1 1HË3 WEEKABONNEMENTEN I VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS De doodelijke aanryding op den Zijlweg. Tegen den chauffeur 4 maanden geëischt. Men zal zich herinneren, dat ln den nacht Tan 3 op 4 Mei een wandelaar, de 46-jarige procuratiehouder G. L. P. van Halst, die op het rechtertrottoir van den Zijlweg liep, op het smalle gedeelte tusschen Previnaire- en Pieter Kiesstraat door een auto is gegrepen en tegen het daar ter plaatse staande hekje werd gesmeten. Enkele uren later is het slacht offer in het St. Elisabeths gasthuis overleden. De bestuurder van de auto. een 23-jarige jongeman uit Vijfhuizen, stond Donderdag middag terecht voor de rechtbank te Haar lem. Hem was dood door schuld ten laste ge legd. Acht getuigen en twee deskundigen wa ren gedagvaard. Een vrouwelijk getuige van 21 jaar is met verdachte in een auto meegereden na het sluiten van het café, dat zij bezocht hadden, en tegen kwart voor een op den Zijlweg ge komen. De chauffeur hield met een hand de naast hem zittende getuige omvat. Zij zat met haar hoofd tegen zijn schouder en heeft zoodoende niets gezien van een wandelaar. Plotseling hoorde ze een klap, even voorbij de Pieter Kiesstraat kwam de auto tot staan en na het uitstappen merkte ze dat de beide rechterbanden leeg waren en de ruit kapot. De 4 inzittenden ziin naar de plaats van het ongeluk geloopen. Getuige zei dat verd. niet te veel gedronken had en goed gechauffeerd had. Toen men aan verdachte zei. dat hij iemand doodgereden had. heeft hij dadelijk gezegd: „Dat kan niet!" Dr. J. P. L. Hulst verklaarde, dat het slecht- offer hevig gewond was en aan verbloeding in de hersenen overleden is. Een stuk glas van een autoruit was in den schedel gedrongen en waarschijnlijk is het hoofd met kracht tegen de ruit van de auto gebotst. luitenant Haberkorn van den Motordienst heeft de auto onderzocht, waarbij gebleken is. dot de rechter-rulten stuk waren en scherven in den wagen lagen. De velgen toonden aan. dr t de auto met de wielen tegen een scherpen rand gebotst is. De remmen en stuurinrich ting waren in orde. De at,uo moet een snel heid tusschen de 40 en 70 K.M. gehad hebben, gezien de beschadigingen van de velgen. De wielen zijn zeker op het trottoir geweest, waar op ook wijst het feit. dat de treeplank van or deren geschaafd is. Inspecteur van politie Oudman. die kort na hef ongeluk ter plaatse kwam, heeft gecon stateerd, dat verdachte alcohol gebruikt had. doch niet onder den Invloed was. Verd. zei op een vraag van den president: „Ik heb den wagen weggezet, omdat een voor tui ?anger me zei. dat ik de auto zoo ver mo gelijk weg moest zetten, anders zou ik proces verbaal krijgen. Ik wist toen nog niet, dat ik Iemand aangereden had". De president verwonderde zich er over. dat verd. de auto naar afee^egen onbebouwd ter rein heeft gereden wel 6 minuten gaans van de olaats van het ongeluk: Aan den inspecteur heeft verdachte hieromtrent 's nachts ge- ze?d: ..Ik wist niet wat ik deed!" Evenals de inspecteur vond een ander ge tuide de plaats daar wat donker. Doch de veracht in a is niet slecht, zei de inspecteur, wnt aan overzijde zijn de lampen aan. Pre^ Het verwondert mij sterk, dat de lamp bii dat punt op den Zijlweg iuist uit is". Inspecteur: ..Ik ben een eindje terug geloo pen en heb toen den toestand bekeken. Ik kon hef trottoir duidelijk onderscheiden". Een der omwonenden verklaarde aan ver dachte te