DE BILT H.B.S.-ers vieren een fa kkelfeest. ECHTE WALES-ANTHRACIET De contingenteering van lint. WOENSDAG 31 OCTOBER 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Nederlandsche Reis. vereeniging. Lezing over Tirol. Dinsdagavond hield Dr. W. Frans in de turn zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een lezing over Tirol voor de leden der afd. Haar lem van de Ned. Reis ver een. De voorzitter, de heer J. G. Kraan, sprak het welkomstwoord tot de volle zaal en in het bijzonder tot Dr. Frans. Deze lichtte in het begin van zijn lezing de ligging van Tirol in de Alpen toe en gaf een uitbeelding van den Oostenrijkschen Alpen bewoner. Hij schetste duidelijk de psychologie van dezen met zijn grootsche natuur saamge- groeiden mensoh en vertoonde eenige licht beelden, die zijn woorden toelichtten. Van den mensch ging spr. via het Tiroler landschap naar de kunst over en het stads beeld in verschillende steden en streken van Tirol. Ook gaf spr. een geographisch over zicht. Hierna maakte Dr. Frans „per lichtbeeld" een reis door dit mooie gebied, waarbij hij een uitvoerige beschrijving van het vertoonde gaf. Vervolgens behandelde spr. nog het berg- klimmen en de wintersport. De heer Kraan dankte den spreker voor de interessante lezing. VEREENIGING VOOR VERZEKERINGS WETENSCHAP. In de huishoudelijke vergadering van de Vereeniging voor Verzekerings-Wetenschap is herkozen de heer P. J. L. de Chateleux en ge kozen in de plaats van dr. D. P. Moll, die be dankt had. dr. Dorsman, directeur van de Le vensverzekering Maatschappij van het N. O. G in de plaats opengevallen door het overlijden van jhr. H. Smissaert, werd benoemd mr. Hol leman adj. directeur van de Nieuwe Eerste Nederl. Levensverz. Maatschappij. In de hierop volgende algemeene vergade ring werd door mr. H. Bijleveld. lid van het bestuur der Rijks Verzekeringsbank ingeleid het onderwerp* De zakelijke factoren, waarmede rekening dient te worden gehouden bij eventueele re organisatie der ongevallenwet 1921 in de rich ting van bedrijfsvereenigingen. Steun aan noodlijdende kunstenaars Naar wij vernemen, zal de steunregeling voor noodlijdende kunstenaars door de regee ring aldus worden geconcipieerd, dat geduren de het eerste jaar uit het te vormen fonds, waaraan rijk, gemeenten en de organisatie van kunstenaars zullen medebetalen. géén ult- keering aan noodlijdende beoefenaren der kunst zal geschieden. Als er gedurende 52 weken door de vorenvermelde contribuanten bijdragen voor het fonds gestort zijn. zal eerst met de uitkeering een aanvang worden ge maakt. Terwijl de reserve gedurende het eer ste jaar gevormd wordt de bedoeling is, een bedrag van f 105.000 jaarlijks te bestemmen voor dit doel, waarvan rijk, gemeenten en or ganisatie van kunstenaars elk een derde zul len bijdragen moet over een zeker bedrag beschikt kunnen worden om -reeds dadelijk den noodlijdenden kunstenaars te hulp te ko men. Men heeft begroot, daarvoor het eerste jaar een bedrag van ongeveer f 100.000 noodig te hebben, waarvan alleen reeds het Crisis- Comité niet minder dan f 40.000 zal betalen. De overige f 60.000 worden verdeeld over rijk, gemeenten, welke onder hun ingezetenen nood lijdende kunstenaars tellen, en de organisatie van kunstenaars. Door verschillende gemeentebesturen Is reeds aan de regearing bericht, dat zij bereid zijn, jaarlijks een zeker bedrag dat dooi den minister nu reeds is vastgesteld bij te dragen in het bovenbedoelde fonds. Reeds nu is bepaald, dat gemeenten, welke niet aan de totstandkoming van een fonds wenschen mede te werken, aan de aldaar wonende noodlijdende kunstenaars slechts de helft van het nader vast te stellen bedrag aan steun zullen mogen uitkeeren. Ontstemming over Vrijz.-Dem. defensie-politiek. Motie van de V.