IVOROL UIT HET BUITENLAND KARSOTE De Melboiime*Race. DE LUCHTROOVERS HOITIKA Een nabetrachting. DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De Japansch-Amerikaansche vlootbesprekingen. Japanners stellen krachtige eischen voor gelijkheid. De Fransche radicaal-socialisten tegen grondwetsherziening. Engeland. De J apansch-Amerikaansche vlootbesprekingen. De Amerakaansch-Japamsche vlootbespre kingen die gisteren te Londen zijn begonnen, zijn om 12 uur 's middags beëindigd. De leider van de Amerikaansche delegatie, Norman Da- vis, verklaarde dat de besprekingen niet gin gen over politieke en economische kwesties. De Japanners maakten hun standpunt monde ling kenbaar. Dit standpunt bevatte niets dat verrassend was. De Japansche voorstellen zijn telegrafisch ter kennis gebracht van Roosevelt. De Ameri kaansche delegatie ontkent niet dat een van de krachtigste Japansche eischen de gelijkheid van de defensieve rechten betreft. De Amerikaansche delegatie zou een weinig ontmoedigd zijn door de strenge houding van Japan en dcor zijn vèr strekkende eischen. of schoon de Japansche delegatie in de bijeen komst van Woensdag slechts haar voorstellen heeft aangeduid. De Amerikanen zouden ten sterkste gekant zijn tegen een wijziging van de huidige mari tieme positie. De Japansche gedelegeerden zouden alleen te verstaan hebben gegeven dat zij voorne mens zijn het verdrag ran Washington op te geven zender een duidelijk omschreven ver klaring dienaangaande af te leggen. Labour verwerpt linksch eenheidsfront. Het bestuur der Arbeiderspartij heeft naar Reuter verneemt het voorstel om met de com munistische partij en met andere uiterst link- sche organisaties te onderhandelen over de vorming van een gemeenschappelijk front te gen het fascisme, verworpen. Frankrijk. Voorbereiding voor Lavai's bezoek aan Rome. De Italiaansche ambassadeur te Parijs heeft gisteren een bezoek gebracht aan minister Laval. Het onderhoud heeft waarschijnlijk betrek king gehad op de voorbereiding van de reis naar Rome van den Franschen minister van Buitenlandsehe Zaken. De radicaal-socialisten tegen grondwetsherziening De radicaal-socialistische Kamerfractie Is Woensdag onder voorzitterschap van oud minister-president Chautemps bijeengekomen om Doumergue's plannen tot grondwetsher ziening te bespreken. Ongeveer 60 Kamer leden namen aan de bijeenkomst deel; alle ra dicaal-socialistische ministers ontbraken ech ter. De fractie sloot zich, naar Reuter meldt, in groote meerderheid bij het rapport van den rapporteur over de grondwetsherziening aan en sprak zich tegen de beperking van de rechten van den Senaat uit. Eveneens werden tegen de behandeling van de ambtenarenwet beswaren geopperd, welke echter slechts technische beteekenis hadden. De voormalige minister van financiën Georges Bonnet gaf in groote lijnen de al- gemeene politiek aan. welke hij den natio- nalen partijdag in Nantes zal voorleggen. De beoogde wijzigingen in de staatsbegroo- ting werden door de vergadering goedgekeurd. Volgens deze wijzigingen zou de president der republiek voortaan niet het recht hebben financieele wetsbesluiten af te kondigen, wel ke een uitgave-overschot met zich zouden kunnen brengen. Aan het slot der vergadering deelde Chau temps mede, dat hij een onderhoud met mi nister Herriot had gehad om hem te vragen naar zijn persoonlijk standpunt tegenover de grondwetsherziening. Herriot verklaarde nog geen besluit te hebben genomen over de hou ding die hij op den partijdag zal aannemen. Rusland. Vier doodvonnissen voltrokken Het gerechtshof te Oeralsk heeft 4 personen die in den laats ten tijd ruim 60 goederentrei nen geplunderd hadden tot den dood door den kogel veroordeeld. De doodvonnissen zijn reeds voltrokken. Een reeks medeplichtigen werdien tot gevangenisstraffen veroordeeld. Saargebied. Fraude met kiezerslijsten. De commissie