WEILL ZOON DE BILT HEDEN GEETALEERD BARTELJORISSTRAAT 26—28 ECHTE WALES-ANTHRACIET WOENSDAG 24 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 V olksuniversiteit. Cursus spelling-Marchant. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de Volksuniversiteitscursus over het Spelling vraagstuk door den heer P. H. Greiner, leeraar aan de le H.B.S. met 5 j. cursus, die a.s. Don- dagavond 25 Oct. begint wegens het gi*oote aantal deelnemers niet zal gehouden worden in een leslokaal aan de maar in het Natuur- en Scheikundelokaal van de Rijks kweekschool aan de Leidschevaart 220. Bond van Barmhartigheid. Samenstelling der Haarlemsche afdeeling. In verband met het toetreden van enkele nüeuwe afgevaardigden tot den Bond van Barmhartigheid, afdeeling Haarlem, is de vol ledige samenstelling van deze afdeeling als- volgt gewijzigd: Mevr. S. Cohen, Israël* Diaconie. C. Fortgens, Ned. Herv. Diaconie. Ds. C. B. Hylkema, Doopsgez. Diaconie. P. J. van Kessel, St. Vincentius Vereeniging. C. Klaver, Centr. R.K. Armbestuur Adjudant Geo Leih, Leger des Heils Mevr. A. M. J. v. Marselis Hartsinck, Vereen. Brokkenhuis. Mevr. B. Meyervan Waveren, Luthersche Diaconie. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Haarlemsch Crisis Comité. J. B. Sanders. Rem. Diaconie. Zuster P. L. Schouten. Maatsch. werk voor Zieken. VOORDRACHT OVER RADIO-ACTIVITEIT EN ATOOMKERNEN. Prof. Dr. A. D. Fokker zal op 3, 10 en 17 November in Teylers Stichting voordrachten houden over Radio-activiteit en Atoom kernen. DRANKBESTRIJDING. De Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, afd. Haarlem (Zuid), houdt een vergadering op Donder dagavond 25 October in het gebouw „Koh- linger", aan de Jansstraat, waar o.m. een be spreking zal plaats hebben van de te voeren actie in de maand November a.s. Verder zal een bestuursverkiezing plaats hebben. FAILLISSEMENTEN Door de arrond. rechtbank alhier zijn de volgende faillissementen uitgesproken: F. Slot, caféhouder, wonende te Haarlem, Bleekenbergstraat 16. Curator Mr. H. J. M. To- nir.o, Haarlem E. Loocks, voorheen koopman in rijwielen en motorrijwielen, thans arbeider, machinist, wonende te Beverwijk, Torenstraat 20. Cura tor Mr. J. Baron, te Beverwijk. F. Hekker, bloembollenkweeker en hande laar, wonende te Overveen, Ter Hoffsteede- weg 21. Curator Mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. Rechter-Commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: P. Veenis Kzn., huisschilder, wonende te Assendelft. Curator Mr. L. Ali Cohent Haarlem. H. van Nimwegen, sigarenfabrikant, wonen de te Krommenie Weiver. Curator Mr. Julius Hoog. Haarlem. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van de N.V. Visscherij Maatschappij ..Ymond" gevestigd en kantoorhoudende te IJmuiden. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, Haarlem. J. D. van Dongen, grossier in suikerwerken, te Zaandijk. Curator Mr. dr. A. F. H. Schreurs, Haarlem. De firma van Hoften en Lubbers, gevestigd te IJmuiden gem. Velsen. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. Gehomologeerd werd het accoord van W. van Eyk. schoenwinkelier, wonende te Bever wijk. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Bever wijk. AGENDA WOENSDAG 24 OCTOBER Gem. Concertzaal: Haarl. Gem. Koor, Gen. repetitie van Der Messias. 7.30 uur. Stadsschouwburg: Trudi Schoop Ballet. Af- scheidsvoorstelling. 8 15 uur. Lange Lakenstraat- 1618: Bazar Bewaar scholen Ned. Herv. Gemeente, 2.305 en 7.30—10 uur. Palace: „Peenhaar", een kindertragedie. Op het tooneel: Rainbow-ballet. 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Het liefdeleven van Hendrik Vin". Op het tooneel: 7 Tokayers, wervelwindspringers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vier nachtle lies". 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur af. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 105 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 25 OCTOBER Gemeentelijke Concertzaal: Uitvoering van „Der Messias" door Haarlem's Gemengd Koor. 8 uur Stadsschouwburg, Wilsonsplem: „Lachende Contanten" door de Vereenigde Haagsche Spelers. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „Tante Roosje" door het Ensemble De Boer- Van Rijk. 8.15 uur. Broederkerk. Parklaan: Lichtbeeldenavond over het Zendingswerk onder de Dajakkers 8 uur. Rijkskweekschool voor Onderwijzers, Leid schevaart 220: Cursus Spelling Marcbant, door P. H. Greiner. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. Heemstede: Vergadering van den Ge meenteraad. 8 uur. Onze nieuwe modellen In Bontmantels, Mantels met Bont gevoerd, Tailleurs. Wij vragen de aandacht van onze clientèle voor onze nieuwe collectie namiddag en avond japonnen. Zeer aparte modellen TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN i (Adv. Ingez. Med.) Lager salarissen bij voor bereidend onderwijs te Amsterdam. Voorstellen van B. en W. De toestand der gemeente-financiën van Amsterdam maakt het naar de meening van B. en W. noodzakelijk, dat de kosten van het openbaar en bijzonder voorbereidend onder wijs met een belangrijk bedrag worden ver minderd. Zonder ingrijpend/ bezuinigingen zal het voor de gemeente niet mogelijk zijn, het voorbereidend onderwijs in zijn huidigen vorm in stand te houden. B. en W. zien zich daarom genoodzaakt, voorstellen te doen tot verlaging van de jaar wedden van het onderwijzend personeel, ver bonden aan de openbare voorbereidende scholen. Zij achten het noodzakelijk dat de jaarwedden van de hoofden der openbare voorbereidende scholen worden verminderd met f 400 en die van de onderwijzeressen met f 300. Twee broers maakten valsche rijksdaalders. Bij het vervaardigen gesnapt. Tarieven gas, electriciteit en water. Een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem heeft aan de gemeenteraden van Haarlem en omgeving het volgende adres gezonden: „De groote moeilijkheden, waarin de meeste industrieele en middens tandsbedr ij ven zien bevinden, geven ons aanleiding uwe bijzon dere aandacht nog eens te vestigen op de tarieven voor het gebruik van gas, electri citeit en water. De prijs dezer producten samengesteld uit de werkelijke kosten voor het geleverde en uit een bedrag bestemd voor afschrijvingen en vernieuwingen, kenmerkt zich vóór alles door een belangrijk percen tage, hetwelk men gemeentelijke bedrijfs. winst pleegt te noemen. Deze bedrijfswinst wordt naar ons gevoelen niet bepaald aan de hand van een noodzakelijk economisch rede lijkheidsbegrip, maar wordt getoetst aan de financieele positie der Gemeente. Daarin schuilt een groot gevaar. De in vele gevallen jemaakte fout van jaren geleden wreekt zich thans. Industrie en handel als groot verbruikers dezer producten ondervinden daarvan in de eerste plaats de nadeelige gevolgen. Zij staan intusschen niet machte loos tegenover de gevoerde tactiek. Tal van gevallen zijn ons bekend, waarbij de betrok kenen zich hebben vrijgemaakt van de leve ranties, welke op dit gebied, gedurende een lange reeks van jaren van gemeentewege zijn geschied. De huidige moeilijkheden zijn aan leiding, dat op dien weg voortgegaan moet worden. Wij meenen, dat op dit feit de aan dacht gevestigd moet worden, in de eerste plaats voor meergenoemde groep van belang hebbenden en in de tweede plaats in het wel begrepen eigenbelang der betrokken gemeen te. Men kan de prijs van een bepaald pro duct niet blijvend houden op een hoogte, die kunstmatig genoemd moet worden. Men zoekt dan naar surrogaten, die niettegenstaan de de monopolistische positie, die men de betrokken Gemeentebedrijven gewoonlijk toe kent in groote massa of aanwezig zijn, of gecreëerd kunnen worden. Toepassing daarvan zal moeten leiden tot een vermin, derden afzet der van gemeentewege geleverde producten, met als noodzakelijk gevolg een dalend gemeentelijk winstcijfer. Onze Kamer veroorlooft zich u voor zoover zulks in uw vermogen is in over weging te geven de bestaande tarieven te herzien en te verlagen, waardoor de mogelijk heid geenszins uitgesloten geacht mag wor den, dat het afzetgebied vergroot zal worden waardoor de gemeentekas een niet te groot financieel nadeel dezer handeling zal on dervinden" ONTHEFFING WINKELSLUITING. B. en W. maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op den op 6, 7 en 8 November 1934 in het perceel aan le Leidschestraat 2f te houden bazar ten bate van het