-D. federatie Zuid-Holland. De vergadering van de federatie Zuid-Hol land van den Vrijzinnig-Democratischen Bond heeft besloten in plaats van het hoofdbestuurs voorstel betreffende de defensie aan de alge meene vergadering van den V.D. bond voor te stellen de volgende motie aan te nemen: „De Algemeene Vergadering van den Vrij zinnig-Democratischen Bond, in herinnering brengend, dat een in het vooruitzicht gestelde bezuiniging ad tenminste 250.000.000 op de defensie-uitgaven des Rijks een der essen- tieele grondslagen is geweest, waarop in 1933 de samenstelling van het thans zitting heb bende „nationale" kabinet mogelijk is geble ken, constateerende. dat, door het uitblijven van bedoelde bezuiniging die belangrijke pijler, waarop de samenwerking in bedoeld kabinet gefundeerd was, dreigt weg te vallen, en dat de houding van dit kabinet ten aanzien van de defensie volkomen identiek zal zijn met die van de kabinetten, welke in de laatste jaren voor medio 1933 zitting hadden, is van meening, dat thans de houding der Vrijzinnig-Democraten ten aanzien van de door dit kabinet ingediende begrooting van de defensie-uitgaven des Rijks eveneens geen an dere behoort te zijn dan die, welke zij vóór medio 1933 aannamen. AGENDA WOENSDAG 31 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Kinder- en familie voorstelling „Micky Mouse heeft vacantie". 2 uur. Luxor Sound Theater: Rothchild. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur 's avonds af. Rembrandt Theater: Flying down to Rio. Tooneel: Pat Miller. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Anny en Anny. Tooneel: Russische fantasie-dansen. 2.30, 7 en 9.15 uur. N.V. Fabriek van Oprechte Haarlemmer Olie v.h. Claes Tilly. Jaarl. algem. vergad. v. aan- deelh. Ten kantore. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van H. van Steenwijck. 10—5 uur. (Laatste dag) DONDERDAG 1 NOVEMBER Stadsschouwburg: Volksvoorstelling: „Rub ber". 8.15 uur. College tot Verbreiding van Spiritistische beginselen. Allerzielen-wijding. 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. Aanslag op koning Boris beraamd? Tegenspraak van officiëele zijde. LONDEN, 31 Oct. De speciale verslagge ver van de „Daily Mail" te Sofia weet te mel den, dat op den trein, waarmee koning Boris van Bulgarije van Sofia naar Varna reisde, een bomaanslag zou zijn gepleegd. De koning is ongedeerd gebleven. Volgens den correspondent zou op den ko- lentender van de locomotief een bom verbor gen zijn geweest, aie bij Strezica, ongeveer 130 Kilometer van Varna, ontploft zou zijn. De koning, die zooals bekend is dikwijls uit liefhebberij op de machine van zijn trein mee rijdt, zon zich langs de treeplanken van den rijdenden trein naar de locomotief hebben be geven en deze zelf tot stilstand hebben ge bracht, aangezien de machinist door den aan slag gewond zou zijn. Een later onderzoek van den tender zou het overblijfsel van een uur werk hebben opgeleverd, waardoor vermoede lijk de helsche machine tot ontploffing is gebracht. Men neemt aan, dat de bom reeds te Sofia in den tender is gelegd. Onder het spoorwegpersoneel en in communistische krin gen zouden vele arrestaties zijn geschied. SOFIA, 31 Oct. Omtrent de In het buiten land de ronde doende berichten, volgens welke een aanslag op den trein van koning Boris zou zijn gepleegd, wordt van officieele zijde medegedeeld, dat van een aanslag geen sprake was, doch dat er een brandje van ge ringen omvang op de locomotief was, tenge volge van het warmloopen van een as. Alle berichten over een ontploffing in den tendér of andere incidenten worden onjuist genoemd. Omtrent het ongeval zelf wordt 'elders in dit nummer kan men er een bericht over le zen) verklaard, dat de locomotief in de nabij heid van het station Kessarowe plotseling in brand is geraakt en midden op den weg moest stoppen. Het spoorwegpersoneel, dat hét blus- schingswerk verrichtte, onder persoonlijke lei ding van den koning slaagde er in het vuur te blusschen, zoodat de trein na korten tijd zijn reis kon voortzetten. Aangezien de ma chinist bij het blusschingswerk lichte brand wonden