voor de Volksstemming in het Saargebied zou vervalschingen op groote schaal van kiezerslijsten hebben ontdekt. Op verschillende door plaatselijke autoriteiten ingediende kiezerslijsten voor de volksstem ming, zouden meer dan 100.000 verkeerde namen staan, doordat sommige namen twee maal zijn opgenomen, terwijl tevens namen ir. de lijsten staan van reeds overledenen of van niet-ingezetenen. China, Verbitterde strijd met het Roode Leger. United Press meldt uit Hongkong aan de Tel.: In het Zuiden van de provincie Kiangsi wordt op het oogenblik hevig gestreden tus- schen troepen der Kantonregeering en een sterk communistisch leger van naar raming engeveer 80.000 man. La communisten hebben nabij Anjuen, een stad op 300 K.M. afstand ten Noorden van Canton, een aanval ondernomen op de stel ling der regeeringstroepen en een poging ge daan haar te doorbreken ten einde dan de provincie Kwantoeng te kunnen binnenruk ken. Aanvankelijk behaalden zij door hun groote overmacht enkele kleine successen, maar toen de positie der regeeringstroepen gevaarlijk begon te worden, brachten eenige bommenwerpers uitkomst. Het bombardement, waartoe deze overgingen, bracht den communisten enorme verliezen toe. Althans voorloopig is hun opmarsch tot staan gekomen, doch over het geheele front wordt de strijd met de grootste verbit terdheid voortgezet. Amerika. Een nieuwe textielstaking? De vice-president van den Amerikaanschen textielarbeidersbond, Gorman, heeft te Washington verklaard, dat het uitbreken van een nieuwen groote staking in de textiel industrie binnen de eerstvolgende 10 dagen volkomen mogelijk is. De toestand is tengevolge van het stand punt van de werkgevers tegenover de werkne mers. die deelgenomen hebben aan de kortge- deden afgelaschte algemeene staking, buiten gewoon kritiek, vooral in de Zuidelijke Sta ten. De stakingscommissie zal Vrijdag te New- York haar standpunt bepalen inzake de sta- kingseischen van talrijke locale vakvereeni- gingen. Deze verklaring van Gorman Is afgelegd juist op het oogenblik, waarop de laatste po gingen gedaan werden om de tegen heden te middernacht afgekondigde staking van 20.000 werknemers in het Patterson-district in New- Jersey te voorkomen. Poolsche watervliegtuigen in nood. Duitsche schepen bieden hulp. De bemanning van drie Poolsche watervlieg tuigen die in de bocht van Danzig buiten de Duitsche territoriale grens op het water ge daald waren, is door Duitsche schepen in vei ligheid gebracht. Een der machines is gezon ken. de beide anderen, waarvan één zeer ernstig beschadigd is, zijn de haven van Pillau binnengesleept. Rome -Buenos Aires door de stratosfeer. Italiaansch plan voor vlucht in 1935. In officieele Intaliaansche luchtvaartkrin gen overweegt men, naar United Press van be trouwbare zijne verneemt, in het voorjaar van 1935 een grooten stratosfeertocht te onderne men van Rome naar Buenos Aires. Deze tocht zal worden gemaakt door twee vliegtuigeska ders en is bedoeld als voorbereiding voor de instelling van een regelmatige stratosfeer-ver- binding tusschen Rcime en Buenos Aires. Men zou voornemens zijn met medewerking van de Fransche luchtvaartautoriteiten dezen tocht te laten maken door speciale stratosfeer vliegtui gen, wier gemiddelde snelheid 300 K.M. oer uur is en die twintig passagiers kunnen ver voeren. (Tel.) Sluiting van alle Katholieke kerken in Mexico? Senaat verzet zich echter tegen uitwijzing der geestelijken. De wetgevende vergadering van Mexico heeft volgens een V. D. bericht, een wetsvoorstel goedgekeurd, waarbij wordt bepaald, dat alle R K. kerken moeten worden gesloten. Naar uit Ciudad Bravos in den staat Guer rero gemeld wordt, heeft de regeenng van dien staat bevel gegeven, dat de bisschop van Chilapa en alle overige katholieke geestelijken binnen 72 uur het gebied van den staat moe ten hebben verlaten. Den uitgewezenen