DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA UIT HET BUITENLAND Impressies van de Japansche typhoonramp. DINSDAG 30 OCTOBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Britsche ministers pleiten voor de nationale regeering. Geen terugkeer tot de partijpolitiek, zegt MacDonald. Een beroep op de eenheid. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. Minister-president MacDonald, de leider van de conservatieve partij, Baldwin, en de vertegenwoordiger der liberalen, minister Sir John Simon, hebben tijdens een déjeuner, dat gisteren aangeboden werd door het be stuur van de National Labour Partij aan de drie leiders van de nationale regeering, rede voeringen gehouden over de regeeringspoli- tiek. MacDonald hield hier 2ijn eerste politieke redevoering sedert zijn terugkeer uit Canada. De te Londen aanwezige kabinetsministers, de onderstaatssecretarissen en de leden van het parlement waren aanwezig. In zijn rede zette MacDonald o.m. uiteen, dat men niet kon ontkennen, dat het werk der nationale regeering meer gedaan heeft voor het groote middelpunt van het Britsche rijk voor zijn eer. zijn achting en zijn aanzien dar. ooit te voren. Men heeft gezien, aldus spr verder, hoe in het eene volk na het andere ir Euro-pa de vrijheid is verdwenen. „Ik geloof in vrijheid", aldus MacDonald. „Eenige lieden zeggen, dat ik orde en wetten heb overschre den om ze in stand te houden Wanneer het r.cocig is zal ik dat weer doen Zoolang spr. en zijn medewerkers wetten kunnen maken, die geen man en geen vrouw verhinderen de vrijheid te verdedigen, zou den zij niet uit den weg gaan en zich er var. laten afhouden die stappen te doen. die zij noodzakelijk achten om de vrijheid van hel geheel te beschermen. Het land kan op het oogenblik zei spr. een terugkeeren tot de partijpolitiek niet verdra gen. MacDonald deed vooral een beroep op de jonge generatie tot medewerking. Zij moet in de nationale regeeving de uitdrukking zien van een groote philosophie van socialen voor uitgang. "Organische evolutie is de eenige po litiek. die regeering en natie verder brengt. Na MacDonald sprak Baldwin, die o.m. zei- de: Wat ook de reputatie van de nationale regeering in het binnenland moge zijn, in het buitenland staat zij in hoog aanzien we gens de opdracht, die haar door het Engel- sche volk is gegevens en wegens de gemeen schap. die achter haar staat. Voor zoo ver Engeland en zijn betrekkingen in de wereld betreft is de veiligste waarborg van den vre de de sociale en democratische bestendigheid en het voortbestaan van een regeering. op breeden grondslag, die mannen met inzicht in zich vereenigt. Ik zie aldus Baldwin, in de naaste toekomst geen kans voor een terug keer tot den partijstrijd van vroeger. Alles moet gedaan worden om de eenheid in stand te houden, welke op dit oogenbük in de na tionale regeering bestaat. Het Engelsche volk moet opnieuw overreed worden om de natio nale regeering een nieuwe periode van be wind toe te kennen. Ook Sir John Simon verklaarde, dat het systeem der politieke samenwerking moet voortduren. In het buitenland bestaat er geen twijfel aan. dat de nationale regeering voor Engeland goed is geweest, zei hij. De tegen woordige periode is een tijdperk van samen werking, .niet van twist. Saai-gebied. Honderdtienduizend protesten tegen de kiezerslijsten. Het D. N. B. meldt uit Saarbrucken: De commissie ter voorbereiding van de stem iming in het Saargebied maakt bekend, dat ongeveer 110.000 bezwaren tegen de opgestelde kiezerslijsten bij haar zijn ingediend. Een groot aantad van deze protesten schijnt alleen in gediend te zijn om het werk der commissie te rekken. De commissie heeft daarom vergaderd en nagegaan of zij zich wel kon veroorloven ook de protesten te onderzoeken, welke al da delijk ongegrond leken. Zij heeft toen besloten tochalle ingekomen bezwaren te onderzoeken en zij heeft tevens de noodige maatregelen getroffen om te maken dat. het werk daardoor toch niet opgehouden wordt. De commissie is tot