hebben aangeraden de auto 'n eind je wee te zetten ln een stille straat, waar ze geen hinder aan het verkeer kon doen. Daar na nas zae hij het slachtoffer. Verdachte F steeds bii de auto gebleven en niet naar het slachtoffer gegaan. Het was slecht weer dien nacht. De zoon van den voritren getuige beweerde juist, dat verdachte wèl bij het slachtoffer 1' geweest vóór de auto door ham verolaatst is De waeen stond on ruim 61 Meterpassen van hef punt. van aanrndine stil. Verdachte heeft van tien voor elf tot slui tirgstiïd toe in het café vertoefd en er weinl? gebruikt. De aufo voerde stadslichten. Verd heeft ziin he°le leven bij de Cruouius ge woond en vergaarde tot groote verwond erin? van den president, dat hij den weg niet goed ke"t, in Haarlem. Pres.: „U moet de zaak niet te mooi willen maken!" Verd. zag plotseling het huis voor zich. hij gooide het'stuur om. en remde, doch het wa= r^d en bii moest, de remmen weer losiaten. F'i had wel een schim van een wandelaar ge- z'en even vóór den klap. doch hil wist pas dat Mi Iemand aangereden had toen hij de auto we°'?pzet had. De Officier, mr A. R. A n d r i n ga gaf toe d?t het een gevaarlijk punt, is. Maarer komen vol?enQ de getuigenverklaringen, héél weini? oo?efukken voor en de verlichting is ook niet zóó slecht. Verd. he°ft zéér onvoorzichtig ge- rpden en niet goed opgelet. Dat er een doode t,* hefrpurpn k L <jo 'chuld van verdachte Oomerkelnk ie he+, d"t verd. den wagen ertmliik verrto-t heeft alsof verd. zich van ePv. daad bewust was. De 0**'nier eischte een gevangenisstraf van 4 «maanden. De verdedieer, mr. T. A. M A. v. Lob en Fels legde den nadruk er op. dat de omstan digheden meegewerkt hadden voor het ont spar, van het ongeluk. Van de verlichting in de stad deunt, eenvoudig niets" en men ma? goon andere dao stadslichten voeren. Ph ?ing uitvoeri? de getuigenverklaringen na Geble ken is. dat alcohol geen rol heeft gespeeld. PI drmg aan op vrijspraak, subs, een zeer de mpte straf. Verd. staat zeer gunstig bekend er ais een goed rilder. Uitspraak over 14 dagen. ^o0fnêho^? VOOR 2 t'öft-f EN nooit een TEGELS STEEDS VIM GEWOON SCHUURMIDDEL! Vermijdt het eindeloze wrijven en schuren, dat de te reini gen voorwerpen vernielt en U zelt vermoeit. Gebruik het ongeëvenaarde VIM, omdat het een dubbele werking heeft. VIM is heel wat anders dan gewone, scherpe reinigings middelen, waarvan de werking berust op hard schuren VIM bezit twee bijzondere bestanddelen. Het ene maakt hel vuil los en het andere stelt U in staat om het ge makkelijk weg te wrijven. Daarom de enorme hulp, die VIM U biedt. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. (Adv. Ingez. Med.) Het Adriana Koenen Rusthuis De officiëele opening. Het Adriana Koenen Rusthuis in de Korte Wijngaardstraat vlagde Donderdag. En daar voor was alle aanleiding, want op dien dag werd de nieuwe inrichting, behoorende bij het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente alhier, waarvan wij reeds een uitvoerige beschrijving opnamen, officieel geopend in tegenwoordig heid van vele genoodigden onder wie waren Ir. D. Kruyf, directeur en de heer H. Bakker, ar chitect van Bouw- en Woningtoezicht; de heer J. van Konijnenburg, arts, oud-directeur van den Gem. Geneeskundigen- en Gezondheids dienst; Mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armenraad, verschillende predikanten; afge vaardigden van Ned. Herv. en andere Diaco nieën in