wordt overtreding van den grondwet verweten. In den staat Chihuahua heeft de regeering een kerk gesloten, waarin zich een niet door de overheid toegelaten priesterseminarium be vond. Bij het verschijnen van de politie waren 22 seminaristen aanwezig, welke evenals de geestelijken van de kerk uit het gebouw ver wijderd werden. Naar het katholieke blad „Palabra" uit den staat Colima meldt, zijn daar de beide laat ste kerken gesloten en de nog aanwezige geestelijken uit het land gewezen. Een later bericht meldt, dat de sneet een wets voorstel heeft verworpen, waarin op den staatspresident een beroep werd gedaan alle katholieke priesters uit het land te zetten. Probeer ze....en ook Gij zuil zeggen: De ?kd&c(hncische landfiasia, is onbetwistbaar de beste. (Adv. Ingez. Med.) DUIKBOOT VESTIGT EEN DIEPTERECORD De onderzeeër Galileo Ferraris heeft blij kens een V. D. bericht uit Rome, bij duikproe ven een diepte gehaald van 109 M. Daarmede is het tot dusver bestaande record gebroken. UITVAART VAN GENERAAL VON KLUCK Uit Berlijn, 24 Oct.: Hedenmiddag is op het Zuidwest Kerkhof te Stahnsdorf het stoffelijk overschot van wijlen generaal Von Kluck bij gezet. De Rijksregeering had besloten tot èen staatsbegrafenis, ter huldiging van de nage dachtenis van den leider van het eerste le gercorps, die kans heeft gezien het Duitsche front tot onder de rook van Parijs vooruit te stuwen. Een vertegenwoordiger van Adolf Hitler, leden der Rijksregeering, generaals en duizenden officieren en manschappen, bewe zen den doode een militaire eer door een dé filé langs de baar. De rouwstoet werd gevormd door een batal jon wachttroepen uit Berlijn, een esquadron huzaren een batterij van het derde regiment artillerie en een cavalerie-divisie. Ook ver schillende andere regimenten waren vertegen woordigd, evenals vele organisaties van oud strijders, oud-officieren en de Berlijnsche stu denten. De in de kapel van het kerkhof opgebaarde kist werd bewaakt door een doodenwacht van twee officieren met getrokken degen, twee onder-officieren van verschillende regi menten en eenige soldaten. WERVELSTORM WOEDT IN MISSOURI. Uit Maryville 24 Oct.: Talrijke woonhuizen alhier en in de omgeving zijn verwoest door een wervelstorm. Onder de vernielde gebou wen zijn ook verschillende gebouwen van het naburige werkkamp. Drie personen werden gedood, ruim 40 gewond, waarvan 17 zware verwondingen bekwamen. OOSTENRIJK LEVERT MATOESJKA AAN HONGARIJE UIT. Matoesjka is Dinsdag door de Oostenrijk- sche autoriteiten aan de Hongaarsche uitge leverd. Hij werd door Oostenrijk, waar hij nog niet ten volle zijn zes jaren kerkerstraf heeft uitgezeten, „ter beschikking" gesteld. ELF JONGENS IN OUDE MIJNSCHACHT BEDOLVEN. Elf jongens hebben geprobeerd in een stil gelegde mijn te Plainviile (Pennsylvanië) ko len te delven. Zij werden daarbij bedolven. Drie jongens werden dood opgehaald, twee zijn op weg naar het ziekenhuis overleden, terwijl zes nog niet terecht zijn. Bestrijdt Verkoudheid W etenschappelijk. Doodt de bacteriën, die ge inademt. Verkoudheid, influenza en catarrh worden veroorzaakt door bacteriën, die Uw lucht wegen binnendringen en zich daar snel ver menigvuldigen. Dus is de meest radikale wijze om een verkoudheid te bestrijden: ver nietigen van de bacteriën. Jarenlang heeft de wetenschap in deze richting gewerkt en tenslotte is „KARSOTE" uitgevonden. KAR- SOTE is een snel vervluchtigende vloeistof, die een sterk desinfecteerende damp geeft, volkomen onschadelijk, voor kinderen zoowel als volwassenen. Ge sprenkelt eenvoudig een paar druppels KARSOTE op Uw zakdoek en snuift de aangename damp op. De bac- teriën-doodende kracht van „KARSOTE" in gevallen van verkoudheid, influenza en catarrh, wordt in onderstaande diagrammen duidelijk aangetoond. Fig. 1. Bacteriën bij het begin van de kwaal. Fig. 2. Geweldige toename der bacteriën na 24 uur. Fig. 3. In minder dan 10 mi nuten heeft de „KARSOTE"-damp alle bacteriën vernietigd. is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a 0.90 per flacon (zakformaat) en 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), Omzet belasting inbegrepen, (Adv. Ingez. Med.) Vier dagen van intense spanning hebben' we achter ons. Vier dagen van wachten op berichten: de radio, in huis, posten bij K.L.M.