Dankbetuiging VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 SPORT EN SPEL. VOETBAL. ZwitserlandNederland. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Na den Donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeelden oefenwed strijd van het Nederlandsch B-elftal tegen een Hongaarsch team, is in een daarop door de keuzecommissie van den KN.V.B. gehou den vergadering het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Zwitserland op Zondag 4 November a.s. te Bern, als volgt samengesteld: Doel: Leo Halle (Go Ahead 1. Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P.S.V.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord). Ande- riesen (Ajax), en Van Heel (Feijenoord) aan voerder. Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus) Bakhuys (Z.A.C.), Smit (Haarlem), 'en Van Gelder (V.U.C.) Reserves: Mui (H.B.S.), Caldenhoven (D.W.S.). Vrauwdeunt (Feijenoord), Graaf land (H.B.S.) en Drok (R.F.C.) Ned. B-elftalCentraal Hongarije (5—2) Voor circa 5000 toeschouwers had Donder dagavond in het Olympisch Stadion een wed strijd plaats tusschen een Nederlandsche B- ploeg en een Hongaarsch amateurselftal, dat Woensdagmiddag reeds een ontmoeting in on? land had gespeeld, nl. tegen het Ned. A-elfta1 te Rotterdam. Deze tweede ontmoeting kenmerkte zich door snel, levendig spel aan beide zijden met spannende momenten, waarbij in de eerste helft de partijen goed tegen elkaar opwogen. Vóór het begin van den wedstrijd huldigde de Stadion-directeur, de heer J. J. v. d. Berg de koene Nederlandsche luchtvaarders van de „Uiver" met enkele woorden, hetgeen een hartelijk applaus ontlokte. Het „Wilhelmus" weerklonk vervolgens door het Stadion. De Hongaarsche spelers werden met hun volkslied begroet. Te even over acht werd begonnen onder lei ding van scheidsrechter Grootmeyer. In het B-elftal was de A.F.C.'er Lungen ver hinderd. De mid voorplaats werd nu ingeno men door Bijl van „Vriendenschaar", de sterke derde klasseclub van Culemborg. De samenstelling van het B-elftal was nu als volgt: boel: Michel (V.S.V.) Achter; Pienter (Be Quick) en Mol (K.F.C.) Midden: Vrauwdeunt (Feijenoord), De Smit (D.F.C.) en Schubert (Ajax). Vóór: Van Gelder (V.U.C.Drok (R.F.C.), Bijl (Vriendenschaar), Sterk (V.S.V.) en Van Nellen (D.H.C.) In het eerste kwartier domineerden de Hon garen. die een aardig samenspel ontwikkelden, terwijl de B-verdediging nog lang niet inge speeld was. Twee doelpunten werden in die periode door de Hongaren gescoord. Na twin tig minuten spelens verkleinde Sterk met een hard onhoudbaar schot den achterstand. (1—2. Het B-elftal behield een veldmeerderheid; de kansen, welke men schepte, waren zeer talrijk, maar het binnentrio maakte er geen gebruik van. Bovendien had de Hongaarsche verdediging niet over geluk te klagen. Te mem-oreeren viel een keihard schot van Bijl tegen de lat, de terugspringende bal werd door Sterk weer ingeschoten, maar nu keerde de keener hem fraai. De Hongaarsche tegenaanvallen werden voornamelijk door den snellen linksbuiten ge leid. Met een 21 voorsprong voor de Hon garen kwam de rust. In de tweede helft was Vrauwdeunt uitge vallen. Voor hem viel Kammeïjer van Haar lem in. De tweede helft begon met een overwicht van onze landgenooten. In de voorhoede ram melde het echter danig. Het samenspel vlotte niet meer, zooals in het begin, bovendien werd het te kort gehouden, waardoor de Hongaar sche verdediging steeds