dit besluit gekomen in verband met haar beslisten wensch om te ma ken dat de kiezerslijsten zooals deze door haar vastgesteld zullen worden, absoluut onaan vechtbaar zijn. Als het noodig is zal de com missie nog na 9 November met het onderzoek der bezwaren doorgaan zonder dat hieruit be zwaren voortvloeien voor de stemming zelf. Zuid-Afrika. Verbod der Nazi-partij verwekt opwinding. Reuter meldt uit Windhoek: Groote sensatie is hier gewekt door de aan kondiging, dat de nationaal-socialistische partij tot onwettige organisatie is verklaard. Zij is vervat in een amendement op de straf wet, ten doel hebbende rassen- en andere pro paganda te beletten. Br'itseh-Tndi'é. Gandhi's zwanenzang in het Congres. Gandhi heeft Zondagavond het Indische nationale congres toegesproken; het was zijn zwanenzang als voorzitter. De rede werd door luidsprekers verstaanbaar gemaakt voor een menigte van 80.000 menschen; zijn woorden werden voor een geluidsfilm opgenomen en drie zoeklichten waren op hem gericht. Zij betrof het indienen van een resolutie waarin wijzigingen in de samenstelling van het con gres waren belichaamd: de resolutie werd met een groote meerderheid aangenomen. Het congres besloot om onder leiding van Gandhi een vereeniging te stichten voor dorpsindustrieën over heel Indië Hongarije. Goemboes naar Schuschnigg en Mussolini. De Hongaarsche minister president Goem boes zal, naar van officieele zijde wordt mede gedeeld, aan het einde van deze week naar Rome vertrekken. Op zijn reis daarheen zal hij een dag in Weenen blijven, teneinde bondskanselier Schuschnigg een tegenbezoek te brengen. Daarbij zullen dan actueeïe eco nomische vraagstukken tusschen Hongarije en Oostenrijk worden besproken. In het begin van de volgende week zal de premier dan in Rome aankomen, waar hij dïle tot vier dagen zal blijven. Het programma van zijn verblijf te Rome is reeds door den minister van buitenlandsche zaken Kanya met Mussolini vastgelegd. Men verklaart hier, dat Goemboes met Mussolini alle problemen, die voor beide lan den van internationaal belang zijn zal be spreken. In diplomatieke kringen alhier heeft men den indruk, dat tijdens dit bezoek aan Rome in de eerste plaats de verdere verhouding van Italië tot Hongarije en de betrekkingen van Italië tot Zuid-Oost-Europa, vooral Zuid- Slavië te berde zullen worden gebracht. FINANCIEELE BERICHTEN Dr. Schacht over zijn financiëele politiek. WEIMAR, 29 October; Tijdens een betooging van den bond der Midden-Duitsche Industrie, de Thueringsche kamers van koophandel en industrie en het Duitsche Arbeidsfront, heeft dr. Schacht een redevoering gehouden over actueele problemen van den Duitschen in- en uitvoer. Dr. Schacht zei om.: De waarheid, dat wij slechts door een export onze schulden kunnen afdoen, door een export die grooter moet zijn dan onzen import, is thans in de geheele we reld tot duidelijke erkenning gekomen. Maar het buitenland wil dezen uitvoer niet opne men, aangezien iedere Duitsche export voor een geheele reeks van producenten van andere landen een concurrentie béteekent, en de pro bleemstelling draait thans enkel en alleen om de vraag: Wenscht men, dat Duitschland zijn schul den verder betaalt, dan moet men Duitsch land een grooteren export toestaan, wenscht men echter de uitbreiding van den Duitschen export in dezen omvang niet, dan moet men afzien van de betaling der schulden. Duitschland heeft in den vooroorlogstijd steeds een invoeroversbhot van rond 1 milliard Mark gehad, dat wij gedekt en betaald hebben door de ons uit het buitenland voor de beleg gingen, die wij daar hadden gedaan toe vloeiende renten en dividenden, en doordat men Duitschland zijn geheele buitenlandsche beleggingen heeft ontnomen is ook deze mo gelijkheid weggevallen. Daardoor wordt thans het transferprobleem, d.w.z. het verschaffen van buitenlandsche gelden, zoo buitengewoon merkbaar, aangezien" men onze industriepro duct-en niet imet baar geld wil betalen. Het spreekt van zelf, dat de herleving van