Haarlem en in den omtrek; leden van het College van Kerkvoogden en van den Ker- keraad der Ned. Herv. gemeente alhier, en de dokter van het huis, de heer M. Eeftinck Schattenkerk Nadat Ds. H. E. Beker Psalm 127 gelezen had en in gebed was voorgegaan nam de heer B. Serné, voorzitter van het bestuur het woord. Spr. zeide, dat dit een vreugdevolle dag was voor het bestuur, dat een lang gekoesterde wensch in vervulling zag gaan en nu de ge meente dit nieuwe Rusthuis kon aanbieden, dat in alle opzichten voldoet. De stichting is mogelijk geworden door een legaat van wijlen mej. Adriana Koenen, naar wie het Rusthuis is genoemd en aan wier nagedachtenis spr eerbiedig hulde bracht. In 't bijzonder dankte spr. het Classicaal Bestuur voor zijn medewer king en Kerkvoogden en Kerkeraad voor hun aanwezigheid bij deze openingsplechtigheid. Het nieuwe Rusthuis mag een modelinrichting genoemd worden en spr. hoopte, dat het velen ten zegen zou zijn. De predikant van het huis, Ds. H. E. Beker voorzitter van den Kerkeraad, sprak vervol gens woorden van gelukwensch. Spr. achtte het een verblijdend teeken, dat dit nieuwe Rusthuis in dezen somberen tijd tot stand kon komen. Ook namens het Haarl. Diakones- senhuis wenschte Ds. Beker het bestuur geluk Barmhartigheid zal in dit thuis worden toe gepast: „wij zullen onze ouderen trachten te verzorgen Spr. gewaagde nog van de moei lijke taak der verplegenden. „Moge", zoo eindigde hij, „in dit huis steeds de gedachte levendig zijn, dat het werk zóó moet gedaan worden, dat het Christus wordt aangedaan." De heer Serné sprak waardeerende woorden tot den heer J. C. Cramer, voorzitter der Bouwcommissie, die de eigenlijke grondlegster der stichting is geweest. In overleg met den architect, den heer J. C. Slagter. heeft de Commissie en heeft vooral de heer Cramer veel voor de totstandkoming van het Huis gedaan. De heer Cramer, tweede voorzitter van Re genten en Regentessen, voorzitter der Com missie van Diakenen en der Bouwcommissie, gaf daarna een overzicht der geschiedenis van het ontslaan van 't Rusthuis. Het voldoet aan alle eischen en past aan bij het overige gedeelte van het gebouw. Dank bracht spr. aan den architect den heer J. C. Slagter, aan den dagelijkschen opzichter, den heer Hoo- zemans. aar. Bouw- en Woningtoezicht voor de betoonde medewerking en aan den aan nemer, de heer Jac. Klerk. Verschillende sprekers voerden nog het woord en uitten hun beste wenschen voor de stichting: de heer H. Beekman, namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Bloemen daal; de heer J. Koning namens die van Zandvoort; de heer J. H. W. Habermehl, na mens het bestuur van de afd. Haarlem der Vrijz. Hervormden; de heer P. van Zurk, namens de Jansstraatvereeniging; de heer C. P De Jong, directeur van het Diaconiehuis, die Zuster van den Toorn welkom heette,.daar zij Donderdag voor het eerst in het Huis werk zaam was; Ds. W. H. H. Dijkman, die den pre dikant van het Huis. Ds. Beker, dikwijls ver vangt en de heer Bückmann, namens de Dia- konie der Evangelisch -Luthersche Gemeente. Ds. Beker sloot de bijeenkomst met dank gebed. Hierna werd de thee aangeboden en bezich tigden de aanwezigen de mooie inrichting. Vele bloemstukken getuigden van de belang stelling van verschillende zijden. Ad. Adam en ..De ongenoode gast" operette van Jacques Offenbach. Beiden werden be werkt voor klein orkest door Lies de Waal en voorzien van een nieuwe