gelegenheid kreeg in te grijpen. Het plaatsen vooral geschiedde on nauwkeurig en het doel zocht men bij het schieten gewoonlijk op de verkeerde plaats. Overigens bleek de Hongaarsche keeper vol komen voor zijn taak berekend. Met een tikje bravour hield hij de ballen uit zijn doel. Slechts eenmaal maakte hij een fout. Ongeveer tien minuten na de hervatting liet hij een schot van links door zijn handen glippen en volgens het gejuich van Van Nel len en Sterk, die waren toegeloopen, ging de bal over de lijn. De keeper grabbelde, zich omdraaiend, den bal uit het doel en gaf voor, dat het leder de lijn niet gepasseerd was. Scheidsrechter Grootmeijer die overigens zeker 20 M. van het doel stond, wees positief naar het midden en gaf geen gehoor aan de protesten van de Hongaren. (22). De gelijkmaker werd gevolgd door een der de punt van Nederlandsche zijde. Sterk en Van Nellen speelden zich door de Hongaarsche verdediging heen. Van Nellen kwam vrij voor doel en loste een kogel, die den Hongaarschen keeper te machtig was. (32). Er was toen een klein half uur gespeeld. De Hollanders bleken sterker. Enkele kogels gin gen juist naast. De Hongaarsche aanvallen werden snel uitgevoerd, maar waren tekort van opzet en ietwat doorzichtig, zoodat Pien ter en Mol ernstig gevaar konden voorkomen. In een periode, waarin het Ned. B-elftal met tien man speelde, werden nog twee doel punten gemaakt. Van Gelder was goed op dreef; hij passeerde verscheidene malen de Hongaarsche verdediging. Hij beging daarbij de fout. te veel alleen te willen doen. waar door enkele malen de kans op het laatste mo ment verloren ging. Het succes kwam Juist van links, toen Van Nellen een afgemeten voorzet gaf en Sterk kalm kon inschieten (4—2). Enkele minuten later loste Schubert van ver af een schot. De Hongaarsche keeper had geen vrij zicht en zoo verdween het leder in doel. (Jv—2). Spoedig hierna kwam het einde. SCHOTEN—HILLEGOM. A.s. Zondag speelt Schoten op haar nieuwe terrein aan den Ver gierde weg tegen Hille- gom om den KN.V.B.-beker. Het Schoten elftal is als volgt: Hoff, Oorthuis, Van Putten, Kedde. Van Roon, Steenbergen. Rootlieb, Maas, Heijerman, Cop, Hetem. SUPPORTERSVEREENIGING „HAARLEM". Op de j.l. Woensdag gehouden ledenver gadering is besloten in verband met het 10-jarig bestaan der vereeniging in Decem ber a.s. een Oudejaarsavond en een groote feestavond te organiseer en. De feestavond zal gehouden wórden Zater dag 15 December in het gebouw van den H.K.B. Het gezelschap Noiret zal het pro gramma verzorgen. Voorts werd medegedeeld dat tegen a.s. Zondag een autobustocht was georganiseerd naar Amsterdam; vertrek 1 uur van de Gr. Markt. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Tweede Jeugd bracht het bezoekende S. I. Z. O. j.l. Zaterdagdag een verrassende 40 ne derlaag toe, een resultaat, dat wij zeker niet verwacht hadden. Kennemerland boekte tegen IJ. F. C. een fraai succes door met 41 te winnen. Zeevogels bleef, evenals V. V. IJ., in the running. In de tweede afdeeling wist Ulysses den be langrijken wedstrijd tegen Kennemerland 2 te winnen, waarmede voorloopig een gevaar lijke concurrent uitgeschakeld* werd. In afdeeling C blijven V. E. W. en Kenne merland 5 met groote cijfers winnen: met een mooi doelgemiddelde staan deze teams aan den kop der ranglijst. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: nu Vliegen vijf-en-twintig jaar geleden; Marathon-race met massage; Een dorpsclub heeft twee bekende voetbal-Inter nationals; lerland's verrassende overwinning op Schotland; Berslissingen in de laatste minuut; Engeland—Italië; Z. F. C.'s tactiek en Haarlem's kansen. Nu de aandacht van de geheele wereld op het verloop van de LondonMelbourne-race is gevestigd, zullen er buiten Frankrijk maar weinigen zijn, die zich bezig houden met het feit, dat het vorige week 25 jaar geleden was, dat Graaf De Lambert in een vliegtuig over Parijs en rond den Eiffel-toren vloog. Dat was in die dagen vanzelfsprekend een prestatie van belang en de kranten schreven er even veel over als nu over de race voor de Mac Ro- bertson-trofee. De Lambert legde een afstand van 48 kilometer in 49 minuten en 39 sec. af. zoodat zijn snelheid iets minder dan 60 K.M. per uur bedroeg. Op een feestmaaltijd ter gelegenheid van de Luchtvaart-ten toonstelling vertelde de vliegenier van zijn succesvollen tocht als volgt: „Ik had een goed toestel en veel vertrouwen en daardoor kostte het mij niet meer moeite, rond Parijs en den Eiffel-toren te vliegen als rond het een of andere vliegveld. En ik ben er zeker van, dat de toejuichingen, die mij bij mi,jn aankomst te Juvisy gewerden, alsmede de grootsche ontvangst niet in verhouding waren tot de geleverde prestatie, welke niets bijzonders was. Er was geen wind en ik ben geleidelijk hooger gestegen, waarbij ik als richtpunt den top van den Eiffel-toren nam. totdat ik daar Techt boven was. Toen had ik eenige moeite om mijn verderen koers te vin den, zoodat ik de Seine ging volgen. Tenslotte bemerkte ik in de verte een groot wit reser voir en dat wees mij den weg naar Juvisy. Ik geloof, dat ik een hoogte bereikt heb van 600 meter, doch toen ik op enkele kilometers af stand van de landingsplaats gekomen was, ben ik langzaam aan gedaald. Wat moet ik er nog meer van zeggen? Toen ik na mijn lan ding Orville Wright zag, die zoo juist was ge arriveerd, was zijn belangstelling voor mij de belooning voor wat men een bijzondere pres tatie wenscht te noemen". Ook toen waren <Je pioniers van de lucht vaart al even bescheiden als de recordbrekers van thans. Maar de pers toonde zich minder gereser- seerd in haar appreciatie. De Temps" al thans schreef: ,.In de geschiedenis van de luchtvaart door middel van machines, zwaarder dan de lucht, zal de 18de October 1909 met gulden letters geboekt worden. De grenzen van het schijn baar onmogelijke zijn overschreden en deze stoutmoedige vlucht heeft een verbaasde we reld getoond, hoe de lucht met een vliegtuig overwonnen kan worden. De wetenschap en het vernuft van den mensch hebben een toe stel geschapen, waarvan men lang gedroomd heeft, hetwelk ons op de ijle luchtlagen draagt en ofschoon het nóg slechts een begin is in vergelijking met de verbeteringen van de toe komst, heeft nu reeds de menschelijke wil zich een weg gebaand boven en over Parijs. Dat is de triomf, dat is de definitieve over winning en alle verwachtingen zijn overtrof fen door deze sublieme, volmaakte poging van Graaf De Lambert". De graaf is thans markies geworden en woont al sinds jaren in Vaucresson, waar hij nog steeds met even groote belangstelling de vorderingen der aviatiek volgt. Men kan bij een marathonrace vaak merk waardige tafereeltjes meemaken, hetgeen eens te meer bleek bij de monsterrace, die vorige week in Frankrijk gehouden werd. De deelne mers waren geheel op zichzelf aangewezen, verzorgers