I WOENSDAG 24 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 „Grato": papier, machines, kleurenmengeling. Boekdrukkerstentoonstelling in het Jaarbeursgebouw te Utrecht geopend. (Van een onzer redacteuren). Zooals elk drukkerproduct de resultante is van 3 factoren: papier, zetten en samen voegen, zoo is ook de „Grato" in drie deelen verdeeld: de papierinzending, de afdeeling machines en die van de Federatie der Werk geversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf. Hedenmiddag zal de minister van Econ. Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe, de tentoon stelling openen, waarbij den voorzitter van de Federatie, den heer S. S. Korthuis, een onder scheiding ten deel zal vallen. De tentoonstelling, waarop wij morgen uit voerig terugkomen, geeft een bont beeld van alles wat er in het drukkersbedrijf omgaat. De bezoeker wordt verbaasd en overstelpt door alles, waarvoor papier wordt gebruikt, als het op de juiste wijze is bewerkt. „Want", zoo zeide de heer H. Knuttel, directeur van het Bondsbureau van de Federatie, „een entrée met een smerig visitekaartje zal nooit dien toegang tot de directie verleenen als een kaartje, waaraan alle zorg is besteed" En zoo is het niet alleen met visitekaartjes, zoo is het met alle drukwerk, waar die onbe wuste spheer van uitgaat, die ons doet zeg gen: ..Dat is iets bijzonders!" De talrijke inzendingen van de leden der Federatie, van de Landsdrukkerij en de Druk kerij Stad Amsterdam doen geen van alle voor elkaar onder. De beste aan te wijzen is onmogelijk, de slechtste te noemen bestaat in 't geheel niet. Bij den een vindt men, wat de ander niet heeft en bij een ander is het zelfde het geval. Deze tentoonstelling, die de vierde is die de Federatie organiseert en die in kwaliteit volgens den heer Knuttel uitgaat boven de Pressa-tentoonstelling en de wereldtentoon stelling te Londen, beantwoordt niet meer aan de oorspronkelijke bedoeling zooals de Federatie zich dat had voorgesteld. Deze was een tweeledige: 1. het publiek met goed druk werk in kennis te stellen: 2. de drukkers in de gelegenheid stellen, te leeren en met de wenschen van het publiek kennis te maken. Het reizende karakter, dat men de tentoon stelling had willen geven, kon men niet vol houden: de Grato is uitgegroeid tot een wc 'eldtentoonstelling. Wanneer de volgende tentoonstelling ge houden zal worden is nog onbekend. Groote kosten die aan deze tentoonstelling zijh ver bonden waarschuwen tot kalmte Echter deze zelfde kosten hebben ei.oe bijgedragen dat de Grato niet alleen een tentoonstelling is, van belang voor vaklieden, maar voor ieder een die met drukwerk heeft te maken. En dat zijn wij allen, zonder uitzondering. BUENOS AIRES, 24 October (V. D.) Het Andesgebergte is zoowel ten Zuiden van San tiago en Mendoza als aan de Westelijke Chi- leensche en de Oostelijke Argentijnsche zijde tot Vuurland toe geteisterd, door hevige sneeuwstormen, zooals in deze sedert jaren niet gewoed hebben. Aan de Argentijnsche zijde moest elk verkeer gestaakt worden. In- tusschen verheugt het Argentijnsche land bouwgebied zich ten zeerste over de aanhou dende voorjaarsregens. Agello breekt zijn eigen record ROME. 24 October (V. D.) Uit Desenzano wordt gemeld, dat de bekende Italiaansche luitenant-vlieger en recordhouder Agello in een gesloten circuit boven het Garda-meer van ongeveer 12 K.M. zijn eigen wereldrecord voor watervliegtuigen, dat 682.403 K.M. be droeg. verbeterde, door een gemiddelde snel heid te bereiken van 700.034 K.M. per uur. Op Dinsdagavond hield de afdeeling Haar lem van .Jvlercurius" een zeer druk bezochte ledenvergadering. Door de inwerkingtreding van de nieuwe statuten en reglementen van den bond was de verkiezing noodzakelijk geworden van twee candidal en als vertegenwoordigers voor de provincie Noord-Holland in den Bondsraad. De vergadering besloot als afdeeling één candidaat te stellen en voor de tweede plaats eventueel een