wijkzuster- en ziekenfonds van Wijk II der Ned. Her vormde Gemeente ingevolge de winkelslui tingswet 1930 Stbl. no. 460 onheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op 6 en 7 November 1934 na des namiddags 8 uur tot des namiddags 10 uur en op 8 November 1934 na des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur, voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegenomen. meldt: Hoogste baromesterstand 768.3 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 736.4 m.M. te Ingö. Twee in de Goudbloemstraat te Amsterdam wonende broers zijn Dinsdag door den Sub stituut-Officier van Justitie, die daarbij ver gezeld was door ambtenaren van de Valsch Geld Centrale, gesnapt, terwijl zij bezig waren met het vervaardigen van valsche munten. Beiden zijn gearresteerd, terwijl de ver schillende werktuigen in beslag werden ge. nomen. Het tweetal had reeds kans gezien eenige valsche rijksdaalders uit te geven. Na kort geleden uit de gevangenis te zijn ontslagen waar zij een langdurige straf hadden onder gaan voor een soortgelijk misdrijf, staat de cel thans opnieuw voor hen open. De aankomst van de Uiver. Gelukwensch namens het Chr. Lyceum. De tijding van de goede aankomst van dé Uiver werd hedenmorgen in de Aula van het Chr. Lyceum met groote geestdrift ontvangen. Namens leeraren en leerlingen zond de rec tor, Dr. van der Eist, een teelgrafischen ge lukwensch aan de bemanning te Melbourne. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich r.iet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Ten bate der T. B. C.- bestrijding. Het bestuur der Vereeniging tot bevorde ring der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland, afd. Haarlem, verzoekt hen die nog in het bezit zijn van oude rijwielmerken. en andere metalen en deze gaarne aan de vereeniging willen afstaan, een berichtje te zenden aan onderstaand adres. Portokosten worden vergoed. R. J. CH. CORVELEÏJN, Havikstraat 55. HAARLEMMERMEER en voorspelt: Zwakken tot matigen, Zuidelijken wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Later wel licht eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland De depressie over de Noorsche kust trok verder Noord-Oostwaarts, het hooge druk- gebied op het vasteland bleef toenemen, maar bij IJsland en Ierland vertoonen zich nieuwe dalingen, die tot over de Golf van Biscaje doordringen. De Zuidwester storm over de Noorsche kust trok met de depressie Noordwaarts, in de Golf van Biscaje begint het hard uit het Zuiden te waaien. Op het vasteland is het rustig weer met veel mist in Frankrijk, Zuid-Rolland en Zuid-Duitschland. In Schotland daalde de temperatuur tot onder het vriespunt; in Ier land en Engeland is reeds weer zware regen gevallen, in Scandinavië duurt het zachte weer voort. In verband met de groote snelheid waarmee de bovenlucht zich uit het hesten beweegt, is te verwachten, dat de Westelijke regen zich weer naar onze omgeving zal uitbrei den. Barometer Heden morgen 10 uur 761 m.M. Stand van gister 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 24 October: Hoogste gisteren 58 F. Laagste heden nacht 50 F. Hoogste heden tot 12 uur 56 F. BOEYINK HEEFT WEER EEN EIGEN HUIS. Dinsdagmiddag heeft te Vorden de over dracht plaats gehad van de nieuwe woning met 11/4 H.A. bouwland aan H. J. Boeyink, de bekende persoon uit de zaak Boeyink. De overdarcht geschiedde door den gepen- sionneerden generaal-majoor J. C. C. Ton- net, die in een toespraak een terugblik wierp op de lange lijdenshistorie van de Zaak- Boeyink, en die vervolgens de eigendomsacte aan Boeyink overhandigde. o. a. a f 2.15 WITTOP KONING HAARLEM H ARMEN JANSWEG 67*. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND LANDBOUWER ONDER ZIJN WAGEN GERAAKT. Toen het paard schrok. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur, is te Wierden het paard dat gespannen was voor 'n landbouwerswagen waarop de landbouwer Lannentink gezeten was, geschrokken voor een passeerende auto. Het paard sprong hier bij op zij met het noodlottig gevolg, dat de wagen in een naast den weg gelegen sloot geraakte. Hierbij kwam de landbouwer onder den wagen terecht. Hij was op slag dood. Na eenigen tijd is het paard zoowel als de wagen op het droge gebracht. VOETBAL. U. DE WOLF UIT V. S. V.? Naar wij bij geruchte vernemen zou de be kende y.S.V.