en begeleiders waren niet toege staan. Zoo kon het gebeuren, dat Micheau, die langen tijd tot de leidende groep behoorde, plotseling kramp kreeg en aan den kant van den weg ging zitten. Van onder zijn muts haalde hij een klein fleschje met embrocation en begon de onwillige spieren grondig te roas- seeren. Nadat het euvel verholpen was, borg Micheau alles weer netjes onder zijn pet en vervolgde met frisschen moed den 42 kilome ter langen wee. Twee beroemde beroepsvoetballers, de Uru- guees Duhart en de Zwitser Abegglen, spelen thans voor de Fransche club Sochaux en men is daarover in Frankrijk zeer verbaasd. Men begrijpt niet, waarom deze uitstekende voet ballers niet in een groote club te Parijs, Mar seille of Straatsburg zijn gegaan in plaats van in een vereeniging, die gevestigd is in een dorp met 987 inwoners. De verklaring ligt in de omstandigheid, dat de directie van de Sochaux-club op zeer goe den voet stond met de familie der twee be trokken spelers. Duhart, wiens vader Franschman is, drong er bij de directie op aan, dat zijn zoon zijn voetbalkunsten zou vertoonen in het. land van zijn voorvaderen en het duurde niet lang of de club had de benoodigde koopsom aan de vereeniging Nacional te Montevideo overge maakt, terwijl de speler zelf ook nog een aar dige tegemoetkoming ontving, precies op de zelfde wijze, zooals dat met den Duitscher Rohr geschiedde, die van Zwitserland uit voor de Straatsburgsche voetbalclub werd aange kocht. Met Abegglen ging het eenigszins anders. Deze bekende Zwitsersche internationaal heeft een schoenenfabriek en hij wenschte niets liever dan zijn producten ook in Frank rijk aan den man te brengen. Daarom wendde hij zich tot doelman Séchehaye, die agent is van de automobielfabriek te Sochaux en het duurde niet lang of laatstgenoemde schreef op één van zijn orderbriefjes, dat hij een eer ste klas-rechtsbinnen wist. Het gevolg van een en ander is, dat Abegglen thans in Frank rijk schoenen verkoopt en voetbal speelt. Ierland heeft Zaterdag op verrassende wijze van Schotland gewonnen en dat nog wel. of schoon het elftal gedurende de tweede helft zonder haar doelverdediger, den veteraan Scott, moest spelen. Deze werd aan de hand gewond, nadat Gallagher van Sunderland Schotland de leiding had gegeven, met welken stand de rust kwam. Na de pauze stond, daar er in het Britsche voetbal geen invallers wor den toegestaan, de Manchester United-links- half McMillen onder de lersche lat en tot ver bazing van iedereen speelde hij op deze hem vreemde plaats meesterlijk. Ontelbare harde en moeilijke schoten hield hij uit zijn doel en de Schotsche keeper Dawson was blijkbaar zóó verrast door het schitterend spel van zijn nieuwen collega, dat hij een tam schot bijna liet glippen en het nog maar net tot hoek schop kon verwerken. Deze werd door Martin ingekopt en de stand was gelijk. De Schotten trokken daarna weer verwoed ten aanval en belegerden het lersche doel, doch McMillen was niet te passeeren. In de allerlaatste mi nuut deden de Ieren die van geen opgeven wis ten, een uitval en zoowaar slaagde Coulter er in. het winnende doelpunt te scoren. De Ieren hadden een invaller voor den ook in Holland bekenden Paddy Moore, voor wien Gowdy meespeelde. Dit is de zesde maal, dat Ierland van Schot land heeft gewonnen, waarbij nogmaals dient te worden, opgemerkt, dat het hier het echte lersche elftal en niet dat van de Free State geldt. Werd