VERKADE'S heemstede velsen ijmuiden bloemendaal aerdenhout santpoort amsl erdamsche beurs DINSDAG 30 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Meineed en uitlokken van meineed. AMSTERDAM, 30 Oct. Op 17 Mei j-1. ver- Oordeede de rechtbank te Haarlem mej. W. G. v. S., aldaar, wegens meineed tot een gevange nisstraf van zes maanden. De Officier had negen maanden gerequireerd. Bij een civiele procedure over een huur- kwestie had de juffrouw de beslissende eed voor den kantonrechter moeten afleggen. Op aansporing van een winkelier-zaakwaarne mer had zij toen gezworen, dat het niet waar was, dat zij van de eischeresse in het proces in huur had gehad een woning aan de Schneevoogtstraat te Haarlem. Tegen de juf frouw werd toen een vervolging wegens mein eed ingesteld, evenals tegen den Haarlem- schen zaakwaarnemer, die haar had aangera den den valschen eed af te leggen. Vandaag diende de zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof. Zij bekende een val- sche verklaring te hebben afgelegd; aanvan kelijk had zij bezwaren gemaakt doch haar zaakwaarnemer had haar overgehaald. De verdachte toonde veel berouw en riep de clementie van het Hof in. De procureur-generaal mr. D. Reilingh achtte het feit op zichzelf zeer ernstig. Spi\ wilde er echter rekening mede houden, dat verd. goed bekend staat: zij is nooit eerder veroordeed en het reclasseeringsrapport is uit stekend. Hiermede rekening houdende requireerde de procureur-generaal een gevangenisstraf van drie maanden wegens meineed. De verdediger mr. Stomns uit Haarlem pleitte clementie in den vorm van een voor waardelijke straf. Vervolgens stond dezelfde zaakwaarnemer terecht, verdacht van uitlokken van meineed. De rechtbank te Haarlem had hem tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld; het O. M. had drie jaar gerequireerd. Hij zou aldus de dagvaarding het meisje hebben overgehaald de valsche ver klaring af te leggen en op haar tegenwerping te antwoorden, dat zij gerust dien eed kon afleggen, want dat toch niemand er achter kon komen, dat de inhoud van dien eed in strijd met de waarheid was. In deze zaak eischte de procureur generaal bevestiging van het Haarlemsche vonnis. AUTODIEVEN GEARRESTEERD. ROTTERDAM. De Centrale Recherche alhier vernam eenigen tijd geleden, dat val sche nationaliteitsbewijzen van auto's in om loop waren. Na eenigen tijd wist men er een van in handen te krijgen. Dit bleek te behoo- ren bij een Cadillac ter waarde van 16.000 gulden. Ook de auto werd opgespord en toen bleek, dat deze verschillende keeren was ge kocht. Bij het nagaan van de verschillende bezitters van de auto kwamen terecht bij eer 28-jarigen bekenden smokkelaar in Brabant Het vermoeden bestond, dat de auto in Belgi zou zijn gestolen. Juist had men te Brugge in België een Belg en twee Nederlanders gearres teerd in verband met een autodiefstal. Deze gearresteerden hadden in relatie gestaan met den smokkelaar. Zij bekenden, dat zij den wa gen in Brussel hadden gestolen, en dat de smokkelaar dezen van hen had gekocht, om den wagen in Nederlan dte verkoopen met ge bruikmaking van een valsch nationaliteitsbe- wijs. De smokkelaar is via Rotterdam overge bracht naar het Huis van Bewaring in den Bosch. Het verdere onderzoek leidde er toe. dat te Antwerpen een drukkerij werd gevonden waar de nagemaakte nationaliteitsbewijzen werden gedrukt. De drukker kon verklaren dat de smokke laar opdracht had gegeven om deze te maken. Van één cliché waren twee valsche bewijzen en van een ander cliché 50 gedrukt. Door het onschadelijk maken van dit complot heeft men verder optreden van een bende autodie ven onmogelijk gemaakt, welke bende haar werk er van maakt, auto's in Noord-Frankrijk en in België te stelen en deze dan met valsche nationaliteitsbewijzen in Nederland van de hand te doen. De inbraak in de Kinkerstraat. AMSTERDAM, 30 October (V. D.) Door de recherche zijn in samenwerking met de centrale recherche gisteravond twee perso nen en hedenmorgen