candidaat uit de provincis steunen. Uit de vergadering werden twee candidaten genoemd, nl. de heeren W. J. v. d. Vlerk en S. J. Faber. Als gevolg van de ge houden stemming bleek, dat de heer S. J. Faber door de afdeeling Haarlem candidaat gesteld zal worden. Op de eerstvolgende le denvergadering zal tot definitieve verkiezing moeten worden overgegaan. Wegens tusschentijdsch bedanken van den heer D. van Borselen was een bestuursverkie zing noodzakelijk geworden. Als eenigste can didaat werd genoemd de heer J. W. de Munk, die dan ook bij acclamatie verkozen werd. Ter afwisseling hield de heer A. Boogaart, secretaris der afdeeling een declamatie „Het feest op Elzenstein" van Tollens, waarmede hij veel succes mocht oogsten. Schiphol huldigt „Uiver"- bemanning. SCHIPHOL. 24 Octber. Op het voor. plein van het Stationsgebouw van Schiphol had vanmorgen tegen tienen een korte, doch treffende plechtigheid plaats, waarin uiting werd gegeven aan de bewondering voor de ,,Uiver"-bemanning en hun behouden aan komst in Melbourne. Op genoemd uur hadden alle employés van Schiphol, de leden van het technisch- kantcorpersoneel en vele vliegers, w.o. Sille- vis. Viruly, van Balkom. Duymelaer en Kapt. Schlimmer van de Militaire Luchtvaart-af- deeling te Soesterberg, zich rond het gedenk- teeken opgesteld. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, werden de K. L. M.-vlag. de Amsterdamsche vlag en de nationaliteitsvlaggen van Nederland, Australië, Amerika en Engeland, geheschen. Vervolgens nam de gemeentelijke haven meester van Schiphol, de heer U. F. M. Del- laert. het woord: „Den vorigen avond en den afgeloopen nacht hebben we in groote span ning doorgebracht. Thans is het oogenblik ge komen om van onze hulde en bewondering blijk te geven voor de bemanningen van de „Uiver" en de Roode Cornet. Laat ons een drie werf „hoera" uitbrengen om uiting te geven aan onze gevoelens". Over het wijde voorplein van Schiphol's luchthaven daverde het hoera-geroep, dat ge volgd werd door het spelen van de K. L. M.- marsch. Vervolgens trad de K. L. M.-koperslager A, Guezen naar voren, die onder algemeene in stemming een gedicht citeerde, dat hij voor deze gelegenheid had gemaakt. Hoera. K.L.M.'ers. wij zijn aan het end. De K.L M. deed zeker .mee voor 100 procent. En al gaf de noodlanding ons geweldige spanning. Een dubbel triomf voor de Uiver-bemanning! Het geheel is prachtig van de Uiver. Onze AJU. Om als tweede te eindigen uit deze racerskluw. Wij geven dan ook aan onzen Parmentier, En Moll, de bestuurders, een waardig hoezee. En onze Technische Dienst zegt heel kordaat: Wie weet er nu van Prins nog kwaad? Met Prins aan boord, met zijn wangen met kleuren, Dan zijn aan motoren geen malheuren, Wat wist onze vroolijke marconist Van Bruggen Met zijn radio dezen afstand te overbruggen' Schiphol feliciteert deze vier met hun behaalde succes, De heele wereld kreeg weer deze les, Dat vliegen bij de K. L. M. niet gevaarlijk is, En dat je aan het eind komt gezond en frisch! Wij zijn heel tevree, Al zijn we twee, Hoezee! Voor de bemanning van Parmentier! Hiermede was de sobere, plechtigheid ten einde. doch treffende JUBILEUM MARECHAUSSEE. Op 26 October a.s. zal het 120 jaar geleden zijn, dat de marechaussee door Koning Willem I werd opgericht. Sneeuwstormen in het Andes gebergte. Landbouwers verheugen zich over den regen. „MERCURIUS". HET PETITIONNEMENT VOOR BETERE WERKLOOZENZORG. Men schrijft ons: Nadat het werken voor het Petitionnement Zaterdag en Zondag had stopgestaan, werd Maandag weer met frisschen moed ver volgd. De resultaten zijn tot heden, dat wij 27382 handteekeningen hebben kunnen doorzenden naar de hoofdleiding te Amsterdam. Hierbij is inbegrepen het aantal hand teekeningen van Heemstede. Spaarndam dat later is begonnen leverden ons 100 hand teekeningen. Voor hen, die om de een of andere reden nog niet in de gelegenheid waren het Pe titionnement te teekenen, en dit nog