Na den succesvollen tocht van de „Uiver" Feestdagen voor de K.L.M. Artikel 289 strafrecht i Een zeldzame gebeurieni» De heer P. E G. van der Heyden, erts te den Bosch is Woensdag aan de Amsterdamsche Univer siteit gepromoveerd, terwijl zijn beide zoons els paranymphen fungeerden Prof. Vening Meinesz begeeft zich met de toestellen voor zwaartekrachtmeting aan boord van de K XVIII, die begin November voor een 5-werelddeelenre:« van den Helder vertrekt Op het hoofdkantoor der K L.M. te den Haag liggen gelukwensch- registers ter teekening in verband met den suc cesvollen tocht van de .Uiver". Zeer velen komen hun handteeke- ning plaatsen Mr. P. H. Loeff, aan wlen met ingang van 1 November a s. eervol ontslag is verleend als president van het gerechtshof te den Bosch FEUILLETON Oorspronkelijke Recherche Roman, door J. CHR. TETENBURG. Inspecteur van politie te Utrecht. 20) HOOFDSTUK XVII. BUITEN GEVECHT GESTELD. 4 Augustus 19—. Langzaam daalt de bloedroode zon in het water van het stille meer. Een zuchtje wind doet de oppervlakte even rimpelen. Dan is deze weer glad als een spiegel. Het is een verrukkelijke zomeravond. De boomen en gewassen verspreiden hun heerlijke geuren en een enkele late vogel zingt zijn harmonisch lied in het stille bosch. Wondermooi is dit aan den rand van het wijde meer gelegen. In de verte zijn nog en kele zeilen van luxe jachten zichtbaar. An ders niets dan rust. Oogenschijnlijk tenminste, want bij een nadere beschouwing blijkt het bosch niet zoo verlaten als het er uit ziet: een scherp opmer ker zou in het struikgewas iets hebb«i zien bewegen. Een minnend paartje? Wie zal het zeggen. Een vrouwenstem verandert de ro mantiek dan in de rauwe werkelijkheid met: ,en toen dacht die stalknecht me een hak te zetten door alles aan den directeur te .vertellen. Maar dat zat hem niet glad. Want die wist natuurlijk al overal van af en toen kreeg die d'r zelf van langs, En toen ie terug kwam en langs me liep, dorst ie haast niet te kijken. En een gezicht: als een oorwurm! Nou, en ik lachen dat begrijp je. En hij na tuurlijk zoo nijdig als een spin!" De man: „Dan had hij zijn verdiende loon. Wat een schurk! En hebben jullie nou al weer een ander engagement?" „Nee, nog niet. De troep ligt eigenlijk een beetje uit elkaar, nu Lena dood is." „Weten ze nog steeds niet wie d'r ver moord heeft?" „De Politie niet, maar ik weet wel, hoe die vent er uit moet zien!" Nauwelijks heeft ze deze woorden geuit of in haar onmiddellijke nabijheid ritselen er enkele takken. Direct kijkt het paar op. „Hoorde ik daar iets?" „Och welnee, het is hier immers zoo vrij als 't maar kan! 't Zal een vogel geweest zijn!" „Nou ik weet het nog niet zoo net! Ik heb zoo echt het gevoel dat we bespionneerd worden, of d'r een vent in de struiken zit ten?" ,Ach. hoe kom je daar nou bij!" Ik blijf hier niet langer liggen of je moet eerst de heele omgeving afzoeken!" Terwijl de vrouw dit zegt, springt een mans persoon, die geruimen tijd onzichtbaar achter een groote struik gezeten heeft, haastig op en sluipt behoedzaam weg tusschen het ge boomte, teneinde niet gesnapt te worden. Hoewel de bespionneerde man bij onderzoek tusschen het gebladerte niemand vindt, blijkt de stemming tusschen het paar toch verkild te zijn en na het ontbranden van een cigaret, worden de fietsen van den grond opgebeurd en zwijgend gaat het tweetal naast de ve hikels loopende (het boschpad is niet berijd baar) weer terug. En eenige honderden meters verderop, waar de straatweg weer begint, springt inspecteur Lietsen, hevig in zichzelf mopperend ever zijn luidruchtigheid, weer op zijn fiets en rijdt weg. Hij begrijpt maar al te goed, dat nu zijn kans, om nog iets bijzonders te hooren, verke ken is. Iets heeft hij er evenwel mee gewon nen: Hij weet nu. dat het meisje, dat hij zoo even heeft beluisterd, een van de acrobatische Girls van wijlen Na-Indra, blijkbaar meer van baar verscheiden afweet, dan zij tot op heden bij haar verhooren door de Politie heeft los gelaten. Zij had, evenals de andere dames, steeds volgehouden, dat ze er geen flauw vermoeden van had, wie de dader kon zijn en nu plotse ling zegt ze, dat ze weet, „hoe die vent er uit moet zien!" Was dat enkel bluf om in de oogen van den jongen man interessant te schijnen? Of weet ze er werkelijk meer van af? In elk geval is het zaak haar in de gaten te houden en desnoods nog eens aan een streng verhoor te onderwerpen. Het was een goed idee van hem geweest, dit meisje eens wat nader in haar doen en laten te observee- ren. Eeuwig jammer daarom, dat ze daar straks niet uitgesproken had! Teneinde verder geen argwaan te wekken, was het zaak zich niet meer te vertoonen, waarom de Inspecteur wat harder ging trap pen. De weg begon hier eenigszins te klimmen en maakte tevens een vrij scherpe bocht naar rechts. Door het hooge struikgewas aan weers zijden van den weg, was het uitzicht in deze kromming niet vrij. Juist op het moment, dat hij bellende de bocht