heeft gehad, heeft zich te verantwoorden gehad wegens misbruik van zijn generaalstitel ten behoeve van een Engelsohe autofabriek, die opdrachten wenschte te krijgen van het Fran- sche ministerie van Oorlog en dat van lucht vaart. Bardi de Fourtou is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en een boete van 200 francs. De actie tegen de Katholieken in Mexico. Ontslag aan alle R.-K. ambtenaren. Zooals reeds gemeld is, heeft het Mexicaan- sche Huis van Afgevaardigden mei algemeene stemmen besloten alle R.K. geestelijken uit het land te verwijderen. Alle geestelijken in de staten Zacatica en Ohia'oa zijn naar Mexico City vertrokken. De Nationale Arbeidskamer heeft Zaterdag avond een bijeenkomst gehouden, waarin maatregelen zijn genomen voor de invoering van socialistisch onderwijs op de scholen. Er zal een commissie worden benoemd, wel ke tot taak zal hebben alle R.K. amabteriarën uit hun functies te ontheffen. De door de Kamer benoemde Crisiscommis sie is Zaterdagavond voor de eerste maal bij eengekomen. Brand aan boord van Duitsch schip. Honderd mijl ten Noorden van Rio de Janeiro Van het Duitsche stoomschip Rio de Janeiro, dat 5000 ton meet, zijn radiografisch berich ten ontvangen, volgens welke Zondagochtend aan boord van dit schip brand is uitgebroken. Het schip bevindt zich op ongeveer 100 mij len ten Noorden van Rio de Janeiro. Zeven mijnwerkers op het leven gekomen. Bij mijnexplosie te Essen. Uit Essen, 21 October: In de mijn Konstan- tin IV/V heeft Zondagmiddag bij het ver richten van herstelwerkzaamheden een mijn gasontploffing plaats gevonden. Zeven mijnwerkers zijn gedood, vier ge wond. Militair geweld aanvaard, baar? ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED (Adv. Ingez. Med.) Volgens prof. Van Embden in sommige gevallen wel. Weekend-conferentie van „Kerk en Vrede". De Federatie Noord-Holland-Zuid van Kerk en Vrede hield Zaterdag en Zondag een weekend-conferentie in Amsterdam. Zaterdagavond sprak ds. J. J. Biiskes Jr., over „Kerk en Vrede als geloofsgemeen schap". Op Zondagmorgen ging ds. A. J. Kuiper voor in een wijdingsbijeenkomst. Over het onderwerp: „In hoeverre kan de aanwending van militair geweld aanvaard baar zijn?" hield prof. dr. D. van Embden een rede. Er is z.i. wapengeweld, dat zedelijk toelaat baar of zelfs gebeden is: 1. Bij persoonlijke zelfverdediging tegen misdadigen aanval; 2. Toegepast, waar noo- dig, door de politie tegenover misdadigers; 3. Evenzeer in geval van opstootjes, oproer, opstand, poging tot burgeroorlog; 4. in kolo niale gebieden mede ter onderdrukking van slavenhandel en zeeroof; 5. Grensbewaking tegen bendewezen, in oorlogstijd tegen gewa pende plunderaars. Ook dit is niet de botsing tusschen twee rechtsgemeenschappen, maar onderdrukking van misdaad en wanorde, dus politietaak, die slechts oppervlakkig een internationaal uiterlijk heeft. 6. Onder bepaalde voorwaarden: collectieve militaire maatregelen van leden van den Vol kenbond tegen den staat-misdadiger die na on derzoek door den Raad. bevonden is de aan valler te zijn. Deze maatregelen als uiterste middel, nadat moreele en economische pres sie gefaald hebben. Wordt aangaande deze collectieve beveiliging geen zekerheid ver kregen. dan kan de internationale vermin dering van bewapening niet op gang komen. Volstrekt aanvaardbaar is het dus de natio nale weermachten, met al hun verfoeilijke verdelgingsplannen eenvoudig te herdoopen in „Volkenbondsbijdragen". Toch zullen velen de zesde mogelijkheid van militair geweld niet willen aanvaarden. Zij begeeren het pacifisme vrij te houden van deze problemen, althans van deze midde len. Zij willen, moet het, lijdend ten onder gaan. Maar dit beteekent, dat met hen, eer lang het Christendom zelf te gronde gaat.God heeft ons, aldus spr., geplaatst in deze wereld om hier onze taak te vervullen. In het streven naar de verwezenlijking van een wereldrecht, verrichten wij wat, in dezen tijd moeilijk maar plichtmatig is. Op beide inleidingen volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. De Kamer over het regeerings- beleid. Constructieve arbeid gewenseht. In het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer over het algemeen beleid der regeering "Hoofdstuk I der Rijksbegrooting) wordt me degedeeld, dat vele leden met het beleid van het kabinet-Colijn, zooals dat tot heden