X Dr. Colijn lacht met Parmentier. DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 HASRLEM'S DAG B E A D" 7 LAATSTE BERICHTEN Wonderwereld tusschen Melbourne en Den Haag. Daar waren menschen die zorgden, hier menschen die bezorgd waren. Duidelijker dan menig gesprek door de huis telefoon was het onderhoud dat minister Co- lijn om half twee had met de bemanning van de Uiver die nu 20.000 K.M. van ons vandaan zit. na een tocht van moeilijkheden en glo- rieuse overwinningen. De radio kraakte even. Stemmengedruisch als uit een wereld die niet besitaa-t, klinkt van verre Oceanen: „Is the director of the K.L.M. in the stu dio?" „Yes he is present there", klinkt het krachtig en we weten dat Australië met Den Haag spreekt. Maar het wonder begint pas goed, als Dr. Colijn met een rustige stem met Parmentier gaat spreken. Hij spreekt namens de regeering, maar vooral uit naam van het volk, dat eerbied heeft voor de eersten uit zijn midden. ..Spreek ik met Parmentier?", vraagt Dr. Colijn. „Ja, Excellentie, daar spreekt u mee" klinkt het verheugd aan de andere zijde. „Dan moet u ervoor zorgen dat wij alle stemmen der leden van de bemanning van „De Uiver" hier in Holland krijgen te hooren" gaat Dr. Colijn voort. „Hebt u veel telegram men ontvangen? Het Nederlandse he volk heeft in een ontzaggelijke spanning geleefd en trilde van geestdrift zooals nooit tevoren en groot was het geluk na de ontspanning van den gelukkigen afloop. Ik zal u een anecdote vertellen, meneer Parmentier. Maandagavond gaf een dominee catechisatie les en hij wilde vragen: Wanneer is Calvijn geboren? Hij vergiste zich echter en vroeg „Waar is de Uiver op dit oogenblik?" .Buitengewoon aardig, Excellentie", ant woordt Parmentier alsof-ie tegenover Colijn zit. Wat een groot wonder hebben wij beleefd, eooeven, hier in Nederland en over de heele wereld. Dr. Colijn en Parmentier hebben samen gelachen omdat heel Nederland lacht van geluk en trots over de prestatie. „Vooral de landing heeft onze eerbied", zei Dr. Colijn. „die prachtige landing bij Albury- Aan de vluchten zijn we eigenlijk wel wat ge wend geraakt, maar die landing, dat was een meesterwerk. Heel Nederland was één in die uren, ondanks alle verschillen die er toch al tijd bestaan". „Zitten ze daar met een koptelefoon te luisteren. Parmentier?" „Neen, Excellentie, alleen de leden van de bemanning van De uiver. Maar ik zal wel eens even kijken of het gebroadcast wordt". Parmentier komt even later terug en zegt dat de steun van Dr. Colijn met omgeroepen wordt. Dan zegt onze minister: „Parmentier, als u kan, ziet u dan op ge paste wijze dank te zeggen voor de sportieve wijze waarop de Australische autoriteiten De Uiver hebben geholpen. Brengt u de dank der regeering over". „Ik zal het doen, Excellentie, maar ik zal vragen of uw stem niet omgeroepen kan worden". Inderdaad kon dit geschieden en even latei- spreekt Dr. Colijn zijn dank uit aan de verre helpers in rustig Engelsch. Doch voor het zoo ver is spreken eerst de andere leden van de bemanning met den heer Colijn. Zij danken voor de onderscheiding, ieder op de hun eigen manier. Heerlijk is het. Hol- landsch, Nederlandsch te hooren van zoo ont zaggelijk ver vandaan. Wij, wij zijn Neder landsche vliegers, wij allemaal, wij allen zijn Parmentiers en Molls en „En als je nu terug komt, zegt Dr. Colijn nog als een vermanende vader, dien alles een beetje te hard is gegaan: „denk er dan aan: niet in twee dagen van Batavia naar de laagte hoor. Wij hadden jullie graag heel huids hier". Lachend antwoordt Parmentier: „Oh, Excel lentie, ook al zouden we weer in twee dagen terug komen, dan komen we nog heelhuids in Nederland. Want veiligheid gaat toch voor alles". Zij hadden niet gedacht, die Uiverlingen, dat Nederland zoo met hen zou meeleven. Ze weten het nu nog niet, h o e wij hebben ge beefd in die laatste uren. Zij zullen het nooit zoo weten als wij die hier waren, terwijl zij gindsch in den bliksem zwierven, tusschen sterren, bergen en menschen. En tusschen deze menschen was er onder andere een, die dezelfde vaderlijke hartelijk heid betoonde, als minister Colijn voor de microfoon. Dat was de burgemeester van Albury, een oude man, die op krukken loopt en die den geheelen hondennacht van regen weer is op geweest om te zorgen dat De Uiver- menschen zouden krijgen wat zij in die uren zoo hard noodig hadden. Daarom zei Parmentier. als fluisterde hij het den heer Colijn in het oor: ..Excellentie, zoudt u dan heel speciaal dien Lord Mayor van Albury willen bedanken Dr. Colijn eindigde met eenige waardeerende woorden in het Engelsch gericht tot de autori teiten en het volk van Australië. Hij sprak met groote bewondering over de prestatie van Scott en Black. In de hoop, dat alles goed was door gekomen en verstaan was door de luisterende Australiërs besloot hij zijn korte speech. De heer Plesman stelt vragen. Na de toespraak van Minister Colijn stelde de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M. eenige vragen: „Hoe lang was de aanloop in Albury?" „Nou. tamelijk kort, directeur; het terrein was klein. We hadden weinig snelheid, doch we hielden expres voldoende ruimte om nog te kunnen dalen en uitrollen. De aanloop was naar schatting 200 Meter". De heer Plesman: „Is de post afgeleverd?" Parmentier: „Ja. de post is afgeleverd; die is vanmiddag al in Melbourne besteld." Plesman: „Passagiers gezond? En tevreden?" Parmentier: ,De passagiers zijn gezond en niet moe. Ze hebben heerlijk geslapen en zijn erg enthousiast." De heer Plesman: „Geen defecten motor? Goed." Parmentier: .Alles in orde, motor perfect! Plesman: „Wanneer gaan jullie uit Austra lië. Zoo gauw mogelijk dan naar Indië gaan: hoor. Ze willen jullie huldigen. Vinden jullie goed, dat de heer Nieuwenhuis van de K. N. I. L. M. als gevolmachtigde optreedt, om in jullie naam alles te regelen, wat betreft uit- noodigingen in Indië?" Parmentier: „Goed. Best zoo". Op de vraag of de vliegers nog iets wensch- ten, vroegen deze of ze in Batavia een nieuwe horizon (een of ander instrument) konden krijgen. Er zou voor gezorgd worden. 1000.voor hospitalen in Albury Verder werd Parmentier opgedragen 1000. beschikbaar te stellen voor de hospitalen te Albury, en de dank van de K. L. M. aan allen over te brengen. Parmentier dankte nog uitdrukkelijk alle belangstellenden in Nederland en speciaal nog het geheele personeel van de K.L.M. voor him goede werk. De heer Plesman eindigde met: „Goede reis. We verwachten jullie 17 November op Schip hol." De anderen hebben ook gesproken: Moll. Van Bruggen, Prins Maar wie er sprak doet er eigenlijk heelemaal niet toe. Wij allemaal hebben gesproken: Neder landers, Australiërs en allen die tusschen Melbourne en Den Haag liggen. De wereld gaat nu spreken. AZANA TOCH VOOR HET HOOG GERECHTSHOF. MADRID, 25 Oct. (V. D.) Het hooge ge rechtshof. dat zich zelf eerst onbevoegd had verklaard Azana te berechten wegens deelne ming aan de revolutionnaire beweging is op zijn beslissing teruggekomen en heeft er in toegestemd, de zaak te behandelen. Te Barcelona is een Sovjet-agent, Gomez, gearresteerd op wien documenten werden ge vonden, waaruit blijkt, dat er betrekkingen bestonden tusschen de Sovjets en de Spaan- sche revolutionnaircn. Albury-omroeper wordt niet vergeten! Nederl.