den binnenlandschen markt geleid heeft tot een sterker verbruik van grondstoffen en wan neer men ons thans vermaant, dat wij ons in het betrekken van grondstoffen uit het bui tenland toch een weinig moesten beperken, antwoorden wij daarop: Niet mser dan wij absoluut daartoe gedwongen zijn. Maar wan neer het buitenland ons thans geen grond stoffen geven kan, zullen wij trachten ons elders te helpen. Wij wenschen het buitenland duidelijk te maliën, dat het niet onze schuld is, wanneer wij het buitenland niet kunnen voldoen. Wij wenschen het buitenland duidelijk te maken, dat het ons moet helpen, opdat wij weer geld verdienen can te kunnen betalen. Toen wij gedwongen werden de deviezen te beperken, werd dit probleem brandend. Wij moesten tot een verder verscherpte deviezen- politiek overgaan. De toestand was ontstaan, dat we een aantal artikelen hebben ingevoerd, die wij niet meer konden betalen. Dat zijn de z.g. achterstanden. Deze achterstanden spelen bij de onderhandelingen met het buitenland een zeer belangrijke rol en toch zou ik op een ding willen wijzen. Wat is er eigenlijk voor fatsoenlijks aan, wat is er eigenlijk voor eer vols aan, wanneer de Duitsche koopmansstand verklaart, ik kan niet meer koopen, dan het geen ik betalen kan. Dit heeft voor ons zwaar wegende gevolgen. Daaromtrent willen wij ons geen illusies maken. En ik verklaar U, dat wij er zonder dit z.g. nieuwe plan niet door zullen komen, omdat ons niet alleen te groote ont beringen worden opgelegd, doch ook opdat het gepaard is aan een hoeveelheid bureaucratie en organisatie. Wanneer de eigenschap van den Duitscher door handenarbeid en geeste lijke bekwaamheid geld te verdienen, verloren gaat, vrees ik, dat liet met onze geheele toe komst uit zal zijn. Wij hebben niet veel grondstoffen, doch er is ook geen nood. Onze pakhuizen zijn vol fa- brieksartikelen. De deviezen welke wij bezit ten en welke wij nog zullen ontvangen, moe ten in de eerste plaats worden besteed voor grondstoffen, welke wij noodig hebben. De vervaardiging van surrogaten is natuur lijk zeer veel duurder dan het betrekken van buitenlandsche producten uit de natuur. Doch wij willen ook thans opnieuw tegenover het buitenland verklaren; wij wenschen met U handel te drijven, wij wenschen met, U samen te werken. Zonder weder'keerigheid gaat een dergelijke handel evenwel niet. Het is duide lijk, dat de betrekkingen met het buitenland niet kunnen plaats vinden ten koste van de Duitsche boeren. Men werkt met een bijzon dere nieuwe installatie, welke de moderne na tionale economisch heeft uitgevonden. Dat zijn de z.g. clearir.govereenkomsten. De ont wikkeling van deze clearingovereenkomsten is zoodanig geweest, dat zij geen overschot ten gunste van Duitschland hebben gegeven, doch dat integendeel dit overschot van Duitsch land steeds kleiner werd. Iedere clearing heeft de neiging het eigen lijke ruilverkeer tot een minimum te beperken. En wij staan voor de overweging niet al leen wij, maar ook het buitenland of het nog wel doel heeft deze clearing verder toe te passen, wanneer resultaat uitblijft. Ik hoop, dat het andere voorstel, dat ik heb gedaan, geleidelijk aan toestemming zal ontmoeten. Ik -heb n.l. allen coupon-knippers gezegd: legt de coupons eens rustig in de lade naast de schaar en laat ze twee drie jaren liggen en oefent intusschen eens invloed uit op uw re geeringen, -opdat de internationale handel weer op gang komt. In het buitenland heeft men mij steeds ver weten, dat ik dezen eisch te exporteerèn in Duitschland om zoo te zeggen heb gepropa geerd met het geld van den buitenlandsche crediteur, omdat ik van den -buitenlandschen crediteur de obligaties iets goedkooper terug koop, dan hij ze vroeger heeft verkregen. De koers der Duitsche obligaties is in het buiten land niet bepaald hoog. Doch wanneer ik nu eens zuiver zakelijk naga, wat het buitenland eigenlijk in andere landen heeft verloren dan mag hetgeen het in Duitschland heeft ver loren, neg gezien worden. Aan de devalutie