Nederlandsche tekst door D. Weiman. De medespelers zijn: Dora Schrama, Nell Hoorenman, Hans Klaasen en Kees Wolf. De begeleiding wordt verzorgd door een eigen Kamerorkest. Nat. Bond van Barmhartigheid NUTS-SPAARRANK TE HAARLEM. Vergelijkend Overzicht over October 1934-1933. Aantal behandelde posten 14084 fv.j. 131271; aantal inlagen 9*30 (v.J. 8484); aantal terug betalingen 4954 f46431 Ingelegd f 515.782.33 (f 484.509 931: terugbetaald f 522.321.55 fv. j. f 540 168.581. Minder ingelegd f 6.539.22 fv. j. nvnder f 55.558.651. Aantal nieuwe boekjes 26-1 -2681; aantal afbetaalde boekjes 157 (v. j. 174). Rnaartmsies oo 31 October 1934 in omloop: 3591 Geled'?d in October 1934 310 busjes me; totaal inhoud f 4.863.12. Aantal ver huurde kluisloketten op 31 October 1934: 497. DE OPERETTESANGHERS. Op 7 November a.s. geven De Operette- sanghers een opvoering in den Jansschouw burg met medewerking van een balletgroep van Tilly Sylon. Uitgevoerd zullen worden „Een Carnavalsnacht", opera comique van De inzameling op Zaterdag a.s. Zooals wij reeds meldden wordt op Zater dag 3 November a.s. door de afdeeling Haar lem van den Bond van Barmhartigheid een inzameling gehouden van kleeren, schoenen, enz. Verschillende firma's hier ter stede hebben daarvoor vrachtauto's met bediening be schikbaar gesteld. Over dit liefdewerk wordt ons o.a. het vol gende medegedeeld: In het Haarlemsche comité hebben zitting alle vereenigingen en stichtingen, die zich op maatschappelijk gebied bewegen, zooals: het Crisis-Comité, de Ned. Herv.. de Doopsge zinde. de Luthersche, de Remonstrantsche en de Israëlitische Diaconie; de §t. Vincentius- Vereeniging; het Centraal R.K. Armbestuur; het Leger des Heils, vereeniging Brokkenhuis; Maatschappelijk werk voor zieken. Jhr. Dr. J. C. Mollerus heeft ook zitting in het comité genomen Hij stelt zijn gironum mer en particulier adres ter beschikking. Het is het Leger des Heils geweest, dat den stoot tot deze beweging heeft gegeven. Het is de bedoeling dat elke vereeniging in de op brengst zal deelen. De menschen. die bedacht moeten worden, zijn de zoogenaamde .stille armen". De medewerking van het publiek wordt ingeroepen om het comité aan de adressen van de te steunen personen te hel pen. En zijn menschen, die nooit iets willen geven, omdat zij niet weten waar de giften blijven. Welnu, dat kunnen ze dan nu wèl weten, wanneer ze maar aan het comtié wil len mededeelen, waar 't de belanghebbenden vinden kan. want er zal niet hooi en te gras uitgedeeld worden. Het comité ondervindt reeds veel steun. Aanvankelijk wilde het gemeentebestuur, dat f 200 betaald zou worden voor het gebruik van de Janskerk. waar men de goederen wil opslaan. Maar toen het comité mededeelde dat het daarvoor geen feu eisen had, gaf het gemeentebestuur het gebouw gratis in bruikleen, waardoor het ook zijn medewerking aan het goede doel verleende. Alles moet via het comité gaan. Het heeft nog vijf of zes vrachtauto's noodig om de goe deren te halen, alsmede nog eenige personen, die bij het Inzamelen willen medewerken, bij voorbeeld op Zaterdagmiddag. In verschillende steden hebben dergelijke comité's veel succes gehad. Het Amsterdam- sche Gemeentebestuur stelde vijf schoolge bouwen en een politiepost beschikbaar. In Baarn en Soest is de burgemeester voorzitter van het comité. Den Haag gaf het groote po litiebureau aan de Nieuwe Haven en enkele schoolgebouwen. Heerenveen stelde