aan zijn handen had gekregen, reed de koning zelf den trein verder tot Varna. Voorbeurs te Amsterdam. VASTE STEMMING VAN WALLSTREET HEEFT DE AANDACHT NIET. Het kwartaalsverslag van de U.S. Steel Corporation heeft een teleurstellenden in druk achtergelaten. Het verliessaldo na uit keering van het dividend van 50 dollarcent op de preferente aandeelen, bedraagt niet minder dan 11.6 millioen dollar, tegen een winst van 3.5 millioen in het voorafgaande kwartaal. Het derde kwartaal 1933 leverde een verlies van slechts 4.5 millioen dollar op. Aan de vaste stemming, die gisteren in Wallstreet heeft bestaan, schonk men ter beurzo van Amsterdam hedenmorgen nauwelijks aan dacht. Alleen Koninklijke Olie was een frac tie beter, nu de benzinestrijd in de Vereenigde Staten ten einde loopt en de prijzen hier en daar weer tot het vroegere peil konden wor den verhoogd. Een uitgesproken flauwe stem ming bestond voor Amsterdam Rubber, die na een fractioneele inzinking het koersverlies zagen toenemen- tot 2 percent, in verband met- de zwakke houding der Londenscbe rubber- markt, waar de prijs tot -16 1/4 libel inzakte, den laagsten prijs sinds April van dit jaar. Philips, Aku, Unilever en Youngleening ga ven geen omzetten te zien, doch waren nage noeg onveranderd. HVA. was een fractie luier. Op de wisselmarkt waren ponden vast. De noteering steeg tot f 7.37 3/4 doch verkeerde later eenigszins in reactie. De dollar was goed prijshoudend op 1.47 13/16 terwijl de goudwissels vast waren. Speciaal de Fransche franc. De Belga neigde tot reactie. Tentoonstelling „Flora 1935" Reeds voor ƒ2815.- aan prijzen binnen gekomen. Naar het Weekblad voor Bloembollencul tuur meldt is er voor de Tentoonstelling Flo ra 1935" al voor een bedrag van f 2815 aan prijzen binnengekomen. De eerste lijst bevatte een bedrag van f 1050, de tweede van f 685. De giften beston den uit een bedrag van f 100, eenige van f 40 en vele van f 20. o. a. 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HAR MEN JAN S WEG 67*. TELEFOON 16IOO (Adv. Ingez. Med.t meldt: Hoogste barometerstand 770.7 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 746.4 m.M. te Blaavanshuk. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Noor delijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regen o f hagelbuien. Iets kouder; Uit het Buitenland WAARSCHIJNLIJK NOG WESTENWIND. Langzaam trekt de depressie over Dene marken Oostwaarts, terwijl zij zich vooral over Duitschland uitbreidt. Op de Britsche Eilanden stijgt de barometer nu overal en is bij Noordelijke wind vorst ingevallen maar bij IJsland daalde de barometer en de vor ming van secundairen boven het betrekkelijk warme water van den Golfstroom en de Noordzee zal nog telkens den wind hier te lande naar West terugdrijven. In Scandinavië bleef de barometer stijgen en nam de vorst in het binnland tot 10 gr. C. toe. Zware regen viel op vele plaatsen in West- en Noord-Frankrijk en België. In Engeland gaf het hoogste bedrag n.l. 39 m.M. In de Golf van Biscaye waait het storm achtig uit Noord. In. Zuid-Oost Frankrijk krachtig uit Zuid met regen. In Scandinavië nam de wind af maar bleef de lucht nog zwaar bewolkt. Mocht daar opklaring komen dan is vrij sterk toenemen van de vorst daar te verwachten. Barometer Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging: Achteruit. Opgave van: 7*9 m.M. 755 m.M. CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 51 F. 42 F. 49 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 October. Ondertrouwd 30 October: A. Hiddema en J. Crosmann; Getrouwd 30 October: L. Serné en J. Maars- sen; W. Steensma en J. N. Keijser; Bevallen 27 October: C. HendriksSteffers, d.; 28 October A. M. H. SlijkhuisHekkert, z.; J. C. M. van DaalenHatenboer, d. HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE Bevallen: A. de WaardStroet. d„ J. van den Raadtvan Stijn, P. J. A. Buijsvan der Zwet, z. HEEMSTEDE Ondertrouwd: P. SchuurmansE. Kramer, P. J. LamersJ. M. Neeskens. Getrouwd: P. MooyeA. Blansert, H. J. M. ElderingM. J. Chabot, BevallenE. van SluisdamWillemse, d H. J. VermeulenBergveld, d.. A. P. M. Vink ter Wolbeek, d- C. A. Stevensvan Kruining, z, M. Vesterde Vries, d. Overleden: P. Th. van der Weg, 58 j. ongeh. Valsch flakkerden fakkelvlammen vaak tegen het vale licht der straatlantarens, maar in het pikkedonker gloeiden zij prachtig, die vuurkolommen van het 25-jarig feest der H.B.S.