wen schen te doen, wordt medegedeeld dat dit alsnog kan geschieden, aan de navolgende adressen waar lijsten ter teekening liggen. Te Haarlem: Havikstraat 55, Indischestraat 136, Soendastraat 13. Fuhropstraat 13, Kastan jestraat 14, Pieter Maritzstraat 10, Linden- straat 22. Gen. de la Reystraat 12, Saenre. damstraat 12 rood, Nieuwe Kruisstraat 11 rood Rollandslaan 56, Garenkokerskade 46, Jans straat 9, Rollandstraat 91, Klarenbeek- straat 33, Doelstraat 10, Van Oosten de Bruyn straat 195, Geweerstraat 6, Kamperstraat 39. Turfmarkt 12, Spaame 94, Thorbeckestrata 76 Hofdijkplein 9, Zomerkade 175, Paus Leostraat 14. Te Heemstede: Vijf huizenstraat 22, Biliton- straat 6, Glipperweg 59 E. Te Spaarndam: Dijk 6 Visscherseinde) Wanneer zijn lichten verblindend? „Volkomen een feitelijke kwestie," zegt de Ambtenaar. Kantonrechter gaat niet zoo ver. Eenige weken geleden hebben wij melding gemaakt van de zaak tegen den autohande laar uit Overveen, tegen wien procesverbaal was opgemaakt wegens het rijden met ver blindende autolichten. De zaak werd toen aan gehouden om verdachte in de gelegenheid te stellen deskundigen als getuigen voor te voe ren. Want verdachte verklaarde gedimde lich ten gevoerd te hebben, die door twee bevoegde instanties, o.a. op de Veiligheidslaan van de K. N. A. C. twee dagen tevoren volkomen in orde waren bevonden. Er zat dus aan vast de eventueele waarde, die aan de oranje K.N.A.C.- Veiligheidslaan-kaart gehecht moet worden. Beide verbalisanten verklaarden met na druk, dat de lampen verblindend waren op een afstand van ongeveer 100 M. Vast kwam te staan tevens dat gedimde lichten waren ge voerd. De Ambtenaar merkte op, dat tenlaste ge legd is, dat in de bebouwde kom met verblin dende lichten gereden werd, wat verboden is volgens de wet. Wat verblindend is zegt de v/et niet, en de ambtenaar herhaalde zijn mee ning, dat een licht verblindend is als een nor male weggebruiker er door verblind wordt. Het is misschien wel een makkelijk standpunt maar de ambtenaar ziet geen ander criterium. De bestuurder van de auto merkte op, dat men aan mag nemen, dat alle goedgekeurde auto's ook goed zijn. Ambtenaar: „Of dat ze alle rijden met ver blindende lichten. Er is bijna geen auto, of de tegenligger wordt erdoor verblind." De kantonrechter merkte nog op, dat een lamp verblindend is, als iemand, die er tegen inkijkt, verblind wordt. Expert: „Dan is elke lamp verblindend." Kantonrechter: „Dan moest elke lamp van den weg geweerd worden." Hierna ontspon zich een technisch gesprek over de vraag, wat gedimde lichten zijn. De deskundige verklaarde, dat dimmen het ver anderen is van de richting van de bundels, die naar beneden gericht worden, doch dat de lichtsterkte dezelfde blijft. Men mag nooit in de lichtbron kijken, want dan wordt men steeds verblind. Bovendien speelt het glas een rol. Daar zitten ribben in, horizontaal en ver ticaal. om de lichtbundels een bepaalden vorm te geven. De kruispunten echter betee- kenen evenveel zonnetjes, waardoor men, als men er toevallig in kijkt, verblind wordt. Een andere expert zei, dat de bewuste lam pen in den juisten stand stonden. Van deze wagens worden in Amerika dagelijks 5 a 6000 gefabriceerd, die oa,. door de politieautoritei ten daar in groote steden worden gebruikt, die met dezelfde gedimde lichten rijden. De ambtenaar zei in zijn requisitoir, dat hier geen uitspraak kan volgen over wat toe laatbaar is ten opzichte van de verlichting, zoolang het Motor- en Rijwielreglement is, als het nu is. Het is een feitelijke kwestie: de agenten zijn verblind, de normale weggebrui ker is verblind, ergo de wet is overtreden. Een andere oplossing is er z.i. niet. Zelfs met de geperfectionneerde lampen, die naar bene den gericht zijn, bestaat er kans op verblin ding. Rijden met verblindende lichten is ge vaarlijk en zooiets vraagt geen lichte straf Wel zal de Ambtenaar in aanmerking nemen dat hier gereden is met gedimde