het voor malige Huis van Bewaring ter beschikking. Rotterdam gaf vier schoolgebouwen en zorgt ook voor verlichting en verwarming. Ook van particulieren wordt steun onder vonden. Een huishoudster had een bedrag van f 370 opgespaard; omdat zij van meening was dat zij het zelf niet noodig had. schonk zij het aan den Nat. Bond van Barmhartig heid. onder voorwaarde dat er dekens voor gekocht moeten worden. Voor hetzelfde doel schonk een firma te Amsterdam duizend li- thographieën die voor f 1 per map verkocht moeten worden. Ook in Haarlem wil men de zaken goed aanpakken. Vrijdag worden hier 10.000 strooi biljetten verspreid, waarop aangekondigd wordt, dat de auto Zaterdag komt. Wij brengen deze inzameling gaarne nog eens onder de aandacht van onze stadge- genooten. De nood is groot en er is dus veel noodig. Wie iets te missen heeft, gevel Alles is welkom: kleeren, schoeisel, dekens, bedde- goed, kachels enz. PERSONALIA. Tot referendaris, chef der eerste afdeeling van de provinciale griffie van Noord-Holland is benoemd mr. A. J. Backer, voorheen hoofd commies bij de griffie. VERKEER IN DP WIT HELMIN A STRAAT HERSTELD. De Wilhelminastraat is. nadat de rails er zijn opgebroken. Donderdagavond weer voor het verkeer opengesteld. BAZAR GOEDE TEMPELIEREN. De Haarlemsche Goede Tempelieren houden in gebouw St. Bavo hun jaarlijkschen bazar. Wij namen hedenmorgen in de zaal een kijkje, waar men druk bezig was met het inrichten van de verschillende stands. Wat wij zagen beloofde veel. De bazar is goed en ruim ingericht. Wanneer alles in orde is gemaakt, zal de zaal zeker een gezellig aanzien hebben. In de zaal zijn vele stands opgesteld. Er was een stand van de Vereeniging voor Dieren bescherming. er was er een van de Jongere Vredesactie, van het Drankweer Comité (een in elkaar gereden auto) en verder verschillen de stands van de Orde der Goede Tempelieren zelf. Daaronder waren een enveloppenstand, een touwtrekstand en. iets nieuws, een stand, waar men „een kroeg kan afbreken". Ook zijn er een rad van avontuur, een stand, waar men schijven kan werpen, twee stands met kunst voorwerpen. een handwerkstand enz. Aan den bazar is een verloting van een huiskamerameublement verbonden, de trek king op Maandag 5 November zal geschieden ten overstaan van notaris Bruin. De band van de Negro Boys zal muzikale medewerking verleenen. Deze aantrekkelijke bazar wordt heden avond 8 uur geopend en zal duren tot en met Maandag 5 November. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. SCHEEPVAARTBERICHTEN Het Adriana Koenen Rusthuis aan de tuinzijde. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam. 1 van Rotterdam naar New-York Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam 31 (n.m.) van Chester. Damsterdijk. Vancouver naar Rotterdam 30 (n.m.) te Portland (O.) HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 31 Oct. van Antwerpen. Almkerk (uitr.) 1 Nov. te Fremantle. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 1 van Huelva te Vlaardin- gen. Maasburg, 31 van Vlaardingen naar Pto. Ferrajo. Stad Zwolle, 31 van Antwerpen naar Ser- vola. Rozenburg 30 van Huelva naar Sas van Gent HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) 1 Nov. van Suez. Heemskerk 1 van Beira naar Rotterdam. Eemland (thuisreis) p. 30 (4.27 n.m.) Land'i End. Nijkerk, 1 van Rotterdam te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 39 October van Duala. Reggestroom (uitr.) 30 van Victoria (West- Afrika) JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Van Spilbergen, 31 van Port Natal te Lor. Marq. Roggeveen, Manilla n. Lor. Marques 31 van Tamatave JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJianoek, 30 Oct. te Batavia. Tjisondari, 30 Oct. van Shanghai te Batavia Tjinegara, 30 van Hongkong naar Manilla. Tjisalak, 31 October van Java te Shanghai. JAVANEW-YORK LIJN. Djambi, New-York naar Java 31 te Penang. Talisse, New-Orleans naar Macassar 1 Nov. van Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland. 1 van Asterda n. Antwerpen. Orania (uitr.) 1 (13 uur) van Boulogne S.M. Flandria (thuisreis) 31 (8 v.m.) van L. Pal mas Amstelland, 29 van Amsterdam te Van couver. Salland (thuisreis) 30 (6.50 n.m.) 770 mijl Z.Z.W. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 31 (8.30 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Aurora. 31 October van Malaga naar Cadix. Oranje Nassau, 1 v. West-Indië te Amster dam. Theseus. 31 van Amsterdam naar Kopenha gen (verb.) Vulcanus, 31 Oct. van Cadix naar Ceuta. Bennekom, Chili naar Amsterdam 30 van Tocopilla. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Telamon l Nov. van Alexandrië naar Jaffa Triton, 31 Oct. van Lissabon naar Rotter dam. Aurora, Malaga n. Amsterdam p. 1 Gibral tar. Venus, 1 Nov. van Messina te Palermo. Alkmaar, 31 (11 n.m.) v. Hamburg n. Ant werpen. Orion, Rotterdam n. Alicante p. 31 Gibral tar. i Van Rensselaer, Amsterdam n. W.-Indië 1 van Funchall. Fauna, Venetia n. Amsterdam, p, l Ouessant Calypso, l van Hamburg te Amsterdam. Perseus 1 van Amsterdam n. Pasajes Simon Bolivar, 1, van Amsterdam n. Ham burg. Tiberius 1 van Amsterdam naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alwaki (thuisreis) 30 van Montevideo. Aldabi 1 van Hamburg te Rotterdam. De Roode Kruis-collecte. Het Haarlemsche Roode Kruis gaat op Za- terdam 10 November wederom zijn jaar- lijksche collecte houden ten bate van het Parkherste 11 ingsoordHet „Roode Kruis" wekt bij velen herinneringen aan hulip. die met dankbaarheid is aanvaard, hulp bij een on geval, hulp door verpleging in het Parkher stellingsoord en laatstelijk door bemiddeling van de Haarlemsche Bloedtransfusiedienst, die in 1934 reeds zesmaal een bloedgever be schikbaar kon stellen, waar in de naaste fa milie van de patiënt geen geschikten gever was te vinden. Bij anderen wekt de naam van „Het Roode Kruis" gevoelens van antipathie, men ziet daarin een verkapt militairistische instelling, de naam wekt herinneringen aan berichtge ving uit den oorlog, aan ambulances, Roode- Kruistreinen en dergelijke. Deze tegenstanders mogen leeren iets rui mer te zien; in gemoede meenen zij, dat het Roode Kruis den oorlog bevordert of onder houdt; kennen zij niet het beginsel van het Roode Kruis, nl. leed te verzachten, waar dit ook maar wordt gevonden. Heeft het Roode Kruis niet ten duidelijkste verklaard, dat het tegen den oorlog is; durft men deze verkla ring van vooraanstaande mannen, die leiding geven aan den arbeid van het Nederlandsche, maar ook van het Internationale Roode Kruis, in twijfel trekken? Zou dit niet zijn een smet werpen op de nagedachtenis van Henri Dunant. Ook nu, in vredestijd, zendt het Roode Kruis zoo noodig ambulances uit, men mfor- meere te Borculo, te Neede om ons tot Neder land te bepalen; ook nu, in vredestijd, helpt het Roode Kruis gewonden, daartoe richtte het 