nog een man gear resteerd in verband met de inbraak bij een goudsmid in de Kinkerstraat, waar in den nacht van Vrijdag op Zaterdag o.m. 500 gou den ringen wei-den gestolen. Onder de gear resteerden, die allen ontkennen zijn twee oud bekenden van de politie en de justitie. Zevendaagsche luchtdienst EngelandAustralië? LONDEN, 30 October (Reuter). Het mi nisterie van luchtvaart zal burgerlijke lucht vaart-firma's financieren, die bereid zijn mail en passagiers te vervoeren met vliegtuigen, welke door de Nederlanders met zulk een norm succes aan de LondenMelbourne-race hebenb deelgenomen, meldt de .Daily Herald". De B'ritsche luchtvaart-deskundigen zijn gis teren bijeen gekomen om de kwestie te bespre ken en men is overeengekomen, dat Groot Brittannië binnen enkele maanden een zeven daagsche luchtvaartdienst op Australië moet hebben. Nog een spoorwegongeluk in Frankrijk PARIJS, 30 October (Reuter). Gister avond kwam ongeveer 150 meter voor het station Montauban de D-trein naar Bordeaux in botsing met een rancheertrein. De locomo tief van de D-trein ontspoorde en ook de voorste wagens werden beschadigd. 23 perso nen werden gewond, drie hunner moesten m het ziekenhuis worden opgenomen. Tot de ge wonden behoort ook de machinist van den D-trein Oplossing van het Duitsche kerkconflict? BERLIJN. 30 October (Reuter). Hitier zal hedenmiddag de 3 oppositioneele bis schoppen ontvangen. Men weet niet of dit een sensationeelewending in den kerkstrijd be- teekent, of dat het een laatste poging tot ver zoening is. LOU TELLEGEN t HOLLYWOOD. 30 October V. D.) De be kende filmster en acteur Lou Tellegen is overleden. Teilegen was van Nederlandsche afkomst, doch te Athene geboren. Korten tijd geleden had hij een operatie ondergaan, waaruit bleek dat hij leed aan een ongeneeslijke ziekte. De Uiver Donderdag te Soerabaja. Aneta-Vaz Dias meldt: Volgens telegra fisch berioht van commandant Parmentier zal de Uiver Donderdag a.s. te Soerabaja worden verwacht. Wright en Polando staken den strijd te Calcutta. CALCUTTA, 30 Oct. (V.D.) De Amcri- kaansche vliegers Wright en Polando hebben wegens motordefect tengevolge van een breuk van een der cylinders te Calcutta den strijd opgegeven en zich uit de Londen-Melbourne- race teruggetrokken. Zij zullen binnenkort per \schip naar de Vereenigde Staten terugkee- ren waarheen ook hun Lambert-Monocoupé zal worden verscheept. Het jubileum van de H. B. S. a. De Sportfeesten. Een van de onderdeelen van het programma voor de viering van het 25-jarig bestaan der H.B.S. A was vooral voor de leerlin gen niet het minst belangrijke der feeste lijkheden. Dat was namelijk het sportfeest, dat hedenmiddag één uur onder leiding van den leeraar den heer J. Hop op het terrein van H. F. C. aan de Spanjaardslaan begon nen is. De animo voor deze feesten was zoo groot dat alle velden in gebruik moesten worden genomen. DAGTOCHT NAAR HET GOOI VAN NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Zondag maakte de afdeeling Haarlem en omstreken der Ned. Natuurhistorische Ver- eeniging een wandeltocht door het Gooi. De wandeling begon op het landgoed Bantam, eigendom van de gemeente Bussum. Bewon derd werden prachtige oude exemplaren van Juniperus, een merkwaardig geval een hek- senbezem in een grove den, en een fraaie tul penboom. Vervolgens werd, na het verlaten van Ban- tum, de tocht door de lanen van het Span- derswoud voortgezet naar den Graveland- schenweg, en een bezoek gebracht aan het fraaie landgoed Hilverbeek, thans een van de bezittingen van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten. Merkwaardig was een groote beuk, die van onder tot boven bezet was met de Porcelein- zwam. Na het bezoek aan Hilverbeek reed men per autobus, naar het bosch tusschen Hilversum en Baarn, waar een wandeling van 2 uu: (eerst langs het Waschmeer) werd gemaakt HAARLEMSCHE HOEDENWINKELIERS ZIJN TEGEN CONTINGENTEERING. De Haarlemsche winkeliers, gevestigd als speciale zaken in dames- en kinderhoeden hebben