van den dollar en van het pond hebben b.v. Zwitserland en Holland een groote som gelds verloren. De geheele po litiek, welke wij thans voeren, beoogt het fat soen en de eerbaarheid van den Duitschen koopman en het Duitsche bedrijfsleven tegen over het buitenland te handhaven. Ik zal der halve rustig verder gaan met den buitenland schen kapitalisten te zeggen, wanneer ge de Duitsche papieren, de Duitsche vorderingen in marken thans goedkooper walt afgeven dan zal ik probeeren, ze van U af te nemen. Ik wil het voordeel, dat ik dan heb, gebruiken d-oor U de Duitsche producten wat voordeeliger te -verkoopen. Dit is de politiek der bevordering van den uitvoer, welke wij thans voeren." Bandieten-invasie in Binnen- Mongolië. Japansche troepen zouden er profijt van trekken. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat een afdee- ling bandieten, in het geheel 1000 man, in een groot gebied van Binnen Mongolië ope- reeren met het gevolg, dat alle buitenlanders de betreffende streek hebben moeten ver laten. Mongoolsche troepenafdeelingen zou den reeds slag hebben geleverd met deze ban dieten, doch zij leden de nederlaag. Men vreest dat Japansche troepen, die zich te Do- lon Nor bevinden van den strooptocht der bandieten zullen profiteeren en tot voorbij Tsjakar zullen opdringen. Dr. Eckener confereert te Washington. Over het internationale Zeppelinverkeer. Dr. Eckener. die op uitnoodiging van- de Amerikaansche regeering op het oogenblik te Washington vertoeft, heeft de betrokken over heidsinstanties nauwkeurige inlichtingen ge geven over zijn ervaringen in het internatio nale luchtscheepsverkeer-en over de instelling van een Noord-Atlantischen vliegdienst. Hij heeft een reeks besprekingen gevoerd met den minister der posterijen, den minister van laandel en vertegenwoordigers der admirali teit. Gistel-middag is dr. Eckener door Roose velt on het Witte Huis ontvangen, waar be- srpekingen zijn gehouden over de luchtscheep- vaartproblemen, waarvoor Roosevelt zich zeer interesseert. Des morgens heeft Eckener een bezoek gebracht aan de Amerikaansche lucht vaartcommissie. Hij sprak als zijn meening uit, dat het vliegverkeer over den Noordelij ken Atlantischen Oceaan niet alleen uitvoer baar. maar ook volstrekt ongevaarlijk en vol komen veilig was. Er is aldus de Tel. voornamelijk snrake van drie lijnen: NederlandBatavia, Zuid-Europa Zuid-Amerika en Zuid-Europa—Noord-Ame rika. Van Zuid-Europa naar Noord-Amerika kan de tocht in twee dagen worden volbracht, van Zuid-Europa naar Zuid-Amerika in drie dagen en van Noord-Amerika naar Zuid- Amerika over Europa in vijf dagen. Het proces tegen Hauptmann. Begint 2 Januari pas. NEW YORK. 29 October CV. D.) Uit Fle- mington in den staat New Yersey wordt ge meld. dat Bruno Hauptmann's proces in ver band met den moord op baby Lindbergh 2 Jan-uari zal beginnen. Gisteren was zijn vrouw en zoontje een kort bezoek toegestaan. In de bezoekkamer w-as hij gedurende vijf minuten met de baby alleen, dien hij al dien tijd in zijn -armen hield, waar na zijn vrouw een kwartier gelegenheid kreeg om met hem te spreken alvorens hij naar zijn cel werd teruggebracht. Een landgenoot vertelt zijn ervaringen. Hoe de typhoon in een der groote Japansche steden huishield. Een inwoner van Heemstede, tijdelijk werk zaam in Japan, is getuige geweest van de ty phoonramp. die het land de vorige maand geteisterd heeft. Wij drukken hieronder den brief af, waarin hij zijn ervaringen beschrijft. ,,'t Was de heele week ondragelijk heet. Zon zag ik zoo goed als niet, maar 't was ontzettend drukkend en benauwd. We dach ten dat we het ergste gehad hadden en die nieuwe hitte-golf was een ware teleurstelling en een kwelling. Iedereen voelde zich lam zenuwachtig en niet tot wérken in staat. We waren 's Woensdags uitgenoodigd voor een show in Osa-ka. 't Vorige programma was goed. Nu was 't 'n „sof", 't Publiek was apa thisch en de spelers zonder fut. 