inreed, naderde van de tegenover-ge stelde richting met groote vaart een luxe auto die, zonder signaal te geven, in plaats van een wijden boog te beschrijven, den hoek scherp afsneed. In een oogwenk begreep de inspecteur dat een botsing onvermijdelijk was Wel trachtte hij zich nog te redden door een achterwaartsche noodsprong te maken, maar het was al te laat. Het vierwielige verkeersmonster had zijn prooi al te pakken. Met kracht smVricte Lietsen naar rechts, waarbij zijn bovenlichaam in de struiken terecht kwam en een zijner beènen. met het rijwiel, door de linkerwielen van oen auto werden overreden. Nog had de politieman de tegenwoordig heid van geest, zich gedeeltelijk op te richten, om te trachten het nummer en letter van den auto op te nemen, maar hij slaagde hierin niet, omdat deze den hoek al om was en uit het gezicht verdwenen. Nu werd hij zich pas het hachelijke van zijn toestand bewust. Zijn eerste gedachte was: Ik heb het leven er bij afgebracht. De kracht van zijn val was door de takken gebroken en behalve vele bloedende krassen in het gelaat en aan zijn handen, had zijn bovenlichaam geen ernstig letsel bekomen. Erger was het evenwel van onderen gesteld. Zijn rechterbeen kon hij nog goed optrekken en bewegen, doch het linker, dat bovendien nog bekneld zat tusschen resten van de vernielde fiets, weigerde geheel den dienst, terwijl er bloed uit de pijp van zijn broek vloeide. Hij slaagde er niet in eenige beweging in het been te krijgen en ces steeds erger wordende pijn deed hem begrij pen, dat dit ernstig gekwetst moest zijn. Reeds aan de onnatuurlijke ligging ervan zag hij met een oogopslag dat het gebroken moest zijn. Even nog had hij de hoop dat de auto door de bocht gestopt zou hebben om hulp te verleenen, maar het langzaam weg stervende geluid van den motor deed hem in zien. dat de bestuurder blijkbaar de voorkeur gaf aan onmenschelijkheid, boven het royaal uitkomen voor zijn schuld bij deze aanrij ding. Door het blinken van de voorruit en de reeds toenemende schemering had Lietsen evenmin den bestuurder kunnen zien. Zoo doende wist hij niet eens of er een man, dan wel een vrouw achter het stuur had gezeten. Nauwelijks had hij zich zijn toestand vol doende gerealiseerd of hij hoorde stemmen en begreep, dat dit de circusjuffrouw met haar minnaar moesten zijn. En inderdaad ver schenen deze dadelijk daarna om den hoek. Vanzelfsprekend schrokken zij, toen ze hem zoo zageji liggen en begrepen wel, dat de auto die hier zoo juist gepasseerd was debet aail dit geval moest zijn. Even natuurlijk hadden ze echter evenmin het nummer en merk opgenomen, doch wis ten alleen te verklaren, dat er een dame achter het stuur gezeten had. Ze was de eenige inzittende geweest en droeg een uilenbril met donkere glazen. Hoewel de jonge man onmiddellijk wilde probeeren het been vanuit de wrongen bui zen vrij te maken, weigerde Lietsen dit ge decideerd. Hij wist dat absolute roerloosheid tot de komst van een dokter nog het beste was. Daarom verzocht hij den man, zoo gauw mogelijk medische hulp te halen, waaraan deze beloofde te voldoen. Hij reed daarop met het meisje verder. Met spanning lag Lietsen nu af te wachten. De pijnen waren nu schier ondragelijk ge worden en hij beet zich de lippen tot bloedens toe, om het niet uit te schreeuwen. Reeds na ongeveer een kwartier, dat hem eenige uren had toegeschenen, kwam hulp opdagen. De beide fietsers waren namelijk een auto tegengekomen, welke een dokters schildje voerde en de bestuurder ervan, een bekend medicus uit 's Torenbosch, had zich direct bereid verklaard huip te verleenen. Hij constateerde een dubbele breuk aan het onderbeen en een diepe vleeschwonde aan het bovenbeen Hij maakte het been voorzichtig uit de bui zen los en verbond het ter plaatse met behulp van den inhoud van den verbandtrommel, dien hij steeds in zijn auto had. Lietsen noemde zijn naam en beroep aan den dokter en vertelde hem, dat hij in een hotel logeerde in 's Torenbosch. Te laat zag hij dat het door hem beloerde stelletje ook weer teruggekomen was en dus tevens zijn identiteit te weten was gekomen. (Wordt vervolgd.) De vlag uit! Van het hoofdkantoor der K.L M te den Haag v/aait de vaderlandsche driekleur, want de .Uiver" Is be houden te Melbourne geland als tweede in de snelheidsrace Het Nederlandsch A-elftal speelde Woensdag een voetbalwedstrijd op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen een amateur-elftal van Centraal Hongarije, welke door Nederland met 7 0 werd gewonnen Vliegersvrouwen geïntervieuwd. Ten huize van mevrouw Parmentier is Woensdag met de vrouwen van de bemanning van de .Uiver' een gesprek voor de radio gevoerd De Japansche admiraal Yamamoto (links) en de Japansche ambassadeur in Engeland, Matsudeira (rechts), verlaten Downingstreet 10 te Londen, waar de Japansche delegatie ter internationale marineconferentie Dinsdag een bespreking met de Britsche regeering had

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9