een adres aan den minister van Economische Zaken gezonden, naar aanlei ding van een eventue'ele contingenteering van hoeden, op verzoek van de Nederlandsche fabrikanten met bemiddeling van de Kamer van Koophandel te Maastricht. Daarin wordt o.m. gezegd: Hoewel wij intusschen hebben kunnen constateeren dat het verzoek tot contingen teering voorloopig van de hand is gewezen, moeten wij als winkeliers, er toch onzen angst over uitspreken, dat dit voorloopig van de hand wijzen, aanleiding zou kunnen zijn dat u t.z.t. tot contingenteering zoudt besluiten. Adressanten meenen dat de fabricatie van dameshoeden een specifiek buitenlandsche industrie is, waarvan de vakkennis hier te iande beslist onvoldoende is, zoodat bij even- tueele uitbreiding van de in ons land werken de fabrieken men zou zijn aangewezen op krachten uit het buitenland. Nu reeds zijn ongeveer 90 pet. der arbeiders uit België af komstig. Beroep op arbeidsverruiming voor den Nederlandschen arbeider is hier dus stel lig niet als argument te beschouwen. Daar tegenover staat de groep van meer dan 2000 winkeliers (plus de bij deze winke liers hun bestaan vindende arbeidskrachten), die gedoemd zal worden het bedrijf op te geven, aangezien deze winkeliers door de contingenteeringsmaatregel, geen expansie meer aan hun zaak zouden kunnen geven. Voorts zouden de winkeliers overgeleverd worden aan grossiers of enkele fabrikanten, die gesteund door contingenteering, nar wille keur zouden kunnen handelen. De zeer wisselende modes zullen de in ons land werkende fabrikanten dusdanig be zwaren opleveren dat zij nimmer zul len kunnen voldoen aan de in seizoentijd ge stelde eischen. De grondstoffen moeten toch uit het bui tenland betrokken worden en bij de winke liers bestaat geen werkloosheid. Het zal u duidelijk zijn, warom de Nederlandsche win kelier zich tot u heeft gericht met 't verzoek de vrag van enkele landgenooten. niet in te willigen, doch de beduidende groep van middenstanders te beschermen tegen volko men ondergang. Mej. Dr. Ir. Voogd. Directrice der Meisjes-H. B. S. te Groningen. Naar wij vernemen heeft de Groningsche gemeenteraad benoemd tot directrice der Gem. H. B. S. voor Meisjes te Groningen: mej. dr. ir. N. H. J. M. Voogd, leerares aan de Mid delbare School voor Meisjes met 5-j. cursus alhier. Mej. Voogd bezocht de H. B. S. te Rotter dam. Na het behalen van het einddiploma ging zij aan de Teohnische Hoogeschool te Delft studeeren voor scheikundig ingenieur. Na het eindigen van haar studies werd zij in Delft assistent, achtereenvolgens aan het na tuurkundig laboratorium en aan het anorga- nisch-chemisch laboratorium. In Februari 1931 werd mej. Voogd benoemd tot leerares in natuur- en scheikunde aan de Middelbare Meisjesschool te Haarlem. In October van hetzelfde jaar promoveerde zij tot doctor in de scheikunde op een proef schrift. getiteld: „Over bereiding van zuivere ceriumpraeparaten en over inverse smeltpun ten". Behalve dat zij les gaf aan de Meisjesschool is mej. Voogd nog eenigen tijd werkzaam ge weest aan het gymnasium en was zij ook gedetactheerd aan het toenmalig gemeentelijk lyceum en thans weer aan dezelfde school, die nu le H. B. S. B heet. Ook geeft zij les aan het Kennemer Lyceum. Een wafeltje met Fiansche charme -(pahijsdiz, uhf-tls' (Adv. Ingez. Med.) BAZAR MET TWEEERLEI DOEL IN HET ST. ELISABETS GASTHUIS. In het St. Elisabeths Gasthuis, ingang Groot Heiligland 47a. is heden en Woensdag van half drie tot vijf uur en van zeven :ot half tien een bazar te bezichtigen, die alles zins de moeite waard is, zooals telkens de bazar van dit ziekenhuis is. De bazar is een tweeledige: het eene deel is werk van de herstellende patiënten het andere is voor de maatschappelijke zorg der zieken en dat is speciaal het werk van Zus ter Schouten. Zooals gezegd is, is de bazar de moeite van een bezoek overwaard, het werk dat de zieken hebben gemaakt getuigt van groote toewij ding en zorg en daarom alleen reeds verdie nen zij dat