331 hulpposten in langs de groote wegen, welke in 1933 in 400 gevallen hulp verstrek ten; ook nu, in vredestijd zorgt het Roode Kruis voor vervoer van zieken, wanneer dit over groote afstanden noodig is en bijv. bij bedevaarten; voor patiënten, die niet loopen kunnen, zijn op 36 groote stations ziekenwa- gentjes aanwezig ten gebruike bij overstap pen of verlaten van het station. Het Roode Kruis leidt mannen en vrouwen op tot Eerste Helpers bij ongevallen; het heeft een radio-telegraphisdhen medischen Adviesdienst ingericht in het Roode Kruis- Ziekenhuis te 's-Gravenhage, vanwaar sche pen op zee geneeskundige adviezen kunnen vragen. Bij de bestrijding van de smettelijke ziekte-epidemieën hielp het Roode Hhuis door het zenden van ambulances naar N.-Indië en naar verschillende plaatsen in Nederland. Parfcherstellingsoord, Bloedtransfusiedienst zijn reeds genoemd. Daarom hoopt het bestuur der afdeeling Haarlem en omstreken op een ruime op brengst der collecte, maar daarvoor zijn noo dig collectanten en die zijn er nog niet ge noeg. Men denke er eens over na, hoe gemak kelijk men zelf kan komen in een toestand, waarin men dankbaar zal zijn voor de ge oefende hulp van door het Roode Kruis op geleide helpers met beschikking over het ma teriaal van het Roode Kruis en dan offere men Zaterdag een paar uur op om te collec- teeren. (Opgaven bij den heer Rohlfs, Anegang 17). DR. A. A. G. LAND. Voorzitter der afd. Haarlem en Omstr. INDIGESTIE GEHEEL VERDWENEN. Kan nu alles eten! „Na vijf jaar lang aan indigestie te heb ben geleden, heeft Uw Kruschen Salts mij geheel van de pijnen bevrijd. Mijn vrienden verwachtten niet. dat ik ooit beter zou wor den, maar nu ben ik een ander mensch. Ik heb absoluut geen last meer, ik kan alles eten en met smaak. Ik vertel iedereen hoe buiten gewoon goed ik Kruschen Salts vind voor slechte spijsvertering en maagzuur." J. C. te L. Kruschen Salts vat het kwaad bij den wor tel aan, het spoort de afvoerorganen aan tot regelmatig werken; helpt lever en nieren in hun functie en zuivert de bloedsomloop. De „kleine, dagelijksche dosis" kan dit alles doen, omdat Krlscben Salts een combinatie is van 6 zouten, waarvan ieder een verschillende werking heeft. Enkelvoudige zouten veroor zaken een plotselinge uitwerking op een be paald gedeelte van het lichaam veel te drastisch om vaak herhaald te kunnen wor den. Maar „de kleine, dagelijksche dosis" be vat een weinigje van ieder der 6 zouten, zoodat U die met het volste vertrouwen lede ren dag £unt innemen. Kruschen Sails is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 2 NOVEMBER Stadsschouwburg: Ballet Trudi Schoop. 815 uur. Zaal Ged. O. Gracht 104: Ds. G. J. Waarden burg. Lezing over: Ons Nederlandsche volks karakter. Palace: Rakoczy-Marsch. Op het tooneel: Willy Derby met zijn nieuw repertoire. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Csardasfürstin". Op het tooneel: Kay en Jay, Comedians. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Koningin Christina" met Greta Garbo. Doorloopende voorstelling van 7 uur 's avonds af. ZATERDAG 3 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Strijders in 't wit". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Tooneelvoorstelling „Hans Hopper maakt carrière voor de afdee ling Haarlem der N. R. V. 8 uur Gemeentelijk Concertgebouw: Revue Ope rette „Marie Louise", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10