-A., die gedragen werden door Haar lem's straten Dinsdagavond. Eerst was het nog twijfelachtig of men zou gaan of niet, de regen had als voorprogram ma de lucht verkild en de bladeren op de eneen fakkeloptocht in den regen is een allesbehalve aanmoedigend iets. Maar anderzijds moet men ook niet ver geten dat bij uitstel of afstel alle moeite ver- geefsch zou zijn geweest ende fakkels gingen dus en met de fakkels de dragers, de leerlingen der 25 jaar jonge H.B.S. en voorop: de politie, die er niet liep om orde te be waren of aan te manen rechts te rijden en niet met slierten van zeven naast elkander de auto's te trotseeren, maar die er liep om mu ziek te maken voor de H.B.S.-ers en dat deden ze wat graag en wat goed ook. En de schrikbarend lange stoet zeulde door Haarlem's straten en het leek wel een tocht van nachtwakers, gewapend met lichtbren gende, alle duistere geheimen ontsluitende, gloeifakkels. En de langere en kortere vlammen trokken naar het huis van „den baas", van Ir. A. Voorzanger, in de Florastraat, waar ge zongen werd en een nachtelijke, vlammende groet werd gebracht. Een gelijke hulde was het. huis van den burgemeester aan de Craynesterlaan bescho ren en het leek wel alsof er roovers door Den Hout trokken, die het bosch met vele vuur tongen wilden veroveren en optrokken naar het middelpunt, naar de vesting. Helaas was de regen die in de lucht zat en er bleef zitten schuld dat niet veel meer menschen de fakkels en de rook hebben ge zien, maar zij die 't zagen, weten, er ook van mee te spreken. Enkele Kamers van Koophandel en Fabrie ken, de Koninklijke Nederlandsche Midden standsbond en de verschillende direct belang hebbenden zijn krachtig opgekomen tegen het K. B. van 28 Augustus 1934, waarbij de con tingenteering van den invoer van lint, band en veters, zonder rubber, voor zoover niet van wol en halfwol, alsmede van elastiek-band en koord-elastiek, voor een tijdperk van drie maanden, werd afgekondigd. Een belanghebbende bij deze verschillende artikelen herinnert er in het laatstversche nen nummer van het officieel orgaan der 's-Gravenhaagsche Winkeliersvereniging aan dat het artikel lint in een viertal soorten on derscheiden moet worden en dat lint en band niet met elkander moeten worden verward. Het „ordinaire massa lint", dat voor garnee- ren van hoeden en damesondergoed wordt ge bruikt en enkele soorten goedkoop paklint worden in ons land gemaakt en zijn in me nig opzich op één lijn te stellen met het ar tikel band, dat wel veel in ons land wordt ge maakt. Daarnaast staat het „betere verbruiksarti- kel", als zijden taftlïnten enz., welke in ons land niet worden gefabriceerd, evenmin als de derde groep, de z.g. „zijden bar.d-fluwee- len". Deze groep valt onder de contingentee ring. Tenslotte onderscheidt men nog de ..mo de-linten", waarin duizenden sorteerïngen be staan. Het zijn alle z.g. fantasie-linten, zoo als metaallinten, brocaat-linten, Schotsche linten enz., die niet in ons land gemaakt wor den. De basis voor de getroffen contingentee- ringsmaatregelen is te vinden in de gegevens, waarover het Centraal Bureau van de Statis tiek, de beschikking heeft. Dit bureau stelt z.g. „posten" samen. Van belanghebbende zij den heeft men tegen de samenstelling daar van ernstige bezwaren. Zoo wijst men er op, dat de cijfers der massa-productenband en veters, welke hier te lande worden gemaakt, verwerkt zijn met de cijfers van het mode artikel: lint, hetwelk hier te