velen hun werk zullen koopen. Over de noodzakelijkheid het werk voor de maatschappelijke zorg te koopen. hoeven wij eigenlijk niet uit te weiden daar dit een feit is. van overduidelijke beteekenis. Dat het er gezellig zal zijn. ligt wel voor de hand, daarvoor is natuurlijk gezorgd. SURSéANCE AAN ZUSTERS CARMALI- TESSEN MOEDERHUIS. MAASTRICHT, 30 October (V. D.) Door de rechtbank te Maastricht is surséance van be taling verleend aan de Zusters Carmalibessen Moederhuis te Maastricht, die kloosters hebben in Nederland 5, in Duitschland, Tsjecho Slo wakije en Amerika. Voor de rechtbank verschenen o.a. de be- windvomerders J. Schippers, directeur der Ne derlandsche Landbouwbank te Haarlem en Mr. C. van Opper, advocaat te Maastricht. Vele andere advocaten uit geheel Nederland waren tegenwoordig als gemachtigden. In totaal zijn ruim 2000 crediteuren bij de zaak betrokken. Bij stemming verklaarde zich een groote meerderheid voor surséance, die gegeven werd voor den tijd van 11/2 jaar. BLOEMBOLLENCULTUUR OVER MINIMUM-PRIJZEN. Maandagavond hield de afdeeling Heem stede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een ledenvergadering in het Hof van Heemstede Bij de ingekomen stukken was een circu laire van „Flora" voor een financieele bij drage. Daar de kas bezwaarlijk kan aange sproken worden, daar de afdeeling zelf op groote kosten komt door de belangrijke in zending op deze tentoonstelling, zal per cir culaire bij de leden om een bijdrage worden verdocht. Het belangrijkste punt der agenda was de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de buitengewone algemeene vergadering op 5 November, waar de volgende vragen behan deld zullen worden: 1. Moeten de maatregelen tot beperking van den teelt gehandhaafd blijven. 2. Moeten de minimum prijzen gehandhaafd blijven. 3. Blijven maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk. Punt 1 werd zonder lange besprekingen ondersteund. Punt 2 lokte nog al uitvoerige discussies uit. Zoowel in het hoofdbestuur als in het afdee- lingsbestuur loopen de meeningen uiteen. Het overgroote deel der aanwezige leden meende dat men ook nu nog niet zonder mi nimumprijzen zal kunnen, zelfs niet met een neg blijvende teeltbeperking. De stemming tenslotte wees dit uit. In geval punt 2 op de algemeene vergade ring verworpen zou worden, kregen de afge vaardigden een mandaat om een voorstel in den geest van ds afdeelipg Voorhout te on dersteunen voor het verkrijgen van een ga rantieprijs Punt 3 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Als afgevaardigden werden gekozen de hee- ren A. J. Braapi en C. Kapitein en als plaats vervanger de heeir J. Roozen Mzn. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND. Burgemeester en Wethouder stellen den Raad voor te verkoopen aan J. F. Philips te Santpoort een perceel grond nabij de Wiiste- laan ter grootte van ongeveer 40 M2. tegen den prijs van f 6 per M2. Verder stellen B. en W. voor te verkoopen aan P. P. Pruys te Santpoort tegen den prijs van f 1.75 per M2. de perceelen niet-bouw- rijpen grond liggende nabij de Voorplaats aldaar ter gezamenlijke grootte van 12478 M2. De daarover geprojecteerde straten zullen door kooper worden aangelegd, waarover nog nader vergunning zal worden verzocht, terwijl hij tevens zal zorgen voor een uitgang van deze gronden naar de Hoofdstraat. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Amsterdam IJm. 58 met 110 manden schel- visch. 420 m. braadschelvisch, 4 5m. gul, 70 m. radio, 15 m. varia, 10 m. makreel. Totaal 670 manden. Gerberdina Johanna IJm. 38: 450 manden dichte makreel, 100 manden gestripte ma kreel. 130 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch. 140 m. leng en koolvisch. 60 m. wijting, 30 m. haring. 80 m. poon en rog. Totaal 1060 manden. Utrecht IJm. 73: 200 manden makreel. 40 m. schelvisch (gestript), 30 m. schelvisch 'dicht45 m. braadschelvisch i dicht) 35 m. wijting. 