-speler U. de Wolf als lid dier ver eeniging bedankt hebben en overschrijving hebben aangevraagd naar R.C. Brederode te Santpoort. HAARLEM. Ondertrouwd: 22 October: W. J. v. Gelder en S. M. Vester. 23 F. Bland v. d. Berg en J. J. Sluijter. Getrouwd: 23 Oct.: J. H. L. Strengers en J C. A. Faase. P. F. A. v. Dieden en J. A. M. Vlegels. C. J. Hoogerheide en K. Visser. W. J. v. Gelder en S. M. Vester. Bevallen: 20 October: J. de Graaff-Kan, d. J. E. Kuijper-Schulpzand, z. 22 F. F. W. Kas-Visser, z. Overleden: 22 Oct.: J. v. d. Berg, 71 j., Fran- kestraat. 21 W. J. Neuteboom, 57 j., Judith Leijsterstraat. 22 P. J. J., 3 d., zoon van P. G. Tel, Kamperlaan. 22 W. de Bruin, 66 j. Zuidpolderstraat. 23 M. C. C. Slebos-Ter Horst, 74 j., Hasebroeokstraat. NIEUWE UITGAVEN. Emil Ludwig: Europeesche Leiders. ....Arnhem. Van Loghum Slaterus' N.V. Van de hand van den bekwamen literator Emil Ludwig is onder den titel „Europeesche Leiders" een „portrettenbundel", waarin d< schrijver een negental belangrijke voorname lijk politieke persoonlijkheden behandelt. Het zijn Nansen, Rathenau Briand, Masaryk, Mot- ta, Lloyd George, Stalin, Venizelos en Musso lini. Waar de schrijver met al deze figuren in persoonlijk contact is geweest, heeft hij zijn portretten „naar de natuur" kunnen teeke nen. Ludwig heeft deze karakterschetsen in twee groepen gesplitst, n.l. „dienaren van het volk", waaronder hij bijvoorbeeld Nansen rangschikt en „heeren van het volk", waartoe hij bijvoorbeeld Lloyd George rekent. Ieder, die zich voor de Europeesche politiek interes seert, zal van Ludwig's studies ongetwijfeld met belangstelling kennis nemen, Evangelische Maatschappij. De verboden radiorede van Ds. Van Hoogenhuyze, Ter gelegenheid van de Propaganda-week van de Evangelische Maatschappij heeft de afd. Haarlem en Omstreken besloten een openbaren Propaganda-avond te organiseeren op Donderdagavond 25 October in hét 'gebouw van den Protestantenbond. Als spreker zal optreden ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, predikant te Amsterdam met zijn, door de Radio-Controlecommissie verbo den rede van 16 October j.l. Het onderwerp van dezen avond is: „Het vrije woord in Nederland"., Gevaarlijk tweetal achter slot en grendel. 25-JARIG JUBILEUM. Op Donderdag 25 October a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer G. Wall- brink in dienst van den Haarlemmermeerpol der als brugwachter te Vijfhuizen werd aan gesteld. Na deze betrekking eenige jaren ver vuld te hebben, werd hij overgeplaatst naar de Cruquius. Wegens gezondheidsredenen werden hem deze werkzaamheden op den duur te zwaar, zoodat het Polderbestuur be sloot hem andex-en lichteren arbeid op te dra gen, bestaande in schilderen, timmeren, met selen enz. OPRICHTING VAN EEN CENTRALEN OUDERRAAD. In de openbare lagere school te Nieuwven- nep had een bijeenkomst plaats van verte genwoordigers van de oudercommissies in Haarlemmermeer, met het doel om te komen tot de oprichting van een centralen ouder raad. Van de 11 commissies waren er 7 verte genwoordigd. Het plan werd rrfct veel sympa thie begroet, zoodat tot oprichting besloten werd. De wethouder van onderwijs, de heer P. Ouwerkerk, woonde de besprekingen bij. Tot leden werden gekozen de heeren W. J. Reixxders, H. A. W. Ruijs en P. H. van Veen, resp. lid der ouder commissie van de openbare lagere school te Nieuwvennep, Meidoornweg bij Sloten en Hoofddorp bij de Lijnden. BRANDWONDEN BEKOMEN. Het 3-jarig dochtertje van den heer B. aan den Kruisweg alhier, had Dinsdag terwijl 't in een achtervertrek op een stoel was ge klommen, het ongeluk een op de tafel staanden pot met kokende koffie om te stoo- ten en een gedeelte over 't lichaam te krij gen. De kleine bekwam zoodanige brandwon den dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van het meisje is naar omstandigheden bevredigend. Te Gent in verzekerde bewaring gesteld. Een warnet van bedrog en vervalsching. Naar wij vernemen, is de rijkspolitie er in :eslaagd, de hand te leggen op een tweetal personen, een