werd gevoerd, instemmen, al bestaan bij ver schillende groepen bezwaren van uiteenloo penden aard. Zoo verklaarde een belangrijk aantal leden in het beleid van het kabinet vooral constructieven arbeid, die juist thans zoo bitter noodig is, te hebben gemist. Men heeft van dit kabinet groote verwach tingen gekoesterd, welke vooral haar grond vonden in de omstandigheid, dat het onder leiding stond van den heer Colijn, in wien men den sterken man zag .die in staat zou zijn het economisch leven te herstellen. Thans ontwaart, men. dat die verwachtingen in gee- nen deele zijn vervuld, aldus het Voorloopig Verslag. Algemeen was men doordrongen van het feit. dat de economische toestand zeer zorg wekkend is en de taak der regeering op econo misch gebied buitengewoon moeilijk is. Ver scheidene leden gevoelden echter een groeiend bezwaar tegen de aanpassingspolitiek, zooals het Kabinet die voorstaat en tot uitvoering brengt. Men meent, dat het economisch be leid thans bovenal op stijging van de inkom sten der bevolking gericht moet zijn. Vermeer dering van werkgelegenheid is daarom als een primaire eisch te beschouwen. De door het ge stremde ruilverkeer geleden verliezen kunnen slechts gecompenseerd worden door in ons land zelf een welvaartsplan te ontwerpen en uit te voeren. Verscheidene leden erkenden, dat in het aanpassingsproces nog geen evenwicht is be reikt, gaven als hun m ening te kennen, dat daarvan der regeerine moeilijk een verwijt kan worden gemaakt. Bij de critiek wordt te veel uit het oog verloren, dat de ontwikke ling, welke de internationale verhoudingen hebben ondergaan en de invloed, welke daar van op de economische positie van ons land is uitgegaan, in menig geval het effect van door de^regeering genomen maatregelen heb ben beperkt of te niet gedaan. Voorts werd gevraagd of het juist is, dat de ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. regeering aan den Koninklijke Hollandsche Lloyd reeds steun voor den bouw van nieuwe schepen heeft toegezegd. Indien zulks inder daad het geval is. zou men gaarne vernemen, op grond van welke regeling de regeering ge meend heeft daartoe te kunnen overgaan. De clearing met Duitschland Met betrekking tot de clearingovereenkomst met Duitschland hadden verscheidene leden den indruk, dat, hoewel het regeeringsbeleid in dit opzicht in het algemeen juist is, toch ook ernstige vergissingen zijn begaan. Men wees er op, dat vele handelaren zeer belang rijke bedragen van Duitschland te vorderen hebben. Deze gelden dreigen thans voor een gedeelte voor de rechthebbenden verloren te gaan. Voor zoover dat niet het geval is, zullen de betalingen zich over een zeer langen ter mijn uitstrekken. Men zou gaarne vernemen wat do regeering denkt te doen om de moei lijkheden, welke daaruit zijn voortgevloeid, te helpen oplossen. Van verschillende zijden sprak men zijn te leurstelling uit over den tragen gang van za ken met het zoogenaamde 60 millioen-plan. Ten aanzien van devaluatie wordt opge merkt, dat deze hier te lande ongetwijfeld door aanzienlijke prijsverhooging zal worden gevolgd. De ervaring in vele andere landen lokt trouwens niet tot navolging. In Engeland zijn er nog steeds meer dan 2 millioen werk- loozen, d. i. bijna 7 maal zooveel als hier te lande, hoewel de bevolking er niet zóóveel maal grooter is. Voorts werd er op gewezen, dat uit de Mil- lioenennota blijkt, dat de jongste verlaging van de salarissen van het Rijkspersoneel een besparing op de uitgaven heeft gegeven van rond 10 millioen. Verleden jaar was deze be sparing aanvankelijk geraamd op 1512 millioen. Gaarne zou men nader omtrent de oorzaken van dit zoo belangrijke verschil wor den ingelicht. Na een groote zwaai door de lucht kwam hij met een plof op iets hards neer. De kisten werden in het ruim van een schip neergelaten en daar Piet in de bovenste kist gekropen was, kwam hij nu onderaan te staan. Als hij niet bijtijds een plank opzij had losgemaakt, had hij het leelijk benauwd kunnen krijgen. Hij keek door de smalle opening in het ruim, dat hoe langer hoe donkerder werd. Het was een geloop en ge draaf van je welste en allerlei vreemde taaltjes klonken door elkaar. Eindelijk stak de boot van wal en Piet trapte net zoolang, tot hij nog een plank opzij kon wringen en kroop toen door de grootere opening uit de kist. DINSDAG 23 OCTOBER. HILVERSUM 301,5 M. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Gramofoon- muziek. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Mor genwijding. 10.10 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Pianospel door Walter Rehberg. 10.45 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering' Hillebrand „Wat er van druiven gemaakt kan worden". 11.15 Zangvoordracht door Lola van der Ben. Aan den vleugel Egbert Veen, met tusschenspel. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert door de stafmuziek van het 6e regiment Infanterie te Breda. Kapelmeester Louis de Morée, met tusschenspel. 2.00 Viool recital door Sam Tromp. Aan den vleugel Egbert Veen. 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 3.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw- van Rees. 4.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.15 Vioolspel door Yehudi Me- nuhin. Aan den vleugel Arthur Balsam. 4.30 Radio-Kinder-Koorzang olv. Jacob Hamel. 5.00 Halfuur voor kleinere kinderen. VPRO. 5.30 Bijbelvertellingen van Ds. B. J. Aris. 8e vertelling. AVRO. 6.00 Vooravondconcert door hét omroeporkest olv. Nico Gerharz, met tus schenspel. 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. Laatste herhaling 1ste les. 8 00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Gevarieerd programma mmv. Kovacs Lajos en zijn orkest; Liesje van der Poll; Mickey's Melody Makers; Boris Lensky, viool; Mevr. To HardsteenHeuwekemeijer; Kermisreportage. 10.00 Het Omroeporkest olv. Nico Gerharz. Solist Pierre Palla, piano. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Cabaret „La Gaité", Amsterdam. Dansmuziek dooar Freddy Dosh en zijn orkest. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon- muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 het KRO-orkest olv. Johan Gerritsen. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus door Mevr. H. Cuppens Geurs. 4.00 Verzorging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 5.00 Het KRO-Orkest olv. Johan Gerritsen. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Het KRO-orkest olv. Johan Gerritsen. 6.40 Cursus Esperanto door P. Heilker. 7.00 Politie berichten. 7.15 Vragen van heden en toekomst aller aandacht waard. IV. 7.35 Gramofoon muziek. 8.00 Het KRO-Symphonie-orkest olv. Henri van Goudover. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gra mofoonmuziek. 8.45 Hoorspelcyclus, Jan Vuys- ters „De Moederkerk en Nederland". 9.36 Viool-recital door Ruth. Posselt. 9.45 Het KRO- symphonie-orkest. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gra mofoonmuziek. 10.45 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M, 7.40 Belgische avond. Accordeon door M. Braun. 6.20 Piano door A. Yakin. 8.40 Omroep orkest olv. Henri Pensis. 9.30 Idem,mmv. Ber- the Lavonturier. piano. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 5.15 Vioolrecital door Ovide Dulier. 8.20 Twee de Boieldieuconcert. 9.35 Symphonieconcert. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. I.30 Populair concert olv. Karei Walpot. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 9.20 Idem. KALUNDBORG 1261 M. II.20 Harald Andersen's ensemble. 2.20 Om roeporkest olv. Launy Grondahl. 7.20 Omroep orkest olv. Emile Reesen. 9.35 Concert. BERLIJN 357 M. 3.20 Klein omroeporkest olv. Willy Steiner. 6.00 Concert. 7.30 Dansmuziek. HAMBURG 332 M. 6.20 Oude Pommersche muziek. 7.00 Muziek voor piano en orkest. Ferry Gebhardt, viool. 10.20 Omroeporkest. KEULEN 456 M. 2.20 Het klein orkest olv. Leo Eysoldt. 6.20 Volksmuziek. DROITWICH 1500 M. 12.10 Luigi Voselli's Hongaarsch orkest. Louis Dare, tenor. 1.20 Het Birmingham Hippodro- me-orkest. 4.50 Solistenconcert. 8.20 BBC- Theater orkest. 11.35 Lew Stone en zijn orkest. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M. .50 Dansmuziek. 8.35 Omroeporkest en om roepkoor olv. Th. Mathieu. PARIJS RADIO 1648 M. 12.20 Concert olv. Paul Letombe. 8.20 Geva rieerd programma. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4.30 Populair concert. 8.05 Wiener Blut, ope rette van Joh. Strauss. ROME 421 M. 4.30 Populair concert 8.05 Concert mmv. de Indiaansche zangeres Principessa Lushanya. 9.35 Dansmuziek. WEENEN 507 M. 4.45 Flora de Grisogono, sopraan. 6.15 Der Freischutz, opera van Weber. 9.35 Populair concert. 11.05 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6