50 m. rog en varia, 45 m. haeke 100 m. koolvisch, 40 m. radio, 60 m. kabel jauw en gul. Totaal 645 manden. BESOMMINGEN. Trawlers: Erica. IJm. 384. 175 manden f 2035. Aneta IJm. 82 420 manden f 2443. IJszee IJm. 167 280 manden f 1655. De Hoop IJm 46 250 manden f 2096. S. S. Groen IJm. 130 480 manden f 2046. Gloria IJm. 37. 730 manden f 3170. Sumatra IJm. 253 470 manden f 1569. Zeehond IJm. 70 135 manden f 163C. Kotter: F. N. 143 f 700. Logger: KW. 163 f 570. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.10f 0.70 Griet per 50 K.G. f 23f 13 Tongen per K.G, f 1.20f 0.80 Zetschol per 50 K.G. f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 6.20 Schar per 50 KG. f 10f 8.50 Rog per 20 stuks f 29f 19 Vleet per stuk f 1.90 Kleine poon per 50 K.G. f 5f 2.70 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21.50f 18 Middelschelvisch per 50 K.G. f 21.50f 12 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18 f 10.— Kleine schelvisch per 50 K.G, f 12f 4.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 55.50f 34 Groote gullen per 50 K.G. f 17f 12.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 4.40 Wijting per 50 K.G. f 4.90f 1.40 Makreel per 50 K.G. f 8f 3 Heilbot per K.G. f 1f 0.48 Leng per stuk f 0.88f 0.30 Koolvisch per stuk f 0.55f 0.10 Versche haring per mand f 2.70f 1 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 49f 47 Ned. Blindenbond. Propaganda Kunst- en Filmavond. Veel belangstelling van het Bloemendaal- jche publiek vermocht deze propaganda-avond niet te trekken. De zaal in het Jeugdhuis was Maandagavond zeer slecht bezet. Dit was jammer voor de blinden zelf. die nu wel een heel poover idee moeten mee nemen van de Bloemendalers, wat hun be langstelling betreft voor de nooden der blin den en om de kunst, die geboden werd. Wij noemen dan Bloemendaal's Chr. Ge mengd koor. dat onder leiding van den heer Piet Halsema een viertal liederen zong. Ave verum corpus van Mozart, Herders Zondags lied, van Kreutzer, Ic weet een reyn Casteel van Röntgen en Helpt elkaar van Loots. Wij hebben met genoegen geluisterd naar de uitstekende vertolking der liederen. Een groote verrassing was het optreden van den heer Gas Stentrop, bas-bariton uit Bus sum, waar hij woont in de blindeninrichting. Met een zeer fraai stemgeluid en goede techniek zong hij de Aria uit Xerxes van Handel, de Aria uit Elias van Mendelssohn, en later drie liederen van Schubert. Het was een groot genot dezen begaafden zanger te hooren. die begeleid werd door den blinden heer Nieuwenhuis. eveneens uit Bussum. De zaal applaudisseerde dan ook hartelijk. Spreker van den avond was de heer Joh. van den Berg. die als propagandist door Nederland trekt, om belangstelling te wek ken voor den Nederlandschen Blindenbond en zijn doelstelling. Spreker vroeg den aanwezigen: steunt ons daadwerkelijk door donateur te worden. Een film in 4 deelen gaf een duidelijk beeld, hoe in de instituten de blinde leert. Eerst het kind in zijn spel, sport en op school. En dan later de groote voorbereiding voor het vak, dat door den aanleg wordt be paald. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. C. Vissers-Zenz, z. E. Posthu- ma-Moll, z. H. J. M. van Pampus-Bos, d. M. E, de Ruiter-Piers, d. Ondertrouwd: L. P. E. J. G. G. Mestral en E. Lieftinck. Getrouwd: Geene. Overleden: P. Bos, 37 j„ wonende te Haar lem. VOORDRACHTEN. De Vereeniging Religieuze Kring in Aerden- hout heeft voor haar winteravond-voordrach ten het volgende programma opgemaakt: Woensdag 21 November: Dr. J D Bierens de Haan. Aerdenhout. Onderwerp: De huma nistische gedachte voorheen en thans. Woensdag 12 December: Dr. A. Saalborn. Bussum. Onderwerp: Tooneel en drama als spiegel van het maatschappelijk leven. Woensdag 16 Januari: L. W. Bierens de Haan. Amsterdam. Onderwerp: Schoonheden van het eiland Sardinië (met lichtbeelden) Donderdag 28 Februari: J A. Luitingh, Haarlem. Onderwerp: De Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem: Kerkgebouw-Symboliek- Varia (met lichtbeelden). VOLKSONDERWIJS. Onder voorzitterschap van