-Indische bevolking zal hem een geschenk aanbieden. BATAVIA, 25 Oct. (Aneta). De inzameling voor een geschenk aan den omroeper te Al bury, waarvoor ten kantore van de K.P.M. het initiatief was genomen, heeft aanstonds de algemeene sympathie opgewekt, zoodat heden de mogelijkheid tot inschrijving overal is ge opend. (Zooals men weet had deze omroeper aan de automobilisten van Albury verzocht naar de renbaan, waar de Uiver zou landen, te ko men en het terrein met de koplampen te be lichten.) De slachtoffers van de lucht- race. Stoffelijk overschot van Gilman en Barnes naar Napels. NAPELS. 25 October (V.D.) Het stof felijk overschot van de Brïtsche aviateurs Gilman en Baines. die tijdens hun deelname aan de LondenMelbourne luchtrace boven Italiaansch gebied zoo ongelukkig zijn ver ongelukt, is per trein te Napels gearriveerd en van het station overgebracht naar het Palazzo San Gervazzo aldaar. Zeer vele belang stellenden waren aan het station aanwezig toen de trein met de kisten aankwam. Nadat een Evangelische priester een rouwdienst had /eleid, werden beide door Engelsche en Italiaansche vlaggen bedekte kisten op onder kransen bedolven vrachtauto's en geëscor teerd door afdeelingen van de luchttroepen. naar het Engelsche kerkhof overgebracht, waar zij werden opgesteld in een daartoe in gerichte chapelle ardente in afwachting van de begrafenis die Vrijdag plaats heeft. ij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) O. S. P.-voorzitter voor het Amsterdamsche Gerechtshof. (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Geknoei met aardappelen. Een waarschuwing. De Commissaris van Politie te Zandvoort brengt ter kennis van het publiek, dat het den laatsten tijd herhaaldelijk is voorge komen. dat aardappelenverkoopers onder den naam van erkende verkoopers van Zandvoort- sche duinaardappelen een zeer slechte kwali telt zandaardappelen aan den man trachten te brengen. Verschillende klachten, hoofd zakelijk uit Amsterdam en Haarlem, kwamen de laatste dagen binnen, waaruit blijkt, dat deze verkoopers zich uitsluitend van Zand- voortsche namen bedienen. Zij leveren een zeer slechte kwaliteit zandaardappelen (van duinaardappelen is geen sprake), terwijl bij naweging blijkt, dat er een 20 a 30 pet. min der is geleverd, dan gekocht en betaald is. De Commissaris van Politie waarschuwt het publiek tegen de praktijken van deze aard appelenverkoopers en zal gaarne met de juiste namen en adressen in kennis worden esteld. In enkele gevallen werd gebruik gemaakt van de namen Arie Schuilen, Omroeper. Zwemmer, Schuitvaat, Koning en Koper. SPAARNDAM AFSCHEID DOKTER SMIT Zaterdagavond a.s. om half acht zal in het Schoolgebouw alhier aan den heer W. B. Smit, arts, bij diens vertrek uit. Spaamdam, we gens benoeming tot directeur van den Gem, Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Haarlem, een huldeblijk worden aangeboden. Tevens bestaat er gelegenheid voor belang stellenden persoonlijk van dokter Smit af scheid te nemen. HEEMSTEDE Drie maanden wegens opruiing geëischt. AMSTERDAM, 25 Oct. (V.D.) De Politie rechter te Haarlem veroordeelde 8 Juni den leider van de O. S. P.. P. J. Schmidt, tot drie maanden gevangenisstraf wegens opruiing. Hem was ten laste gelegd dat hij op of on geveer 13 Maart te Zaandam in een openbare vergadering, waar hij het woord voerde, ten aanhoore van het daar aanwezige