lande niet wordt gefabriceerd. Afzonderlijke lint-cijfers zijn niet ter be schikking. Deze feiten zijn oorzaak, dat de gebruikte basis niet juist is. De Nederlandsche mode-industrie is daarvan het slachtoffer. Voor haar is de invoer van lint een levens kwestie. De groote mode-zaken, de mode grossiers, de binnenlandsche agenten zullen als eerstbelanghebbenden de nadeelen der contingenteering ondervinden. De beperking van den invoer zal ook andere groepen tref fen. De vervoerondernemingen zullen vrach ten missen. De rijkskas zal invoerrechten, bij zondere invoerrechten compenseerende in voerrechten en omzetbelasting missen. Men geve er zich wel rekenschap van dat iedere contingenteeringsmaatregel bepaalde groepen benadeelt. De lint-contingenteering beteekent intusschen, dat een artikel wordt geweerd, hetwelk in ons land niet wordt gefa briceerd en waarvan ook geen bruikbare rem- placanten te ontzent gemaakt worden. De ge creëerde maatregel is dus voor geen enkelen Hollandsehen fabrikant of arbeider een voor deel. Integendeel, Werkloosheidsbeperking is daarvan niet te verwachten. Onwillekeurig vraagt men zich af of men de gevolgen niet van te voren overzien" heeft. Want al heeft men naar aanleiding van statistische gege vens een onjuiste conclusie getrokken, dan nog had men het kwaad kunnen afwenden, indien men tijdig met de vertegenwoordigers der belanghebbende groepen óverleg had gepleegd. Dat heeft men verzuimd. Men heeft eerst den contingenteeringsmaatregel meer dan één maand laten werken en daarna op 15 October de toen reeds gedupeerden in den gelegenheid gesteld hun bezwaren kenbaar te maken. De gemaakte fout kan daardoor ten deele hersteld worden. Maar andermaal is weder het bewiis geleverd, hoe moeilijk het is op het gevaarlijke terrein der contingenteering juiste beslissingen te nemen. De nieuwe Minister van Economische Zaken heeft kort geleden bekend gemaakt, dat bij het verleenen van invoervergunningen voor hier te lande niet-gemaakte artikelen de noo- dige soepelheid in acht moet worden genomen. Het is wel waarschijnlijk, dat onze lint-af faire daaraan niet vreemd is. En tenslotte heeft de volksvertegenwoordiging nog de ge legenheid haar sanctie aan den getroffen maatregel te onthouden, al is dat niet waar schijnlijk en tot dusverr ook nog niet voor gekomen. De in dit geval gemaakte fout moge een aanwijzing zijn. bij komende beslissingen de belanghebbenden tijdig te hooren. MOLLERUS Vrees voor Hitler-putsch in het Saargebied. Na de volksstemming. PARIJS, 30 October (Reuter). Volgens ,JLe Matin" is de Generale staf ongerust jemaakt door berichten welke wijzen op de mogelijkheid van een putsch der Hitlerianen in het Saargebied onmiddellijk na de volks stemming, om den Volkenbond voor een fait accompli te stellen. De legerleiding te Metz en die te Nancy hebben de noodige maat regelen met het oog daarop genomen. De instructie van de miliciens in Elzas-Lotha- ringen wordt versneld. JEUGDIGE INBREKERS GEVONNIST. AMSTERDAM, 31 Oct. (V.D.) De vierde kamer der arrondissement^ rechtbank te Am sterdam veroordeelde heden twee jeugdige personen, A. B. en W. F. S„ wonende te Am sterdam en te Arnhem wegens diefstal met braak tot gevangenisstraffen van negen maanden en één jaar. Het O. M. had tegen beide verdachten negen maanden gerequi- reerd. In den nacht van 1 op 2 Juli j.l. heeft het tweetal ingebroken in het benzinestation, ge legen aan den Rijksstraatweg tusschen den Hilversumsche weg en Laren'. Zij hadden zich toegang verschaft door verbreking van een ruit. Uit een bureau in het kantoortje vermiste men een geldtrommeltje met een bedrag van ruim 163. Bij de verdee ling van de buit den volgenden morgen wer den zij betrapt bij het openbreken van het kistje. B. bekende op den uitkijk te hebben gestaan. Zijn „compagnon" ontkende echter de inbraak te hebben geple_egd. Sovjetkruiser in de Roemeen- sche wateren verdwaald. Kwam van de manoeuvres. BOEKAREST, 31 Oct. (V.D In de Roe- meensche wateren nabij Constanza werd van morgen vroeg een Russisch oorlogsschip ont dekt,. De kruiser voer tweemaal voor de Roe- meensche kust heen en weer en verwijderde zich toen. De Roemeensche autoriteiten zon den het schip twee kanonneerbooten en een watervliegtuig na. De kruiser, die heeft deelgenomen aan de manoeuvres van de Russische vloot in de Zwarte Zee, is vermoedelijk in de Roemeen sche wateren verdwaald. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 29 (n.m.) te Cristobal. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 26 n.m. te Seattle. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 27 n.m. van Los Angeles. Blommersdijk 28 van Rotterdam te New- Orleans. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 28 te Liverpool. Binnendijk Rotterdam n. Philadelphia 28 11.21 n.m. 430 mijl West van Lizard. Lochkatrine Rotterdam n. Vancouver 29 v. San Francisco. HALCYONLIJN. Stad Zaandam 28 van Rotterdam te Spezia. HOLLANDWEST-AFRIK ALIJN. Nijkerk uitreis 30 van Lor. Marqués. Bloemfontein 20 van Rotterdam te Am sterdam. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk uitreis 30 van Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk vertr. 31 van Hamburg n. Rot terdam. Serooskerk thuisreis 28 te Yokohama. JAVA—NEW YORK LIJN. Djambi New York n. Java 30 7 v.m. te Belawan. Salawati, Batavia n. New York 28 te Bos ton, JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 28 van Shanghai te Hongkong. Tjikembang 28 van Manilla te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes Amsterdam n. San Juan P.R. 29 11.24 v.m. 100 mijl .Z.O. van Land's End. Achilles 29 van Volo n. Izmir. Aurora 29 October van Valencia naar Ma laga. Hebe 29 6 n.m. van Danzig naar Kopen hagen. Orpheüs 30 Vaii Stettin te Amsterdam. Rhea 29 van Bilbao te Malaga. Simon Bolivar 30 van West-Indië te Am sterdam. Vulcanus 29 van Lissabon n. Portimao. Euterpe Amsterdam n. Bordeaux p. 29 Ouessant. Ganymedes Rotterdam n. Tanger p. 29 Ouessant. t Oberon, Rotterdam n. Faro p. 28 Beachy Head. Hermes 29 van Piraeus n. Salonika. Irene 29 van Napels n. Setubal. Venus 29 van Livorno te Catania. j Deucalion 30 van Messina n. Catania. i Odysseus 29 van Amsterdam te Stettin. 1 Mars 30 van Hamburg naar Amsterdam. Oranje Nassau, W.-Indië n. Amsterdam 30 van Plymouth via Havre. Triton Cagliari n. Amsterdam 30 te Lissa bon. KON. HOLANDSOHE LLOYD. Agamemnon 30 van Amsterdam naar Hamburg. Zeelandia (uitreis) 29 Oct. van Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera 30 van Batavia te Rotterdam. Kota Tjandi (thuisreis) 29 (11 nm.) te Londen. Kota Gede (uitreis) p. 30 Oct. (3 vm.) Pe- rim. Kota Agoeng (uitreis) 30 Oct. te Antwer pen. Baloeran (uitreis) 30 van Gibraltar. Aagtekerk 30 van Rotterdam n. Brisbane. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tarakan, Calcutta n. Vancouver 29 van Rangoon. Silvermaple, Vancr. n. Calca 29 van Co lombo. Silverash, Vancouver n. Calc., 28 te Bata via. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 27 van San Francisco. Bintang, Vancouver n. Calc. 29 te Bela wan, Silverwillow 26 v. New-Orleans n. Calcutta via Kaapstad. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis)) p. 30 Fern. Noronha. Alcyone 31 (n.m.) van B.-Ayres te Rot terdam verwacht. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan van Oldenbarneveld (uitreis) 30 te Port Said. Poelau Tello (thuisreis) 29 van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, Japan n. Rotterdam 29 te Singa pore. Eurymedon, Manilla n. Rotterdam, 29 te Singapore. Dolius, Amsterdam n. Java 28 (4.30 n.m.) 30 mijl Oost van Niton. City of Khartoum, Otaru n. Rotterdam 29 te Singapore. Ulysses, Liverpool naar Java 28 van Singa pore. Alcinous 28 Oct. van Liverpool te Batavia. Prometheus Batavia naar Amsterdam 29 te Marseille. Menestheus Japan n. Rotterdam p. 3Q Per lm,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2