dus in dezen wedstrijd de beslissing pas in de laatste minuut verkregen, iets der gelijks was het geval in de match tusschen Birmingham en Chelsea. De nieuwe Bir mingham centre-half Gramshaw liet Hughie Gallagher geen seconde vrij spel en volgde hem als een schaduw totde laatste halve minuut. Dat was juist genoeg tijd voor den kleinen Schot om Chelsea aan het eenige doelpunt van de match en twee broodnoodige punten te helpen. Arsenal's grootste concurrent, Manchester City, werd eveneens in de laatste minuut ge klopt. want Crooks scoorde voor Derby County vlak voor het eindsignaal, terwijl Blackpool het winnende doelpunt tegen Burnley drie mi nuten voor het einde maakte. Newcastle United, aan het einde van het vorig seizoen gedegradeerd, leed haar vijfde thuisnederlaag, tegen Manchester United, het welk thans vijf matches achtereen gewonnen heeft, ernstig in de running komt voor pro motie. Wel een verschil met vorig jaar. toen een overwinning op Millwall in dén allerlaat- sten wedstrijd de United voor degradatie naar de derde klasse behoedde, welk lot toen de Londenaars te beurt viel, Er is groote belangstelling voor den wed strijd EngelandItalië, die zooals men weet. op 14 November a.s. op het Arsenal-veld te Highbury gespeeld zal worden. Vooral van het Continent komen vele aanvragen voor kaarten binnen, terwijl vanzelfsprekend de groote Ita- Haansche kolonie te Londen zich evenmin on betuigd laat. Men verwacht, dat het terrein bij het begin van de match omringd zal zijn door ongeveer 70.000 toeschouwers, d.i. de volle accomodatïe-capaciteit. Jammer, dat de Italianen op een dergelijk veld in dezen tijd van het jaar hun kunnen moeten toonen. De match tusschen Haarlem en Z.F.C.Zon- 1.1. aan den Schoterweg gespeeld, bracht den aandachtigen toeschouwer tot de conclusie, dat de juiste tactiek in een voetbalwedstrijd toch wel een zeer voorname rol kan spelen We hebben in deze rubriek er herhaaldelijk onze verwondering over te kennen gegeven, dat. daar men toch in vele details het Ëngel- sche systeem in Hollandsch voetbal tracht te imiteeren, één van de doeltreffendste ma noeuvres van het Britsche aanvalssysteem in ons land totaal verwaarloosd wordt. We be doelen de samenwerking tusschen de buiten spelers van de voorhoede onderling. Het is al gemeen bekend, dat de buitenspelers van Ar senal. Bastin en Hulme. resp. Beasley weder- keerig van elkanders parallel aan het doel en over den grond gegeven voorzetten profitee red zoodat wanneer de in het bezit van den bal zijnde rechtsbuiten het leder naar het doel opbrengt, de linksbuiten eveneens naar binnenloopt en profiteert van de open ruimte, die de in den bedreigden hoek van zijn doel staande keeper hem bij een snellen „cross pass" laat. En het was nu verblijdend.te zien hoe de Zaansche buitenspelers Van der Kolf en Lust deze tactiek ook eens in Hollandsch voetbal toepasten. Daardoor kwam Z.F.C. aan den eersten en den derden goal en het had weinig gescheeld, of een op deze wijze ge scoord vierde doelpunt had haar de overwin ning bezorgd, toen de stand 23 in hun voor deel was. Voorts verdient de middenlinie der Zaankanters lof voor haar goed begrip van haar aanvallende taak, terwijl de geheele verdediging, de half-backs medegerekend, zich snel verplaatste en zich goed opstelde. Haarlems technische capaciteiten stonden ongetwijfeld hooger dan die van hun tegen standers. doch het steeds weer herhaalde