lichten. Hii eischt eer. boete van f 10 subs. 10 dagen hech tenis Verdachte zei. dat zijn 30-jarige ervarinsr eeleerd heeft, dat er meer ongelukken ge beuren door te weinig licht dan andersom, zegt men ook vaak. dat men verblind is. De kantonrechter deelde de meening van verdachte, dat het feit. dat de agenten plotse- 'ine uit de duisternis in het licht waren ge komen. wel van invloed veweest kon z'in or den graad, waarin zij verblind waren. Daarom achtte hij het tenlastegelegde niet bewezen en sprak vrijspraak uit. (Adv. Ingez. Med.) Werkloozen krijgen brandstoffentoeslag. Regeling bijna dezelfde als vorig jaar. Naar wij vernemen, heeft de minister van Sociale Zaken thans definitief besloten, ook dezen winter weder 'n brandstoffentoeslag' aan de ondersteunde en te werk gestelde ar beiders toe te kennen. De desbetreffende re geling, die binnen enkele dagen ter kennis van de gemeentebesturen zal worden ge bracht, stemt nagenoeg geheel overeen met die van het vorige jaar. Ten aanzien van de gemeenten, waarin de hoogste werkverschaffingsloonen worden uit betaald, wordt intusschen in de circulaire de verwachting uitgesproken, dat aan diegenen onder de bij de werkverschaffing geplaatsten wier inkomsten naar de meening van B. en W. zoodanig Zijn, dat zij beduidend boven den steun uitgaan, geen verstrekking van bedoelden toeslag zal plaats vinden, aan gezien ook hier met de individueele inkom sten en behoeften rekéhing moet worden ge houden. Radiotoespraak tot de Uiver-bemanning. Hedenavond door Dr. Colijn. Hedenavond na acht uur zal de minister president dr. H. Colijn over de beide zenders in den zendtijd van de N. C. R. V. en V. A. R. A. een radio-telefonische toespraak houden tot de bemanning van de Uiver in Melbourne. Zoo mogelijk zal het antwoord van de be manning eveneens worden uitgezonden. Ook zullen de vrouwen van de vier leden van de bemanning voor de V. A. R. A. microfoon worden geïnterviewd, terwijl overigens het geheele programma aan de prestatie van de Uiver zal zijn gewijd. MOTORDIENST. Bij Koninklijk Besluit zijn met ingang van 1 November benoemd de Kapitein H. Polis van het korps tot majoor bij het 21e Regi ment Infanterie, bestemd voor de functie van hoofdinstructeur, commandant van de regi mentsschool bij dat regiment; de le luite nant C. F. A. Milders van het korps be noemd to tkapitein bij den Motordienst; de reserve kapitein J. P. Bolten, benoemd tot reserve majoor bij het korps; de reserve le luitenants Z. W. M. Deurvorst, J. Bellinga en T. M. P. van der Veen, benoemd tot re serve kapitein bij het korps. BAZAR BEWAARSCHOLEN NED. HERV. GEMEENTE In het schoolgebouw Lange Lakenstraat 16- 18 wordt heden een bazar gehouden ten bate van ae bewaarscholen der Ned. Herv. Gemeen te alhier. We hebben er vanmorgen alvast een kijkje genomen. Het bleek ons, met welk een groote liefde niet alleen de dames van het be stuur, maar ook de moeders van de leerlingen zich groote moeite hadden getroost om wat voor dezen bazar te doen. Op een lange tafel kan men de mooie resultaten van dezen ar beid zien: allerlei nuttige en fraaie handwer ken zullen niet alleen de belangstelling, maar ook den kooplust van de bezoeksters trekken, en vooral om dit laatste is het te doen, want het bestuur werkt met een tekort, omdat de gemeente-subsidie belangrijk gekort is, waar door ook de salarissen van de onderwijzeres sen verlaagd moesten worden. Maar behalve deze handwerken zijn er ook nog vele andere dingen, die graag gekocht zullen worden. Op een lange tafel langs één der wanden liggen ook vele zelfgemaakte of geschonken voorwerpen, zooals fraaie aqua rellen enz. Verder is er een stand met heerlijk fruit, waarvan een groot gedeelte door de kin deren en eenige firma's geschonken is. De heer Becker heeft belangeloos voor een smaakvolle plantenversiering gezorgd en de heer Nel stelde eenige van zijn bekende bazar- attributen beschikbaar om de wanden te ver sieren. De gebroeders Prent van de Ged. Oude Gracht zullen eveneens belangeloos voor mu ziek zorgen. Verder zijn er de gebruikelijke attracties als grabbelton, rad van avontuur, vischtent enz. Ds. Beker zou den bazar hedenmiddag half drie openen, waarna de bezoekers tot vijf uur gelegenheid krijgen om dit mooie werk te steunen. Ook vanavond van half acht tot vijf uur is de bazar geopend. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Ewald IJM. 48. Vangst 75 m. schelvisch, 85 m. braad schelvisch; 240 m. makreel; 130 m. gul, len en koolvisch; 20 m. wijting; 60 m. Varia. Totaal 610 m. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.80f 0.48. Griet per 50 kilo f 30—f 14. Tongen per kilo f 1.80f 0.85. Zetschol per 50 kilo f 17.50 Kleine schol per 50 kilo f 17f 6.50 Schar per 50 kilo f 7.50f 2.70. Rog per 20 stuks f 8f 12.50 Vleet per stuk f 4—f 1.30. Kleine poon per 50 kilo f 5.80f 2.10 Groote schelvisch per 50 kilo f 23f 15. Middelschelvisch per 50 kilo f 19f 13. Kleine middelschelvisch p. 50 kilo f 16.50 f 8.20. Kleine schelvisch per 50 kilo f 10f 2.80. Kabeljauw per 125 kilo f 62f 31. Groote gullen per 50 kilo f 15f 7.40 Kleine gullen per 50 kilo f 9.50f 4.30 Wijting per 50 kilo f 5.70f 1.85. Makreel per 50 kilo f 5.50f 2.60 Heilbot per kilo f 1.15f 0.75 Leng per stuk f 1.20f 0.25 Koolvisch per stuk f 0.80f 0.11 Versche haring per kist f 1.50f 0.40 Groote hake per 125 kilo f 96. Middel hake per 125 kilo f 114. Kleinmiddel hake per 50 kilo f 45f 40. Kleine hake per 50 kilo f 30—f 20. De andere kleinzoon, het Fascisme, is waakzaam. Nog wordt het gegriefd door bittere woor den, ook vriendelijke wooj-den, als van libera le zijde kunnen hatelijk zijn. Het fascisme is voor ons allen nog niet vast omlijnd, vervolgde spreker. Wel weten wij, dat er andere tijden komen, waar inner lijke vrede door zwaren arbeid bevochten zal worden. Dit is de moeilijke weg van den mensch naar zijn beter zelf. Het Fascisme is de drang van den 20ste eeuwschen mensch naar vrijheid, maar naar een andere vrijheid, zooals wij ze opvatten. Geen schijnvrijheid maar een vrijheid langs den weg der noodzakelijkheid. Men diene gezin, bedrijf, staat godsdienst en zoeke bevrijding van materialisme, be klemming, zelfzuchtige leiders, slapheid, com promis, plaatselijke potentaatjes. Hierdoor wordt het menschzijn, het juiste begrip vrij heid steeds meer veroverd. Dit is de synthese, de bundeling van alle zo nen des volks. Spr. noemt dan leidende gedachten van den. Fascistischen Staat o.a. actieve handelspoli tiek, medeverantwoordelijkheid in bedrij ven, medegerechtigdheid, uitsnijden van in gekankerde kwalen als stakingen en uitslui tingen, rechtvaardigheid, bedrijven opge bouwd in corporatie. Spr. geeft dan voorbeelden, hoe het Na tionalisme de kloof tusschen de verschillen de gelooven overbrugt. Op de rede volgde luid applaus. Na de pauze werden een tweetal vragen gesteld over de positie der vrouw en van iemand, die twijfelde of de mensehbeid wel te verbeteren valt. Dan bekeek spr. nog onze maatschappij met als gids kinderrijmpjes. De voorzitter sloot met een opwekkend woord de bijeenkomst. Hij verzocht alle aan wezigen staande het Wilhelmus te zingen. In de pauze werd gecollecteerd voor het kleedingsfonds. BEVERWIJK RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag den 26 October a.s. des avonds te half acht. BLOEMENDAAL St. Nicolaas-reclame. Een Winkelweek. De Bloemendaalsche Middenstandvereeni- ging en de R.