publiek dus in het openbaar mondeling heeft opgeruid tot het misdrijf van doodslag, althans tot een strafbaar feit en opruiing tegen het gezag, door de volgende woorden te spreken: „Omdat de politie in de zaal aanwezig is kan ik niet alles zeggen, maar als jullie goed luisteren begrijpen jullie me wel. Het prole tariaat is ongewapend en zou bij een even- tueelen opstand staan voor kanonnen en ma chinegeweren, maar als vandaag het mobi lisatiebevel afkomt, dan is de zaak veranderd, dan staan zij niet meer machteloos. Zij staan dan niet voor de kanonnen en machinegewe ren, doch zij staan er dan achter en het kapi talisme er misschien voor. Begrijpen jullie mij?". De zaak diende vanmorgen voor het Ge rechtshof te Amsterdam. In zijn requisitoir acht de procureur-gene raal de opruiing bewezen. Hij requireert be vestiging van het vonnis van den politierech ter: drie maanden gevangenisstraf. De verde digster concludeerde tot vrijspraak, subsidiair tot vrijstelling van vervolging. De uitspraak wordt bepaald op 8 November. VERGADERING TUINLIEDENVEREENIGING Woensdag hield de onderlinge tuinlieden vereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een ledenvergadering in het Hof van Heemstede. Onder de ingekomen stukken waren o.m. eenige dankbetuigingen van hoofden van scholen voor de fraaie prijzen, ontvangen voor de inzendingen potplantjes van de laatst gehouden tentoonstelling. Door onvoorzienen omstandigheden kan de gx-oote Chrysantententoorv Sl'ng. die ge houden zou worden op 27 en 28 October een doorgang vinden. In overleg met de inzen ders zal het bestuur een andere datum vast stellen. Vervolgens was de vertooning van plaatjes die verschaft waren door de dendrologische vereeniging. GEVONDEN DIEREN IJN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: M. Mok, Barteljoris- straat 4 Haarlem, een portemonnaie met in houd: de Graaf. Molenwerfslaan 62. een slin ger van een auto; L. v. d. Putten. Prinsen laan 3. een rijwielbelastingmerk; J. de Klerk. Van Slingelandtlaan 26 een paar schoenen: v. d. Linden. Zandvoortschelaan 31, dames- tasch met inhoud; K Schneider. Leidsche- vaartweg 53. een paar regenpijpen; Haalen- bos, Crayenestersingel 11. een kinderhand schoen; Kaptein Heerenweg 135. een zwarte poes; Hoebeke. Zandvoortschelaan 136. een regenjas; J. Karreman, Gen. Jouibertstraat 51, een rijwielbelastingmerk; G. Storm, Aster kade 32, een poes; Wesselman. Molenwerfs laan 98, een rijwielbelastingmerk; T. Zorge. Kerklaan 45, een vulpen; Booms. Balistraat 3. een sigarenaansteker; J. v. d. Eem, Borneo- straat 44. een kinderlaarsje. Bureau van Po litie, een jas. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Th. A. J. Arnoldus en J. Snippe; M. J. Manshande en H. M. Schou- tens. Getrouwd: A. G. Hoenderdos en W. Bier man. J. de Wolf en J. de Hoop. H. W. Flasch- winkelH. van Thiel. Bevallen: M. E. WillemseBos d.. S. Wiersmavan Dalen d„ ÏT. J. Laeyendecker- Stalling z.. K1- WarmerdamNowak z„ B. M. C. van BakelEllingens d. Overleden: S. Offinga 54 j„ ongeh., E. M. E. Schulte 58 j. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 53, 495 m. f 2920. Ewald IJM. 48, 600 m. f 3150. Zwaluw IJM. 90, 150 m. f 1420. Zwarte Zee. IJM. 27, 85 m. f 1450 Vios H IJM. 134, 75 m. f 1600. IJselmond IJM. 78. 300 m. f 2240. Dolfijn IJM. 103. 80 m. f 1360. Kotters: E. 541 f 890, E 35 f 910. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.75f 0.58 Griet per 50 kilo f 30—f 18 Tongen per kilo f 1.25f 0.75. Kleine schol per 50 kilo f 18f 520. Bot per 50 kilo 6.50. Schar per 50 kilo f 8f 6. Rog per 20 stuks f 13f 12. Vleet per stuk f 1.80 Kleine poon per 50 kilo f 5.70f 1.90. Groote schelvisch per 50 kilo f 22f 15. Middelschelvisch per 50 kilo f 22f 13. KL mid-delschelvisch per 50 kilo f 18f 10. Kleine schelvisch per 50 kilo f 13f 4.80. Kabeljauw per 125 kilo f 56f 29. Groote gullen per 50 kilo f 25—f 8. Kleine gullen pe r50 kilo f 9f 3. Wijting per 50 kilo f 5f 0.75. Makreel per 50 kilo f 5.30—f 0.40. Heilbot per kilo f 0.90f 0 70. Leng per stuk f 1.60f 0.50 Koolvisch per stuk f 0.18f 0.09, Versche haring per kist f 1.80f 0.40 BLOEMENDAAL ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DS. J. C. BRUSSAARD. Een vol kerkgebouw wachtte Ds. Brussaard en zijn gezin, toen hij Woensdagavond met zijn gezin werd binnengeleid en plaats nam. nu niet op den kansel, maar op een met bloemen versierd podium. Op den kansel prof. dr. H. H. Kuyper eere-voorzitter van het feestcomité, die allen welkom heette en speciaal onzen burge meester jhr. Den Tex en de predikanten. Bij het binnenkomen van den jubilaris zon gen de aanwezigen Psalm 121 4e vers. Profes sor Kuyper sprak een gebed uit en het Onze Vader. Hierop sprak prof. Kuyper den jubilaris toe en volgde diens loopbaan van Dordrecht tot Bloemendaal, welke gemeente Ds. Brussaard nu 16 jaren heeft gediend. In die 16 jaren zei spr. is de gemeen te uitgebreid in deugden en geloofskracht. Ik wil als Calvinist niet den mensch in de hoogte stellen, maar God danken, die in u een goed dienaar heeft gevonden. Gij zijt herder en visscher geweest, uwe preeken getuigden van ernstige studie en van groote bezieling. Gij stond midden in den tijd en vondt door de radio het grootste gehoor. Voor de zie ken was de radio een groote zegen. Ook her dacht spr. zijn arbeid voor de jeugd en richt te hierop vriendelijke woorden tot mevr. Brus saard. Namens het comité bood prof. Kuyper een eetservies, een fiets en een toga aan. Staande werd den jubilaris hierop Psalm 134 het 3de vers toegezongen. De heer J. Groeneveld voerde het woord na mens den kerkeraad en roemde het werk van den heer Brussaard. De heer D. Kuiper voerde het woord na mens de cathechisanten en oud-cathechisan- ten, die de dominéé niet had volgepropt met kennis, maar steeds had gewezen op het hoe en waarom der dingen. Spr. bood een pendule aan met een vaas en begeleidend album. De heer W. Hesseling roemde Ds. Brussaard voor zijn arbeid voor de jeugdbeweging, welke hij nieuw leven had ingeblazen. Ter afwisseling zong de heer Jac. van Kem pen een drietal liederen. Der lieben Sonne Licht und Pracht, van Bach: De Wereld zingt Gods lof, van Franck en „Houd zonne in 't hart" van Van Oort. In de pauze werden ververschingen rond gediend. Prof. Kuyper las een telegi-am voor van dr. H. Colijn met gelukwenschen en de mede- deeling dat Z. Exc. verhinderd was te ko men. Hierop volgde een lange rij sprekers: de heer E. v. Eijk, voor den kerkeraad van Tien hoven: ds. IJ K. Vellinga, namens den ker keraad van Meppel. Namens oud-catheclxisan- ten bood hij een schilderij aan; Ds. Diemer voor de classis Haarlem: Ds. L. Hoorweg voor de Geref. Kerk te Haarlem; Ds. J. C. van Dijk voor bestuur en personeel der Chr. School; Mr. A. Honing, voor het bestuur van het Chr. Lyceum; dr. S. Wiersma. namens Reunis- ten Conferentie groep Haarlem; S. A. Wiison voor de Comm. van Toezicht op het L. O., Dr. Wört, als remplaqant; Ds. Breukelaar uit Santpoort als collega en Ds. Kruger als vriend. Nadat het BI. Chr, Koor onder leiding- van den heer N. Jansen een tweetal liederen had gezongen, nam Ds. Brussaard zelf