kor te spel. waarbij de bal voortdurend op één vleugel bleef, was de oorzaak van het feit dat de Zaansche verdediging meester van het ter rein bleef. Het spel van De la Mar maakte een .zeer goeden indruk, zijn opstellen en baltech niek dient geprezen, al maakte ook hij de fout, teveel aandacht aan den voor hem spelenden vleugel te schenken. Het winnende doelpunt van Kammeijer, uit moeilijke positie gescoord, was een voorbeeld van snel reageeren op een kleine kans. waardoor zoo menige wedstrijd beslist wordt. Haarlem heeft dit seizoen een enthousiast, jong elftal, al dient Vreeken zich voor al te veel enthousiasme te hoeden. Wan neer de roodbroeken twee betere achterspelers konden vinden, zouden ze zeer zeker 'n goede kans op een der twee bovenste plaatsen van de ranglijst maken. Afdeeling A: IJ. F. C.—V. V. IJ. 2 SizoZeevogels TelefoniaTweede Jeugd V. V. IJ.Kennemerland. Afdeeling B: V. V. R. A.-Kennemerland 3 Z. S. V.Kennemerland 2 V. J. B. 2—Sizo 2 Zeevogels 2Ulysses Afdeeling C: Kennemerland 4Sizo 3 Kennemerland 6V. V. IJ. 3 V. E. W.Kennemerland 5 V. V. B.—V. J. B. 2 Vermoedelijk za-1 de ontmoeting IJ. F. C. V. V. IJ. 2 geen doorgang kunnen vinden, om dat IJ. F. C. op het oogenblik nog geen ter rein ter beschikking heeft. Voorloopig kun nen de IJmuidenaren slechts uitwedstrijden spelen, hetgeen wel moeilijkheden zal opleve ren. Sizo heeft tot nu toe weinig succes ge boekt. Toch gelooven we, dat deze taaie ploeg op eigen terrein wel een kansje heeft tegen Zeevogels, ook al staat dit elftal ongeslagen aan het hoofd der ranglijst Telefonia speelt thuis tegen het wispelturige Tweede Jeugd. Soms spelen de bezoekers uit stekend, maar ook vaak onder het middel matige. Het zal er dus aan liggen wei-ken vorm Tweede Jeugd demonstreert. Van den uitslag valt derhalve weinig te zeggen. V. V. IJ. schijnt wederom kampioensplannen te hebben, maar ook Kennemerland is, even als in de voorafgaande seizoenen, een ernstig candidaat voor de bovenste plaats. In de afge- loopen drie jaar wist V. V. IJ. op eigen terrein geen enkele maal van Kennemerland te win nen. Of het den LJmuidenaren ook thans niet gelukken zal? Het komt ons voor, dat V. V. IJ. sterker is, omdat haar voorhoede veel beter speelt dan de aanval der bezoekers. Kennemerland 2 gaat wederom een zwaren uitwedstrijd tegemoet, nl. tegen Z. S. V. in Halfweg. Dat wordt o.i. de tweede nederlaag voor de reserves der oranje-hemden. V. J. B. achten wij sterker dan Sizo 2, terwijl wij in de ontmoetingen tusschen V. V. R. A.Ken nemerland 3 en Zeevogels 2Ulysses den be zoekers de beste kansen geven. De belangrijkste wedstrijd in afdeeling C is die tusschen V. E. W. en Kennemerland 5. V. E. W. zal zich hier wel de sterkste toonen. De competitie wordt eenigszins uitgebreid, omdat ook Ulysses 2 en Floralia uit Hillegom nog werden ingedeeld. Ulysses 2 komt in afdee ling C uit. terwijl den Hillegommers nog geen afdeeling is toegewezen. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. DAMES: 10.30 uur: Rapiditas nAalsmeer (van Oostende Bruijnstraat Leidschevaart). 11.30 uur: Odin—Concordia I (Lijnden). HEEREN. 9,15 uur: RapiditasAalsmeer (van Oosten de Bruijnstraat). 10 uur: Lijnden IIConcordia (Lijnden). 2 uur: LijndenBato (Lijnden). 