- kamtoren voor dagbladbureaux, voor winkels, waar het zoo overbekende stuk kaart van drie werelddeelen met kleurige vliegtuigjes werd bijgehouden; men sprak er over op trans, in treinen, men hield elkander onge vraagd op de hoogte; 'n ieder zorgde op zijn manier van het verloop van de race op de hoogte te blijven, Weten wilde men de posities van die stoere knapen, die uur na uur voort jakkerden over den ruim 18000 K.M. langen wereldluchtweg. Nog is de race feitelijk niet afgeloooen, nog weer anderen moeten voort langs dien weg; hun wachten nog onbeken de avonturen; inderdaad, maar de interes sante machines zijn er; de lessen van dezen wereldschokkenden, titanen-wedstrijd, welke de belangstelling van heel de wereld had. zijn reeds te trekken. De leering is geen vraag meer. De Nederlandsche vertegenwoordiging heeft niet gewonnen dat deden Scott en Campbell Black. En verdiend, zoowel voor de beman ning. die onvermoeibare bemanning, als voor de constructeurs. Het is inderdaad phenome- naal geweest. Zonder eenig comfort, zonder de moderne navigatie-middelen als radio, met op het laatst anderhalven motor heeft de combi natie Scott.-Campbell Black als eerste de eind streep te Melbourne overvlogen in een toestel dat drie kwart jaar geleden nog niet op sta pel stond. De wondervogel, de Uiver, die Betuwsche versie van de zegenbrengende vogel, kwam als tweede; het is maar een kleiné prijs; dien voor den handicap-wedstrijd heeft de Uiver misschien wel, misschien niet; maar wat heb ben Par men ti er -Moll-Prins -Van Brugge niet voor een geweldig bewijs geleverd. Ziedaar een lijn-vliegtuig, met accomodatie, met moderne uitrusting, met drie welgemoede passagiers, met 191 K.G. post, een toestel van een type, waarvan er binnenkort elke week éen twee derde van dezen langen luchtweg zal afleg gen, om de onvolprezen verbinding tusschen Nederland en Koloniën in stand te houden! Het is een ander soort prestatie als die der Engelsche first rate sportsmen, maar het be wijst meer. Die prachtcombinatie, als deel van ons nationaal luchtverkeer heeft de geheele wereld bewezen, waartoe die Nederlandsche organisatie in stata is. Dat zijn de moderne opvolgers van de zeventiende eeuwsche Hol- 'andsche zeevaarders, die reeds in 1642 Austra lië voor Nederland ontdekten. Wat moet het voor den wakkeren directeur met zijn staf van medewerkers, niet een vol doening zijn. dat het K.L.M.-systeem van ge combineerd passagiers- en postvervoer het ?oede is. Wat is daar niet om te doen geweest in Nederland, alléer. post; niet die langzame passagiers-machines; dat was maar duur en bekrompen gezien. Od de Boeing na was de Douglas het eenige vliegtuig, dat niet in een vliegende benzinetank was veranderd, dan wel als zoodanig gebouwd. De vlucht van de Uiver was een zuiver commercieele vlucht, met volkomen in achtneming van de belan gen van de passagiers, de verzorging van de oost. ook op de tusschen gelegen stations en 100 procent veiligheid, tot het allerlaatste moment. De gezagvoerder bewees dit, niet het minst, bij de noodlanding bij Albury. Wat zul- 'en ze daar de tanden op elkaar hebben moe ien zetten, niet te overhaasten, kalm de ze kere kans afwachten, met negatie van het wedstrijdbelang. Of Turner hen nu zou in dalen of niet, de Uiver moest veilig aanko pen, prijs of geen prijs. Ook de handicapprijs ring naar den achtergrond; de passagiers per lrein of auto. De K.L.M. want we moeten de Uiver zien. als