't Was of de drukkende hitte iedereen een naderend onheil voorspelde. Ikzelf voelde me angstig en ner veus, zonder me er rekenschap van te ge ven wat de oorzaak kon zijn. Je denkt altijd in de eerste plaats aan zorgen en overspanning. Den volgenden dag kenden we echter die oor zaak. Ik zal dien dag niet licht vergeten. Ik kon 's nachts niet in slaap komen van de hitte. Alles kleefde aan me. 't Was om te stikken. Tegen zes uur 's morgens werd ik wakker door 't rinkelen van de ramen en de regen op m'n gezicht. Ik sloot het venster en pro beerde nog wat in te dutten maar weldra werd ik me er van bewust wat er gaande wa; De wind werd steeds sterker en zwiepte de re gen tegen de vensters die tegen de enorme watermassaas niet bestand bleken en kraak ten. Ik heb nog nooit zulk een regen gezien. Binnen tien minuten was de wind zoo sterk, dat de blinden van de ra-men werden gerukt, ik hoorde rondom de pannen van de daken vliegen en ons huis stond te beven als een juffershondje. Anderhalf uur later was alles voorbij. Toen we buiten Jrwaanen was 't of je op de vuilnisbelt, kwam. Ons huis was behal ve zijn pannen en z'n blinden, al 't cement van de voorgevel kwijt. In den tuin een ruïne en de straten bedekt met puin. 't Bleek even wel niet te zijn in vergelijking met wat er el ders gebeurd is. Ons huis ligt ingesloten en ver van de zee tegen de heuvels. „Downtowns" en v-ooral in Osaka en Kyoto 'is -de schade door deze typhoon ontzettend. De zee is over de kaden gekomen en heeft de goederen in de groote pakhuizen gewoon weggespoeld. Dui zenden balen goederen zijn verloren of be schadigd en sedert drie dagen is iedereen bezig z'n goederen weer uit te pakken en de schade op te nemen. Men heeft in de pakhui zen geen ruimte en men doet dat dus op straat. Ik moest dien dag naar Osaka, maar er ging irein noch tram. ik nam dus een auto en wist niet wat ik zag. Kobe is 't mins t getroffen maar circa 15 K.M. van Kobe op den weg naar Osaka begon het. Geen boom is blijven staan. De huizen zijn als lucifersdoosjes in elkaar gedeukt. Fabrieken en werkplaatsen zijn ingestort. In de remisen lagen de tram wagens door elkaar als oud-roest. Overal langs den weg dakloozen, die de klee- ren die ze hadden kunnen redden drogen. In Osaka zelf was het nog erger. De stra ten waren rivieren, 't Asphalt gewoon open gesprongen door het water en 't ontsnappen de gas. Soms stikte je bijna van de gaslucht. Alles staat stil want er is geen electrisch licht en de meest fabrieken staan onder water. Na dat we eerst wekenlang geen water hebben gehad Cs morgens alleen een paar uur), zit ten we nu zonder licht. Vandaag is er weer voor het eerst een krant verschenen en de tranen sprongen je in de oogen als je ziet welk een ellende in dat ééne uur is aange richt. Schepen zijn vergaan, de heele kust bezit geen boot meer, scholen zijn ingestort, treinen omgevallen etc.. Men schat de schade tot n-u toe op 450 millioen yen. Men telt reeds over de 2000 dooden. En nu begint voor ons eerst de ellende. Veel goed beschadigd dat we niet kunnen naleveren. De ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. fabrieken kunnen den eersten tijd niet of half draaien en onze leveringen komen dus te laat. Of ik m'n reiscollecties nu op tijd zal krijgen betwijfel ik ten zeerste en ik zal er maar op rekenen, dat ik weer een maand lan ger moet blijven, 't Is verschrikkelijk, maar laat ik maar blij zijn. dat we er zelf goed af gekomen zijn. De stemming is hier nu zeer nerveus. Men weet niet of de assurantie maatschappijen zullen betalen. Vele impor teurs moeten zich opnieuw „indekken" en hoo- gere prijzen betalen. Ho ben blij, dat we hier geen eigen kantoor hebben." Haaienolie maakt talrijke slachtoffers. Drama op Afrikaansche meisjesschool. Vijf en dertig leerlingen van een school voor Afrikaansche meisjes in Zuid-Tanganjika zijn, naar Reuter meldt, na 't gebruik van olie afkomstig van haaien overleden. De directrice van de school alsmede een groot aantal leer lingen zijn verdere zeer ernstig ziek. Genees- heeren en politie zijn in allerijl per auto en vliegtuig naar de school gezonden, doch men vreest, dat ook de zieken het leven zullen verliezen. De regeering heeft in het geheele land het gebruik van olie afkomstig van haaien verboden, totdat het mysterie zal zijn opgelost. MOSKOU ZET 400 LEDEN UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. MOSKOU, 29 October (Reuter) Te Rjae- san zijn 401 leden van de communistische partij uit de partij gezet. 