3.15 uur: Kracht en Vriendschap •Hercules (Amsterdam) De spannendste wedstrijd wordt ongetwij feld de Heerenwedstrijd RapiditasAalsmeer aan de Van Oosten de Bruijnstraat. Concordia achten wij in staat om uit Lijn den de beide punten mede te nemen (zoowel dames als heer en) Ook de Rapiditas-reserves kunnen wel eens voor een overwinning zorgen Lijnden en Kracht en Vriendschap zijn ook zeker tot overwinningen in staat. Het verdere programma voor November luidt: DAMES: 4 November AalsmeerOdin I, Concordia—Rapiditas II. 11 November: RapiditasAmstels G. V. I. Rapiditas IILijnden. HEEREN: 4 November: AalsmeerOdin. RapiditasLijnden. 11 November: RapiditasAmstels G. V. I. 18 November: LijndenTurno. PAARDENSPORT VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANèGE". Bovengenoemde vereeniging organiseert a.s. Zaterdagmiddag een jachtrit met middel hin dernissen. Behalve in de duinen ten zuiden van den Bloemendaalschen Zeeweg worden de hindernissen geplaatst in de Van Haemstede- laan. DAMMEN. Intern, vierkamp Damclub „IJmuiden". Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zal Zaterdagmiddag a.s. te IJmuiden de interna tionale vierkamp beginnen, georganiseerd door de Damclub „IJmuiden" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Aan dit tournooi zullen deelnemen Rajchen- bach (Frankrijk) de nieuwe wereldkam pioen Demesmacker (België) kampioen van Belgié: Keiler (Nederland) kampioen van Nederland en de IJmuidensche meester Dukel, die in den laatstgehouden wedstrijd om het Nederlandsche damkampioenschap met gelijk aantal punten als Keiler op de eerste plaats eindigde en eerst na verscheidene beslissings partijen de meerderheid van Keiler moest er kennen. Een bijzonder sterke bezetting dus! Dit tournooi zal zes achtereenvolgende dagen duren. Den nieuwen wereldkampioen Rajchenbach en onzen nationalen kampioen Keiler behoe ven wij niet meer te introduceeren. Een attractie beteekent de deelneming van den Belgischen kampioen Demesmaecker, om dat tot nu toe aan internationale tournooien alleen Hollanders en Franschen een enkele maal ook Zwitsers hebben deelgenomen. Voor vele Hollandsche damspelers zal De mesmaecker wel een onbekende zijn; waar schijnlijk zullen de meesten zijn naam wel voor het eerst hooren. Wij weten echter dat hij in België de reputatie geniet van een zeer sterk speler te zijn. In den laatst-gehouden wedstrijd om het landskampioenschap van België won hij den titel met een score van 12 punten uit 8 partijen. Daarvóór eindigde hij in den wedstrijd om het kampioenschap van Luik op de derde plaats. Aan den IJmuidenschen meester Dukel. die de eer der Damclub „IJmuiden" tegenover drie landskampioenen zal hebben te verdedigen, is deze taak volkomen toevertrouwd. Wij weten dat hij een „allround" damspeler is, die aan zijn Noord-Hollandsche degelijkheid een diep inzicht in de partij paart en zijn mannetje wel Deze vierkamp belooft dan ook een evene ment te worden in de damgeschiedenis. waar voor aan de organisatoren en vooral den ijverigen voorzitter der Damclub „IJmuiden", den heer K. de Jong, een woord van hulde toekomt. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Dinsdagavond speelde de Haarlemsche Dam club I te Amsterdam voor bovengenoemde competitie tegen de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" II. De uitslag luidt als volgt: „Gezellig Samenzijn" II: Haavl. Damcl. 