representant van de organisatie heeft een practische les gegeven in commercieele 'uchtvaart. Een les, welke de Britsche pers de 'eiders var. de Engelsche handelsluchtvaart -eeds voorhoudt. Engeland huldigt in de politiek van Impe rial Airways hetzelfde standpunt als de K.L.M. ook daar is men van meening dat de gecombi neerde lading tot het gewenschte resultaat zal voeren. Alleen men is met het materieel bil' ons ten achter-gebleven. Een Rijk als En geland. dat zoozeer bedacht is op zijn lucht- verbindingen door het geheele Emperium had in dit opzicht zijn industrie meer moeten aan wakkeren en het had voor de hand gelegen, dat juist nu de verbinding met Australië in het middelpunt der belangstelling staat, de Britsche luchtvaart zou zijn vertegenwoor digd door een verkeersmachine. Wij willen hiermede geenszins de aërodynamisch bij zonder geslaagde De Havilland „Comet's" minder hoog inschatten, doch voor een com- mercieelen opzet. m.a.w. voor de toekomst hebben die vliegtuigen in dezen vorm geen waarde. Wellicht dat de prestatie van de K. L. M., den gedachtengang' voor de Australi sche luchtverbinding een andere richting stuurt, d.w.z. meer in Nederlandsche richting. De prijs voor de handicap. De aankomst als tweede, wil nog niet zeg gen dat de Uiver voor den eersten prijs in den tweeden wedstrijd in aanmerking komt. Dit is nog weer onzekerder geworden, doordat de lading na de noodlanding te Albury werd ach tergelaten. Het feit, dat alleen de vliegtijd in uren en niet het aantal vliegdagen bij" de be- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „Ben ik het nou of word ik het?" zei de kok. „Zoo'n gelijkenis! Je zou zweren dat het Pietje Durf uit Dijk huizen is." „Dat bén ik ook," riep Piet, dolgelukkig dat hij een landgenoot ontdekte. „Wie ben jij? Ik ben.,.." maar opeens kreeg zijn gezicht een strakke uitdrukking. „Herken je me niet? Des te beter! Vraag er dan maar niet verder naar! Ik zal je helpen wat ik kan, maar zwijg dan verder over wie ik ben of niet ben." Het klonk erg geheimzinnig en Piet vermoedde, dat die man om een of andere reden was gaan varen en liever onbekend bleef. „Die soep was goed," zei Piet, „en geef me nog maar een bordje," en hij pakte den kok bij een slip van zijn schort en liep met hem de kombuis uit. oordeeling een rol spelen, maakt den uitslag nog onzeker. Uit een oogpunt van handels luchtvaart had het meer voor de hand ge legen juist den reisduur in dagen hoog te re kenen; daar toch moet men het van hebben. Wij willen de formule voor de berekening nog even in herinnering brengen. Elk vliegtuig heeft een snelheid toegemeten gekregen, welke volgt uit de formule 0.2 L PI v 140 (I-^T-T-l) <A>3 waarin dan: L is de lading, W het totaal ge wicht, P het aantal p.k. op diensthoogte en A het dragend oppervlak, alle woorden uitge drukt in Engelsche maten, dus in Eng. ponden en vierkanten voet. Het is nog niet bekend met welk gewicht de Douglas is gestart. Men kan het beschikbare laadvermogen verdeelen zooals men wil. Vermoedelijk werd gestart met benzine en olie voor 1600 K.M., rekent men verder op 3 passagiers van 220 lbs. per persoon en 420 lbs. post, dan was de betalende last 1080 lbS. tegenover een totaalgewicht van 16800 lbs. Op diensthoogte geven de motoren elk 700 p.k de vleugel heeft een oppervlak van 940 vk. voet. Zooals we reeds zeiden is door het achter laten van de lading de for mule niet zonder meer van toepassing. De Douglas heeft echter een gunstige handicap snelheid. waar men ver boven is gebleven. De kansen schijnen dus niet slecht. Maar prijs of geen prijs de daad was een prachtdaad, waar Nederland trotsch op kan zijn en waarvoor ons land zijn K.L.M. dank baar moet zijn! VAN DEN ABEELEN. VRIJDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Ik droomde(Een droom, die een nachtmerrie werd. Een muzi kaal nonsenspel van Nico Boer. Uit te voeren door Frans Nienhuys en gramofoonmuziek. 