man en een vrouw, v. d. H. en mevr. R. genaamd, die beiden de justitie en politie doorloopend last en onaangenaamhe den hebben bezorgd. Geruimen tijd heeft v. d. H. in Amsterdam vertoefd, waar hij alle mogelijk functies ver vulde. Hij noemde zich publicist, journalist, speelde voor particulier detective en gaf zich nog voor véél meer uit. Ook elders dan in de hoofdstad heeft v. d. H. verblijf gehouden, zoowel in 't eigen land als over de grenzen, maar telkens weer achtte de politie het noo- dig haar volle aandacht aan hem te wijden. Het heeft geruimen tijd geduurd, alvorens voldoende bewijsmateriaal tegen v. d. H. en zijn helpster, mevr. R. was verzameld en te gen hen krachtig kon worden opgetreden. Dat beiden tenslotte te Gent, als verdacht van valschheid in geschrifte, konden worden ge- ai-resteerd, hield verband met zeer gecompli ceerd opgezette oplichterspraktijken. Hiei-bij ging het tweetal als volgt te werk: Er werden gefingeerde schuldbekentenissen in elkaar ge zet, waarbij mevr. R. ook wel als „opdracht geefster" optrad. Het bedrog was zóó geraffi neerd In elkaar gezet, dat het eenigen tijd kon worden voortgezet, alvorens v. d. H. en zijne handlangster ontmaskerd konden worden. Met een buitengewone brutaliteit wei-den handteekenlngen nagemaakt van te goeder naam en faam bekend staande personen, van wie de thans gearresteerden wisten, dat zij over een flink banksaldo beschikten. De val sche schuldbekentenissen werden van een en dossement voorzien, waai-van de handteeke- ning wél echt was, en als dan werden zij aan een deurwaarder ter hand gesteld, ten einde beslag te doen leggen op een deel der bank gelden. Voorts heeft v. d. H. zich ook meer malen bewogen op het gebied der vrijmetse larij en wist hij in de kringen der vrijmetse laars slachtoffers te maken. Ook om nog an dere redenen had de politie aan hem ï-eeds eerder haar aandacht gewijd. De voor anderen zoo gevaarlijke praktijken van v. d. H. en zijn helpster liepen tenslotte vast, doordat degene, wiens handteekening weer eens was nagemaakt, en die naar den vervalschers bekend was in het buitenland vertoefde, inmiddels aldaar overleed. De ma nipulaties van v. d. H. kwamen daardoor aan het licht en onmiddellijk werd een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd, zoowel te gen v. d. H. als tegen zijn helpster en mede plichtige mevr. R, Intusschen hadden beiden de wijk genomen naar België. Door ijverige nasporingen wist de rijkspolitie hen echter op 't spoor te komen en met behulp van de politie te Gent had in een klein logement] e aldaar de arrestatie plaats. HEEMSTEDE HERDENKING VAN DEN HERVORMINGS DAG. Woensdag 31 October zal voor de afd. Heem stedeBennebroek van den Ned. Protestan tenbond als spreker optreden Ds. G. J. Sirks, Rem. predikant te Amsterdam, die zal spre ken over den Hervormingsdag. Medewerking zal worden verleend door mej. Cor. Igesz, (sopraan), mevr. S. Roelofsen Tak (viool) en den heer P. Zwaanswijk Jr. (orgel). ADHAESIEBETUIGING. De afdeeling Heemstede van den R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef" betuigde met algemeene stemmen adhaesie aan de adressen door het R.-K. Werkliedenverbond aan den Raad vaix Ministers gezonden, be treffende verbetering van den werkloozen- steun en werkverruiming. SANTPOORT Het bouwen van een landhuisje te B gen is opgedragen aan den aamxemex L Koopman te Santpoort. MARKTNIEUWS Purmerend, 23 October 1934. Kaas. Aanvoer 34 stapels kleine, f 20 a f 23 per 50 kilo. Boter. Aanvoer 1281 K.G. prijs f 1.45 a f 1.55 per kilo. Vee. 784 runderen waronder zijn 410 vette en 35 stieren. 9 paarden f 60 a f 130 per stuk. 82 Vette kalveren f 0.30 a f 0.50 per K.G. 317 nuchtere dito f 3 a f 20 per stuk. 252 Vette varkens f 0.28 a f 0.31 per K.G. 56 magere dito f 9 a f 16 per stuk, 246 biggen f 6 a f 10 per stuk. 1209 schapen f 6 a f 22 per stuk. Kuikens f 0.35 a f 1.40 per stuk. Kippeneieren per 100 stuks f 4.50 a f 5. Vette koeien, prijshoudend f 0.52 a f 0.60 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 80 a f 140 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend. 110 a f 200 pes stuk,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2