den heer W. Landeweert, hield de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" een huishoudelijke vergadering in het badhuis „Spaaraberg". De belangstelling der leden was niet erg groot over welk feit de heer Landeweert zijn teleur stelling uitsprak. Daarop kwam de overname der nieuwe be waarschool ter sprake. De heer Landeweert memoreerde de bewaarschoolgeschiedenis sinds de opheffing van de vroegere bewaar school „Spaaraberg". Eerst stichtte de afdeeling zelf in een hulp lokaal een bewaarschool, waarin mej. Brou wer met succes onderwijs gaf. De huisvesting was echter vrij primitief. In December 1933 werd het afdeelingsbestuur op de hoogte ge bracht van de plannen van het bestuur van de Naai- en Bewaarschool „Spaaraberg" in liquidatie om een bewaarschool te bouwen, deze aan de gemeente aan te bieden en te verzoeken in exploitatie te geven aan „Volks onderwijs", Het bestuur stelde nu een motie voor, waar in de geste van het bestuur van genoemde Bewaar- en Naaischool ten zeerste werd toe gejuicht en voorgesteld werd het bestuur te machtigen met het gemeentebestuur een over eer.komst aan te gaan. Deze motie werd me- algemeene stemmen aangenomen. Als middelen om de nu zwaarder wordende exploitatie mogelijk te maken werden o m. genoemd verhooging van het schoolgeld en het organiseeren van een bazar. Na dit belangrijke punt bracht de kascom- missie haar verslag uit. Zij had de boeken en bescheiden van de penningmeesteresse der afdeeling. mej. Van Runnard, en van de pen ningmeesteresse der Kleuterschool, mevr. Drijver in volmaakte orde bevonden. De voor zitter dankte beide functionarissen. In het verslag over „Floralia"-werk werd met vreugde geconstateerd, dat het aantal in geleverde planten dit jaar veel grooter was dan vorige jaren. Uitgereikt werden ruim 200 plantjes, terwijl er 137 werden ingeleverd. De taak der jury was daardoor niet gemakke lijk en het aantal prijzen moest verhoogd worden. Met vreugde werd ook gewezen op de erhoogde belangstelling van de zijde der ouders. Nadat de voornaamste punten van den be schrijvingsbrief voor de komende algemeene vergadering besproken waren, werd het be stuur opgedragen een afgevaardigde naar deze vereadering aar. te wijzen. In verband met het aanvaarden van de ex ploitatie der nieuwe bewaarschool werd be sloten de bestaande bewaarschoolverorde ning te wijzigen. Wat de winterpropaganda betreft, werd medegedeeld dat dr Van der Sleen. op 6 November a s. een lezing zal houden en een gezellige middag voor de schooljeugd in voor bereiding is. Tenslotte werd besloten ook dit jaar weerep de bewaarschool een St:-Nicolaasfeest te houden. DINSDAG 30 OCTOBER 1934 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAMSCHE K»\KVPRVFV»r.lV(; K "rnr»R IM «PI FM 1 30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II - ■1 1,2 pCt. Nederl, Iiidië 1930 11 Staatsl. Bultenl, 5 1/2 pCt. Duitschl. 21H 930f Youngleen.) t pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Schocpv. Mijen. Stoomv. Mij. Ned. Indiistr, Binnen!. Alg, IC.zijde Onle... 33 «4 A. N. I .E. M. (Nat v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft... 219 Ned. Ind, Gas (Nat. Gem. Beb. Philips 215* Unilever 72%—% Industr. Buitenland. Anaconda Copper Bethlehem Steel 15Ve 5 pCt. Cities per 196G Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation 14% North Amer. Cy. Standard Brands - U. S. Steel.'. 19% Banken BinnenL Koloniale Bank Cert. Handel Mij. 3S Banken Bultenl. .utsche Relchsb. virol. MIJ. Binl. Kon. Petroleum 1424 Vs 85 Petrol. Mij. Bultenl. Cultuur Mijen. H. V. A 154*4 69 N. I. S. U 64 Vorstenlanden 13 Mijnbouw Mijen, Alg. Exploratie 135 - 168 5M Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 1454 121 - 1274 Rubber Mijen. A'dam Rubber 90*4 Dell Bat. Rubber.... 68*4 Ned. Ind. Rubber Koffie 90 Ver. Ind. Cult, Ondern. 68 Spoorwegen Bulten). Comm Wllwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatlekoers

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11