11,45 Jan Mulder, saxofoon en Jan Vogel, piano. 12.Sluiting. AVRO. 12.— Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchmuziek door Kovacs Lajos en zijn en semble, met tusschenspel. 2.Gramofoonmu ziek. 2,30 Mevr. Ida de Leeuwvan Rees bespreekt het mantelpakje van de gratis AVRO-knippatroon, 2.50 Gramofoonmuziek. 3.Aansluiting met Heok's Lunchroom", Utrecht. John van Brück en zijn orkest. 4.— Sluiting. VARA. 4.Knipcursus (voor gevorder den) door mevr. A. van Blankenvan Kuyk. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— Na schooltijd. Oome Keesje beleeft weer nieuwe avonturen. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.58 Overschakelen naar de versterkte zender. 6.10 Cor Steijn, accordeon en Joh. Jong, piano. 6.15 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.Het vraag stuk der devaluatie (slot). „Heeft de Neder landsche arbeidersklasse belang bij devalua tie?" (contra) Lezing door Dr. J. v. d. Tem pel. 7.20 Gramofoonmuziek. 7,27 Herhaling S.O.S.-berichten. 7.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7,57 Overgang naar de lange golf. V.P.R.O. 8.Cursus Kerk en Volk. 6e voor dracht: Toekomstgeloof. Spr. W. C. B. Bur ger, 8.30 Concert. 9.Cursus: Vrijzinnig Protestanten in Indië. 2e voordracht Leven en beweging. Spr. ds. E. D. Spelberg. 9.30 Con cert. 10.— Vaz Dias. Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.15 Lezing: Het hedendaagsch Russisch Tooneel. Spr. A. v. d. Vries. VARA. 11. Jazz-muziek (gram.platen) 11,30 Populaire gramofoonmuziek 12.Slui ting. HUIZEN 1875 M. 8.N.C.R.V. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door ds. C. J. Sikkel. 11.Het ensemble van der Horst. 12.Politieberichten. 12.15 Leger des Heilskwartiertje. 12.30 Ensemble van der Horst. 1.30 Bespeling van het studio-ovgel door Ferd. Kloek. 2.30 Iizen van Chr. Lec tuur. 3.The Colombiathree. 3.45 Verzor ging zender. 4.The Colombia Three. 5.Zangrecital door mevr. Loes Flipse-Snel. 5.45 Veel gevraagde gramofoonmuziek. 6.30 ..Een praatje over de bemestingsleer" door A. J. Herwig. 7. Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het dagelij ksch gebeuren". 7.30 Lite rair halfuurtje. 8.Sluiting. 8.VARA Amsterdamsch A Capella- koor „Bel Canto" ol.v. Alph. Vranken. 8.14 VARA strijkorkest o.l.v. Hugo de Groot. 8.22 Amsterdamsch A Capella koor „Bel Canto" o.l.v. Alph. Vranken. 8.34 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 8,51 Het Amsterdamsche a capella koor „Bel Canto". 9.02 VARA-orkest. o.l.v. v. Hugo de Groot. 9.13 Amsterdamsch a capellakoor ,J3eI Canto". 9.30 Sluiting. N.C.R.V. 9.30 De Haarlemsche Orkestver- eeniging o.l.v. Frits Schuurman. 11.Gra mofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.35 Hollandsche avond. Hollandsch radio- cabaret. 8.20 Nederlandsch zangrecital dcor Victoor Jaans, bariton. 8.40 idem. 9.Geva rieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.50 Concert door het omroep orkest o-l.v. Henri Pensis, m.m.v. Jeanne Vo gelsang. viool. 10.30 Hille-concert 10.45 Dans muziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.15 Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.35 idem. 8.35 Mili tair concert. 9.35 idem. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 1.3Q Populair con cert o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Het Lionels club orkest o.l.v. Hr. Clabeck. 8.20 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez. 10.30 Dansmuziek (gram. platen) KALUNDBORG 1261 M. 11,20 Herald Andersen's ensemble. 2.Het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 7.30 Deen- sche liederen. 10.20 Borge Christian's dans- orkest. BERLIJN 357 M. 3.20 Concert. 4.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Vroolijke militaire muziek.. 9.40 Kamermu ziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6