322 zijn tot straf weer op de lijst van candi- daatléden geplaatst. Deze straffen zijn toegepast wegens over treding van de partijdiscipline of ee-n levens wandel, welke niet in overeenstemming is met de communistische zeden- Verbazend, wat slingerde dat schip! Eerst ging het zoo kalm, maar nu leek het wel of het steeds sneller ging varen. En wat werd het koudOpeens zag Piet appelen over het dek rollen, steeds meer appelen verbazend, wat een boel appelenen wonderlijk genoeg, die bleven allemaal net voor Piet liggen en hoopten zich daar op. Ach Ja, ze zouden immers appelen gaan halen in Rio... Rio de losde rest wist hij niet meer, maar er kwa men nog altijd meer appelen over het dek rollen. Gek, zooals ze die zoo maar opeens in volle zee wisten uit te storten. Het leek wel of hij droomde. Hij ging er eens op zijn gemak bij zitten en keek tegen den berg appels op. WOENSDAG 31 OCTOBER HILVERSUM 301.5 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. 9.30 Onze Keuken, door P. J. Kers Jr., V.P.R.O.. 10.— Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzen ding voor de arbeiders in de continubedrij ven. Lezing door dr. J. v. d. Tempel. Klein VARA-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 12.— Gramofoonmuziek. 12,20 Klein VARA-ensem ble o-l.v. Frits Bakels. 1.De Flierefluiters 01.v. Jan van der Horst, Alb. de Booy, zang. 2.Verzorging van den zender. 2.15 VARA- knipcursus voor beginners door mevr. A. v. Blankenvan Kuyk, vierde les. 3.Voor de kinderen, medewerking van VARA-tooneal o.l.v. Willem van Capellen. Philip Neder, cello, Cor Steyn pianobegeleiding. Oom Henk vraaguurtje. 5.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.58 Overgang naar den versterkten zender. 6.VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. R. V. U. 6.Dr. Th. van Schelven. 7. Sportuitzending. 7.20 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.40 Uitzending voor het platteland J. Hilgenga spreekt over: „Het arbeidsvraag stuk in de landbouw". 8.— Herhaling S.O.S.- berichten. 8,03 Gevraagde Gramofoonmuziek. 8.15 Joodsch uurtje. S. II. Englander, causerie bij Joodsche gramofoonplaten. A. Pleysier, inleiding. 9.10 Stemmen uit het proletariaat. Een werkloos artist spreekt. 9.30 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins. 9.50 Vaz Dias en varia. 10.Concert door het B.B.C.-sympho- nie-orkest o.l.v. Arthur Catterall. Het Radio koor en Myra Hess, piano. Het geheel oi.v. Adrian Boult. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. HUIZEN 1875 M. N.C.R.V. 8.Schriftlezing en meditatie. 10.30 Morgendienst door ds. E. Douma. 11. Zangrecital door Riet Ipema. sopraan, aan den vleugel Gerhard Eucken. 12.Politiebe richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 1,15 Bespe ling van het Studio-orgel, door Ronald Par ker m.m.v. Leo Gokks, viool. 2.15 Piano-reci tal door Malka Sluzewski. 3.— Lezen van Chr lectuur. 3.30 Gramofoon muziek. 3.45 Verzor ging van den zender. 4.— Bespeling van het Studio-orgel door S. P. Visser. 4.40 Gramo foonmuziek. 5.— Kinderuurtje, door mej. G. Ingwersen, zang: mevr. A. V. Eyk-Muller, piano; mej. C. Muller. 6.Landbouwhalfuur tje door Jac. de Bruyn. 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of „Een greep uit het dagelijksch gebeuren". 7.30 Technische lezingen door M. M. Schip per. 8.Herdenking der Kerkhervorming in de Herst. Ev. Luthersche kerk. Kloveniers burgwal te Amsterdam o.l.v. Piet. v. d. Hurk. 10. Vaz Dias, 10.10 Lezing door H. Gordeau. 10.20 Vervolg Concert. 11.GramofoonplateL en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6