-K. Middenstandsvereeni- ging BloemendaalOverveen organiseeren een winkelweek van 29 November tot en met 6 December. Aan deze winkelweek wordt verbonden een etalagewedstrijd. De etalages zullen niet door een jury worden beoordeeld, maar door het publiek. Iedere deelnemer aan de beoordee ling (boven 12 jaar) ontvangt hiertoe een biljet dat voor 10 December ingeleverd moet worden. Voor den hoofdprijs komt in aanmerking het grootst aantal beoordeelingen op een zelfde étalage uitgebracht. De tweede prijs voor den daarop volgende en vervolgens zoo veel prijzen als er deelnemende winkeliers zijn. De prijzen worden niet in geld uitbetaald, doch in coupons, die inwisselbaar zijn bij iederen aangesloten winkelier. Bovendien worden als prijzen verschillende voorwerpen beschikbaar gesteld. De wedstrijd wordt in twee groepen ver deeld: a. Voor de mooiste étalage; b. Voor de meest vakkundige étalage. CHR. HARMONIEVEREENIGING „SURSUM" Ter herdenking van het 12 1/2-jarig bestaan der Christ. Harmonievereeniging „Sursum" te Bloemendaal wordt op 2 November in Hotel Vreeburg onder leiding van den directeur den heer J. A. Meng, een jubileumconcert ge geven en op 3 November in dezelfde zaal een groot concours voor solisten, duo's, trio's en kwartetten VERGADERING N. S. B. Dinsdagavond hield de N. S. B. een druk bezochte openbare vergadering in Vreeburg, waar ir. W. J. G. Paardekooper sprak over Fa scisme-syn these. Spr. werd ingeleid door den voorzitter der afdeeling, den heer Kuyck, die er zijn blijd schap over uitsprak, dat zoovelen de vergade ring bijwoonden, niettegenstaande de be langstelling der Nederlanders getrokken wordt naar onze vliegers in Australië. Deze belangstelling, aldus de heer Paarde kooper, komt voort uit het feit. dat het Ne- d-erlandsche volk gaat ontwaken, dat het de dingen, die werkelijk belangrijk zijn, be langrijk begint te vinden. De twee hoofdbegrippen van het huidige maatschappelijke stelsel, geld en getal, raken op de tweede plaats. Daardoor zijn we tevens op weg om men schen te worden, die een hooger levensvervul ling zoeken dan radio, a-uto en geld alleen kunnen geven. Het geld raakt van zijn voetstuk, het ka pitalisme is afgeloopen. Het kapitalisme heeft veel goeds voor ons gedaan en ons technisch volmaakte productiemidden gegeven. Maar van de ziel heeft het een puinhoop gemaakt. Het kapitalisme en de partij-bonzen ver geleek spreker met den lamme en den blinde, een monsterachtig menschenstel, dat de wereld draagt. De blinde haat den lamme, maar draagt hem niettemin. Maar de laatste jaren is er veel veranderd. De lamme is oud en onzeker en ziet zijn weg niet meer. De blinde is zijn scherpen blik kwijt. De invloed der partijbonzen op de arbei ders taant. De kleinzoon van dit menschenstel, de •ommunist, gaat voort, met haat te zaaien. Wie in hem gelooft verliest alles, moed geloof, vertrouwen op een betere toekomst, AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAC 24 OCT. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE R4NKV"BFF\1CT\f; K^VTOOf? H A A T> F M 1 30 2 30 Staatsl. BinJ. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt, Nederl, Indië 1930 II Staatsl. Bnitenl, 5 1/2 pCt. Duitsclil. 1930(Youngloen.) 20Vi-21 t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr, Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 4 31 Stoomv. Mij. Ned, 30 Industr. Binnen! Alg. K.zijde Unie.... 334* - 34 A. N. I .E, M. (Nat. A 195 v. Berkei's Patent 454 Cert. Calvé Delft.... 222 Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) 172 Gem. Beb, Philips 216-2154 73$i—3/8 Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting 214 Bethlehem Steel 17 Vi lVs 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 14% North Amer. Cy. Standard Brands 3 X 20H Banken Binnen! Koloniale Bank 35 Cert. Handel Mij. 374 62 Banken Buiten! uutsche Reichsb. 47 "otrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 145% 85 Petrol. Mij. Buiten! 94 3% Cultuur Mijen. H. V, A 157 71 N. I. S. U Vorstenlanden 13 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 1334 287 165 54 Tabak Mijen, Deli Batavia Tabak 145 4 1224 60 130 Rubber Mijen. A'dam Rubber 914 Deli Bat. Rubber..'.. 70 Ned, Ind. Rubber Koffie 90 Ver. Ind. Cult. Ondern 71 Spoorwegen Buitenl. 32 Comm Wilwaukee 2 5 pet. Adj. Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas 4% Union Pacific 624 Prolongatiokoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10