het woord. Op de wijze, die dezen begaafden spreker eigen is. bedankte hij allen voor de hem ge brachte hulde en voor hun aanwezigheid, vooral den burgemeester, prof. Kuyper en den heer Tanis. Ik zou stil weg willen gaan zei ds. Brus saard. Dankbaar was hij voor wat God hem aan vriendschap had gegeven. Zich bewust van zijn zwakheden en fouten, dankbaar voor den steun in moeilijke dagen ondei*vonden, toen het leven wel heel moeilijk was. Voor iederen spreker had de jubilaris een persoonlijk woord en besloot met God te danken door het zingen van Psalm 68. De gemeente heeft Ds. Brussaard wel heel duidelijk doen gevoelen, dat een leven van strijd en toewijding, ook in onze dager., weerklank vindt ln veler harten. SANTPOORT TELEFOON-KWESTIE. Wij deelden reeds mede, dat het in de be doeling ligt van P.T.T. om voor Santpoort (dorp en station) een afzonderlijke telefoon centrale te bestemmen. De abonnementsprijzen worden verlaagd, maar dan zullen de gesprek ken met Haarlem en Bloemendaal onder de interlocale vallen (Driehuis, IJmuiden en Velsen vielen daar reeds onder). De nering doenden vreezen, van dezen maatregel schade voor hun zaken. „Santpoort's Bloei" heeft zich in dit verband in verbinding gesteld met de Kamer van Koophandel te Haarlem. RIJWIELPADEN. Indertijd vestigden wij de aandacht op den minder gewenschten toestand van het ontbre ken van een rijwielpad langs het zuidelijk deel van de Hoofdstraat, alsmede op de kans, dat uit Haarlem komende wielrijders het ï-echtsche trottoir als rijwielpad zouden beschouwen. Thans vernemen we. dat beide trottoirs voor rijwielpad worden bestemd. „Santpoort's Bloei" heeft het college van B. en W. nog ver zocht slechts één trottoir daarvoor te bestem men. doch genoemd college wenscht eerst den nieuw geschapen toestand eens onder de oogen te zien. LEZING. Op 6 November a.s. houdt Dr. W. G. N v. d. Sleen voor de vereeniging „Volksonderwijs" een lezing met lichtbeelden over „Curasao en de petroleumindustrie van Venezuela". Uit het feit, dat het bestuur der afdeeling na diens optreden van het vorige jaar Dr. Van der Sleen opnieuw heeft uitgenoodigd, blijkt, dat het optreden van dezen bekenden „wereld reiziger" in den smaak is gevallen. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 25 OCT, 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RAJMKVITRFFNlOÏNri KANTOOR HAARÏ.F1V1 1 30 2 30 Staatsl. Binl, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1030(youngleen.) 21* i pCt. Engeland 4 1/2 pCt, Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 31K Stoomv. Mij. Ned. - Indnstr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie... 34 A. N. I .E. M. (Nat. 197* v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... 45 Ned. Ind. Gas (Nat. 172 Gem. Beb. Philips 215* 73-* Iudustr. Buitenland. Anaconda Copper 22 9% Bethlehem Steel 17% 6 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (eew.) General Aviation 23& 15 North Amer. Cy, Standard Brands 3 207/8 - Banken Binnenl. Koloniale Bank 35* Cert. Handel Mij. 62 Banken Buitenl. euische Reichsb. 48 "et rol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 144*- 85 Petrol, Mij. Buitenl. 9& 37/8 Cultuur Mijen. H. V. A 157* 15834 72 N. I. S. U 67 Vorstenlanden 12* Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Redjang 164* -H Tabak Mijen, Dell Batavia Tabak 149 123* 124 60 130 131 Rubber Mijen. A'dam Rubber 91* - 91% Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 33* Comm Wilwaukeo 2 5 pet. Adj, Milwaukee 3 Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11