1. C. J. Lochtenberg—H. G. Teunisse 2—0 2. G. SmitJ. Poppen xx 3. H. Spoelstra—P. J. van Dartelen 0—2 4. D. van DuijnJ W. van Dartelen 02 5. A. Stenekes—A. de Jong xx 6. G. J. C. Glimmerveen—J. P. van Eijk 1—1 7. F. Frankenhuizen—H. Greeuw x—x 8. J. RenderingJoh. Fabel xx 9. J. G. FerwisgaJ. van Looij 2—0 10. J. H. van Delden—Ph. G. Amelung Jr. 1—1 Totaal 66 De met een x gemerkte partijen werden afgebroken; die worden arbitrair beslist. Vermoedelijk eindresultaat 1010 of 119 voor „G. S." II. RUST- EN ZIEKENHUIS VAN HET DIACONIEHUIS DER NED. HERVORMDE GEMEENTE. Onlangs gaven wij een beschrijving van den bouw van het nieuwe Rust- eji Zieken huis van het Diaconiehuis der Ned. Her vormde Gemeente alhier Wij kunnen thans mededeelen, dat de ope ning der nieuwe inrichtingen zal plaats vin den op Donderdagmiddag 1 November te drie uur. Ds. H. E Beker, predikant van genoemd tehuis zal de openingsrede uitspreken. Voor deze plechtigheid, welke zal plaats vinden in de beide conversatiezalen van het Rusthuis, zullen worden uitgenoodigd de predikanten te Haarlem en omstreken, kerk voogden, notabelen, kerkeraad en kerkeraden. van verschillende kerkgenootschappen en verder autoriteiten en andere personen. Het publiek zal in de gelegenheid worden ge steld om de nieuwe inrichtingen te bezichti gen op Vrijdag 2 November van 2—5 en van 8—10 uur en op Zaterdagmiddag 3 November van 25 uur. HUIS VAN LOOY EN DE BEZICHTIGING. Het Huis van Looy aan den Kleinen Hout weg 103 zal gedurende November en Decem ber gesloten zijn. Men is van plan om in 1935 doorloopende bewijzen van toegang te geven aan hen die dit aanvragen. Verloofd: GRc SMALLEGAXGE en HANS BRUINS 2 e Hooge woerd cl wavsstrn.t 3G Maarten v. Heemskerkstraat 3R Thuis 2e Hoogewoerddwarsstr. 30 2S October Na een kortstondige ziekte overleed heden onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Gerrit Pool Weduwnaar van Aaltje Broersen, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Heemstede: G. POOL— SCHUDDEBOOM Amsterdam: P. POOL E. POOLSIEMONS Haarlem: D. ROOS—POOL IC. ROOS Amsterdam: H. POOL N. POOLDE BOER A. WIJNBERGH—POOL F. J. WIJNBERG-H en Kleinkinderen Heemstede, 25 Oct. 1934 Zomerlaan 32 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 29 October des namiddags te 2 uur op de Begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam Algeinecne kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevrouw Aaltje Fok Weduwe van don lieer Jan Bood, in den ouderdom van SI jaar. Uit aller naam: A. M. VAN DEN BOS— BOOD P. H. VAN DEN BOS Jr. Haarlem, 25 Oct. 1934 Klein Heiligland 19 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 29 October a.s. te kwart voor twaalf op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. Vertrek van het sterfhuis te elf uur Eenige en algemeene kennisgeving Diep getroffen door het mede leven der buren en de belangstel ling tijdens de ziekte en het over lijden van onze onvergetelijke vrouw en moeder FROUKJE PERSOONv. TOT, het ijls ik langs dezen weg, ook namens de Familie, mijn oprech ten dank. J. J. PERSOON en kind Bataviastraat 38, Ver«choten kleedingstukken, gordijnen, meu belstoffen enz. verven wij heel mooi in dezelfde of donkerder kleur Het Bestuur der NUTS-SPAARBANK te HAARLEM maakt bekend, dat wegens de verminderde inkomsten der Spaarbank tengevolge van de algemeene daling van de rentestand, de rente v/elke over de ingelegde gelden wordt vergoed, met ingang van 1 Januari 1935 wordt verlaagd van 3 tot 2 De desbetreffende wijziging in het reglement voor de inleggers is heden in de kantoren der Spaarbank aangeplakt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3